• بروزرسانی ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
  • 1k نظر «نمایش»

جذب هیات علمی در سال ۱۴۰۱

جذب هیات علمی در سال ۱۴۰۱

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۲۹۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

اخبار مربوط به جذب هیئت علمی

جهت عضویت در سامانه اطلاع رسان آگهی های استخدام کشور از طریق پیامک و ایمیل اینجا کلیک نمایید

جزئیات ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم

خبر 10 مرداد 1401: به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری فارس،  معاون مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال 17 هزار نفر در ثبت نام هیات علمی دانشگاه ها شرکت کرده اند و نتایج نهایی تا 30 در اعلام خواهد شد. ادامه خبر...

ثبت نام متقاضیان هیات علمی وزارت علوم

آگهی 20 تیر 1401: به اطلاع میرساند ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم در سراسر کشور از ساعت 10 صبح روز دوشنبه بیستم تیرماه شروع شده و تا ساعت 14 روز یکشنبه دوم مرداد تا 4 مرداد تا روز پنجشنبه 6 مرداد 1401 ادامه خواهد داشت. متقاضیان محترم میتوانند بعد از مشاهده اعلام نیاز دانشگاه ها از صفحه نخست سامانه، درصورت وجود اعلام نیاز متناسب با رشته گرایش خود، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند. لازم به یادآوری است که قبل از مشاهده اعلام نیازها بایستی آخرین مدرک تحصیلی خود را در بخش رزومه  ثبت کنید تا سامانه بتواند اعلام نیازهای متناظر با سطح مدرک تحصیلی شما را نمایش دهد. همچنین یادآور میشود امکان عودت وجه ثبت نام به هیچ وجه وجود ندارد لذا قبل از پرداخت وجه حتما از وجود اعلام نیاز متناسب با رشته گرایش خود اطمینان حاصل کنید. توصیه میشود متقاضیان محترم قبل از انتخاب نهایی شرایط عمومی و اختصاصی انتخاب های خود را حتما مطالعه نمایند.

بخش از شرایط 
فقط مدارک دانشگاهی کارشناسی ارشد و دکتری یا مدارک حوزوی سطح سه و سطح چهار امکان شرکت در فراخوان را دارند
در این فراخوان بر اساس مصوبه هیأت عالی جذب حداکثر سن ۴۵ سال درنظر گرفته شده است.
نکات مهم
قابل توجه متقاضیان شرکت در فراخوان که خارج از کشور سکونت دارند
به اطلاع میرساند متقاضیانی که خارج از کشور سکونت دارند و موفق به انجام و یا تکمیل فرآیند دریافت کارت ملی هوشمند نشده اند میتوانند با ارسال تصویر گذرنامه و کارت ملی خود به آدرس jazb@msrt.ir نسبت به دریافت لینک ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذکر است که لینک ثبت نام حداکثر بعد از ۲۴ساعت از زمان ارسال مدارک به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد.
توضیحات 

1. درصورت نیاز به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب، می‌توانید پس از ورود به سامانه جامع جذب و از طریق مرکز پیام پرسش خود را مطرح و پاسخ آن را ظـرف مـدت یک روز کاری، دریافت نمایید. دقت در اعلام نیاز در بازه مذکور و مطابق با تقویم اعلام شده، موجب مزید امتنان خواهد بود. بدیهی است پس از اتمام هر بازه، امکان تمدید آن یا ورود اطلاعات خارج از سیستم فراهم نیست و انتظار می رود همکاران گرامی در این مورد، تقاضا یا توقعی را مطرح نفرمایند.
2. با توجه به محدودیت های مربوط به اختصاص ردیف استخدامی انتظار می رود؛ برای اعلام نیاز در این فراخوان صرفاً به ثبت حداقل ها در تطابق با نقشه جامع علمی کشور و مجوزهای مربوطه اکتفا نمایید و از هرگونه ثبت نیاز تخمینی خودداری فرمایید.
"همانگونه که استحضار دارید و در جدول زمانبندی نیز آمده است، معتبرنمودن تقاضاهای ثبت شده از وظایف مرکز نظارت و ارزیابی است که معمولا در تطابق با مصوبات هیأت امنا و نقشه جامع و طرح راهبردی دانشگاه و سند آمایش آموزش عالی کشور صورت می گیرد. درصورت رعایت این موارد در ثبت نیاز اولیه و درج ضمائم و مستندات آن در سامانه، انجام کار با سهولت و سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت و از هرگونه رفت و برگشت جلوگیری می شود."
3. ضروری است همراه با اعلام نیاز، شرایط اختصاصی هر دانشگاه و شرایط ویژه پذیرش رشته ها قید شود. شرایط اختصاصی نباید ناقض قوانین و مقررات جذب و یا براساس انتخاب افراد از پیش تعیین شده اندازه گیری شود و نباید ظرفیت مشارکت عموم افراد واجد شرایط را محدود کند.
4. هر داوطلب به محض ثبت نام از حـقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شـرایط سـالم و عــادلانـه شـرکـتِ وی در رقابت فراهم گـردد و از هـرگونه تضییع حـق و تعیین و یـا محدود نمودن دایره انتخاب شوندگان، قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت ها خودداری گردد. هرگونه تضییع حق آحاد داوطلبان و برهم زدن شرایط رقابت عادلانه و مهندسی حائزین شرایط، موجب ضمان و خسارت در دنیا و آخرت خواهد گردید.
5. فرایندهای جذب از طریق سامانه جامع جذب اعضای هیأت علمی صورت می گیرد و شایسته است ذینفعان گرامی و تمامی مراجع ذیربط، امور مربوط به جذب اعضای هیأت علمی و مراحل مختلف آن را صرفاً از طریق این سامانه پیگیری نمایند.
 6. نظر به شیوع بیماری فراگیر کرونا و با توجه به سیاست های ابلاغی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا و با لحاظ سیاست های دولت و وزارت متبوع در انجام همه مأموریت ها با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، هیأت مرکزی جذب در مصوبه جلسه مورخه 99/02/03 خود بر اساس پیشنهاد برخی از دانشگاه ها مقرر نمود؛
"دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند تا اطلاع ثانوی جلسات هیأت اجرایی و کارگروه های علمی و عمومی و حتی مصاحبه با داوطلبان را به صورت نیمه حضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار نمایند."
نرم افزار و زیرساخت ها و بسته های آموزشی مربوط به برگزاری الکترونیکی جلسات و مصاحبه ها در اداره آمار و فناوری اطلاعات مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم فراهم شده است. موسساتی که مایلند جلسات خود را به صورت نیمه حضوری برگزار نمایند، می‌توانند با مراجعه به مرکز پیام سامانه جامع و از طریق گزینه "استفاده از سیستم جلسات مجازی" و معرفی رابط دانشگاه با ذکر شماره تماس در متن درخواست اقدام نمایند. جلسات می تواند کما فی السابق به صورت حضوری یا نیمه حضوری برگزار گردد.
7. تغییر تقویم فراخوان های سالیانه از شهریور و بهمن به اردیبهشت و آبان به این دلیل صورت گرفته که فاصله دو فراخوان طوری باشد که امکان به پایان رساندن دوره رسیدگی به فراخوان قبلی پیش از آغاز فراخوان جدید فراهم گردد و با نظر به مجموع محاسبات و بررسی های انجام شده از این پس ورود به فراخوان جدید صرفاً برای موسسات و دانشگاه هایی ممکن است که کار رسیدگی به پرونده فراخوان قبلی و حداقل در بلوک های مربوط به دانشگاه را به پایان رسانده باشند.

اطلاعات آزمون 

 

تقویم فراخوان:
مهلت ثبت نام: تا 2 مرداد 4 مرداد 1401

توجه: مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.

جهت مشاهده متن آگهی در سایت اصلی مرکز جذب هیات علمی کلیک نمایید

سوالات متداول

برای اطلاع به موقع از زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی از طریق ایمیل و پیامک (اینجا کلیک نمایید) و از طریق اینستاگرام ایران استخدام (اینجا کلیک نمایید)

شامل فراخون جذب هیات علمی وزارت علوم می باشد که با توجه به اعلام نیاز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری انجام می گیرد.
همچنین دانشگاه آزاد، وزارت بهداشت (دانشگاه های علوم پزشکی)، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی طی آگهی های جداگانه نیروهای مورد نیاز خود را جذب می نمایند.

بر اساس مصوبه هیأت عالی جذب حداکثر سن ۴۵ سال درنظر گرفته شده است.


جهت مشاهده آگهی ها و اخبار جذب هیات علمی به آرشيو زير مراجعه نماييد:

۱۳ مرداد ۱۴۰۱
استخدام جهاد دانشگاهی

آگهی های استخدام جهاد دانشگاهی معرفی: جهاد دانشگاهی یک نهاد فرهنگی، پژوهشی و آموزشی - اقتصادی در ایران است. پس از شروع جنگ میان ایران و عراق در جلسه ای با حضور مسئولان وقت تصمیم گرفته شد سازمانی در کنار دانشگاهها ایجاد شود تا بتوان از قابلیت استادان و دانشجویان علاوه بر حضور فیزیکی به عنوان رزمنده نیز در میدان نبرد استفاده کرد. این وظیفه به عهدهٔ جهاد دانشگاهی گذاشته شد که برای مدتی با تصویب ستاد انقلاب فرهنگی، تحت عنوان «ستاد اجرایی انقلاب فرهنگی» به فعالیت می‌پرداخت. جهاد دانشگاهی در راستای...

مشاهده بیشتر
۱۱ مرداد ۱۴۰۱
رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی در سه مرحله

گذراندن روند رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: کارشناسان بصورت تمام وقت کار می کنند و روند بررسی پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی در سه مرحله اجرا می شود. مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی وزارت علوم محمد خلج امیرحسینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تأخیر در بررسی پرونده‌های جذب اعضای هیأت علمی توضیح داد و گفت: فرایند جذب هیأت علمی، سه مرحله را طی می‌کند، یک بخش مهم آن در داخل دا...

مشاهده بیشتر
۱۰ مرداد ۱۴۰۱
اعلام نتایج نهایی جذب هیات علمی دانشگاه‌ ها تا 30 دی

ثبت‌ نام 17 هزار نفر در فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ ها به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری فارس، معاون مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال 17 هزار نفر در ثبت نام هیات علمی دانشگاه ها شرکت کرده اند و نتایج نهایی تا 30 در اعلام خواهد شد. مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی وزارت علوم جعفر جعفری معاون مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: فرایند فراخوان جذب اعضای هیأت علمی اردیبهشت ۱۴۰۱ از ۱۱ تیر...

مشاهده بیشتر
۰۸ مرداد ۱۴۰۱
استخدام 3 هزار و 500 هیئت علمی جدید در 2 سال گذشته

جذب 3 هزار و 500 هیئت علمی جدید تا به اکنون به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وزیر علوم تحقیقات و فناوری از جذب 3 هزار و 500 هیئت علمی جدید در 2 سال گذشته خبر داد و آمادگی جذب 367 هزار داوطلب کنکور در دانشگاه ها اطلاع داد. مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز همدان ؛ محمد علی زلفی گل افزود: هم اکنون بیش از ۳۰ هزار نفر عضو هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی هستند و با افزایش رشته‌های جدید و قانون استخدامی جذب اساتید را داریم. وی افزود: هم اکنون از یک...

مشاهده بیشتر
۰۶ مرداد ۱۴۰۱
تمدید مجدد فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم تا 6 مرداد

پایان مهلت ثبت نام برای فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم در 6 مرداد به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری دانشجو، اداره‌کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه ای از تمدید مجدد فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم تا 6 مرداد خبر داد. مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمیمشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی وزارت علوم به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اداره‌کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تمدید فراخوان جذب هیأت علمی...

مشاهده بیشتر
۰۲ مرداد ۱۴۰۱
فرصت ثبت نام هیأت علمی وزارت علوم تا 4 مرداد تمدید شد

امکان ثبت نام هیأت علمی وزارت علوم تا 4 مرداد به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر جعفری معاون مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفتک متقاضیان جا مانده از ثبت نام هیات علمی وزارت علوم تا 4 مرداد ماه روز سه شنبه فرصت ثبت نام دارند. مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمیمشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی وزارت علوم جعفر جعفری معاون مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به آغاز فرایند فراخوان جذب اعضای هیأت علمی اردیبهشت ۱۴۰۱ از ۱۱...

مشاهده بیشتر
۰۱ مرداد ۱۴۰۱
تقویم زمان بندی جذب هیات علمی اردیبهشت و آبان 1401 اعلام شد

اعلام تقویم جدید زمانبندی فراخوان های جذب هیات علمی به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری مهر، مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تقویم جدید زمانبندی فراخوان های جذب هیات علمی با تریح جزئیات و توضیحات را اعلام کرد. مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمیمشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی وزارت علوم ‌به گزارش خبرنگار مهر، مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، برنامه زمانبندی بیست و پنجمین و بیست و ششمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی پیمانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط به...

مشاهده بیشتر
۲۰ تیر ۱۴۰۱
آگهی جذب هیات علمی وزارت علوم - سال 1401

آگهی جذب هیات علمی جهت ورود به صفحه جامع اخبار جذب هیات علمی اینجا کلیک نمایید تمدید مجدد مهلت ثبت نام خبر 5 مرداد 1401: اداره‌کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تمدید فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌های کشور خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اداره‌کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تمدید فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌های کشور خبر د...

مشاهده بیشتر
۲۰ تیر ۱۴۰۱
متقاضیان جذب هیأت علمی تا 2 مرداد فرصت ثبت نام دارند

ثبت‌ نام متقاضیان جذب هیأت علمی از 2 مرداد آغاز می شود به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری اختبار، از امروز (20 تیرماه) ثبت نام برای آزمون جذب هیات علمی آغاز شده است و متقاضیان تا 2 مرداد ماه فرصت ثبت نام در این آزمون را دارند. مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی مشاهده صفحه جامع جذب هیات علمی وزارت علوم ثبت‌نام متقاضیان جذب هیأت علمی دانشگاه‌های کشور از امروز دوشنبه ۲۰ تیرماه آغاز شده و متقاضیان تا ۲ مرداد فرصت دارند که برای ثبت‌نام به سامانه جذب وزارت علوم مراجعه کنند. به گزارش اختبار، ثبت...

مشاهده بیشتر
۰۹ تیر ۱۴۰۱
فراخوان جذب هیأت علمی وزارت علوم از 20 تیرماه

مهلت ثبت نام جذب هیأت علمی وزارت علوم تا 2 مردادماه خبر 8 تیر 1401: فراخوان جذب هیأت علمی وزارت علوم از 20 تیرماه فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم آغاز شده است و به گفته معاون مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری: ثبت نام از 20 تیرماه تا دوم مرداد خواهد بود. مشاهده صفحه جامع استخدام وزارت علوم، تحقيقات و فناوریمشاهده صفحه جامع جذب هیات علمیجعفر جعفری معاون مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به آغاز فرایند فراخوان جذب اعضای هیأت علمی ارد...

مشاهده بیشتر
دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی