• ۱۴۰۲/۰۸/۱۰
  • 1k نظر «نمایش»

شروع فاز جدید طرح رتبه بندی معلمان از پایان آبان ماه

شروع فاز جدید طرح رتبه بندی معلمان از پایان آبان ماه

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

آغاز مرحله ارتقای طرح رتبه بندی معلمان از پایان آبان ماه

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزیر آموزش و پرورش گفت: از پایان آبان ماه مرحله ارتقای طرح رتبه بندی معلمان آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی صف اول درباره کلاس‌های درس بدون معلم گفت: گزارشی از کلاس‌های درس خالی از معلم در کل کشور نداریم، توجه داشته باشید که دانشگاه فرهنگیان در سال اول فعالیت، 22 هزار نفر دانشجو جذب کرد اما در سال‌های بعد این اتفاق نیفتاد و بعد از 4 سال ورودی آن به سه هزار نفر کاهش یافت.

وی افزود: در سال‌های گذشته بین دوگانه تأمین و تربیت معلم اختلاف نظر وجود داشت و این وضعیت باعث کمبود 79 هزار معلم شد همچنین تا سال 1400 همواره استخدام کمتر از بازنشستگی بود همچنین از سال 94 تا 1402 جمعیت دانش‌آموزان، سه میلیون نفر افزایش یافت همچنین از 31 شهریور 1400 رتبه بندی معلمان آغاز و بسیاری از معلمان بازنشستگی خود را به مدت دو سال به تاخیر انداختند و در سال 140 2 بازنشسته شدند، این موارد باعث شد، اول مهر با کلاس‌های درس بدون معلم مواجه شویم.
 
صحرایی ادامه داد: مهر امسال 202 هزار معلم نیاز داشتیم که 75 هزار نفر از طریق استخدام و دانشگاه فرهنگیان جذب شدند و مابقی با دعوت به کار معلمان بازنشسته و اضافه کار معلمان شاغل تکمیل شد با این حال امسال،
میزان بازنشستگی معلمان از میزان پیش بینی فراتر رفت.

وی ادامه داد: اگر دانشگاه فرهنگیان در طول سالیان گذشته توسعه می‌یافت می‌توانست سالانه 40 هزار دانشجو معلم جذب کند.

فاز جدید رتبه‌بندی از پایان آبان

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان گفت: در پایان آبان، فاز جدید رتبه بندی یعنی مرحله ارتقا آغاز می‌شود همچنین آیین‌نامه جدید با همراهی معلمان تدوین شده است که متناسب با ویژگی‌های شغل معلمی است با این حال مکلف هستیم اعتراضات متناسب با آیین نامه قبلی بررسی کنیم.تمام اعتراضات بررسی و برای آنهایی که وارد بود اصلاح احکام انجام شد.

برگزاری تکمیل ظرفیت آزمون استخدام دبیر

صحرایی با اشاره به کسب موافقت برای برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون استخدام دبیر گفت: در هر جایی که کلاس درس بدون معلم داشتیم، معاونان، مدیران و کارشناسان ادارات، کلاس‌های درس را اداره کردند.

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به پرسشی درباره تماس اولیا با این برنامه تلویزیونی و اعلام کلاس‌های درس بدون معلم گفت: بنده یا باید به گزارش مدیران کل آموزش و پرورش اعتماد کنم یا تلفن‌هایی که می‌شود، من در گزارش مدیران کل آموزش و پرورش این را دارم که در هیچ منطقه‌ای از کشور کلاس خالی ندارم همچنین به فرض اینکه 20 هزار کلاس درس معلم نداشته باشند اما واقعا از تعداد 600 هزار کلاس درس کل کشور، چند درصد می‌شود؟ افرادی که می‌گویند کلاس درس خالی است به آموزش و پرورش شهر خود اطلاع دهند.

وی افزود: برخی می‌گویند در درس فلسفه معلم نداریم اما درس دو یا چهار واحدی را باید معلمان دیگر آموزش دهند و الزاما معلم تخصصی نداریم یا در مواردی ممکن است، معلمی به دلیل بیماری از کلاس درس خارج شود و کلاس بدون معلم شود.

کمبود شدید معلم در تهران

صحرایی با تاکید بر اینکه در شهر تهران مشکل شدید کمبود معلم داریم،گفت: امسال 6500 معلم جدید استخدام کردیم و در هیچ سالی این تعداد جذب معلم نداشتیم. 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت آموزش و پرورش سامانه پیامکی و تلفنی برای آنکه والدین بتوانند کلاس‌های درس بدون معلم را گزارش دهند، در اختیار ندارد؟ گفت: حداقل الان حفظ نیستم، امسال 50 هزار معلم جدید استخدام کردیم که در هیچ سالی اینگونه نبوده است.

لغو استخدام در صورت شرکت نکردن در دوره آموزشی 

صحرایی درباره برگزاری دوره آموزشی معلمان جدید الاستخدام عنوان کرد: افرادی که از طریق آزمون استخدامی به شغل معلمی وارد شدند باید به میزان یک سال دوره آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند اما در تمام سال‌های گذشته این موضوع محقق نشد،دوره‌های آموزشی معلمان جدید اکنون همزمان با تدریس آنها در حال برگزاری است و در روزهای پنجشنبه و جمعه این دوره را طی می‌کنند و اگر این کار را انجام ندهند استخدام آنها ابطال می‌شود.

صحرایی درباره حذف محتوای زائد کتاب‌های درسی بیان کرد: این موضوع از مطالبات رهبر انقلاب و والدین است اما باید توجه داشت که چاپ کتاب‌های درسی فرایندی زمان بر است و اکنون دو ماه است که چاپ کتاب‌های درسی مهر 1403 آغاز شده است.

وی افزود: برای حذف محتوای زائد کتاب‌های درسی بت تدوین چارچوب کتاب‌های درسی جدید نیاز است تا بدانیم دانش‌آموز در پایان پایه اول دبستان، باید به چه اهدافی دست یابد، اکنون چارچوب مرحله اعتبار یابی، نهایی شده است و پس از آن چاپ کتاب‌های درسی جدید آغاز می‌شود.

تنوع مدارس باید کاهش یابد 

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه در داخل مدارس دولتی باید تنوع کم شود، گفت: باید سه دسته مدارس دولتی، غیردولتی و سمپاد داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره رای دیوان عدالت اداری برای برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد در پایه دهم عنوان کرد: در آیین نامه ذکر شده است که دانش آموزان متقاضی در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد شرکت و در صورت قبولی تا پایان پایه دوازدهم به تحصیل خود ادامه می‌دهند اما رای دیوان عدالت اداری تاکید دارد که برای ورود به پایه دهم مجدد آزمون برگزار شود.

تقاضا از رئیس قوه قضائیه برای ورود به آزمون سمپاد 

صحرایی با اشاره به اینکه هم‌اکنون برای ورود دانش‌آموزان متقاضی به مدارس سمپاد از پایه دهم، آزمون تکمیل ظرفیت داریم، بیان کرد: از رئیس قوه قضائیه تقاضا داریم به موضوع ورود و در رای صادر شده تجدید نظر کنند؛ به نظر می‌رسد رای دیوان عدالت، عطف به ما سبق نمی‌شود و مشمول پذیرفته شدگان جدید شود البته بررسی این موضوع را به معاونت حقوقی آموزش و پرورش واگذار کردم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تحصیل دو میلیون و 300 هزار دانش‌آموز در مدارس غیردولتی مطرح کرد: بر خلاف دولت گذشته، این دولت به دنبال تقویت مدارس دولتی است هم اکنون تعداد دانش‌‌آموزان مدارس غیردولتی در نفرات برتر کنکور در مقایسه با دانش‌آموزان مدارس عادی تفاوت معنا داری ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از 600 هزار کلاس درس کشور، 17600 کلاس بیش از 40 دانش‌آموز دارند،گفت: 505 مدرسه یک نفره و 10 هزار مدرسه با کمتر از 5 دانش‌آموز داریم البته مدارس غیردولتی در مناطق پرتراکم به ما کمک می‌کنند.

اشتهایی برای دادن مجوز مدرسه غیردولتی نداریم

صحرایی با اشاره به اینکه هیچ اشتهایی برای دادن مجوز تاسیس مدارس غیردولتی نداریم، هر چند وجود این مدارس برای ما لازم است اما کیفیت را بررسی خواهیم کرد، گفت: در برخورد با تخلفات کوتاهی نمی‌کنیم و امسال با 1000 هزار مدرسه غیردولتی به شکل تذکر و عزل مدیر برخورد کردیم.

 وی ادامه داد: برخی والدین در شهرهای بزرگ ترجیح می‌دهند فرزند خود را در مدارس غیردولتی ثبت‌نام کنند چون دانش‌آموز را تا ساعت 4 نگه می‌دارند و امکانات بیشتری ارائه‌ می‌دهند البته متقدم باید ظرفیت مدارس دولتی را به حدی بالا ببریم که دغدغه اینکه امسال فرزندم را کجا ثبت‌نام کنم برای والدین وجود نداشته باشد.

مشاهده صفحه جامع جزئیات نظام رتبه بندی معلمان

مشاهده صفحه جامع آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان

منبع: خبرگزاری تسنیم

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2803215
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k