• ۱۴۰۲/۰۴/۲۰
  • 1k نظر «نمایش»

خبر پیگیری جذب نیروی انسانی خدماتی در آموزش و پرورش

خبر پیگیری جذب نیروی انسانی خدماتی در آموزش و پرورش

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۲۴ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

رفع مشکل جذب نیروی انسانی خدماتی در آموزش و پرورش

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهرانگفت: در لایحه هفتم جذب نیروی خدماتی در آموزش و پرورش پیگیری می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از پیگیری جذب نیروی انسانی خدماتی در آموزش و پرورش در لایحه برنامه هفتم توسعه خبر داد.

به گزارش ایسنا، مسعود بهرامی در برنامه تهران بیست شبکه پنج سیما، درباره کمبود نیروی انسانی خدماتی در مدارس اظهار کرد: آخرین باری که در آموزش و پرورش جذب نیروی خدماتی داشتیم سال ۹۱ بوده است.

خروج یک سوم نیروهای خدماتی از آموزش و پرورش طی یک دهه اخیر 

وی ادامه داد: در این ۱۱ سال تقریبا یک سوم نیروهای ما به دلیل اتمام سنوات خدمتی جدا شدند و برخی نیز کهولت سن دارند که این عوامل شرایط ما را سخت کرده است. در لایحه بودجه ۱۴۰۲ دولت پیش بینی کرده بود که ۲۰ هزار استخدام در این حوزه داشته باشیم اما مجلس صلاح ندانست و از لایحه حذف شد. الان در قانون برنامه هفتم پیگیر هستند تا این مشکل حل شود.
تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد کار معین به پیمانی با شرکت در آزمون آموزگاری و دبیری 
قرارداد این فرهنگیان ۹ ماهه بود!

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران همچنین درباره نیروهای «قرارداد معین» نیز توضیح داد: تعدادی همکار داشتیم که سال گذشته قرار داد کار معین شدند. این‌ همکاران قبلا به شیوه‌های خرید خدمات آموزشی و غیره  با ما کار می‌کردند. در این راستا سازمان اداری و استخدامی یک مجوز مصداقی و موردی برای  طول سال تحصیلی گذشته داد.

 برای قبولی در آزمون استخدامی چه بخوانیم؟

نمونه سوالات حیطه عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

نمونه سوالات حیطه اختصاصی آزمون استخدام آموزش و پرورش

بهرامی افزود: اینکه چرا قرارداد این نیروها در سال قبل ۹ ماهه بسته شده، به دلیل تصمیم سازمان اداری و استخدامی بود. الان این همکاران در فرآیند تبدیل وضعیت از طریق آزمون ماده ۲۸ هستند یعنی یا رشته آنها به پایه ابتدایی مربوط می‌شود که در آزمون شرکت کردند و اگر پذیرفته شوند استخدام می‌شوند و یا با شرکت در آزمون دبیری ۱۲ مرداد برای مقطع متوسطه جذب می‌شوند. در واقع این نیروها در حال تبدیل وضعیت هستند و انشاالله پیمانی می‌شوند.
مشکل تراکم دانش آموز در شهرستان‌های استان تهران

بهرامی درباره وضعیت تراکم دانش آموز مدارس در شهرستان‌های استان تهران، اظهار کرد: در شهرستان‌های استان تهران که از فیروزکوه تا ملارد را شامل می‌شود تقریبا همه شهرستان‌ها به جز دو، سه منطقه مشکل تراکم دارند. به این معنا که تراکم دانش آموزی ما از میانگین کشوری بیشتر است. بخشی از آن به احداث و ساخت مدارس جدید معطوف می‌شود و بخشی دیگر معطوف به برنامه ریزی است.
مدرسه سه شیفته نداریم

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یادآور شد: در بخش برنامه‌ریزی تدابیری را در خصوص جابه‌جایی مدارس خاص داریم و اگر شرایط وجود داشته باشد می‌توانیم از نوبت دوم مدارس استفاده کنیم و یا با تمهید نیروی انسانی ساماندهی انجام دهیم و این شرایط را کاهش دهیم. در جاهایی مثل شهرستان بهارستان و قدس واقعا تراکم ما بالا است.
متوسط تراکم کلاسی در شهرستان‌های استان تهران ۳۲ است

وی با بیان اینکه مدرسه سه شیفت نداریم اما دو شیفت داریم، ادامه داد: تراکم کلاسی ما در سال تحصیلی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ تقریبا به طور متوسط ۳۲ است اما میانگین کشور ۲۴ نفر است. باید برنامه‌ریزی بلند مدت داشته باشیم. بخشی از این برنامه‌ریزی به سمت احداث مدارس با سازه‌های سبک می‌رود، بخشی دیگر در تخریب و بازسازی اتفاق می‌افتد و بخشی دیگر با برنامه‌ریزی‌ها و ساماندهی‌های ما اتفاق می‌افتد. ما نه تنها از سایر استان‌ها به تهران مهاجرت داریم بلکه از شهر تهران هم به شهرستان‌های استان تهران مهاجرت داریم و این امر تراکم را در حاشیه تهران زیاد می‌کند.

بهرامی توضیح داد: ماه گذشته در شورای آموزش و پرورش استان، محله به محله نقشه‌ها را بررسی کردیم و مصوب شد شهرداری‌ها به ما در تامین زمین در  محل‌هایی که مشکل مدرسه داریم کمک کنند. اگر این امر محقق شود ما می‌توانیم از  ظرفیت سازمان نوسازی و خیرین استفاده کنیم. سال گذشته مجمع خیرین شهرستانهای استان تهران را داشتیم و استانداری ورامین متعهد شد که هر پروژه‌ای که خیر تا ۳۰ درصد را کمک کنند، بقیه هزینه را از محل اعتبارات دولتی تامین کنند. این صورتجلسه شده است و تا هفته گذشته هفت الی هشت مورد آن را امضا کردیم، در اختیار دوستان در نوسازی است که در مرحله تهیه نقشه هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه توانستیم ۴۳۰۰ ظرفیت جدید هنرستانی سال گذشته ایجاد کنیم، افزود: بخشی از این امر با بازطراحی و استفاده بهینه از امکانات و بخشی با تجهیز امکانات جدید انجام شد. در حوزه بهداشت نیز سال قبل نزدیک به ۷۰۰ اتاق بهداشت در مدارس تجهیز شد. در حوزه بحث تندرستی، در بهمن ماه کاروان فجر بانشاط را برای دانش آموزان داشتیم که برای حدود ۲۷۰۰ مدرسه امکانات تربیت بدنی و ورزشی  ایجاد شد. برای سال تحصیلی ۱۴۰۳_۱۴۰۲ نیز در حال برنامه ریزی و تامین اعتبار هستیم. بخشی در تابستان و بخشی در طول سال تحصیلی محقق می‌شود.
بالغ بر یک میلیون دانش آموز در شهرستان‌های استان تهران

به گفته وی، سال گذشته در گستره شهرستان‌های استان تهران، ۹۵۱ هزار و ۱۰۲ دانش آموز وجود داشته است و برای سال آینده پیش بینی ‌می‌شود تعداد دانش آموزان شهرستان‌های استان تهران به یک میلیون و ۲۶۹۱ تن برسد.

بهرامی با بیان اینکه سال گذشته ۳۰ هزار و ۳۴۷ کلاس درس در گستره شهرستان‌های استان تهران داشتیم و پیش بینی می‌کنیم امسال ۳۱ هزار و ۱۹۰ کلاس درس داشته باشیم، افزود: الان ثبت نام میان پایه ها تقریبا انجام شده است و پیش بینی می‌کنیم ۱۱۴ هزار و ۸۰۰ نوآموز برای اول مهر داشته باشیم که تا این لحظه ۱۱۱ هزار و ۲۰۰ نوآموز سنجش سلامت را انجام داده‌اند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران همچنین در بخش دیگر سخنان خود درباره چگونگی ساخت مدارس توسط شرکت‌های عمرانی، عنوان کرد: ماده ۱۸ قانون شوراهای آموزش و پرورش ماده ۱۸ انبوه سازان را مکلف می‌کند تا به ازای هر  ۲۰۰ واحد یک مدرسه هم طبق ضوابط خاص احداث کنند. شرکت‌های عمران از این قاعده مستثنی نیستند و باید مدرسه را بسازند و تحویل آموزش و پرورش دهند. چون این شرکت‌ها خود متولی ساخت هستند، نوسازی  فقط نظارت می‌کند و اگر عارضه‌ای داشته باشد خود شرکت‌های عمران باید به سازی کنند. از سوی دگر اگر مدرسه‌ای مازاد باشد و دانش آموز نداشته باشد این امکان وجود دارد که به بخش خصوصی واگذار شود.
بیشتر مدارس تهران در بافت فرسوده و نیازمند تخریب و بازسازی است

در بخش دیگر این برنامه عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، اظهار کرد: امسال از ۱۸۳ مدرسه‌ای که در دست اجرا داریم، ۱۰۰ مدرسه را در قالب ۱۰۹۱ کلاس و ۱۴۲ هزار مترمربع در شهریورماه تحویل می‌دهیم. استان تهران در کشور بالاترین آمار تحویل کلاس را دارد و ما از اول فروردین تا شهریورماه به ازای هر روز ۶ کلاس تحویل می‌دهیم.

وی افزود: از این ۱۰۰ مدرسه ۷۶ مدرسه در قالب ۸۶۰ کلاس برای شهرستان‌های استان تهران است که حدود ۶۰ درصد این بافت فرسوده است و در تهران بیشتر مدارس نیازمند بازسازی در قالب تخریب و بازسازی قرار می‌گیرند چراکه در بافت فرسوده قرار دارند.

زارع درباره سرانه آموزشی استان تهران نیز توضیح داد: سرانه شهرستان‌های استان تهران ۲.۸۴، سرانه شهر تهران ۴.۲، سرانه متوسط استان ۳.۸، سرانه متوسط کشور ۵.۲ و سرانه استاندارد ۸.۳ مترمربع به ازای هر دانش آموز است. بحث صنعتی سازی را در دستور کار داریم. امسال ۱۲ پروژه در شهرستان‌ها و ۵ پروژه در اسلام شهر، ۲ پروژه در چهادانگه،  ۱۰ پروژه در بهارستان و ۵ پروژه در رباط کریم مصوب شد که عملیات اجرایی آن آغاز شده است و تلاش می‌کنیم این پروژه ها را تا شهریور ماه و برخی دیگر را تا یکی دو ماه بعد تحویل دهیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه مدارس به روش صنعتی سازی، ایمن و با رعایت آیین نامه ها ساخته می‌شوند، گفت: تقریبا ۱۱ پروژه از این تعداد با سیستم سازه‌ای "پنل‌های پیش  ساخته"، سه مدرسه به روش سازه‌های "سبک" و سه مدرسه به روش "قالب‌های ماندگار" ساخته می‌شوند.
شهرقدس و سرانه آموزشی بد

وی درباره سرانه دانش آموزی استان تهران نیز اظهار کرد: شهر قدس بدترین شرایط را با ۱.۹۶ سرانه دانش آموزی دارد. سرانه دانش آموزی بهارستان با ۲.۱۹، سرانه دانش آموزی شهریار ۲.۰۲ است.حدود ۸ مدرسه را برای مهر ماه در شهریار تحویل می‌دهیم. برای ورامین چهار پروژه مصوب شده است.
در استان تهران مدرسه کانکسی نداریم

زارع با بیان اینکه سال قبل مکان یابی نقطه‌ای برای نوسازی مدارس انجام داده‌ایم و اولویت ما مدارس واقع در بافت فرسوده است، گفت: در استان تهران مدرسه کانکسی نداریم. حتی شعله مستقیم، بخاری نفتی و گازی کاملا در استان تهران حذف شده است و اگر باشد هم مربوط به مدارسی است که ملک استیجاری دارند که به  لحاظ قانونی نمی‌توانیم به این مدارس ورود کنیم. اصلا در مدارس دولتی این امر وجود ندارد. در حال حاضر نیز به استانداردسازی موتورخانه‌هایی که مستهلک شده‌اند توجه کرده‌ایم. برخی از مدارسی که سال قبل تحویل دادیم مجهز به "دیگ چگالشی" هستند که یکی از آیتم‌های مدرسه سبز است.

مشاهده صفحه جامع استخدام آموزش و پرورش

مشاهده صفحه جامع استخدام نیروی خدماتی در آموزش و پرورش

منبع: خبرگزاری ایسنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2761074
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k