جزئیات بیشتر در مورد خبر

استخدام مربیان نهضت سوادآموزی

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید


خبر 14 مهر 97: نهایی شدن اصلاحیه آخر قانون بکارگیری نیروهای حق التدریسی و نهضتی (منبع: خبرگزاری پانا)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد اصلاحیه آخر قانون استفاده از نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در حال نهایی شدن و ابلاغ به دولت است.

اللهیار ترکمن گفت: «بحث استخدام نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی به قانونی برمی‌گردد که اخیرا در مجلس تصویب شد، اصلاحیه این قانون وقتی در شورای نگهبان تصویب و نهایی شود و به دولت ابلاغ شود، آموزش و پرورش دقیقا براساس مفاد آن قانون عمل می‌کند.»

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)


خبر 11 مهر 97: برنامه ای برای جذب آموزشیاران نهضت وجود دارد؟ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: این افراد آموزش دهنده‌ها هستند که در حال حاضر برای جذب آنان در آموزش و پرورش برنامه‌ای وجود ندارد اما مجلس شورای اسلامی طرحی را تصویب کرده که هنوز به آموزش وپرورش ابلاغ نشده است بعد از ابلاغ این طرح به دنبال جذب این گروه‌ها نیز خواهیم بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)


خبر 9 مهر 97: لزوم جذب 129 هزار معلم در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی، در جلسه شورای آموزش و پرورش چالوس با بیان اینکه با توجه به آنچه که در سند تحول بنیادین آمده است، باید نیروی کارآمد و پاک به جامعه تحویل داد، با اشاره به کمبود 129 هزار معلم در کشور، گفت: دچار یک سری مشکلات مالی هستیم که نمی توان دولت را برای استخدام اجبار کرد و از سویی جوانان ما تحصیل کردند که مشغول شوند و همه اینها موجب نگرانی هایی شده است.

مدیر آموزش و پرورش چالوس تصریح کرد: از نظر نیروی انسانی 166 نیرو یعنی 40 هزار ساعت کمبود داشتیم که با تدریس معلمان، معاونان، مدیران، مشاوران و مربیان پرورشی و حق التدریسی این امر تامین شد اما بازهم با کمبود نیرو مواجه هستیم. در سطح کلان کشور به دلیل اینکه محدودیت استخدام وجود دارد باعث می شود هر سال با مشکل کمبود نیرو مواجه شویم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 مهر 97: بکارگیری نیروهای حق‌التدریس‌ و آموزشیاران نهضتی‌ یکی از راههای موثر برای جبران کمبود معلم (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است آموزش و پرورش باید به‌جای ارائه طرح‌های خلق‌الساعه از حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌های شرایط خاص استفاده کند.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب «طرح معلم تمام‌وقت» در شورای توسعه مدیریت آموزش و پرورش به منظور جبران کمبود معلم در کشور گفت: اداره کردن آموزش و پرورش به هر قیمت ثمره‌ای جز آسیب برای نسل آینده به همراه نخواهد داشت و چنین تمهیداتی مصداق سپری کردن زمان و مدیریت بر اساس “از این ستون تا آن ستون فرج است” به شمار می‌رود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 مهر 97: آیا وزارت آموزش و پرورش ملزم به استخدام آموزشیاران نهضتی است؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید طبق قانون آموزش و پرورش ملزم به استخدام نیروهای نهضتی نبوده و دلیل اعتراض این نیروها مشخص نیست.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران فعلی کمبود معلم در سال تحصیلی جدید گفت: طرح معلم تمام‌وقت ایده خوبی نیست؛ باید به جای ارائه طرح‌های خلق‌الساعه، نیروهایی که پشت خط نگه داشته شده‌اند همچون حق‌التدریس‌ها، نهضتی‌های خاص و … مورد استفاده قرار گیرند زیرا این نیروها هم جوان و به‌روز هستند و هم آرامش و انگیزه دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 مهر 97: لزوم تعیین تکلیف معلمان نهضت سواد آموزی توسط وزیر آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف معلمان نهضت سواد آموزی از سوی وزیر آموزش و پرورش شد.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعتراضات روز گذشته (دوشنبه) جمعی از معلمان نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: این افراد که جزو گروه چهار بوده و طبق مصوبه پیشین باید وضعیتشان روشن شود، با توجه به آغاز سال تحصیلی باید هر چه‌ زودتر تعیین تکلیف شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 شهریور 97: تصویب طرح الحاق يک ماده به قانون استخدام معلمان حق‌التدريس و آموزشياران در شورای نگهبان (منبع: سایت اطلاع رسانی شورای نگهبان )

طرح الحاق يک ماده به قانون تعيين تکليف استخدامي معلمين حق‌التدريسي و آموزشياران نهضت سوادآموزي در وزارت آموزش و پرورش كه با اصلاحاتي در جلسه مورخ سيزدهم شهريور ماه يكهزار و سيصد و نود و هفت به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است؛ در جلسه مورخ 1397/06/21 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 شهریور 97: لزوم جذب حق التدریس ها و سرباز معلمان برای جبران کمبود نیروی هنرستان ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو فراکسیون فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی راهکارهای آموزش و پرورش برای جبران نیروی انسانی موردنیاز هنرستان‌ها را برشمرد.
روح الله بابایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به استقرار پایه دوازدهم در هنرستان‌ها و کمبود نیروی انسانی برای تدریس در این پایه، گفت: با توجه به تالیف کتب جدید برای این پایه باید نیروهایی آموزش دیده در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی حاضر شوند تا آموزش‌های مهارتی مناسب و به روز در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی بیان کرد: اگرچه استفاده از سرباز معلم یکی از راهکارهای جبران کمبود دبیر در هنرستان‌ها است اما سربازی کاری اجباری است بنابراین نمی‌توان از آنها انتظار ارائه تدریس به روز و کامل را داشت.

بابایی صالح ادامه داد: در بین معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی افرادی هستند که مدرک تحصیلی آنها رشته‌های مرتبط با حوزه‌های مهارتی است هرچند این نیروها استخدام نشده‌اند اما می‌توان از این نیروها استفاده کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 شهریور 97: پیگیری استخدام معلمان حق التدریس و پیش دبستانی در مجلس (منبع: خبرگزاری ایرنا)

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث استخدام معلمان حق التدریس و پیش دبستانی در مجلس پیگیری شده و تاکنون نیز نتایج خوبی بدنبال داشته است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مهدی فرشادان روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: تلاش برای رفع مشکلات معلمان در زمینه های دیگر از جمله معیشتی نیز با جدیت دنبال می شود و با توجه به وضعیت سعی بر این است که بسته هایی برای اقشار کارمند از جمله معلمان گرفته شود.
وی همچنین افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را از دیگر اقدامات مورد توجه مجلس اعلام کرد و گفت: با تلاش های انجام شده 80 نفر دیگر به ظرفیت قبلی این دانشگاه اضافه شده که باید تلاش شود این میزان بیشتر افزایش پیدا کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 شهریور 97: تامین بار مالی قانون تعیین تکلیف حق‌ التدریس‌ها و نهضتی‌ها در بودجه سالیانه (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید در صورت تایید شورای نگهبان، دولت موظف است بار مالی ناشی از تعیین تکلیف حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌ها را در قوانین سالیانه بودجه پیش‌بینی و نسبت به جذب آنها اقدام کند.
محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح آخرین تصمیم مجلس برای اصلاح طرح الحاق یک ماده به تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: بر اساس آخرین تصمیم مقرر شد اجرای بند 4 این طرح اصلاحی که مغایر با اصل 75 قانون اساسی و دارای بار مالی برای دولت تشخیص داده شده بود، منوط به پیش‌بینی منابع مالی لازم در قوانین بودجه سنواتی باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 97: بار مالی طرح اصلاح قانون استخدامی معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده گرمسار در مجلس گفت: طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی است و بار مالی دارد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در اخطاری با استناد به اصل 75 قانون اساسی و پس از بررسی طرح یک‌فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: پیشنهاد چاپ‌شده‌ای برای این دستور داشتیم اما بدون توجه به این پیشنهادات، رأی‌گیری انجام شد.

وی افزود: بنا بر یکی از بندهای این طرح، بار مالی این قانون از محل حذف حقوق دریافتی حق‌التدریسی‌های تبدیل وضعیت شده در این قانون در بودجه سنواتی تأمین می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 97: تصویب قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری پانا)

طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش تصویب شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را که پیشتر با ایراد شورای نگهبان مواجه شده بود در دستور کار خود قراردادند.

وکلای ملت در نهایت اصلاحیه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان را با 161 رای موافق، 15 رای مخالف و 8 رای ممتنع به تصویب رساندند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 شهریور 97: شورای نگهبان قانون استخدام نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت را رد کرد (منبع: خبرگزاری ایلنا)

در روزهای گذشته طرح جذب معلمان حق‌التدریس در شورای نگهبان رد شد. این معلمان خواستار اصلاح طرح در مجلس و تسریع روند کار هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طرح الحاق یک ماده به “قانون تعیین تکلیفِ استخدامیِ معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی”، در شورای نگهبان به تصویب نرسید.

شورای نگهبان، بند 4 این ماده را مغایر با اصل 75 قانون اساسی تشخیص داد و طرح را برای اصلاح به مجلس بازگرداند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 شهریور 97: لزوم اجرای قانون تعیین تکلیف نیروهای حق ‌التدریسی توسط دولت (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اجرای قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی را وظیفه دولت دانست.

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها گفت: وظیفه دولت اجرای قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی است؛ تعیین تکلیف این نیروها به دو بخش تقسیم شده؛ بخشی در مورد استخدام نیروهای حق التدریسی و بخشی نیز در مورد نیروهایی است که به شیوه‌های مختلف بکارگیری می‌شدند؛ اما حق‌التدریسی نبودند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 شهریور 97: جذب 50 هزار معلم حق التدریسی از ابتدای مهر ماه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برای پرداخت دستمزد حق‌التدریسی‌ها، در سال تحصیلی جدید، نگرانی وجود ندارد.
علی اللهیارترکمن در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که از اول مهر از 50 هزار معلم حق‌التدریسی استفاده خواهد شد؛ آیا برای پرداخت دستمزد این افراد تمهیداتی اندیشیده شده است، گفت: پرداختی به این افراد، در اعتبارات مصوب ما قابل انجام است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 شهریور 97: آخرین جزئیات مصوبه استخدامی نیروهای حق التدریس (منبع: روزنامه خراسان شمالی)

معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، جزئیاتی از مصوبه استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را اعلام کرد. «خوش آینه» با اشاره به این که نمایندگان در نشست علنی 16 مردادماه مجلس شورای اسلامی با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی موافقت کردند، افزود: خبر جدیدی از استخدامی های جدید نیست و بعد از آن مصوبه مجلس مورد تازه ای از وزارتخانه آموزش و پرورش به ما اعلام نشده است.وی تصریح کرد: تمام نیروهای حق التدریس با توجه به رشته و دوره تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و براساس نیاز استان ها باید یک دوره آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 شهریور 97: روند تعیین تکلیف استخدام آموزش دهندگان نهضت ‌سوادآموزی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه لایحه اجباری شدن آموزش را تهیه کرده‌ایم گفت: این طرح باید در قالب مصوبه دولت یا شورای عالی انقلاب فرهنگی یا مجلس تصویب و اجرا شود. اکنون آموزش اختیاری است و اگر فردی بخواهد زودتر از نظام آموزشی خارج شود حاکمیت نمی‌تواند از او ممانعت کند زیرا قانونی در این باره نداریم. امید است این امر در قالب لایحه به نتیجه برسد.

به گزارش ایسنا، علی باقرزاده در نشست خبری که در نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یک‌ساله وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان البرز برگزار شد با بیان اینکه در یک‌سال گذشته حدود ۷۰۱ هزار و ۶۸۹ نفر در فعالیت‌های سوادآموزی شرکت کرده‌اند گفت: از این تعداد ۳۸۱ هزار نفر در دوره‌های آموزشی مصوب منتهی به مدرک تحصیلی و ۳۲۰ هزار نفر در فعالیت‌های آموزشی مکمل شرکت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 مرداد 97: سهم آموزشیاران نهضت سوادآموزی از استخدام آموزش و پرورش چقدر است؟ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس در نشست علنی سه شنبه، 16 مرداد مجلس شورای اسلامی با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی موافقت کردند.

براساس این قانون: آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر (دو نفر و بالاتر) که در قبل از سال 1392 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند (مشمولین قانون اصلاحی 1395/6/3) پس از شرکت و قبولی در آزمون داخلی که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود و با توجه به نیاز آموزش و پرورش، رشته تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور باید حداقل دوره یک ساله آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند تا پس از قبولی در آزمون پایان دوره تا پایان برنامه ششم توسعه به استخدام درآیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 مرداد 97: لزوم استخدام نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضتی توسط آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری اقتصاد آنلاین)

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش موظف به استخدام ۳۱هزار معلم حق التدریس و آموزشیار نهضت سوادآموزی است، گفت: در حالی وزارت آموزش و پرورش مقاومت هایی در برابر استخدام این افراد دارد که متاسفانه ۲۸هزار نفر دیگر را به صورت شرکتی به کار گرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 مرداد 97: احتمال برگزاری آزمون استخدام معلمان نهضت سوادآموزی در اواخر سال آینده (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

معاون منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره گام این وزارتخانه برای تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس، نهضتی‌ها و پیش‌دبستانی‌ها پس از مصوبه اخیر مجلس توضیحاتی ارائه کرد.
وی با بیان اینکه طبق قانون دولت برای تدوین آیین‌نامه 3 ماه فرصت دارد، افزود: تا زمان طی شدن مراحل ابلاغ قانون، تشکل کمیته، نگارش و تدوین آیین‌نامه احتمالا آزمون نهضت سوادآموزی اواخر سال آینده برگزار خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 مرداد 97: تعیین تکلیف بیش از 60 هزار نیروی حق التدریس و آموزشیار نهضتی با تصمیم مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تعیین تکلیف بیش از ۶۰ هزار نیروی حق التدریس و آموزشیار نهضتی با تصمیم اخیر مجلس خبر داد.
ناصر شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در نشست علنی هفته گذشته مجلس، اظهار کرد: مجلس در تصمیمی عاقلانه و بسیار مهم به این مصوبه رأی قاطعی داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مرداد 97: اعلام جزئیات استخدام مشروط معلمان حق‌التدریس و 36 هزار نهضتی‌ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

استخدام معلمان حق‌التدریس، نیروهای پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در چند سال اخیر یکی از موضوعات چالشی و بحث برانگیز حوزه تامین منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش بوده است.

آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر (دو نفر و بالاتر) که قبل از سال ۱۳۹۲ با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند (مشمولین قانون اصلاحی ۳ شهریور ۹۵) بعد از قبولی در آزمون داخلی که توسط وزارت آموزش و پروش برگزار می‌شود با توجه به نیاز آموزش و پرورش، رشته تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور باید حداقل دوره یک ساله آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند و پس از قبولی در آزمون پایان دوره تا پایان برنامه ششم توسعه به استخدام درآیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مرداد 97: اقدامات آموزش و پرورش بعد از تصویب استخدام معلمان حق التدریسی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وزیر آموزش و پرورش درباره اقدامات این وزارتخانه پس از مصوبه مجلس مبنی بر تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس توضیحاتی ارائه کرد.

سید محمد بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به اینکه اقدامات آموزش و پرورش پس از مصوبه مجلس مبنی بر تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و پیش دبستانی چه خواهد بود، گفت: این موضوع به شورای نگهبان بستگی دارد که چه زمانی این قانون را تصویب کرده و آن را به آموزش و پرورش ابلاغ کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 مرداد 97: استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضتی در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

وزارت آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش شد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه (16 مرداد 97) طرح الحاق یک ماده به تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را مورد بررسی قرار دادند.

این طرح نهایتا پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان با 154 رای موافق، 13 رای مخالف و 14 رای ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

بر اساس ماده الحاقی ماده واحده طرح مزبور، وزارت آموزش و پرورش مکلف است مشمولین قانون اصلاحی تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 3 شهریور 95 را با رعایت مواردی به استخدام درآورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 مرداد 97: بررسی طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس در جلسه علنی امروز مجلس (منبع: خبرگزاری مهر)

جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

دستور کار نشست علنی امروز مجلس به این شرح اعلام شده است؛

– ادامه بررسی طرح اصلاح بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه

– گزارش شور دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 مرداد 97: لزوم استفاده از نیروهای حق ‌التدریس و اداری آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص راهکارهای لازم برای تامین نیروی انسانی در پایه دوازدهم هنرستان‌ها توضیحاتی ارائه کرد.وی با بیان اینکه مدرک و رشته تحصیلی تعدادی از نیروهای انسانی بخش اداری یا مدیران آموزش و پرورش متناسب با تدریس آموزش‎های مهارتی است، خاطرنشان کرد: می‌توان از این نیروها برای حضور در پایه دوازدهم هنرستان‌ها استفاده کرد و مدیریت مدارس را به نیروهای مازاد مقاطع و رشته‌های دیگر واگذار کرد.

میرزاده ادامه داد: در بین معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی افرادی هستند که مدرک تحصیلی آنها رشته‌های مرتبط با حوزه‌های مهارتی است هرچند این نیروها استخدام نشده‌اند اما می‌توان از این نیروها استفاده کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 مرداد 97: ضرورت بررسی وضعیت استخدامی معلمان حق التدریسی در مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به لزوم تعیین تکلیف وضعیت معلمان حق التدریس در مجلس گفت: تغییر در دستور کار با جمع آوری امضا به رسم تبدیل شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: اگرچه براساس آیین نامه می توان با جمع آوری امضا دستور کار را تغییر داد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 مرداد 97: جذب بیش از 30 هزار نیروی حق التدریس در سال تحصیلی جدید (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از بکارگیری ۳۲ هزار نیروی حق‌التدریس در سال تحصیلی جدید خبر داد. وی همچنین با اشاره به جبران کمبود معلم از طریق بکارگیری حق‌التدیسی‌ها گفت:‌ سال گذشته حدود ۶۰ هزار نیروی حق‌التدریس یا نیروی شاغل غیرموظف را به کار گرفتیم. امسال پیش‌بینی ما این است که این تعداد به عددی معادل ۹۰ هزار نفر برسد، یعنی ۳۰ هزار نفر دیگر را برای جبران کمبودها بکار می‌گیریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 مرداد 97: تفاوت تعیین تکلیف معلمان حق‌ التدریسی با آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیم کمیسیون آموزش درباره تعیین تکلیف حق‌التدریسان و نهضت سوادآموزی توضیحاتی ارائه کرد.
محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نارضایتی آموزشیاران نهضت سوادآموزی از تبعیض ایجاد شده میان آنها و نیروهای حق‌التدریس در نحوه تعیین تکلیف، گفت: مجلس در سال 94 مصوبه‌ای مبنی بر به کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی و حق‌التدریسان پیش از سال 91 تصویب کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 مرداد 97: آخرین وضعیت استخدام نیروهای حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

اگرچه طولانی شدن زمان تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و نهضتی به دغدغه جدی این افراد تبدیل شده؛ ولی رفت و برگشت مکرر طرح مرتبط با آنها بین صحن علنی مجلس و کمیسیون آموزش، تلاش خانه ملت است برای تدوین قانونی جامع و مانع.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نیروی انسانی اصلی‌ترین عنصر در آموزش و پرورش است و ساماندهی این نیروها همیشه یکی از دغدغه‌های آموزش و پرورش بوده و هست؛ یکی از قوانینی که از سال‌ها پیش چه درصحن علنی مجلس چه در کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار می‌گرفت قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی است که هنوز نیز پیشنهادات بسیاری در این زمینه مطرح می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 تیر 97: امکان جذب 40 هزار نیروی حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،معاون وزیر آموزش و پرورش گفت : طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی نیز در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است و در صورت تصویب و تبدیل به قانون وضع استخدامی نیروهای حق التدریس مشخص خواهد شد که پیش بینی میشود با تصویب آن 40 هزار نیروی حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 تیر 97: تعیین تکلیف وضعیت استخدامی حق ‌التدریسان و آموزشیان نهضت ‌سواد آموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از نتیجه بررسی‌های کمیسیون متبوعش درخصوص وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی خبر داد.
سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه طی هفته پیش رو طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین‌تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مجددا در صحن علنی بررسی می‌شود، گفت: اصلاحیه این طرح در حالی ازسوی کمیسیون آموزش به صحن ارائه شده است که طرح قبلی مبنی بر استخدام این افراد براساس شرکت در آزمونی یکپارچه، اعلام نیاز سازمان استخدامی کشور و تعیین سقف نمره پذیرش به تفکیک جنس، سن، سابقه، شهرستان و استان نتوانست رای نمایندگان را کسب کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 تیر 97: طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و نهضتی چه دستاوردهایی دارد؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه طرح بکارگیری و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی پس از رفت و برگشت‌های مداوم در کمیسیون آموزش مورد تصمیم‌گیری نهایی قرار گرفت، گفت: این طرح نیاز به چکش‌کاری دارد و اعضای کمیسیون نهایت اهتمام خود را برای رفع ایرادات تبصره‌های باقیمانده به کار خواهند برد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروهای حق‌التدریس بر اساس نیاز آموزش و پرورش و توان دولت استخدام می‌شوند، افزود: نحوه تصمیم‌گیری در مورد تعیین تکلیف وضعیت این نیروها طی هفته‌های آتی به اطلاع عموم خواهد رسید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 تیر 97: تهیه دستورالعمل اجرایی تعیین تکلیف استخدام نیروهای حق‌التدریس و نهضتی در انتظار آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از مهلت سه ماهه به آموزش و پرورش برای تهیه دستورالعمل اجرایی تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و نهضتی خبر داد.

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در مورد آخرین تغییرات ایجاد شده در طرح بکارگیری و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، گفت: این طرح توسط اعضای کمیسیون تصویب و هم اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی قرار دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 تیر 97: جذب و استخدام 1400 معلم جدید در آموزش و پرورش تهران برای سالجاری (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال یک هزار معلم جدید از طریق حق التدریس و 400 معلم از طریق پنجمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در این نهاد جذب خواهند شد.

«عباسعلی باقری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش تهران به دلیل بازنشستگی و خروج نیروها به سایر دستگاه ها اظهار داشت : تا پایان سال جاری چهار هزار و 800 معلم بازنشسته و سه هزار و 500 معلم نیز از سیستم آموزش و پروش خارج خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 97: تشکیل کمیته تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی (منبع: خبرگزاری مهر)

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاشمان بررسی و تصویب طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس در مجلس است.

عامر کعبی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن الزامی خواندن تعیین تکلیف معلمان حق التدریس افزود: به دنبال تصویب طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس هستیم و این طرح در زمان حاضر توسط مجلس در حال بررسی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 97: تلاش مجلس برای جذب حداکثری نیروهای حق التدریسی و نهضتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تلاش مجلس برای وضع قانونی با هدف جذب حداکثری نیروهای حق التدریس و نهضتی، اعلام کرد: جذب تمام این افراد، توازن جنسیتی در آموزش و پرورش را بر هم می‌زند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 تیر 97: اطلاعیه ویژه آموزش و پرورش در مورد آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی (منبع: سایت سازمان نهضت سود آموزی)

کلیه آموزش دهندگانی که از سال 1379 به بعد با سواد آموزی همکاری داشته اند می بایست با مراجعه به وبسایت سازمان نهضت سواد اموزی  و کلیک بر روی آیکون تکمیل اطلاعات آموزش دهندگان در صفحه اصلی وبسایت، نسبت به تکمیل اطلاعات شخصی خود اقدام نمایند .بدیهی است تبعات احتمالی عدم مراجعه و تکمیل اطلاعات در مهلت مقرر به عهده آموزش دهندگان خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 تیر 97: چرا طرح تعیین تکلیف استخدام نیروهای حق التدریس و نهضتی تاکنون تصویب نشده است؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس مهم‌ترین مشکل در تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و نهضتی را نبود آماری متقن درباره تعداد آنها دانست و خواستار شفاف‌سازی آموزش و پرورش در این خصوص شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 تیر 97: کمبود 190 هزار معلم در آموزش و پرورش برای مهرماه امسال (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش در آستانه مهرماه با با کسری نیرو مواجه است، گفت: آموزش و پرورش اول مهرماه ۱۹۰ هزار معلم کم دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 تیر 97: موافقت کتبی دولت شرط تصویب طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیته بررسی طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضتی، از تلاش این کمیته برای گرفتن موافقت کتبی دولت برای به سرانجام رسیدن طرح مذکور و تبدیل آن به قانون خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 تیر 97: بررسی آخرین تغییرات طرح تعیین تکلیف استخدامی نیروهای حق التدریسی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید بر اساس آخرین تغییرات طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، شرایط جدیدی برای جذب نیروها تعریف شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 تیر: نظر وزارت آموزش و پرورش در خصوص استخدام و بکارگیری نیروهای حق التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وزیر آموزش و پرورش درخصوص نظر این وزارتخانه درمورد به کارگیری نیروهای حق‌التدریس توضیحاتی ارائه داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 تیر 97: بی نتیجه ماندن طرح تعیین تکلیف استخدام نیرو‌های حق‌التدریس و نهضتی در کمیسیون آموزش (منبع: خبرگزاری میزان)

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس با اشاره به بررسی تعیین تکلیف استخدام نیرو‌های حق‌التدریسی در جلسه امروز کمیسیون گفت: درباره این موضوع بحث و تبادل نظر شد اما به نتیجه نرسید و قرار شد تا کارگروه مربوطه جلسات خود را ادامه دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 تیر 97: لزوم تعیین آمار دقیق معلمان حق التدریس و نهضتی جهت تدوین قانون تعیین تکلیف استخدامی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است تدوین قانون برای نهضتی‌ها و حق‌التدریسان نیاز به تعیین تعداد دقیق آنها از سوی آموزش و پرورش دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 تیر 97: تغییرات اعمال شده بر طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌ التدریس و نهضتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص تغییرات اعمال شده بر طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس توضیحاتی ارائه داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 خرداد 97: ابهامات مطرح در قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس چیست؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص عدم به کارگیری آموزشیاران نهضت سوادآموزی به بهانه مشخص نبودن تعریف دقیقی از واژه تجمیعی در قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف، گفت: تعریف واژه تجمیعی باید در آئین‌نامه توسط آموزش و پرورش مشخص شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 خرداد 97: نیاز به جذب و بکارگیری 900 هزار نفر از کارکنان آموزشی در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: باید از مسئولان پرسید کاهش نیاز به 150 هزار معلم در مهرماه چگونه تدبیر می‌شود؛ آموزش و پرورش 32 هزار معلم حق التدریس دارد که مشغول تدریس هستند و 15 هزار پیش دبستانی و تعدادی آموزشیار نهضتی در انتظار کار هستند لذا پیشنهاد می‌شود آموزش و پرورش به جای آنکه 28 هزار نفر را به صورت خرید خدمات یا شرکتی به کار بگیرد، از این افرادی که امروز با نمایندگان خود در مجلس در ارتباط و در انتظار کار هستند و خود را محق می‌دانند، استفاده کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 خرداد 97: چرا معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت باید از طریق آزمون استخدام شوند؟ (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به مصوبه مجلس گفت: بسیاری از حق التدریس ها و آموزشیاران شرایط استخدامی را دارند اما برگزاری آزمون خیال ما را راحت خواهد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 خرداد 97: بررسی دلایل رد شدن چندین باره طرح تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها در مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تشریح دلایل رد چندین باره طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها در صحن علنی، به تشکیل کمیته‌ای ۷ نفره در این خصوص اشاره کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 97: بررسی طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریسی در کمیته جدید مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کمیته ۷ نفره برای بررسی و تدوین پیشنهادی در خصوص طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در نشست امروز کمیسیون خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 97: طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع شد (منبع: خبرگزاری ایلنا)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تعیین و تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را به کمیسیسون آموزش ارجاع دادند.

خبر 22 خرداد 97: بررسی اصلاحات قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و نهضتی در مجلس (منبع: خبرگزاری میزان)

طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی در حال چکش‌کاری در مجلس است.

خبر 20 خرداد 97: دلایل مخالفت مجلس با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نمایندگان مجلس با طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مخالفت کردند. برخی نمایندگان عدم تعیین اولویت استخدامی در این طرح و همچنین مغایرت با برنامه ششم را از دلایل مخالفت با آن اعلام کردند.

خبر 18 خرداد 97: چه کسانی مشمول طرح مجلس در تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان می شوند؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح ماهیت افرادی که اکنون مجلس در قالب طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان به دنبال تعیین تکلیف‌شان است، گفت: این افراد شامل “حق‌التدریسان”، “نهضتی تجمعی”، “پیش دبستانی‌ها” و “خرید خدمات آموزشی” جامانده پیش از سال 91 هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 خرداد 97: افزوده شدن آموزشیاران نهضت به طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ۲هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی کلاس‌های درس ۵ نفر به بالا را اداره می‌کنند، خواستار تعیین تکلیف آنها شد.جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص چرایی افزوده شدن آموزشیاران نهضت سوادآموزی به طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان، گفت: با توجه به اینکه تعداد آموزشیاران نهضت سوادآموزی که کلاس‌های درس 5 نفر به بالا را اداره می‌کنند حدود 2 هزار نفر هستند بهتر بود که این افراد تعیین تکلیف شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 خرداد 97: چرا نمایندگان با طرح الحاق یک ماده به قانون استخدامی حق‌التدریسان و نهضتی مخالفت کردند؟ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره چرایی مخالفت نمایندگان با طرح الحاق یک ماده به قانون استخدامی حق‌التدریسان توضیحاتی ارائه کرد. سیدمحمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به دلایل عدم رای  نمایندگان مجلس به “طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و نهضتی” اشاره کرد و گفت: نمایندگان در صحن علنی به این طرح طی هفته گذشته رای ندادند تا پیشنهادات جامع تکمیلی بیشتری به آن اضافه شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 خرداد 97: طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و نهضتی تصویب نشد (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نمایندگان مردم در خانه ملت با طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مخالفت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 خرداد 97: غیر قانونی بودن هرگونه جذب و استخدام خارج از ضوابط نیرو در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بابیان اینکه کمبود معلم مشکل جدی سال‌های آینده کشور است، گفت: جذب نیرو توسط مدارس خصوصی خارج از ضابطه و بدون آزمون مغایر با اسناد فرادستی آموزش و پرورش است.وی با اشاره به لزوم جذب معلمان حق التدریس گفت: در جایی که معلم کم داریم، استخدام نیروهای حق التدریس نیاز به آزمون ندارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 اردیبهشت 97: استخدام معلمان پیش‌دبستانی‌ و آموزشیاران نهضت به شرط برگزاری آزمون (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید اگرچه در جلسه کمیسیون متبوعش طرح تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدیس مورد اصلاحاتی قرار گرفت؛ اما برخی اعضا مخالف مفاد آن بودند.

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و بررسی مجدد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی، گفت: براساس تغییرات صورت گرفته کلیه پیش‌دبستانی‌ها، نهضتی‌ها و تمام افراد مشغول در آموزش و پرورش که تاکنون جذب دولت نشده‌اند از طریق برگزاری آزمون استخدامی می‌توانند جذب آموزش و پرورش ‌شوند؛ تنظیم آیین‌نامه مربوط به این آزمون نیز برعهده این وزارتخانه قرار دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اردیبهشت 97: خبر جدید از طرح استخدام معلمان حق التدریس و نهضتی از طریق آزمون (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 5 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی بعد از مخالفت با ماده واحده آن با 151 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات برای بررسی بیشتر موافقت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 اردیبهشت 97: ادامه بررسی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان در مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست علنی امروز (چهارشنبه پنجم اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی رأس ساعت 8 و 16 دقیقه به ریاست دکتر علی لاریجانی و با حضور 199 نفر از نمایندگان آغاز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 اردیبهشت 97: نیروهای حق‌التدریسی و نهضتی در اولویت استخدام آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد که اولویت استخدام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش با فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق‌التدریسی باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 اسفند 96: زمینه استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی فراهم می شود (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قانون تعیین تکلیف وضعیت آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، گفت: براساس ماده 17 تبصره 10 زمینه استخدام نیروهای آموزش‌دهنده تجمیعی نهضت سوادآموزی که قبل از سال 1391 با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند، فراهم می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 اسفند 96: حضور آموزش دهندگان نهضت در آزمون استخدامی منوط به تصویب لایحه دولت (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

مسئول نهضت سوادآموزی پلدختر گفت:حضور آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی درآزمون استخدامی آموزش وپرورش97منوط به تصویب لایحه دولت درمجلس است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: نیاز آموزش و پرورش به 45 هزار نیرو در مهر 97 (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در خصوص وضعیت جذب نیرو در آموزش و پرورش اظهار داشت: در مورد وضعیت حق‌التدریس‌ها طرحی از سوی نمایندگان مجلس با عنوان «اصلاح ماده 10 قانون حق‌التدریس‌ها» تهیه شد که این قانون از سال 86 تا به امروز 10 بار مورد اصلاح قرار گرفته است که این موضوع نشان می‌دهد این طرح خیلی پخته و کارشناسی نبوده است. در هر حال طرح نهایی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شده است و در آنجا تکلیف حق‌التدریس‌ها، مربیان پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت روشن شده است که هم‌اکنون در نوبت صحن علنی مجلس است و هر زمان تصویب شود، ما نیز آن را اجرا می‌کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 بهمن 96: حقوق معلمان حق‌التدریس امشب واریز می‌شود (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: حقوق حق‌التدریسان رسمی امشب پرداخت می‌شود و عیدی این عزیزان نیز تا ۲ روز آینده واریز می‌گردد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: اصلاح شیوه محاسبه سوابق خدمت ایام حق‌التدریسی بازنشستگان فرهنگی (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش قانون به‌کارگیری معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از سال ۸۸ تا ۹۶ حدود ۹ بار اصلاح شده است و دهمین اصلاح نیز هم‌اکنون در مجلس در جریان است که بر این اساس تعداد زیادی از معلمان حق‌التدریس را مشمول کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ بهمن ۹۶: آغار نام نویسی آزمون توانمندسازی آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از آغاز نام‌نویسی از ثبت نام شدگان آزمون توانمندسازی آموزش دهندگان سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ دی ۹۶: خلاء قانونی برای تعیین تکلیف و استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵، تعداد افراد بیسواد در کشور ۸ میلیون و ۷۹۰ هزار نفر است، گفت: فعلاً قانونی برای تعیین تکلیف و استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی وجود ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ دی ۹۶: تصویب یک فوریت طرح استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی و پیش دبستانی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس گفت: طرح استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی و پیش دبستانی آماده و یک فوریت آن تصویب و در کمیسیون آموزش هم مصوب شده و در نوبت طرح درصحن علنی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: تعیین زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش طی هفته آینده (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سید محمدبطحایی وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در حاشیه نود و ششمین شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران در خصوص استخدام مربیان سوادآموزی اظهار کرد: برای تعیین تکلیف مربیان سوادآموزی لایحه ای به مجلس داده شده و منتظر نتیجه آن هستیم در واقع این لایحه حرف آخر ما در مورد استخدام مربیان پیش دبستانی و حق التدریس را مشخص می کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی در دستور کار کمیسیون آموزش مجلس (منبع: خبرگزاری مهر)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه در کمیسیون آموزش پیرامون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس مصوب شد، در اختیار هیات رئیسه مجلس قرار گرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش به شرط تعیین تکلیف حق‌التدریس‌ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید تا زمانی که وزارت آموزش و پرورش تکلیف حق‌التدریس‌ها و نهضتی‌ها را مشخص نکرده، موافق جذب نیروی جدید در این وزارتخانه نیستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ دی ۹۶: پیگیری مجدانه مسئله اشتغال مربیان سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد (منبع: خبرگزاری مهر)

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به مسئله اشتغال مربیان سوادآموزی با جدیت پیگیری می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ دی ماه ۹۶: ۵۰۰ آموزشیار نهضت سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد واجد شرایط استخدام (منبع: خبرگزاری ایرنا)

گچساران – ایرنا -مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت:۵۰۰ آموزشیار نهضت سوادآموزی در این استان شرایط لازم برای استخدام را دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 دی 96: استخدام آموزشیاران نهضت استان لرستان (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)
در آیین تجلیل از سوادآموزان موفق لرستان اعلام شد که همه آموزشیاران نهضت سواد آموزی استخدام می شوند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 آذر 96: آخرین وضعیت طرح تعیین‌ تکلیف معلمان حق‌ التدریس و نهضت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پس از تصویبِ طرحِ استخدام معلمان حق‌التدریس و مربیان نهضت سوادآموزی در مجلس و شورای نگهبان، آیین نامه اجرایی باید ظرف 3 ماه در دولت تدوین شود، گفت: فکر می‌کنم این طرح تا یک ماه دیگر در مجلس و شورای نگهبان تعیین‌تکلیف شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 آذر 96: استخدام حق التدریسی ها منوط به برگزاری آزمون است (منبع:خبرگزاری تسنیم)
محمد بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این توافق رسیدند تا در بحث تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی، آزمون استخدامی برای این افراد برگزار شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 آذر 96: استخدام معلمان حق‌ التدریسی و نهضت سوادآموزی براساس طرح مجلس (منبع: خبرگزاری ایلنا)

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اصلاح ساختار وزارت آموزش و پرورش در دست مطالعه است و ما هنوز به نسخه واحدی در این باره نرسیده‌ایم اما این موضوع در دست بررسی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 آذر 96: برگزاری آزمون جهت جذب معلمان حق التدریسی و آموزش دهندگان نهضت (منبع: خبرگزاری پانا)
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برگزاری آزمون برای تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی ها و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 آبان 96: آموزش و پرورش خواستار برگزاری آزمون جهت جذب حق التدریسی ها (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اصرار وزارت آموزش و پرورش و مقررات قانون خدمات کشوری، شرکت حق التدریس ها و نیروهای نهضت سوادی آموزی در آزمون استخدامی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 آبان 96: تعیین تکلیف استخدام حق‌ التدریسی‌ ها پس از برگزاری جلسات کارشناسی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت که پس از برگزاری جلسات کارشناسی، «طرح استخدام معلمان حق‌التدریس، مربیان پیش‌دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» جهت تعیین تکلیف نهایی از طریق کمیسیون به صحن علنی ارسال خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آبان 96: چرایی مقاومت در برابر استخدام نیروهای حق التدریس (منبع: خبرگزاری ایلنا)
پس از گذشت ۸ سال از تصویب قانون تعیین‌تکلیف معلمان حق‌التدریس به انضمام ۸ الحاقیه در سال‌های اخیر، حالا این قانون در مرحله پیچیده‌تری قرار دارد؛ موافقان بر استخدام معلمان حق التدریسی‌، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش‌دبستانی تاکید دارند و می‌گویند؛ این افراد به نوعی از بدنه سیستم آموزشی کشور محسوب می‌شوند و باید به استثمار و بهره‌کشی از آنها پایان داد؛ در حالی که مخالفان به ویژه آموزش و پرورش بر این باور هستند که استخدام این حجم از نیرو که حدود ۱۲۰ هزار نفر را شامل می‌شود، نه تنها منطقی نیست بلکه تبعات زیادی را به همراه دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آبان 96: 180 هزار آموزشیار و حق التدریسی منتظر تایید کلیات طرح استخدامی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات کمیسیون آموزش مجلس با معاونان وزیر آموزش و پرورش درخصوص این طرح، افزود: توافقات کلی در این رابطه صورت گرفته است و قرار است این توافقات طی جلسات آتی چکش‌کاری شوند البته امیدواریم بحث‌ها و تصمیم‌گیری‌ها طوری جلو رود که منافع دولت و آموزش و پرورش و حق‌التدریسانی که سال‌ها از حق و حقوق خود باز مانده‌اند توأمان تامین شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 آبان 96: ضرورت بازنگری طرح استخدام حق التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری ایسنا)
به گزارش ایسنا، دکتر مهرمحمدی به مصوبه اخیر حمایت شورای انقلاب فرهنگی از حقانیت دانشگاه فرهنگیان در امر تربیت معلم اشاره کرد و گفت: در خصوص طرح استخدام نیروهای حق التدریسی و آموزشگران نهضت سواد آموزی که در مجلس شورای اسلامی مطرح است و می تواند تبعات ناخوشایندی به همراه داشته باشد، اتخاذ موضوع سنجیده شورای عالی انقلاب فرهنگی این امید را می‌دهد که نمایندگان مجلس طرح کنونی را مورد بازنگری قرار دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ آبان ۹۶: سرانجام مصوبه مجلس در خصوص جذب نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام مصوبه مجلس در خصوص جذب نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز اظهار کرد: مخالف هرگونه طرح و سیاست مغایر سند تحول بنیادین هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 آبان 96: آموزش و پرورش مخالف تصویب قانون تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری تسنیم)

در حالیکه نمایندگان مجلس در تلاش برای تصویب قانون تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی هستند، آموزش‌وپرورش ضمن مخالفت با استخدام این نیروها تحقق این مقوله را در تضاد با کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت می‌داند و  این مخالفت‌ها منجر به شکل‌گیری نامه‌هایی در مخالفت با استخدام نیروهای حق‌التدریس و از سوی دیگر نامه‌های اعتراضی از سوی این نیروها شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 آبان 96: لزوم توجه به طرح استخدام بدون آزمون مربیان پیش دبستانی و آموزش دهندگان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

امیدواریم مجلس در طرح استخدام بدون آزمون مربیان پیش دبستانی و آموزش دهندگان نهضت توجه لازم را به قوانین برنامه ششم داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 آبان 96: 36 هزار نفر مشمول قانون جذب حق‌ التدریسی‌ ها و آموزش‌ دهندگان نهضت (منبع: خبرگزاری ایسنا)
رییس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در صورت تصویب نهایی قانون جذب حق‌التدریسی‌ها و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، 36 هزار نفر از آموزش دهندگان مشمول این قانون خواهند شد، گفت: به نظر می‌رسد مقاومت آموزش و پرورش برای این موضوع چندان وارد نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 آبان 96: منع استخدام نیروی انسانی بدون ارزیابی صلاحیت‌ های معلمی (منبع: خبرگزاری فارس)

به موجب این مصوبه و در صورت نهایی شدن، وزارت آموزش و پرورش موظف است، از تاریخ تصویب، ظرف مدت حداکثر یکسال همه نیروهای حق‌التدریس و آموزش یاران نهضت سواد آموزی را بدون نیاز به شرکت در آزمون صلاحیت حرفه‌ای به استخدام آموزش و پرورش در آورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 آبان 96: مخالفت با استخدام بدون آزمون نیروهای نهضتی و حق‌‌ التدریس (منبع: خبرگزاری فارس)

در نامه سرگشاده رؤسای آموزش و پرورش استان کرمان به رئیس مجلس: استخدام نیروهای نهضتی و حق‌‌التدریس بدون آزمون، ضربه به آموزش و پرورش است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 مهر 96: بیش از صد هزار مربی پيش دبستانی و نهضت مشمول طرح استخدامی (منبع: سایت آموزش و پرورش)

چهاربند آمار مشمولان اين طرح استخدامي را 121 هزار نفر اعلام و تصريح كرد: از اين آمار 42 هزار نفر مربي پيش دبستاني ، 60 هزار مربي نهضت و 18 هزار نفر ساير افراد از جمله خريد خدمات هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: اعلام نگرانی از تصویب طرح استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری مهر)

در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، برنامه زیرنظام راهبری و مدیریت که یکی از مهم ترین برنامه زیرنظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، به تصویب رسید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: استخدام معلمان پیش‌ دبستانی و نهضت گیلان در بازه سه ساله (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه مربیان پیش‌دبستانی و نهضتی‌ها در استان گیلان حدود 2700 نفر هستند، تصریح کرد: آموزش‌وپرورش استان گیلان قدرت جذب یک‌ساله همه آن‌ها را به یک‌ دفعه ندارد و قرار بر این است که آن‌ها در بازه سه‌ ساله جذب شوند، چراکه استان گیلان از نیروی انسانی  مازاد برخوردار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 مهر 96: کمیسیون آموزش و تحقیقات مخالف تعیین تکلیف معلمان حق‌ التدریس و نهضت (منبع: خبرگزاری مهر)

فریده اولاقباد در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با جذب نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت، اظهارداشت: بسیاری از آنها به نماینده‌های مجلس مراجعه می‌کردند و چون دارای سابقه تدریس هستند می‌خواهند تعیین تکلیف شوند.اما کمیسیون آموزش و تحقیقات با این موضوع مخالف است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 مهر 96: صدور مجوز استخدام 600 معلم پیش‌ دبستانی و نهضت (منبع: خبرگزاری فارس)

نائب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: اجازه استخدام 600 نفر از نیروهای پیش‌دبستانی و نهضت سوادآموزی صادر شد

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 مهر 96: موافقت مجلس با کلیات طرح استخدام نیرو‌های حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، کلیات طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را به تصویب رساندند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ مهر ۹۶: مخالفت شورای عالی آموزش‌ و پرورش با استخدام نیروهای حق‌التدریسی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

دبیر شورای عالی آموزش‌وپرورش با بیان اینکه استخدام نیروهای آموزش‌وپرورش تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود گفت: شورای عالی آموزش‌وپرورش با استخدام نیروهای حق‌التدریسی مخالفت می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 مهر 96: جذب مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق ‌التدریس و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مشهد- ایرنا- معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال معلمان حق التدریس واجد شرایط که مشمول قانون ‘تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق ‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی’ مجلس شورای اسلامی هستند، جذب این وزارتخانه می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 شهریور 96: تاریخ پایان آزمون آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی هنوز معلوم نیست (منبع: خبرگزاری پانا)
رییس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه آزمون اصلی از 25 شهریورماه به طورهماهنگ در تمامی شهرستان‌های کشور آغاز شده، تصریح کرد: تاریخ پایان آزمون آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی هنوز معلوم نیست و متناسب با تعداد شرکت‌کنندگان در هر منطقه می‌تواند تا نیمه مهرماه ادامه داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 شهریور 96: استخدام نیرو در نهضت سواد آموزی در دستور کار مجلس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

وی درباره استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی و پیش دبستانی نیز گفت: استخدام نیرو در نهضت سواد آموزی اکنون در دستور کار مجلس قرار دارد اما از نظر کارشناسی ملاحظاتی باید در آن طرح پیش بینی شود و نگران این هستیم که اگر این طرح با همین شکل تصویب شود در کیفیت آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی اختلالاتی ایجاد کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 شهریور 96: لزوم ساماندهی آموزشیاران نهضت و حق‌التدریسی‌ ها (منبع: خبرگزاری مهر)
مصوبه جذب نیروهای چهارگانه آموزشی و به‌ویژه آموزشیاران نهضت سواد آموزی از جمله قانون‌هایی بود که جنجال‌های زیادی به پا کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 شهریور 96: بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری خانه ملت

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخی معتقدند می‌توان مسئله تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را از طریق رایزنی با وزیر جدید آموزش و پرورش حل کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 مرداد 96: ضرورت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

کوچکی‌نژاد در تذکر شفاهی: طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس باید در دستور قرار می‌گرفت

جهت مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک نمایید


خبر 29 مرداد 96: آغاز برگزاری آزمون های صلاحیت حرفه‌ ای آموزش‌ دهندگان ار شهریورماه (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه پس از بارگذاری دروس تخصصی، لوح‌های فشرده هم در اختیار آموزش دهندگان گذاشته می‌شود، تصریح کرد: در شهریورماه به تدریج آزمون‌ها آغاز می‌شود و اگر در استانی آمار ثبت‌نام شده‌ها بالا باشد، ممکن است این آزمون تا یکماه به طول انجامد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 مرداد 96: سرانجام وعده استخدامی به آموزشیاران نهضت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

باقرزاده افزود: از ابتدا تاکید کرده‌ایم همکاری با نهضت منجر به استخدام نمی‌شود و یک فعالیت پاره وقت موقت است. از سوی دیگر این مسیر ورود نیروی انسانی به آموزش و پرورش مناسب نیست زیرا معلمی نیازمند احراز صلاحیت‌هایی است، اما چون مجلس قانونی را تصویب کرده بود موظف بودیم به نمایندگی از آموزش دهندگان آن را دنبال کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 مرداد 96: چرا طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ ها در مجلس تصویب نشد؟ (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به رَد طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها در مجلس گفت: یکی از مشکلات کمیسیون آموزش مجلس در خصوص طرح الزام به استخدام این نیروها، مربوط به منابع مالی آن بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 مرداد 96: آخرین وضعیت برگزاری دوره‌ های توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره آخرین وضعیت برگزاری دوره‌های توانمندسازی از اجرای دوره‌های آموزش فناور اطلاعات برای آموزش دهندگان خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مرداد 96: بررسی طرح استخدام حق التدریسی ها در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران- ایرنا- رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از درخواست این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی برای توقف طرح استخدام نیروی های حق التدریس خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مرداد 96: احتمال استخدام بدون آزمون 120 هزار آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و پیش دبستانی (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران- ایرنا- رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از درخواست این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی برای توقف طرح استخدام نیروی های حق التدریس خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مرداد 96: دلیل توقف طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به رد شدن کلیات طرح «استخدام نیروهای حق‌التدریس» از سوی کمیسیون متبوعش، تاکید کرد که در صحن علنی مجلس درباره این طرح تصمیم‌گیری می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 مرداد 96: برگزاری آزمون دوره توانمندسازی آموزشیاران در اواخر مرداد (منبع: خبرگزاری پانا)
باقرزاده در گفت و گو با پانا: شرکت در دوره توانمندسازی منوط به استخدام و تعیین وضعیت نیست

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 مرداد 96: هدف گذاری‌ جهت جذب آموزش‌ دهندگان در دوره‌ های توانمندسازی‌ بعدی (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: بعد از برگزاری آزمون توانمندسازی نقاط ضعف و قوت ارزیابی شده و برای رفع آن‌ها اقدام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ مرداد ۹۶: جزئیات پرداخت حق‌الزحمه حق‌التدریس آزاد و حق‌التدریس شاغل در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ۲ نوع حق‌التدریس آزاد و حق‌التدریس شاغل در آموزش و پرورش وجود دارد، اظهار داشت: حق‌الزحمه حق‌التدریسان آزاد را تا پایان سال مالی ۹۵ پرداخت کرده‌ایم و ۳ ماه سال تحصیلی جدید را به آنها بدهکار هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ مرداد ۹۶: انتقاد از بلاتکلیفی تعداد زیادی از معلمان حق التدریس (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بلاتکلیفی تعداد زیادی از معلمان حق التدریس در نظام آموزشی کشور، آموزشیاران نهضت سواد آموزی را از مظلوم ترین قشرهای فرهنگی کشور از لحاظ بلاتکلیفی در وضعیت استخدامی دانست و گفت: گمنام بودن در سیستم آموزشی کشور، عدم پرداخت به موقع حقوق و بیمه، نبود ردیف های استخدامی، تدریس با حداقل امکانات و تجهیزات از مهمترین مشکلات آموزشیاران نهضت سواد آموزی است که باید برای رفع آنان فکر اساسی کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مرداد 96: لزوم صدور مجوز استخدام نیروهای بلاتکلیف آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این کمیسیون بارها اعلام کرده با وجود نیروهای بلاتکلیف در آموزش و پرورش، استخدام جداگانه به صلاح نیست و بهتر است تکلیف نیروهای موجود مشخص شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ تیر ۹۶: درخواست توقف طرح استخدام نیروهای حق‌التدریس توسط آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

نویدادهم اضافه کرد: شورای عالی آموزش و پرورش با توجه به نقش نیروی انسانی در فرایند تعلیم و تربیت و ضرورت دارا بودن ویژگی‌ها و شایستگی‌های خاص برای حضور در سر کلاس درس و با عنایت به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که دغدغه فراوان رهبر معظم انقلاب و سایر مسئولان است، از ریاست مجلس شورای اسلامی و نمایندگان درخواست دارد تا این طرح را متوقف کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ مرداد ۹۶: استخدام نیروهای نهضتی، شرکتی و حق‌التدریس توسط دولت (منبع: خبرگزاری فارس)

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص تعیین تکلیف نیروهای نهضتی، شرکتی و حق‌التدریسی، اظهار داشت: طرح تعیین تکلیف نیروهای شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد و رأی نیاورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 مرداد 96: لزوم ارائه لایحه ای جهت تعیین تکلیف حق‌التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به کاستی‌های طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، معتقد است بهترین روش برای حل این موضوع ارائه لایحه از سوی دولت است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ مرداد ۹۶: طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس به صحن علنی مجلس می رود (منبع: خبرگزاری تابناک)

جبار کوچکی‌نژاد در رابطه با رد کلیات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اظهار کرد: این طرح در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد و موافقان و مخالفان نظرات خود را بیان کردند اما دو سوم اعضای کمیسیون به آن رأی مثبت ندادند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 تیر 96: حق التدریسی ها و آموزشیاران تعیین تکلیف می شوند (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است اراده اکثریت نمایندگان مجلس بر تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضتی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۳۱ تیر ۹۶: تعیین وضعیت ۳۸ هزار حق التدریسی در انتظار تصمیم مجلس (منبع: خبرگزاری جوان)

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به طرح استخدام ۳۸ هزار معلم حق التدریسی از سوی وکلای ملت، گفت: این طرح خلاف برنامه ششم توسعه بود لذا در جلسه روز سه‌شنبه (۲۷ تیر ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ تیر ۹۶: وضعیت نامعلوم استخدام ۴۰ هزار معلم حق التدریسی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس به دلیل تسریع در رسیدگی به مسئله استخدام آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و نیروهای حق‌التدریس، ۲۹ فروردین امسال یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را تصویب کردندو این طرح برای بحث و بررسی در خصوص کلیات و جزئیات آن به کمیسیون آموزش ارائه شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۲۸ تیر ۹۶: کلیات طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها در مجلس به تصویب نرسید (منبع: خبرگزاری فارس)

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس از رد شدن کلیات طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها در این کمیسیون خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۹ بار راجع‌ به حق‌التدریسی‌ها و آموزش دهندگان نهضت در مجلس مصوبات و الحاقیه‌هایی بوده است و آمار دقیقی از تعداد حق‌التدریسی‌ها در دست نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 تیر 96: بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسی ها و آموزشیاران در جلسه فردا (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش از دیگر موضوعات دستور کار امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بود، تصریح کرد: مسئولان وزارت آموزش و پرورش ضمن حضور در جلسه امروز، نگرانی‌هایی در راستای مازاد نیرو، مغایرت برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی، سند تحول بنیادین و غیره با این طرح را بیان کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 تیر 96:  استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت در انتظار موافقت نمایندگان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، براساس دو مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ یکی در مجلس نهم و سال ۹۴ و دیگری در مجلس دهم و سال ۹۵، مقرر شد تعدادی از نیروها مثل “پیش دبستانی‌ها” و بخشی از “خرید خدمتی‌ها” که به انحای مختلف مرتبط با آموزش و پرورش اما بلاتکلیف بودند، تعیین‌تکلیف شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 تیر 96: بررسی طرح ساماندهی چند گروه از معلمان طی هفته آینده در صحن علنی مجلس (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

آقای  عباسی افزود : در این طرح ، معلمان حق التدریس ، پیش دبستانی و آموزش یار با حداقل 5 سال سابقه  کار که از  طرح ساماندهی سال 91 جا مانده اند  جذب خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 تیر 96: استخدام ۳۸ هزار نیروی حق التدریس، پیش دبستانی و آموزش دهنده‌ در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۸ هزار نفر از نیروهای حق التدریس، پیش دبستانی و آموزش دهنده‌ها در وزارت آموزش و پرورش جذب و ساماندهی می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 تیر 96: بیش از 30 هزار حق‌ التدریسی‌ مشمول طرح استخدام بدون آزمون (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 30 الی 40 هزار نفر شامل  طرح مذکور می‌شوند، اظهار کرد: در صورت تصویب جذب بدون آزمون، حتما دوره آموزشی 6 ماهه الی یک ساله برگزار خواهد شد تا افراد مهارت فنی بیشتری داشته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 تیر 96: برگزاری آزمون پایانی دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت در شهریور  (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی از برگزاری آزمون پایانی دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت در شهریور ماه خبر داد و گفت: ادامه همکاری ما با آموزش دهندگان منوط به ارائه گواهی مربیگری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 تیر 96: لزوم تعیین تکلیف مشمولان قانون استخدام بدون آزمون آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سال ۸۸ تصویب شد و از آن زمان چند اصلاحیه و تکمله به آن خورده است. در سال ۸۸، به موجب این قانون آموزش و پرورش مکلف به جذب نیروهای حق التدریس آزاد شد و از سوی آموزش و پرورش به اجرا درآمد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 تیر 96: برگزاری جلسه تیر ماه با محوریت تعیین وضعیت 4 گروه از معلمان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: تعیین وضعیت آموزش دهندگان نهضت مورد بررسی بوده و در جلسه‌ آینده مجلس تصمیمات قطعی برای آن اتخاذ می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 تیر 96: همه معلمان پیش دبستانی، خدمات آموزشی و نهضت استخدام می شوند (منبع: خبرگزاری تسنیم)

 نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه  پشنهاد بنده مورد توجه وزارت آموزش پرورش و اعضای کمیسیون قرار گرفته است افزود: بر اساس این پیشنهاد همه نیروهای پیش دبستانی، خدمات آموزشی و نهضت سواد آموزی که در آموزش و پرروش در طول 3سال فعالیت داشتند به صورت پیمانی استخدام می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 خرداد 96: ثبت نام 58300 آموزش دهنده در دوره‌ های توانمندسازی جهاد دانشگاهی (منبع: خبرگزاری پانا)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی از ثبت نام 58 هزار و 300 نفر در دوره‌های توانمندسازی آموزش دهندگان سوادآموزی خبر داد و گفت: شرط ادامه همکاری افراد در سازمان نهضت سوادآموزی کسب گواهینامه صلاحیت حرفه ای و داشتن همکاری با سازمان در سال های گذشته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 خرداد 96: استخدام بدون آزمون حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران به دلیل شرایط سنی  (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از ادامه رایزنی با دستگاه‌های مربوطه به‌منظور استخدام نیروهای حق‌التدریسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی بدون آزمون سراسری به دلیل شرایط سنی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 خرداد 96: آموزشیار نهضت نمیتوانند معلم ابتدایی شوند (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه درباره کیفی سازی نیروهای آینده در آموزش و پرورش تاکید کرد: باید دید چه کسانی را برای چه کاری جذب می‌کنیم. قطعا کسی که آموزشیار نهضت است را نمی توانیم ببریم دوره ابتدایی تدریس کند. نباید به عقب برگردیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 خرداد 96: شرکت در آزمون شرط استخدام مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: به موجب قانون حکم شد مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت استخدام شوند. مشکلی نیست، استخدام می کنیم، اما اینها باید بیایند و در آزمون استخدامی شرکت کنند؛ چرا از آزمون فرار می‌کنند؟ اینها بر عدم شرکت در آزمون اصرار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 خرداد 96: نباید در حق معلمان حق التدریس اجحاف کرد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حق معلم حق التدریسی که همانند معلم رسمی در کلاس درس زحمت می‌کشد نباید اجحاف کرد گفت: باید ابتدا کسی را که زحمت کشیده و ۱۰سال در کلاس شما بوده را تعیین تکلیف کنید و سپس به دنبال جذب نیروی جدید بروید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 خرداد 96: خواسته اصلی آموزشیاران نهضت سوادآموزی چیست؟ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با تاکید بر اینکه خواسته اصلی آموزشیاران نهضت سوادآموزی اصلاح قانون تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی است، که در شهریور سال 95 تصویب شد، افزود: هم‌اکنون اظهارنظر نمایندگان درباره پذیرش یا عدم پذیرش آموزش‌دهندگان در طرح جدیدی که در مجلس مطرح شده است، به اضطراب این  افراد اضافه کرده و مراجعات آنها را به مجلس افزایش داده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 خرداد 96: بررسی مجدد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان در جلسه دوشنبه (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

میرزاده در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به جمع‌بندی نرسید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 خرداد 96: تجمع معلمان مقابل مجلس جهت رسیدگی به وضعیت استخدامی خود (منبع: خبرگزاری مهر)

مهر گزارش می‌دهد؛ تجمع معلمان قراردادی و حق‌التدریس مقابل مجلس شورای اسلامی
صبح امروز، جمعی از معلمان قراردادی و حق‌التدریسی و همچنین معلمان نهضت سوادآموزی از سراسر کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 13 خرداد 96: تغییر زمان آزمون توانمندی سازی آموزش‌ دهندگان نهضت

1. با توجه به درخواست آموزش‌دهندگان، زمان برگزاری آزمون پایانی به اواخر مرداد ماه موکول شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 خرداد 96: الزام شرکت در دوره توانمندسازی جهت ادامه همکاری با نهضت سوادآموزی (منبع: ایرنا)

داشتن گواهی صلاحیت حرفه ای، پیش شرط همکاری با نهضت سوادآموزی شد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: آموزش دهندگان صرفا با شرکت در دوره توانمندسازی که اکنون با همکاری جهاد دانشگاهی در حال برگزاریست، امکان ادامه همکاری با سازمان نهضت سواد آموزی را دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 خرداد 96: تعیین تکلیف حق التدریسی ها تا پایان خرداد (منبع: جام جم)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تا چهار سال آینده خیل عظیمی از کارکنان از سیستم آموزشی کشور خارج می شوند، گفت: در بحث جذب نیرو و تامین منابع انسانی تاکنون آموزش و پرورش تعبیض آمیز عمل کرده مضاف براینکه آمار دقیقی از بازنشتگان سالهای آتی به مجلس ارایه نمی کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲ خرداد ۹۶: تبصره جدید قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریسی ها و آموزشیاران 

«طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی» دولت را مکلف کرده است که حداکثر ظرف مدت یک سال کلیه نیروهای حق التدریس مشمول قانون الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۲۸/۵/۱۳۹۴ و قانون اصلاح تبصره «۱۰» ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۳/۶/۱۳۹۵ را همراه با طی دوره های آموزشی، بدون نیاز به شرکت در آزمون به استخدام آموزش و پرورش درآورد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 2 خرداد 96: بررسی قانون تعیین تکلیف استخدامی حق‌ التدریسی ها و آموزشیاران (منبع: خبرگزاری خانه ملت)
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اختلاف نظر درباره نحوه تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در بررسی طرحی با این محوریت خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 96: آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در پورتال جهاد دانشگاهی ثبت‌نام کنند (منبع: قدس آنلاین)

جزئیات مربوط به آزمون و شیوه همکاری جهاد دانشگاهی با سازمان نهضت سوادآموزی اعلام شد و آموزش‌دهندگان سوادآموز می‌توانند در پورتال جهاد دانشگاهی ثبت‌نام کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 96: برگزاری دوره توانمند سازی آموزش دهندگان نهضت

ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و بخصوص میلاد خجسته امام زمان علیه آلاف تحیه والسلام و تشکر از همکاری های صورت گرفته ،  توجه شما را به ذکر چند نکته جلب میکنم:

۱-محتوای آموزشی دوره توانمند سازی به تدریج روی پورتال جهاد دانشگاهی در حال بارگذاری است لازم است  با  ترتیبی که از طریق اطلاعیه جهاد دانشگاهی بار گذاری می گردد  به سایت مراجعه و از مطالب استفاده کنید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 96: ثبت نام مجدد از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

به اطلاع آموزش دهندگان گرامی نهضت سوادآموزی که در فرصت ثبت نام قبلی موفق به ثبت نام در سامانه نشده اند می رساند، از روز یکشنبه 24 اردیبهشت 96 می توانند برای ثبت نام به سایت مراجعه نموده و ثبت نام نمایند.


خبر 20 اردیبهشت 96: تجمع آموزشیاران نهضت سواد آموزی مقابل وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری مهر)

آموزشیاران نهضت سواد آموزی مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 اردیبهشت 96: بررسی طرح استخدام 30 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی طرح استخدام آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی بعد از انتخابات ریاست جمهوری خبرداد و گفت: حدود ۳۰ هزار نفر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی از این طریق تعیین تکلیف می‌شوند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: استخدام ۶۰ هزار آموزش‌دهنده نهضت واجد شرایط در آموزش و پرورش (منبع:خبرگزاری فارس)

باقرزاده افزود: اطلاعاتمان نشان می‌دهد چیزی نزدیک به ۶۰ هزار نفر در بازه زمانی مذکور به عنوان آموزش دهنده سابقه همکاری دارند. ممکن است بخش قابل توجهی از این افراد تمایلی به ادامه همکاری نداشته باشند و ممکن است در دستگاه دیگری استخدام شده باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۴ اردیبهشت ۹۶: تعیین تکلیف وضعیت استخدام آموزشیاران و حق التدریس‌ها در مجلس (منبع:باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: الحاق ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان تصریح عملیاتی شدن این مصوبه را مورد توجه قرار داده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳۰ فروردین ۹۶: شیب تند بازنشستگی در آموزش و پرورش و لزوم استخدام ۱۰هزار حق‌التدریس (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس، تصویب یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را اقدامی در راستای شیب تند بازنشستگی نیروهای آموزش و پرورش عنوان کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 فروردین 96: برگزاری آزمون دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت در تیر ماه (منبع: خبرگزاری پانا)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: در حال آماده سازی کتاب، منابع و درس نامه هایی برای آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی هستیم که این بارگذاری به زودی به اتمام خواهد رسید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 فروردین 96: اصلاح مجدد قانون استخدام آموزشیاران توسط مجلس (منبع: خبرگزاری مهر)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی موافقت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 فروردین 96: استخدام آموزشیاران نهضت در دستور کار مجلس (منبع:خبرگزاری تسنیم)

الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با قید یک فوریت بررسی می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 فروردین 96: ثبت‌نام آموزشیاران ارتباطی با استخدام آنها ندارد! (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس سازمان سوادآموزی کشور ضمن بیان اینکه از سال 90 به بعد رفع بیسوادی را با استفاده از توان بخش خصوصی پیش بردیم گفت: به همین دلیل 40 هزارر آموزشیار داشتیم که بدلیل دشوار بودن تامین حقوق‌شان تعدیل شده و به جای آنها موسسات غیردولتی با 70 هزار نیرو به کمک ما آمدند؛ اخیرا نیز قرار شد با همکاری جهاد دانشگاهی به صورت مجازی به امر آموزش بپردازیم البته این دوره هیچ ارتباطی با استخدام آنها ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 فروردین 96:دوره‌های توانمندسازی آموز‌شیاران ضما‌نتی برای استخدام نیست (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به تعداد آموز‌شیاران شرکت‌کننده در دوره‌های توانمندسازی گفت: شرکت در این دوره هیچ ارتباطی با الزام استخدام آن‌ها ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 فروردین 96: ایجاد فرصت های شغلی جدید از طریق سواد آموزی (منبع: ایلنا)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی از ایجاد ۷۰ هزار فرصت شغلی از طریق سوادآموزی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 اسفند 95: قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی آماده ابلاغ شد. (منبع: خبرگزاری ایلنا)

قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در مورد احتساب سابقه خدمت ایام حق التدریس در سوابق خدمت و بازنشستگی، آماده ابلاغ شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 اسفند 95: بررسی تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری فارس)

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که در جلسه فردای شورا طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش بررسی می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 بهمن 95: آغاز ثبت‌نام در سامانه آموزش و توانمندسازی آموزش دهندگان (منبع: خبرگزاری فارس)

علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص برنامه آموزش و توانمندسازی آموزش‌دهندگان اظهار داشت: ثبت‌نام در این سامانه از امروز آغاز شده و تا 15 اسفند 95 ادامه دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 بهمن 95: شرایط مشروط نهضت سوادآموزی برای به کارگیری آموزشیاران (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: اگر آموزشیاران گواهی صلاحیت از جهاد دانشگاهی را ارائه نکنند، امکان ادامه همکاری با ما را ندارند.
به گزارش خبرنگار مهر، علی باقرزاده در مراسم رونمایی از سامانه آموزش و توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی که در معاونت آموزشی جهاددانشگاهی برگزار شد گفت: سالانه تعدادد ۶۰ هزار نفر از شهروندان تحصیلکرده از طریق مراکز غیردولتی آموزش می بینند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 5 بهمن 95: مجلس پیگیر روند اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان پیگیر روند اجرای قانون «تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی» هستند، گفت: تطبیق اطلاعات افراد مشمول با قانون مذکور، زمان‌بر شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 بهمن 95: ۵۰ هزار نفر در انتظار قانون تبدیل وضعیت استخدامی نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قانون تعیین تکلیف آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در سال آینده اجرایی خواهد شد، از در انتظار بودن ۵۰هزار نفر آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی برای اجرای این قانون خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 2 بهمن 95: بررسی برخورد سلیقه ای در اجرای قانون تعیین تکلیف استخدام نهضت سوادآموزی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از برخورد سلیقه‌ای وزارت آموزش و پرورش در اجرای قانون «تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی»، گفت: بر اساس این قانون آموزشیاران تجمیعی در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار می‌گیرند اما متاسفانه این وزارتخانه در اجرای قوانین لج می‌کند؛ درحالیکه قانون مذکور کاملا شفاف است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 بهمن 95: تعیین وضعیت استخدامی آموزش دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

علی باقرزاده رییس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص تعیین وضعیت استخدامی آموزش دهندگان و آموزشیاران شاغل در عرصه سوادآموزی بیان کرد: اکنون تمامی آموزشیاران به استثنای ۸۴ نفر، همگی تبدیل وضعیت  و جذب آموزش و پرورش شده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 دی 95: عدم صدور مصوبه‌ برای استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (خبرگزاری خانه ملت)

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید تا کنون مصوبه‌ای برای استخدام معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی صادر نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 5 دی 95: آموزش دهندگان تجمیعی برابر قوانین مصوب تبدیل وضعیت می شوند (منبع: خبرگزاری پانا)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت:آموزش دهندگان تجمیعی برابر قوانین مصوب تبدیل وضعیت می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 5 دی 95: جزئیات تصویب قانون تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تصویب قانون تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی خبردادوگفت: اکنون آموزشیار بلاتکلیف نداریم و افرادی که از بخش خصوصی با این سازمان همکاری می کنند مشمول قانون مذکور می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 دی 95: تعیین‌تکلیف 60 هزار آموزشیار سازمان سوادآموزی بزودی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی از استخدام و تعیین‌تکلیف 60 هزار آموزشیار این سازمان در آینده نزدیک خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 آذر 95: عدم اجرای بخشنامه استخدام آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی

آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی از عدم اجرای بخشنامه استخدام خود انتقاد دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 آذر 95: تعیین وضعیت کلیه آموزشیاران نهضت تا سال 92 (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: کلیه آموزشیاران نهضت سواد آموزی تا سال 92 تبدیل وضعیت شده و به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 آذر 95: مشروط شدن ادامه همکاری مربیان سوادآموزی با آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به اعلام جزئیات دریافت گواهی رسمی مربیان سوادآموزی پرداخت و گفت: ادامه همکاری 64 هزار آموزش دهنده نهضت از سال 96 منوط به کسب این گواهینامه خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 آبان 95: تعیین تکلیف استخدامی نهضت سوادآموزی استان چهارمحال و بختیاری

کارشناس مسئو ل استخدام آموزش وپرورش استان در اطلاعیه ای از تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 آبان 95:  تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مازندران (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران خبر دادتعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مازندرانمدیرکل آموزش و پرورش مازندران، گفت: حق‌التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان در اجرای قانون استخدامی تعیین تکلیف می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 24 مهر 95: قرار نیست آموزش‌دهنده‌های نهضت‌ سوادآموزی توسط وزارتخانه استخدام شوند (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سالانه حدود ۵۰ هزار آموزش دهنده با نهصت سوادآموزی همکاری می کنند گفت: آموزش دهنده‌ها هیچ گونه رابطه سازمانی و استخدامی با ما ندارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 مهر 95: ابلاغ قانون مربوط به تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی (منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت)

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، قانون اصلاح تبصره (۱۰) ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 مهر 95: جذب آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: براساس قانون، آموزش و پرورش موظف است نیروهای حق‌التدریس، پیش‌دبستانی و آموزش‌دهندگان نهضت را به تدریج به عنوان معلم حق‌التدریس در جایی که نیاز دارد تبدیل وضعیت کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 شهریور 95: مربیان نهضت سوادآموزی استان گلستان استخدام می‌شوند (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون نهضت سوادآموزی استان گلستان با اشاره به اینکه همه آموزش دهندهایی که قبل سال ۹۲ وارد نهضت سوادآموزی شدند استخدام می‌شوند، گفت: حجم ابلاغی برای باسواد کردن افراد در استان ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر است، که از این تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ ثبت نام کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 مرداد 95: لزوم ساماندهی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

علی رستمیان می‌گوید: با توجه به این که حق آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در سالهای گذشته تضییع شده است، بایستی جذب آنها در دستور کار آموزش و پرورش قرار بگیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 24 مرداد 95:  ردیفی برای جذب نهضتی‌ها نیست (منبع : خبرگزاری ایلنا)

وزیر آموزش و پرورش می‌گوید: آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی دارای قرارداد آموزش فرد به فرد هستند و آموزش و پرورش هیچ تعهدی در قبال وضعیت شغلی آنها ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 مرداد 95: استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی قطعی و حتمی نیست  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در خصوص وضعیت استخدامی آموزش دهنده‌ها که به عنوان کنترل کننده‌ی کیفیت آموزشی سازمان هستند ولی وضعیت استخدامی آنها قطعی و حتمی نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 مرداد 95: واکنش آموزش و پرورش به تجمعات پی در پی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 در حالی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در ماه‌های اخیر بنا به گفته خودشان به دلیل بلاتکلیفی شغلی دست به تجمع و اعتراض زده‌اند که آموزش وپرورش می‌گوید؛ از ابتدای بکارگیری این افراد به آنها وعده استخدام نداده‌ایم و صرفا از بخش غیردولتی خرید خدمت کرده‌ایم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 خرداد 95 : جزئیات وضعیت حقوق آموزشیاران (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: شرط پرداخت حقوق به آموزشیاران، قبولی افراد تحت پوشش است و مبلغ آن بین 70 هزار تومان تا یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 95: پاسخ به تجمع آموزشیاران نهضت سواد آموزی (منبع: خبرگزاری خبرآنلاین)

به کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش همانند دستگاه‌های دولتی از طریق آزمون استخدامی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 بهمن 94: 2 هزار و 800 نفر جذب مراكز سوادآموزی استان شده اند (منبع: خبرگزاری پانا)

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر، گفت : 2 هزار و 800 نفرجذب مراكزسوادآموزی استان شده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 5 شهریور 94: مصوبه و قانونی برای استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی وجود ندارد (منبع: خبرگزاری ایرنا)

علی باقرزاده روز چهارشنبه در جمع آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی آذربایجان غربی گفت: در سال 90 حدود 40 هزار نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی جذب شدند ولی هم اکنون کار در این نهاد به عنوان آموزش دهنده سابقه کار دولتی محسوب نمی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنیداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:51

  کد دیدگاه : 1983334

  اموزش دهندگان بعد۹۲ حداقل شرکتی جذب بشن.؟یه فکری برا ماکنید نمایندگان عزیز.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:28

  کد دیدگاه : 1977509

  چرا پیش دبستانیا ی بعد ۹۲حق التدریس بشن پس ما چی..؟ماهای که از ۹۲ تو نهضت زجر میکشیم چی؟خدایا به داد ما برسسسسسس

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مینا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:06

   کد دیدگاه : 1978272

   سلام کی گفته برا پیشها هم خبری نیست من خودم از سال ۹۱مربی پیشم ولی اصلا هیچ خبری نیست

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس.

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:23

  کد دیدگاه : 1976755

  چرا اینقدراینجا ساکته😐چرا خبر جدیدی نمیگین؟؟گویا آقای لاریجانی امضا و ابلاغ کرده

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:59

  کد دیدگاه : 1976014

  🔴دستور وزير آموزش و پرورش جهت تشكيل جلسه ای ويژه برای بررسی و تصميم گيری درخصوص جذب و بكارگيری مربيان پيش دبستانی به صورت حق التدريسی،درپی درخواست مجمع نمایندگان استان کردستان

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 19:17

   کد دیدگاه : 1978189

   این اصلا قابل قبول نیست!!!!!!پس اموزش دهندگان بعد 92تکلیفشون چیه؟؟تا کی باید دربه در منت خانمارو بکشیم برای گرفتن مدارک وتشکیل کلاس؟مگه جرم کردیم پنج ساله امدیم نهضت برای ریشه کنی بی سوادی زحمت میکشیم ؟همه جذب میشن جز ما؟این از انصاف به دوره 🙁

   پاسخ دهید
   • نویسنده : اکرم

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 23:04

    کد دیدگاه : 1980067

    عالی

    پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:56

  کد دیدگاه : 1973596

  کلاس گذاری ها تا کی وقت داره در دوره های مختلف تحصیلی

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مینا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:39

   کد دیدگاه : 1973795

   سلام کلاس سوادآموزی تا دی وقت داره براما اینجوری گفتن ولی تو شهر ما انتقال رو دادن تموم شده و الان کلاس تحکیم رو میدن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:10

  کد دیدگاه : 1973405

  تشکر از زحمات آقای باقرزاده و همکاران زحمتکش دوره جهاد دانشگاهی خیلی دوره خوبی برای ساماندهی آموزش دهندگان بود تشکر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : رضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:17

  کد دیدگاه : 1972831

  عزیزان من یک هفته هست میرم اداره تا سوادآموز ثبت نام کنم وقتی میزنه تو سیستم پیغام میده که آموزش دهنده غیر فعال است و قبول نمیکنه. آیا کسی میدونه علتش چیه و چیکار باید بکنم؟؟؟
  لطفا هرکس میدونه چاره اش چیه جواب بده خواهش میکنم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:30

   کد دیدگاه : 1973017

   مسولان سازمان نهضت سواد آموزی یکدستی به این سامانه بکشن خیلی از مشکلات سواد آموزی حل میشه.

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 18:42

   کد دیدگاه : 1973347

   سلام من از اداره پرسیدم گفتن اگر کسی کمتر از 3 سال با نهضت همکاری داشته باشه براش میزنه غیر فعال واجازه نداره کلاس جدید ثبت کنه

   پاسخ دهید
 • نویسنده : آرش گیلان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:13

  کد دیدگاه : 1972525

  سلام به همگی…کسانی که در آخرین دوره جهاد دانشگاهی شرکت نموده بودند جوابش اومد..میتونید برین توسایت نگاه کنین…

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:48

  کد دیدگاه : 1971574

  آقای باقرزاده برای بهبود کار در سازمان نهضت سواد آموزی استفاده از جوانان و بانوان در سمت های معاون سازمان و … بهبود و بهینه سازی سامانه و سازماندهی دقیق آموزش دهندگان داشته باشند.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بی ریا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:39

  کد دیدگاه : 1970073

  اقای باقرزاده از اموزش دهندگان بعد 92حمایت کنید!!!بعد 5سال کار تو سخت ترین شرایط چرا تبعیض ؟؟؟چرا دودستگی؟قبل وبعد 92کردن؟سختی کار که یکیه ……..خدایا فریاد رسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : اکرم

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:02

   کد دیدگاه : 1971600

   عالی

   پاسخ دهید
 • نویسنده : پشتیبان هفت (حامد مهرنوش)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:48

  کد دیدگاه : 1964941

  خبر 14 مهر 97: نهایی شدن اصلاحیه آخر قانون بکارگیری نیروهای حق التدریسی و نهضتی (منبع: خبرگزاری پانا)
  جهت مشاهده متن کامل خبر بالای همین صفحه مراجعه نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:34

  کد دیدگاه : 1963922

  سلام.چرا بعضی از همکاران توگروها همش ناامید میکنن ..میگن استخدامی نیست.و….ازاین حرفا
  توروخدا یکی جواب بده چی میشه این وضعیت ما

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:18

  کد دیدگاه : 1963826

  92ها چرا ساکت شدید.ارزو به دل موندیم خدا

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:30

   کد دیدگاه : 1963918

   واقعا دیگه خسته شدیم چرا تکلیفمون رو مشخص نمیکن. اگه میخوان آزمون بگیرن تاریخش رو مشخص کنن تاما شروع به خوندن کنیم وگرنه بریم دنبال بد بختیمون😂😂😂😂😠

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:30

  کد دیدگاه : 1961242

  همکاران جواب آزمون جهاد دانشگاهی امده.
  من رمز پنج رقمی رو وارد میکنم میگه اشتباه چکار کنم؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 06:01

  کد دیدگاه : 1957660

  مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش طی اطلاعیه‌ای چگونگی دیدار متقاضیان با وزیر آموزش‌وپرورش را اعلام کرد.

  به گزارش فرتاک نیوز،
  بر این اساس، متقاضیان درخواست دیدار با وزیر آموزش‌وپرورش می‌توانند درخواست خود را بر اساس فرم الف تکمیل کرده و با ارائه مستندات لازم، نسخه‌ای از آن را به پست الکترونیک (ایمیل) didar@medu.ir ارسال کنند تا پس از بررسی و تائید کارشناسان ذی‌ربط، هماهنگی‌های لازم جهت ملاقات حضوری با وزیر آموزش‌وپرورش به عمل آید.

  این اطلاعیه تاکید دارد که اولویت ملاقات حضوری با وزیر آموزش‌وپرورش، با متقاضیانی خواهد بود که دارای طرح‌ها و برنامه‌های کاربردی در نظام آموزش‌وپرورش برای رفع نارسایی‌ها و ارتقاء کیفیت آموزشی باشند و در غیر این صورت ممکن است سایر درخواست‌ها که حائز این شرایط نباشند از اولویت ملاقات حضوری خارج شوند.

  پیش از ظهر امروز سیدمحمدبطحایی با جمعی از مراجعه‌کنندگان به دیدار و گفتگو پرداخت و طرح‌ها و برنامه‌های آنان را موردبررسی قرارداد. در این دیدار دو بازنشسته فرهنگی، یک خدمتگزار مدرسه و یک آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی و سه معلم که از شهرها و استان‌های مختلف کشور حضور یافته بودند در دفتر وزیر آموزش پروش با سید محمد بطحایی گفتگو کردند و به ارائه طرح‌ها و برنامه‌های خود پرداختند.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:35

  کد دیدگاه : 1957609

  اقای بدری نماینده محترم اردبیل لطفا برا اموزش دهندگان که از 92فعالیت میکنن هم تلاش کنید.اجرتون با خدا.

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...