• ۱۴۰۲/۱۲/۱۰
  • 1k نظر «نمایش»

آزمون دفتریاری

آزمون دفتریاری (انتظار آزمون)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

مهلت ثبت نام: ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ الی ۱۴۰۲/۱۱/۲۶

ارائه کارت آزمون: ۱۴۰۲/۱۲/۱۵

برگزاری آزمون: ۱۴۰۲/۱۲/۱۸

آخرین وضعیت: در انتظار دریافت کارت

آگهی آزمون دفتریاری

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

کاربران گرامی لطفا توجه فرمایید که شرکت در این آزمون برای افرادی مجاز است که از سمت سردفتران معرفی شده و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شرایط آن ها را برای شرکت در این آزمون تایید و اطلاعات این افراد برای ثبت نام به سازمان سنجش ارسال شده است.

آزمون دفتریاری

آگهی 18 بهمن 1402: آزمون دفتریاری اسناد رسمی سال 1402
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دفتریاری اسناد رسمی سال 1402 منتشر و ثبت نام آن نیز آغاز شد.
مهلت ثبت نام تا 24 بهمن 1402 تا 26 بهمن 1402 می باشد.

خبر 24 بهمن 1402: تمدید مهلت ثبت نام آزمون دفتریاری اسناد رسمی 1402
پیرو انتشار راهنمای ثبت‌نام در تاریخ 1402/11/18در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، با توجه به اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به اطلاع متقاضیان این آزمون می‌رساند، به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن‌دسته از متقاضیانی كه تا این تاریخ (1402/11/24) برای ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده است كه بتوانند تا روز پنجشنبه به تاریخ 1402/11/26 نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
لذا متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق راهنمای ثبت‌نام، به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و برای ثبت‌نام اقدام نمایند. ضمناً مقرر شد امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان ایجاد شود. بر این اساس، آن ‌دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

شرایط آگهی
1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
2- اعتقاد و التزام به احکام شرعی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
3- داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت سربازی در زمان ثبت نام (برای آقایان).
4- نداشتن سابقه محکومیت و سوءپیشینه که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی باشد.
5- نداشتن محکومیت انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضائی یا وکالت دادگستری یا محکومیت انفصال موقت از خدمات مـذکور در مدت انفصال یا تعلیق به موجب احکام قطعی مراجع قضایی و انتظامی.
6- سلامتی، تندرستی و توانائیهای جسمی متناسب و لازم برای انجام امور دفتریاری به تشخیص پزشکی قانونی.
7- عدم اعتیاد به هیچ یک از انواع مواد مخدر و روانگردانها.
8- عدم اشتغال به شغل قضاوت، وکالت دادگستری، عضویت در مؤسسات دولتی و وابسته به دولـت و شـهرداریها، عضـویت در هیأت مدیره و مدیریت عامل شرکتهای تجاری و بانک ها یا مؤسسات بیمه و همچنـین عضـویت در هیـات علمـی دانشـگاه ها و موسسات آموزش عالی.
9- مطابق ماده 9 قانون دفاتر اسناد رسمی سن دفتریاران در بدو اشتغال نباید کمتر از بیست سال و بیشتر از پنجاه سـال باشـد. ایثارگران مشمول بند چ ماده 88 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهـوری اسـلامی ایـران از محدودیت سنی مذکور معاف هستند.
10- داشتن مدرك تحصیلی دیپلم یا بالاتر.
تذکر مهّم: افراد دارای مدرك تحصیلی معادل مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نیستند.
مواد امتحانی
1- قانون و آئین نامه ثبت اسناد و املاك (ضریب 3)
2- قانون مدنی (ضریب 3)
3- قانون و آئین نامه دفاتر اسناد رسمی (ضریب 3)
4- احکام اسلامی (ضریب 2)
5- ادبیات فارسی (ضریب 2)
6- اطلاعات عمومی و هوش (ضریب 1)

مدارک مورد نیاز ثبت نام
1- تکمیل تقاضانامه اینترنتی.
2- پرداخت هزینه ثبتنام آزمون به مبلغ 2/800/000 (دو میلیون و هشتصد هزار) ریال بصورت الکترونیکی از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.
3- فایل عکس اسکن شده: متقاضی میبایست یک قطعه عکس خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
- عکس 4 × 3 که در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ)
- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیکسل و حداقل 300 × 200 باشد.
- تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.
- حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
- تا حد امکان عکس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره 1: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره 2: درصورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام متقاضی باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب میشود.
یادآوری مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثراً برای متقاضیانی رخ داده است که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام شده است، تاکید میشود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما الصاق نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف فرد متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
نحوه ثبت نام
کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه باید از روز چهارشنبه به تاریخ 1402/11/18 لغایت روز پنجشنبه به تاریخ 1402/11/26 به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون و با وارد نمودن کد ملی و سریال خریداری شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از متقاضیان کدرهگیری ارائه خواهد شد که متقاضیان لازم است تا پایان تمامی مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور میشود ثبتنام منحصراً به صورت الکترونیکی میباشد و متقاضیان لازم است از طریق درگاه اطلاعرسانی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نیستند.
پرداخت وجه ثبتنام به مبلغ 280/000 تومان (2/800/000 ریال) را به صورت الکترونیکی از طریق کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.
لازم به توضیح است افرادی مجاز به ثبت نام در این آزمون هستند که سازمان ثبت اسناد و املاك کشور شـرایط آنها را برای شرکت در آزمون تایید نموده و اطلاعات آنها برای امکان ثبت نام در این آزمون به سازمان سـنجش آموزش کشور ارسال نموده است.

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت
کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه به تاریخ 1402/12/15 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنج  آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
آزمون در روز عصر جمعه به تاریخ 1402/12/18 منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.
ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی متقاضیان خواهد رسید.
اسامی پذیرفته شدگان آزمون کتبی، حداکثر ظرف 40 روز پس از برگزاری آزمون در درگاه سازمان سنجش و آموزش کشـور اعلام خواهد شد و به مدت 20 روز قابل دسترسی خواهد بود.
تذکرات مهم
1- ایثارگران: (جانبازان حداقل ده درصد (%10)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (%25) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخودار خواهند بود. مشمولین این بند ضروری است تا قبل از برگزاری آزمون حسب مورد گواهی مربوطه و کارت ایثارگری را از مراجع ذیصلاح (معاونت منابع انسانی کل وزارت دفاع و پشتیبانی، وزارت جهاد کشاورزی، معاونت نیروی انسانی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاونت منابع انسانی کل نیروی انتظامی، معاونت منابع انسانی کل ارتش، معاونت سرمایه انسانی کل سازمان بسیج مستضعفین، مرکز عملیات و خدمات نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران) اخذ نمایند. همچنین در زمان ثبت نام آزمون گزینه سهمیه ایثارگری خود را در بند مربوط درج کنند. در غیر اینصورت سازمان سنجش آموزش کشور هیچگونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه ایشان ندارد.
2- ثبت نام، شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌نماید. پذیرش نهایی بعد از انجام اختبار، گزینش با احراز صلاحیت داوطلب برای تصدی دفتریاری مطابق مقررات به تشخیص سازمان ثبت اسناد و املاك کشور خواهد بود.
3- در هر مرحله از آزمون تا صدور ابلاغ و پس از آن موردی خلاف اظهارات و مدارك ارسالی داوطلبان احراز شود، پذیرفته شده حذف و در صورت صدور ابلاغ، لغو خواهد شد.

اطلاعات آزمون

+ دانلود دفترچه شرایط (PDF) 


تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 26 بهمن 1402
دریافت کارت آزمون: 15 اسفند 1402
زمان برگزاری آزمون: 18 اسفند 1402


منابع مطالعه:
+ دانلود رایگان اصل دفترچه سوالات آزمون سردفتری اسناد رسمی 


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت سازمان سنجش کلیک نمایید

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2838835
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k