امروز سه شنبه ۹۴/۰۴/۰۹
صفحه اصلیآگهی های استخدام سال 94 استخدام قوه قضائیه استخدام های دولتیاستخدام قوه قضاییه در سال ۹۴ (اخبار جدید)

استخدام قوه قضاییه در سال ۹۴ (اخبار جدید)

نویسنده : ۳۸۰ دیدگاه انتشار : ۹۴/۰۴/۰۸

اخبار استخدام قوه قضائیه در سال۹۴
دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی قوه قضاییه به همراه پاسخنامه

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما عزیزان،به اطلاع می رسانیم که تمامی اخبار مرتبط با استخدام قوه قضاییه در طی هر سال در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.

جهت ورود به مبحث مشورت و تبادل نظر پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۱۳۹۲ قوه قضائیه اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ تیر ۹۴: جزئیات استخدام کارمندان قوه قضاییه

معاون منابع انسانی قوه قضاییه گفت : نزدیک به ۲ هزار نفر از کسانی در آزمون سال ۹۲ قبول و مراحل استخدامی خود را انجام داده اند هنوز منتظر حکم مشغول به کار خود هستند.
به گزارش گروه اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا امینی درباره این که قوه قضائیه به نیروی انسانی در همه حوزه ها نیازمند است و مسئولان عالی قضایی و حتی ریاست محترم قوه قضائیه بارها به این مسئله تاکیدکرده اند؛ ولی با توجه به این موضوع هنوز تکلیف بسیاری از افرادی که در آزمون استخدامی کارمندی سال ۹۲ قوه شرکت و همه مراحل گزینش و استخدام را طی کرده اند مشخص نیست، اظهار کرد: بسیاری از افرادی که در این آزمون شرکت کرده بودند امروز در استان ها و شهرهای مختلف مشغول به کارند اما نزدیک به ۲ هزار نفر از کسانی که در این آزمون پذیرفته شده و مراحل استخدامی خود را انجام داده اند هنوز منتظر حکم مشغول به کار خود هستند.

وی درباره تاخیر صدور حکم انشایی این افراد گفت: متاسفانه نبود اعتبار کافی و عدم تامین اعتبار علت این تاخیر است و به اندازه ای که تامین اعتبار برای قوه قضاییه امکان پذیر باشد، برای قبول شدگان حکم انشایی صادر شده است.

معاون نیروی انسانی قوه قضاییه افزود: ۲ هزار ۲۰۰ نفر تعداد کسانی است که مراحل استخدام خود را طی کرده و منتظر حکم انشایی هستند؛ که به محض تآمین اعتبار آنهار را برای شروع به کار دعوت خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین امینی گفت: من قبول دارم کسانی که در این آزمون قبول شده اند حق دارند تکلیفشان به سرعت مشخص شود ومی دانم افرادی که در این آزمون استخدامی شرکت کرده برنامه ریزی های را برای زندگی خود انجام داده اند و به آنها حق می دهم که امروز انتقادی نسبت به این موضوع داشته باشند.

معاون نیروی انسانی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: ریاست محترم قوه قضاییه برای حل این مشکل گفت و گو هایی با مقام معظم رهبری داشته و نامه ای را به ایشان نوشته اند تا انشاالله امکانی پیش آمده و این تأمین اعتبار صورت گیرد تا بتوانیم در اسرع وقت این قبول شدگان را جذب کنیم.

وی با بیان اینکه بعید است توانایی جذب کل ۲ هزار نفر در سال ۹۴ امکانپذیر باشد، تصریح کرد: البته به میزانی که معاونت راهبردی قوه قضاییه تامین اعتبار کرده و به ما اعلام کند به همان مقدار می توانیم دعوت به کار کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین امینی تصریح کرد: مشکل فقط در اعتبار بودجه است و در اصل مجوز جذب و استخدام مشکلی وجود ندارد و مجوز های آنها را گرفته ایم و به کار گیری این افراد با فرض وجود بودجه هیچ مانعی ندارد.

وی در پایان گفت: از سوی ناحیه معاونت نیروی انسانی مشکلی برای جذب وجود ندارد و تنها نبود اعتبار مانع از جذب این افراد شده است؛ شاید معاون راهبردی برای حل این مشکل رایزنی های را انجام داده و اطلاع بیشتری داشته باشند.


خبر ۸ تیر ۹۴: در جذب کارمند نیز صدور مجوز استخدام بر عهده دولت است (منبع: خبرگزاری ایسنا)

ذبیح الله خداییان در گفت‌وگویی تفصیلی پیرامون مزایا و معایب قانون جدید آیین دادرسی کیفری، جرم سیاسی، پلیس قضایی، بودجه قوه قضائیه، لایحه جامع وکالت و … پاسخگوی سوالات خبرنگاران حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بود.
مشروح این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانید:

ایسنا- با توجه به تقارن هفته قوه قضائیه و اجرای قانون آیین دادرسی کیفری آیا قوه قضائیه آمادگی اجرای این قانون را دارد؟

با توجه به اینکه قانون آئین دادرسی کیفری لازم‌الاجرا شده، اجرای آن یک تکلیف است، اما در خصوص آمادگی قوه قضائیه با توجه به اینکه با اجرای قانون، بخش کیفری دستگاه قضایی متحول می‌شود، نیاز به اعتبار مالی و نیروی انسانی کافی دارد که قوه قضائیه با کمبودهای زیادی در این مورد مواجه است.

ایسنا- لایحه این قانون که به پیشنهاد دستگاه قضایی به مجلس ارائه شده، آیا امکان رفع موانع پیش از اجرای قانون نبود؟

این قانون در سال ۱۳۸۶ از طرف قوه قضائیه تقدیم دولت شد و دولت در سال ۱۳۸۷ آن را به مجلس شورای اسلامی تسلیم کرد. در تاریخ ۱۴/ ۱۲ /۹۲ این قانون به تصویب مجلس رسید، اما علت اینکه قوه قضائیه در این مدت نتوانسته است نیازهای مالی و انسانی خود را تأمین نماید این است که این قوه در جذب نیروی انسانی و تأمین مالی استقلال ندارد؛ زیرا بودجه سالانه قوه قضائیه را دولت به مجلس می‌دهد و هر ساله بودجه پیشنهادی قوه قضائیه با بودجه‌ای که دولت برای آن به مجلس تقدیم می‌کند تفاوت فاحش دارد و بر این اساس طی سال‌های متمادی کمبودهای این قوه انباشته می‌شود.

در جذب کارمند نیز صدور مجوز استخدام بر عهده دولت است که متأسفانه دولت‌ها به‌خصوص دولت قبلی همکاری و مساعدت لازم را با قوه قضائیه نداشتند. همچنین جذب قاضی هر چند که از اختیارات رئیس قوه قضائیه است اما تا زمانی که اعتبار مالی آن توسط دولت تأمین نشود عملاً نمی توان از این اختیار استفاده کرد و مجموعه این عوامل موجب شده که قوه قضائیه نتواند زیرساخت‌های لازم را برای اجرای این قانون تدارک ببیند، ولی با این وجود قوه قضائیه تلاش می‌کند نسبت به اجرای قانون اقدام کند.


خبر ۴ تیر ۹۴: مسئله استخدامی کارکنان قوه قضاییه پیگیری شود (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی زاهدی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مجمع نمایندگان استان با شورای قضایی به‌مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: با برگزاری جلساتی در سطح کشور در راستای رفع مشکلات استان کرمان در زمینه قاچاق کالا و مواد مخدر برنامه‌ریزی شده است.
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای حل مشکلات حوزه طلاق می‌توان از تجربیات مشهد استفاده کرد چرا که روش بسیار مؤثری در این زمینه به مرحله عمل رسانده است.
زاهدی گفت: تلاش‌های دستگاه قضایی استان کرمان در زمینه توسعه فناوری‌های نوین و کسب رتبه‌های برتر کشوری توسط دستگاه قضایی استان جای تقدیر دارد.
مباحث اقتصادی در رأس جرایم استان
محمدرضا پورابراهیمی در این نشست ضمن تبریک هفته قوه قضاییه اظهار داشت: با توجه به آمار و ارقام مطرح شده از سوی دادگستری استان می‌توان نتیجه گرفت عمده جرایم به جرایم اقتصادی در کشور مربوط می‌شوند که برای حل آن‌ها باید ساختار اقتصادی جامعه را اصلاح کنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر بخواهیم ورودی‌های دستگاه قضا را کاهش دهیم لازم است به مسائل اقتصادی توجه بیشتری شود.
پورابراهیمی ادامه داد: طرح کاداستر انقلابی در وضعیت زمین و در عرصه صدور اسناد ایجاد کرده و سبب تعیین تکلیف شناسنامه زمین شده است.
وی گفت: الکترونیکی شدن پرونده‌های دستگاه قضایی کار بسیار مؤثری است و از این طریق توانسته است سرعت، دقت و شفافیت بیشتری در امور خود ایجاد کند.
وی تأکید کرد: مهم‌ترین اولویت در دادگستری باید تدبیر صحیح در مدیریت باشد که خوشبختانه این مسئله در آن به‌خوبی دیده می‌شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آماده‌ایم در مجلس از هرگونه پیشنهادی که از سوی شما بررسی و مطرح می‌شود حمایت کنیم و در مورد موضوعات مربوط به مباحث مادی و اقتصادی به‌دنبال ایجاد امنیت در این زمینه‌ها برای عموم دستگاه‌ها هستیم.
برخورد قاطع مقامات قضایی با مفسدان اقتصادی
علیرضا منظری توکلی اظهار داشت: کارهای انجام شده توسط دادگستری در زمینه فرهنگی بسیار قابل تقدیر است چرا که گسترش اخلاق سازمانی و برگزاری کلاس‌های مشاوره و مددکاری و … می‌تواند نتایج اثربخش زیادی به‌‌همراه داشته باشد.
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آن‌جا که ناآگاهی و ناآشنایی مردم از بسیاری جرایم در افزایش وقوع جرم تأثیر گذار است لذا فرهنگ‌سازی در این زمینه‌ها بسیار بااهمیت است.
توکلی ادامه داد: نباید به‌دلیل گستردگی و حجم بالای کار در دستگاه قضایی از خانواده‌ها و فرزندان آن‌ها غافل شویم و در رابطه با مشاوره ازدواج بهتر است مجلس روی آن تأکید کند.
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه اضافه کرد: بهتر است مسئله استخدامی کارکنان قضاییه با جدیت بیشتری پیگیری شود.
وی ابراز داشت: منابع طبیعی یکی از گرفتاری‌های ما است که لازم است برای حفظ حقوق بیت‌المال اراضی دولتی تعیین تکلیف و از تصرف آن‌ها جلوگیری شود.
وی با تأکید بر اینکه مفاسد اقتصادی مانعی در جهت رسیدن به توسعه و پیشبرد امور می‌باشند عنوان کرد: لازم است قوه قضاییه به بحث مفاسد اقتصادی توجه ویژه‌ای داشته باشد و آرای متقن و محکمی در این زمینه صادر کند.
این مقام مسئول همچنین گفت: لازم است در مجلس قوانینی برای دفاتر ازدواج تصویب شود تا هیچ زوجی بدون مشاوره برای ازدواج اقدام نکنند.
ضرورت مقابله با سرقت ضایعات از مس
حسین آذین با اشاره به اجرای سیستم اتوماسیون اداری در دادگستری استان کرمان بیان کرد: این عملکرد پسندیده‌ای است چرا که از فسادهای احتمالی جلوگیری می‌کند.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرقت ضایعات مس بیان کرد: امنیت این مجموعه بسیار مهم است و بر اساس بررسی‌های صورت گرفته سالانهنزدیک ۳میلیارد تومان سرقت صورت می‌گیرد که سبب ایجاد نگرانی‌هایی می‌شود و این در حالی است که اجازه تیراندازی هوایی برای برخورد با مجرمان آن را نداریم و لازم است مسئولین قضایی در این زمینه پیگیر‌ی‌های لازم را داشته باشند.
آذین نقش رسانه‌ها را بااهمیت خواند و گفت: افزایش آموزش برای آگاه رسانی باید مورد توجه قرار گیرد و پیشنهاد می‌شود که با پشتکار قوه قضاییه یک کانال در صدا و سیما مربوط به این حوزه راه اندازی شود تا بتواند افراد را آگاه سازد و در کاهش و جلوگیری از ناهنجاری‌ها به مردم استان کمک بیشتری کند.
ضرورت پالایش در شوراهای حل اختلاف در استان
حجت الاسلام محمدرضا امیری نیز در این آیین با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌ها و نیروی انسانی اظهار داشت: هرچه شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان از این نظر در حوزه قضایی تقویت شوند جرایم کاهش چشمگیری خواهند داشت.
نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان با تقدیر از اقدام رییس کل دادگستری استان کرمان در راستای راه اندازی دادگاه فاریاب بیان کرد: حضور دستگاه‌های انتظامی و قضایی تنها راه مبارزه با جرایم نیست، بلکه هرچه فرهنگ دینی را بین مردم رواج دهیم، جرایم کاهش بیشتری می‌یابند.
وی افزود: در زمینه شوراهای حل اختلاف اقدامات خوبی صورت گرفته اما با این‌ وجود نیاز به پالایش‌هایی هم دارد که لازم است بازنگری در آن‌ها صورت گیرد.


خبر ۲ تیر ۹۴: کمبود نیروی انسانی در دادگستری استان زنجان  (منبع: خبرگزاری مهر)

زنجان- معاون اداری و مالی و پشتیبانی دادگستری استان زنجان گفت: با وجود جذب نیروهای جدید و ۱۹ قاضی در دادگستری استان زنجان، باز هم با مشکل کمبود نیرو مواجه هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد بلباسی ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به کارکنانی که جدید استخدام شده اند، اظهار کرد: ۴۵ نفر در بخش نیروی خدماتی گزینش و در ۶ ماهه نخست امسال مشغول به کار می‌شوند.
معاون نیروی انسانی در خصوص جذب و استخدام، گفت: امور معیشتی و رفاهی کارکنان دادگستری مورد توجه است و پروژه های عمرانی نیز در دست‌ اجرا است.
بلباسی با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده بخش منابع انسانی در دادگستری شهرستان‌ها و بخش منابع انسانی تشکیل می شود، افزود: با تأسیس این معاونت انسجام در جذب و استخدام به وجود خواهد آمد در این معاونت آموزش در اولویت قرار دارد آموزش قضات و کارکنان زیر نظر این معاونت بوده و به‌صورت مستمر عملکرد کارکنان بررسی می‌ شود.
معاون اداری و مالی و پشتیبانی دادگستری استان زنجان گفت: این معاونت قرار است برای اولین بار در استان راه اندازی شود. اگر مردم شکایتی از کارکنان و عملکرد آنان داشته باشند با این بخش در تماس خواهند بود.
بلباسی در خصوص امور معیشتی و رفاهی کارکنان دادگستری استان زنجان افزود: ۶ پروژه در دست اقدام است که اجرای ۶۰ هکتار جنگل‌کاری برای بخش رفاهی کارکنان دادگستری استان زنجان در ۳۰ کیلومتری جاده تبریز از مهم‌ترین فعالیت‌های عمرانی است که در حال تکمیل است.
معاون اداری و مالی و پشتیبانی دادگستری استان زنجان در پایان تصریح کرد: احداث باشگاه فرهنگی و ورزشی ولایت برای کارکنان دادگستری استان زنجان ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


خبر ۲۳ خرداد ۹۴: آزمون استخدامی قضات آبان ماه برگزار می‌شود (منبع: باشگاه خبرنگاران)

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا امینی در حاشیه نشست معاونان منابع انسانی دادگستری‌های سراسر کشور در پاسخ به سوال خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی قضات اظهار داشت: آزمون استخدامی قضات آبان ماه برگزار می‌شود و در مجموع معاونت منابع انسانی دو جذب عمومی و اختصاصی دارد که جذب عمومی در آبان‌ماه و جذب اختصاصی در طول سال برقرار است.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا نظارت بر رفتار قضات پیش‌بینی شده، گفت: در قانون، نظارت بر رفتار قضات همیشه بوده و ادامه دارد و شکایت به قضات در قانون پیش‌بینی شده است.
معاون منابع انسانی قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: آقای نجات‌الله ابراهیمیان به عنوان یکی از مسئولین این نشست حضور داشت و تلاش ما بر این است تا از تجربیات بازنشستگان در بخش‌های مختلف در معاونت منابع انسانی استفاده کنیم.


خبر ۱۲ خرداد ۹۴: اختصاص ۲۰ درصد استخدام دادگستری به اعضای شوراهای حل اختلاف (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام محمدمهدی احمدی میانجی ظهر امروز در تجلیل از تلاشگران عرصه صلح و سازش استان اردبیل با تبریک اعیاد شعبانیه و نیز گرامیداشت سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و سالروز قیام ۱۵ خرداد اظهار داشت: ارزش و قداست کار در شوراهای حل اختلاف به لحاظ ایجاد صلح و سازش در بین مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.وی افزود: بی شک اجر و پاداش اصلاح بین امور مردم با پاداش و دستمزدهای دنیوی قابل مقایسه نبوده و تنها اجر اخروی خداوند می‌تواند این زحمات را جبران کند و آثار وضعی اصلاح امور در زندگی دنیوی نیز تأثیر گذاشته و مشهود است.
رئیس شوراهای حل اختلاف کشور بیان کرد: با توجه به حساسیت و قداست کار اعضای شوراهای حل اختلاف استان اردبیل تمام مسائل و مشکلات موجود در شوراهای حل اختلاف رصد شده و گزارش می‌شود تا در این زمینه بتوان شاهد نتایجی بسیار مثبت و موثر بود.
احمدی میانجی گفت: ما به همه مشکلات واقف هستیم و تمام سعی و تلاش بر این است با رصد مشکلات و مسائل تا حدودی از این مشکلات کاسته شود.
وی تصریح کرد: در این راستا براساس قانون جدید که امیدواریم از شهریورماه به حالت اجرایی در آید قرار شده است که از سهمیه استخدامی‌های دادگستری ۲۰ درصد به اعضای شوراهای حل اختلاف اختصاص داده شود.
رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در مورد حق الزحمه کارکنان اعضای شوراهای حل اختلاف نیز اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا حداقل حقوق کارکنان اعضای شوراهای حل اختلاف در کشور به آنها پرداخت شود تا از گوشه‌ای از زحمات آنان قدردانی شود.
احمدی میانجی از دست اندرکاران شوراهای حل اختلاف استان که در ایجاد فرهنگ صلح و سازش در بین مردم تلاش می‌کنند و نیز رئیس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در حمایت از شوراهای حل اختلاف استان قدردانی کرد.


خبر ۱۰ خرداد ۹۴: استخدام قضات ویژه شورای حل اختلاف در کرمان (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از رابر، یدالله موحد عصر امروز در حاشیه بازدید از دادگاه عمومی و شعب شوراهای حل اختلاف این شهرستان اظهار داشت: در ادامه بازرسی‌ حوزه‌های مختلف قضایی با حضور در محل دادگستری‌ها و دادگاه‌های عمومی شهرستان‌ها کار و فعالیت حوزه قضا را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: آنچه برآورد ما از عملکرد همکاران در جمع مسئولان و مردم شهرستان رابر بود، رضایت‌مندی عمومی خوبی در حوزه قضایی شهرستان رابر وجود دارد.
موحد با اشاره به اینکه ما هیچ‌گونه مسئله امنیتی در شهرستان رابر نداریم، گفت: شهرستان رابر مثل بسیاری از شهرستان‌های غرب و شمال استان از امنیت بسیار خوبی برخوردار است.
وی در ارتباط با مسئله مطرح شده مبنی بر اینکه شهرستان رابر در مسیر ترانزیتی جیرفت به کرمان قرار دارد و بیشتر قاچاقچیان مواد مخدر از این مسیر تردد می‌کنند و بیشترین کشفیات مواد مخدر هم در این حوزه است و نارضایتی مردم را به‌دنبال داشته است، بیان داشت: قرار گرفتن استان کرمان در مسیر ترانزیتی و ورود مواد مخدر به این استان معضل بسیار بزرگی به‌شمار می‌رود.
موحد خواستار مطرح شدن این موضوع در شورای تامین استان شد و افزود: این معضل بحثی است که باید در شورای تامین استان مطرح و تدابیر لازم در راستای کنترل این مسیر اتخاذ و از این حیث مقابله جدی‌تر با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر داشته باشیم.
رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: همچنین باید پلیس با قوت بیشتری در حوزه‌های مبارزه با قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر ورود پیدا کند و دستگاه قضایی آمادگی این را دارد که با شدت با قاچاقچیان برخورد کند.
وی از مصوب شدن دادگستری شهرستان رابر خبر داد و گفت: در حال حاضر طبق چارت تشکیلاتی واحد قضایی رابر دادگستری است، اما به لحاظ کمبود قضات و فضای اداری و مشکلات دیگر به‌صورت دادگاه عمومی بخش اداره می‌شود و اگر روند به‌گونه‌ای باشد که افزایش پرونده و اختلافات دعاوی را داشته باشیم دادگستری که مصوب شده، فعال می‌شود.
موحد در ارتباط با جذب نیروهای شوراهای حل اختلاف که در هیچ نهاد دیگری شاغل نیستند، گفت: مبنای کار شورای حل اختلاف به عنوان یک نهاد مردمی، افتخاری است یعنی بنای کار بر این است که ما از ظرفیت‌های مردمی برای مشارکت در حل و فصل دعاوی و اختلافات مردم استفاده کنیم.
رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: بنا نیست که وضعیتی مشابه محاکم ایجاد شود، بنابراین فعلا هیچ‌گونه استخدامی برای اعضای شورای حل اختلاف در دستور کار نیست.
موحد از استخدام قضات ویژه شورای حل اختلاف خبر داد و افزود: قضات ویژه شورای حل اختلاف استخدام و در کنار شوراهای حل اختلاف تلاش می‌کنند ضمن اینکه یکسان سازی و کارهای تشویقی هم برای مجموعه دبیران شورای حل اختلاف وجود دارد.


خبر ۲۶ اردیبهشت ۹۴: جذب ۲ هزار قاضی در آینده برای سرعت دادن به روند دادرسی ها (منبع: خبرگزاری صدا سیما)
وزیر دادگستری گفت: برای سرعت دادن به روند دادرسی ها ۲ هزار قاضی در آینده جذب خواهد شد .
حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی که امروز به نمایندگی از هیات دولت به بندر انزلی رفته بود در شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ هزار قاضی در کشور مشغول بکارند افزود: تلاش می کنیم با جذب اعتبارات لازم حدود ۲ هزار قاضی جدید را استخدام کنیم تا روند رسیدگی به پرونده ها با سرعت بیشتری انجام شود .
پورمحمدی آمار شکایات در کشور را بالا دانست و گفت : شکایات های بی مورد و جزیی سبب شده است بیش از ۱۰ میلیون پرونده در کشور تشکیل شود که این امر موجب اطاله روند دادرسی ها خواهد شد .
وی در ادامه استفاده از ظرفیتهای موجود را از اولویت های کاری دولت یازدهم دانست و افزود: وجود دریا ،تالاب بین المللی ، بندر و منطقه آزاد تجاری صنعتی در شهرستان بندر انزلی فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است .
وزیر دادگستری بر ضرورت ایجاد زیر ساخت های لازم برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و گفت : مدیران شهرستانی نباید فقط به فکر گرفتن اعتبارات دولتی باشند و بلکه باید بستر های لازم برای حضور و مشارکت سرمایه گذاران را فراهم کنند .
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به کافی نبودن اعتبارات احیای تالاب انزلی و همچنین طرح های مصوب اجرا نشده در این شهرستان از جمله کارخانه کشتی سازی و مصلای انزلی خواستار توجه بیشتر دولت به این شهرستان ساحلی شد .


خبر ۲۱ اردیبهشت سال ۹۴: ۳۰ درصد استخدامی قوه قضائیه به جذب از شوراهای حل اختلاف تعلق گرفت (منبع: تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی احمدی‌میانجی با اشاره به اینکه کارکنان شوراهای حل اختلاف بدون دریافت حقوق فعالیت می‌کنند، گفت: متاسفانه پیش از این حتی بودجه‌هایی که برای تهیه تجهیزات برای این شوراها در نظر گرفته شده بود، به صورت کامل و درست در این راستا هزینه نشده بودند.

رئیس مرکز امور شورای حل اختلاف کل کشور افزود: یکی از مشکلاتی که در ارتباط با شوراهای حل اختلاف وجود دارد، این است که جوانان این شوراها هم به صورت افتخاری فعالیت می‌کنند.

وی گفت: مشکلات مالی از دیگر مسائل و مشکلات شوراهای حل اختلاف بوده که در این راستا، مجلس شورای اسلامی مصوب کرد تمام کسانی که به صورت تمام وقت در شوراها فعالیت می‌کنند، از حداقل حقوق بهره‌مند شوند.

احمدی‌میانجی خاطرنشان کرد: همچنین قوه قضائیه هم در این قانون ملزم شده که در استخدام‌های خود، از این به بعد ۳۰ درصد را به جذب نیروهای شاغل در شوراهای حل اختلاف تخصیص دهد.


خبر ۱۴ اردیبهشت سال ۹۴: مجوز استخدام تعدادی کارمند گرفته شده است (منبع: farsnews.com)

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ارتقای سلامت و محیط قضایی یکی از مسائلی است که بنده در جلسات مختلف به آن اشاره کرده‌ام که در این زمینه نظارت‌های آشکار و مخفی انجام شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این باید کمک کرد تا قاضی بتواند در فضایی مناسب کار خود را دنبال کند و این مسئله مستلزم جلب قضات بیشتری است. اگر قاضی پرونده‌های زیادی را در طول روز، هفته و ماه بررسی کند ممکن است از نظر کیفی بر کارش تأثیر بگذارد اکنون ۱۲۰۰ قاضی مشغول آموزش و افرادی دیگر نیز در حال جذب هستند. همچنین مجوز استخدام تعدادی کارمند نیز گرفته شده است و امیدواریم با گشایشی که در پرسنل قوه قضاییه اعم از قاضی و کارمند ایجاد می‌شود به این مسائل رسیدگی شود.


خبر اسفند ۹۳: جذب مترجم رسمی کتبی و شفاهی قوه قضائیه

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون جذب مترجمان رسمی قوه قضائیه درسال ۱۳۹۴ می‌رساند، که ثبت‌نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور صورت میپذیرد.

جهت مشاهده آگهی استخدام مترجم رسمی قوه قضاییه اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ شهریور ۹۳: قوه‌قضاییه استخدام می‌کند
فرمانده یگان حفاظت کل قوه قضاییه گفت: جذب ۲۵ هزار و ۴۹۰ نیرو به سازمان یگان حفاظت قوه قضاییه تصویب شده است.
به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، غلامرضا یزدان‌پناه صبح امروز در حاشیه دیدار با مسئولان دستگاه قضا در استان بوشهر اظهار کرد: سازمان یگان حفاظت قوه قضاییه کشور در شهریورماه سال گذشته راه‌اندازی شده که وظایفی را از سوی سازمان قوه قضاییه عهده‌دار شده است.
وی ادامه داد: در شرایط بحرانی سازمان یگان حفاظت قوه قضاییه زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح و در کنترل عملیاتی نیروی انتظامی است.
فرمانده یگان حفاظت کل قوه قضاییه با بیان اینکه ۲۰ ماموریت برای سازمان یگان حفاظت قوه قضاییه تعریف شده، بیان کرد: حفاظت از اماکن قوه قضاییه، کارکنان دستگاه‌های قضایی، اسناد و مدارک، اموال منقول و غیر منقول از جمله فعالیت‌هایی است که برای یگان حفاظت قوه قضاییه تعریف شده است.
یزدان‌‍‌پناه بیان کرد: تامین امنیت همایش‌ها و اجتماعات و همچنین کنترل مبادی ورودی و خروجی ادارات تحت پوشش قوه قضاییه از وظایف یگان حفاظت قوه قضائیه به شمار می‌رود.
این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: برگزاری انتظامات داخل اماکن مرتبط با قوه قضاییه و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به دستگاه قضایی نیز توسط یگان حفاظت قوه قضاییه صورت می‌گیرد.
وی در ارتباط با نحوه شکل‌گیری یگان حفاظت قوه در استان‌ها بیان کرد: یگان حفاظت قوه قضائیه در مراکز استان‌ها و مرکز شهرستان‌ها فعالیت خواهند کرد.
یزادن‌پناه در ارتباط با تعداد نیروهایی که در این سازمان فعالیت می‌کنند، اعلام کرد: جذب ۲۵ هزار و ۴۹۰ نیرو به سازمان یگان حفاظت قوه قضاییه تصویب شده است.
فرمانده یگان حفاظت کل قوه قضاییه با بیان اینکه سهمیه جذب سرباز برای این قوه افزایش پیدا کرده، گفت: در سهمیه سرباز وظیفه که در شهریورماه به یگان حفاظت استان بوشهر اختصاص می‌یابد ۱۵ سرباز نیز به دستگاه‌های قضایی استان استان بوشهر اختصاص می‌یابد.


 دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی قوه قضاییه به همراه پاسخنامه

دانلود منابع آزمون استخدامی قوه قضاییه (مجموعه کامل جزوات و نمونه سوالات استخدامی)

*جهت مشاهده سوالات متداول متقاضیان آزمون استخدام قوه قضاییه را اینجا کلیک نمایید


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۳۸۰ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : منتظر ارسال : ۹۴/۰۴/۰۸

  کاربری : منتظر

  ارسال : ۹۴/۰۴/۰۸

  ساعت ارسال : ۰۳:۳۵

  کد دیدگاه : 383323

  پاسخ

  دوستانی که ماههاست منتظر ابلاغ انشایی هستند و ستادی های تهران , مشکل بچه های ثبت اسناد که چند ماه بعد از ما آزمون داده بودند از طریق درخواست به خبرآنلاین و مصاحبه با مسؤولین حل شده , به این خبرگزاری مراجعه و در بخش جامعه _ مشکلات مردمی , درخواست بدید که به مشکل ما هم پس از ۱۸ ماه انتظار رسیدگی بشه , در اونجا نظراتی که تا الان من و برخی از دوستان نوشتند رو می بینید , لطف کنید کامنت بنویسید و روی قسمت سبز کنار کامنتهای مربوط به خودمون کلیک کنید یعنی موافقید , اگر به حد نصاب برسیم سریعا پیگیری می کنن وگرنه امسال هم… ممنون

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : الهام عباسی کرد ارسال : ۹۴/۰۴/۰۲

  کاربری : الهام عباسی کرد

  ارسال : ۹۴/۰۴/۰۲

  ساعت ارسال : ۱۶:۵۸

  کد دیدگاه : 375218

  پاسخ

  سلام
  بنده لیسانس حقوق دارم ایا برای ارشد ودکترا میتونم بقیه درسمو ازحوزه بخونم؟ایا حوزه علمیه این رشته رو داره؟

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : رضادر : ۹۴/۰۴/۰۲ ۱۹:۱۷:۲۶ پاسخ

   باسلام
   وقتی وارد حوزه میشی باهرمدرکی بایدازصفرشروع کنی.

 • کاربری : داوطلب ازمون ارسال : ۹۴/۰۳/۳۰

  کاربری : داوطلب ازمون

  ارسال : ۹۴/۰۳/۳۰

  ساعت ارسال : ۱۲:۲۵

  کد دیدگاه : 371315

  پاسخ

  سلا م خسته نباشین لطفا مشخص کنید ازمون استخدامی قضات ابان ماه برگزار میشه یا مرداد ماه با تشکر.

  ۲+ پاسخ
 • کاربری : زهرا ارسال : ۹۴/۰۳/۳۰

  کاربری : زهرا

  ارسال : ۹۴/۰۳/۳۰

  ساعت ارسال : ۱۲:۰۸

  کد دیدگاه : 371283

  پاسخ

  سلام خسته نباشید لطفا معلوم کنید ازمون استخدامی ابان ماه برگزار میشه یا مرداد ماه خواهش میکنم بگین ما برنامه ریزی کنیم برا مطالعه.ممنون

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : سمیه ارسال : ۹۴/۰۳/۲۶

  کاربری : سمیه

  ارسال : ۹۴/۰۳/۲۶

  ساعت ارسال : ۰۰:۰۰

  کد دیدگاه : 366734

  پاسخ

  سلام.ادمین جان من کارشناسی شیمی دارم.میخواستم بدونم دادگستری شیمی استخدام میکنه؟

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۳/۲۶ ۰۰:۱۲:۱۵ پاسخ

   من تابحال چیزی در این رابطه به چشم نخورده دوست عزیز. یعنی توجهی به این مورد نداشتم. بهتر هست آگهی های گذشته قوه قضائیه رو مطالعه کنید

 • کاربری : داوطلب قضاوت ارسال : ۹۴/۰۳/۲۵

  کاربری : داوطلب قضاوت

  ارسال : ۹۴/۰۳/۲۵

  ساعت ارسال : ۱۲:۰۵

  کد دیدگاه : 365882

  پاسخ

  لطفا بروید در خبرگزاری میزان ارگان قوه قضاییه قسمت حقوقی قضایی/ و خبرگزاری فارس قسمت اجتماعی و حقوقی قضایی سایت ذیل خبر مصاحبه آقای امینی معاونت نیروی انسانی قوه قضاییه پیامهای خود را در رابطه با آزمون قضاوت ۹۴ و آزمونهای استخدامی دادگستری مشاوران حقوقی و تعزیرات حکومتی و منابع آزمونها و زمان آزمونها ذیل خبر پیام بگذارید حتمن منتشر میشود و به اطلاع مسئولین قوه قضاییه میرسد و ترتیب اثر میدهند.

  از سایت خوب شما که پیامها و سوالات مردم را منتشر میکنید کمال تشکر دارم.

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۳/۲۳

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۳/۲۳

  ساعت ارسال : ۱۷:۴۸

  کد دیدگاه : 363566

  پاسخ

  بالاخره مرداده یا آبان ماه؟یا قرار ۲ مرحله ازمون برگزار بشه؟

  ۶+ پاسخ
  • نقل قول : داوطلب ازموندر : ۹۴/۰۳/۳۰ ۱۲:۱۶:۳۰ پاسخ

   سلام خواهش میکنم بگین ازمون ابان برگزار میشه یا مرداد. با تشکر

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۳/۲۳

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۳/۲۳

  ساعت ارسال : ۱۷:۴۶

  کد دیدگاه : 363565

  پاسخ

  سلام.بالاخره آبان برگزار میشه یا مرداد؟

  ۴+ پاسخ
 • کاربری : *** ارسال : ۹۴/۰۳/۲۳

  کاربری : ***

  ارسال : ۹۴/۰۳/۲۳

  ساعت ارسال : ۱۶:۱۸

  کد دیدگاه : 363468

  پاسخ

  با سلام
  لطفا لینک خود خبر را هم بگذارید . با تشکر

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۳/۱۲

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۳/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۴:۰۲

  کد دیدگاه : 353700

  پاسخ

  سلام زمان ثبت نام قضاوت کی هست؟؟

  ۴+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۳/۰۲

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۳/۰۲

  ساعت ارسال : ۰۷:۵۶

  کد دیدگاه : 343035

  پاسخ

  😕

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۲/۲۹

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۹

  ساعت ارسال : ۱۷:۲۴

  کد دیدگاه : 340319

  پاسخ

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ازمون استخدام مترجم رسمى دادگستری شامل چند سوال هست

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : حسین ارسال : ۹۴/۰۲/۲۷

  کاربری : حسین

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۷

  ساعت ارسال : ۱۲:۴۷

  کد دیدگاه : 338437

  پاسخ

  سلام رشته کارشناسی حسابداری آیا استخدام میکنید یان. با تشکر

  ۴+ پاسخ
 • کاربری : شهاب ارسال : ۹۴/۰۲/۲۶

  کاربری : شهاب

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۶

  ساعت ارسال : ۱۹:۰۰

  کد دیدگاه : 337985

  پاسخ

  در پاسخ به دوستانی که مدام این سوال را تکرار می کنند که آیا قوه قضاییه امسال هم جذب دارد یا نه و اینکه یکنفر هم فرموده بود اردیبهشت استخدام هست باید بگم که هنوز کسانی که بهمن ۹۲ آزمون دادن و قبول شدن سر کار نرفتن و بیش از ۱۵ ماهه که منتظر تخصیص بودجه و دعوت بکار هستند , حالا خودتون حساب کنید.

  ۱۲+ پاسخ
 • کاربری : فریبرز ارسال : ۹۴/۰۲/۲۶

  کاربری : فریبرز

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۶

  ساعت ارسال : ۱۷:۰۰

  کد دیدگاه : 337939

  پاسخ

  زمان آزمون دادگستری کیه؟ منابع تخصصی ازمونش چیه؟

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۲/۲۶ ۱۷:۳۹:۲۶ پاسخ

   دوست عزیز هرگونه خبر اعلامی از منابع موثق در بالای همین پست به صورت رسمی اطلاع رسانی میشود.

 • کاربری : زهرا ارسال : ۹۴/۰۲/۲۵

  کاربری : زهرا

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۵

  ساعت ارسال : ۱۵:۴۰

  کد دیدگاه : 337474

  پاسخ

  باسلام؛میخواستم بدونم بامدرک کاردانی میشه درآزمون شرکت کنم وچه تاریخی میتوانیم برای شرکت درآزمون قوه قضائیه ثبت نام شرکت کنیم باتشکر از پاسخ گویی شما

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : ﻓﺎﻃﻤﻪدر : ۹۴/۰۲/۲۶ ۰۰:۱۴:۳۱ پاسخ

   ﺑﺎﻣﺪﺭﻙ ﻛﺎﺭﺩاﻧﻲ ﺩﺭﻗﻮﻩ ﻗﻀﺎﻳﻲ اﺳﺘﺨﺪاﻡ ﻣﻲ ﺷﻮﺩﺷﺮاﻳﻄ ﺳﻨﻲ ﻣﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺭﺷﺘﻪ ﺩﺳﺘﻴﺎﺭﻗﻀﺎﻳﻲ ﻋﻠﻤﻲ ﻛﺎﺭﺑﺮﺩﻱ ﻗﺒﻮﻝ ﻣﻲ ﻛﻨﻴﺪﻣﻤﻨﻮﻥ

 • کاربری : atefe.h ارسال : ۹۴/۰۲/۲۲

  کاربری : atefe.h

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۲

  ساعت ارسال : ۱۳:۲۴

  کد دیدگاه : 334801

  پاسخ

  سلام،من حقوق دانشگاه پیام نورخوندم معدل خیلی خوبی هم ندارم لطفااگه ادارات دولتی بدون معدل استخدام میکنن خبربدید،واینکه قوه قضاییه معدلی هست یاخیر؟واستخدام اون کیه؟؟؟

  ۲+ پاسخ
 • کاربری : زهرا ارسال : ۹۴/۰۲/۲۱

  کاربری : زهرا

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۱

  ساعت ارسال : ۲۲:۰۳

  کد دیدگاه : 334269

  پاسخ

  باسلام اینجانب اهل تهران هستم میخواستم بدونم من در دانشگاه قوه قضائیه کاردانی ارشادومعاضدت قضایی میخوانم ولی هنوز کاردانی تموم نشده آیا من میتونم درآزمون شرکت کنم طور خدا راهنمایی کنید اگر من میتوانم شرکت کنم بگیدچگونه شرکت کنم طورخدا جواب بدید

  ۲+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۲/۲۱ ۲۳:۰۷:۵۳ پاسخ

   دوست عزیز هنوز شرایطی اعلام نشده است

  • نقل قول : کیواندر : ۹۴/۰۳/۰۶ ۲۲:۳۴:۲۸ پاسخ

   تو را بخدا صحیحه نه طور خدا

 • کاربری : مهدی عباسپور ارسال : ۹۴/۰۲/۲۱

  کاربری : مهدی عباسپور

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۱

  ساعت ارسال : ۱۳:۰۷

  کد دیدگاه : 333789

  پاسخ

  سلام اگه رشته فقه وحقوق هم داخل استخدامی ها گرفت خبر بدید ممنون میشم تشکر من لیسانس این رشته رو دارم از پیام نور کازرون بعدش میگم حتما معدل باید چهارده باشه شرمنده میگم برا استخدام رشته ما باید مدرک کامپیوتر ایسیدیعل یک ودو هم داشته باشیم ممنون میشم از لطفتان خبرم بدید

  ۸+ پاسخ
 • کاربری : مهدی عباسپور ارسال : ۹۴/۰۲/۲۱

  کاربری : مهدی عباسپور

  ارسال : ۹۴/۰۲/۲۱

  ساعت ارسال : ۱۳:۰۰

  کد دیدگاه : 333785

  پاسخ

  سلام اگه رشته فقه وحقوق هم داخل استخدامی ها گرفت خبر بدید ممنون میشم تشکر

  ۲+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۴/۰۴/۰۵ ۱۶:۰۷:۳۲ پاسخ

   چشششششششششششششششششششششم

1 6 7 8

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.