جزئیات بیشتر در مورد خبر

بومی گرایی اولویت دستگاه قضا

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام قوه قضاییه اینجا کلیک نمایید


خبر 1 مرداد 97: جذب نیروی بومی سیاست مهم قوه قضاییه

رشت- رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه بومی گرایی و جذب نیروهای بومی از سیاست های دستگاه ها قضایی است، گفت: قضات باید از جایگاه خود شناخت کافی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سیاوش پور ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه دومین دوره کارآموزان قضایی استان گیلان که در سالن شهید بهشتی این اداره کل برگزار شد، اظهارکرد: بومی گرایی و جذب نیروهای بومی در استان های محل زندگی از سیاست های مهم قوه قضاییه است.

وی افزود: این سیاست در ماندگاری قضات در محل خدمت و همچنین آرامش فکری و روحی آنان که از مهم ترین اصول قضاوت عادلانه است نقشی اساسی دارد.

رئیس کل دادگستری گیلان در ادامه با تأکید برلزوم استمرار در برگزاری دوره های آموزشی و تأثیر آن در تربیت نیروهای کارآمد، گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای کارآموزان قضایی این فرصت را فراهم می کند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری دومین دوره آموزش کارآموزان قضایی در گیلان، خاطرنشان کرد: در نخستین دوره کارآموزی قضایی ۱۴ نفر از جوانان نخبه گیلانی در رشته حقوق با گذراندن دوره های آموزشی علمی و عملی فشرده و موفقیت در آزمون های مختلف در جایگاه قضاوت قرار گرفتند.

سیاوش پور با بیان اینکه قضات باید به اصول این کار واقف بوده و آن را اجرایی کنند، تصریح کرد: قضاوت های عادلانه حضرت علی (ع) نمونه ای بارز در اجرای عدالت در طول تاریخ بوده که انتظار می رود قضات جوان در قضاوت و در اجرای صحیح احکام الهی از ایشان الگوبرداری کنند.

وی در ادامه به برخی از شروط موفقیت در کار قضاوت اشاره کرد و افزود: علاقه مندی و هدفمندی مهم رمز موفقیت در کار قضایی است. کارآموزان قضایی باید از جایگاه و شأن قضاوت شناخت اساسی داشته و همچنین از آثار مخرب لغزش های احتمالی در این امر خطیر مطلع باشند.

سیاوش پور با تاکید بر رعایت اخلاق و ادب در برخورد با طرفین پرونده، خاطرنشان کرد: علم و سواد قضایی به همراه رفتار عادلانه چهره ای شاخص از قاضی جامع و کامل است که از فکر و قلم خود در راستای تحقق قسط و عدالت بهره گیری می کند.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...