اطلاعات بیشتر

 

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است که پیشنهاد معافیت کارفرمایان به شرط به‌ کارگیری فارغ التحصیلان در برنامه ششم توسعه غیر کارشناسی است.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید


علی خدایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه برخی ماده‌ها که به موضوع اشتغال اشاره دارد دارای ایراد و ابهام است یکی از این موارد طرح ایجاد اشتغال از سوی کارفرمایانی است که فارغ التحصیلان دانشگاهی را به خدمت می‌گیرند و در ازای به کارگیری، دو سال از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند.
وی با بیان اینکه هیچ طرح قابل توجهی در حوزه اشتغال در برنامه ششم دیده نشده است، متذکر شد: این گونه بخشودگی‌ها منجر به اشتغال نخواهد شد و بار مالی به تامین اجتماعی تحمیل خواهد کرد.
خدایی همچنین با انتقاد از دیدگاه برخی مسئولان وزارت کار مبنی بر تامین نیروی کار ارزان برای کارفرمایان، گفت: نیروی کار کالا نیست که شأن و کرامتش را این گونه پایین بیاوریم  ونباید کم کاری‌هایی که در این زمینه وجود دارد از کیسه کارگران ببخشیم.
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار همچنین ادغام بیمه سلامت در تامین اجتماعی در برنامه ششم را به زیان تامین اجتماعی دانست و گفت: با وجود آنکه گفته می‌شود که این مساله از لایحه حذف شده اما همچنان بحث تجمیع درمان تامین اجتماعی در لایحه دیده شده است.
به گفته خدایی اگر این پیشنهاد به تصویب برسد سازمان تامین اجتماعی موظف خواهد شد ۷ درصد سهم درمان خود را به صندوق سلامت واریز کند و بیمه درمان تامین اجتماعی از حالت استقلال خارج می‌شود.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...