• بروزرسانی ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
  • 75k نظر «نمایش»

استخدام سازمان امور مالیاتی

استخدام سازمان امور مالیاتی

  • بروزرسانی:

اخبار آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی


فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

آزمون برگزار شد - منابع مصاحبه

آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران و تعیین سطح ماموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور 22 مهر ماه با موفقیت برگزار شد.
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما کارجویان گرامی، به اطلاع میرسانیم که تمامی اخبار مرتبط با این آزمون از جمله اخبار مربوط به اعلام نتایج در همین مبحث اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبان گرامی میتوانند اطلاعات و تجارب خود را در رابطه با نحوه برگزاری آزمون استخدامی و مصاحبه و گزینش در همین صفحه اعلام نمایند.

لینک های مفید و مرتبط:

دفترچه شرایط آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی

آگهی 1 شهریور 1401: هیأت تشخیص‌ صلاحیت‌ مشاوران رسمی‌ مالیاتی‌ ایران به‌ استناد ماده (27) اساسنامه‌ موضوع مصوبه‌ شماره 12062/ت42939هـ مورخه‌ 1391/01/28 هیئت‌ محترم وزیران، درصدد برگزاری‌ پنجمین‌ آزمون ورودی‌ انتخاب اعضاء جامعه‌ مشاوران رسمی‌ مالیاتی‌ ایران در تاریخ‌ 1401/07/22 می‌ باشد. لذا بدین‌ وسیله‌ از واجدین‌ شرایط‌ مندرج در ماده (28) اساسنامه‌ جامعه‌ مذکور بشرح زیر، برای‌ شرکت‌ در آزمون دعوت به‌ عمل‌ می‌آورد. مهلت ثبت نام تا 15 شهریور 1401 می باشد.

شرایط عمومی
1- دارا بودن تابعیت‌ ایرانی‌.
2- اعتقاد و التزام به‌ قانون اساسی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران.
3- حسن‌ شهرت به‌ رعایت‌ موازین‌ شرعی‌، اخلاقی‌، رفتاری‌ و مالی‌.
4- دارا بودن مدرک تحصیلی‌ کارشناسی‌ یا بالاتر در رشته‌ های‌ امورمالی‌ و مالیاتی‌، حسابداری‌، حسابرسی‌، اقتصادی‌، بازرگانی‌، حقوقی‌ و مدیریت‌ (مالی‌، بازرگانی‌، دولتی‌، صنعتی‌ و بانکی‌). ملاک تاریخ‌ فارغ التحصیلی‌ روز برگزاری‌ آزمون 1401/07/22 می‌ باشد.
5- نداشتن‌ رابطه‌ استخدام رسمی‌ یا غیررسمی‌ دائم‌ یا موقت‌ با دستگاههای‌ اجرایی‌ موضوع ماده (5) قانون مدیریت‌ خدمات کشوری‌ مصوب 1386(تدریس‌ در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی‌ اشتغال محسوب نمی‌شود)
6- داشتن‌ حداقل‌ ده سال سابقه‌ کار تمام وقت‌ در یکی‌ از مشاغل‌ مالیاتی‌، حسابداری‌، حسابرسی‌، حقوقی‌، مالی‌ و محاسباتی‌، تدریس‌ دروس مالیاتی‌، مالی‌ و محاسباتی‌ و اقتصادی‌ در دانشگاهها و مراکز علمی‌ و آموزشی‌ کشور.
تبصره- افرادی‌ که‌ فاقد سابقه‌ کار موضوع بند (6) می‌باشند در صورت گذراندن دوره آموزشی‌ حرفه‌ای‌ و گذراندن دوره کارورزی‌ مطابق‌ دستورالعملی‌ که‌ توسط‌ جامعه‌ پیشنهاد و به‌ تصویب‌ وزیر امور اقتصادی‌ و دارایی‌ می‌رسد و از طریق‌ مراکز فنی‌ و حرفه‌ای‌ و مراکز علمی‌ و آموزشی‌ برگزار خواهد شد مجاز به‌ شرکت‌ در آزمون ورودی‌ جامعه‌ مشاوران رسمی‌ مالیاتی‌ ایران می‌باشند.
7- نداشتن‌ سابقه‌ محکومیت‌ کیفری‌ مؤثر.

آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور

آگهی 19 مرداد 1401: مرکز آموزش، پژوهش و برنامه ­ریزی مالیاتی در اجرای بند 1 ماده 7 دستورالعمل نامه شماره 100/10713/ص مورخ 1400/09/28 «انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای سازمان امور مالیاتی کشور» و اصلاحیه دستورالعمل مذکور به شماره 200/18634/ص مورخ 1400/12/11، که در آنها مبنای محاسبه 10 امتیاز از 100 امتیاز معیارهای ارزیابی ارتقاء و انتصاب مأموران مالیاتی می باشد و موجب تصمیمات مورخ 1401/01/27 اجلاس مدیران کل، درنظر دارد آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی سال 1401 را در سطح ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور در صبح روز جمعه مورخ 1401/07/22 برگزار نماید. حضور تمامی همکاران رشته‌های شغلی مرتبط مالیاتی شاغل در واحدهای صف و ستاد سازمان از رده سازمانی معاون مدیرکل و پایین­تر مطابق جدول زیر، در آزمون تعیین سطح مجاز می­باشد و امکان برگزاری آزمون موردی و مجدد برای نفرات غایب به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.
تبصره 1: امکان شرکت در آزمون برای همکارانی که در انواع مرخصی­ بسر می­برند، نیز وجود دارد.
تبصره 2: همکاران شاغل در رشته­های شغلی مرتبط مالیاتی، بسته به هم ترازی تعیین شده در حکم کارگزینی، می­توانند در سطح امتحانی مربوط شرکت نمایند.
ثبت‌نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور از روز چهارشنبه  مورخ 1401/05/19 آغاز و در روز سه شنبه مورخ 1401/05/25 پایان می‌پذیرد.
لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، با وارد نمودن شماره پرسنلی نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است
جهت مشاهده متن کامل آگهی کلیک نمایید

ششمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

آگهی 29 دی 97: در اجرای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۶ دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی ملزم به بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ سازمان اداری و استخدامی کشور معاونت توسعه مدیریت و سرمایه گذاری سرمایه انسانی سابق و به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاه‌های اجرایی کشور شرایط و ضوابط عمومی و تخصصی برای استخدام در ششمین امتحان مشترک فراگیر به شرح زیر اعلام میگردد.

> شرایط عمومی

۱. داشتن تابعیت ایران
۲. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
۵. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند.
۶. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
۷. نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۸. عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح.
۹. به استناد قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی باشند.
۱۰. به استناد ماده (۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پستهای سازمانی در هر یک از دستگاههای اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر، در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.
تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.
۱۱. داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر بیست و پنج (۲۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم، حداکثر سی سال (۳۰)برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج (۳۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهل(۴۰) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل پنج (۴۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری.
تبصره ۱: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند و سایر مشمولین سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد در صورت ثبت نام در آزمون، ضمن رعایت تبصره ۲ همین ماده، مکلف به رعایت حداکثر سن های اعلام شده در این دفترچه میباشند، در غیراین صورت از سایر فرایند استخدام حذف خواهند شد.
تبصره ۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
– داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
– داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت درآمده اند به مدت اسارت و حضور در جبهه
– میزان مدت خدمت ضرورت
– داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه های دولتی، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.

جهت مشاهده متن کامل آگهی ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی اینجا کلیک نمایید

منابع آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی

سوالات متدوال

به طور معمول استخدام در سازمان امور مالیاتی از طریق آزمون های استخدامی و عموماً از طریق آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی انجام می گیرد. شما متقاضیان گرامی برای اطلاع به موقع از زمان ثبت نام آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی از طریق ایمیل و پیامک (اینجا کلیک نمایید)

دفترچه راهنمای شرایط مورد نیاز به محض شروع ثبت نام منتشر میشود که ممکن است شامل شرایط عمومی و اختصاصی از قبیل: سن، جنسیت، رشته تحصیلی، شهرها و شغل محل ها و سایر شرایط مورد نیاز استخدام سازمان امور مالیاتی باشد. جهت مشاهده شرایط آخرین آگهی استخدامی سازمان امور مالیاتی (اینجا کلیک نمایید)

به طور معمول آزمون های استخدامی شامل دو بخش عمومی و تخصصی می باشند، مواد آزمون عمومی شامل 7 درس عمومی و مواد آزمون تخصصی به تناسب هر رشته شامل مواد آزمون اعلامی در شرایط دفترچه راهنمای آگهی استخدامی می باشد. برای اطلاع از نحوه تهیه بهترین منابع مطالعاتی (اینجا کلیک نمایید) برای تهیه نمونه سوالات رایگان استخدامی سالهای گذشته (اینجا کلیک نمایید)

پس از قبولی در آزمون کتبی و تحویل و تطبیق مدارک پذیرفته شدگان، دعوت به مصاحبه های روانشناسی، تخصصی و عقیدتی از داوطلبین به عمل می آید؛ برای آشنایی با نوع سوالات مصاحبه استخدامی سازمان امور مالیاتی (اینجا کلیک نمایید)

دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=9086
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi