• بروزرسانی ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
  • 0k نظر «نمایش»

اخبار استخدام شهرداری تهران

اخبار استخدام شهرداری تهران

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
جزئیات بیشتر در مورد خبر

اخبار استخدام شهرداری تهران

جهت ورود به صفحه اصلی استخدامی شهرداری های استان تهران اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ اسفند ۹۵: زمان آزمون تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری تهران (منبع: ایسنا)

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از برگزاری دومین مرحله آزمون تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان قراردادی به ثابت ازمایشی شهرداری تهران در ٢۶ اسفند ماه خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 دی 95: دنبال برگزاری آزمون استخدامی کارکنان شهرداری هستیم (منبع: خبرگزاری میزان)

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سید جعفر تشكری هاشمی با بیان اینكه رسیدگی به سلامت و وضعیت درمانی همكاران یكی از اولویت های مدیریت شهری است، گفت: استفاده كاركنان از بیمه شهرداری در بیمارستان ها باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون شهردار تهران با تاكید بر اینكه كارمندان ، سرمایه ارزشمند سازمانی هستند، اظهار داشت: تكریم، احترام و ارتقا پرسنل بر اساس شایستگی هایشان در جهت رشد و تعالی سازمان ، همواره در شهرداری تهران مورد تاكید است.

تشكری هاشمی با اشاره به تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری تهران تصریح كرد: آزمون تبدیل وضعیت استخدامی به ثابت آزمایشی را با جدیت پیگیر و اجرا خواهیم كرد. متاسفانه شاهد هستیم هرگاه در شهرداری تهران اقدام موثری صورت می گیرد عده ای با اظهارات غیر كارشناسی ،چاشنی تلخی به كأم همكارانمان می كنند.

تشكری هاشمی تاكید كرد: با اینگونه رفتارهای تلخ بیگانه نیستیم اما بطور حتم موضوع یكپارچه سازی قرارداد های پیمانكاران تامین نیروهای شهرداری و تبدیل وضعیت استخدامی به ثابت ازمایشی با جدیت صورت می گیرد و امیدوارم این اقدامات كه در جهت رضایتمندی همكاران هست به درستی به ثمر برسد.

معاون شهردار تهران در جریان دیدار با مدیران و پرسنل شهردار منطقه ٢٢ با اشاره به اینكه معیشت و رفاه كاركنان همواره مورد تاكید مدیریت شهری است، گفت: تامین سبد رفاهی كاركنان وظیفه ای است كه باید از سوی ستاد و منطقه به طور شایسته صورت گیرد.

تشكری هاشمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در تعاونی های مسكن منطقه بر تسریع روند پیشرفت پروژه ها تاكید و بیان كرد: مقرر شده تسهیلات لازم جهت تعاونی مسكن كاركنان فراهم شود و كاركنان این منطقه هم كه نیاز به تسهیلات دارند نسبت به دریافت وام اقدام كنند ، در عین حال برخی كاركنان كه نیاز به دریافت وام رفاهی هستند نیز مقرر شد موردتوجه قرار گیرند .

وی در ادامه به مجوز شهردار تهران در موضوع تكمیل رینگ دسترسی پروژه تعاونی مسكن مروارید شهر در منطقه ٢٢ اشاره كرد و گفت: با موافقت شهردار تهران مقرر شد بلوار خادمین ، زحمتكش و رینگ دسترسی این پروژه به زودی احداث شود.

تشكری هاشمی در ادامه به سهم ٦٨درصدی آموزش های تخصصی پرسنل در این منطقه اشاره و اظهار كرد: آموزش های تخصصی در منطقه ٢٢ به درستی انجام شده در عین حال باید توجه شود آموزش ها در راستای مهارت آموزی متناسب با شغل صورت گیرد.

وی با اشاره به اینكه تمركز نیرو در ستاد تنها كندی حركت خدمت دهی به شهروندان را در پی دارد، گفت: باید همه برنامه ریزی ها در راستای تحقق٦٠ درصدی نیروهای صف صورت گیرد.


خبر 23 آذر 95: شهرداری درصدی از استخدامات جدید را به معلولان اختصاص دهد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران از شهرداری خواست در موضوع استخدامات خود از معلولان نیز استفاده کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 آذر 95: برگزاری آزمون تغییر وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری تهران (منبع: خبرگزاری میزان)

سید جعفر تشکری هاشمی گفت: برگزاری آزمون تغییر وضعیت استخدامی در راستای فراهم کردن زمینه تبدیل وضعیت استخدامی تعداد 5 هزار نفر از کارکنان قراردادی تحت پوشش شرکت خدمات اداری شهر و مؤسسه هادیان شهر در سال 1395 با اخذ مجوزهای لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به کارمند ثابت صورت می گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 شهریور 95: شهرداری اجازه هرگونه استخدامی را ندارد  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حال حاضر در شرایطی نیستیم که اجازه افزایش نیرو را به شهرداری تهران بدهیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : تعدیل نیرو در شهرداری تهران نداریم (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران در تلاش هست تا سال 95 مسكن تمامی كارگران این سازمان را ساماندهی كند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 اسفند 94 : از استخدام‌های غیرمجاز تا پرداخت حق‌الزحمه مازاد به کارکنان شهرداری‌های استان تهران (منبع : خبرگزاری تسنیم)

در بخشی از گزارش تحقیق و تفحص از استانداری‌ها آمده است که حدود ۴۲۰۰ نفر فقط جذب شهرداری‌های تابعه استان تهران شده‌اند که در فرآیند جذب این افراد رعایت قوانین و مقررات و مجوزهای لازم اخذ نشده است.

به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی 18 اردیبهشت ماه 1392 با تقاضای تحقیق و تفحص از استانداری‌های تهران، فارس، آذربایجان غربی موافقت کردند که متن کامل گزارش نهاییتحقیق و تفحص از استانداری‌های تهران، فارس و آذربایجان غربیکه در خبرگزاری تسنـیم منتشر شد.

در بخشی از این گزارش از تحقیق و تفحص از استانداری استان تهران مشخص شده که در بازه زمانی 1/1/1387 لغایت 29/12/1391 حدود 4200 نفر فقط جذب شهرداری‌های تابعه استان تهران شده‌اند که این تعداد افراد جذب شده بار مالی فراوانی به شهرداری‌ها تحمیل کرده‌اند و در فرآیند جذب این افراد رعایت قوانین و مقررات و مجوزهای لازم اخذ نشده است.

براساس این گزارش برابر ماده (2) آیین‌نامه استخدامی کارکنان شهرداری‌های کشور مستخدمان شهرداری‌ها به چهار دسته (مستخدم ثابت، مستخدم رسمی، مستخدم موقت و کارکنان شهرداری) تقسیم می‌شوند که در آئین‌نامه مذکور هیچ نوع قرارداد استخدامی دیگری پیش‌بینی نشده و برابر ماده 12 همین آئین‌نامه برای تأمین نیروی انسانی لازم شهرداری‌ها می‌بایست قبلاً از وزارت کشور مجوز بکارگیری دریافت کنند ولی شهرداری‌های استان تهران بدون دریافت مجوز اقدام به جذب 2400 نیروی انسانی کرده‌اند و حتی سهمیه‌های خاص برای استخدام افراد همچون 3% معلولین و 25% فرزندان ایثارگران و خانواده های شاهد نیز رعایت نشده است.

حتی یک مورد گزارش خودسوزی در یکی از شهرداری‌های غرب استان تهران در اعتراض به این تبعیض گزارش شده است.

در بخش دیگری از این گزارش به بحث پرداخت حق‌الزحمه‌ها اشاره شده و آمده است: در شهرداری‌های استان تهران تعداد زیادی کمیسیون و کمیته و شورا و ... بصورت غیرقانونی تشکیل و بدون داشتن هرگونه بازدهی فقط محملی برای دریافت حق‌الجلسه‌ و پاداش جهت برخی از مسئولین شهرداری و برخی از اعضای شورای شهر بابت عضویت در آنها شده است.

شهرداری جهت پرداخت این مبالغ از شورای اسلامی تقاضای مجوز نموده است و آن شورا پرداخت این مبالغ غیرقانونی را تصویب نموده،‌اما این مصوبات مورد اعتراض و مخالفت فرمانداری شهرستان قدس واقع گردیده است ولی مسئولین شهرداری بدون توجه به قانون و نظر کمیته تطبیق فرمانداری در خصوص مصوبات شورای شهر اقدام به پرداخت نموده است در حالی که افراد عضو کمیسیون‌ها و شوراهای سازمان‌ها و ... اضافه کار کامل خود را دریافت کرده‌اند و این جلسات در ساعات اداری و یا جزء ساعات اضافه کار برگزار شده است لذا تمامی اقدامات غیرقانونی قوق الذکر موجب تضییع حقوق شهروندان شده و افزایش هزینه‌های جاری شهرداری‌ها را در پی داشته و موجب کاهش بودجه‌های عمرانی گردیده است.


خبر 17 بهمن 94 : آمادگی شهرداری تهران برای ایجاد شغل بچه های کار (منبع : خبرگزاری صدا و سیما)

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهردار تهران در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: می توانیم از فضای شهرداری تهران برای آموزش این افراد استفاده کنیم، به گونه ای که پسران بالای 15 سال در مشاغل فنی و حرفه ای آموزش ببینند تا در نهایت در بازار و کارگاه های تولیدی اشتغال یابند.
وی با اشاره به برپایی جشن برای 150 کودک و نوجوانان کار و خیابان در دهه فجر در پیاده راه 17 شهریور گفت: بر اساس دستور شهردار تهران مبنی بر اینکه سازمان ها و زیرمجموعه های شهرداری تهران کاری کنند تا در دهه فجر اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه نیز در جشن های پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کنند، به همین منظور جشنی را برای این کودکان تدارک دیدیم که در حاشیه آن به تمامی این کودکان پوشاک و البسه اهدا شد.


خبر 27 دی 94 : شهرداری‌های تهران ۸۵۰۰ نیروی مازاد دارند (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان تهران گفت: شهرداری‌های استان تهران ۸ هزار و ۵۰۰ نیرو مازاد بر قانون دارند.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد تواهن صبح یکشنبه در چهارمین دوره آموزشی اعضای شورای اسلامی شهرهای تابعه استان تهران با محوریت دبیرخانه هیات حل اختلاف اظهار داشت: ۲۰ سال از تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستای کشور می گذرد، اما به نظر می رسد عامل فرهنگی و عوامل حقوقی دلیل ایجاد برخی تخلفات در شوراها است.
وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ پست مصوب در شوراهای اسلامی شهر تهران داریم، افزود: این در حالی است که ۱۱ هزار نفر در شهرداری ها مشغول به کار هستند که علت آن عملکرد شوراها است.
تواهن ادامه داد: قانون شوراها شاید ضعف داشته باشد، اما باید اجرا شود و همین بی قانونی موجب شده از ۳۲۰ عضو شورای شهر تهران ۴۵ پرونده وارد هیات های حل اختلاف شود و  ۸ عضو شورا هم سلب عضویت شده و ۳۷ نفر محکوم شوند. همچنین ۱۱ عضو شورا هم با قرار وثیقه در مراجع قضایی آزاد هستند.


خبر۲۰ اردیبهشت ۹۴: شروع ثبت نام آزمون استخدام سازمان آتش نشانی تهران

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، به منظور تکمیل کادر عملیاتی خود در سطح شهرتهران از میان افراد واجد شرایط و از طریق آزمون‌های ورزشی، علمی، معاینات جسمانی، مصاحبه تخصصی و طی مراحل گزینش، به تعداد ۴۰۰ نفر داوطلب «مرد» با مقطع تحصیلی دیپلم و بالاتر را براساس شرایط ذیل استخدام می‌نماید.
«پذیرفته شدگان نهایی پس از طی دوره آموزش ویژه آتش نشانی، حریق، حوادث و امداد و نجات بطور آزمایشی استخدام و پس از گذراندن دوره آزمایشی در صورت رضایت از عملکرد آنها به استخدام رسمی سازمان پذیرفته می شوند.»

جهت مشاهده آگهی و شرایط استخدام اینجا کلیک نمایید

جهت دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی کلیک نمایید


اخبار استخدامی سال 1393:

آگهی استخدام سازمان آتش نشانی تهران (مرحله دوم)
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، به منظور تکمیل کادر عملیاتی خود در سطح شهر تهران از میان افراد واجد شرایط، از طریق آزمون‌های ورزشی، علمی(معارف اسلامی‌ـ ادبیات و زبان فارسی ـ انگلیسی ـ آتش نشان داوطلب(مراجعه به سایت سازمان) و هوش و شخصیت)، معاینات جسمانی و مصاحبه تخصصی طی مراحل گزینش، داوطلب ” مرد ” با مقطع تحصیلی فوق دیپلم، براساس شرایط ذیل استخدام مینماید:

جهت مشاهده شرایط اینجا کلیک نمایید


 

دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی