جزئیات بیشتر در مورد خبر

 اعضای هیئت علمی جدید در رشته‌های زنان و زایمان جذب شده است

جهت ورود به صفحه اخبار و اطلاعیه های آزمون دستیاری اینجا کلیک نمایید


خبر 12 اسفند 97: تهیه شیوه نامه پذیرش دستیار تخصصی زنان و زایمان

شیوه نامه پذیرش دستیار تخصصی زنان و زایمان در راستای اجرای مأموریت ویژه توسعه علوم مرتبط با بهداشت باروری و بیولوژی تولید مثل تهیه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر روشن نیکبخت با اشاره به واسپاری مأموریت ویژه توسعه علوم مرتبط با بهداشت باروری و بیولوژی تولید مثل، از تهیه شیوه نامه پذیرش دستیار تخصصی زنان و زایمان و تصویب آن را در راستای اجرای برنامه عملیاتی کلان منطقه ۴ آمایشی کشور خبر داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به برگزاری جلسات به منظور تدوین بازنگری و توسعه برنامه‌های آموزشی مرتبط با رشته بهداشت باروری اظهار داشت: در سال جاری و با اجرای برنامه عملیاتی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و کلان منطقه ۴ آمایشی کشور، تشکیل هسته مرکزی آموزش ارتقای سلامت جنسی با همکاری معاونت آموزشی و تبادل نظر با گروه‌های مختلف در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت.

مسئول پیگیری مأموریت ویژه توسعه دانش سلامت باروری در کلان منطقه ۴ تاکید کرد: تدوین نرم افزار جامع برای جمع‌آوری اطلاعات مادران پرخطر و اجرای آن در سطح بیمارستان‌های تحت پوشش کلان منطقه ۴ از دیگر اقدامات مهم این دبیرخانه در راستای توسعه دانش مرتبط با بهداشت باروری و بیولوژی تولید مثل است.

وی تلاش جهت تأمین اعضای هیئت علمی و نیروی متخصص مرتبط برای توسعه این حیطه را مهم ارزیابی کرد و افزود: جذب اعضای هیئت علمی جدید در رشته‌های زنان و زایمان و بیهوشی تولید مثل، انتشار ۱۹ مقاله در سال ۲۰۱۸ و برگزاری ۱۱ کارگاه آموزشی برای گروه‌های مختلف شامل زنان و زایمان، ماما و بهداشت باروری از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توسعه دانش سلامت باروری است.

نیکبخت گسترش زیر ساخت‌های لازم برای تربیت سرمایه انسانی مورد نیاز منطقه و کشور در این زمینه را یکی از اهداف این دانشگاه دانست و با اشاره به تدوین راهنمای بالینی در این خصوص اظهار داشت: شناسایی و جلب همکاری سایر مراکز و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارای تجارب ارزشمند به منظور توسعه این حیطه از اقدامات مهم دبیرخانه کلان منطقه ۴ آمایشی است.

وی پذیرش دانشجو در رشته بیولوژی تولید مثل در دانشگاه‌ها کلان منطقه ۴ و فارغ‌التحصیل شدن ۱۸۰ نفر در مقطع دکتری تخصصی(Ph.D) رشته بیولوژی تولید مثل را از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی اهواز در راستای ارتقای توسعه این حیطه دانست.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...