امروز دوشنبه ۹۵/۱۱/۰۴
همکاری در فروش فایل

اعمال یک شرط در آزمون استخدامی دستیاران

 برخی داوطلبان از ثبت‌نام بازماندند

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید


فرصت ثبت‌نام در نخستین آزمون استخدامی متمرکز سال ۹۴ دستیاران ستادی دستگاه‌های اجرایی فردا (دوشنبه) پایان می‌یابد این در حالی است که برخی از داوطلبان به دلیل اعمال یک بند در شرایط اختصاصی از ثبت‌نام در این آزمون بازمانده‌اند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهلت شرکت در نخستین آزمون استخدامی متمرکز سال ۹۴ دستیاران ستادی دستگاه‌های اجرایی کشور دوشنبه ۱۲ بهمن پایان می‌یابد و تا کنون بیش از ۱۴۰۰ نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.
در حالی که فردا آخرین فرصت برای ثبت‌نام در نخستین آزمون استخدامی دستیاران است اما تعدادی از داوطلبان ضمن تماس با خبرگزاری تسنیم از اعمال شرطی عجیب در ضوابط تخصصی این آزمون خبر می‌دهند که براساس آن افراد زیادی نمی‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام کنند.
در شرایط اختصاصی برای ثبت‌نام در نخستین آزمون استخدامی دستیاران دستگاه‌های اجرایی آمده است:‌ دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل ۱۶ یا مدرک دکتری. مرتبط بودن رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد یا رشته تحصیلی مقطع دکتری برای آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی دکتری هستند.تسلط به زبان انگلیسی.
دارا بودن رتبه کشوری کمتر از ۵ هزار در گروه ریاضی فیزیک و تجربی و کمتر از دو هزار در سایر گروه‌ها در کنکور سراسری کارشناسی. این بند از شرایط استخدامی ثبت‌نام منجر به آن شده تا تعداد زیادی از داوطلبان فرصت ثبت‌نام در این آزمون را از دست بدهند.
طبق گفته یکی از داوطلبان، وی به دلیل آنکه در گروه علوم انسانی در دوره کارشناسی رتبه بالای دو هزار داشته اما در کنکور ارشد رتبه ۵۰ را کسب کرده، از ثبت‌نام در این آزمون بازمانده است و این بند به اعتقاد او منصفانه نیست.
برای پیگیری این موضوع با حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش تماس گرفتیم.
وی در خصوص اعمال این بند در شرایط اختصاصی برای ثبت‌نام در آزمون استخدامی دستیاران گفت:‌ این شرط از سوی سازمان مدیریت اعمال شده است که براین اساس در رشته ریاضی و تجربی افراد باید در دوره کارشناسی رتبه کمتر از ۵ هزار و در رشته انسانی رتبه کمتر از دو هزار را کسب کرده‌اند.
توکلی عنوان کرد:‌ اعمال این شرط با این هدف است که در کدرشته محل‌های مختلف افرادی جذب شوند که سطح علمی بالایی دارند. شاید داوطلبان تصور کنند که این بند نوعی بی‌عدالتی و محدودیت در ثبت‌نام است اما اگر مجموع رشته‌ها را در نظر بگیریم، منجر به محدودیت نمی‌شود به عنوان مثال برای رشته ریاضی یا تجربی رتبه ۵ هزار بالاست.
به گزارش تسنیم،  اعمال این شرط در ضوابط استخدامی ثبت‌نام منجر به حذف تعداد زیادی از علاقه‌مندان به شرکت در نخستین آزمون استخدامی دستیاران شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم مهلت :

دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل دریافت رایگان آگهی استخدامی به تفکیک استان

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۱۷ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : علی ارسال : 95/03/18

  کاربری : علی

  ارسال : 95/03/18

  ساعت ارسال : 12:49

  کد دیدگاه : 810921

  پاسخ

  با سلام
  دوستان جواب استخدامی دستیاران ستاری رو زدن، رتبه کشوری کنکور رو میخوان، از دوستان کسی اطلاع داره که رتبه رو از کجا میشه گیر آورد، خیلی سال هست که گذشته، من که رتبه دقیقم خاطرم نیست

 • کاربری : سالار ارسال : 94/11/14

  کاربری : سالار

  ارسال : 94/11/14

  ساعت ارسال : 01:31

  کد دیدگاه : 662781

  پاسخ

  علم در سطح دبیرستان با کلاس کنکور کسب نمی شود آقای توکلی….. علم در تحقیقات و تحصیلات تکمیلی هست و در رزومه افراد و….. اگر شرط میگذارید باید وزن داشته باشد و باید همه موارد باهم سنجیده شود نه فقط رتبه سنجش از دروس مقدماتی دبیرستان …..
  بنده رتبه ۲ دکتری رتیه ۳۳ ارشد رتبه کارشتاسی ام بالاتر از ۵۰۰۰ بود دارای مدرک زبان ، معدل دکتری من ۱۹ معدلی لیسانس ۱۸ ، دارای چندین مقاله تحقیقاتی و ترجمه کتاب ، حتی سابقه کار ، حائز شرایط نبودم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تصمیم ها مقطعی هست. چرا ثبات تصمیم گیری نداریم؟؟؟

 • کاربری : شهروند ارسال : 94/11/13

  کاربری : شهروند

  ارسال : 94/11/13

  ساعت ارسال : 13:10

  کد دیدگاه : 661693

  پاسخ

  اگر ملاک با سوادی رتبه کارشناسی است پس دیگر ارشد و دکتری واسه چی می خواید؟؟؟ از همون کارشناسیا بگیرید
  دیگه مقالات و و سابقه پژوهشی و …. بماند چون ظاهرا این ها ملاک با سوادی نیستند.

  • نقل قول : سزددر : 94/11/14 16:11:58 پاسخ

   موافقم م م

 • کاربری : لیلی ارسال : 94/11/13

  کاربری : لیلی

  ارسال : 94/11/13

  ساعت ارسال : 00:00

  کد دیدگاه : 661052

  پاسخ

  ببخشید منظور از این رتبه،رتبه کشوری هستش یا مناطق؟لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه

 • کاربری : لیلی ارسال : 94/11/12

  کاربری : لیلی

  ارسال : 94/11/12

  ساعت ارسال : 23:59

  کد دیدگاه : 661050

  پاسخ

  ببخشید منظور از این رتبه،رتبه کشوری هستش یا مناطق؟

 • کاربری : نادیا ضیاغم ارسال : 94/11/12

  کاربری : نادیا ضیاغم

  ارسال : 94/11/12

  ساعت ارسال : 15:55

  کد دیدگاه : 660365

  پاسخ

  سلام دوستان من تمامی شرایط را دارم اما فارغ التحصیل دانشگاه آزادم در کواهینامه کارشناسی رتبه ام ۱۱ ثبت شده بالاخره معنی این رتبه را متوجه نشدم ثبت نام کنم یا نه?لطفا راهنمایی کنید

 • کاربری : مریم ارسال : 94/11/12

  کاربری : مریم

  ارسال : 94/11/12

  ساعت ارسال : 13:37

  کد دیدگاه : 660147

  پاسخ

  دررشته های منابع طبیعی عموماً با رتبه بالاتر از ۵۰۰۰ در کنکور سراسری قبول می شوند. مثلا من خودم با ۵۴۰۰ ناحیه ۱ در سال ۷۹ در دانشگاه صنعتی اصفهان (که دانشگاه معتبری است) قبول شدم.تازه طی این سال ها رتبه قبولی افزایش یافته و من در بین دوستانم کسی را با این شرایط در رشته خودم که منابع طبیعی و گرایش علوم مرتع است سراغ ندارم.

 • کاربری : شششششش ارسال : 94/11/12

  کاربری : شششششش

  ارسال : 94/11/12

  ساعت ارسال : 11:20

  کد دیدگاه : 659933

  پاسخ

  واقعه اگه مسئولین یکمی به فکر جوونا باشن این شرایط سخت رو جلو پاشون قرار نمیدن
  یک ساله منتظریم اطلاعیه استخدامی منتشر بشه اینم نتیجه ش .

 • کاربری : سزد ارسال : 94/11/11

  کاربری : سزد

  ارسال : 94/11/11

  ساعت ارسال : 22:57

  کد دیدگاه : 659564

  پاسخ

  سطح علمی ملاک هایی بسیار بالاتر از رتبه کارشناسی دارد، واقعا مسئولین محترم که این بندها را اضافه میکنند نگاهی به رتبه کارشناسیه خودشان هم بیندازند که آیا الان با علم این بند را گذاشتند؟ من رشته ام ریاضی بود و برای ارشد به دلیل عدم علاقه به رشته ریاضی وارد رشته آمار شدم در دانشگاه دولتی ، تهران با معدل ۱۹ با مقالات فارسی و ISI . از نظر اساتید دانشگاه از بهترینها هستم
  لطفا کمی فقط کمی این سنگهای درشت را از جلوی پای ما جوانها بردارید شاید این لطفتان جای بدی قرار نگرفت.

 • کاربری : ناشناس ارسال : 94/11/11

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 94/11/11

  ساعت ارسال : 19:18

  کد دیدگاه : 659277

  پاسخ

  کاش این موضوع رو در نظر می گرفتن که بعضی افراد تو دوره ارشد تغییر رشته میدن و رشته ای غیر مرتبط با کارشناسیشون رو می خونن پس برای اون افراد شرط رتبه کارشناسی شرط منطقی نیست حداقل باید این شرط رو هم میذاشتن که رشته در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری باید یکی باشه که اون وقت شرط رتبه کارشناسی منطقی به نظر میومد

  • نقل قول : سزددر : 94/11/11 22:50:31 پاسخ

   واقعا!!!

 • کاربری : R ارسال : 94/11/11

  کاربری : R

  ارسال : 94/11/11

  ساعت ارسال : 18:54

  کد دیدگاه : 659236

  پاسخ

  کسایی که این شرایط رو دارن کسایی هستند که توی ناز ونعمت درس خوندن، کارسختشون درس خوندن بوده
  مثل من نیستن که تفریحم درس خوندن بود و بعد کلی بدبختی و کار ، شب تا صبح توی خواب و بیدار داشتم درس میخوندم تا به اینجا رسیدم
  قطعاً کسایی که این شرایط رو دارن یه خانواده خوب دارن که حمایتشون کرده مثل من یک تنه زیر بار بدبختیای روزگار نبودن
  خدا بهشون داده بزار اینهام بدن ، شانسه دیگه وقتی نباشه نیست چیکارش میشه کرد!

 • کاربری : f.f ارسال : 94/11/11

  کاربری : f.f

  ارسال : 94/11/11

  ساعت ارسال : 18:21

  کد دیدگاه : 659190

  پاسخ

  این شرط که عنوان شده است فقط برای کسانی است که در دانشگاههای دولتی درس خوانده اند و دانشجویان دانشگاه آزاد یا پیام نور با این شرط نمی توانند در این استخدام شرکت کنند کاش در آگهی های استخدامی کمی هم به فکر افرادی باشید که این شرایط را ندارند .در آگهی های استخدامی یا شرط سنی یا معدل و درس خواندن در دانشگاههای دولتی می گذارند پس ما که درس خواندیم فوق لیسانس گرفتم و اینقدر این جا و ان جا دنبال کار رفتیم که سن مان بالا رفت چه خاکی بر سر بکنیم؟؟؟؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟ به خود می گویم با درس خواندن فقط عمر خود را تلف کرده ام کاشششششش درس نمخواندم و بی سواد بودم دیگر دلم نمی سوخت.

 • کاربری : رهگذر ارسال : 94/11/11

  کاربری : رهگذر

  ارسال : 94/11/11

  ساعت ارسال : 17:32

  کد دیدگاه : 659139

  پاسخ

  متاسفم برای مسئولین کشورم!!!!که هوش وسطح علمی را بارتبه کارشناسی می سنجند، شما کارشناسی ارشد می گیرید حداقلش این هست که رتبه ارشد را مقیاس قرار دهید، من یک زمانی توکار شناسی رتبه ام کم بوده الان که توبزگترین دانشگاه کشور دارم درس می خونم ،مقالات علمی تولید می کنم سطح علمی پایینی دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • کاربری : بیکار ارسال : 94/11/11

  کاربری : بیکار

  ارسال : 94/11/11

  ساعت ارسال : 17:19

  کد دیدگاه : 659122

  پاسخ

  چرا این تبصره رو گذاشتین آخه. من رتبه فوق لیسانس (۷۲)و معدلم خوبه (۱۸)رزومه هم دارم ولی رتبه ام در کارشناسی بالای ۲۰۰۰ در گروه انسانیه آیا حق این است که کنار زده شوم با این همه وقت و هزینه…………………….


 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.