جزئیات بیشتر در مورد خبر

آیا سربازان معتاد باید دوران سربازی خود را سپری کنند؟

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 98: سربازان معتاد تحت درمان قرار می گیرند

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد: سربازانی که در حین خدمت به مواد مخدر اعتیاد پیدا می کنند براساس برنامه ریزی ستاد کل نیروهای مسلح تحت درمان قرار می گیرند.

سردار تقی مهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف سربازانی که بنا به دلایلی به در حین سربازی به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا می کنند، چیست و آیا این افراد همچنان باید دوران سربازی خود را سپری کنند؟ افزود: چنانچه فردی در حین سپری کردن دوران خدمت سربازی نسبت به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا کند آن یگانی خدمتی که این افراد در آن خدمت می کنند در این زمینه متولی هستند.

وی ادامه داد: این افراد به بهداری یا معاونت بهداشت و درمان نیروهای مسلح معرفی شده و آن ها برای این افراد و بازگشت سلامتی آن ها برنامه ریزی می کنند و قطعا برای درمان آن ها اقدامات لازم صورت می گیرد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد چگونگی گذران خدمت مشمولانی که به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند اما هنوز به سربازی نرفته اند اما خود را برای گذران دوران خدمت سربازی معرفی و نام نویسی کرده اند، گفت: افرادی که برای خدمت مقدس سربازی اعزام می شوند به صورت اجباری قبل از اعزام مورد معاینات مختلف پزشکی قرار می گیرند.

سردار مهری اضافه کرد: ممکن است فردی علاقمند به گذران دوره سربازی باشد اما در معاینه پزشکی مجاز نباشد که به خدمت سربازی برود براین اساس این افراد برای گذران این دوره تایید نخواهند شد.

وی ادامه داد: مشمولان دوره خدمت سربازی در کمیسیون های مختلف پزشکی مورد معاینه قرار می گیرند، چنانچه پزشکی تشخیص دهد که فرد مراجعه کننده معتاد است یا مشکلات این چنینی دارد با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر که در سراسر کشور فعال هستند به مدت ۶ ماه در کمپ های پیش بینی شده، نگهداری می شوند و بعد از بهبودی به خدمت سربازی می روند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...