• بروزرسانی ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  • 1k نظر «نمایش»

سوالات متداول آزمون استخدام دانشگاه افسری

سوالات متداول آزمون استخدام دانشگاه افسری

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۶۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

سوالات متداول آزمون استخدامی دانشگاه افسری

جهت ورود به صفحه جامع استخدام دانشگاه افسری کلیک نمایید


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید


با توجه به شروع ثبت نام آزمون جذب دانشجو دانشگاه های افسری طی هفته گذشته کارشناسان ایران استخدام با بررسی دقیق دفترچه آزمون به سوالات مهم و پر تکرار شما کارجویان گرامی پاسخ داده اند، که برخی از مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی ثبت نام در آزمون چیست؟


شرایط عمومی شامل:
1- متدین به دین مبین اسلام. 2- تابعیت جمهوری اسلامی ایران (عدم سابقه تابعیت بیگانه) 3- ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن. 4 - اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه. 5- کسانی که به عنوان عضو به ارتش ج.ا.ا می پیوندند باید برای رزمنده شدن وارد شوند و جهت پاسداری ازاستقلال وتمامیت ارضی ونظام جمهوری اسلامی ایران آمادگی مأموریت درهرجایی راداشته باشند. 6- شاخصه های تدین وانقلابی بودن اصل بوده ودر همه مراحل موردتوجه قرارمی گیرد. 7- استخدام افراد برمبنای مرتفع نمودن مشکلات اقتصادی آنان نبوده و جذب و استخدام براساس نیازسازمان می باشد. 8- دراستخدام افراد به وجود انگیزه خدمتی ، روحیه ایثارو فداکاری توجه می گردد. 9- سپردن تعهد کافی مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه های دوره آموزشی درصورت استعفاء و یا اخراج برابر قوانین و مقررات ارتش ج.ا.ا. 10- دارابودن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 22 سال (تا تاریخ 1400/08/05) و در صورت انجام خدمت سربازی مدت خدمت ضرورت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود(فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند) 11- حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما 20 سال می‌باشد. 12- دارا بودن سلامت جسم و روان (برابر معاینات استخدام). تبصره: حداقل قد برای عموم داوطلبان 165 سانتیمتر و دید چشم برای رشته‌های خلبانی 10/10  و برای سایر رشته‌ها حداقل 8/10 می باشد. 13- فقدان محکومیت مؤثر کیفری و محکومیت ناشی از اقدام علیه امنیت کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران. 14- نداشتن عضویت یا وابستگی و هواداری از احزاب ، گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی. 15- عدم معروفیت به فساد اخلاقی برابر ضوابط گزینش.


مقطع و رشته تحصیلی مجاز برای ثبت نام در آزمون؟

 
سوال: مقطع تحصیلی لازم برای شرکت در آزمون چیست؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام: دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان الزامی می باشد. 

سوال: رشته های تحصیلی مجاز لازم برای شرکت در آزمون چیست؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام: فارغ التحصیلان رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی مجاز به شرکت در آزمون می باشند.


شرط معدل برای ثبت نام در آزمون؟

 
سوال: حداقل معدل جهت شرکت در آزمون چیست؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام: داشتن حداقل معدل کل دیپلم برای فارغ التحصیلان رشته‌های علوم تجربی و ریاضی‌فیزیک 14 و برای دیپلم علوم انسانی 16 و حداقل معدل کتبی برای رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی 10 و برای دیپلم علوم انسانی 14 می باشد.
جهت داوطلبان رشته خلبانی هواپیما حداقل معدل کل 15 و حداقل معدل کتبی 12 می باشد. رشته خلبانی بالگرد و پهباد معدل کل حداقل 14 و معدل کتبی حداقل 10 می باشد.


مهلت ثبت نام در آزمون جذب دانشجو دانشگاه های افسری؟

 

سوال: مهلت ثبت نام در آزمون جذب دانشجور دانشگاه افسری تا چه تاریخی می باشد؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام: ثبت نام در آزمون جذب دانشجو دانشگاه افسری ارتش از روز چهارشنبه 1400/08/05 الی 1400/9/18 می باشد.


هزینه ثبت نام در آزمون دانشگاه های افسری چقدر است؟


سوال:
هزینه ثبت نام  در آزمون جذب دانشجو دانشگاه های افسری چقدر است؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام:  هزینه ثبت نام در این آزمون 1/500/000 ریال (صد و پنجاه هزار تومان)، و غیر قابل استرداد می باشد.


زمان برگزاری آزمون جذب دانشجو دانشگاه افسری چه تاریخی است؟


سوال:
کارت ورود به جلسه آزمون چه روزی توزیع می شود؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام: کارت ورود به جلسه آزمون از 1400/10/07 الی 1400/10/09 قابل دریافت می باشد.

سوال: آزمون چه روزی برگزار می شود؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام:
آزمون کتبی روز جمعه 1400/10/10 ساعت 08:00 صبح برگزار می شود. جهت آگاهی از نشانی های محل برگزاری آزمون،ازمورخه 1400/10/03 به سایت گزینش و استخدام اجا مراجعه نمایند.


منابع آزمون جذب دانشجو دانشگاه افسری چیست؟


سوال:
منابع اعلام شده و ضرایب دروس برای شرکت در آزمون چیست؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام: منابع آزمون جذب دانشجو در دانشگاه های افسری از سوی سایت ارتش معرفی شده است. داوطلبان نظام آموزشی قدیم می بایست جهت آزمون منابع نظام آموزشی جدید را مطالعه نمایند. مشاهده منابع آزمون و ضرایب 


منابع مطالعه برای آزمون


سوال:
نحوه مطالعه و آمادگی برای آزمون جذب دانشجو دانشگاه افسری ارتش به چه صورت است؟
پاسخ کارشناس ایران استخدام: همان طور که می دانید آزمون شامل مواد دروس عمومی و تخصصی می باشد. برای قبولی در آزمون های استخدامی مشاوران آموزشی ایران استخدام پکیج جامعی شامل دروس عمومی و تخصصی تهیه و ارائه نموده است:

راهنمایی برای مطالعه دروس عمومی


در صورتی که نیاز به توضیح گام به گام مباحث عمومی به همراه خودآزما و تست برای یادگیری میبینید، "کتاب درسنامه" چاپ اختصاصی سایت ایران استخدام به همراه دو جزوه تشریحی توصیه میشود که در کمترین زمان شما را برای آزمون استخدام دانشگ
اه افسری آماده میکند:

مطالعه دروس عمومی

افزایش مهارت تست زنی و آشنایی با سوالات

در صورتی که به دروس عمومی تسلط دارید و فقط به دنبال افزایش مهارت تست زنی و آشنایی با سوالات هستید؛ بهترین منابع جهت آشنایی با اصل سوالات آزمون های استخدامی به همراه پاسخنامه تشریحی معرفی میشود:

راهنمایی برای مطالعه دروس تخصصی


از آنجایی که مبحث سوالات تخصصی آزمون های استخدامی گسترده است، به همین جهت کارشناسان آموزشی ایران استخدام به کارجویان مطالعه کتب و جزوات آموزشی رشته تحصیلی دانشگاهی خودشان و همچنین برای آشنایی با نحوه طرح سوالات تخصصی در آزمون های استخدامی، بسته های اصل سوالات تخصصی آزمون های استخدامی گذشته را پیشنهاد میکنند:

دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی