جزئیات بیشتر در مورد خبر

 موافقت فرمانده کل قوا با معافیت مدال آوران مسابقات جهانی

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید


خبر 15 آبان 97: مدال آوران جهانی و آسیایی از سربازی معاف می شوند

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از موافقت فرمانده کل قوا با معافیت مدال آوران مسابقات جهانی و آسیایی از انجام خدمت سربازی خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: برابر قانون سرباز قهرمان کلیه مدال آوران المپیک و 2 نفر اول رقابتهای جهانی و نفراول بازی های آسیایی از انجام خدمت سربازی معاف بودند. مدال آوران بازی های آسیایی جاکارتا در دیداری که با مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا داشتند از ایشان درخواست کردند تا در خصوص سربازی آنها فکری شود. معظم له در پاسخ به درخواست ورزشکاران اعلام کردند که باید رسیدگی شود.

وی گفت: بر این اساس ستاد کل نیروهای مسلح از محضر مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا استدعا کرد که کلیه مدال آوران المپیک، جهانی و آسیایی از انجام خدمت سربازی معاف شوند که این موضوع مورد موافقت معظم له قرار گرفت.
بر این اساس کلیه مدال آوران المپیک، جهانی و آسیایی از انجام خدمت سربازی معاف هستند و این مقررات عطف به ماسبق است.یعنی کلیه کسانیکه قبلا موفق به کسب مدال شده اند مشمول این مقررات قرار می گیرند و آنهایی که در مسابقات امیدها مدال آور باشند مشمول قانون سرباز قهرمان می شوند.

سردار کمالی افزود: مسابقات جهانی و آسیایی که بصورت انفرادی و گروهی مثل فوتبال و والیبال و بسکتبال برگزار می شود، اگر تیمی مدال آور باشد مثل تیم ملی بسکتبال که در بازی های آسیایی جاکارتا موفق به کسب مدال شد همه افراد تیم از گذراندن دوران خدمت سربازی معاف می شوند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...