اطلاعات بیشتر

اخبار مربوط به جذب هیئت علمی

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

لینک های مفید و مرتبط
اخبار جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد شرط سنی استخدام اعضای هیأت علمی آيين نامه استخدام اعضای هيات علمی
جذب هیات علمی در وزارت بهداشت جذب اعضای هیات علمی (نور رضوی) اخبار افزایش حقوق اعضای هیأت علمی

خبر 20 خرداد 97: اصلاح آیین‌نامه استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان (منبع: خبرگزاری مهر)

برخی مفاد آیین‌نامه استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه لرستان در جلسه اخیر کمیسیون دائمی هیات امنای این دانشگاه اصلاح شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 خرداد 97: 100 سهمیه برای جذب نخبگان در هیئت علمی دانشگاه‌ها اختصاص یافت (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس مرکز جذب هئیت علمی وزارت علوم از اختصاص ۱۰۰ سهمیه برای جذب نخبگان در هیئت علمی دانشگاه‌ها خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 خرداد 97: استخدام پیمانی 127 عضو هیات علمی در وزارت بهداشت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلم کرد: در جلسه هیات مرکزی جذب که در مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، با استخدام پیمانی 127 عضو هیات علمی موافقت بعمل آمد و درباره 44 مورد تمدید استخدام پیمانی و 10 مورد خاص تصمیم گیری شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 خرداد 97: پیگیری برای افزایش سهمیه جذب هیات علمی در وزارتخانه های علوم و بهداشت (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس مرکز جذب وزارت علوم از رایزنی هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی با سازمان اداری و استخدامی کشور برای افزایش جذب هیات علمی در وزارتخانه های علوم و بهداشت خبرداد.
محمد رضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اخیرا هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش جذب هیات علمی در وزارتخانه های علوم و بهداشت با سازمان اداری و استخدامی رایزنی کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی- 29 بهمن 96

برابر اعلام مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای دکتر منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در ملاقات رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایشان و ارائه گزارشی از استمهال ستاد آمایش و روند تطبیق مجوز رشته ها بر اعلام نیازهای هیأت علمی دانشگاه ها که در هفته گذشته به چند مرحله تاخیر در برگزاری فراخوان جذب انجامید، بر نکات زیر تاکید فرمودند:
الف: فراخوان های جذب اعضای هیأت علمی باید برابر جدول زمانی مصوب و به صورت منظم برگزار شود و تعویق و تاخیر مهار گسیخته در آن مورد قبول نیست.
ب: بخش های گسترش و ستاد آمایش که قبلا برای تطبیق مجوزها بر اعلام نیاز دانشگاه ها درخواست مهلت کرده بودند باید بررسی های خود را هرچه سریعتر به پایان رسانند و مرکز جذب اعضای هیأت علمی مکلف است قبل از پایان بهمن ماه نظرات آنان را اخذ و فراخوان را اعلام نماید. درصورتیکه مسئولین ستاد آمایش همچنان نتوانستند نتایج قطعی خود را اعلام نمایند، مرکز جذب بر اساس نورم و روال گذشته فراخوان را برگزار نماید.
ج: برای جذب اعضای هیأت علمی در واحدهای غیرانتفاعی و در واحدهای وابسته به دستگاه های اجرایی نباید محدودیتی در جذب اعضای هیأت علمی اعمال گردد و این بخش ها می توانند توسعه مورد نظر خود را در بخش جذب اعضای هیأت علمی با رعایت سایر مقررات انجام دهند.
د: وزارت علوم برای واحدهای تک جنسیتی تسهیلات ویژه ای را خصوصا در جذب اعضای هیأت علمی مورد نظر دارد که به اطلاع واحدهای مربوطه خواهد رساند.
ه: دانشگاه ها و موسساتی که قبلا برای افرادی که جایابی بورس داده اند و آن افراد بورسیه اینک از تحصیل فراغت یافته اند باید این افراد را در رقابت عادلانه با سایر متقاضیان فراخوانی (بدون شرکت آنان در فراخوان) شرکت دهند و در صورتیکه این فارغ التحصیلان کف حدِّ نصاب شایستگی های هیأت علمی را کسب کردند جذب آنان باید در اولویت باشد.
برهمین اساس دکتر محمدرضا رضوان طلب رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: فراخوان جذب اعضای هیأت علمی برای عموم واحدهای دولتی و غیرانتفاعی از ساعت 12 ظهر روز یکشنبه مورخ  1396/11/29 آغاز خواهد گردید و تا ساعت 8 صبح روز شنبه 1396/12/12 ادامه خواهد یافت. باتوجه به تاخیر پیش آمده در برنامه جدول زمانی فراخوان، این مهلت تمدید نخواهد شد و متقاضیانی که نتوانند تا این تاریخ آمادگی خود را در سیستم ثبت نمایند؛ باید خود را برای فراخوان بعد که در شهریور 97 برگزار می شود، آماده نمایند.
وی تاکید کرد دانشجویانی که در حال تحصیل هستند تا قبل از دفاع پایان نامه خود نمی توانند متقاضی عضویت هیأت علمی شوند و ثبت تقاضای آنان بلا اثر است. همچنین کسانی که در ارگانی به صورت کارمند پیمانی یا رسمی هستند از شرکت در فراخوان قبل از استعفا محرومند.
دکتر رضوان طلب اعلام کرد: تقاضای مرکز جذب اعضای هیأت علمی از دانشگاه ها آن است که در حل مسئله بورسیه ها مسئولین وزارت علوم را یاری دهند و اجازه ندهند مسئله جذب آنان به یک چالش در نظام آموزش عالی تبدیل شود. تقاضای عضویت آنان را با نگاه مثبت بپذیرند و آنان را در بررسی و رقابت عادلانه با سایر متقاضیان بدون هرگونه بدبینی و پیش داوری نسبت به آنان سهیم نمایند. البته این به معنای آن نیست که تقاضا یا پذیرش بورسیه به معنای تقاضا یا پذیرش عضویت هیأت علمی باشد و یا تعهدی از سوی وزارت علوم بر پذیرش پذیرفتگان بورس به عنوان عضو هیأت علمی وجود داشته باشد ولی در یک منظومه مدیریتی گذشته و حال این گونه پیش بینی شده است که سرمایه گذاری دولت برای بورس دادن به افراد دارای استعداد برتر هدر نرود و حتی الامکان از وجود این افراد پس از دوره تحصیل استفاده شود. حتی دانشگاه ها و موسساتی که به آنان جایابی نداده اند اما به گرایش و تخصص آنان نیاز دارند، باید جذب این افراد را در اولویت قرار دهند.
این مقام مسئول در وزارت علوم تاکید کرد: اراده وزیر محترم علوم و سایر بخش های وزارت متبوع در مورد بورسیه ها به صورت قاطع
برهمین راهبرد اساسی استوار است و موکدا از اعضای محترم هیأت اجرایی جذب و مسئولین دانشگاه ها و موسسات می خواهم اجازه ندهند در این اراده خلل و ناهماهنگی راه یابد.
راهنمای شرکت در فراخوان:
به منظور اجتناب از عملکرد جزيره‌اي و مستقل در جذب اعضاي هيات علمي و نيز بي اطلاعي داوطلبان از روند رسيدگي به پرونده‌ي خود، مقرر شد نرم افزار جامعي که بتواند تمامي فرآيندها از آغاز تا پايان را پوشش دهد در سه ماهه‌ي چهارم سال 93 در دستور کار مرکز قرار گيرد. اين نرم افزار اکنون به همّت متخصصان بهره‌برداري گشته و از چند زير سيستم اصلي به شرح زير تشکيل شده است:
1. اعلام نياز دانشگاه­ها
2. ثبت تقاضاي اوليه‌ي متقاضيان
3. بررسي محتواي پرونده­ها در هيأت اجرايي جذب در قالب­ها و گروه­هاي توان­مندي علمي و صلاحيت عمومي
4. کنترل پرونده­ها در هيأت مرکزي جذب و تطبيق رعايت آئين نامه­ها
5. رسيدگي به شکايات و درخواست­هاي تجديد نظر از طرف متقاضي جذب
6. در ادامه هر يک از اين زير سيستم‌ها به شکل مجزا تشريح شده است.
1-1-  اعلام نياز دانشگاه‌ ها
اعلام نياز دانشگاه­ها و تخصيص سهميه به دانشگاه­ها در اين سامانه تماماً هوشمند بوده و بر اساس سهميه­ي اختصاص داده شده به دانشگاه از سوي دفتر نظارت و ارزيابي وزارت علوم مي‌باشد. در ضمن نحوه­ي اختصاص سهميه از طرف دفتر نظارت بر اساس اطلاعاتي (مانند آمايش سرزميني و نقشه جامع کشور) که سامانه در اختيار آن دفتر قرار مي­دهد مي‌باشد.
2-1- ثبت رزومه متقاضيان و اطلاع رساني مرحله­اي به متقاضي
اين بخش شامل فراخوان جذب پيماني، بورس، طرح سربازي و همچنين ارسال درخواست متقاضيان تبديل وضعيت مي‌باشد. در اين قسمت سعي شده تا سامانه از امکانات نهادهايي مانند بنياد ملّي نخبگان، بنياد شهيد و امور ايثارگران و تأييديه مدرک تحصيلي جهت استعلام خود اظهاري افراد شرکت کننده در فراخوان، بهره‌مند گردد. از ديگر امکانات اين بخش غربالگري و معرفي متقاضيان بر اساس شاخص‌هاي اعلام نياز و شرايط اختصاصي دانشگاه­ها مي‌باشد. در ضمن متقاضيان جذب با مراجعه به اين سامانه مي توانند روند پيشرفت پرونده­ي خود را پيگيري نمايند. به عبارتي اين بخش پل ارتباطي بين متقاضي و هيأت اجرايي مرکز جذب مي‌باشد.
3-1- فرايند هيأت اجرايي دانشگاه­ها
اين بخش شامل فرايند داخلي و امکانات هيأت اجرايي جذب دانشگاه بوده که از آن جمله مي‌توان به موارد زير اشار کرد:
1. زمان­بندي جلسات کارگروه‌هاي علمي و عمومي هيأت اجرايي جذب
2. معرفي اعضاي کارگروه
3. امضاي ديجيتال صورت جلسات کارگروه‌هاي علمي و عمومي هيأت اجرايي جذب
4. اعلام نتيجه به متقاضي و مرکز جذب
5. امکان تعريف امضاي ديجيتال براي اعضاي کارگروه پس از گذر از فرايند صدور احکام هيأت اجرايي توسط مرکز جذب
6. ارسال پرونده الکترونيک و کامل به مرکز جذب براي ادامه فرايند
7. امکان گزارش‌گيري و بررسي عملکرد هيأت‌هاي اجرايي جذب دانشگاه
8. امکان امتيازبندي هيأت‌هاي اجرايي بر اساس ضوابط
4-1- روند تشکيل پرونده و طرح آن در جلسات هيأت مرکزي
اين بخش شامل فرايند داخلي مرکز جذب اعضاي هيأت علمي بوده که موارد زير را پوشش مي دهد:
1.  ثبت دبيرخانه
2. نحوه ارسال و دريافت پاسخ استعلامات سه گانه جذب
3. تشکيل کارگروه‌هاي علمي و گروهي براي دانشگاه‌هايي که هيأت اجرايي ندارند
4. فرايند کامل تبديل وضعيت شامل ثبت جداول و مستندات به صورت آنلاين و پياده‌سازي نظام جامع امتيازدهي به مستندات علمي مطابق آيين‌نامه‌ها و قوانين
5-1- شکايات و درخواست تجديد نظرها
سامانه جامع جذب اعضاي هيأت علمي در راستاي بهبود اطلاع رساني، امکان درخواست تجديد نظر در هر مرحله را پيش بيني کرده است.
گردش و ارجاع شکايت متقاضي در هر مرحله به صورت هوشمند انجام مي‌شود و با توجه به جايگاه پرونده در سامانه شکايات متقاضي به قسمت مرتبط ارجاع مي‌گردد و پس از انجام بررسي‌ها خروجي آن در اختيار مرکز قرار مي‌گيرد. لازم به ذکر است اين سامانه امکان گزارش‌گيري تحليلي و آماري از کليه اطلاعات مرتبط با اعضاي هيأت عملي را با رعايت تمامي ملاحظات امنيتي براي حفظ محرمانگي، پوشش مي‌دهد.

مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است

جهت اطلاع از آخرین اخبار آجذب هیات علمی عضو کانال تلگرام ایران استخدام شوید


 اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : یه ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:48

  کد دیدگاه : 1622614

  درود به همگی. من ثبت رزومه رو کامل انجام دادم اما چرا تو قسمت اعلام نیاز دانشگاه ها هرچی می گردم هیچی نمیاد برام؟؟ با مدرک ارشد و دکتری و شهر ها و دانشگاه های مختلف هم امتحان کردم نشد!!! دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاس

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهران حاجی لو

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:48

  کد دیدگاه : 1621195

  سلام
  من ثبت نام اولیه را انجام دادم ولی چرا قسمت فراخوان را میزنم هیچ فراخوانی را نمیاره؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : رها کیانی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:04

  کد دیدگاه : 1620800

  بچه های دانشگاه ازادهم میتونن شرکت کنن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سارا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:36

  کد دیدگاه : 1619065

  سلام تورو خدا یکی جواب بده چرا قسمت مستندات رو میزنم غیر فعال البته . قسمت ویرایش هم غیر فعال نمیتونم ثبت نام کنم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : امید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:41

  کد دیدگاه : 1618505

  چرا هزینه ثبت نام رو نگفتن؟ اونایی که ثبت نام کردن لااقل بگن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سارا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:39

  کد دیدگاه : 1618317

  سلام من میخوام ثبت نام کنم اما هرچی میزنم بخش مستندات میزنم چیزی بالا نمیاد چرااا

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ali

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:47

  کد دیدگاه : 1617579

  هرفردی قبلا با چه سختمی مدرک می گرفت و زمانیکه مشغوال به تحصیل بودیم باید کل وقت را صرف درس میکردیم و کم پیدا میشد زمان درس کار هم بتوان انجام داد و رشته ها و دانشگاه ها ی کمی وجود داشت ولی متاسفانه امروزه علاوه بر رشته های جدید هم میتوان چند کار انجام داد و هم با معدلهای بالا قبول شد و کافی است کانالهایی موجود باشد تا بتوان در کار راه پیدا کرد و متاسفانه الان کاری به این ندارند که چه زمانی و با چه سختی مدرک دریافت کردید وفقط نام مدرک با معدل بالا باشد حتی اگر چیزی بلد نباشید خودشان اموزش کاری میدهند

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سحر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:34

  کد دیدگاه : 1617177

  سلام
  من ثبت نام کردم ولی ایمیل رو اشتباه نوشتم الان باید چیکار کنم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سعید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:53

  کد دیدگاه : 1615936

  ای بابا من کارشناسی دارم .
  کارشناسی نمیخواد ؟ (:dash:) (:vava:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:35

  کد دیدگاه : 1615141

  سلام من فوق لیسانس هستم و برای دکتری شرکت کردم فردا هم ازمونش هست میتونم شرکت کنم یا باید دکتری داشته باشی؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : کبری عزیزی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 04:14

  کد دیدگاه : 1614960

  سلام وقتتون بخیر من هرکار میکنم نمیتونم توسامانه جذب هیئت علمی ثبت نام کنم همش پیام مبده که حسابی با این نام کاربری موجود نیس

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سعید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:23

  کد دیدگاه : 1614451

  سلام اقا من ثبت نام کردم هزینه هم پرداخت کردم ./.
  اما هیچ اولویتی وجود نداره (:cry:) برا من اینجوره یا همه ؟ به چه صورته
  ادمین و کسانی که اطلاعاتی دارن بگن خواهشن

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:49

   کد دیدگاه : 1614678

   برای رشته منم هیچی نیست. چقدر زحمت کشیدیم دکتری گرفتیم. گویا وزارت با بیشتر درخواست های دانشگاهها موافقت نکرده

   پاسخ دهید
   • نویسنده : Saeed

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 00:02

    کد دیدگاه : 1614847

    مرسی اما یعنی مهلت تمام بشه هیچ اتفاقی نمی افته ، ؟ و پول ما سوخت میشه ؟

    پاسخ دهید
 • نویسنده : saeed

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:35

  کد دیدگاه : 1614392

  سلام
  آقا من ثبت نام کردم . این ثبت نام برای همه هستش یا افراد خواص ؟
  بعدش هیچ نیاز دانشگاهی وجود نداره چراااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی بعدن نیازهای دانشگاهها رو اعلام میکنن و میزنن ؟؟؟؟؟؟
  برای شماها هم همین جوره ؟
  دوستان گل اگر میشه راهنماییم کنید ./.
  و همچنین ادمین محترم اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید ./.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:23

  کد دیدگاه : 1609896

  سلام
  ادمین جان؛ هزینه ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی بهمن ۹۶ چقدره؟؟؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : داوطلب

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:12

  کد دیدگاه : 1550984

  من برای فراخوان شهریور سه تا محل رو انتخاب کردم الان هر سه تا توی حالت بررسی اولیه دانشگاه هستن. یعنی مرحله اول! حالا میخوان دوباره فراخوان بدن؟! چه کاریه خب؟ همون قبلی رو اوکی کنید بعد مجددا استخدام بزارید.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:30

   کد دیدگاه : 1608220

   اگر تا حالا تو مرحله بررسی اولیه مونده زیاد بهشون امیدوار نباشید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : سمیه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 06:47

  کد دیدگاه : 1381067

  ادمین جان تورخدا ب دادم برس
  من هرکاری میکنم نمیتونم تو این سامانه جذب ثبت نام کنم..یعنی ثبت نام کردم ولی اون قسمتی ک میخام نیازهای دانشگاهها رو ببینم هرچی رو میزنم هیچی نشون نمیده‌
  چیکار کنم با این سایت داغون
  راهنماییم کنید لطفا (:cry:)

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:55

   کد دیدگاه : 1381439

   شاید مرورگرتون مشکل داره.0 با مرورگر دیگری مثل فایر فاکس تست کنید. میتونید از کافینت هم بخواهید کمکتون کنه

   پاسخ دهید
 • نویسنده : سمیه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:43

  کد دیدگاه : 1380112

  ادمین جان دوتا سوال
  اول اینکه شما فایل نیازهای دانشگاهها برا فرخوان جذب شهریور رو دارین ؟
  دوم من میخام ثبت نام کنم ولی وقتی وارد میشم یه پیامی میده ک اول یه جاهایی رو مطالعه کن…بعد اصلا پیام نمیره ک صفحه فعال بشه و ثبت نام کنم (:dash:)

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:52

   کد دیدگاه : 1380206

   شاید هم داشته باشیم ولی خب بنده در بخش اخبار فعال نیستم و تعداد خیلی بالاست و باید در ارشیو سایت جستجو کنید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:34

  کد دیدگاه : 1120667

  سلام. من به دلایلی موفق به ثیت نام در فراخوان بهمن 95 نشدم و امروز 1 اسفند از این موضوع باخبر شدم. آیا امکان تمدید مهت ثبت نام وجود دارد؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ستاره

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:48

  کد دیدگاه : 1095446

  سلام دوستان. من برای فراخوان هیات علمی علوم پزشکی ازاد ثبت نام کردم. هنوز اون قسمت بررسی توسط واحد تیک نخورده. کی باید حضوری مدارک ببرم؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:59

   کد دیدگاه : 1096800

   دوستان میشه جوابمو بدین؟

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ستاره

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:01

   کد دیدگاه : 1096801

   دوستان میشه جوابمو بدین؟

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...