• ۱۴۰۲/۰۴/۲۴
  • 1k نظر «نمایش»

اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی

اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۶ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

مرخصی زایمان شامل حال معلمان حق التدریس نمی‌شود

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش گفت: مرخصی 9 ماهه زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی بصورت کامل اجرا می شود.

مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی، گفت: پس از اتمام مرخصی ۹ ماهه زایمان، معلمان حتما در مدرسه و یا در نواحی و منطقه‌های دیگر جایابی می‌شوند.

رابعه امامی رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش مرخصی ۹ ماهه زایمان را به طور کامل برای نیروهای رسمی و پیمانی خود اجرا می‌کند. چه کارکنان اداری و آموزشی و چه معلم های رسمی و پیمانی شامل این ۹ ماه مرخصی می‌شوند اما این امر شامل حال معلمان حق التدریسی نمی‌شود.

وی در پاسخ به اینکه پس از اتمام مرخصی آیا معلمان به فرآیند تدریس باز می‌گردند؟، تصریح کرد: در آن ۹ ماه نمی‌توان کلاس را بی‌معلم گذاشت، از این رو وقتی معلم وسط سال به مدرسه برمی‌گردد، در همان مدرسه به کار گرفته می‌شود اما سر کلاس نمی‌رود چراکه بالاخره معلم برای آن کلاس‌ها جایگزین شده است. مدیران مدارس این توانمندی را دارند که جایابی مناسب برای نیروی خود داشته باشند و اگر جا هم نداشتند مناطق و نواحی دیگر آموزش و پرورش باید آن نیروی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش را ساماندهی کنند.

به گفته امامی رضوی معلمان رسمی و پیمانی در این ۹ ماهه مرخصی زایمان حقوق کامل دریافت می‌کنند و تنزل رتبه هم نخواهند داشت.

مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر ایجاد مهدهای کودک در دستگاه آموزش و پرورش برای راحتی حال مادران شاغل دارای فرزند خردسال که از جمله تکالیف عمومی همه دستگاه‌ها مندرج در قانون جوانی جمعیت است، توضیح داد: در برخی استان ها راه اندازی مهد کودک با توجه به ظرفیتی که داشته اند برای مجموعه آموزش و پرورش و بانوان فرهنگی انجام شده است. این امر وظیفه عمومی همه دستگاه‌ها است و در دستور کار ما نیز قرار دارد.

وی ادامه داد: دنبال این هستیم برای بانوان شاغل در ستاد آموزش و پرورش که فرزندی در راه دارند، شیرخوار دارند و یا فرزند زیر شش سال دارند مهد کودک راه اندازی کنیم.

امامی رضوی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا مدارس هم می‌توانند برای راحتی حال معلمان دارای فرزند خردسال مهد کودکی راه اندازی کنند؟، عنوان کرد: مدیران مدارس با توجه به امکانات و دغدغه خود می‌توانند این امر را پیگیری کنند، ما حمایت می‌کنیم. این امر جزو وظایف آموزش و پرورش است. مدیران مدارس می‌توانند از اداره کل استان ،  ناحیه و یا منطقه خود حمایت فیزیکی، مالی و... دریافت کنند. می‌توانند قراردادی با مهد کودکی در نزدیک مدرسه ببندند و یا اگر در مدرسه فضا دارند اتاقی را به مهد کودک اختصاص دهند.

مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در دهه ۶۰ و ۷۰ در مدارس این اتفاق می افتاد و مدارس برای راحتی حال معلمان دارای فرزند خردسال مهدکودک داشتند، اما چون قانون ایجاد مهد کودک ها لغو شد این امر نیز از دستور کار خارج شد. در حال حاضر قانون جوانی جمعیت این امکان را ایجاد می‌کند تا در سطح مدارس هم راه اندازی مهد کودک را پیگیری کنیم. مدارس مهم ترین عنصر آموزش و پرورش هستند و رویکرد ما باید به سمت مدرسه محوری و تقویت مدرسه پیش رود.

مشاهده صفحه جامع اخبار جدید مرخصی زایمان

مشاهده صفحه جامع آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان

منبع: خبرگزاری ایسنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2762502
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k