اطلاعات بیشتر

اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش در سال 98

لینک های مفید و مرتبط
جهت مشورت و تبادل نظر در رابطه با آزمون استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده صفحه آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی کشور اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود بسته ویژه تمام سوالات استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده مهمترین اخبار مرتبط با استخدام آموزش و پرورش آرشیو زیر را ملاحظه نمایید


خبر 24 شهریور 98: کمبود نیروی انسانی اداری در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بر ممنوعیت عدم کاربری هنرستان‌ها تأکید کرد و گفت: اولویت نیروی انسانی با مدارس است و ممکن است به دلیل این اولویت، استان‌ها مشکلاتی در زمینه نیروی انسانی اداری داشته باشند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش، با اشاره به پروژه مهر سال ۹۸، اظهار کرد: تمرکز اصلی ما روی هدف‌های محوری، شناسایی مشکلات، رصد مستمر در فرایند، نیل به مشارکت و بهره‌گیری از ظرفیت همه دستگاه در پروژه مهر است.

وی ادامه داد: البته تفویض اختیار انجام شده است و ستاد به انجام نظارت بر این پروژه می‌پرداخت و نحوه نظارت بر این پروژه در سال گذشته بر ۷۸ شاخص در مدارس استوار بود که با کاهش شاخص‌ها در سال جاری به ده شاخص کلیدی، مدارس اقدام به خود اظهاری شاخص‌ها کردند چرا که صد هزار مدرسه داریم و باید به گزارش‌های مدارس اعتماد کنیم؛ 2 شاخص کلیدی شامل آمادگی فضا و مهیا بودن نیروی انسانی برای مدارس است؛ همچنین شاخص‌های دیگری نیز علاوه بر مدارس به استان‌ها فرستاده شده است.

کمرئی اضافه کرد: تعداد زیادی از استان‌ها مانور بازگشایی مدارس را انجام داده‌اند و انجام این مانور به این معناست که استان‌ها به مراحل نهایی پروژه مهر رسیده‌اند؛ اولویت نیروی انسانی با مدارس است و ممکن است به دلیل این اولویت استان‌ها، مشکلاتی در زمینه نیروی انسانی اداری داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: انتظار داریم استان‌ها شرایط مناسب اعلام شده برای بازگشایی مدارس را ادامه دهند و همزمان آمادگی برای مشکلات و اتفاقات و حوادث پیش رو را داشته باشند.

کمرئی با اشاره به اینکه هفت شاخص ایمنی برای مدارس وجود دارد که در صورت نبود این شاخص‌ها مدارس حق بهره‌برداری نخواهند داشت، اظهار کرد: بازگشایی مدارس یک پروژه ملی و دارای اهمیت است لذا با تشکر از همکاری که استان‌ها تاکنون داشته‌اند اما نیاز به اهتمام و تمرکز ویژه داریم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های پشتیبانی نباید نظام آموزشی را از اهدافش غافل کند، اظهار کرد: سیاست‌های کلی و توافقی و جمعی در آموزش‌ و پرورش باید در حوزه تعلیم و تربیت استان‌ها ساری و جاری باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش با بیان اینکه سیاست‌های رهبر معظم انقلاب باید سرلوحه کار ما در اجرای سند تحول باشد، گفت: الگوی برنامه تعالی در مدرسه به‌عنوان الگو و ابزار مدیریتی است و الگوی تعالی تنها الگوی مهارتی در سطح کشور برای اداره مدارس است لذا اگر الگوی دیگری برآمده از مدرسه باشد می‌توان از آن استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه فعلاً الگوی تعالی برنامه مناسبی در مدارس است و این الگو مورد بازنگری قرارگرفته است، تصریح کرد: ابعاد آموزشی در این الگو مانند توسعه مشارکت و مفاهیم مدیریتی در آن وجود دارد؛ در این طرح بر بخش خودارزیابی متمرکز خواهیم شد لذا فعالیت‌هایی در قالب 4 میز در قالب طرح تعالی در مدارس در حال اجراست.

کمرئی با اشاره به اینکه الگوی تعالی ابزار مدیریتی است و هیچ تعارضی با برنامه‌های سند تحول ندارد بلکه ابزار تحقق آن است، اظهار کرد: توانمندکردن مدیران ازجمله ویژگی‌های طرح تعالی است و براساس سند برنامه‌ها را پر خواهد کرد لذا تبیین مفهوم مدرسه محوری، تمرکز روی گروه‌های آموزشی از جمله برنامه‌هاست.

وی گروه‌های آمورشی را تنها کانون توسعه فعالیت‌های حرفه‌ای معلمان برشمرد و تصریح کرد: مرکز اصلی کانون یادگیری و یاددهی کارگروه‌های آموزشی است؛ همچنین کارگروه‌های آموزشی، کانون اصلی توسعه حرفه‌ای است بنابراین روی ابعاد مهارتی و رشد توانمندی‌ها تمرکز داشته باشیم لذا جشنواره‌ها، اجتماعات یادگیری، کارگاه‌های آموزشی از جمله مصادیق توسعه حرفه‌ای است.

معاون آموزش متوسطه گفت: توسعه محیط‌های یادگیری، حضور مدیران در برنامه‌ها و تقویت پژوهش‌سراها ازجمله برنامه‌های این معاونت است.

وی بر عدم‌تغییر کاربری هنرستان‌ها، جدی گرفتن برون‌سپاری و تحلیل نتایج تأکید و عنوان کرد: عدم تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه مهارت‌آموزی مهم‌ترین مشکل در این حوزه است.

خبر 24 شهریور 98: صدور احکام معلم تمام وقت از ابتدای مهر (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور احکام معلم تمام وقت از اول مهرماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش به تشریح و تبیین برنامه‌های سال تحصیلی جدید پرداخت و با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی، اظهار کرد: یکی از اجزای اصلی پروژه مهر تامین نیروی انسانی است که کار آن از زمستان ٩٧ آغاز شد و با تعامل با تمام مدیران کل تا امروز ادامه داشته است .

الهیار با بیان اینکه هیچ کلاسی در شروع سال تحصیلی نباید بدون معلم باشد،گفت: از٨٧٠ هزار نفر نیروی شاغل درآموزش و پرورش؛ ۶۴ درصد معلمان، ١١درصد نیروهای حق التدریسی، ۵ درصد نیروی کیفیت بخشی و٢٠ درصد مدیریت آموزشگاهی هستند که کلیت شاکله نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.

وی در ادامه اضافه کرد: یکی از مشکلات آموزش و پرورش توزیع نامتوازن نیروی انسانی در استان‌ها است،که بررسی‌های زیادی برای رفع این مشکل صورت گرفته است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تامین نیرو در مدیریت آموزشگاه به صورت کامل انجام گرفته است و این تامین به صورت کسری در تامین معلم به وجود آمده است.

وی اذعان کرد: سال٩٧ در طول سال تحصیلی بازنشستگی نیروی انسانی داشتیم و هر چه سال گذشت به حجم ساعات حق التدریس اضافه شده است که این حجم بر روی برنامه ریزی مالی تاثیر گذاشته است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در برنامه ریزی نیروی انسانی کمک کنید تا ابتدای سال بازنشستگی نیروی انسانی یا مرخصی‌ها اتفاق بیفتد تا بر مبنای آن حق التدریس استان‌ها شکل بگیرد و باید برای ادامه سال تحصیلی برنامه‌ای برای نگهداشت نیروی انسانی داشته باشیم.

الهیار با اشاره به اصل تفاهم نامه‌های نیروی انسانی استان‌ها، اظهار کرد: حدود ١٢میلیون و۶٨٠ هزار دانش آموز و ۵١٢ هزار کلاس برای شروع سال تحصیلی پیش بینی شده است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، وی در پایان گفت: از اول مهرماه صدور احکام معلم تمام وقت صورت خواهد گرفت.

خبر 16 شهریور 98: اعلام جزئيات آزمون سراسری استخدام آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام سهمیه ۱۸ هزار و ۳۹ نفری این وزارتخانه در آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی در آبان ۹۸ گفت: مابه‌التفاوت افزایش حقوقی دانشجو معلمان طبق احکام جدید با حقوق شهریور واریز می‌شود.

جهت سفارش پستی کتاب 500 صفحه ای نمونه سوالات 10 سال اخیر آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود اصل دفترچه سوالات استخدامی دستگاه های اجرایی (تمامی سالها) اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدام دستگاه های اجرایی اینجا کلیک نمایید
دانلود رایگان نمونه سوالات تخصصی رشته های آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نماییداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : شیعه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:51

  کد دیدگاه : 2519357

  عزیزان زیاد خودتون رو اذیت نکنید مطمئنا امسال جذب نیرو نداره چه ازمون استخدامی چه نیروی خدماتی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : mina

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:47

  کد دیدگاه : 2516335

  سلام
  میشه بگین برای آزمون استخدامی کدوم رشته هارو بر میداره؟مثلا مهندسی شیمی رو برمیداره؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin (علی احمدزاده)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:15

   کد دیدگاه : 2516399

   فعلا رشته های مورد نیاز اعلام نشده است

   پاسخ دهید
 • نویسنده : mina

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:40

  کد دیدگاه : 2516317

  سلام
  ببخشید از کجا باید بدونیم کدوم رشته ها میتونن تو آزمون های استخدامی شرکت کنن؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : پشتیبان هفت (زارعی)

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:49

   کد دیدگاه : 2516340

   با سلام
   کاربر گرامی، در حال حاضر رشته های شغلی مورد نیاز اعلام نشده است.
   برای مشاهده صفحه رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : امیر معارف

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:53

  کد دیدگاه : 2515829

  لطفا اخرین اخبار استخدام رو بنویسید.ممنون.بچه های معارفیم اعلام وجود کنن

  پاسخ دهید
  • نویسنده : اسماعیل فرخی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:46

   کد دیدگاه : 2515983

   پس کی دفترچه میاد؟

   پاسخ دهید
 • نویسنده : امیر معارف

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:43

  کد دیدگاه : 2515797

  بچه های معارفی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : Ķj

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 04:09

  کد دیدگاه : 2507828

  سلام اینطور معلومه وبااین خبرا که هنوز میکن خوزستان فلان استان نیرو کم داره بااین که فقط10روزمونده به شروع مهر دوستان عزیز خبری از استخدام نیستوفقط درحد حرفه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : امیر معارف

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:43

   کد دیدگاه : 2515799

   خوزستانید؟؟
   من دبیری معارف خوزستان میخوام شرکت کنم

   پاسخ دهید
 • نویسنده : Adnim

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:43

  کد دیدگاه : 2498005

  سلام خواهشن به گوش مسئولین آموزش پرورش برسونید بیشتر به موضوع استخدام معلما ونیروی خدماتی برسن که قرار بود شهریور ماه باشه بعدش گفتن نیمه دوم شهریور 2هفته هم بیشتر به پایان شهریورو شروع مدارس نمونده ممنون

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بابک (زبان)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:00

  کد دیدگاه : 2497451

  دوستان زبان میشه منابع مطالعاتی خودشون برای دروش تخصصی بگن واقعا ممنون میشم،از دوستان هر کی شرکت کرده سال های قبل تعداد سوالات و هر اطلاعاتی در مورد سوالات تخصصی دارن لطفا بهم بگن

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ساحره

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:41

   کد دیدگاه : 2499491

   من کتابای گنجینه طلایی پیام دانشگاهی رو میخونم.برای روش تدریس، روش تحقیق ،زبان شناسی
   کتابای خیییلییییی خوبی هستن حیف آزمون سازی نداره. برای آزمون سازی فجب میخونم. من سال قبل شرکت کردم دعوت ب مصاحبه هم شدم ولی تعدادسوالات یادم نیست😓 عمومیا هرکدوم حدود10یا12تا بودن ولی تخصصی بیشتربود تعدادشون یادم نیست. وقت خیییلییی کم آوردم برای تخصصی

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:58

  کد دیدگاه : 2491535

  دوستان خبری نشد کسی خبری نداره برای حذب نیروی خدماتی؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : 313

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:37

  کد دیدگاه : 2486603

  دوستان کسی خبر نداره برای استخدامی اموزش و پرورش لیسانس مهندسی صنایع هم جایی برای فعالیت داره؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : علی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:17

  کد دیدگاه : 2485907

  پس نامه جذب نیروخدماتی چی شد کی میاد کسی خبری ندارررره؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : اتتوت

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:35

   کد دیدگاه : 2485960

   سلام نامه ایی درکار نیست اصلااستخدامی وجود نداره شهریور تموم شد یه سری معلما برای برای طرح معلم تمام وقت ثبت نام کردن یه سری هم از دانشگاه فرهنگیان میکیرین نیروی خدماتی هم همونا ادامه میدن کارشونا به نیرو جدید احتیاج ندارن

   پاسخ دهید
   • نویسنده : علی

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 16:02

    کد دیدگاه : 2486008

    گس اینکه تو اخبار میگن چیه حرف از 5000نفر بود؟؟؟

    پاسخ دهید
 • نویسنده : .

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:18

  کد دیدگاه : 2481314

  ازمون اموزش وپرورش جهاددانشگاهی برگزار میکنه یا باز دوباره سنجش میدن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ارشدفلسفه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:11

  کد دیدگاه : 2481291

  دفترچه پ کی میاد
  همی روزاس ک ای مدرک آتیش بزنم خیال خودم راحت کنم ای چ زندگی
  میرم سر خیابون گل میفروشم 😐

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سجاد

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 00:27

   کد دیدگاه : 2501620

   امیدت به خدا-یعنی امیدهمه مون

   پاسخ دهید
 • نویسنده : دبیری معارف

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:55

  کد دیدگاه : 2474865

  سلام بنده از شهرستان اطراف مشهد هستم همسرم به شرطی قبول میکنن که ازمون اموزش و پرورش بدم که مشهد برگزار بشه،ایا ازمون مشهد برگزار میشه یا فقط تهران ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ دهید
  • نویسنده : هنر آموز

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 02:15

   کد دیدگاه : 2476449

   دوست عزیز امتحان استخدامی مثل امتحان کنکور هست هر شهری اگه به تعداد حد نصاب برسه کسایی که میخوان امتحان بدن در شهر خودش یا مرکز استان برگزار میشه

   پاسخ دهید
 • نویسنده : بابااتی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:46

  کد دیدگاه : 2474651

  سلام نیروی خدماتی خبری نشد اصلامعلمی چی شد شهریور ماه داره تموم میشه مهر داره شروع میشه واقعا سرکاریم بگید ناراحت نمیشیم ایران استخدام بلاخره اطلاعات شما بیشتره جواب بدید خواهشن

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ابی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:05

   کد دیدگاه : 2481817

   برادر عزیز .هیچ استخدامی امسال اینها ندارن به نظرم چون بودجه ندارن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : صادق

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:44

  کد دیدگاه : 2473248

  سلام.یه چند مورد درباره تست عملی بگم.من خودم فوق لیسانس تربیت بدنی دارم..دوستان این آیتم های که دوستان نمره کاملش میگن .گرفتنش کار حرفه‌ای هاست مثلاً تست پرش بیشتر بین۲تا۲.۲۰ می‌پرند.تست کوپر ۱۲ دقیقه ای اول بر اساس سن هست بعد هم خیلی کم کسی پیدا میشه زیر یازده دقیقه بره.مثلا من خودم ترم قبل از هفتاد دانشجو زیر بیست سال تست دو استقامت گرفتم .فقط سیزده نفر تونستم نمره کامل بگیرن.سخت ترین هم بارفیکس هست خیلی میگن ده تا یا بیشتر میریم.توجه کنید تو بار فیکس حتی اگه برید، بدن تاب داشته باشه هم شم رده نمیشه.رفتن بارفیکس صحیح خیلی سخته.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : $

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:08

  کد دیدگاه : 2471165

  خداوکیل جذب نیروهای خدماتی رو تعیین تکلیف کنید،پس اینا دیگه کی فرصت میشه اول مهر برن سرکار، (:acute:)

  پاسخ دهید
  • نویسنده : اتان

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 04:05

   کد دیدگاه : 2471715

   سلام جذب نیروی خدماتی زیاد طول نمیکشه بعدش به آموزش خاصی نیاز نداره تی زدن ونگهبانی رانندگی به آموزش نیازنداره امیدوارم شهریورماه خبرش بیادیگ یا دوهفته کاراشا ردیف میکنن اکه خبرشا بدن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:56

  کد دیدگاه : 2468697

  سلام ببخشید .میشه بیشتر درمورد الویت فرهنگیان صحبت کنید؟ من بابام جانبازان.فرهنگیم هست.شرایط فرهنگیا چیه؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : عرفان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:50

  کد دیدگاه : 2467136

  از خرید خدماتی گرفته تا نیروهای نهضتی همه تبدیل وضیعت شدن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : تتبتیت

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:01

  کد دیدگاه : 2462559

  باسلام نیروی خدماتی چی شد خبری نشده به اداره کل زنگ زدم گفتن چنین چیزیی نیست ماجرا چیه ایران استخدام جواب بده

  پاسخ دهید
  • نویسنده : عرفان

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 23:48

   کد دیدگاه : 2467134

   سلام
   کسی به فکر نیروهای خدماتی نیست

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...