آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

آگهی آزمون وکالت (اعلام نتایج + اطلاعیه ها)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۴۶۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

استخدام کانون های وکلای دادگستری

جهت مشاهده نمونه کارنامه های آزمون وکالت دادگستری سال 99 اینجا کلیک نمایید


خبر 27 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای خراسان

اسامی پذیرفته شدگان کانون وکلای خراسان در آزمون وکالت ۹۹ در سهیمه آزاد و ایثار گر اعلام شد.
به گزارش اختبار کانون وکلای خراسان اسامی پذیرفته شدگان این کانون را در هر دو سهمیه آزاد و ایثارگر همراه با زمان بندی و شرایط ثبت نام اعلام کرد. طبق لیست منتشر شده، ۱۱۲ نفر در سهمیه آزاد و ۴۸ نفر در سهمیه ایثارگر پذیرش شده اند.
پذیرفته شدگان این کانون می بایست از تاریخ ۳ مهر ماه لغایت ۱۲ مهر ماه همراه با مدارک اعلامی در محل کانون خراسان واقع در بلوار قاضی طباطبایی حضور یابند.
لازم به ذکر است در جدول زمان بندی در ردیف های ۴،۵،۶،۷،۸ تاریخ ذکر شده دارای اشتباه تایپی می باشد و زمان مراجه در مهر ماه می باشد (در جدول ، شهریور ماه اعلام شده است).
در این اطلاعیه اعلام شده است:
پذیرفته شدگانی که در تاریخ‌های مقرر جهت ثبت نام مراجعه نمایند در صورت تکمیل ظرفیت محل‌های اشتغال و کار آموزی حق اولویت خود را نسبت به انتخاب شهر از دست خواهند داد و حق اعتراض در این خصوص را نخواهند داشت.
چنانچه پذیرفته شدگان ظرف دو ماه جهت ثبت نام و ارائه و تکمیل مدارک خود اقدام نمایند قبولی آنها کان لم یکن تلقی شده و نسبت به جایگزینی ایشان از رتبه‌های ذخیره اقدام خواهد گردید
نظر به اینکه اسامی قبول شدگان صرفاً بر اساس رتبه اعلامی توسط سازمان سنجش منتشر میگردد و سازمان مذکور مدارک متقاضیان را بررسی نموده چنانچه در روز ثبت نام، پذیرفته شدگان  فاقد شرایط مندرج در آگهی آزمون سال ۹۹ و این آگهی باشند از ثبت‌نام آن خودداری و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد .
تمامی شرکت کنندگان برای دسترسی به ریز نمرات خود به نشانی اینترنتی سازمان سنجش مراجعه نمایند.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید


خبر 22 شهریور 1400: اطلاعیه انتخاب حوزه قضایی قبول شدگان مرحله آزمون شفاهی وکالت 99 (منبع: سایت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه)

به منظور انتخاب حوزه قضایی از  ۲۲ ام تا ۲۵ ام شهریور ماه فرصت دارید با مراجعه با سامانه جذب، به ترتیب اولویت حوزه های قضایی انتخابی خود را مشخص نمایید.
لازم به توضیح است شما می‌توانید همه حوزه‌های قضایی ذیل استان محل قبولی خود را به ترتیب اولویت مشخص نمایید اما توجه داشته باشید تمرکز فعالیت و تاسیس دفتر صرفا در حوزه قضایی محل پذیرش مجاز خواهد بود.
دقت داشته باشید پس از ثبت‌ نهایی اولویت‌های انتخابی به هیچ وجه امکان تغییر اولویت وجود نخواهد داشت لذا پیش از ثبت نهایی از قطعی بودن نظر خود اطمینان حاصل کنید.
حوزه‌های قضایی در استان‌ محل پذیرش بر اساس نمره نهایی «مجموع نمرات کتبی و شفاهی» کسب شده از سوی داوطلبان مشخص خواهد شد.
همچنین با توجه به وجود برخی ظرفیت‌های خالی در استان‌های مختلف، به شما این امکان داده شده است نسبت به ثبت درخواست انتقال از استان محل قبولی به استان دیگری اقدام نمایید.
لازم به ذکر است موافقت با درخواست انتقال صرفا برای ظرفیت‌های خالی باقی مانده براساس نمره «آزمون کتبی» افراد دارای بالاترین نمره صورت خواهد گرفت.
شما می‌توانید نهایتا دو اولویت را انتخاب نمایید، این درخواست هیچ حقی برای شما ایجاد نمیکند و در صورت پذیرش، به شما امکان انتخاب اولویت‌های حوزه‌های قضایی در استان جدید داده خواهد شد. در صورت عدم پذیرش درخواست انتقال نیز حوزه محل قبولی نهایی شما مطابق اولویت انتخابی شما در همان استان محل پذیرش اولیه مشخص خواهد شد.
دقت داشته باشید تمرکز فعالیت و تاسیس دفتر صرفا در حوزه قضایی محل پذیرش مجاز خواهد بود لذا تنها استان‌ یا حوزه‌هایی را انتخاب نمایید که امکان سکونت و اشتغال در آن را دارید.

جهت ورود به سامانه جذب اینجا کلیک نمایید


خبر 22 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای خوزستان

کانون وکلای دادگستری خوزستان اسامی ۹۱ نفر پذیرفته شده این کانون در  آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.
این کانون در این مرحله صرفا اسامی قبول‌شدگان را اعلام کرده و هنوز جزییات و زمان ثبت نام و تشکیل پرونده را اعلام نکرده است.
اسامی قبول شدگان سهمیه ایثارگری نیز بعد از مشخص شدن نتایج اعتراضات نسبت به اعمال سهمیه اعلام می‌شود. بررسی این اعتراضات بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید


خبر 20 شهریور 1400: اعلام مدارک و مستندات جهت تشکیل پرونده کارآموزان وکالت

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای کاربران شرکت کننده به اطلاع می رسانیم، مدارک و مستندات لازم جهت تشکیل پرونده کارآموزان وکالت اعلام گردید.
فرم شماره یک (فرم مشخصات فردی)
فرم شماره دو (فرم تعهد نامه)
فرم شماره سه (گواهی وثاقت)
فرم شماره چهار (تعهد نامه عدم اشتغال در مشاغل موضوع بند ز ماده ۵ آیین نامه اجرایی مرکز)


خبر 17 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری اراک

کانون وکلای دادگستری مرکزی (اراک) اسامی پذیرفته شدگان این کانون در آزمون وکالت ۹۹ را منتشر کرد. اسامی اعلامی شامل تمامی پذیرفته شدگان در هر دو سهمیه آزاد و ایثارگران است. این افراد می‌بایست ظرف یک ماه از روز انتشار اطلاعیه در سایت کانون (۱۶ شهریور ۱۴۰۰) برای ثبت نام و تکمیل مدارک اقدام کنند. عدم مراجعه در این مدت به منزله انصراف قطعی از قبولی است.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده مدارک مورد نیاز اینجا کلیک نمایید


خبر 16 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای مرکز

اسامی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد آزمون کارآموزی وکالت سال ١٣٩٩ کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام شد.
مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال ١٣٩٩ کانون وکلای دادگستری مرکز
مرحله اول : ثبت نام اینترنتی (٣٠/۶/١۴٠٠ لغایت ۶/٧/١۴٠٠ )
مرحله دوم : پس از ثبت نام اینترنتی ظرف ۴٨ ساعت کلیه مدارک خواسته شده همراه با تکمیل فرمهای شماره ١ و ٢ از طریق پست به کانون وکلای دادگستری مرکز ارسال نمائید. لطفاً از مراجعه حضوری جهت ارائه مدارک خودداری فرمائید.
از کلیه پذیرفته شدگان آزمون ورودی سال ١٣٩٩ کانون وکلای دادگستری مرکز دعوت می شود از روز شنبه مورخ ٣٠/۶/١۴٠٠ لغایت روز شنبه مورخ ۶/٧/١۴٠٠ با مراجعه به سایت کانون وکلای دادگستری مرکز نسبت به تکمیل فرم تقاضای پروانه کارآموزی اقدام نمایند.
* چنانچه پذیرفته شدگان در مهلت مقرر نسبت به تکمیل فرم تقاضای پروانه کارآموزی اقدام ننمایند از آنان ثبت نام حضوری بعمل نخواهد آمد و به منزله انصراف تلقی می شود ضمناً مهلت فوق به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود فایل راهنمای ثبت نام اینترنتی اینجا کلیک نمایید
جهت ثبت نام اینترنتی اینجا کلیک نمایید


خبر 16 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری لرستان

اسامی ۳۵ نفر قبول شده سهمیه آزاد کانون وکلای دادگستری لرستان در آزمون وکالت ۱۳۹۹ منتشر شد. بر اساس اطلاعیه این کانون،‌ اسامی قبول‌شدگان سهمیه ایثارگر متعاقبا اعلام می‌شود.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته‌ شدگان (سهمیه آزاد) اینجا کلیک نمایید


خبر 15 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری گیلان

کانون وکلای دادگستری گیلان اسامی پذیرفته‌شدگان سهمیه آزاد این کانون در آزمون وکالت ۱۳۹۹ را اعلام کرد. پذیرفته شدگان سهمیه آزاد این کانون ۶۳ نفر هستند و ثبت نام این افراد از شنبه ۲۰ شهریور آغاز می‌شود. همچنین بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی کانون وکلای دادگستری گیلان،‌ انتشار اسامی قبول‌شدگان سهمیه ایثارگری منوط به اعلام قطعیت نتیجه آزمون در این بخش از سوی سازمان سنجش آموزش کشور است و متعاقبا به عمل می‌آید.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته‌ شدگان (سهمیه آزاد) اینجا کلیک نمایید


خبر 15شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری البرز

اسامی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۳۹۹ (سهمیه آزاد) کانون وکلای دادگستری البرز به همراه شرایط و زمان‌بندی ثبت نام اعلام شد.
بر اساس این اطلاعیه، ثبت نام قبول‌شدگان سهمیه آزاد این کانون از روز ۲۰ شهریور شروع می‌شود. زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان سهمیه ایثارگری (رتبه ۱ تا ۳۱ سهمیه) نیز از ۲۷ شهریور شروع می‌شود.
متن اطلاعیه کانون وکلای دادگستری البرز درباره نتایج آزمون وکالت ۹۹
ضمن تبریک به پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۳۹۹ و آرزوی موفقیت برای ایشان  به اطلاع می رساند:
پذیرفته شدگان گرامی سهمیه آزاد بر اساس برنامه و جدول زمان بندی (طبق لیست اسامی پذیرفته شدگان مندرج در انتهای اطلاعیه) اعلامی و با در دست داشتن مدارک ذیل جهت ثبت نام به کانون وکلای دادگستری استان البرز بنشانی: کرج، میدان سپاه، بعد از اداره دارایی، میدان والفجر، بلوار سرداران شرقی(کانون وکلای دادگستری استان البرز ) مراجعه نمایند:

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان و زمانبندی اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی

 اسامی ۷۰ نفر پذیرفته شده آزمون وکالت ۱۳۹۹ کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی در سهمیه آزاد اعلام شد. اسامی پذیرفته‌شدگان ایثارگر متعاقبا اعلام می‌شود.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری

اسامی ۱۴ نفر پذیرفته شده سهمیه آزاد کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری اعلام شد. این افراد از ۱۵ تا ۳۱ شهریور برای ثبت نام در کانون فرصت دارند. عدم مراجعه در فرصت مقرر به منزله انصراف است. اسامی پذیرفته شدگان سهمیه ایثارگر متعاقباً اعلام می شود.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده مدارک مورد نیاز اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 1400:  اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری همدان

اسامی پذیرفته‌شدگان کانون وکلای دادگستری همدان در آزمون وکالت ۹۹ اعلام شد. این اسامی شامل ۳۵ داوطلب سهمیه آزاد و ۱۵ داوطلب سهمیه ایثارگران است.
جزییات ثبت نام و تشکیل پرونده پذیرفته شدگان هنوز اعلام نشده است.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید

 استخدام کانون وکلای دادگستری اصفهان - 13 شهریور 1400

کانون وکلای دادگستری استان اصفهان به منظور تامین بخشی از نیروی انسانی خود در زمینه روابط عمومی از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید. مهلت ثبت نام تا 21 شهریور 1400 می باشد.
درصورت تمایل به همکاری از تاریخ انتشار (1400/06/11) تا ده روز با دانلود و تکمیل فرم موجود در سایت کانون وکلای اصفهان و ارسال فرم و رزومه  به ایمیل isfahanbar@yahoo.com ,  یا واتساپ 09037454277 درخواست خود را ارسال نمایید.

مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است
جهت مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 1400: اعلام نتایج آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه سال 1399

کلیه داوطلبان محترم آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۹ می‌توانند از امروز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ با مراجعه به سامانه جذب مرکزوکلا وکارشناسان رسمی قوه قضائیه نتیجه خود را مشاهده نمایند.
ضمناً داوطلبان محترم می‌توانند هرگونه سوال در خصوص اعلام نتایج آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۹ را از قسمت پشتیبانی (تیکت) سامانه جذب مطرح و پیگیری نمایند، لذا تاکید میگردد از مراجعه حضوری خودداری شود.

جهت مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید


خبر 11 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری بوشهر

 اسامی قبول شدگان کانون وکلای دادگستری استان بوشهر (سهمیه آزاد) آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ منتشر شد. به گزارش اختبار کانون وکلای دادگستری استان بوشهر اسامی ۴۹ نفر از پذیرفته شدگان این کانون ( در سهمیه آزاد) را همراه با اطلاعیه پذیرش و ثبت نام منتشر کرد. پذیرش و ثبت نام کارآموزان قبول شده از تاریخ ۱۵ لغایت ۱۷ شهریور و بر اساس رتبه بندی در محل کانون وکلای بوشهر انجام خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل اطلاعیه و اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید


خبر 11 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری ایلام

اسامی پذیرفته‌ شدگان کانون وکلای دادگستری استان ایلام (سهمیه آزاد) در آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۹ اعلام شد. به گزارش اختبار کانون وکلای دادگستری استان ایلام در کانال تلگرامی خود اسامی پذیرفته‌شدگان سهمیه آزاد آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۹۹ این کانون را منتشر کرد.
گفتنی است  در خصوص نحوه و زمان ثبت‌ نام پذیرفته شدگان اطلاعاتی منتشر نشده است و داوطلبان این کانون می بایست اطلاعات بیشتر  را از طریق کانال تلگرام این کانون دریافت کنند.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید

شروع ثبت نام مجدد آزمون وکالت دادگستری سال 1400 - 10 شهریور 1400

مرکز وکلاء، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، در اجرای بند «ب» ماده 4 آئین نامه اجرایی ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی مصوب 97/11/27 از متقاضیان اخذ پروانه وکالت دادگستری سراسر کشور جهت شرکت در آزمون ثبت نام به عمل می آورد.
مهلت ثبت نام تا 13 شهریور 1400 می باشد.

> شرایط لازم

1) تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2) داشتن حداقل 24 سال تمام شمسی و حداکثر 65 سال تمام شمسی در زمان صدور پروانه (متولدین از 1337/6/1 تا 1378/6/1)
تبصره: شرکت در آزمون برای افرادی که در زمان آزمون حداقل شرط سنی را ندارند اما در زمان صدور پروانه (در صورت قبولی در فرآیند های آزمون و احراز صلاحیت) واجد شرایط حداقل شرط سنی شوند، بلامانع است.
3) دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر در رشته حقوق (از دانشکده های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) یا دانشنامه لیسانس در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح
تبصره 1: کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند؛ بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جای مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.
تبصره 2: مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
تبصره 3: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند.

> مدارک لازم جهت ثبت نام

متقاضیان محترم لازم است تصویر اسکن شده مدارک زیر را در هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایند
1) یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه روشن و رعایت شئونات اسلامی با حجم حداکثر 150 کیلوبایت.
2) تمام صفحات شناسنامه
3) کارت ملی
4) گواهی فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی رشته حقوق (گرایش های مختلف حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی) از دانشکده های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی) یا تصویر تعهدنامه مربوط به تبصره 4 که در ادامه می آید.
5) مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان (کارت پایان خدمت و گواهی معافیت دائم) و یا تصویر تعهدنامه مربوط به تبصره 5 که در ادامه می آید. (بدون حاشیه های زاید به شکل jpg و با اندازه حدود 213 در 312 pixels و با وضوح تصویری 72.dpi)
6) پروانه وکالت ویژه دارندگان پروانه وکالت که برای تغییر حوزه قضایی محل فعالیت در آزمون شرکت می کنند.
یادآوری مهم: با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمونهای قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثرا برای متقاضیانی که ثبت نام آنها توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می گردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتمأ نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباها عكس متقاضی دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد
تبصره 1: متقاضیانی که موفق به کسب حد نصاب نمره و رتبه در هر دو مرحله آزمون کتبی و شفاهی می شوند برای اخذ پروانه وکالت باید شرایط مقرر در ماده 5 آئین نامه اجرایی مرکز و سایر قوانین و مقررات حاکم بر اخذ پروانه وکالت و مفاد آنها را دارا باشند، آگاهی از این شرایط و مقررات هنگام ثبت نام در آزمون بر عهده متقاضیان است و مسئولیت عدم احراز شرایط در قوانین مذکور متوجه ایشان خواهد بود، قبولی در هر یک از مراحل آزمون یا مصاحبه علمی و شخصیتی برای شرکت کنندگانی که شرایط ذکر شده در قوانین و آیین نامه های مربوطه را نداشته باشند هیچگونه حقی ایجاد نمی کند و پذیرش ایشان کان لم یکن خواهد بود.
تبصره 2: متقاضیان هنگام ثبت نام نباید مشمول شرایط غیبت از خدمت وظیفه عمومی باشند.
تبصره 3: مطابق مصوبه هیئت محترم نظارت بر وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، در خصوص پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال 1400 سرباز کارآموز پذیرفته نمی شود. بنابراین متقاضیانی که به هر نحوی مشمول خدمت سربازی می باشند یا پس از فراغت از تحصیل مشمول خواهند شد، باید حداکثر تا تاریخ 1401/06/31 کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت خود را ارائه نمایند. در صورت عدم ارائه مدرک مربوطه، پذیرفته شدن متقاضی در آزمون و مصاحبه هیچگونه حقی ایجاد نمی کند و پذیرش ایشان کان لم یکن خواهد بود.
تبصره 4: متقاضیانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند، باید حداکثر تا تاریخ 1401/06/31 گواهی فراغت از تحصیل خود را ارائه نمایند، در صورت عدم ارائه مدرک مربوطه، پذیرفته شدن متقاضی در آزمون و مصاحبه هیچگونه حقی ایجاد نمی کند و پذیرش ایشان کان لم یکن خواهد بود.
تبصره 5: متقاضیانی که مدرک مربوط به فراغت از تحصیل یا پایان خدمت را در زمان ثبت نام دارا نیستند و تا تاریخ 1401/06/31 ارائه می کنند لازم است نسبت به امضای تعهدنامه و بارگذاری تصویر آن در زمان ثبت نام به جای مدارک فارغ التحصیلی و کارت پایان خدمت اقدام نمایند. جهت دریافت متن تعهد نامه به مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه مراجعه نمایید.

> نحوه ثبت نام

1) کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه متقاضیان باید از چهارشنبه مورخ 1400/05/06 لغایت روز سه شنبه مورخ 1400/05/12 لغایت روز جمعه مورخ 1400/05/15 به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. با توجه به تعویق زمان برگزاری این آزمونها به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از متقاضیانی كه براي ثبت نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده است كه بتوانند از روز چهارشنبه مورخ 10/ 06/ 1400 لغایت روز شنبه مورخ 13/ 06/ 1400 نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند. در پایان ثبت نام به هر یک از متقاضیان کد رهگیری ارائه خواهد شد که متقاضیان لازم است تا پایان تمامی مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمنا یادآور می شود ثبت نام منحصر به صورت الکترونیکی می باشد و متقاضیان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت نام به غیر از روش فوق غير قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.
2) متقاضیان در هنگام ثبت نام لازم است با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام نمایند.
3) متقاضیان در هنگام ثبت نام، حق انتخاب صرفا یک استان جهت حوزه قضایی محل خدمت را دارا می باشند.

> پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی

متقاضیان واجد شرایط می بایست نسبت به پرداخت وجه ثبت نام به مبلغ دویست و پنجاه هزار تومان (2500000 ریال) به صورت الکترونیکی و یا از طریق کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند. لازم به توضیح است هزینه ثبت نام به حساب مشخص شده در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه واریز خواهد شد . متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

> زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون

کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 1400/06/16 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی سایت سنجش قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ 1400/06/19 با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان و شهرستان برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی متقاضیان خواهد رسید. 
زمان برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه به روز جمعه مورخ 1400/07/23 موکول گردید.

> مواد و منابع امتحانی

ردیف نام دروس ضریب
1 حقوق مدنی 2
2 آئین دادرسی مدنی 2
3 حقوق تجارت 2
4 حقوق جزای عمومی و اختصاصی 2
5 آئین دادرسی کیفری 2
6 فقه 2
7 حقوق ثبت 1
8 حقوق اساسی 2

آزمون از قوانین و مقررات زیر با آخرین اصلاحات و همچنين آراء وحدت رویه مرتبط با آنها خواهد بود.
آیین دادرسی مدنی
1) قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب سال 1379 با اصلاحات بعدی
2) قانون اجرای احکام مدنی مصوب سال 1356 با اصلاحات بعدی
3) قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی مصوب سال 1394
4) قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392
5) قانون حمایت خانواده مصوب سال 1391
6) قانون شوراهای حل اختلاف مصوب سال 1394
7) آیین نامه اجرایی ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه مصوب سال 1397
آیین دادرسی کیفری
1) قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال 1392
2) آیین نامه اجرای احکام مصوب رییس قوه قضائیه سال 1398
 حقوق تجارت
1) قانون تجارت مصوب سال 1311
2) لایحه قانونی اصلاح موادی از قانون تجارت مصوب سال 1347
3) قانون بخش تعاون اقتصاد جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1370 با اصلاحات بعدی
4) قانون صدور چک مصوب سال 1397
5) قانون اداره تصفیه ورشکستگی مصوب سال 1318
حقوق جزای عمومی و اختصاصی
1) قانون مجازات اسلامی مصوب سال1392(مطابق با اصلاحات اخیر) به همراه بخش تعزیرات از قانون مجازات 
اسلامی مصوب سال 1375
2) قانون کاهش مجازات حبس تعزیری (مصوب 1399)
3) قانون جرایم رایانه ای مصوب سال 1388
4) قانون مبارزه با پولشویی مصوب سال 1386 با اصلاحات بعدی
5) قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی مصوب سال 1369 با اصلاحات بعدی
6) قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مصوب سال 1367
فقه
سوالات فقهی این بخش از کتاب تحریرالوسیله خواهد بود:
1) کتاب الوکاله
2) کتاب القضاء
3) کتاب الشهادات
4) کتاب الاقرار
5)کتاب الایمان
حقوق ثبت
1)قانون ثبت اسناد و املاک مصوب سال 1310 با اصلاحات بعدی
2) قانون افراز و فروش املاک مشاع مصوب سال 1357
3) قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمانهای فاقد سند رسمی مصوب 1390
4)قانون اصلاح بعضی از مواد قانون ثبت و قانون دفاتر اسناد رسمی مصوب 1322
حقوق مدنی
1) قانون مدنی مصوب سال 1307 با اصلاحات بعدی
2) قانون امور حسبی مصوب سال 1319 با اصلاحات بعدی
3) قانون مسئولیت مدنی مصوب سال 1339
4) قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1356
5) قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1376
6) قانون تملک آپارتمان ها مصوب سال 1343 با اصلاحات بعدی
7) قانون پیش فروش ساختمان مصوب سال 1389
8) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب سال 1395
حقوق اساسی
 6) قانون اساسی به همراه نظریات تفسیری و مشورتی شورای نگهبان

> تذکرات مهم

1) شماره تماس اعلام شده توسط متقاضی هنگام ثبت نام تنها محل ارتباط رسانی است فلذا عواقب هرگونه عدم دسترسی
آتی به شماره بر عهده متقاضی است.
2) وجه پرداختی صرفاً برای شرکت در آزمون کتبی دریافت میشود و به هیچ وجه مسترد نخواهد شد، پرداخت هزینه شرکت در سایر مراحل ارزیابی نیز بر عهده متقاضیان است.
3) 30 درصد از ظرفیت پذیرش به ایثارگران مذکور در ماده 59 مکرر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، که حداقل 70 درصد نمره آخرین پذیرفته شده را کسب نموده اند و واجد شرایط دیگر باشند، اختصاص مییابد. استفاده از این سهمیه مانع از پذیرش ایثارگرانی که نمره قبولی سهمیه آزاد را کسب نموده اند نمی باشد.
تعریف ایثارگر بر مبنای قانون مذکور: فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (10%)، آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (25 %) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور متقاضیانه در جبهه. این سهمیه فقط برای آن دسته ایثارگرانی قابل اعمال است که در تاریخ ثبت نام کد ایثارگری مورد تایید مراجع قانونی را دارا باشند و پس از آن امکان هیچ گونه اعمال سهمیه وجود ندارد.
همچنین هیچگونه اعتراض مرتبط با موضوع ایثارگری پس از ثبت نام متقاضی در آزمون، پذیرفته نخواهد شد.
4) همه قوانين و مقررات داخلی مرکز برای تمام متقاضیان و پذیرفته شدگان لازم الاتباع است و تغییرات آتی در قوانین و مقررات به منزله سلب حق مکتسبه نبوده و رعایت آنها نیز الزامی خواهد بود. تمامی متقاضیان نیز موظف هستند دستورالعمل ها و آیین نامه های مرتبط با مرکز على الخصوص آیین نامه اجرایی مرکز مصوب 1397/11/27 و دستورالعمل کارآموزی وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه مصوب 1399/02/02 را مطالعه نمایند. قبولی متقاضی در آزمون یا مصاحبه در صورت عدم احراز با رعایت شرایط مندرج در قوانین، مقررات دستورالعمل ها و آیین نامه های مرتبط با مرکز، هیچگونه حقی مبنی بر پذیرش وی ایجاد نمی کند و پذیرش ایشان كان لم یکن خواهد بود.
5) پذیرش نهایی منوط به اخذ حد نصاب نمره علمی در آزمون کتبی و پذیرش در آزمون شفاهی (مصاحبه علمی۔ شخصیتی) و وجود ظرفیت در حوزه قضایی مورد تقاضا و تایید نهایی هیئت تعيين صلاحیت می باشد.
6) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور پروانه و بعد از آن خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی متقاضیان ثابت گردد از فهرست متقاضیان یا پذیرفته شدگان حذف و در صورت صدور پروانه نیز، پروانه آنان باطل خواهد شد.
7) از پذیرفته شدگان مرحله اول در آزمون کتبی، در مرحله دوم آزمون مصاحبه «علمی۔شخصیتی» به عمل خواهد آمد و صرفا پس از بررسی صحت مدارک، دارا بودن شرایط قانونی و علمی از مراحل فوق و سپس گزینش به مرحله کارآموزی راه خواهند یافت. متقاضیان دقت نماید با توجه به استانداردهای علمی حاکم بر آزمون و تلفیقی بودن نمره نهایی از دو مرحله آزمون، تنها قبولی نهایی ملاک خواهد بود و قبولی در هیچ کدام از مراحل حقی برای شرکت کنندگان ایجاد نخواهد نمود.
8) به متقاضیان اخذ پروانه وکالت پس از پذیرش در آزمون، مصاحبه علمی۔شخصیتی و احراز صلاحیت، پروانه کارآموزی اعطاء می گردد و این دسته راه يافتگان نهایی موظفند به مدت 18 ماه علاوه بر انجام تکالیف آموزشی، تحت نظر وکیل سرپرست مطابق با قوانین و مقررات حاکم به کار آموزی و وکالت در برخی دعاوی بپردازند. کارآموزان پس از طی موفقيت آميز دوره کارآموزی و قبولی در ارزیابی هایی حین و پایان این دوره موفق به کسب پروانه وکالت پایه یک می شوند.
9) عدم توجه به اطلاعيه های مرکز در فرآیند جذب و عدم مراجعه جهت طی کردن هر یک از اطلاعيه ها به منزله انصراف بوده و هیچگونه عذری در این خصوص پذیرفته نخواهد بود.

توجه مهم:
جهت مشاهده آگهی آزمون وکالت دادگستری مورخ 6 مرداد 1400 اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده سایر اطلاعات و شرایط آزمون وکالت دادگستری در سال 1400 فایلهای PDF زیر را مطالعه نمایید:
+ جهت دانلود دفترچه راهنمای آزمون اینجا کلیک نمایید

توجه: مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.

جهت مشاهده متن آگهی در سایت اصلی سازمان سنجش کشور اینجا کلیک نمایید


خبر 10 شهریور 1400: اعلام اسامی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی

کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی اسامی ۶۳ نفر از پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۹ کانون آذربایجان غربی را منتشر کرد. ظرفیت این کانون در آزمون وکالت ۹۹ تعداد ۹۰ نفر تعیین شده بود که از این تعداد، ۶۳ نفر به سهمیه آزاد و ۲۷ نفر به سهمیه ایثارگر اختصاص دارد. اسامی پذیرفته شدگان سهمیه ایثارگری و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان این کانون هنوز اعلام نشده است.
گفتنی است در جلسه تعیین ظرفیت پذیرش کارآموزان وکالت بعد از بررسی وضعیت وکالت در استان، با در نظر گرفتن ظرفیت و امکانات موجود دادگستری و کانون وکلای استان و وضعیت وکلای دادگستری علی الخصوص وکلای جوان از حیث معیشت، ظرفیت پذیرش کارآموزان کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان غربی از طریق آزمون ورودی کارآموزی وکالت برای سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۰۵ نفر تعیین شد که ۷۰ درصد این تعداد به میزان ۷۳ نفر سهمیه آزاد و ۳۰ درصد به میزان ۳۲ نفر سهمیه ایثارگران خواهد بود.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید


خبر 10 شهریور 1400: اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری کرمان

کانون وکلای دادگستری کرمان اسامی ۷۰ پذیرفته شده سهمیه آزاد این کانون در آزمون وکالت ۹۹ را اعلام کرد. این افراد از ۱۳ تا ۱۷ شهریور و بر اساس جدول زمانی اعلام شده باید برای ثبت نام و تشکیل پرونده اقدام کنند.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده مدارک و زمانبندی اینجا کلیک نمایید


خبر 10 شهریور 1400: اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد

کانون وکلای فارس، کهگیلویه و بویر احمد اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۹ در سهمیه آزاد را منتشر کرد.
به گزارش اختبار اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۹ سهمیه آزاد از رتبه ۱ تا ۸۸ در وب‌سایت این کانون قرار گرفته است.
طبق جدول تحلیلی اعلام ظرفیت کانون های وکلا برای آزمون وکالت ۱۴۰۰، این کانون ظرفیت کارموز وکالت در سال ۱۴۰۰ را برابر با ۱۲۶ نفر اعلام کرده بود. که از این آمار تعداد ١٠٠ نفر به استان فارس و تعداد ٢۶ نفر به استان کهگیلیویه و بویر احمد اختصاص یافته است.
گفتنی است این کانون در خصوص نحوه حضور پذیرفته شدگان این کانون و مذارک و شرایط لازم هیچ اطلاعیه ای منتشر نکرده است و به محض اعلام شرایط، اطلاعیه ها  در سایت اختبار قرار داده خواهد شد.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد اینجا کلیک نمایید


خبر 10 شهریور 1400: اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری قم

کانون وکلای دادگستری قم اسامی ۱۸ نفر پذیرفته شده نهایی سهمیه آزاد این کانون در آزمون وکالت ۱۳۹۹ را اعلام و خاطرنشان کرد که اسامی پذیرفته شدگان سهمیه ایثارگری نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی این کانون، اسامی پذیرفته‌شدگان سهمیه آزاد به ترتیب رتبه به شرح زیر است:
۱. نسرین پناهی فرد
۲. محسن روزبهانی
۳. محمد اناری
۴. مصطفی واقف وحدت
۵. علی شجاعی مطلوب
۶. علیرضا دهقان طرزجانی
۷. رضا قهرمانی
۸. حمید عزیزی
۹. سمیه خدایی
۱۰. حسین گلزاری
۱۱. یعقوب شعبانی
۱۲. زهرا رجائی
۱۳. ابراهیم قربانی
۱۴. سیدمحمد حسین موسکی انالوچه
۱۵. علیرضا شکاری
۱۶. محمد پوینده دلیر
۱۷. کامران دیدگاه
۱۸. مرتضی شیری
جزییات ثبت نام قبول‌شدگان سهمیه آزاد آزمون وکالت ۹۹ کانون وکلای دادگستری قم
. گروه اول (نفرات اول تا نهم) سه شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۶
۲. گروه دوم (نفرات دهم تا هجدم) روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۱۷
مدارک مورد نیاز:
کپی مصدق همه صفحات شناسنامه ۲ سری
کپی مصدق کارت پایان خدمت ۲ سری
کپی مصدق کارت ملی ۲ سری
کپی مصدق مدرک تحصیلی (کارشناسی) ۲ سری
عکس ۴×۳ دوازده قطعه (پشت نویسی شده)
گواهی ایثارگری، سهمیه ۲ سری (ویژه پذیرفته شدگان با سهمیه)
عکس آقایان حتما باید با کت باشد.
کلیه مدارک در دفتر اسناد رسمی مصدق شود.


خبر 9 شهریور 1400: اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری کردستان

کانون وکلای دادگستری کردستان اسامی ۵۰ نفر پذیرفته شده نهایی این کانون در آزمون وکالت ۹۹ را منتشر کرد. بر اساس اطلاعیه منتشر شده، مهلت ثبت نام قبول‌شدگان از ۱۳ تا ۲۲ شهریور خواهد بود و عدم مراجعه در این مدت، به منزله انصراف است.

جهت مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان سهمیه آزاد اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان سهمیه ایثارگران اینجا کلیک نمایید


خبر 8 شهریور 1400: اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری گلستان

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۹ کانون وکلای دادگستری گلستان در سایت کانون وکلای دادگستری گلستان در هر دو سهمیه آزاد و ایثارگر اعلام شد.
در این آزمون، ۳۵ داوطلب سهمیه آزاد و ۱۵ داوطلب سهمیه ایثارگر در کانون وکلای دادگستری گلستان پذیرفته شده اند. بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی این کانون،‌ شرایط و زمان ثبت نام قبول شدگان متعاقبا اعلام می‌شود.
آخرین آمار اعلام شده از کانون وکلای گلستان در خصوص ظرفیت پذیرش کارآموزان وکالت مربوط به سال ۹۹ می باشد که این تعداد ۵۰ نفر اعلام شد.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید


خبر 8 شهریور 1400: اعلام اسامی نهایی پذیرفته‌ شدگان آزمون وکالت 99 کانون وکلای دادگستری کرمانشاه

اسامی نهایی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۹ کانون وکلای دادگستری کرمانشاه، شامل ۷۰ داوطلب سهمیه آزاد و ۳۰ داوطلب سهمیه ایثارگر، اعلام شد.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی این کانون، فرایند ثبت نام قبول شدگان به ترتیب رتبه آنها از ۱۳ تا ۱۶ شهریور انجام می‌شود. کانون وکلای کرمانشاه همراه با اعلام اسامی پذیرفته شدگان جدول زمانی و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام را به اطلاع عموم رسانده است.
کانون وکلای کرمانشاه در اعلام ظرفیت کارآموزان آزمون وکالت ۱۴۰۰، ظرفیت را برابر با ۱۰۰ نفر اعلام کرده بود که نسبت به سال گذشته با رشد ۵۱ درصدی همراه بود.

جهت مشاهده مدارک و جدول زمانبندی اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان اینجا کلیک نمایید


خبر 6 شهریور 1400: اطلاعیه درخصوص اعلام نتایج آزمون کارآموزی وکالت دادگستری سال 99 (منبع: سایت سازمان سنجش)

پيرو اطلاعيه مورخ 1400/06/02 به‌ اطلاع‌ متقاضيان شرکت کننده در آزمون ‌کارآموزی وکالت سال 1399 می‌رساند، با توجه به متفاوت بودن توضيحات مندرج در اطلاعيه مذکور با توضيحات مندرج در کارنامه آزمون درخصوص نحوه ارسال سوال در مورد محتوای کارنامه، مهلت ارسال هر گونه سوال در رابطه با نمره آزمون و يا سهميه شرکت در آزمون تا تاریخ 08/06/1400 تمدید می‌شود، لذا متقاضیان مي‌توانند نسبت به ارسال سوال یا سوالات خود، فقط از طریق سيستم پاسخگويي اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور تا زمان اعلام شده اقدام نمایند.


خبر 6 شهریور 1400: اطلاعيه زمان برگزاری و امکان مجدد ثبت نام در آزمون های کارشناسان رسمی و وکالت قوه قضائیه سال 1400 (منبع: سایت سازمان سنجش)

با توجه به تعویق زمان برگزاری آزمون های کارشناسان رسمی و وکالت قوه قضائیه به استناد مصوبه هفتاد و نهمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مورخ 1400/05/25 مبنی برعدم امکان برگزاری این آزمونها در روزهای پنجشنبه و جمعه 18 و 1400/06/19، زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی قوه قضائیه به روز پنجشنبه مورخ 1400/07/22 و آزمون وکالت قوه قضائیه به روز جمعه مورخ 1400/07/23 موکول گردید.
با توجه به تعویق زمان برگزاری این آزمونها به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از متقاضیانی كه براي ثبت نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده است كه بتوانند از روز چهارشنبه مورخ 1400/06/10 لغایت روز شنبه مورخ 1400/06/13 نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند. 
لذا متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه اصلاحیه مورخ 1400/05/09 آزمون کارشناسان رسمی و اطلاعیه راهنمای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه، به درگاه اطلاع‌رسانی  اين سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. 
ضمناً آن دسته از متقاضیانی که قبلا  ثبت‌نام خود را تکمیل نموده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند تا مهلت اعلام شده، بجز عکس، سایر اطلاعات خود را ویرایش نمایند.


خبر 4 شهریور 1400: تمدید مجدد مهلت ثبت نام آزمون وکالت و کارشناسان رسمی در سال 1400 (منبع: خبرگزاری مهر)

جاماندگان از ثبت‌نام در آزمون وکالت و کارشناسی سال ۱۴۰۰ می‌توانند چهارشنبه هفته آینده در این دو آزمون ثبت‌نام کنند.
پیرو درخواست‌های مکرر داوطلبان آزمون وکالت و کارشناسی رسمی ۱۴۰۰ مبنی بر بازگشایی مجدد سایت ثبت‌نام در آزمون، با پیگیری‌های مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، فرصت ثبت‌نام مجدد به داوطلبان داده می‌شود.
با هماهنگی صورت‌گرفته با سازمان سنجش، این دسته از داوطلبان خواهند توانست از دهم تا سیزدهم شهریور با مراجعه به سایت سازمان سنجش در آزمون‌های وکالت و کارشناسی رسمی ۱۴۰۰ ثبت‌نام کنند.
فرصت اعطایی آخرین مهلت ثبت نام بوده و قابل تمدید نمی‌باشد. جزئیات این خبر در تارنمای مرکز قابل دسترسی است.


خبر 2 شهریور 1400: اعلام نتایج آزمون کارآموزی وکالت دادگستری سال 99 

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1399 اعلام گردید.

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 2 شهریور 1400: اطلاعیه تعویق آزمون اختبار کانون وکلای مازندارن

به اطلاع کارآموزان محترم می رساند، بنا به تصمیم کمیسیون کارآموزی و اختبار، بالحاظ شرایط شیوع بیماری کرونا و محدودیت و ممنوعیت تردد، اختبار در تاریخ های ششم، هشتم و دهم شهریور ماه برگزار نخواهدشد. زمان برگزاری اختبار مجدداً اعلام می گردد . 


خبر 2 شهریور 1400: اطلاعیه اعلام نتایج آزمون کارآموزی وکالت دادگستری سال 99 

به اطلاع متقاضیان شرکت کننده در آزمون کارآموزی وکالت که در روز جمعه مورخ 1400/04/25 برگزار گردید، می رساند که نتایج آزمون مذکور از روز سه شنبه مورخ 1400/06/02 در درگاه اطلاع رسانی سازمان ‌سنجش آموزش كشور قرار می گیرد. متقاضیان پس از دریافت نتیجه آزمون، درصورت هرگونه سوال در رابطه با نمره آزمون و یا سهمیه شرکت در آزمون، می توانند موضوع خود را فقط در قسمت سیستم پاسخگویی این سازمان حداكثر تا تاريخ 1400/06/06 مطرح نمایند.
ضمناً متقاضیان درصورتی که درخصوص شرايط و ضوابط آزمون سوال یا سوالاتی دارند مي توانند موضوع را صرفاً به صورت كتبي به كانون های محلي اعلام نموده و  نتيجه رسيدگي را نيز از آن طريق پیگیری نمایند.


خبر 1 شهریور: اعلام نتایج آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه سال 99 

 کلیه داوطلبان محترم آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ می‌توانند از امروز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ با مراجعه به سامانه جذب مرکز وکلای قوه قضائیه کارنامه خود را مشاهده کنند.
ضمناً داوطلبان محترم می‌توانند هرگونه سوال در خصوص اعلام نتایج آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ را از قسمت پشتیبانی (تیکت) سامانه جذب مطرح و پیگیری نمایند، لذا تأکید میگردد از مراجعه حضوری خودداری شود.

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 1 شهریور 1400: نتایج آزمون وکالت سال 99 فردا اعلام می شود

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه با انتشار پیامی در فضای مجازی از پذیرش حدود ۷۸ درصد شرکت‌کنندگان در آزمون وکالت ۹۹ خبر داد.
خبرگزاری میزان - علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود نوشت: داوطلبان عزیز آزمون وکالت۹۹ مرکز وکلا ان شاءالله می‌توانند فردا با مراجعه به سامانه جذب، کارنامه نهایی خود را مشاهده کنند.
خبر خوش آنکه از حدود هفت‌هزار داوطلب راه‌یافته به مرحله دوم، حدود ۷۸ درصد شرکت‌کنندگان پذیرفته شدند.


خبر 31 مرداد 1400: اعلام نتایج آزمون وکالت سال 99 در هفته آینده (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نایب‌‌رئیس اسکودا گفت: سازمان سنجش آموزش کشور نتایج آزمون وکالت کانون‌های وکلا را هفته آینده منتشر می‌کند؛ این آزمون ۲۵ تیرماه در سراسر کشور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، آزمون وکالت ۱۳۹۹ اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) بعد از چند بار تعویق در پاییز، زمستان و بهار گذشته، ماه گذشته در سراسر کشور برگزار شد.
سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری این آزمون بود که با هماهنگی اسکودا برگزار شد.
ابراهیم کیانی، نایب‌رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در خصوص اعلام نتایج به خبرنگار تسنیم گفت: نتایج آزمون وکالت ۱۳۹۹ حداکثر تا ظرف یک هفته از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
گفتنی است؛ آزمون کارآموزی وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلای دادگستری روز جمعه ۲۵ تیرماه در سراسر کشور برگزار شد.
این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور و با مجوز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت داوطلبان و مجریان آزمون، در ۱۱۰ حوزه دانشگاهی و زیرمجموعه‌های آن برگزار شد.
برای آزمون کارآموزی وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلا ۸۱۵۰۸ داوطلب ثبت‌نام کرده بودند. بیشترین شرکت‌کننده برای کانون وکلای دادگستری مرکز با ۲۸۲۹۹ داوطلب و کمترین هم برای کانون وکلای چهارمحال و بختیاری با ۵۳۵ داوطلب بود.
این داوطلبان برای کسب ۳۸۴۵ ظرفیت در تمامی استان‌ها با هم به رقابت پرداختند.
آزمون کارآموزی وکالت ۱۳۹۹ کانون‌های وکلای دادگستری پیش از این سه بار در آذرماه و اسفندماه پارسال و فروردین ماه امسال به دلیل شیوع کرونا و مخالفت ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا با برگزاری آن، به تعویق افتاده بود.


خبر 31 مرداد 1400: احتمال برگزاری آزمون وکالت در مهر ماه 1400 (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رییس مرکز وکلای قوه قضائیه با اشاره به اینکه برگزاری آزمون وکالت این مرکز در شهریور ماه به خواست سازمان سنجش به تعویق افتاد، گفت: به دنبال برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰در مهرماه هستیم.
علی بهادری‌جهرمی، رییس مرکز وکلای قوه قضائیه در گفت‌وگو با خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم گفت: شرایط کشور در خصوص اوج‌گیری شیوع بیماری کرونا و قرار گرفتن استان‌ها در پیک پنجم همه‌گیری، ستاد ملی مبارزه با کرونا را بر آن داشت تا مرحله کتبی آزمون وکالت 1400 مرکز وکلا را به تعویق بیندازد.
وی افزود: طبق اعلام قبلی، قرار بود آزمون وکالت 1400 مرکز وکلا در تاریخ 18 شهریور برگزار شود، تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون در موعدد مقرر پیش‌بینی و اجرا شده بود که متأسفانه با پیک پنجم شیوع کرونا مواجه شدیم و به این ترتیب برگزاری آزمون در شهریور ماه ممکن نیست.
بهادری‌جهرمی ادامه داد: با توجه به فروکش کردن پیک پنجم در برخی استان‌ها و نیز تلاش‌هایی که دولت محترم در خصوص کنترل بیماری و واکسیناسیون گسترده مردم دارد، به نظر می‌رسد به زودی شاهد پایدار شدن وضع بیماری در کشور خواهیم بود و به‌زودی شاهد برگزاری آزمون وکالت 1400 مرکز وکلا خواهیم بود.
رییس مرکز وکلای قوه قضائیه تصریح کرد: زمان مطلوب برای ما برگاری آزمون در مهرماه 1400 است تا هم داوطلبان در خصوص برنامه‌ریزی تحصیلی خود با مشکل مواجه نشوند، و هم اینکه در برنامه‌های مرکز در خصوص تأمین وکلای مورد نیاز کشور با خللی ایجاد نشود. البته این نظر مطلوب ماست و همه‌ چیز به کنترل بیماری کرونا در ماه‌های آینده و نیز تصمیم ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بستگی دارد.


خبر 26 مرداد 1400: اطلاعیه تعویق آزمون مرکز وکلا و کارشناسان رسمی در سال 1400 (منبع: خبرگزاری فارس)

آزمون ورودی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به تعویق افتاد.
به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، با اوج گیری کرونا در شهریور ماه آزمون ورودی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به تعویق افتاد.
زمان جدید برگزاری آزمون هنوز اعلام نشده است.
پیش از این، طبق اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش و همچنین اعلام مرکز وکلا، قرار بود آزمون وکالت دادگستری مرکز در روز ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۰ و آزمون کارشناسی رسمی مرکز در روز ۱۸ شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار شود


خبر 27 تیر 1400: آزمون اخذ پروانه کارآموزی وکالت هفتم آبان 1400 برگزار می شود (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت: آزمون وکالت امسال هفتم آبان ماه برگزار می‌شود. آقای کوشا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، درباره برگزاری آزمون وکالت امسال افزود:​ این آزمون طبق مصوبه، هفتم آبان ۱۴۰۰ برگزار می‌شود که متولی و مجری برگزاری آزمون نیز سازمان سنجش است.
وی گفت:​ در آزمون امسال ما ظرفیت‌ها را بالا بردیم و به کانون‌های وکلا دادگستری سراسر کشور اعلام کردیم که ۲۰ تا ۲۵ درصد ظرفیت خو را افزایش دهند بنابراین امسال بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ کاراموز وکالت برای جذب خواهیم کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 تیر 1400: اعلام زمان برگزاری آزمون وکالت در سال 1400 (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه زمان برگزاری آزمون وکالت و کارشناسی ۱۴۰۰ مرکز وکلا قوه قضاییه را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در نشست خبری صبح امروز خود با اشاره به آزمون وکالت سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ هم آزمون وکالت و هم آزمون کارشناسی برگزار می‌شود و مجری هر دو آزمون سازمان سنجش است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

آزمون پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری سال 99 - 26 شهریور 99

به اطلاع متقاضیان میرساند كانونهای وكلای دادگستری ایران (عضو اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران- اسکودا) متشكل از كانون وكلای دادگستری مرکز- آذربایجان شرقی – فارس و كهگیلویه و بویراحمد- اصفهان – آذربایجان غربی – مازندران- خراسان رضوی، شمالی و جنوبی – گیلان- قزوین- خوزستان – كرمانشاه – همدان – قم – كردستان – گلستان – اردبیل-  مرکزی- بوشهر – زنجان – لرستان – کرمان- البرز -چهارمحال و بختیاری- یزد و ایلام از طریق آزمون كتبی و طبق مقررات و قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مصوب سال 1376 به تعداد مورد نیاز مجموعاَ 3845 نفر و با توجه به شرح، شرایط و موارد زیر كارآموز وكالت میپذیرند.
مهلت ثبت نام تا 16 مهر 99 تا روز دوشنبه 21 مهر 99 تا روز یکشنبه 27 مهر 99 می باشد.

> مواد امتحانی

این آزمون، كتبی، یک مرحله‌ای به صورت تستی بوده و ضرائب دروس آن به شرح ذیل می‌باشد:

ردیف نام دروس ضریب
1 حقوق مدنی 3
2 آیین دادرسی مدنی 3
3 حقوق تجارت 2
4 اصول استنباط حقوق اسلامی 1
5 حقوق جزای عمومی و اختصاصی 2
6 آیین دادرسی کیفری 2

تبصره 1: سوالات هر یک از مواد آزمون از قلمرو قوانین و مقررات ذکر شده در ذیل هر عنوان و نیز آراء وحدت رویه مرتبط طرح می شود. فهرست منابع در جدول پیوست شماره 1 این آگهی می باشد.

> شرایط شركت در آزمون و اخذ پروانه كارآموزی وكالت

1-3- تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
2-3- دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشكده‌های حقوق داخل یا خارج كشور كه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.
تبصره 1: كسانی كه فاقد مدرك كارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارك بالاتر آن هستند حق شركت در آزمون را ندارند؛ بنابراین از ارائه مدارك بالاتر به جز مدارك كارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.
تبصره 2 : مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
تبصره 3: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند.
3-3 – شرایط سنی: پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت نام سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه‌های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می‌شود که هنگام ثبت‌نام سن آنها از پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.
4-3- برای اشخاصی پروانه كارآموزی صادر میشود كه دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

> نحوه ثبت نام و توزیع کارت شرکت در آزمون و تاریخ آزمون

1-5- ثبت‌نام از متقاضیان منحصراً از طریق اینترنت و درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور از روز یکشنبه مورخ 1399/07/06 لغایت روز چهارشنبه مورخ 1399/07/16 انجام خواهد شد.
2-5- متقاضیان باید برای واریز هزینه ثبت‌نام، از طریق کارت های اعتباری عضو شبکه شتاب، که رمز دوم آن فعال باشد، طبق دستور العمل اعلام شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، و در زمان اعلام شده در بند 1-5، نسبت به پرداخت هزینه ثبت‌نام اقدام کنند.
تبصره: در این خصوص متقاضیان می‌توانند از کارتهای اعتباری دیگران که رمز دوم آن فعال باشد نیز استفاده کنند.
3-5- توزیع کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می‌شود و متقاضیان باید با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن کد پیگیری و شماره پرونده خود به سیستم، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی کارت و نحوه آن، زمان و مکان رفع نقص یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
4-5- با توجه به برگزاری آزمون سال جاری در همه مراکز استانها، متقاضیان آزمون می‌توانند صرف نظر از کانون انتخابی، مرکز استان محل سکونت خود را به عنوان محل آزمون تعیین نمایند. نشانی محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد.
5-5- تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه مورخ 1399/09/28 میباشد.

توجه مهم:
جهت مشاهده آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری 26 شهریور 99 اینجا کلیک نمایید

توجه: مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.

جهت مشاهده متن اگهی در سایت اصلی سازمان سنجش اینجا کلیک نمایید


اخبار لحظه به لحظه آزمون وکالت دادگستری در سال 1400 را از این قسمت دنبال کنید:
+ آزمون اخذ پروانه کارآموزی وکالت هفتم آبان 1400 برگزار می شود (27 تیر 1400)
+ اعلام زمان برگزاری آزمون وکالت در سال 1400 (21 تیر 1400)
ادامه اخبار...


لینک های مفید و مرتبط
لیست صفحات مفید
شرایط آزمون استخدامی زمان آزمون استخدامی کارت آزمون استخدامی نتایج آزمون استخدامی
راهنمای قبولی در آزمون های استخدامی راهنمای قبولی در مصاحبه های استخدامی
درصدها و کارنامه های شرکت کنندگان آزمون های استخدامی دانلود رایگان اصل دفترچه های آزمون استخدامی
سوالات استخدامی خود را از ایران استخدام بپرسید معرفی کتاب های استخدامی ایران استخدام
لیست صفحات مرتبط
صفحه اخبار آزمون استخدام وزارت دادگستری صفحه اخبار آزمون کارشناس رسمی دادگستری 
صفحه اخبار آزمون قضاوت ویژه مناطق محروم صفحه اخبار آزمون مترجم رسمی قوه قضاییه
صفحه اخبار فراخوان تأسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی  صفحه اخبار آزمون استخدامی قوه قضاییه 
صفحه اخبار آزمون تصدی منصب قضا صفحه اخبار آموزش و اشتغال کارآموزان قضایی
جهت اطلاع از آخرین اخبار آزمون های استخدامی"ایران استخدام" را در پیام رسان ها دنبال کنید
دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد