اطلاعات بیشتر

 

دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس خواست تا ماده ۷ قانون کار را پس از سالها به نتیجه برسانند.

رحمت الله پورموسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اشتغال، امنیت شغلی و معیشت کارگران را سه دغدغه مهم جامعه کارگری عنوان کرد و گفت: نمایندگانی که به مجلس ورود می‌کنند ماده ۷ قانون کار را در اولویت قرار بدهند و در جهت تحقق خواسته‌های کارگران گام بردارند.

وی گفت: یکی از مطالبات ما توجه به قانون کار مصوب سال ۱۳۶۹ و تبصره‌های یک و دو ماده ۷ قانون کار است. ماده ۷ قانون کار سالهای سال است مورد غفلت واقع شده و ابتر و بدون نتیجه مانده است.

دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور خاطرنشان کرد: درصد بالایی از کارگران کشور دارای قرارداد موقت هستند و در کارهای دارای ماهیت دائم و مستمر مشغول کارند در حالی که این خلاف قانون است و نظارتی هم تاکنون بر آن صورت نگرفته است.

وی درعین حال توجه به سبد معیشت در ماده ۴۱ قانون کار و تامین مسکن کارگران را از دیگر مطالبات جدی جامعه کارگری برشمرد و متذکر شد: کسانی که به مجلس راه می‌یابند دو وظیفه ذاتی تصویب قوانین و نظارت بر حسن اجرای مصوبات و قوانین را برعهده دارند لذا از نمایندگانی که وارد مجلس می شوند، می‌خواهیم قوانینی را به تصویب برسانند که در حمایت از کارگران، بهبود سطح معیشت و خانه دار شدن آنها باشد.

این مقام مسوول کارگری اصلاح نظام بانکی کشور را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: یکی از معضلات اصلی اقتصاد ما ساختار نامتوازن بانکی است. بیشتر کارخانه‌هایی که به تعطیلی کشیده شده‌اند به دلیل دریافت وام‌ با بهره‌های سنگین ۲۸ درصد و۳۰ درصد و ناتوانی در بازپرداخت اقساط بوده که نتوانسته‌اند کارخانه را حفظ کنند و این امر موجب بیکاری کارگران و تعدیل نیروهای کار شده و اشتغال را از بین برده است.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...