قوانین سایت
 • 49 دیدگاه

اخبار و اطلاعیه‌های استخدامی‌سازمان فنی حرفه ای در سال 9313143114423 استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای سال 93

سایت ایران استخدام در نظر دارد تمامی‌ اخبار و آگهی‌های استخدامی‌ مرتبط با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در طی هر سال را در این صفحه به اطلاع شما عزیزان برساند.

خبر‌های تکمیلی در رابطه با استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشو در همین صفحه به اطلاع شما می‌رسد.


 آرشیو آگهی‌های استخدامی‌گذشته سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

__________

خبر جدید ۱۱ اسفند ۹۲:
حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام
در پی دستور وزیر کار برای بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان‌ فنی و حرفه‌ای کشور، این سازمان با تشکیل کارگروهی تخصصی، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه مذکور را آغاز کرد.
این اقدام پس از آن آغاز شد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ملزم کرد تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای پیگیری قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس این سازمان را صورت دهد و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون را برای ارسال به هیات دولت بازنگری کند.
به گزارش ایسنا، در همین راستا و به موجب تبصره ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان مربیان حق التدریس ۳۱ استان کشور، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار گرفته و جلسه بعدی کارگروه تخصصی ۱۹ اسفند ماه جاری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی‌و پیمانی در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۱ در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید و پس از تایید شورای نگهبان به دولت دهم ابلاغ شد.
به موجب این قانون و در راستای اجرای بند (۲) سیاستهای کلی اشتغال و در چارچوب مواد ۲۱ و۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مجوز استخدام ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان را داد.
بر همین اساس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور موظف شده است با رعایت شرایط عمومی‌استخدام و رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت مناطق محروم، تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه با تغییر وضعیت استخدام کند.
همچنین به موجب این قانون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند تا سقف موردنیاز، پستهای غیرمربی قابل تبدیل خود را به پست مربی تبدیل کند.

__________

خبر 20 بهمن 92:

جهت مشاهده آگهی استخدام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان اینجا کلیک نمایید

__________

خبر ۵ آبان ۹۲ :

افراد جویای کار به مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند
معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان گفت: افراد جویای کار با مراجعه به واحدهای مشاوره در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان مهارت مورد علاقه خود و مورد نیاز بازار کار را فرا گیرند.

افشین شهرکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه اظهار داشت: طی مرحله رهگیری اشتغال، ۴۲۳ نفر از زنان آموزش دیده در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای راور، جیرفت، بم و مجتمع مراکز کرمان مشخص شد.

وی گفت: طبق این رهگیری که بر اساس آمار ۹۰ تا ۹۲ حاصل شد از مجموع ۲۹۷ نفر در مرکز راور، شهروند الکترونیک ۳۰ نفر، مانتو دوزی ۲۱ نفر، قالیباف تابلویی ۱۱۰نفر، کارور پیشرفته اینترنت ۱۰ نفر، کارور اتوکد سه نفر، طراح گرافیک رایانه‌ای ۲۰ نفر، راسته‌دوز چهار نفر، خیاط با اندازه‌گیری مستقیم روی پارچه ۲۰ نفر، خیاط لباس‌های کشی ۴۷ نفر، مونتاژ و ارتقای کامپیوترهای شخصی ۹ نفر اشتغال یافته‌اند.

شهرکی افزود: نمایندگی آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان انار نیز اشتغال ۶۶ نفر از بانوان آموزش دیده شامل ۳۰ قالیباف و ۳۶ پته‌دوز، مرکز بم ۱۵ نفر شامل مشبک کار ۹ نفر و نازک‌دور زنانه شش نفر و مرکز جیرفت نیز ۱۷ نفر شامل معرق چوب شش نفر و پرورش قارچ ۱۰ نفر صاحب شغل شده‌اند.

وی گفت: مجتمع مراکز کرمان نیز ۴۶ نفر از زنان اشتغال یافته را رهگیری کرده است که کیف‌دوزی ۱۲ نفر، مسئول آتلیه نقشه‌کشی چهار نفر، طراحی معماری دو نفر، طراحی فضای سبز دو نفر، نقاشی شیشه دو نفر، نقاشی روی چرم دو نفر، چاپ باتیک سه نفر، گرافیک دو نفر، طراحی بسته‌بندی یک نفر، نقشه‌کشی شش نفر، متره و برآورد دو نفر، اینترنت در محیط کار پنج نفر و طراحی وب یک نفر را شامل شده است.

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان از افراد جویای کار خواست با مراجعه به واحدهای مشاوره در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر استان کرمان مهارت مورد علاقه خود و مورد نیاز بازار کار را فرا گرفته و در راستای پیشرفت کشور و جامعه و کرامت انسانی خویش تلاش کنند

__________

خبر ۱۴ مهر ۹۲ :

۹۰ درصد آموزشهای مهارت منتج به اشتغال می‌شود
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت:۹۰درصد آموزش‌های مهارت در کشور منتج به اشتغال می‌شود و ارایه این آموزش‌ها به شاغلان، زمینه ارتقای بهره وری را فراهم می‌کند.

کورش پرند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: مولفه‌های بسیاری در حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال اثر دارند که از آن جمله می‌توان به تسهیلات و قوانین بانکی، تعاون، رشد اقتصادی کشور، رفع تحریم‌ها، آموزشهای مهارت و فرهنگ کار اشاره کرد.

وی در خصوص گواهینامه‌های مهارت الکترونیکی تاکید کرد صدور این گواهینامه‌ها در راستای افزایش امنیت و تسهیل در روند اداری است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: با صدور گواهینامه‌های مهارت الکترونیکی، صاحبان آنها می‌توانند بر اساس کد شناسه و کد ملی خود گواهینامه مهارتی را روی پورتال سازمان مشاهده و در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

وی در بخشی دیگر از این گفت و گو ، فناوری را یکی از ارکان توسعه کشورها دانست و تاکید کرد ضرورت دستیابی به فناوری در دنیای رقابتی کنونی بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهار داشت: نگاهی به پیشرفت و توسعه کشورهایی که فاقد منابع طبیعی از جمله نفت و گاز هستند نشان می‌دهد به دلیل توانمندی‌های فناوری،این کشورها توانسته اند رتبه‌های برتر اقتصادی جهان را به خود تخصیص دهند و به دلیل همین توانمندی‌ها است که این کشورها کمتر دستخوش بحرانهایی نظیر بیکاری، تورم و تحریم اقتصادی می‌شوند.

پرند با تاکید بر بومی‌سازی فناوری گفت: برای قرار گرفتن در مسیر پرشتاب توسعه باید در مسیر تولید فناوری و انتقال و بومی‌سازی آن قرار گیریم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: در این راستا در میان انواع آموزش‌های مورد نیاز برای نیروی انسانی شاغل در این بخش، آموزشهای فنی و حرفه ای یکی از الزامات برای تولید یا انتقال و بومی‌سازی فناوری محسوب می‌شود.

پرند در ادامه افزود: اهمیت آموزشهای مهارت در مسیر یاد شده از این جهت است که در تولید یا انتقال فناوری به طور یقین مهارتهایی نیاز است که نیروی انسانی برای شاغل شدن باید آنها را فرا گیرد.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت توانمندی‌های فناورانه نیازمند ایجاد و تقویت مهارتها است و توسعه اشتغال در حوزه فناوری نیازمند توسعه مهارتهای این حوزه است.

پرند در پایان افزود: برای کاربرد کارآمد دانش فناوری در راستای خلق، کاربرد ،انتشار ، پذیرش و تغییر فناوریها، مهارت آموزی یک انتخاب نیست، بلکه یک اجبار است.

__________

خبر 23 تیر 92:

به نقل از دفتر امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور زمان دریافت کارت ورود به جلسه و آزمون استخدامی‌سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بعد از ۱۵ روز از طریق وب سایت   اعلام میشود.

http://jazb.portaltvto.com/

__________

خبر 10 تیر 92:

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود بر اساس قوانین و مقررات مربوط و دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی‌و تخصصی تعداد ۵۵۰ نفر (با احتساب ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران) از افراد واجد شرایط از طریق برگزاری آزمون توانمندی‌های عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش به صورت رسمی‌و پیمانی دعوت به همکاری می‌نماید.

دانلود فایل اگهی و شرایط استخدام

 برای دیدن لیست رشته‌ها اینجا کلیک کنید.

اخبار گذشته در رابطه با استخدام سازمان فنی حرفه ای:

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اژدر ولی خانی، معاون اداری و پشتیبانی این سازمان گفت : باید یک سوم نیروهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه ستادی و دو سوم در حوزه صف با عنوان مربی فعالیت کنند.
وی افزود : در ۵ تا ۶ سال اخیر تعداد مراکز آموزش فنی و حرفه ای این سازمان افزایش یافته و هیچ گونه جذبی صورت نگرفته است.
ولی خانی با اشاره به این که در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار و ۱۵۰ نیروی مربی و۳ هزار و ۵۰۰ نیروی ستادی غیر مربی در این سازمان مشغول به فعالیت هستند، گفت : در جهت اصلاح هرم نیروی انسانی شاغل در این سازمان، ابتدا در سال۱۳۹۱ برای ساختارمند کردن مراکز آموزشی فاقد چارچوب تشکیلاتی این سازمان اقدامات لازم صورت گرفت و بیش از ۲۶۰ مرکز صاحب ساختار شده است.
وی در ادامه گفت : همچنین با پیگیری‌های یک سال اخیر به منظور نزدیک کردن تعداد مربیان به استاندارد مورد نیاز، ۴ هزار و ۸۷۶ مجوز تغییر وضعیت استخدامی‌مربیان غیر رسمی‌این سازمان از مجلس شورای اسلامی‌دریافت شده است. معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: با ساختارمند شدن ۲۶۰ مرکز آموزشی این سازمان، بالغ بر یکهزار پست مربی به پست‌های موجود سازمان اضافه شده و زیرساخت‌های لازم برای جذب مربیان فراهم است.
ولی خانی در ادامه خبر داد: با رعایت بودجه و اعتبار سازمانی، شرایط جذب و تغییر وضعیت ۵۵۰ نفر مربی فراهم شده و اقدامات لازم بعمل آمده است که در آینده نزدیک از طریق درج آگهی آزمون استخدامی‌مربوطه در روزنامه‌های پرنشر اعلام می‌شود.
وی تصریح کرد: در مرحله اول متقاضیان در آزمون عمومی(نظری) شرکت خواهند کرد و در صورت قبولی و کسب ۶۰ درصد نمره به مرحله آزمون عملی راه خواهند یافت.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد: تشکیل کمیته استخدام با توجه به دستور ریاست محترم سازمان، تعیین ۵۵۰ سهمیه استخدامی‌در مرحله اول و توزیع استانی براساس شاخص‌ها و ساختار سازمانی موجود در استان‌ها، تعیین پست‌های بلاتصدی مربی به همراه حرفه‌های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان‌ها با همکاری دفتر بودجه و تشکیلات و نمایندگان استان‌ها در مرکز تربیت مربی، تعیین سهمیه ایثارگران با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله اقدامات صورت گرفته در
باره مراحل استخدام مربیان است.
ولی خانی افزود: از اقدامات دیگر می‌توان به ایجاد ساختار سازمانی در سایت کارمند ایران، ورود مجوزهای استخدامی‌در سایت کارمند ایران، تهیه و تدوین فرم مشخصات شغل و شاغل پست‌های مربوطه و ارسال به دفتر بودجه و تشکیلات برای تأمین اعتبار اشاره کرد.


شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید
با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام49 دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است . نفر بعدی شما باشید !

نام (لازم)
پست الکترونیک (لازم)

 1. ابوذر میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 98971     زمان ارسال دیدگاه : 1:57 .ب.ظ

  باسلام تیرماه سال 92 برای ازمون استخدامی فنی وحرفه ای ثبت نام کردیم 1سال از ان تاریخ میگذرداماهنوز خبری از ازمون نیست.خواهشاپیگیرقضیه باشید.

  [پاسخ]

 2. مربی حق التدریس فنی حرفه ای میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 87020     زمان ارسال دیدگاه : 10:22 .ق.ظ

  خواب استخدام شدنمون تو فنی حرفه ای و رسیدن به امنیت شغلیما پس کی واقعیت پیدا میکنه؟! آخه پس کی؟! بخدا دیگه استرس داره مارو از پا درمیاره

  [پاسخ]

 3. طاها میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 84271     زمان ارسال دیدگاه : 10:06 .ق.ظ

  سلام خسته نباشيد
  سه سال از تاريخ اعلام استخدام مربيان حق التدريس مي گذره اما هنوز خبري نشده. كي مي خوا پي گيري كنه؟

  [پاسخ]

 4. الهام میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 53517     زمان ارسال دیدگاه : 9:36 .ق.ظ

  سلام من مهندسی کامپیوتر (نرم افزار ) خوندم یعنی این گروه نیرومیگرن تاریخش چه زمانی اعلام میشه؟

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ اسفند 24ام, 1392 9:44 .ق.ظ:

  با سلام
  دوست گرامی خبر 11 اسفند رو در متن بالا مطالعه بفرمایید. در حال حاضر تنها خبر اعلام شده همان است و انشاء الله باید منتظر اخبار بیشتر بود.
  موفق باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ]

  ریسی اسماعیل پاسخ در تاريخ تیر 1ام, 1393 3:17 .ق.ظ:

  با سلام
  شما هم دلتون خوش کردین به این ها
  همه وعده بیهوده است هیچی فقط برای خنثی کردن مردم مجبور هستند وعده خالی بدهند.

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ شهریور 10ام, 1393 12:46 .ب.ظ:

  سلام بعد از 13سال کار بعنوان مربی فنی وحرفه ای با مدرک کارشناسی با ماهی 300هزار تومان حقوق شاید هم 150 تا 200 هزار تومان بدون امنیت شغلی دنبال کار میگردم به خدا اگر رفتگر شهرداری شده بودم هم یک پست بهتر هم سابقه بیمه 13ساله نه 7سال سابقه اوضاع بهتری داشتم بزرگترین اشتباه زندگیم ورود 13سال قبل به فنی و حرفه ای وهر سال به امید استخدام دروغین در انتظار بودن

  [پاسخ]

1 2

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و شخصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.
آفر ویژه سامانه پیام کوتاه ریلکس