• بروزرسانی ۱۴۰۲/۰۲/۲۵
  • 1k نظر «نمایش»

فراخوان تأسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

فراخوان تأسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی (زمانبندی مصاحبه)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۹۲۸ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

مهلت ثبت نام: ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ الی ۱۴۰۱/۰۸/۱۸

ارائه کارت آزمون: ۱۴۰۱/۰۹/۲۲

برگزاری آزمون: ۱۴۰۱/۰۹/۲۴

آخرین وضعیت: دعوت به مصاحبه

فراخوان تأسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

آزمون تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به منظور جذب نیروی مورد نظر دفاتر خدمات قضایی در سراسر کشور برگزار می‌شود. در ادامه جهت اطلاع از اخبار و اطلاعیه ها در خصوص استخدام دفاتر خدمات قضایی در این صفحه با ما همراه باشید.


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

زمانبندی مصاحبه آزمون در 6 استان

خبر 11 اردیبهشت 1402: آغاز مصاحبه آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شش استان کشور
فرایند مصاحبه پذیرفته‌شدگان اولیه آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال 1401 از هفته جاری در شش استان دیگر آغاز می‌شود.

ادامه خبر

خبر برگزاری آزمون

خبر 8 فروردین 1402: آیا آزمون دفاتر خدمات قضائی در سال 1402 برگزار می شود؟
به گزارش ایران استخدام و به نقل از سایت خبری بازار کار، رئیس سازمان آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: برگزاری آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مشخض نیست اما در بدترین حالت ما باید در 1403 دوباره آزمون برگزار خواهد شد. 

ادامه خبر

اعلام نتایج آزمون

خبر 12 بهمن 1401: اعلام نتایج آزمون صدور مجوز تاسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی 
نتیجه آزمون صدور مجوز تأسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی سال 1401 در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج آزمون صدور مجوز تأسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی سال 1401 اعلام شد و پذیرفته‌شدگان مرحله اول باید از مورخ 13 بهمن ماه حداکثر ظرف مدت 7 روز به همراه شناسه ثنا به تارنمای Azmoon.adliran.ir مراجعه و نسبت به بارگذاری مدارک درخواستی و پیگیری مراحل بعدی پذیرش اقدام کنند.
تعداد 13 هزار و 917 داوطلب در آزمون صدور مجوز تأسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی 1401 ثبت‌نام کردند و این آزمون در 24 آذر ماه سال جاری برگزار شد. از مجموع ثبت نام کنندگان حدود 60 درصد مرد و 40 درصد زن بودند.

مشاهده نتایج

شرایط آگهی

آگهی 18 آبان 1401: آگهی فراخوان تأسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در نظر دارد بر اساس ماده 47 آیین نامه اجرایی دفاتر و کانون خدمات الکترونیک قضایی مصوب سال 1401 و موافقت ریاست محترم قوه قضاییه، از طریق برگزاری آزمون تخصصی، انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت نسبت به صدور پروانه تاسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی برای افراد واجد شرایط اقدام نماید. لذا متقاضیان، میتوانند در مهلت مقرر و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات موردنیاز، نسبت به ثبت نام جهت شرکت در آزمون فوق اقدام نمایند.
نکته بسیار مهم: با اختیار حاصل از اصل 158 قانون اساسی و بر اساس نیاز حوزه های قضائی، قوه قضائیه میتواند محل تاسیس دفتر را با توجه به رتبه پذیرفته شدگان به شهر دیگر از همان استان یا شهرهای مجاور از استان دیگر تغییر دهد. 
مهلت ثبت نام تا 6 آذر 1401 می باشد.

شرایط عمومی متقاضیان
رعایت شرایط و الزامات زیر برای متقاضیان تاسیس دفتر خدمات الکترونیک قضائی ضروری است:
الف – تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران؛
ب- پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
پ- تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام و اخلاق اسلامی؛
ت- دارا بودن مدرك کارشناسی یا بالاتر در رشته های مرتبط با حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی و علوم قضایی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی یا مدرك سطح دو یا بالاتر از حوزه های علمیه؛
ث – داشتن حداقل بیست و چهار سال سن
ج- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد؛
چ- عدم محکومیت به انفصال دائم از خدمات دولتی و عمومی؛
ح- دارا بودن مدرک مهارت کار با رایانه از مراجع معتبر؛
خ – نداشتن سوء پیشینه موثر کیفری؛
د- عدم اعتیاد به مواد مخدر؛
ذ ـ عدم وابستگی به احزاب و گروهک های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران یا هواداری آنها
شرایط اختصاصی داوطلبان

صدور پروانه دفتر توسط رئیس مرکز منوط به احراز شرایط زیر است:
الف- شرکت در آزمون تخصصی و کسب حداقل هفتاد درصد نمره تراز میانگین یک درصد حائزان بالاترین نمره تراز؛
ب – دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار مرتبط برای دارندگان مدرك کارشناسی یا سطح دو حوزه علمیه، دو سال برای دارندگان مدرك کارشناسی ارشد یا سطح سه حوزه علمیه و یک سال برای دارندگان مدرك دکتری تخصصی یا سطح چهار حوزه علمیه.
نکته مهم: بر اساس ماده 11 آیین نامه اجرایی دفاتر و کانون خدمات الکترونیک قضایی افراد زیر نمیتوانند به عنوان مدیر در دفتر فعالیت کنند:
الف- مستخدمان دستگاه های موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 29 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران؛
ب- شاغلان به امر تجارت موضوع ماده 2 قانون تجارت؛
پ- وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری
شرایط سنی: حداقل سن شرکت در آزمون در زمان ثبت نام بیست و چهار سال تمام شمسی است و حداکثر سن پنجاه سال تمام شمسی است.
تذکر: برای محاسبه سن، تاریخ فراغت از تحصیل و پایان خدمت وظیفه عمومی، آخرین روز ثبتنام ملاك عمل خواهد بود.
تبصره: درصورت شرکت مشمولین بند های (الف، ب و پ) و اتمام فرایند جذب، در زمان صدور پروانه دفتر خدمات الکترونیک قضایی موظف به ارائه مستندات اتمام اشتغال به مشاغل مذکور میباشد. 

مواد امتحانی
ردیف نام درس ضریب
1 حقوق مدنی (قواعد عمومی قراردادها ـ شروط ضمن عقد ـ سقوط تعهدات ـ الزامات خارج از قرارداد - اموال و مالکیت ـ عقود معین ـ ضمان ـ نکاح و طلاق) 2
2 آیین دادرسی مدنی (به جز مبحث داوري) 3
3 آیین دادرسی کیفري  2
4 حقوق جزاي عمومی (قواعد کلی و مشترك جرایم و مجازاتها) و حقوق جزاي اختصاصی (جرایم علیه اشخاص، جرایم علیه اموال و جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی) 2
5 حقوق تجارت (اسناد تجاري)  2
6 حقوق عمومی 1 (حقوق کار ـ حقوق اساسی ـ حقوق ثبت)  2
7 حقوق عمومی 2 (قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداري ـ آییننامه دفاتر خدمات الکترونیک قضائی (مصوب 1401/05/23) - اساسنامه کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضائی) 2
8 ادبیات و آیین نگارش 1

تذکر: آزمون نمره منفی دارد.
لازم به توضیح است داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (70 %) نمره تراز میانگین یک درصد (1 %) حائزان بالاترین نمره تراز را کسب کنند به عنوان پذیرفته شده، جهت سایر مراحل به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه معرفی می شوند.

نحوه ثبت نام
1) کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه باید از روز دوشنبه مورخ 1401/08/30 لغایت روز یکشنبه مورخ 1401/09/06 به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون نسبت به ثبتنام اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از متقاضیان کد رهگیری ارائه خواهد شد که متقاضیان لازم است تا پایان تمامی مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور میشود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی میباشد و
متقاضیان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی مذکور نسبت به ثبتنام در آزمون اقدام نمایند. ثبتنام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمیباشند.
2) پرداخت وجه ثبتنام به مبلغ 200/000 هزار تومان (دو میلیون ریال) به صورت الکترونیکی از طریق کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.
3) متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت
کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 1401/09/22 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی خواهد گرفت. آزمون در روز پنجشنبه مورخ 1401/09/24 بصورت سراسری در تهران و تمامی مراکز استان های سراسر کشور بطور همزمان برگزار خواهد شد.
ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی متقاضیان خواهد رسید.
تذکرات خیلی مهم:
1 -ثبت نام و شرکت درآزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی نماید بدیهی است پذیرش نهایی بعد از انجام مصاحبه علمی ونظریه حفاظت با احراز صلاحیت داوطلب برای اخذ پروانه بهرهبرداری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بر اساس اولویت راهاندازی دفاتر به تشخیص مرکز آمار وفناوری اطلاعات قوه قضاییه خواهد بود.
2 -چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور پروانه دفاتر و پس از آن خلاف اظهارات ومدارك ارسالی از سوی داوطلبان اثبات گردد از فهرست داوطلبان یا پذیرفته شدگان حذف ودر صورت صدور، پروانه لغو خواهد شد.
اطلاعات آزمون

+ مشاهده متن کامل آگهی
+
مشاهده شرایط کامل آگهی (PDF)


تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 06 آذر 1401
دریافت کارت آزمون: 22 آذر 1401
زمان برگزاری آزمون: 24 آذر 1401 


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.

شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور کلیک نمایید

اخبار لحظه به لحظه

سوالات متداول

زمان برگزاری آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی چه زمانی است؟

آزمون در روز پنجشنبه مورخ 1401/09/24 بصورت سراسری در تهران و تمامی مراکز استان های سراسر کشور بطور همزمان برگزار خواهد شد.

شرایط پذیرفته شدن در آزمون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی چیست؟

داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (70 %) نمره تراز میانگین یک درصد (1 %) حائزان بالاترین نمره تراز را کسب کنند به عنوان پذیرفته شده، جهت سایر مراحل به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه معرفی می شوند.

مشاهده ادامه سوالات متداول >

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=238712
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k