• ۱۴۰۳/۰۱/۲۶
  • 0k نظر «نمایش»

خبر برگزاری هشت آزمون استخدامی در سه ماه اول امسال

خبر برگزاری هشت آزمون استخدامی در سه ماه اول امسال

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

در سه ماه اول امسال هشت آزمون استخدامی برگزار می‌شود!

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از جذب سه هزار و 500 نیرو طی 2 سال گذشته در دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد. وی اشاره کرد دولت سیزدهم رویکرد مناسبی در زمینه جذب نیروی انسانی با رویکرد تحقق عدالت محوری و استخدام در قالب برگزاری آزمون استخدامی ایجاد کرده و با توجه به این رویکرد، در سه ماه اول امسال هشت آزمون استخدامی برگزار می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از جذب سه هزارو ۵۰۰ نیرو طی ۲ سال گذشته در دستگاه‌های اجرایی این استان خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۲، مجموعا ۲ هزارو ۳۵۴ نفر نیز از بدنه ادارات استان خارج شدند.

 برای قبولی در آزمون استخدامی چه بخوانیم؟

 دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدامی دستگاه های اجرایی

 سفارش پستی کتاب‌های آمادگی برای آزمون‌های استخدامی

"جلال عرب خردمند" روز یکشنبه به مناسبت روز منابع انسانی (۲۵ فروردین) در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا از برگزاری ۹ آزمون استخدامی در استان ظرف ۲ سال گذشته و جذب سه هزار و ۵۰۰ نیروی جدید در دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: دولت سیزدهم رویکرد مناسبی در زمینه جذب نیروی انسانی با رویکرد تحقق عدالت محوری و استخدام در قالب برگزاری آزمون استخدامی ایجاد کرده و با توجه به این رویکرد، در سه ماه اول امسال هشت آزمون استخدامی برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته ۲ هزارو ۱۹۹ نفر از کارکنان دستگاه های اجرایی استان بازنشسته شدند، ۹۵ نفر استعفا دادند و ۶۰ نفر نیز فوت شدند و پیش‌بینی می شود در سه سال آینده حدود چهار هزار نفر به دلایل مختلف از دستگاهای اجرایی استان خارج شوند.

چالش‌های حوزه منابع انسانی دستگاه‌های اجرایی یزد

این مسوول با تشریح برخی چالش های حوزه توسعه مدیریت و منابع انسانی دستگاه‌های اجرایی استان، گفت: موضوع کاهش انگیزه کارکنان و افزایش تمایل به خروج از دستگاه و نظام اداری در سطوح کارشناسی و مدیریتی از جمله این چالش‌هاست که در نشست هایی با مدیران کل و معاونان منابع انسانی دستگاه‌ها یا سازمان مدیریت به آن پرداخته شده است.

به گفته وی افزایش مشکلات معیشتی کارکنان، تفاوت فاحش دریافتی در بخش دولتی و خصوصی، جذابیت مالی و شغلی بخش خصوصی با توجه به ظرفیت های صنعتی و معدنی و همچنین نبود توازن در پرداخت‌ها میان دستگاه‌های اجرایی از جمله دلایل کاهش انگیزه کارکنان و تمایل به خروج ار سیستم اداری است.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد در خصوص دیگر چالش های موجود در حوزه منابع انسانی در استان یادآور شد: بررسی ها و مقایسه نتایج و روند تغییرات عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در مجموع شاخص ها طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۲ نشان دهنده بهبود عملکرد آنها در این سال‌هاست اما با توجه به تغییراتی که همه ساله در شاخص ها وجود داشته با قطعیت نمی توان این افزایش امتیازات را نشان از مناسبت تر شدن وضعیت دستگاه‌های اجرایی در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی ارزیابی عملکرد دانست.

وی ادامه داد: هنوز میان امتیازات اخذ شده توسط دستگاه و میزان رضایت واقعی مردم از خدمات ارائه شده و سایر تکالیفی که دستگاه‌ها داشته اند مثل کوتاه کردن و اصلاح فرایندها، تحقق دولت هوشمند، پاسخگویی و شفافیت، فاصله وجود دارد.

وجود شوراهای موازی کار، مانع چابک سازی ادارات است

عرب خردمند، از وجود نهادهای شورایی متعدد در استان به عنوان یکی دیگر از مشکلات موجود برای چابک سازی اداری و نظام تصمیم گیری و عامل موازی کاری در استان دانست.

وی اظهار داشت: ۵۰ شورا، کمیته و کارگروه با مرجع تصویب ملی در استان فعال است که با احتساب شوراها با مرجع تصویب استانی، آمار زیاد می‌شود که پیشنهاد کاهش این شوراها و یا ادغام آنها با هماهنگی استاندار به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه شده است.

یزد چه تعداد دستگاه اجرایی و کارمند دارد؟

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با بیان اینکه استان یزد ۵۲ هزارو ۴۲ نفر کارمند دارد که ۶۰ درصد آنها مرد و بقیه زن هستند، گفت: ۴۴ درصد این افراد دارای مدرک کارشناسی، ۲۲ درصد کارشناسی ارشد، پنج درصد دکترا، پنج درصد فوق دیپلم، ۱۶ درصد دیپلم و هشت درصد پایین‌تر از دیپلم هستند.

وی اضافه کرد: همچنین ۴۸ درصد کارمندان رسمی، ۱۴ درصد پیمانی، هفت درصد رسمی آزمایشی، ۶ درصد کار معین، چهار درصد قراردادی کارگری، ۱۶ درصد شرکتی و پنج درصد سایر گزینه های استخدامی هستند؛ ۳۳ درصد نیروها در آموزش و پرورش، ۲۳ درصد در دانشگاه علوم پزشکی و بقیه در سایر دستگاه‌ها در حال خدمت هستند.

خردمند، در مورد وضعیت پست‌های مدیریتی استان هم اظهار داشت: ۲۲ درصد کارکنان در زمره مدیران ارشد، ۴۱۹ نفر مدیر میانی، یک‌هزارو ۷۴ نفر مدیر پایه، چهار نفر مدیر ارشد عملیاتی، ۶۰ نفر مدیر میانی عملیاتی و ۵۱۸ نفر مدیر پایه عملیاتی هستند.

تبدیل وضعیت ایثارگران و به روز رسانی سامانه حقوق و مزایا

معاون سازمان مدیریت استان یزد در ادامه بر تبدیل وضعیت ایثارگران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲ هزارو ۹۰۰ درخواست تبدیل وضعیت سازمان فرزندان شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس به "رسمی قطعی" مورد تایید قرار گرفت و به عنوان نیروهای پیمانی یا رسمی به بدنه اجرایی دولت اضافه شده‌اند.

وی افزود: تا پایان نیمه نخست سال گذشته از میان ۸۷ دستگاه اجرایی و شهرداری ها، ۵۸ دستگاه لیست حقوق و مزایا کارکنان خود را به طور کامل بارگزاری کرده اند؛ همچنین ۹۶ دستگاه تاکنون اطلاعات خود را در سازمان پاکنا (پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری) به روز رسانی کرده اند.

 مشاهده صفحه جامع آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی

 مشاهده صفحه جامع اخبار لحظه به لحظه آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی

منبع: خبرگزاری ایرنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2851464
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد