امروز دوشنبه ۹۴/۱۱/۱۹
صفحه اصلیاستخدام سازمان بهزیستی استخدام های دولتیاستخدام سازمان بهزیستی (اخبار جدید)

استخدام سازمان بهزیستی (اخبار جدید)

اخبار استخدام سازمان بهزیستی
دانلود سوالات آزمون استخدامی سازمان بهزیستی

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما عزیزان،به اطلاع می رسانیم که تمامی اخبار مرتبط با استخدام سازمان بهزیستی در طی هر سال در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.

خبر ۱۸ مهر ۹۴: فراخوان اداره کل بهزیستی کرمان
اداره کل بهزیستی استان کرمان به منظور راه اندازی مراکز ذیل از افراد حقیقی و حقوقی واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.

جهت مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ شهریور ۹۴: اشتغالزایی بهزیستی برای ۹۰۰۰ نفر در سال‌جاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)
رئیس سازمان بهزیستی کشور از ایجاد اشتغال برای ۹۰۰۰ نفر در سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه کردستان، انوشیروان محسنی بندپی، امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی کردستان، اظهار کرد: اشتغالزایی یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی است که در این راستا سال گذشته برای ۴۰ هزار نفر در کشور شغل ایجاد کردیم.
وی با بیان اینکه در سال جاری نیز تاکنون برای ۹۰۰۰ نفر شغل ایجاد شده است، افزود: همچنین در دولت تدبیر و امید تاکنون ۳۲ هزار مسکن تحویل مددجویان این سازمان شده است و ۴۵ هزار مسکن دیگر را نیز در دست احداث داریم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه امسال ۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این مسکن‌ها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا ۱۰ هزار واحد مسکن در شهرها و هشت هزار واحد نیز در روستاها ساخته می‌شود.
محسنی بندپی در ادامه به ارائه کمک های حمایتی این سازمان به مددجویان خود اشاره و تصریح کرد: هر ساله یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور توانمندسازی مددجویان تحت پوشش خود است که ۱۰ الی ۱۲ درصد از آنها را با توانمندسازی از تحت کفالت این سازمان خارج می کنیم.
وی ادامه داد: برای افرادی که پشت نوبتی برای دریافت حقوق و مزایای این سازمان نیز هستند بیشترین سهمیه پذیرش را به استان‌های کمتر برخوردار کشور اختصاص می دهیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در این استان ها ۲.۵ درصد جامعه هدف ما یعنی ۸۰۰ هزار نفر پشت نوبتی هستند.
وی در ادامه اعلام کرد: سازمان بهزیستی به دنبال افزایش سطح رفاه اجتماعی و ارتقاء سلامت اجتماعی جامعه است.
محسنی بندپی در بخشی دیگر از سخنان خود یکی از مشکلات این سازمان را فقر نیروی انسانی برشمرد و بیان کرد: خوشبختانه استان کردستان در این زمینه ۲۰۰ نفر نیروی تخصصی را جذب کرده است که سرمایه‌های اصلی این سازمان هستند.
وی در پایان سخنان خود از افتتاح و مشارکت در احداث چندین مرکز فرهنگی و اشتغالزایی با همکاری خیران در استان کردستان خبر داد و یادآور شد: این سازمان از طرح هایی که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند حمایت می‌کند.


خبر ۹ تیر ۹۴: کمبود پزشک و پرستار در نقاط محروم (منبع: خبرگزاری ایرنا)

سلامت نیوز: به نقل از ایرنا،در دولت یازدهم برای نخستین بار سلامت جزو اولویت های پنج گانه کشور قرار گرفت و با روشن شدن چراغ طرح تحول نظام سلامت، بارقه امیدی برای بهبود وضعیت سلامت کشور ایجاد شده است.پزشکان و پرستاران از مهمترین عوامل تعیین کننده وضعیت خدمات سلامت در هر کشوری به شمار می روند که تعداد آنها نیز می تواند نشان دهنده روند شاخص سلامت باشد.
طی این سال ها نیز گام های اساسی در پیشرفت به سوی استقلال کشور، وابستگی به حضور پزشکان بیگانه در کشور را برطرف کرد و سال هاست آوازه پزشکان متبحر ایرانی در جای جای گیتی شنیده می شود. اما تفاوت های چشمگیری در مورد تشکیلات سلامت و تعداد پزشکان در ایران با کشورهای توسعه یافته وجود دارد چنانکه کمیت کادر درمان کشور، نشان دهنده فاصله ما با شرایط مطلوب و شرایط کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه منطقه است. بدیهی است این کمیت محدود در نحوه توزیع ملی و امکان برقراری عدالت در دسترسی به پزشک، پرستار و ماما تاثیرگذار است.
بخش سلامت با توجه به گستردگی خدمات و اهمیت اهداف برای دستیابی هرچه بیشتر به پوشش همگانی سلامت و عدالت اجتماعی، نیازمند تربیت و توزیع مناسب نیروی انسانی در تمام گستره مکانی و زمانی مورد نیاز افراد جامعه است. براساس اطلاعات کتاب حوزه سلامت در دولت یازدهم، شاخص تراکم پزشک در ایران ۱.۲۸ به ازای هر یکهزار نفر جمعیت است که این رقم در کشورهای همسایه در نقشه چشم انداز با آنها مقایسه می شویم چندان مناسب نیست. شاخص تراکم پزشک به ازای هر یکهزار نفر جمعیت در افغانستان ۰.۲، در سوریه ۱.۵، در ترکیه ۱.۷، در عمان ۲.۲، در اردن ۲.۶، در مصر ۲.۸، در لبنان ۳.۲، در آذربایجان ۳.۴، در ترکمنستان ۴.۲، در گرجستان ۴.۳ و در قطر ۷.۷۴ است. شاخص تراکم پرستار و ماما نیز در ایران به ازای هر یکهزار نفر جمعیت ۱.۴، در ترکیه ۲.۴ ، در قطر ۱۱.۹ و در ازبکستان ۱۲ است.
راهکار وزیر بهداشت برای رفع کمبود متخصص و پرستار در کشور
براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، اکنون بخش بهداشت و درمان با کمبود یکهزار و ۸۰۰ پزشک متخصص در مناطق محروم کشور و همچنین تعداد زیادی پرستار روبرو بوده که دسترسی عادلانه مردم را به خدمات درمانی کشور با مشکل مواجه کرده است. همچنین اکنون ۱۴۰ هزار پرستار در ۷۵۰ بیمارستان کشور فعالیت دارند که با توجه به جمعیت، تعداد پزشکان و تخت های بستری کافی نبوده و حداقل باید به دو برابر ظرفیت کنونی افزایش یابد. این به آن معنا است که براساس آمارهای اعلام شده، میانگین تعداد پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی در کشور، اکنون هفت دهم است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از این در این باره به خبرنگار ایرنا گفته بود که باید به بخش خصوصی اجازه دهیم، برای رفع کمبود متخصص در کشور وارد عمل شود.
دکتر سیدحسن هاشمی افزود: رفع کمبود تخصص در کشور به سرعت برطرف نمی شود و نیاز به زمان دارد؛ برای رفع کمبود متخصص نمی توانیم متخصص از خارج کشور وارد کنیم، بلکه باید مشوق هایی برای آنان قرار دهیم تا آنان با انگیزه در مناطق محروم کار کنند. وی اخیرا از جذب یکهزار و ۵۰۰ پزشک متخصص بومی در مناطق محروم در سالجاری خبر داده است.
هاشمی درباره کمبود پرستار نیز گفت: همراهان بیمار گاهی مجبورند کار حمل و نقل ویلچر یا برانکاد بیمار را انجام داده یا شب ها بر بالین او بمانند. گاهی به ازای ۱۳ تخت فقط یک پرستار داریم. وزیر بهداشت افزود: به دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجازه داده شد تا حدود ۱۶ هزار پرستار در قالب نیروهای شرکتی جذب کنند که به برخی دلایل فقط حدود چهار هزار پرستار از این طریق جذب شد. هاشمی خاطرنشان کرد: شرکتی برای استخدام نیروهای شرکتی در هیات امنای وزارت بهداشت ثبت شده و تا پایان امسال ۱۰ هزار نیروی بهیار تربیت می شود. به هرحال برای رفع کمبود متخصص و پرستار در کشور، مقرر شده تا طرح های «حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم» در قالب طرح تحول نظام سلامت و استفاده از دانشجویان پرستاری در بالین در حال اجرا است.


خبر ۹ تیر ۹۴: ربیعی تاکید کرد: ضرورت ایجاد شغل مناسب برای فرزندان تحت پوشش بهزیستی (منبع: ایلنا)
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سالانه نزدیک بر ۳ هزار نفر از فرزندان بهزیستی از مراکز ترخیص می شوند، بر ضرورت ایجاد اشتغال آنها تاکید کرد و گفت: باید با توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان ها، شرکت ها و موسسات زیرمجموعه وزارت رفاه در کنار صندوق کارآفرینی امید و سازمان فنی و حرفه ای مشکل اشتغال را مرتفع کنیم.
به گزارش ایلنا، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه دیدار با نونهالان شیرخوارگاه آمنه با اشاره به ضرورت توجه جامعه هدف بهزیستی، گفت: برخی از این افراد براساس مسائل ژنتیکی دچار نقصان شدند و برخی دیگر به سبب سیاست‌های اجتماعی _ اقتصادی و یا اتفاقات اجتماعی باعث نوعی محرومیت شدند که دنیای مدرن امروز برای آنها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اکنون مسئولیت اخلاقی، دینی و مذهبی ما در قبال این افراد با توجه به تأکیدات آموزه‌های دینی دو چندان است و مجموعه رفاه بالاخص سازمان بهزیستی کشور نباید هیچگاه وظائف و تکالیف خود را نادیده بگیرد؛ چراکه نگرانی، بخش لاینفک خانواده نسبت به فرزند است اما چه کسی این مسئولیت را در قبال فرزندان بهزیستی دارد؛ لذا باید بنیان‌های درستی از کار تعریف کنیم و به نوعی باعث پویایی جامعه و نهاد بهزیستی شویم.
وی در پایان بر یادآوری رسالت اجتماعی سازمان‌ها، نهادها، موسسات و شرکت‌های فعال تاکید کرد و یادآور شد: سالانه نزدیک بر ۳ هزار نفر از فرزندان بهزیستی از مراکز ترخیص می‌شوند، ضمن آنکه باید شرایط ازدواج را برای آنها هموار کنیم نیازمند ایجاد شغل مناسب برای آنها نیز هستیم؛ لذا باید با توجه به مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات زیرمجموعه وزارت رفاه در کنار صندوق کارآفرینی امید و سازمان فنی و حرفه‌ای مشکل اشتغال را مرتفع کنیم تا بتوانیم بگوئیم هیچ خروجی بی‌سرپرست وجود ندارد که بدون شغل باشند.


خبر ۶ تیر ۹۴: اولویت اداره کل بهزیستی خوزستان در سال ۹۴ اشتغال مددجویان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، غلامرضا صدیق‌راد امروز در جلسه بررسی وضعیت اشتغال مددجویان خوزستانی اظهار داشت: موضوع اشتغال مددجویان بهزیستی یکی از اولویت‌های این اداره‌کل در سال ۹۴ است.
وی افزود: امسال بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان از محل منابع بودجه را می‌توان در طرح‌های کارفرمایی و خویش فرمایی هزینه کرد و به همین دلیل به کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را مشغول به کار کنند، تسهیلات ارزان قیمت داده می‌شود.
مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: این وام‌ها فقط به کارفرمایانی داده می‌شود که برای انجام پروژه‌های خود از مددجویان حمایت کنند.
وی بیان کرد: واگذاری تسهیلات ارزان قیمت به کارفرمایان برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان سبب خودکفایی افراد تحت حمایت می‌شود و اولویت پرداخت‌ها با کسانی است که بتوانند زمینه اشتغال افراد بیشتری را فراهم کنند.
صدیق‌راد عنوان کرد: در مرحله نخست این طرح مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به ازای اشتغال هر مددجو پرداخت می‌شود.
وی اظهار داشت: همچنین اداره کل بهزیستی خوزستان حق بیمه کارفرمایی و حق بیمه جبران کارایی بنا به درصد معلولیت نیز به کارفرما یانی که بتوانند برای معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی اشتغالزایی کنند پرداخت می‌شود.


خبر ۲۲ اردیبهشت ۹۴:  لزوم ایجاد اشتغال برای مددجویان خوزستانی (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلامرضا صدیق‌راد ظهر امروز در نشست هم اندیشی با کارشناسان اداره کل بهزیستی و شهرستان اهواز اظهار کرد: پدیده‌های اجتماعی در جامعه در حال تغییر هستند و سازمان‌های حمایتی همچون بهزیستی باید با توجه به تغییرات جدید در ساختارها به‌روز شده و خود را هماهنگ کنند..
وی ضمن بیان اینکه اگر به‌روز نباشیم در مسیر حل مسائل اجتماعی به مشکل برخواهیم خورد افزود: کارشناسان با ارائه پیشنهادات عملی موجب تسهیل در خدمات رسانی به جامعه هدف می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی خوزستان اضافه کرد: با معرفی خانواده سالم به جامعه موجب کاهش آسیب‌ها در جامعه شویم و با آموزش تاب آوری به جامعه هدف، آستانه تحمل و مقاومت افراد در برابر سختی‌ها را بالا ببریم.
وی، ضمن شنیدن نظرات کارشناسان حاضر در جلسه تصریح کرد: با ارائه خدمات عمومی لازم است برای مددجویان زیرپوشش اشتغال ایجاد کنیم.
صدیق‌راد در پایان، هدف از برگزاری این نشست را استفاده از خرد جمعی و نظر کارشناسان در راستای رفع بهتر موانع و مشکلات پیش روی سازمان عنوان کرد.


خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۴: ایجاد اشتغال توسط بهزیستی قم (منبع: خبرگزاری مهر)

قم – مدیر کل بهزیستی استان قم از کسب رتبه دوم در ایجاد اشتغال توسط بهزیستی قم خبر داد.
رضا سلیقه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نداشتن برنامه ‌ریزی و رغبت سنجی شغلی آنها با واقعیت‌های اقتصادی و بازار از عواملی است که منجر می‌شود مددجویان و معلولان در انتخاب زندگی شغلی تردید داشته باشند.
وی گفت: سال گذشته سهم تعهد اشتغال بهزیستی استان قم ۳۰۰ نفر بوده که به همت کارشناسان در واحد اشتغال و در قالب آماده سازی شغلی و همچنین تسهیلات وام خود اشتغالی و مشاغل خانگی در واحدهای توانبخشی، امور اجتماعی و پیشگیری حدود سه برابر تعهد خود را انجام دهیم و ۸۸۰ شغل ایجاد کرده‌ایم.
مدیرکل بهزیستی قم عنوان کرد: بهزیستی قم رتبه دوم در تعهد و ایجاد اشتغال را در بین دیگر دستگاه‌های اجرایی استان کسب کرده است.
وی بیان کرد: علاوه بر خدمات اشتغال و تثبیت اشتغال‌های ایجاد شده، طرح بیمه خویش فرمایی و کار فرمایی، حمایت‌های بعد از اشتغال و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حال اجرا است.
سلیقه گفت: بازگشت فرد معلول به زندگی شغلی، هدف نهایی سازمان بهزیستی است و از این رو کارشناسان اشتغال و کاریابی، با شناختی که از فرصت‌های شغلی در منطقه دارند، سعی می‌کنند با راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی، افراد معلول را جذب بازار کار کنند.


خبر ۳۰ فروردین ۹۴: جذب ۲۱۰ نیروی جدید در ادارات بهزیستی استان اصفهان  (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از جذب ۲۱۰ نیروی جدید در ادارات بهزیستی این استان در سال جدید خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از استان اصفهان، سعید صادقی ظهر امروز در جمع پرسنل اداره بهزیستی کاشان اظهار داشت: ارتقای خدمات بهزیستی در سال جدید و افزایش خدمات دولت الکترونیک از اهداف سازمان بهزیستی است.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به سال همدلی، همزبانی دولت و ملت افزود: همدلی و همفکری میان کارکنان زمینه هم‌افزایی و افزایش خدمات بهزیستی را به دنبال دارد و توجه به معیشت کارکنان با نگاه عدالت و مساوات در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل سازمان استان اصفهان خاطرنشان کرد : ۲۱۰ نیرو به جمع نیروهای انسانی ادارات استان اصفهان در سال جاری اضافه می‌شود که آزمون تخصصی، مصاحبه و گزینش آنها انجام شده است.
وی نقش رسانه ها و خیران را در بهبود کمی و کیفی خدمات بهزیستی غیرقابل انکار دانسته و بیان کرد: استفاده از ظرفیت استان و خیران برای توسعه خدمات بهزیستی مورد توجه و نگاه ویژه مدیران است.
صادقی اجرای طرح بصیر در زمینه کاهش میزان طلاق را در سال جاری ضروری خواند و تصریح کرد: طی سال گذشته در استان اصفهان ۹ هزار مورد طلاق به ثبت رسیده که به معنای جدایی ۱۵ هزار نفر از یکدیگر و پیامدها و عواقب آن برای فرزندان و خانواده‌های زوجین است.
به گفته وی؛ بهزیستی در تولید فقر، اعتیاد، معلولیت و طلاق هیچ نقشی ندارد ولی تنها سازمانی است که می‌تواند نقش پیشگیری، درمان و بازگرداندن افراد را به جامعه داشته باشد.


خبر ۲۵ فروردین ۹۴- ایجاد اشتغال از طریق ارائه خدمات عمومی بهزیستی در خوزستان (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس در اهواز، غلامرضا صدیق‌راد مدیرکل بهزیستی خوزستان ظهر امروز در جلسه مشترک با مدیرعامل منطقه آزاد اروند که به‌منظور ایجاد اشتغال جهت مددجویان و معلولین تحت پوشش بهزیستی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر تشکیل شد، پیشنهاد کرد: با ارائه خدمات عمومی جهت مددجویان و معلولین تحت پوشش اشتغال ایجاد کنیم.
اسماعیل زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند نیز ضمن استقبال از این طرح اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی دارد از همه طرح‌های بهزیستی جهت ایجاد اشتغال پایدار حمایت کرده و همکاری لازم را به عمل آورد.
مدیرکل بهزیستی در این بازدید ضمن تشکر از مدیرعامل و مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند افزود: کمک‌های خوبی از طرف سازمان منطقه آزاد اروند به سازمان بهزیستی ارائه شده که در حال حاضر نیز ارزاق اهدایی این سازمان بین ۹ هزار و ۶۴۷ خانوار از خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر(هر خانوار به مبلغ ۳ میلیون ریال) در حال توزیع بوده و همچنین این سازمان به هر نفر از معلولین تحت پوشش این شهرستان‌ها مبلغ دو میلیون ریال اهدا کرده است.
در ادامه مدیرکل و معاونان بهزیستی از روند توزیع ارزاق اهدایی از طرف سازمان منطقه آزاد اروند بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر بازدید کردند.


 خبر ۲۴ اسفند ۹۳ – اشتغال ۲۴۰ هزار مددجو با کمک سازمان بهزیستی (منبع: خبرگزاری ایرنا)

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، همایون هاشمی روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در این باره تاکید کرد که سالانه باید ده درصد از مددجویان تحت حمایت، از حمایت سازمان بهزیستی خارج و توانمند شوند.
وی در بخشی دیگر از این نشست خبری گفت: حدود ۲۰۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات مستمر در حوزه های توانبخشی و حمایتی از سازمان بهزیستی هستند که این تعداد در قالب ۵۰ هزار خانوار با تعداد هر خانوار چهار نفر در نظر گرفته شده است.
هاشمی افزود: این سازمان با برنامه ریزی هایی که انجام داده است قول مساعد می دهد که این تعداد افراد را در اردیبهشت ماه سال آینده وارد چرخه حمایتی سازمان بهزیستی کند.
وی تصریح کرد: با توجه به خروجی ها و توانمندسازی های مددجویان تحت حمایت بهزیستی تلاش می کنیم این تعداد افراد را تحت حمایت مستمر سازمان بهزیستی قرار دهیم.


خبر ۱۷ اسفند ۹۳ – ایجاد مشاغل جدید برای مددجویان

رئیس سازمان بهزیستی از افزایش ۱۵ درصدی بودجه بهزیستی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: دو هزار و ۷۵۰ شغل در سال جاری برای معلولان ایجاد شده است.
دکتر همایون هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در سال آینده بودجه سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشت از رشد خوبی برخوردار خواهد شد بطوریکه ۳۰۰ میلیارد تومان برای اقدامات و برنامه های سازمان در حوزه های مختلف اختصاص پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه از توجه به بخش مسکن و اشتغال خبر داد و گفت: با توجه به افزایش اعتبارات از این مبلغ در زمینه کمک به تامین جهیزیه، یارانه مراکز، فعالیت های تخصصی و…استفاده خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی در مورد تخصیص اعتبار امسال سازمان نیز گفت: سال ۹۳ سال خوبی برای بهزیستی بود بدلیل اینکه اعتبارات ما بیش از هر سال دیگری رشد داشت و تا کنون نیز تخصیص بودجه به حداکثر مکفی رسیده است و مشکلی در این رابطه نداریم.
هاشمی به اشتغال مددجویان و معلولان اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور ایجاد اشتغال افراد تحت پوشش در سال جاری مجتمع های تولیدی معلولان در ۲۱ استان راه اندازی شد و در همین ارتباط توانستیم دو هزار و ۷۵۰ شغل برای این افراد ایجاد کنیم.
وی از برنامه ریزی برای ایجاد مشاغل جدید برای معلولان و مددجویان خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده قصدداریم در سال ۹۴ شغل های جدید دیگری برای معلولان ایجاد کنیم و از توانایی و ظرفیت بالقوه آنان در جهت این خصوص بهره خواهیم برد.
به گفته هاشمی، همچنین برنامه دیگر ما افزایش سهم اشتغال معلولان در دستگاه های دولتی است که در سال بعد با اجرایی شدن قانون جامع معلولان و رایزنی با سازمانها و نهادهای مختلف امیدواریم به این امر دست پیدا کنیم.


خبر ۹ اسفند ۹۳: ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در قالب طرح دیدار مسئولان سازمان بهزیستی با مددجویان تحت پوشش، بازدیدی را از شهرستان جغتای از توابع استان خراسان رضوی داشت.
همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به درخواست‌های مطرح شده از سوی فرمانداری شهرستان و بهزیستی استان اظهار داشت: پس از بررسی درخواست‌ها اعتبارات لازم برای اجرای برنامه‌ها تأمین خواهد شد.
وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی یک مجموعه تخصصی و حاکمیتی در کشور محسوب می‌شود که در دولت یازدهم (دولت تدبیر و امید) که یک دولت اجتماعی محسوب می‌شود توجه ویژه‌ای را به سازمان بهزیستی داشته است.
وی حضور رئیس‌جمهور، وزرا و مدیران اجرایی در سازمان بهزیستی را نشان‌دهنده توجه دولت به سازمان بهزیستی دانست و گفت: همین امر باعث شده است که مردم توجه ویژه‌ای را به سازمان بهزیستی داشته باشند و همین امر باعث شد مردم نسبت به بهزیستی اعتماد داشته باشند.
هاشمی با اشاره به افزایش میزان مشارکت‌های مردمی در سال‌های گذشته گفت: در ۲ سال گذشته میزان مشارکت‌ها در سازمان بهزیستی افزایش ۳۰۰ درصدی داشته است ضمن اینکه هم اکنون نیز تعداد خیرین و نیکوکاران در سازمان بهزیستی افزایش یافته است.
هاشمی به برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۱۵۹ فعالیت در سازمان بهزیستی صورت می‌گیرد که در این زمینه توجه ویژه‌ای را به موضوعات اجتماعی، پیشگیری و توانمندسازی داشته است و اعتبارات خوبی را از حوزه پیشگیری پیش‌بینی کرده است.
وی در ادامه با اشاره به بازدید خود از مرکز نگهداری ایتام نرجس در شهرستان جغتای گفت: با توجه به مساحت در نظر گرفته شده برای احداث این بنا، سازمان بهزیستی نیز یک میلیارد تومان جهت ساخت این بنا به این مجموعه خیریه کمک خواهد کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه‌ صورت گرفته بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طبق این توافقنامه قرار است طی یک سال در مناطق روستایی، مناطق کم برخوردار و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ، ۲۵ هزار واحد مسکونی احداث، بهسازی و نوسازی شوند.
وی افزود: با توافق صورت گرفته با مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی قرار است تمام مددجویان پشت نوبت جهت واگذاری مسکن، مشکلاتشان برطرف و این افراد به زودی صاحب مسکن خواهند شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ایجاد ۳۰ هزار واحد شغلی از سوی سازمان در سال جاری گفت: علاوه بر ایجاد اشتغال از سوی سازمان، بهزیستی حمایت‌های مالی را نیز از گروه‌های همیار و زنان سرپرست خانوار کرده است و در این زمینه گام‌های خوبی را با مشارکت خیرین برداشته است.
به گزارش فارس، رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه طرح دیدار با مددجویان، بازدیدی را نیز از شهرستان جوین از توابع خراسان رضوی داشت و جلسه‌ای با مسئولان این شهرستان و اداره بهزیستی آن جهت برطرف کردن مشکلات مددجویان برگزار کرد.
در این بازدید تهمینه شکیب مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی، علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای و امام جمعه این شهرستان و جمعی از خیرین حضور داشتند.
در ادامه این بازدید علی‌آبادی فرماندار شهرستان جغتای با اشاره به وضعیت این شهرستان و جمعیت آن اظهار داشت: این شهرستان دارای جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر است که دارای ۵۰ روستا و در فاصله ۳۳۰ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است.
وی با اشاره به فعالیت نمایندگی سازمان بهزیستی در این شهرستان گفت: ۵۳ مهدکودک شامل ۶ مهدکودک شهری و ۴۷ مهدکودک روستایی در این شهرستان فعالیت می‌کنند که ۱۴۰۰ کودک در این مهدکودک حضور دارند.
وی ادامه داد: یک مرکز ایتام در این شهرستان ایجاد شده است که ظرفیت نگهداری آن ۳۵ کودک بی‌سرپناه است که در آینده نزدیک چنانچه سازمان بهزیستی حمایت‌های لازم را انجام دهد قرار است مرکز ویژه ارائه خدمات به این فرشتگان راه‌اندازی شود.
به گزارش فارس، در ادامه این بازدید نیز تهمینه شکیب مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گزارشی را از فعالیت سازمان بهزیستی در شهرستان جغتای ارائه کرد و گفت: هم اکنون ۴ هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی این شهرستان قرار دارند که از خدمات مختلف درمانی، حمایتی و اشتغال استفاده می‌کنند.
وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده از سوی بهزیستی این شهرستان سالانه بالغ بر ۱۰ درصد مددجویان از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.


خبر ۹ اسفند ۹۳:  استخدام ۲۴۱ معلول زیرپوشش بهزیستی استان اردبیل

به گزارش ایرنا ، رویا احمدیان روز پنجشنبه در همایش تجلیل از عوامل اجرایی طرح و مانور محب در روستای دیمان شهرستان نیر افزود: با توجه به این که سه درصد از جذب نیروی انسانی ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی بر اساس قانون مصوب مجلس به اشتغال معلولان اختصاص دارد این اداره کل زمینه جذب و استخدام برخی معلولان زیرپوشش را فراهم کرده است.
وی گفت: با هدف جذب معلولان در بخش خصوصی ، ترغیب و حمایت از کارفرمایان و صاحبان واحدهای تولیدی پرداخت حق بیمه معلولان از سوی این سازمان در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد.
وی همچنین در زمینه بیمه زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: حق بیمه یک هزار و ۶۴ نفر از این افراد توسط اداره کل بهزیستی استان پرداخت می شود و این افراد با رسیدن به مرحله بازنشستگی و یا از کارافتادگی خودکفا شده و از چرخه حمایتی بهزیستی خارج می شوند.
احمدیان خواستار مناسب سازی اماکن و ساختمان های دولتی و عمومی شد و افزود: طرح مناسب سازی در تمام پروژه های عمرانی دولتی و خصوصی باید لحاظ شده و نظارت دقیقی بر این امر صورت بگیرد.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در ادامه به رشد ۸۰ درصدی مراکز مشاوره ای غیر دولتی بهزیستی استان اشاره کرد و افزود: بهزیستی استان با واگذاری این مراکز تلاش می کند
به تکلیف خود در برنامه پنجم در زمینه اجرای اصل ۴۴ عمل کند.
وی گفت: در سال های گذشته تعداد مراکز فعال بهزیستی ۹ مرکز بود که این تعداد در سال گذشته به ۱۷ مرکز رسید.
احمدیان اظهار کرد: این مراکز در سه سطح مشاوره اولیه ، مشاوره عمومی و مشاوره تخصصی فعالیت می کنند.
وی افزود: در این استان ۳۱ تیم آماده شده و آموزش های لازم در قالب پنج گروه به امدادگران ارائه شده تا در زمان بروز حوادث و بلایای طبیعی مردم به صورت مشارکتی به یاری همدیگر برسند و مشکلات خود را در داخل مجموعه حل کنند.


 خبر ۲۹ بهمن ۹۳: زمینه اشتغال ۶۶۶ نفر از مددجویان بهزیستی همدان فراهم شد

خبرگزاری تسنیم: معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان همدان از فراهم شدن زمینه اشتغال برای ۶۶۶ نفر از مددجویان این سازمان خبر داد و گفت: اشتغال به کار مددجویان بهزیستی دشوار است که برای تسهیل امور ابزارهای تشویقی به کارفرمایان داده می‎شود.

محمدتقی بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: از ابتدای امسال یک‎هزار و ۳۱۸ نفر از مددجویان بهزیستی استان همدان به مبلغ ۱۱۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال برای دریافت تسهیلات اشتغال به بانک‌ معرفی شدند.
وی از فراهم شدن زمینه اشتغال برای ۶۶۶ نفر از مددجویان این سازمان خبر داد و افزود: ۷۶ نفر به صورت کارفرمایی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و ۲۴۰ نفر نفر نیز از حق بیمه خویش‌فرمایی برخوردار شدند.
معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان همدان تصریح کرد: دو نفر نیز به مبلغ ۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل معرفی شدند و زمینه اشتغال برای سایر مددجویان را هم کردند.
وی با بیان اینکه برای ۴۵۳ نفر از مددجویان مسکن تأمین شده است، گفت: امسال در حوزه دفتر مراکز غیردولتی ۶ فقره صدور و تمدید پروانه تأسیس برای مؤسسات، ۲۶ فقره موافقت اصولی، ۴۵ فقره صدور و تمدید پروانه فعالیت و ۶۸ فقره صدور و تمدید پروانه مسئول فنی صادره شده است.
بهرامی درباره عملکرد دفتر جلب مشارکت‌های مردمی عنوان کرد: در این دفتر از ظرفیت‌های مردمی برای رفع مشکلات مددجویان بهره گرفته می‎شود به طوری که در قالب طرح شکرانه سلامت کارمندان و کارگران چهار رقم آخر فیش حقوقی خود را به این طرح اختصاص دادند و در این راستا ۴۰ میلیون ریال وجه نقد جمع‌آوری شد.
وی با بیان اینکه امسال ۴ هزار نفر از مددجویان با بیش از ۲.۵ میلیارد ریال اعتبار اطعام شدند، افزود: با ساماندهی ۱۸۰ نفر از پزشکان داوطلب، خدمات پزشکی و درمانی گسترده‌ای به مبلغ ۳ میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال ارائه کردند.
معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان همدان از فعالیت ۲۸ گروه همیار در قالب ۲۰۰ نفر خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار زکات فطره به بهزیستی نیز اختصاص یافت بر این اساس مبلغ ۴ میلیارد و ۱۳ میلیون ریال در این زمینه جمع‌آوری شد.
وی ابراز کرد: امسال ۲۹ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال مشارکت مردمی به صورت نقدی از سوی داوطلبان و خیران انجام شده است و همچنین بیش از ۶۲۰ میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال مشارکت غیرنقدی توسط مراکز خیریه انجام گرفته است.
بهرامی با اشاره به اینکه کارت مددجویان برای دریافت مرحله سوم توزیع سبد غذایی شارژ شده است، بیان کرد: مددجویان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه با کار‌ت‌های خود به خرید بپردازند که این شارژ برای یک نفر ۳۰ هزار تومان، دو نفر ۶۰ هزار تومان و برای خانواده سه نفر به بالا به ازای هر فرد ۱۰ هزار تومان تا سقف ۱۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است


خبر ۲۷ بهمن ۹۳: صدور مجوز استخدام ۱۷۶ نفر در بهزیستی استان
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از صدور مجوز استخدام ۱۷۶ نفر در بدنه این سازمان خبر دادو گفت: “در یک دهه اخیر حدوداً یک سوم پرسنل سازمان بهزیستی به دلیل بازنشستگی و انتقال به سایر دستگاه ها و…. کاهش چشمگیری یافته است و در حال حاضر حدود ۴۰ درصد ظرفیت پست¬های سازمانی در استان کارمند داریم.
به گزارش اعتدال نیوز، محسن ارشد زاده در مصاحبه با خبرنگار ما افزود: روی این اصل بنا به مجوزهایی که سال ۹۱ ابلاغ شده بود، بهزیستی استان مجوز استخدام برای ۱۷۶ نفر صادر نموده است که طی فراخوان عمومی از طریق استانداری، آزمون استخدامی اوایل ۹۲ برگزار شد و افرادی که حد نصاب لازم را کسب کرده و حائز شرایط بودند، مشخص شدند.
گفتنی است که تعداد اسامی اعلام شده قبولین این آزمون، سه برابر ظرفیت ابلاغ شده است که انشاء الله در مراحل بعدی استخدام گزینش و مصاحبه از این افراد بعمل خواهد آمد.”
%۲۵ درصد سهمیه استخدامی مختص خانواده معظّم شهدا وایثارگر و ۳% نیزمختص معلولین عزیز است
وی افزود:” تعداد قبولین درمرحله اوّلیه آزمون ۳۴۲ نفر می باشد که ۲۵ درصد از آنان سهمیه ایثارگران و خانواده معظّم شهدا هستند که این افراد از قبل مشخص و معرفی شده اند.
همچنین سه درصد از سهمیه استخدامی، به معلولین عزیز اختصاص دارد.
ارشدزاده ادامه داد: دولت محترم، اعلام کرده است که بودجه خاصی را برای دستگاه¬های مختلف و از جمله سازمان بهزیستی در نظر دارد، تا بتوان نیروهای لازم و کارآمد را جذب و به کار گرفت”.

منبع خبر : اعتدال نیوز-روابط عمومی بهزیستی استان


خبر ۱۴ بهمن ۹۳: نتایج مصاحبه آزمون استخدامی خرداد سال ۹۱ اداره کل بهزیستی استان فارس اعلام شد

نتایج مصاحبه نهایید آزمون استخدامی اداره کل بزیستی استان فارس

قابل توجه پذیرفته شدگان نفرات اصلی :
خواهشمند است با در دست داشتن مدارک ذیل دراسرع وقت به واحد گزینش واقع در طبقه پنجم اداره کل بهزیستی فارس به آدرس: شیراز خ سیدجمال الدین اسدآبادی نبش چهار راه هدایت
مراجعه فرمایند
-۱ اصل شناسنامه و تصویر کلیه صفحات خود و همسر ( ۳ سری)
-۲ اصل کارت ملی و تصویر آن ( ۳ سری)
۳- اصل مدرک تحصیلی و تصویر آن ( ۳ سری)
۴- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت ( ۳ سری)
۶ -۵قطعه عکس۳ *۴ سیاه و سفید با پوشش اسلامی پشت نویسی شده


 خبر ۷ بهمن ۹۳: تحقق ۷۳ درصدی تعهد اشتغال مددجویان در بهزیستی خراسان رضوی

معاون بهزیستی خراسان رضوی گفت: ۷۳ درصد تعهد اشتغال بهزیستی خراسان رضوی محقق شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی، فاطمه آراسته اظهار داشت: با هزینه‌کرد این اعتبار در ۱۰ ماه نخست امسال، ۲ هزار و ۲۸۷ نفر مشغول کار شده‌اند.
معاون اشتغال و مشارکت‌های بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: تعهد کشوری بهزیستی خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال، ۳ هزار و ۱۵۰ نفر بوده که تاکنون به صورت میانگین ۷۳ درصد آن محقق شده است.
آراسته اظهار داشت: رقم میانگین به این جهت است که در برخی شهرستان‌ها تعداد اشتغال یافتگان بیشتر و در برخی کمتر بوده ‌و رقم میانگین، متوسط اشتغال‌های ایجاد شده در ۲۸ شهرستان استان است.
به گفته‌ وی، چناران با تحقق ۱۷۶ درصد اشتغال بالاترین میزان فرصت شغلی را ایجاد کرده است.
آراسته اضافه کرد: از ۲۸ شهرستان استان، ۹ شهرستان، کمتر از ۱۰۰ درصد تحقق اشتغال داشته‌اند و بقیه بین صفر تا ۷۶ درصد بیش از میزان مورد انتظار، اشتغال را محقق کرده‌اند.
معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی بهزیستی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه تعهد کل واحدهای بهزیستی در شهرستان‌های خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال در امسال ۳ هزار و ۱۵۰ نفر است و نیز با توجه به عملکردی که تا این زمان داشته‌اند انتظار می‌رود تعداد مشاغل ایجاد شده تا پایان سال به بالاتر از این سقف برسد.
وی در زمینه‌ بانک‌های ارائه دهنده‌ تسهیلات اشتغال گفت: تا پایان دی‌ ماه، بانک ملی با ۷۷ میلیارد ریال و بانک توسعه تعاون با ۱۵.۶ میلیارد ریال بیشترین و کمترین اعتبارات را به اشتغال مددجویان بهزیستی استان اختصاص داده‌اند اما اختصاص اعتبارات کماکان ادامه دارد و ممکن است در دو ماه پایانی سال این روند تغییر کند.


 خبر ۷ دی ۹۳: نتایج مصاحبه تخصصی آزمون پیمانی مورخ ۹۱/۱۱/۲۷ اداره کل بهزیستی کردستان اعلام گردید.

نتایج مصاحبه تخصصی آزمون پیمانی اداره کل بزیستی استان کردستان


 خبر ۳ دی ۹۳: برگزاری مصاحبه تخصصی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اصفهان ۹۱/۳/۲۶

مصاحبه تخصصی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی مورخ ۹۱/۳/۲۶از ششم دی ماه امسال بمدت ۶ روز در محل ستاد بهزیستی استان اصفهان برگزار می گردد.
سید مسعود حسینی نسب، معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان اصفهان ضمن بیان مطلب فوق افزود: در این مرحله از مجموع افرادی که در مرحله اول پذیرفته شده و شرایط لازم را داشتند ۳۶۶ نفر انتخاب و در مصاحبه تخصصی شرکت می نمایند. وی در خصوص نحوه انتخاب افراد برای مصاحبه تصریح کرد: افرادی که حداقل نمره عمومی و تخصصی را کسب و از طرف استانداری استان به این اداره کل معرفی شدند پس از راستی آزمایی مدارک و احراز شرایط مندرج در آگهی استخدام با رعایت شرایط بومی بودن، و بالاترین نمره بر اساس اولویت های تعیین شده برای مصاحبه تخصصی دعوت می شوند.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان اصفهان پیرامون چگونگی برگزاری مصاحبه تخصصی اعلام نمود: از تاریخ ششم دی ماه روزانه با ۶۰ نفر در سه گروه تخصصی مصاحبه خواهد شد و پذیرفته شدگان این مرحله می توانند با مراجعه به سایت بهزیستی استان اصفهان از تاریخ حضور خود در این مصاحبه آگاه شوند.

جهت اطلاع از زمان مصاحبه اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ مهر ۹۳ :دانشگاه علوم بهزیستی پرستار و بهیار استخدام می نماید

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی د رنظر دارد جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز مراکز تابعه خود ا زافراد واجد شرایط را درر شته های شغلی پرستار و بهیار از طریق آزمون ، مصاحبه و گزین بصورت شرکتی در مورخ ۲۳ آبان ماه سالجاری استخدام می نماید.جهت اطلاعات بیشتر از تاریخ ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ به سایت www.uswr.ac.ir مراجعه فرمایید.


 خبر ۸ شهریور ۹۳ :بهزیستی نیاز به جذب ۴ هزار نیروی جدید دارد

رئیس سازمان بهزیستی گفت: بنا بر بررسی‌های کارشناسی، سازمان بهزیستی بر اساس قانون می‌تواند چهار هزار نفر نیروی جدید استخدام کند.

همایون هاشمی امروز در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار کرد: برنامه‌هایی برای جذب نیروی جدید داریم و یکی از فازهای نوسازی سازمان بهزیستی ورود نیروهای توانمند است که این اقدام را از سنوات قبل دنبال کرده‌ایم.

وی تغییرات حوزه نیروی انسانی در سازمان بهزیستی را در دو فاز عنوان کرد و گفت: تغییر وضعیت نیروهای قراردادی اولویت نخست ماست و در گام بعدی جذب نیروی جدید را پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تغییر وضعیت نیروهای قراردادی را موجب بالا رفتن انگیزه و کارآیی نیروها دانست و گفت: با این اقدام، سطح دریافت و پرداخت منطبق با فعالیت‌های افراد انجام می‌گیرد و آموزش‌های مدون ارائه می‌شود.

وی جذب نیروهای جدید را قدم بعدی برنامه‌ریزی صورت گرفته عنوان کرد و افزود: بنا بر بررسی‌های کارشناسی، سازمان بهزیستی بر اساس قانون می‌تواند چهار هزار نفر نیروی جدید استخدام کند و این مطالبه این سازمان از دولت است.

این مسئول از برگزاری جلساتی برای تحقق این موضوع خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مجوز لازم را از دولت اخذ کنیم، چراکه فعالیت‌های جدید بهزیستی منطبق با نیازهای جامعه و در بخش کاهش آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری و مداخله‌ای است و برای انجام هر چه بهتر فعالیت‌های سازمان باید ناوگان نیروی انسانی تقویت شود.

*اختصاص لوازم کمک توانبخشی در همه استان‌ها چهار برابر شده است

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: اختصاص لوازم کمک توانبخشی در همه استان‌ها چهار برابر شده و در اقدامی بی‌سابقه هر ماه سهم استان‌ها را از محل منابع ملی در بخش تجهیزات پزشکی اختصاص می‌دهیم.

وی منابع استانی را موجب تجهیز بیشتر بیان کرد و یادآور شد: عوارض ناشی از جنگ سال‌ها در استان‌های مرزی باقی می‌ماند و موضوع آسیب‌ها برای ما اهمیت بسیاری دارد، به همین دلیل مطالعات علمی در این زمینه انجام گرفته و به‌دنبال کاهش این مشکلات هستیم.


 خبر  ۱۹ فرودین ۹۳:استخدام های جدید سازمان بهزیستی پس از مشخص شدن ظرفیت جذب صورت میگیرد.

رئییس سازمان بهزیستی کشور از ایجاد اشتغال برای بیش از ۳۰ هزار نفر از کارجویان واجد شرایط تحت پوشش سازمان متبوع خود در سال ۹۲ خبر داد. و خاطر نشان ساخت : در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار شغل برای مددجویان واجد شرایط تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور ایجاد شده است.

دکتر همایون هاشمی افزود : معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در حال حاضر در حال بررسی وضعیت جذب نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی از جمله سازمان بهزیستی کشور است و به محض اینکه ظرفیت جذب نیروی انسانی جدید در سازمان بهزیستی هم گام با سایر دستگاههای اجرایی فراهم شد، نسبت به جذب نیرو اقدام میکنیم.


استخدام در شیرخوارگاه های کشور

جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی عنوان بالا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۱۳۹۲: استخدام ۹۰۰ نفر در بخش ستادی سازمان بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی کشور ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری ۹۰۰ نیروی جدید جذب بخش ستادی این سازمان شوند.

دکتر همایون هاشمی در گفتگو با خبرنگار بازار کار، به آخرین وضعیت جذب ۳۴۰۰ نیروی انسانی جدید در سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و گفت مجوز جذب این نیروها در سال گذشته در اختیار سازمان بهزیستی کشور قرار گرفت که بخش استانی آن نیز جذب شد.اما متاسفانه بخش ستادی آن هنوز عملیاتی نشده است. هاشمی با بیان اینکه “جذب نیروی انسانی در سازمان بهزیستی کشور در بخش استانی از طریق استانداری عملیاتی شد”. خاطر نشان ساخت : ما از طریق ستاد مرکزی، سهمیه و مجوز استخدام را در اختیار استانداری ها قرار دادیم و آنها نسبت به برگزاری آزمون استخدامی و جذب نیروی انسانی واجد شرایط اقدام کردند.


خبر ۲۰ مهر ۱۳۹۲:سال ۹۲، سال اشتغال برای بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی از ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف تحت پوشش این سازمان در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۴۰۰ فرصت شغلی مربوط به حق استخدام سه درصدی معلولان در سازمان‌هاست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همایون هاشمی در حاشیه دومین کنگره توانبخشی حرفه‌ای ایران با اشاره به طرح دانش‌ کار که توسط سازمان بهزیستی به اجرا در خواهد آمد، گفت: این طرح یک طرح ضربتی توسعه اشتغال است که دارای ویژگی‌های اجتماع محوربودن، حمایت تخصصی و استفاده از تجربیات گذشته است که اگر بتوانیم این طرح را تا دو سال آینده به مرحله اجرا درآوریم می‌توانیم ۱۲۰ هزار فرصت شغلی برای معلولان طراحی کنیم که قسمت عمده‌ای‌ از نیازهای سازمان را برطرف خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۷ مرکز ترک اعتیاد در کشور وجود داشت، اظهار کرد: پس از ‌آنکه وزیر کشور از وجود پشت نوبتی‌های کمپ‌های ترک اعتیاد خبر داد سازمان بهزیستی در این راستا اقدام کرد و هم اکنون بیش از ۷۴۰ کمپ ترک اعتیاد در کشور ایجاد کرده‌ایم.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته برای بهزیستی سال مسکن بود، تاکید کرد: امسال را سال توسعه اشتغال در نظر گرفته‌ایم و با طرح ضربتی دانش کار و در نظر گرفتن منابع موجود در راستای اشتغال جامعه هدف تحت پوشش سازمان اقدام خواهیم کرد.

هاشمی در ادامه با تاکید بر اینکه در دو سال گذشته ۴۸ درصد مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان را افزایش داده‌ایم، گفت: در این دو سال علاوه بر افزایش میزان مستمری‌ها رایانه‌های مرتبط با سازمان را نیز بیش از ۳۵ درصد رشد داده‌ایم و این در حالی است که سازمان بهزیستی با مشکلات منابعی مواجه بود.

هاشمی از پیش‌بینی جمع‌آوری یک‌هزار میلیارد تومان مشارکت‌های مردمی در سال جاری خبر داد و بیان کرد: سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان مشارکت‌های مردمی توسط سازمان بهزیستی جمع‌آوری شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تاکنون برای سالمندان هنرمند هیچ رقمی را هزینه نکرده‌ است، گفت: این مجموعه از قبل توسط جهاد دانشگاهی آماده شده بود و ۲۵ نفر ظرفیت داشت و عملا یک فعالیت مشارکتی بود.

وی افزود: قرار است تعدادی از خیرین توسعه خدمات توانبخشی نیز در این زمینه ورود کنند تا فاز دوم کار بدون تکه به هزینه‌های دولتی انجام شود هر چند که سازمان بهزیستی ۳۰ میلیون تومان را تا پایان سال تعهد کرده است


فاز دوم دعوت به همکاری در سازمان بهزیستی در سال ۹۲

(جهت مشاهده متن خبر اینجا کلیک نمایید.)

رییس سازمان بهزیستی با اعلام اینکه در سال گذشته ۴ هزار نفر از طریق استانداری ها جذب مراکز استانی سازمان بهزیستی شدند تصریح کرد: جذب این تعداد نیروی انسانی در سال گذشته یک اقدام مهم و قابل توجه در حوزه ی جذب نیروی انسانی در سازمان بهزیستی بود.

هاشمی به ارتقای شغلی نیروی انسانی سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: ده سال بود که کارکنان سازمان بهزیستی ارتقاء شغل نیافته بودند که با پیگیری های سال گذشته این مهم را عملیاتی کردیم.وی افزود در حال حاضر کارکنان سازمان بهزیستی مانند کارکنان بخش بهداشت و درمان سختی شغل می گیرند.رییس سازمان بهزیستی با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ نیروی شرکتی در سازمان بهزیستی مشغول به فعالیت نیست،گفت با برنامه ریزی های انجام شده،نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شدند.

جذب نیروی انسانی در قالب طرح مهرآفرین :

پیش از این دکتر فانوسی معاون امور توسعه مدیریت،منابع و امور مجلس سازمان بهزیستی جذب هر گونه نیروی انسانی جدید را منوط به سرنوشت طرح مهرآفرین عنوان کرد و گفت : سهمیه استخدامی سازمان بهزیستی حدود ۳۲۰ نفر پیش بینی شده بود،اما باید ببینیم،با بازبینی،تصویب و ابلاغ بخشنامه ی مهرآفرین،این تعداد به چه میزان اعلام میشود.

طبق بخشنامه ی مهرآفرین،یک سهمیه ی جدا برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

دکتر کوروش فانوسی تصریح کرد: چارت تشکیلاتی سازمان بهزیستی در حال حاضر کامل نیست و برای تکمیل چارت،نیازمند جذب نیروی انسانی می باشیم.


خبر ۲۱ اسفند ۹۱:استخدام ۳۰۰ نفر در بهزیستی استان فارس

مدیر کل بهزیستی استان فارس از استخدام ۳۰۰ نفر در این اداره کل خبر داد.عبدالحمید کشاورز در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه اظهار داشت: برای سال آینده در موضوع تشکیلات سازمانی این اداره کل اقدامات مناسبی در بخشهای کمتر توسعه یافته انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در این راستا تدابیر لازم اتخاذ شده و نسبت به تجهیز مراکز کم توسعه نیافته اقدام خواهد شد.
مدیر کل بهزیستی استان فارس افزود: علاوه بر این اداره بهزیستی شهرستانهای کوار و خرامه در سال آینده تجهیز می‌شوند که در این راستا مجوزات لازم انجام شده است.
کشاورز همچنین از استخدام ۳۰۰ نفر در این اداره کل برای سال آینده خبر داد و اظهار داشت: مجوزهای استخدام این افراد سال ۹۱ اخذ شده و در همین سال نسبت به استخدام این نیروهای متخصص اقدام شده است.
وی گفت: این افراد متخصص از سال آینده فعالیت خود را آغاز و در مراکز بهزیستی استان تقسیم می‌شوند.


خبر ۹ اسفند ۹۱:سازمان بهزیستی استان تهران در راستای اجرای آئین نامه داخلی ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوبه ۲۷/۱۱/۸۰ مجلس شورای اسلامی‌، به منظور کاهش حجم و تصدی گری دولت در ارائه خدمات بهزیستی در نظردارد – فعالیت‌های ذیل در استان تهران و شهرستانهای تابعه مجوز فعالیت صادر نمایند.

لذا از متقاضیانی که واجد شرایط آئین نامه‌های تخصصی سازمان بهزیستی می‌باشند دعوت می‌گردد تا از تاریخ صدور آگهی تا بیستم فروردین سال ۱۳۹۲ به ادارات بهزیستی شهرستان مربوطه مراجعه و نسبت به تنظیم و ارائه درخواست کتبی اقدام نمایند.


خبر ۸ اسفند ۹۱:

چارت تشکیلاتی سازمان بهزستی در حال حاضر کامل نیست و برای تکمیل چارت نیازمند نیروی جدید می‌باشیم.مضافا بر اینکه بخشی از نیروی انسانی موجود نیز به صورت قرارداد و طرحی با سازمان کار میکنند.معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی تشریح کرد… .

روزنامه بازار کار امروز مصاحبه ای را با دکتر کورش فانوسی،معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی انجام داده است.چکیده ی مطالب مهم در این مصاحبه را به سمع و نظر شما می‌رسانیم :
دکتر فانوسی در باره ی بازبینی چارت سازمانی بهزیستی گفت : چارت تشکیلاتی سازمان بهزستی در حال حاضر کامل نیست و برای تکمیل چارت نیازمند نیروی جدید می‌باشیم.مضافا بر اینکه بخشی از نیروی انسانی موجود نیز به صورت قرارداد و طرحی با سازمان کار میکنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی تشریح کرد ما در سال جاری در ستاد،آزمون استخدامی‌نداشتیم و استانداری‌ها به صورت مستقل در زمینه ی استخدام در این سازمان اقدام نمودند.وی در ادامه گفت : با توجه به اینکه در اسفند ۹۱ می‌باشیم،احتمالا طبق بخشنامه ی کارآفرین در سال ۹۲ اقدام به جذب نیرو نماییم.
وی افزود :سهمیه ی استخدامی‌ستاد سازمان بهزیستی حدود ۳۲۰ نفر پیش بینی شده بود،اما باید ببینیم با بازیابی،تصویب و ابلاغ بخشنامه ی کارآفرین،این تعداد چقدر میشود.
دکتر فانوسی در باره ی رشته‌های مورد نیاز سازمان بهزیستی افزود،عمده تخصص سازمان بهزیستی به علوم اجتماعی بر می‌گردد.به همین دلیل بیشتر رشته‌هایی که در این حوزه می‌باشند،مد نظر سازمان قرار میگیرند.البته قطعا تعدادی از نیروی انسانی به رشته‌های گروه پزشکی اختصاص می‌یابند.همچنین با درصد کمی‌از بین دانش آموختگان رشته‌های فنی و مهندسی اقدام به جذب نیرو خواهد شد.
گزارش از حجت سوری-روزنامه بازار کار


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل سیستم دورکاری ایران استخدام

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۱۹۷ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : ناشناس ارسال : 94/11/17

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 94/11/17

  ساعت ارسال : 12:35

  کد دیدگاه : 666906

  پاسخ

  سلام من کاردانی اصلاخ وتربیت دارم

 • کاربری : محمد صادق ارسال : 94/11/11

  کاربری : محمد صادق

  ارسال : 94/11/11

  ساعت ارسال : 00:19

  کد دیدگاه : 658260

  پاسخ

  با عرض سلام. بنده دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم و همچنین با ۳۰ درصد معلولیت تحت پوشش بهزیستی میباشم. لطفا اخبار استخدامی را به ایمیلم ارسال کنید.

 • کاربری : نیکو مرادی ارسال : 94/11/06

  کاربری : نیکو مرادی

  ارسال : 94/11/06

  ساعت ارسال : 17:45

  کد دیدگاه : 652565

  پاسخ

  باسلام نیکو مرادی هستم دارای کارشناسی رشته مددکاری اجتماعی به شدت نیازمند شغل هستم

 • کاربری : ناشناس ارسال : 94/10/24

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 94/10/24

  ساعت ارسال : 04:16

  کد دیدگاه : 633949

  پاسخ

  سلام من ۱۴ سال معتاد خیابانی بودم و زن و زندگیم رو تو مصرف مواد مخدر از دست دادم الان سالهای زیادی هست که ماد مخدر مصرف نمیکنم و تجربه فراوانی در کمک کردن به معتادان دارم دارای مدرک دیپلم هستم و دارای بیان بالا ی دوازده قدم و سنت و مفهوم ترک اعتیاد هستم و میتونم معتادان زیادی رو با تجربه خودم چه زن و چه مرد و چه پدر و مادرهایی که از اعتیاد فرزندانشان در عذاب هستن کمک کنم لطفا از من استفاده کنین تازه هم زن گرفتم و سالهاست مواد مخدر مصرف نمیکنم و بهتر از یک روانشناس عمل میکنم چون خودم با پوست و خونم مواد رو تجربه کردم و میتونم کمک بزرگی به جامعه معتادان در حال عذاب باشم یا وام یا یک مرکز در اختیارم قرار بدهید تا با عشق به همدردانم کمک کنم با تشکر

 • کاربری : نازی ارسال : 94/10/21

  کاربری : نازی

  ارسال : 94/10/21

  ساعت ارسال : 19:27

  کد دیدگاه : 630032

  پاسخ

  سلام من فارغ التحصیل روانشناسی بالینی هستم الانم تواداره بهزیستی طرحمومیرم میخواستم ببینم منوقراردادی میگیرن یان خیلی نگرانم.

 • کاربری : سودا سلطان نژاد ارسال : 94/07/16

  کاربری : سودا سلطان نژاد

  ارسال : 94/07/16

  ساعت ارسال : 12:38

  کد دیدگاه : 513535

  پاسخ

  سلام من ترم اخر کارشناسی مددکاری اجتماعی هستم و از ناحیه پا دارای معلولیت میباشم شدیدا به کار نیاز دارم در صورت نیاز اطلاع بدید ممنونم

1 6 7 8

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.