• ۱۴۰۲/۰۷/۳۰
  • 17k نظر «نمایش»

استخدام سازمان بازرسی کل کشور

استخدام سازمان بازرسی کل کشور

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱۶,۰۳۳ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

استخدام سازمان بازرسی کل کشور


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

مغایرت شرط معدل و نوع دانشگاه

خبر 30 مهر 1402: شرط معدل و نوع دانشگاه در آزمون استخدامی سازمان بازرسی کل کشور مورخ 1401/11/05، مغایر قانون اعلام شد!
به گزارش ایران استخدام و به نقل از پانا، هیات عمومی دیوان عدالت اداری شرط معدل و نوع دانشگاه در آزمون استخدامی سازمان بازرسی کل کشور را مغایر با قانون اعلام کرد.

مشاهده خبر

دهمین آزمون استخدام دستگاه های اجرایی - 22 فروردین 1402

آگهی 22 فروردین 1402: انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام دهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای اجرای ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی منضم به بخشنامه سازمان به شماره ۱۰۱۲۴۳ مورخ ۰۹/۱۲/۱۴۰۱ و به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در دهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور به شرح زیر اعلام میگردد: 
مهلت ثبت نام از 23 فروردین 1402 الی 4 اردیبهشت ماه 1402 می باشد.

دانلود دفترچه شرایط

تعاریف (مشاهده)

مفاهیم و تعاریف برخی از اصطلاحات بکار رفته در متن دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر به
شرح ذیل است:
الف) دستگاه اجرایی
کلیه وزارتخانه ها ، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دستگاههای موضوع ماده(۵)  قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه اجرایی نامیده میشوند. 
تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
۱ .معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
۲ .معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
۳ .معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران. 
ج) داوطلب بومی شهرستانی(به استثنای شهرستان تهران و شهرستان مراکز استانها)
با توجه به قانون اصلاح ماده(۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری(مصوب سال ۱۳۹۹) مبنی بر ایجاد اولویت برای داوطلبان بومی شهرستانی(به استثنای شهرستان تهران و شهرستان مراکز استان ها) در امتحانات مشترک فراگیر داوطلبی بومی شهرستانی تلقی میشود که «متولد» یا «ساکن با سابقه ده سال سکونت» در همان شهرستان باشد. بومی بودن افراد به طرق ذیل احراز میگردد:
۱ - شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تبصره: با توجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سالهای مختلف، در صورت اختلاف نظر یا ابهام درخصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
۲ - استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تأیید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی(براساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی(پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا با ارائه مدارک و مستندات ذیل امکانپذیر خواهد بود:
الف - داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنما یی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه؛
ب - گواهی اشتغال به کار رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی و عناو ین مشابه در بخش خصوصی مشروط به پرداخت حق بیمه.
تبصره: داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه میتواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تأیید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان محل مورد تقاضا ملاک محاسبه قرار گیرد.
د) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت(موضوع مصوبه شماره ۲۷۸/۶۹۳۸۵ مورخ ۱۹/۰۸/۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی)
بر اساس ماده(۱۵) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت(موضوع مصوبه شماره ۲۷۸/۶۹۳۸۵ مورخ ۱۹/۰۸/۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی)؛
۱ - به ازای تاهل و داشتن هر فرزند، یکسال به سقف محدوده سنی داوطلب که در دفترچه راهنمای ثبت نام درج گردیده، اضافه خواهد شد. سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند موضوع این ماده، حداکثر پنج(۵) سال میباشد.
۲ - به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو(۲) درصد، حداکثر تا ده(۱۰) درصد به مجموع امتیاز آزمون مشترک فراگیر داوطلب اضافه میشود.
تبصره: امتیازات مطروحه در بندهای(۱) و ( ۲) این ماده با رعایت تبصره بند (ت) ماده(۱) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مبنی بر اینکه امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر میباشد، اعمال میشود. 

شرایط عمومی (مشاهده)
۱ - داشتن تابعیت ایران؛
۲ - اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۳ - التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۴ - انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
تبصره : با عنایت به ماده(۸) مصوبه شماره ۶۷۹۵/۱۴۰۰/دش مورخ ۰۵/۰۵/۱۴۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی، نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تأیید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نموده اند، میتوانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمونهای استخدامی دستگاه های اجرایی  مشمول ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر تا یکسال(۱۲ ماه) پس از تاریخ برگزاری آزمون مورخ(۰۵/۰۳/۱۴۰۲) نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود به دستگاه اجرائی استخدام کننده اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت توسط افراد مذکور در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون مربوطه، استخدام و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میشود. همچنین صدور شماره مستخدم، انعقاد قرارداد پیمانی و صدور حکم کارگزینی در بازه زمانی تعیین شده منوط به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم میباشد.
۵ - داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
۶ - عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
۷ - نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛
۸ - عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛
۹ - داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛
۱۰ - به استناد ماده(۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.
تبصر ه: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.
۱۱ - داشتن حداقل سن بی ست(۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل(۴۰) سال تمام برای استخدام و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتر ی چهل و پنج(۴۵) سال تمام بر اساس بند(الف) ماده(۴۲ (قانون مدیر یت خدمات کشوری
 تبصره ۱ : جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف میباشند.
تبصره ۲ :موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛
- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛ 
- داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکت های تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه ها ی دولتی، شهرداری ها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.
تبصره ۳ : به موجب بند(الف) ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال به سقف محدوده سنی داوطلب که در متن دفترچه راهنمای ثبتنام امتحان مشترک فراگیر درج گردیده، اضافه خواهد شد. حداکثر سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند، پنج(۵) سال میباشد.
امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد.
مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر میباشد.  
قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (مشاهده)
به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو(۲) درصد، مجموعًا حداکثر تا ده (۱۰) درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه میشود.
تذکرات:
۱ .امتیازات مطروحه در بند فوقالذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک میباشد. 
۲ .امتیاز مطروحه پس از تعیین حد نصاب و قبل از معرفی افراد مشمول برای سایر مراحل استخدام، محاسبه و ملاک عمل قرار میگیرد.
۳ .با توجه به اینکه اعمال امتیازات فوق الذکر بر اساس اطلاعات خوداظهاری داوطلبان میباشد، در صورتی که در مرحله بررسی مدارک و مستندات، داوطلب فاقد مدارک مثبته باشد، از سایر فرآیند استخدام حذف میشود. 
مراحل ثبت نام (مشاهده)
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۲ تا پایان روز دوشنبه ۴ اردیبهش تماه ۱۴۰۲ انجام خواهد شد. این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد، متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. 
ویرایش اطلاعات (مشاهده)
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند. 
نکته بسیار مهم: در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود ، حتمًا میبایست دوباره تمامی ٧ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت ، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت (مشاهده)
کارت شرکت در آزمون ، از تاریخ سه شنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۱۲ خردادماه ۱۴۰۲ در مراکز استانها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام چاپ کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لاز م به ذکر است صدور کارت شرکت  در آزمون ، به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سو ی داوطلبان نبود ه و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
تعیین حدنصاب (مشاهده)
کسب حداقل پنجاه درصد(۵۰ ٪) میانگین نمره مکتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل درصد(۴۰ ٪) برای حیطه عمومی امتحان مشترک فراگیر و شصت درصد(۶۰ ٪) برای حیطه تخصصی و اختصاصی امتحان مشترک فراگیر در هر سهمیه استخدامی - شغل - شهرستان در هر یک از دستگاههای اجرایی.
تذکر: داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفًا کارنامه آزمون کتبی از طریق درگاه الکترونیکی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود. 

اطلاعیه منابع آزمون

خبر 16 بهمن 1401: اعلام منابع آزمون استخدام سازمان بازرسی کل کشور
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ منابع آزمون استخدام سازمان بازرسی کل کشور اعلام شد.
جهت مشاهده جدول منابع بر روی کادر زیر کلیک نمایید.

منابع آزمون

«مواد امتحانی به تفکیک هر تخصص»

(آزمون تعیین سطح توان علمی ـ تخصصی متقاضیان همکاری با  سازمان بازرسی کل کشور ـ سال 1401) 

تخصص‌

مواد امتحانی

عمران

مجموعه سؤال‌های (متره و برآورد پروژه ـ مقرّرات عمومی پیمان ـ مقرّرات عقد قرارداد به روش‌های (،PC EPC ، BOT و BOLT) ـ مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی (نشریه شماره 55 ـ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور) ـ مشخصات فنی عمومی راه (نشریه شماره 101 ـ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور) ـ آشنایی با آزمایشگاه بتن و خاک ـ آشنایی با مقرّرات ملّی ساختمان ـ فهارس بها ـ نحوه محاسبه تعدیل ـ شرایط قراردادهای خدمات مشاوره ـ قانون برگزاری مناقصات و آیین‌نامه اجرایی آن ـ آیین‌نامه تضمین برای معاملات دولتی ـ نحوه محاسبه قیمت کارهای جدید که قیمت آنها در فهارس بها موجود نیست ـ نشریات سازمان برنامه و بودجه درخصوص راه و ابنیه فنی ـ استانداردهای مهندسی ازجمله مقررات ملّی ساختمان ASTM و AASHTO ـ قوانین و مقررات نظام مهندسی و کنترل ساختمان ـ مصوبات شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران ـ قوانین و مقررات زمین شهری و آیین‌نامه‌های اجرایی آنها ـ شیوه‌های کنترل کیفیت خدمات آزمایشگاه)

مالی و حسابداری

مجموعه سؤال‌های (حسابداری دولتی ـ حسابداری مالی ـ حسابرسی ـ قوانین و مقرّرات (قانون محاسبات عمومی ـ قانون برگزاری مناقصات ـ قانون رفع موانع تولید     رقابت‌پذیر ـ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه ـ قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد ـ قانون مبارزه با پولشویی و اصلاحات آن) ـ استانداردهای حسابداری ـ استانداردهای حسابرسی ـ سیستم‌های کنترل داخلی ـ مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه‌گذاری ـ حسابداری صنعتی و حسابداری مدیریت ـ بازارها و نهادهای مالی ـ تجزیه‌وتحلیل صورت‌های مالی)

امور بانکی

مجموعه سؤال‌های (آشنایی با حقوق بانکی و قوانین و مقرّرات مربوطه با تأکید بر بخشنامه‌های بانک مرکزی ـ اصول حسابداری (1) و (2) ـ اصول و مبانی مدیریت ـ بانکداری داخلی ـ بانکداری بین‌الملل ـ اقتصاد کلان ـ پول و بانکداری ـ بانکداری اسلامی ـ ارزیابی طرح‌های اقتصادی (اقتصاد مهندسی))

امور بیمه‌ای

مجموعه سؤال‌های (آشنایی با قوانین و مقرّرات بیمه‌ای (قانون بیمه، قانون تأسیس بیمه مرکزی، قانون جدید بیمه شخص ثالث، مصوبات شورای­عالی بیمه) ـ آشنایی با رشته‌های بیمه‌ای از بُعد فنی و حقوقی ـ آشنایی با نمایندگی و کارگزاری در صنعت بیمه ـ فرایندهای اجرایی در شرکت‌های بیمه ـ حسابداری شرکت‌های بیمه (درآمد ـ هزینه) ـ بیمه‌های اتکایی ـ نحوه و روش‌های نظارت بر صنعت بیمه ـ ساختار و تشکیلات شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی ـ قوانین و مقررات بیمه‌های بازرگانی ـ اصول، کلیات بیمه و ریسک ـ فرایند صدور بیمه ـ بیمه اموال ـ سازمان مدیریت شرکت‌های بیمه ـ قانون و مقرّرات سازمان بازرسی کل کشور)

امور مالیاتی

مجموعه سؤال‌های (قانون مالیات‌های مستقیم ـ قانون مالیات بر ارزش افزوده ـ حسابداری مالی ـ حسابداری مالیاتی ـ حسابرسی ـ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ـ قانون مبارزه با پولشویی و اصلاحات آن)

گمرک و مناطق آزاد

مجموعه سؤال‌های (قانون امور گمرکی و آیین‌نامه اجرایی آن ـ مقررات صادرات و واردات و آیین‌نامه اجرایی آن ـ قانون ساماندهی مبادلات مرزی و آیین‌نامه اجرایی آن ـ قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و آیین‌نامه اجرایی آن ـ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین‌نامه اجرایی آن درخصوص برخی از مواد ـ قانون حمل‌و‌نقل و آیین‌نامه اجرایی آن ـ قانون چگونگی ادارة مناطق آزاد تجاری ـ قانون داوری تجاری بین‌المللی ـ قانون معافیت صادرات کالا و خدمات از پرداخت عوارض ـ قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران ـ قانون تجارت الکترونیک ـ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ـ قانون مبارزه با پولشویی و اصلاحات آن ـ بودجه ـ اصول طبقه‌بندی کالا ـ اینکوترمز 2020)

فناوری اطلاعات

مجموعه سؤال‌های (برنامه‌نویسی پیشرفته ـ پایگاه داده ـ شبکه‌های کامپیوتری و امنیت ـ ساختمان داده‌ها و طراحی الگوریتم)

حقوق

مجموعه سؤال‌های (حقوق مدنی (اموال و عقود ـ مسئولیت مدنی) ـ آیین دادرسی مدنی ـ حقوق اساسی ـ حقوق اداری (قانون مدیریت خدمات کشوری ـ قانون رسیدگی به تخلفات اداری ـ قانون منع تصدی بیش از یک شغل ـ قانون سازمان بازرسی کل کشور ـ کنوانسیون مبارزه با فساد و قانون الحاق به آن) ـ حقوق جزای عمومی ـ حقوق جزای اختصاصی (جرایم علیه اموال و مالکیت ـ جرایم علیه آسایش عمومی) ـ آیین دادرسی کیفری ـ حقوق مالی و محاسباتی (قوانین مالی و محاسباتی ـ قانون منع مداخله کارکنان ... ـ قانون برگزاری مناقصات) ـ دستور زبان و ادبیات فارسی و ویراستاری )

صنایع

مجموعه سؤال‌های (برنامه‌ریزی و کنترل پروژه ـ کنترل تولید و موجودی‌ها ـ کنترل کیفیت آماری ـ اصول حسابداری و هزینه‌یابی ـ مدیریت مالی (مباحث ارزش زمانی پول ـ ریسک و بازده ـ ارزیابی سهام ـ ارزیابی اوراق بهادار با درآمد ثابت ـ سیاست­ تقسیم سود ـ ساختار سرمایه ـ ارزیابی عملکرد سبد سهام ـ شاخص سهام بورس))

اقتصاد و بازار سرمایه

مجموعه سؤال‌های (اقتصاد ایران ـ اقتصاد کلان ـ اقتصاد خرد ـ آشنایی با صورت‌های مالی ـ مقدمات امور مالی شرکتی ـ قوانین بازار سرمایه (قانون بازار اوراق بهادار ـ قانون توسعه ابزارهای مالی ـ آیین‌نامه قانون بازار و ...) ـ کلیات قوانین بودجه ـ قانون محاسبات عمومی ـ آمار)

بهداشت و درمان

مجموعه سؤال‌های (قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ـ قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ـ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی و اصلاحات بعدی آن ـ قانون مواد خوردنی و آرایشی و بهداشتی و اصلاحات بعدی آن ـ قانون تعزیرات حکومتی امر بهداشتی و درمانی ـ اساسنامه سازمان انتقال خون ـ اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران)

کشاورزی و محیط زیست

مجموعه سؤال‌های (زراعت و باغبانی عمومی ـ آبیاری و خاک‌شناسی عمومی ـ طرح‌های منابع طبیعی ـ قوانین و مقررات منابع طبیعی ـ آمایش سرزمین و کاداستر اراضی ـ آلودگی (خاک، آب و هوا) ـ قوانین و مقررات بهداشت دام و طیور ـ حسابداری عمومی)

نفت و پتروشیمی

مجموعه سؤال‌های (حقوق و قراردادهای نفت و گاز ـ قانون برگزاری مناقصات ـ  آیین­نامه معاملات دولتی ـ آیین­نامه تضامین معاملات دولتی ـ قانون محاسبات عمومی کشور ـ قانون رفع موانع تولید رقابت­پذیر و ارتقای نظام  مالی کشور ـ  قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی ـ اساسنامه شرکت ملّی نفت ایران ـ قانون نفت (مصوب 66) ـ  قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت ـ قوانین و مقررات مرتبط با قراردادهای IPC ـ شرایط عمومی پیمان)

برق

مجموعه سؤال‌های (قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی مصوب 1389 ـ قانون تأسیس وزارت نیرو مصوب 1353ـ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب 1388 ـ قانون استقلال شرکت­های توزیع نیروی برق در استان‌ها ـ قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق مصوب 1401 ـ  قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات مصوب 1382 ـ مدار الکتریکی 1 و 2 ـ ماشین­های الکتریکی 1 و 2 ـ  بررسی سیستم­های قدرت 1 ـ سیستم­های کنترل خطی ـ الکترومغناطیس ـ معادلات دیفرانسیل )

 * آزمون تخصصی در کلیه عناوین شغلی، نمره منفی دارد.
** استفاده از هرگونه کتاب (کتاب قانون و ...) و ماشین‌حساب مجاز نیست.

استخدام سازمان بازرسی کل کشور

آگهی 5 بهمن 1401: استخدام سازمان بازرسی کل کشور
سازمان بازرسی کل کشور در نظر دارد نسبت به شناسایی، جذب و بکارگیری نیروی انسانی مورد نیاز خود در تهران و مراکز استان‌ ها، از بین متقاضیان مرد دارای شرایط، از طریق برگزاری آزمون علمی تعیین سطح، انجام مصاحبه‌ های تخصصی و طی فرآیندهای اداری و گزینشی، به‌ صورت قراردادی تمام‌ وقت یا مأمور به خدمت اقدام نماید. متقاضیان محترم می‌ توانند پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مورد نظر، صرفاً در صورت دارا بودن تمامی شرایط، در آزمون علمی-تخصصی این سازمان ثبت‌ نام و مدارک لازم را در بخش مربوط بارگذاری نمایند.
بدیهی است ارائه مدارک، شرکت در آزمون ورودی، کسب امتیاز لازم، دعوت و انجام مصاحبه‌، هیچ‌ گونه حقی برای بکارگیری و اشتغال افراد متقاضی در سازمان بازرسی کل کشور ایجاد نخواهد کرد.
مهلت ثبت نام تا 11 بهمن 1401 می باشد.

شرایط عمومی (مشاهده)

اعتقاد و التزام به دین مبین اسلام
دارا بودن تابعیت ایران و متعهد بودن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائمی
دارا بودن مدرک تحصیلی فوق‌ لیسانس یا دکتری مرتبط با تخصص‌‌های اعلامی به شرح زیر:
برای فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌‌های دولتی: دارا بودن حداقل معدل ۱۴ در مقطع لیسانس و حداقل معدل ۱۵ در مقطع فوق‌ لیسانس الزامی است.
برای فارغ‌ التحصیلان دانشگاه‌‌های غیردولتی: دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در دو مقطع لیسانس و فوق‌ لیسانس الزامی است.
عدم تعهد خدمت- عدم سوء سابقه کیفری - عدم اعتیاد به مواد مخدر- عدم اشتهار به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی (مشاهده)

دارا بودن مدرک تحصیلی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا گواهی موقت تحصیلات دانشگاهی در یکی از رشته‌ های تحصیلی مندرج در جدول زیر:

تخصص‌

کد شغلی

رشته‌ های تحصیلی مربوط

سایر شرایط

عمران و شهرسازی

101

عمران (کلیه گرایش‌ ها) - معماری و شهرسازی- نقشه برداری

-

مالی و حسابداری

102

مدیریت مالی- حسابداری- حسابرسی

-

امور بانکی

103

مدیریت (کلیه گرایش‌ ها با اولویت مدیریت مالی و مدیریت امور بانکی) - بانکداری- حسابداری- حسابرسی- علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها)

-

امور بیمه‌ ای

104

مدیریت (کلیه گرایش‌ ها با اولویت مدیریت بیمه و مدیریت مالی) -حسابداری- حسابرسی-  علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها) - آمار بیمه

-

امور مالیاتی

105

علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها) - مدیریت (کلیه گرایش‌ ها با اولویت بازرگانی و مالی) - حسابداری- مهندسی مالی

-

گمرک و

مناطق آزاد

106

امور گمرکی- مدیریت امور گمرکی- مدیریت بازرگانی- حسابداری- علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها)

-

فناوری اطلاعات

107

کامپیوتر (کلیه گرایش‌ ها با اولویت نرم‌ افزار، معماری سیستم‌ های کامپیوتر، سیستم‌ های نرم‌ افزاری، هوش مصنوعی، شبکه‌ های کامپیوتری) - علوم کامپیوتر- فناوری اطلاعات و ارتباطات- مدیریت فناوری اطلاعات- امنیت اطلاعات- پدافند غیرعامل- انفورماتیک – مهندسی سیستم- کاربرد کامپیوتر و آنالیز سیستم- آمار و ریاضی- صنایع

-

حقوق

108

حقوق (کلیه گرایش‌ ها به جز حقوق بین‌ الملل و حقوق بشر)

-

صنایع

109

صنایع (کلیه گرایش‌ ها) - مدیریت صنعتی (کلیه گرایش‌ ها)

-

اقتصاد و بازار سرمایه

110

علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ ها) - مدیریت مالی- مدیریت بازرگانی

-

بهداشت و درمان

111

پزشکی عمومی- دندان‌ پزشکی- داروسازی- پرستاری- علوم بهداشتی- بهداشت عمومی- مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی- اپیدمیولوژی- نظارت بر امور دارویی- تجهیزات پزشکی

-

کشاورزی و محیط زیست

112

دامپزشکی- کشاورزی (گرایش‌ های زراعت، باغبانی، علوم دامی) -

منابع طبیعی (مرتع و آبخیزداری) - محیط زیست

-

نفت و پتروشیمی

113

نفت (حفاری- بهره‌ برداری- استخراج) - شیمی (پتروشیمی- فرایندها)

تسلط به زبان انگلیسی

برق

114

برق (تمامی گرایش‌ ها)

-

توضیحات (مشاهده)

متقاضیان محترم موارد زیر را به دقت مطالعه و براساس آن اقدام نمایند:  
ثبت‌ نام‌ آزمون علمی-تخصصی سازمان بازرسی کل کشور از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ آغاز و ساعت ۸ صبح تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ به پایان خواهد رسید.  
آزمون این سازمان با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ در ۴ شهر: تهران، مشهد، شیراز و تبریز برگزار می‌ گردد. لازم است در انتخاب حوزه امتحانی خود دقت نمایید.
کلیه مراحل و فرایندهای مربوط به فراخوان همکاری از طریق درگاه اینترنتی سازمان بازرسی کل کشور صورت پذیرفته و سازمان سنجش آموزش کشور صرفاً برگزار کننده آزمون مذکور خواهد بود.
فرم ثبت‌ نام به صورت کامل و دقیق تکمیل و عکس ۳*۴ الصاق گردد.
از آنجا که پس از اتمام ثبت‌ نام امکان ویرایش اطلاعات به هیچ‌ وجه وجود نخواهد داشت، مقتضی است در تکمیل فرم ثبت نام دقت فرمایید.
آزمون علمی-تخصصی این سازمان کاملا رایگان برگزار می‌ گردد بنابراین درصورت بالا بودن تعداد ثبت‌ نام کنندگان، طبیعتا امکان شرکت تمامی متقاضیان در آزمون فراهم نبوده و طبق قرارداد منعقد شده با سازمان سنجش و آموزش کشور، نسبت به انتخاب واجدین شرایط براساس مقطع تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و معدل اقدام خواهد شد.
متقاضیان با مدرک تحصیلی از مراکز معتبر علمی و دانشگاهی یا دارای معدل بالاتر در اولویت خواهند بود.
هر فرد می‌ تواند ۲ استان را به عنوان محل جغرافیایی خدمت انتخاب نماید که قابل تغییر نخواهد بود بنابراین در انتخاب تخصص و استان مد نظر خود دقت لازم معمول دارید.
یادآور می‌ گردد آزمون سازمان بازرسی کل کشور، آزمون استخدامی نبوده و صرفاً آزمونی جهت شناسایی نیروی متخصص و در صورت لزوم، بکارگیری به صورت قراردادی یا مأمور به خدمت – جهت مستخدمین پیمانی و رسمی سایر دستگاه‌ های دولتی- است.
کارت ورود به جلسه صرفاً برای متقاضیانی که از اولویت‌ های مذکور برخوردار باشند صادر و مراتب از طریق پیامک (SMS) به اطلاع آنان خواهد رسید. (حتما از فعال بودن سیستم‌ پیام‌ های تبلیغاتی شماره همراه خود اطمینان حاصل نمایید.)
از داوطلبانی که موفق به اخذ نمره حدنصاب شده باشند براساس اولویت‌ ها و نیاز سازمان، به مرور برای انجام مصاحبه تخصصی دعوت به عمل می‌ آید.
این آزمون با هدف تحقق عدالت در بکارگیری نیروی انسانی و ایجاد فرصت برابر برای تمامی افراد واجد شرایط با هدف شناسایی نیروهای متخصص برگزار می‌ گردد.
تأکید می‌ گردد برای سازمان بازرسی کل کشور صحت اطلاعات اعلامی دارای اهمیت بوده و پس از انجام استعلامات مربوط درصورت عدم احراز صداقت، پرونده فرد در هر مرحله‌ ای از فرایند جذب، از دستور کار خارج خواهد شد.
از هرگونه تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به این سازمان به منظور پیگیری درخواست همکاری خودداری گردد. درصورت نیاز کارشناسان مربوط با متقاضیان تماس خواهند گرفت.
هرگونه اطلاع‌ رسانی درخصوص مواد امتحانی، تاریخ آزمون، حوزه برگزاری آن و… از طریق درگاه اینترنتی سازمان بازرسی کل کشور انجام خواهد شد و این سازمان مسئولیتی در قبال اطلاعیه‌ های احتمالی سایر سایت‌ ها و خبرگزاری‌ ها ندارد.
متقاضیانی که دارای شرایط اعلامی باشند بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و فرآیند ثبت نام را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام دهند.

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=3507
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 17k