• ۱۴۰۲/۰۶/۲۷
  • 1k نظر «نمایش»

سه هزار و ۶۰۰ سهمیه استخدامی معلولان در دستگاه‌های مختلف آماده است

سه هزار و ۶۰۰ سهمیه استخدامی معلولان در دستگاه‌های مختلف آماده است

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۳ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

تعیین تکلیف پست های خالی معلولان در دستگاه ها با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه 

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایرنا، کارشناس دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: سه هزار و 600 سهمیه استخدامی معلولان در دستگاه‌های مختلف آماده است.

منصور الله وردی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقدام مثبتی به نفع معلولین اعمال می‌شود که اگر فرد دارای معلولیت در این سهمیه قبول نشود، سهمیه‌اش محفوظ می‌ماند.

به گفته او، در چند سال اخیر، سه هزار و ۶۰۰ سهمیه استخدامی برای افراد دارای معلولیت در دستگاه‌ها باقی مانده است که افراد در سنوات گذشته یا در این سهمیه‌ها قبول نشده اند یا به طور کلی، شرکت نکرده اند. 

وی با بیان اینکه این پست ها هفت سال خالی مانده است، گفت: اتفاق دیگری که افتاده این است که سهمیه حداقل سه درصد استخدام افراد دارای معلولیت با سهمیه آزاد سنجیده نمی شود بلکه نمره قبولی با نمره قبولی نفر اول فرد دارای معلولیت ملاک خواهد بود.

کارشناس دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: شغل محل، ستاره‌دار و با نفر اول سهمیه خودشان سنجیده می شود و افراد دارای معلولیت در آزمون های بعدی افراد می‌توانند شرکت کنند.

الله وردی تاکید کرد: استخدام بر اساس سهمیه حداقل سه درصد در آزمونهای ادواری که از سوی سازمان استخدامی اداری سالی دو بار برگزار می شود، کاملا رعایت می‌شود. دستگاه هایی که مجوز دارند با نمایندگان استخدامی بهزیستی جلسه می گذارند، سهمیه هر دستگاه احصا می شود و فرد غیرمعلول نمی تواند در آن سهمیه شرکت کند.

نهادهای عمومی سهمیه استخدامی معلولان را رعایت نمی‌کنند

کارشناس دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: مشکل اینجاست که نهادهای عمومی مانند شهرداری ها که راسا اقدام به جذب نیرو می کنند؛ این سهمیه را رعایت نمی کنند اما کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان دارد در حال پیگیری است تا سهیمه رعایت شود.

الله وردی تصریح کرد: تصور اشتباه برخی از افراد دارای معلولیت این است که سهمیه حداقل سه درصد استخدام به این معنی است که در آن رشته شغل پذیرفته شده اند اما باید روند استخدامی را سپری کرده و در آزمون کتبی مصاحبه و معاینه شرکت کنند.

وی تاکید کرد: براساس ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، صرف شرکت در آزمون دلیل قبولی نیست.

به گزارش ایرنا، مطابق ماده ۱۵ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت دولت مکلف است که حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی دستگاه‌های دولتی و عمومی را اعم از وزارتخانه ها سازمانها موسسات شرکت ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌های که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.

شرایط عمومی استخدام در دستگاههای اجرایی عبارتند از:
الف - داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر چهل سال برای استخدام رسمی و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتری چهل و پنج سال.
ب - داشتن تابعیت ایران.
ج - انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان.
د - عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
ه- - نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
و - دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدارک همتراز (برای مشاغلی که مدارک همتراز در شرایط احراز آنها پیش بینی شده است).
ز - داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند براساس آئین نامه ای که با پیشنهاد سازمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
ح - اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
ط - التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
تبصره ۱ - به کارگیری موقت و تعیین حقوق و مدت خدمت اتباع خارجی حسب قوانین و مقررات خاص خود انجام خواهد شد.
تبصره ۲ - استخدام افراد در دستگاههای اجرائی در مشاغل تخصصی و کارشناسی و بالاتر منوط به احراز توانایی آنان در مهارتهای پایه و عمومی فناوری اطلاعات می‌باشد که عناوین و محتوای مهارتهای مذکور توسط سازمان تهیه و ابلاغ خواهد شد.
تبصره ۳ - استخدام ایثارگران و خانواده های آنان براساس قوانین مصوب مربوط به خود خواهد بود.
تبصره ۴ - قوانین و مقررات گزینش به قوت خود باقی است.
تبصره ۵ - به کارگیری افراد با مدرک تحصیلی دیپلم و یا با حداقل سن کمتر از رقم مذکور در این ماده در موارد یا مناطق خاص برای مدت زمان مشخص و برای فرزندان شهدا صرفاً در مشاغلی که با پیشنهاد سازمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد مجاز است.

مشاهده صفحه جامع اخبار استخدام معلولین

مشاهده صفحه جامع اخبار لحظه به لحظه آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی

منبع: خبرگزاری ایرنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2787549
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k