جزئیات بیشتر در مورد خبر

اخبار و جزئیات استخدام فارغ التحصیلان در سال ۹۶


خبر ۲۵ دی ۹۶:  فارغ التحصیلان حقوق جایگزین قضات بازنشسته در امر وکالت شوند (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز: با جذب قضات بازنشسته در امر کارشناسان حقوقی موافق نیستم. طبق قوانین سن بیش از ۵۰ سال اصلا نمی تواند وارد دوره کارآموزی شود. با این تعداد فارغ التحصیل حقوق بهتر است این افراد جایگزین قضات بازنشسته در امر وکالت شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: پیش بینی ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در لایحه بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایرنا)

لازم است منابع تامین اعتبار پایدار برای اجرای طرح های اشتغال و کاهش هزینه تامین مالی سرمایه گذاری در طرح های اشتغال زا و جدید برای ایجاد اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان ایجاد شود که خود نیاز به اصلاح سیاستی دارد که در تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۱۳۹۷ به آن اشاره شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: اولویت استخدام هنرآموختگان هنرستان‌های دریایی در نیروی دریایی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش جغرافیا در مدارس کشور گفت: هنرآموختگان هنرستان‌های دریایی در اولویت استخدام نیروی دریایی قرار می‌گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: رویکرد افزایش مهارت‌آموزی فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

قائم‌مقام وزیر علوم درخصوص رویکرد افزایش مهارت‌آموزی نیز اظهار کرد: در یک سال گذشته برخی از دانشگاه‌ها در این زمینه اقدامات نوآورانه‌ای انجام داده‌اند؛ تبادل تجارب در بین دانشگاه‌ها، امری است که می‌تواند ما را در تربیت فارغ‌التحصیل کارآمدتر و کارآفرین یاری دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: ایجاد ۷۰ هزار شغل با طرح کاروری دانش‌آموختگان دانشگاهی (منبع: خبرگزاری خبرآنلاین)

رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: یکی از این سیاست‌ها، طرح کاروری دانش‌آموختگان دانشگاهی با ۷۰ هزار فرصت شغلی است. میزان سهمیه استان‌های کشور در اجرای طرح کارورزی در سال ۱۳۹۷ نیز بر این اساس بوده که استان‌هایی که در رنج بیشتری هستند، در اولویت قرار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: طرح کارورزی فارغ‎التحصیلان از بسته‎های طرح تکاپو  (منبع: خبرگزاری تسنیم)

طرح کارورزی فارغ‎التحصیلان مقطع کاردانی به بالا یکی دیگر از بسته‎های طرح تکاپو است که در صورت جذب این افراد در واحدهای صنعتی بیمه و حقوق کارورزی آن‎ها به مدت ۹ ماه پرداخت می‎شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ دی ۹۶: بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بزرگترین مشکل هرمزگان (منبع: خبرگزاری دانا)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از میناب جنوب،  طی سالهای اخیر افزایش چشمگیر جوانان بیکار که بنا بر گزارشات و آمارهای رسمی کشور چیزی در حدود ۵۰درصد آنها را افرادی با تحصیلات دانشگاهی تشکیل داده است به یکی از مهم ترین دغدغه های  خانواده ها تبدیل شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ دی ۹۶: راه اندازی استارت تاپ‌های دانش بنیان جهت اشتغال دانش آموختگان (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه بازدید از دو استارتاپ در حوزه دانش بنیان برگسترش فعالیت در این زیست بوم تأکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور و گستره فعالیت دانش آموختگان، استارت آپ‌ها می‌توانند زمینه مناسبی برای اشتغالزایی فراهم کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ دی ۹۶: ایجاد اشتغال و رفع فقر دو هدف مهم دولت در بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی ربیعی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما افزود: امسال دو هدف عمده در سیاستگذاری خود در نظر گرفتیم که تا پایان دولت دوازدهم باید اجرایی شود که در گام نخست از بودجه سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۹ آذر ۹۶: فراخوان مشمولان فارغ‌ التحصیل دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ ۱ دی‌ (منبع: خبرگزاری ایسنا)
سازمان وظیفه عمومی ناجا، کلیه مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم دی‌ماه ۱۳۹۶ هستند را به خدمت سربازی فراخواند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ آذر ۹۶: اطلاعیه فراخوان مجدد مصاحبه فارغ ‎التحصیلان دانشگاه صنعت نفت (منبع: سایت شرکت ملی نفت ایران)
معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در اطلاعیه ای از فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت دعوت به مصاحبه کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ آذر ۹۶: فارغ التحصیل ماهانه تا ۵۰۰ الی ۷۰۰ نیرو  در حوزه پرستاری (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

با توجه به اینکه از سال گذشته با روند فارغ التحصیلی این نیروها روبرو هستیم،  ماهانه تا ۵۰۰ الی ۷۰۰ نیرو در حال فارغ التحصیل شدن هستند بنابراین روند به کارگیری آنها تا حدودی کند است که این موضوع نیز در حال اصلاح است؛ البته طی یک سالی که از فارغ التحصیلی این افراد گذشته مسیر به کارگیری نزدیک به ۳ الی ۴ هزار نفر طی شده و تعدادی از آنها مشغول شده و به کارگیری برخی از آنها نیز در دستور کار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ آذر ۹۶: اعلام حمایت دانش آموختگان از حذف شرایط نابرابر در استخدامی وزارت نفت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در این نامه که صبح امروز و در پی برخی جوسازی‌ها علیه آزمون استخدامی وزارت نفت، به دفتر مهندس زنگنه ارسال شده است بالغ بر ۵۰۰ نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور از برچیده شدن انحصار و شرایط نابرابر در آزمون استخدامی وزارت نفت حمایت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ آذر ۹۶: استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در چارچوب مقررات (منبع: خبرگزاری شانا)
به گزارش شانا، حبیب‎اله بیطرف، امروز (سه شنبه، ۱۴ آذرماه) در جمع دانشجویان دانشکده نفت آبادان حاضر شد و در واکنش به تجمع‎های روزهای اخیر دانشجویان و فارغ‎‎التحصیلان این دانشکده عنوان کرد: امکان استخدام تمام فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت در چارچوب مقررات وزارت نفت وجود دارد و برگزاری مصاحبه، طب صنعتی و گزینش بخشی از این مقررات بوده، هست و خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ آذر ۹۶: نبود منع استخدامی جهت جذب دانش آموختگان صنعت نفت (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آبادان، حبیب الله بیطرف در جمع دانشجویان دانشکده نفت آبادان با ابراز گلایه از در هم آمیختن روند استخدام فارغ التحصیلان و ابلاغیه جدید آزمون  استخدامی وزارت  نفت گفت: طبق قانون و ضوابط این وزارتخانه در بحث استخدام دانش آموختگان صنعت نفت مشکلی ندارد و اضافه شدن آزمون کتبی تنها شامل فارغ التحصیلان آینده این دانشگاه می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ آذر ۹۶: پیگیری شکایت فارغ التحصیلان و دانشجویان صنعت نفت در خصوص آزمون استخدامی (منبع: خبرگزاری میزان)
خبرگزاری میزان- در پی شکایت فارغ التحصیلان و دانشجویان صنعت نفت و با رأی شعبه ۳۹ دیوان عدالت اداری دستور موقت مبنی بر توقف اجرای ثبت نام و اجرای آگهی استخدام وزارت نفت صادر و برگزاری آزمون لغو شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ آذر ۹۶: حاشیه های اعتراض فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت به آزمون استخدام (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، بیژن زنگنه در حاشیه همایش بیمه و توسعه، درباره اعتراض برخی فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت به برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه گفت: قرار بود تعدادی از دانشجویان یا فارغ التحصیلان بدون اینکه در آزمون کتبی عمومی شرکت کنند، با انجام مصاحبه بر حسب نیاز این وزارتخانه استخدام شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ آذر ۹۶: انجام فرآیند مصاحیه فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت تا ۱۹ آذر (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کامران دهقانی مدیرکل آموزش وزارت نفت امروز (یکشنبه، ۱۲ آذرماه) به دنبال ادامه تجمع عده‎ای از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در مقابل ساختمان وزارت نفت، اظهار کرد: کلیه فارغ‎التحصیلان گروه الف این دانشگاه که تا تاریخ اول آذرماه امسال در بانک اطلاعاتی اداره کل آموزش ثبت نام کرده‎اند به مصاحبه دعوت شده‎اند و ۱۹ آذرماه، فرایند مصاحبه با کلیه ثبت‎نام کنندگان به پایان می‎رسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ آذر ۹۶: لزوم تغییر شرط معدل استخدام در وزارت نفت برای خوزستانی ها (منبع: خبرگزاری فارس)
نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: با توجه به متفاوت بودن شرایط تحصیل در خوزستان و سایر استان‌ها، شرط معدل استخدام در وزارت نفت برای فارغ التحصیلان خوزستانی تغییر کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ آذر ۹۶: استخدام دانش آموختگان رشته های دریایی در ارتش (منبع: خبرگزاری مهر)
خرمشهر ـ فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر و آبادان گفت:در صورت تقاضای هنرستان های دریایی خرمشهر و بندر امام خمینی، دانش آموختگان رشته های دریایی به استخدام نیروی دریایی ارتش درمی آیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ آبان ۹۶: خلف وعده وزارت نفت در خصوص استخدام فارغ‌ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت (منبع: خبرگزاری ایسنا)
عضو هیات علمی دانشگاه صنعت نفت با اشاره به مشکلات این دانشگاه در سال‌های اخیر، بر لزوم آگاهی وزارت نفت از پتانسیل‌های دانشگاه صنعت نفت تاکید کرد و گفت: خلف وعده وزارت نفت در خصوص استخدام فارغ‌التحصیلان ممتاز این دانشگاه، به لحاظ شرعی، اخلاقی و قانونی اشکال دارد و اثرات بسیار سوئی بر آینده نخبگان این دانشگاه دارد و پدیده فرار مغزها را تشدید می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ آبان ۹۶: اولویت استخدام با فارغ التحصیلان هنرستان نیروی دریایی (منبع: خبرگزاری فارس)

مؤلف کتاب دروس هنرستان نیروی دریایی ارتش گفت: فارغ‌التحصیلان هنرستان نیروی دریایی ارتش در اولویت استخدام در این نیرو قرار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ آبان ۹۶: سهمیه استان اصفهان در طرح کارورزی فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به تعداد ثبت‌نام کنندگان در طرح کارورزی فارغ التحصیلان از استان اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر از استان اصفهان در این طرح ثبت‌نام کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ آبان ۹۶: اهمیت اشتغال فارغ‌ التحصیلان رشته کشاورزی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

در ادامه، سید حبیب‌الله موسوی عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس و دبیر علمی این نشست، با اشاره به اهمیت بحث اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی گفت: اشتغال یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصاد است که ارتباط تنگاتنگی با آسایش، رفاه و امنیت اجتماعی دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ مهر ۹۶: لزوم بهره گیری از فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت جبران کمبود معلم (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با جذب نیروهای حق‌التدریسی کمبود معلم در کشور جبران نمی‌شود، گفت: کمبود معلم در کشور فاحش است و وزارتخانه علاوه برجذب نیروهای حق‌التدریسی باید استخدام از دانشگاه فرهنگیان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ شهریور ۹۶: ۴۰ درصد فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی جزء جمعیت بیکار کشور (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سرپرست وزارت علوم با تاکید بر اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها ۴۰ درصد از جمعیت بیکار کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و توجه به آموزش های مهارتی می‌تواند در اشتغال دانشگاهیان موثر باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ شهریور ۹۶: فقدان مهارت فارغ‌ التحصیلان عامل افزایش بیکاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که فقدان مهارت فارغ‌التحصیلان موجب افزایش بیکاری شده است، گفت: با اعتقاد به تعاونی‌ها و انجام کارهای جمعی می‌توانیم یک میلیون نفری که هر سال به جمعیت بیکاران افزوده می‌شود را، ساماندهی کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ شهریور ۹۶: فارغ‌ التحصیلان و حقوقدانان موافق برگزاری آزمون از طریق مرکز مشاوران (منبع: خبرگزاری ایسنا)
عبدالرضا مومنی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه اکثر فارغ‌التحصیلان و حقوقدانان با برگزاری آزمون از طریق مرکز مشاوران موافق هستند، اظهار کرد: این افراد موافق هستند تعداد جذب برای وکالت افزایش پیدا کند. مطلب دیگر اینکه یک ماده قانونی نیست که تایید می کند ما می توانیم آزمون وکالت را برگزار کنیم. مرکز وکلا و کارشناسان قوه‌ قضائیه کارش این است که وکیل و کارشناس بپذیرد و به همین منظور تاسیس شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ شهریور ۹۶: عدم نتیجه پیگیری فارغ التحصیلان دانشگاه نفت جهت استخدام (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

مهدی کرامتی فعال دانشجوی دانشگاه نفت اهواز از عدم نتیجه پیگیری های دو سال گذشته فارغ التحصیلان دانشگاه نفت جهت استخدام در وزارت نفت خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ مرداد ۹۶: فراخوان فارغ التحصیلان دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ ۱ شهریور (منبع: خبرگزاری مهر)

سازمان وظیفه عمومی ناجا،کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم شهریورماه ۱۳۹۶هستند را به خدمت سربازی فراخواند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ مرداد ۹۶: منع استخدامی فارغ‌ التحصیلان غیر قانونی است (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

در روزهایی که داغ‌ترین و حساس‌ترین حرف‌های کنکوری‌ها و خانواده‌های آنها درباره انتخاب رشته، آینده تحصیلی و آینده شغلی است، صحبت از ممنوعیت‌های استخدامی از سوی سازمان‌ها یا نهادهای دولتی، نظامی و یا حتی ارگان‌های خصوصی و … می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ مرداد ۹۶: به تعویق افتادن بیکاری رسمی دانشجویان با طرح کارورزی (منبع: خبرگزاری مهر)

یک فعال صنفی کارگری با بیان اینکه طرح کارورزی، فقط یک سال بیکاری رسمی دانشجویان را به تعویق می‌اندازد، گفت:سهم نیروی کار از قیمت تمام شده، تنها ۷ درصد است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ مرداد ۹۶: ۴ تا ۶ ماه دوره کارورزی برای دانش‌ آموختگان دانشگاهی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش ایلنا، سهراب مختاری با بیان اینکه بسته اشتغال یکی از بسته‌های پنج‌گانه حمایت از تولید و رونق اقتصاد است، گفت: دانش‌آموختگان دانشگاهی بین ۴ تا ۶ ماه در این طرح دوره کارورزی می‌بینند، کارآزموده می‌شوند و در ازای هر ماه، حقوق ۲۷۰ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ مرداد ۹۶: سهم هر بخش اقتصادی از جذب فارغ‌التحصیلان در طرح کارورزی (منبع: خبرگزاری مهر)
به گزارش خبرنگار مهر، طرح کارانه اشتغال برای جوانان (کاج) به عنوان یکی از طرح‌های دولت برای پوشش بخشی از تقاضای بازار کار در برگیرنده سه طرح کارورزی(ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی)، مهارت آموزی در محیط کار واقعی و مشوق‌های بیمه‌ای برای کارفرمایان است که در قالب برنامه اشتغال فراگیر تدوین و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ مرداد ۹۶: جذب ۱۱۰۰ هنرآموز و استادکار از طریق آزمون استخدامی آبان ۹۵ (منبع: خبرگزاری ایسنا)
مدیرکل دفتر آموزش‌ فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه با مشکل حادی در زمینه نیروی انسانی روبرو نیستیم، گفت: امسال از محل پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ماه ۹۵ حدود ۱۱۰۰ هنرآموز و استادکار را جذب می‌کنیم و علاوه بر آن فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهید رجایی هم در حال ورود به هنرستان ها هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ مرداد ۹۶: ارائه گواهینامه‌ های شغلی منوط به کسب حداقل‌ های لازم (منبع: خبرگزاری فارس)

تهرانیان  در پاسخ به این سوال که صلاحیت افراد برای ارائه آموزش به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در طرح کارورزی چطور احراز خواهد شد، گفت: در این طرح افرادی که صلاحیت‌های لازم را برای ارائه آموزش‌ها کسب کنند اجازه خواهند داشت تا کارورز جذب کرده و از مزایای بعدی آن استفاده کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ مرداد ۹۶: شروع طرح کارورزی محرک اشتغال فارغ التحصیلان در کهگیلویه و بویراحمد (منبع: صبح زاگرس)
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح کارورزی محرک اشتغال ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی مدت دو هفته است که در این استان اجرای آن آغاز شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ مرداد ۹۶: کمرنگ بودن رشته های فنی و حرفه ای یکی از دلایل بیکاری (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، امروزه “بحران بیکاری و نبود اشتغال” برای جوانان کردستانی یکی از مشکلات و معضلات اصلی این استان است و با ورود فارغ‌التحصیلان جدید متقاضی کار روز به روز بیشتر می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ مرداد ۹۶: حل بحران اشتغال با بکارگیری صنایع دستی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عبادی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند دریای بیکران از اشتغال ایجاد کند، افزود: چراکه صنایع بزرگ دیربازده هستند و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ می‌خواهند اما صنایع دستی اینگونه نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۱ تیر ۹۶: حق تقدم استخدام با نیروهای بومی تحصیل کرده در آبادان است (منبع: خبرگزاری جوان)

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ؛عامر کعبى در نشست خبری خانه ملت گفت: در آبادان نیروهای تحصیلکرده بسیار است،بارها به همه نهادهای دولتی و خصوصی تاکید کردیم در بحث اشتغال زایی از نیروهای بومی استفاده شود،مگر آنکه نیروی متخصص در منطقه نباشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ تیر ۹۶: تقاضای لغو طرح کارورزی توسط فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از ابلاغ بسته اشتغالی دولت چند هفته ای می گذرد و این بسته مورد اقبال از سوی جامعه واقع نشد و بخش زیادی از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار کار قرار نگرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ تیر ۹۶: سرمایه گذاری خارجی برای اشتغال فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، برات قبادیان ظهر امروز در همایش روز صنعت و معدن با اشاره به اهمیت امنیت در سرمایه‌گذاری اظهار داشت: امنیت در سرمایه‌گذاری از اهمیت بالایی برخوردار است. وی با بیان اینکه سالانه ۱۲۰۰ نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند، افزود: سرمایه‌گذاری داخلی محدود است و برای ایجاد اشتغال برای این حجم از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


 خبر ۲۵ تیر ۹۶: تقاضای راهکار برای رفع بیکاری در کردستان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: امروزه «بیکاری و نبود شغل» یکی از مهمترین معضلاتی است که نوجوانان و جوانان کردستانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و متأسفانه در این منطقه شغلی برای فارغ‌التحصیلان وجود ندارد که این در شأن ما نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ تیر ۹۶: طرح کارورزی برای اشتغال جوانان در بازارکار (منبع: خبرگزاری مهر)
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، داود یاوری در نشست روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه استان گفت: با عنایت به اقدامات صورت گرفته از سوی دولت تدبیر و امید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مهار بیکاری در کشور اقداماتی صورت گرفته در این رابطه طرح اشتغال فراگیر در راستای مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی کشورمطرح می باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ تیر ۹۶: آمادگی فارغ التحصیلان پزشکی و مهندسی برای ورود به بازارکار (منبع: خبرگزاری ایسنا)

یک استاد دانشگاه تاکید دارد که اشتغال‌پذیری دانشجویان باید قبل از فارغ‌التحصیلی آنها اتفاق بیفتد.او معتقد است فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی و پزشکی، آماده‌ترین افراد برای ورود به بازار کار هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۱۹ تیر ۹۶: طرح اشتغال برای فارغ التحصیلان واجد شرایط (منبع: خبرگزاری مهر)
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار از اجرای طرح کارورزی ویژه اشتغال فارغ التحصیلان از چهارشنبه خبرداد و گفت:تاکنون۳۸۶هزار نفر در سامانه کارورزی ثبت نام کردند که ۶۸ هزار و۶۰۰نفر واجد شرایط هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ تیر ۹۶: آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای یکی از عوامل موثر در رفع مشکل بیکاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیر کل سازمان فنی‌وحرفه‌ای یزد با بیان این که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای حلقه‌های موثر در رفع بیکاری جوانان است، گفت: بیش از ۹۰ درصد کارجویان مراجعه کننده به مراکز فنی و حرفه‌ای مشغول به کار می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ تیر ۹۶: فارغ التحصیلی ۲۷ هزار نفر دانشجوی رشته حقوق در هر سال (منبع: خبرگزاری ایسنا)
دبیر کمیسیون اختبار و آموزش مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان کرمان گفت: سالانه خروجی رشته حقوق از دانشگاه‌ها ۲۷ هزار نفر است و ۶۵۰ هزار فارغ‌التحصیل حقوق داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ خرداد ۹۶: جذب ۳۸۷ فارغ التحصیل جهت تدریس در خراسان جنوبی (منبع: خبرگزاری مهر)
بیرجند- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۲ خرداد ۹۶: لزوم بکارگیری نیروهای مستعد فارغ‌ التحصیل در دولت آینده (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دولت آینده باید بتواند نیروهای متخصص که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند و دارای استعداد بالا هستند و متقاضی برای جذب آنها در کشورهای دیگر وجود دارد را در دانشگاه‌های داخلی جذب کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ اردیبهشت ۹۶: جذب ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت کلید خورد (منبع: خبرگزاری ایلنا)

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در نامه ای خطاب به ریاست دانشگاه صنعت نفت، خواهان اعلام فهرست اسامی فارغ التحصیلان گروه «الف» آن دانشگاه برای طی مراحل استخدامی شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۶: اختصاص تسهیلات برای اشتغال فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تخصیص ٢٠هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی برای سال ٩٦ خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۶: شناسایی ظرفیت های اشتغال دانش آموختگان محیط زیست (منبع:خبرگزاری مهر)

همدان – مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از شناسایی ظرفیت‌های اشتغال دانش آموختگان محیط زیست خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۶: برگزاری جشنواره استخدام و کارآموزی دانشجویان در شرکت‌های دانش بنیان (منبع:خبرگزاری ایسنا)

به گزارش خبرنگار ایسنا، در این جشنواره که با هدف استخدام، کارآموزی و انجام پایان نامه در شرکت های فناور و دانش بنیان از تاریخ ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار میشود، برنامه هایی از جمله نمایشگاه کار آفرینی، کارگاه های آموزشی، رویداد کارآموزی و کارورزی، ارائه پایان نامه های دانشجویی به شرکت های دانش بنیان تدارک دیده شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: اولویت ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای اینترنتی (منبع:خبرگزاری ایسنا)

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای اینترنتی را از اولویت‌های این وزارتخانه برشمرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: اختصاص یارانه افراد غیرنیازمند برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار (منبع:خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: یارانه‌های افرادی که به آن نیاز ندارند باید جهت اشتغال‌زایی و تأمین نیازها به افراد تحصیلکرده بیکاری که ۴.۵ میلیون نفر هستند، اختصاص داده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶: فعالیت ۴۸۰ شرکت دانش بنیان در اصفهان با اشتغالزایی ۶ هزار نفری (منبع:خبرگزاری ایرنا)

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد و اکنون حدود ۴۸۰ شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی در آن مستقر هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۹ اردیبهشت ۹۶: جزئیات طرح ایجاد اشتغال در کشور با عنوان کارانه اشتغال جوانان (منبع:خبرگزاری ایلنا)

معاون اشتغال و کار آفرینی وزارت‌کار جزئیات طرح ایجاد اشتغال در کشور با عنوان کارانه اشتغال جوانان (کاج) را اعلام کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: لزوم ایجاد یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سال (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تولیدگرا شدن و اقتصاد مقاومتی به عنوان راه نجات کشور، به ایجاد حدودا دو میلیون شغل در چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: ما در این مدت توانستیم برنامه‌ریزی کنیم که حداقل مزد را بر تورم پیشی دهیم؛ هرچند این کار کافی نیست و باید روی قدرت خرید تلاش بیشتری کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد در مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان (منبع:خبرگزاری ایسنا)

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت بیش از هزار شرکت دانش‌بنیان و ۱۵۰ مرکز رشد در کشور، گفت: تلاش می‌کنیم تا فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد در مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان حضور فعال در جهت تولید و اشتغال داشته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: تعداد فارغ التحصیلان روز به روز درحال افزایش است (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه اشتغالزایی به هرمیزان باید در جامعه ملموس باشد، افزود: به دلیل وجود تعداد بسیاری فارغ التحصیل بیکار و جویای کار از مراکز علمی، اشتغالزایی قابل لمس نیست، زیرا به میزان افراد بیکار درجامعه روزانه اضافه شده و تعداد فارغ التحصیلان روز به روز درحال افزایش است؛ البته آمارهای اعلام شده ازسوی دولت درحوزه اشتغالزایی تا حدودی با واقعیت ها همخوانی دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ اردیبهشت ۹۶: حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت جذب در صنایع (منبع:خبرگزاری ایسنا)

دولت از فارغ التحصیلان دانشگاهی که جذب صنایع می شوند حمایت کرده و آنها را به مدت دو سال بیمه می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ اردیبهشت ۹۶: بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان از مهمترین مشکلات چهارمحال و بختیاری (منبع:خبرگزاری مهر)

شهرکرد- نماینده مردم شهرستان های فارسان، کوهرنگ، اردل و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال مهمترین هدف مسئولان چهارمحال و بختیاری قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۸ فروردین ۹۶: بررسی یکی از عوامل بیکاری فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران- ایرنا- کارشناس حوزه کار یکی از علل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را کاربردی نبودن سرفصل های دروس دانشگاهی و تئوری محوربودن آنها عنوان و بر آموزش مهارت به دانشجویان هنگام تحصیل تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۳ فروردین ۹۶: اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست با مصوبه جدید مجلس (منبع:خبرگزاری مهر)

با تصویب مجلس شورای اسلامی، کلیه مراکز و واحدهای صنعتی و تولیدی ۵۰ نفر به بالا مکلف به ایجاد واحدهای سلامت، بهداشت و محیط زیست (HSE) و بکارگیری نیروی متخصص هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۰ فروردین ۹۶: ایجاد اشتغال برای ۱۳۰۰ نفر در شهرستان فردوس (منبع:خبرگزاری دانا)

امام جمعه فردوس گفت: امروز یکی از آرزوهای دیرینه و ۱۰ ساله ی مردم فردوس برآروده شد و بیمارستان مزین به حضرت رسول(ص) با همت تمامی بزرگان به خصوص مقام عالی وزارت و همکاری های ویژه دکتر قائمی و نماینده مردم افتتاح شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: استفاده از ظرفیت های دانشگاهی در روند تولید و اشتغال (منبع:خبرگزاری ایسنا)

رئیس دانشگاه قم گفت: دانشگاهها و مراکز علمی باید در جهت تولید و اشتغال کارآمد گام های اساسی بردارند و این امر با حمایت از قشر تحصیل کرده و فرهیخته امکان پذیر می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ فروردین ۹۶: کاهش بیکاری و توانمند سازی فارغ التحصیلان دانشگاه ها (منبع:خبرگزاری ایسنا)

تحلیلگر بازار کار معتقد است دولت در سال ۱۳۹۶ باید ظرفیت بزرگ تعاونی‌ها را برای اشتغال‌زایی نادیده نگیرد و فارغ‌التحصیلان را از طریق بنگاه‌های تعاونی ساماندهی کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ فروردین ۹۶:حل مشکل اشتغال با تقویت تولید داخلی (منبع:خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتصاد پایدار، تولید و اشتغال الزام و ملزوم یکدیگر هستند، ادامه داد: وقتی که شرایط و بستر را از نظر علمی فراهم کنیم، تولید ایجاد می‌شود و در کنار تولید، اشتغال نیز صورت می‌گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ فروردین ۹۶: ظرفیت استان سمنان در اشتغالزایی برای جوانان (منبع: خبرگزاری تسنیم)
رئیس‌جمهور با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” گفت: همه استان‌های کشور باید تلاش خود را برای تولید اشتغال‌زا به کار گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ فروردین ۹۶:استفاده از ظرفیت مردمی در راستای حل مشکل بیکاری (منبع:خبرگزاری مهر)

اسدآباد- نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل و راه اندازی بسیج عمومی برای حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور ضروری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ فروردین ۹۶:فراهم سازی زمینه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها (منبع:خبرگزاری مهر)

شهرکرد- استاندارچهارمحال و بختیاری گفت: زمینه باید برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها در این استان فراهم شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ فروردین ۹۶: ایجاد ۶۳۰ هزار فرصت شغلی در کشور (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت به تنهایی توان حل مشکل اشتغال را ندارد گفت: ۵۰۰ هزار نفر به بیکاران کشور اضافه شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ فروردین ۹۶: اجرای طرح ضربتی برای رشد اشتغال در کشور (منبع: خبرگزاری مهر)

یزد ـ‌ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان بیکار از اولویت‌های این وزارتخانه است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ فروردین ۹۶: نبود فضای مناسب برای اشتغال افراد تحصیلکرده (منبع: ایسنا)
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار با تاکید بر لزوم انطباق میان تحصیلات دانشگاهی و نیازهای بازار کار، بخشی از عدم رضایت شغلی فارغ التحصیلان را مرتبط نبودن تحصیلات آنها با شغل مورد نظر دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ فروردین ۹۶: بیکاری ۴۲ درصدی فارغ ‌التحصیلان معضل اصلی جامعه (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

بن‌بست بیکاری پس از فارغ‌التحصیلی به‌عنوان معضلی رو به گسترش در جامعه امروز ایران، آسیب‌ها و تبعات متعدد داشته؛ درحالی که راهکارهای برون‌رفت از این بست همچنان بر روی کاغذ مانده ولی خروج از آن دارای موانعی ملموس و مشهود است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ فروردین ۹۶: اعتراض دانش آموختگان کرمانشاه به وضعیت اشغال (منبع: خبرگزاری مهر)

کرمانشاه- برخی از دانش آموختگان بیکار استان کرمانشاه در جریان سفر معاون رئیس جمهور به این استان نسبت به وضعیت بحرانی اشتغال به نماینده دولت اعتراض کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۱ بهمن ۹۵: بررسی موانع و راهکارهای اشتغال دانش آموختگان محیط زیست (منبع:خبرگزاری ایسنا)

مدیر دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست بررسی موانع و راهکارهای اشتغال دانش آموختگان محیط زیست ضمن اشاره به نادیده گرفتن بحران خاک در کشور پیشنهادهایی را به منظور ارتقای فرصت‌های اشتغال برای فارغ التحصیلان رشته محیط زیست ارائه داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۸ تیر ۹۵ :  برنامه‌های وزارت علوم برای اشتغال فارغ التحصیلان  (منبع : خبرگزاری ایرنا)

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال های گذشته بیشتر بحث توسعه کمی را در آموزش عالی داشتیم و اکنون توجه به کیفیت و حرکت به سمت دانشگاه‌های کارآفرین و نسل سوم مدنظر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۵ : فارغ التحصیلان بدون امنیت شغلی کار ندارند (منبع : خبرگزاری ایسنا)

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور معتقد است: اگر فارغ التحصیلان بدانند پس از اتمام تحصیل، امنیت شغلی دارند هرگز سراغ شغل‌های دولتی نمی‌روند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۵ : وجود سالانه بیش از ۸۵۰ هزار فارغ‌التحصیل جویای کار در کشور (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مشاور امور اقتصادی ریاست جمهوری با اشاره به وجود ۲.۶ میلیون‌نفر بیکار در کشور گفت: براساس آمارهای بدست آمده سالانه ۸۵۰ هزار نفر در کشور از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل شده و جویای کار هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳۰ فروردین ۹۵ : ۲۰۰ هزار شغل جدید برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها (منبع : خبرگزاری دانشجو)

معاون توسعه وزارت تعاون گفت: با اجرای طرح تکاپو  ۲۰۰ هزار شغل جدید برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها در سال ۹۵ ایجاد می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۹ اسفند ۹۴ : خبر خوش ستاد مبارزه با مواد مخدر برای اشتغال فارغ‌التحصیلان (منبع : خبرگزاری تسنیم)

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به لزوم فراهم کردن بستر اشتغال برای فارغ‌التحصیلان رشته «پیشگیری از اعتیاد»، از شرط جدید این ستاد در راستای اشتغال‌زایی برای فارغ‌التحصیلان این رشته تحصیلی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۱ بهمن ۹۴ : سالانه نیازمند ایجاد ۹۰۰‌هزار فرصت شغلی برای افراد جویای کار و فارغ‌التحصیلان هستیم (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: سالانه باید حدود ۹۰۰ هزار فرصت شغلی برای افراد جویای کار، به‌ویژه جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی ایجاد کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ بهمن ۹۴ : تضمین شغل دانشجویان به شرط کسب مهارت (منبع : خبرگزاری ایسنا )

وزیر کار با تاکید بر تشکیل انجمن ملی نخبگان مهارتی اظهار کرد: نظام آموزشی کشور در کنار نظریه‌پرداز باید تکنسین هم تربیت کند و بیرون بدهد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، علی ربیعی با بیان این‌که امروز جامعه ایران بیش از هر چیز به مهارت نیاز دارد، اظهار کرد: هر دانشجو و جوان جویای کاری که مهارت داشته باشد تضمین می‌کنم که بیکار نخواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۵ بهمن ۹۴ : توصیه وزیر کار به دانشجویان قبل از ورود به بازار کار (منبع : خبرگزاری ایسنا)

مهمترین اخبار هفته جاری به خبر پیشنهاد تاسیس بانک خصوصی در بخش حمل و نقل،‌ آغاز برگزاری شانزدهمین مسابقات ملی مهارت و طرح وزارت کار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی اختصاص داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ بهمن ۹۴ : فارغ‌التحصیلان ماهر پشت در بسته اشتغال نمی‌مانند (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است: در صورتی که دانش‌آموختگان به سلاح خلاقیت و مهارت مجهز شوند ماندن در پشت درهای اشتغال بی‌معنا خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ بهمن ۹۴ : تسهیل دریافت وام‌ های بانکی برای فارغ التحصیلان و کارآفرینان (منبع : خبرگزاری ایسنا

کارشناس بازار کار با بیان اینکه تا وقتی بانکها در خدمت بنگاهها و بازار کار نباشند بیکاری کاهش نمی‌یابد، از دولت خواست تا دریافت کمکهای فنی و وام‌های بانکی برای فارغ التحصیلان و کارآفرینان را تسهیل کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ بهمن ۹۴: رفع مشکل بیکاری بیش از ۳۴ هزار نفر فارغ التحصیل در سال ۹۵ (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

وی همچنین در خصوص بحث اشتغال در سال ۹۵ و این که در سال آینده چه تعداد شغل ایجاد خواهد شد بیان داشت: پیش‌بینی ما این است که در سال ۹۵ برای حدود ۸۵۰ تا ۹۰۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنیداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...