• ۱۴۰۱/۱۲/۱۳
  • 1k نظر «نمایش»

خبر‌های خوش برای تغییر وضعیت پرستاران

خبر‌های خوش برای تغییر وضعیت پرستاران

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

اختصاص اعتبار تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سرانه‌ها 

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان نظام پرستاری به تشریح جزئیات سه خبر خوش برای پرستاران می شود را اعلام کرد.

دکتر "محمد میرزابیگی" در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: تغییر وضعیت پرستاران شاغل، اختصاص اعتبار تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سرانه‌ها و همچنین پیشنهاد فوق العاده خاص برای پرستاران خبر‌های خوش سال نو برای این گروهی از کارکنان نظام سلامت است.

رئیس سازمان نظام پرستاری از تصویب قانون تغییر وضعیت کارکنان دولت در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این مصوبه پس از تایید شورای نگهبان، امنیت شغلی پرستاران شرکتی و تبصره‌ای مشغول به کار را تامین می‌کند که موجب افزایش انگیزه در این کارکنان خواهد شد.

دکتر محمد میرزابیگی افزود: توافق سازمان برنامه و بودجه وزارت بهداشت و سازمان امور اداری و استخدامی برای استانداردسازی کشوری نسبت پرستار به تخت بیمارستانی ضروری است.

رئیس سازمان نظام پرستاری تاکید کرد: میزان شاخص پرستار به تخت در جهان بین ۶ تا ۸ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی در ۲۴ ساعت است، اما در ایران به سبب محدودیت منابع حداقل این شاخص را ۲.۵در نظر می‌گیریم، اما این شاخص اکنون کمتر از دو و نیم است.

دکتر محمد میرزابیگی گفت: ۱.۷ پرستار فارغ التحصیل دانشگاهی و۰.۷ نیرو‌های کمکی برای هر سخت بیمارستانی ضروری است.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور افزود: با توجه به استخدام‌های جدید در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شاخص۲.۵ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی پذیرفته و اجرا خواهد شد.

دکتر محمد میرزابیگی درباره اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: این قانون به تصویب رسیده و اعتبار آن اختصاص یافته و آیین نامه اجرایی آن تدوین شده است، اما به نظر می‌رسد عزم برای اجرای آن کافی نیست.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور تاکید کرد: برخی بیمارستان‌ها نرم افزار ثبت خدمات پرستاران را به صورت کامل فعال نکرده‌اند و این مانع از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شده است.

دکتر میرزابیگی گفت: در صورت فعال شدن نرم افزار ثبت خدمات پرستاری، اطلاعات در اختیار بیمه‌ها قرار می‌گیرد و اعتبار اجرای این قانون در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان نظام پرستاری درباره فوق العاده خاص این صنف گفت: با تلاش تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۲۰ پیشنهاد در این زمینه ثبت شده است که امیدواریم در صحن علنی با مشکل مواجه نشود.

دکتر میرزابیگی تصریح کرد: وزارت بهداشت نیز برای تامین منابع فوق العاده خاص پرستاران مشکلی نخواهد داشت، اما نیاز به مجوز قانونی دارد امیدواریم مجلس شورای اسلامی آن را تصویب کند.

رئیس سازمان نظام پرستاری ابراز امیدواری کرد این فوق العاده خاص با ضرایب زیاد بلکه با ضرایب متوسط اجرا شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2711354
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k