جزئیات بیشتر در مورد خبر

پرداخت هزینه 190 میلیارد ریالی برای طرح های اشتغال مددجویان بهزیستی

جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال و استخدام استان مازندران اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار سازمان بهزیستی اینجا کلیک کنید


خبر 24 تیر 97: بهره برداری از 150 پروژه اشتغال مددجویان بهزیستی در مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران از بهره‌برداری پروژه‌های مختلف در هفته بهزیستی استان با هزینه ۱۹۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: ۱۵۰ پروژه اشتغال مددجویان از جمله طرح ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید آرام عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌ای بهزیستی شهرستان قائم‌شهر، در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در هفته بهزیستی مازندران، ۱۱۰ پروژه مسکن در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار گرفت و ۱۵۰ پروژه اشتغال هم به بهره‌برداری رسید.

وی از ساخت اولین استخر ویژه معلولان با امکانات توانبخشی خاص برای همه گروههای معلول، خبر داد و افزود: این پروژه با هزینه‌ای بالغ بر ۴.۵ میلیارد تومان ساخته‌ و اولین بنیاد ژنتیک شمال کشور بمنظور توانمندسازی و توانبخشی معلولان با هزینه ۲ میلیارد تومانی در غرب کشور کلنگ‌زنی شد.

مدیر کل بهزیستی مازندران تصریح کرد: ساخت مرکز کمپ درمانی معتادان متهاجر بانوان، ۱۰ مهدکودک و بهره‌برداری از مراکز مشاوره از دیگر برنامه‌های بهزیستی مازندران محسوب می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۱۱۰ مرکز ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی معلولان زیر ۱۵ سال در مازندران، عنوان کرد: ۵ هزار و ۵۰۰نفر بصورت روزانه و شبانه تحت پوشش این مراکز هستند که از میان آنان ۳ هزار نفر در ۱۱۰ مرکز روزانه آموزش می‌بینند.

آرام با اشاره به مهیا شدن دو هزار و ۸۰۰ مسکن معلولان از سال ۹۲، تاکنون اظهار داشت: از سال ۹۵ طرحی در قالب خانه‌دار کردن خانواده‌های دارای دو معلول فاقد مسکن در استان اجرا شد که بر همین اساس ۲۸۰ خانوار در مناطق روستایی شناسایی و تاکنون ۸۰ درصد از مسکن‌های موردنظر تحویل این خانواده‌ها شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران، از اقدامات گسترده در خصوص اعتیاد و آسیب‌های ناشی از آن خبر داد و بیان کرد: در سال ۹۱ بر اساس شیوع شناسی اعتیاد، مازندران در رتبه دوم قرار داشت، اما با برنامه‌ریزی‌های‌صورت گرفته و اقدامات مؤثر در حوزه مقابله، تمهیدات لازم در حوزه درمان و فرهنگ‌سازی در حوزه پیشگیری، در سال ۹۵-۹۶ رتبه استان به ۲۰ رسید.

وی با اشاره به وجود ۶۵ کمپ مراکز اقداماتی میان‌مدت ترک اعتیاد افزود: توانمندسازی معتادان بهبودیافته از اهداف اصلی سازمان بهزیستی محسوب می‌شود و در همین راستا مازندران به بیش از یکهزار نفر بهبود یافته تسهیلات اشتغال‌زایی داده‌است.

آرام با اشاره به شیوع مصرف مواد مخدر صنعتی گل، بیان کرد: از ابتدای سال جاری، ۵ شهرستان استان مازندران، کمپین مبارزه با مصرف گل تشکیل داده‌اند و استان ما توانست درپیشگیری ار آن رتبه اول کشور را کسب کند.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...