اطلاعات بیشتر

اخبار استخدام پلیس فتا (سایبری)


خبر ۱۹ اسفند ۹۴ : به کارگیری ۱۴ هزار همیار در پلیس فتا (منبع : خبرگزاری فارس)

رئیس پلیس فتا از ۱۴ هزار و ۴۰۰ فقره تماس مردم با مرکز فوریت‌های سایبری پلیس خبر داد و گفت: بیشترین موضوع تماس مردم در خصوص کلاهبرداری اینترنتی بوده است.
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس فتا در گزارش عملکرد یک ساله پلیس فتا اعلام کرد: در حال حاضر در ۱۳۴ شهرستان و مرکز استان پلیس فتا عملیاتی و در ۱۲ مرکز استان آزمایشگاه ادله دیجیتال در حوزه شبکه، کامپیوتر و تلفن همراه فعال است.
رئیس پلیس فتا به حوزه منابع انسانی و به کارگیری مهندسان و دانش پلیسی اشاره کرد و گفت: در حوزه اقدامات و راهبردها تبلیغاتی در سال ۹۴ داشته‌ایم؛ همچنین میزبان نشست جهانی جرایم سایبری دنیای به هم پیوسته با حضور ۴۹ کشور بوده‌ایم.
وی به راه‌اندازی بحث فوریت‌های سایبری این پلیس پرداخت و گفت: به صورت چپ بر خط و لینک دادن ۱۱۰ به مرکز فوریت‌ها این اتفاق رخ داد و هم اکنون پس از طی دوران آزمایشی به مرحله اجرایی رسیده‌ایم.
رئیس پلیس فتا از توسعه و همکاری این پلیس با پلیس بین‌الملل و مشارکت در دو عملیات مشترک بین‌المللی رزونا و پانچای ۸ خبر داد.
این مقام ارشد انتظامی در ادامه به تعداد کاربران در دنیا پرداخت و گفت: بیش از ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا کاربر هستند که در ایران ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفرند که ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر کاربر جوان هستند.
سردار هادیانفر ادامه داد: ضریب نفوذ اینترنت در دنیا از ۴۲ نفر از صد نفر است که این آمار در ایران به ۵۹ از صد می‌رسد؛ ضریب نفوذ تلفن همراه در دنیا ۹۱ نفر است که در ایران ۱۰۵ نفر است و ایران در خاورمیانه بالاترین کاربر و در دنیا رتبه پانزدهم را دارد.
وی اعلام کرد: در حوزه مالی و اعتباری ۳۳ بانک و مؤسسه وجود دارد؛ ۳۶۸ میلیون کارت بانکی در اختیار مردم است یعنی به ازای هر نفر ۵ کارت وجود دارد؛ ۴۲ هزار و ۳۵۰ خودپرداز و ۶۸ هزار و ۶۱۳ پایانه شعب بانکی و ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار پایانه فروشگاهی داریم.
رئیس پلیس فتا گفت: بر اساس گزارش بانک مرکزی میزان ۲۰۰ میلیون تراکنش بانکی انجام می‌شود؛ در کشور ۸۵۰۰ کافی‌نت داریم که در امسال همه آنها بیشتر از یک یا دو بار مورد بازدید پلیس فتا قرار گرفتند تا در زمینه حقوق شهروندی و چک سامانه‌ای که در کافی‌نت‌ها فعالیت می‌‌کند اقدام کرده باشیم.
سردار هادیانفر ادامه داد: ۹۲۰ خدمات دسترسی و ۱۵۵۰ خدمات میزبانی داریم و ۲۲ هزار نفر متقاضی فروشگاه اینترنتی و دریافت نماد اعتمادند که ۱۳ هزار و ۹۵۲ نفر موفق به دریافت این نماد شده‌اند.
این مقام ارشد انتظامی به فعالیت‌های پلیس در حوزه پیشگیری و در دسترس بودن سه سایت پلیس فتا به صورت بین‌المللی پرداخت و اظهار داشت: ۱۴ هزار همیار را در سال ۹۴ ساماندهی کرده‌ایم که بیش از ۸ هزار نفر آنها در نیمه دوم سال ۹۴ جذب پلیس فتا شدند؛ همچنین ۱۴۷ هزار موضوع در محتوای آموزشی به دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی آموزش داده شد.
وی به مرکز فوریت‌های پلیس پرداخت و  تصریح کرد: ۱۱۰ سایبری به ۴ موضوع رسیدگی کرده است که عبارتند از مزاحمت برخط، برداشت غیرمجاز، حملات تروریسم سایبری و کلاهبرداری اینترنتی است.
رئیس پلیس فتا افزود: بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ فقره تماس داشته‌ایم که بیشتر موضوعات کلاهبرداری اینترنتی بوده است.
رئیس پلیس فتا تأکید کرد: ما تشکیل پرونده قضایی نمی‌دهیم بلکه مردم را راهنمایی می‌کنیم که چگونه از تله خارج شوند و سپس راهنمایی می‌کنیم تا تشکیل پرونده قضایی بدهند.
این مقام ارشد انتظامی نحوه برخورد پلیس را تذکر، ارسال ایمیل رسمی پلیس فتا، مصون‌سازی و از دسترس خارج کردن و در نهایت تشکیل پرونده قضایی عنوان کرد.
سردار هادیانفر به گزارشات اینترپل پرداخت و گفت: در هیچ کشور جهان بیش از ۱۱ میلیون فقره جرایم سایبری گزارش شده که کلاهبرداری و سرقت‌های مالی، جعل هویت و عناوین دولتی، ارعاب و اخاذی و افشای اطلاعات عمده‌ترین جرایم در دنیاست.
وی قدرت کشف این پلیس را ۲۰ درصد عنوان و خاطرنشان کرد: ۱۴۴ هزار فقره با قدرت کشف ۲۰ درصد معیاری برای پلیس فتای ایران است.


سایت ایران استخدام به اطلاع داوطلبین استخدام در پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا )  میرساند:

پلیس سایبری (فتا) در تیر ماه ۹۳ قصد دارد از بین جوانان مومن ، متعهد و کار آمد( مرد ) بصورت پیمانی

۵ ساله انتظامی در مقطع( درجه داری) و پایور (افسری ) از طریق آزمون ورودی و دیگر مراحل (مصاحبه ، معافیت پزشکی و … )استخدام نماید

“جهت مشاهده متن کامل آگهی استخدام پلیس فتا (تیر ۹۳) اینجا کلیک نمایید”

دانلود نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی


سایت ایران استخدام در نظر دارد تمامی‌ اخبار و آگهی‌های استخدامی‌ مرتبط با پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (سایبری) در طی هر سال را در این صفحه به اطلاع شما عزیزان برساند.

خبر‌های تکمیلی در رابطه با استخدام پلیس فتا (سایبری) در همین صفحه به اطلاع شما می‌رسد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...