• ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  • 1k نظر «نمایش»

استخدام سازمان ملی استاندارد ایران

استخدام سازمان ملی استاندارد ایران

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۴۹۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

مهلت ثبت نام: ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ الی ۱۴۰۲/۱۲/۱۴

ارائه کارت آزمون: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸

برگزاری آزمون: ۱۴۰۳/۰۲/۲۱

آخرین وضعیت: پایان مهلت ثبت نام

استخدامی سازمان ملی استاندارد

 

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

آزمون استخدامی ویژه معلولان

آگهی 29 بهمن 1402: انتشار دفترچه آزمون استخدامی ویژه معلولان
به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در 45 دستگاه اجرایی کشور، اولین آزمون استخدامی اختصاصی معلولان با ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنما، برگزار می‌گردد. این آزمون صرفا مختص معلولان بوده و برای ثبت‌نام باید مدارک لازمه ارائه شود.
مهلت ثبت نام تا 14 اسفند 1402 می باشد.

توجه: کاربران گرامی به منظور اطلاع از سایر شرایط جذب و بکارگیری این آزمون اعم از زمان دریافت کارت و برگزاری آزمون و اعلام نتایج و نیز مراحل مربوط به ارزیابی تکمیلی، پیگیر اخبار و اطلاعیه های این آزمون در صفحه اختصاصی آن باشید. 

ورود به صفحه اختصاصی

توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.

آزمون استخدامی طرح شهید زین الدین - مرحله دوم

آگهی 11 بهمن 1402: آزمون استخدامی طرح شهید زین الدین - مرحله دوم
با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاه های اجرایی استان ها از محل طرح شهید زین الدین، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام به شرح زیر اعلام می گردد. در همین راستا و به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاه‌های اجرایی استان‌ها از محل طرح شهید زین‌الدین، مرحله دوم این آزمون برای 18 استان انجام می‌شود.
مهلت ثبت نام تا 18 بهمن ماه 1402 می باشد.

مشاهده آگهی

دانلود نمونه سوالات استخدامی ویژه طرح شهید زین الدین 
دانلود جزوه هوش و استعداد تحصیلی 
دانلود نمونه سوالات استخدامی حسابداری 

فراخوان جذب نخبگان

آگهی 30 دی 1402: انتشار دفترچه راهنمای استخدام نخبگان در دستگاه های اجرایی
فراخوان بنیاد ملی نخبگان به منظور تامین نیروی مورد نیاز دستگاه های اجرایی کشور منتشر شد.

مشاهده آگهی

آزمون انتخاب کارشناس رسمی استاندارد - 24 مرداد 1402

آگهی 24 مرداد 1402: آزمون کشوری انتخاب کارشناس رسمی استاندارد
سازمان ملی استاندارد ایران در نظر دارد در راستای اجرای ماده 21 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و انجام وظایف در چهار زمینه فعالیت؛ نسبت به برگزاری آزمون جهت انتخاب کارشناس رسمی استاندارد (شخص حقیقی) در سراسر کشور اقدام نماید.
مهلت ثبت نام از 26 مرداد تا 5 شهریور 1402 تا 10 شهریور 1402 تا 22 شهریور 1402 می باشد.

زمینه های فعالیت (مشاهده)

زمینه های فعالیت عبارتند از:
1. استاندارد سازی شامل: تدوین استاندارد - آموزش، ترویج استاندارد و توان افزایی
2. ارزیابی انطباق
3. اندازه شناسی
4. تأیید صلاحیت
شایان ذکر است این آزمون جنبه استخدامی نداشته و سازمان ملی استاندارد ایران تعهدی نسبت به ارجاع کار به کارشناسان پذیرفته شده را نخواهد داشت و صرفا در مواقع مورد نیاز از خدمات آنان استفاده می نماید.

نکات مهم (مشاهده)
1. ضروری است داوطلبان نسبت به مطالعه دقیق روش اجرایی فرایند انتخاب کارشناس رسمی استاندارد به شماره مدرک ۱۴۳/۲۶۶/ر مورخ 1402/02/18 که در زیرپورتال دفتر تخصصی آموزش، ترویج و توان افزایی به نشانی: آموزش و ترویج - صفحه اصلی قالب جدید 1401 در سایت سازمان ملی استاندارد ایران قابل دسترسی می باشد، اقدام نمایند.
2. داوطلبان شرکت در آزمون شامل متقاضیان، اخذ اولیه پروانه کارشناسی رسمی در زمینه های فعالیت چهارگانه و متقاضیان تمدید پروانه کارشناسی رسمی با تغییرات کمی و موضوعی در زمینه فعالیت، رشته و گرایش های تخصصی پروانه می باشند.
3. شرکت در آزمون کتبی برای کلیه داوطلبان الزامی است.
4. هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر دو زمینه فعالیت و براساس سوابق حداکثر دو رشته تخصصی می باشد.
تذکر 1: داوطلبان شرکت در آزمون زمینه فعالیت تأیید صلاحیت، در صورت تمایل صرفا مجاز به انتخاب زمینه استانداردسازی به عنوان دومین زمینه فعالیت می باشند.
5. شاغلین دستگاه های اجرایی ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری در زمان اشتغال مجاز به دریافت پروانه کارشناس رسمی استاندارد (شخص حقیقی) نمی باشند. در همین خصوص کارکنان سازمان / پژوهشگاه / سایر دستگاه های اجرایی فقط درصورت قطع رابطه استخدامی (بازخرید، بازنشستگی و انتقالی) با سازمان محل اشتغال خود می توانند با رعایت ضوابط مندرج در روش اجرایی مذکور اقدام نمایند.
6. استفاده از مشخصات هویتی سایرین به هر دلیل، غیرقانونی بوده و در صورت بروز چنین تخلفی، داوطلب حق شرکت در آزمون را ندارد. در صورت شرکت فرد متخلف در آزمون ضمن محرومیت از شرکت در آزمون های بعدی برابر ضوابط قانونی با وی برخورد خواهد شد. 
شرایط انتخاب زمینه فعالیت (مشاهده)
داوطلب در صورت احراز شرایط مندرج در بند 6-1 روش اجرایی مذکور و به شرح ذیل مجاز به انتخاب زمینه فعالیت و ثبت نام در آزمون می باشد:
- استاندارد سازی - تدوین استاندارد: ارائه مستندات مبنی بر مشارکت در تدوین حداقل 2 موضوع استاندارد ملی به عنوان دبیر و یا رئیس کمیسیون فنی تدوین استاندارد ملی یا دبیری فعال و موثر 2 کمیته فنی متناظر و یا 4 سال دبیری فعال و موثر حداقل یک کمیته فنی متناظر یا حداقل یک سال مدیر کمیته فنی بین المللی/ منطقه ای و یا حداقل ۳ عضویت در کمیسیون فنی مرتبط با رشته تخصصی درخواستی.
تذکر 1: اعضای هیات علمی داوطلب زمینه "تدوین استاندارد" با داشتن سابقه مشارکت و همکاری در تدوین حداقل ۲ موضوع به عنوان دبیر/ رئیس/ عضو کمیسیون فنی تدوین استاندارد و یا داشتن مقاله پژوهشی در زمینه استاندارد سازی و رشته مورد درخواست و تقاضا مجاز به انتخاب این زمینه فعالیت می باشند.
استانداردسازی - آموزش، ترویج استاندارد و توان افزایی: ارائه مستندات مبنی برسابقه تدریس حداقل 100 ساعت آموزش تخصصی مؤثر و مرتبط در 2 سال اخیر از مراجع ذیصلاح قانونی.
ارزیابی انطباق: ارائه حداقل 3 سال سابقه همکاری مؤثر و مشارکت در زمینه «ارزیابی انطباق» در رشته تخصصی درخواستی و هر یک از گرایش های مربوط به آن رشته در سازمان، پژوهشگاه، واحدهای تولیدی، خدماتی و یا در نهادهای تأیید صلاحیت شده.
اندازه شناسی: ارائه حداقل 3 سال سابقه همکاری مؤثر و مشارکت در زمینه «اندازه شناسی» در رشته تخصصی درخواستی و هر یک از گرایش های مربوط به آن رشته در سازمان، پژوهشگاه، واحدهای تولیدی، خدماتی و یا در نهادهای تأیید صلاحیت شده.
تأیید صلاحیت: ارائه سوابق موثر مطابق با پیوست های شماره 5 و 6 روش اجرایی مذکور.
تذکر 2: شرایط پذیرش نخبگان دارای تأییدیه از بنیاد ملی نخبگان، توسط سازمان ملی استاندارد ایران تسهیل می گردد.
تذکر 3: دارندگان سابقه کار تخصصی و یا مدیریتی در سازمان / پژوهشگاه و سایر دستگاه های اجرایی؛ فقط در صورت قطع ارتباط استخدامی (بازخرید، بازنشسته و انتقالی) با سازمان محل اشتغال خود می توانند با رعایت ضوابط مندرج در روش اجرایی مذکور جهت دریافت پروانه کارشناسی اقدام نمایند. 
مدارک عمومی و اختصاصی (مشاهده)

مدارک عمومی:

تصویر کارت ملی
عکس پرسنلی
تصویر کلیه مدارک مقاطع دانشگاهی
تذکر 1: دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور موظف به ارائه تصویر گواهی به همراه تأییدیه «ارزشیابی مدارک تحصیلی» از وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشند.
داشتن گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
داشتن تابعیت ایرانی
تذکر 2: برای آن دسته از داوطلبانی که زمینه فعالیت انتخابی آنها مستلزم ارائه سابقه کار مرتبط می باشد، ارائه سوابق مربوط به پرداخت حق بیمه از زمان اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی به بعد، ممهور به مهر سازمان بیمه گر و قابل استعلام، ضروری است.
تذکر 3: پس از قبولی در آزمون کتبی، داوطلب مکلف به ارائه مدارک عمومی، جهت بررسی و تأیید توسط اداره کل استاندارد استان محل اقامت می باشد.

مدارک اختصاصی:

داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کتبی مکلفند نسبت به تهیه، تکمیل و تحویل مدارک اختصاصی برابر مندرجات در روش اجرایی مذکور، جهت بررسی و تأیید توسط اداره کل استاندارد استان اقدام نمایند. 

ثبت نام در آزمون (مشاهده)

ثبت نام در آزمون منحصرا به صورت اینترنتی از طریق درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی از روز پنجشنبه مورخ 26 مردادماه 1402 آغاز و در پایان روز 5 شهریورماه 1402 به اتمام می رسد.

1- ضروری است داوطلبان پس از مطالعه در صورت احراز شرایط عمومی، اختصاصی اعلام شده در این دفترچه و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز در مهلت تعیین شده، نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

2- مهلت ثبت نام در آزمون قابل تمدید نمی باشد، ضروری است داوطلبان در مدت مقرر نسبت به ثبت نام اقدام و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

3- داوطلبان واجد شرایط پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون به مبلغ 2٫300٫000 ریال به اضافه 20٫000 ریال خدمات پیامکی از طریق منوی آزمون در صفحه اول سامانه اقدام نمایند.

تذکر 1: داشتن کارت بانکی به همراه رمز اینترنتی و کد CVV2 به نام شخص داوطلب ضروری است.

تذکر 2: "توکن پرداخت" کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق داوطلب جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص می یابد. لذا ضروریست داوطلب کد "توکن پرداخت" را که به شماره تلفن همراه وی پیامک می گردد تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت کد رهگیری نزد خود نگهداری نمایند همچنین این کد با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرایند پرداخت در سامانه قابل بازیابی خواهد بود.

4- داوطلبان با ورود اطلاعات درخواستی و بارگذاری مدارک ذیل نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. در صورت دریافت کد رهگیری، ثبت نام فرد تکمیل و نهایی گردیده است.

5- بارگذاری عکس پرسنلی
اندازه عکس اسکن شده باید حداقل 200 در 300 و حداکثر 300 در400 پیکسل باشد.
تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لک باشد.
حجم فایل ذخیره شده باید حداقل 15 کیلوبایت و حداکثر 70 کیلوبایت باشد.
حاشیه های زائد حذف شده باشد.
عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تذکر 3: درصورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

6- بارگذاری کارت ملی
تصویر واضح و رنگی کارت ملی با فرمت JPG باشد.
حجم این فایل حداقل 30 کیلوبایت و حداکثر 200 کیلوبایت باشد.
حاشیه های زائد حذف شده باشد.

تذکر 4: در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه امکان ثبت نام و تکمیل فرایند مربوط به آن را نداشته باشد با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت می تواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر می بایست از منوی "آزمون" در صفحه اول سامانه گزینه "ثبت نام در آزمون" را انتخاب و نسبت به وارد کردن اطلاعات درخواستی و تکمیل ثبت نام اقدام نماید. 

تذکر 5: در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیت آمیز مراحل پرداخت هزینه به «توکن پرداخت» خود دسترسی نداشته باشد برای بازیابی «توکن پرداخت» از صفحه اول سامانه گزینه «بازیابی کد رهگیری / توکن» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی دوباره «توکن پرداخت» برای ایشان پیامک گردد.

تذکر 6: به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی (مشاهده)

1- آزمون در روز جمعه مورخ 7 مهر ماه 1402 به صورت کشوری در شهر تهران و مراکز منتخب استان ها برگزار می گردد.
2- کارت شرکت در آزمون بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی منتشر می گردد.
3- صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نمی باشد و اصل مدارک پس از اجرای آزمون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
4- زمان و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج می گردد.
5- سوالات تخصصی آزمون مطابق با زمینه فعالیت درخواستی داوطلب، می باشد.
6- آزمون شامل 2 بخش عمومی و تخصصی به ترتیب شامل 40 و 60 سوال می باشد.
7- ضریب سوالات عمومی 2 و ضریب سوالات تخصصی 3 می باشد.
8- ملاک قبولی در آزمون هر زمینه فعالیت، کسب حداقل 70٪ تراز حائزان یک درصد برتر آزمون مربوطه با ارزش وزنی 40٪ برای آزمون عمومی و 60٪ برای آزمون اختصاصی می باشد.
9- آزمون دارای نمره منفی می باشد و به ازای هر پاسخ اشتباه یک سوم نمره منفی لحاظ می گردد.
10- نتایج آزمون از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اطلاع رسانی می گردد.
11- اسامی نفرات برتر آزمون اعلام و نتیجه نهایی پذیرفته شدگان پس از مصاحبه تخصصی اعلام خواهد شد.
12- تاریخ، زمان و محل برگزاری مصاحبه تخصصی و مهلت مقرر جهت تهیه و ارائه مستندات مربوط به شرایط عمومی و اختصاصی پذیرفته شدگان در آزمون کتبی از طریق پروفایل شخصی اطلاع رسانی می گردد.
13- عدم تکمیل و تحویل مستندات مذکور در مهلت مقرر، به منزله انصراف داوطلب تلقی می گردد.
14- منابع آزمون عمومی و تخصصی به شرح ذیل تعیین و فایل های مربوطه در زیر پورتال دفتر تخصصی آموزش، ترویج و توان افزایی به نشانی: آموزش و ترویج - صفحه اصلی قالب جدید 1401 در دسترس داوطلبان قرار دارد.

منابع عمومی و اختصاصی آزمون (مشاهده)
ردیف منابع آزمون عمومی
1 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد 
2  استاندارد 9000 INSO-ISO: سیستم های مدیریت كیفیت - مبانی و واژگان 
3 استاندارد 17000 – INSO-ISO-IEC: ارزیابی انطباق - واژگان و اصول عمومی 
4 روش اجرایی فرایند انتخاب کارشناس رسمی استاندار د به شماره مدرک ۲۶۶ /۱۴۳/ر مورخ 1402/02/18
5 "بیانیه گام دوم انقلاب" مور خ 1397/11/22
ردیف زمینه فعالیت منابع آزمون اختصاصی
1 استاندارد
سازی
تدوین استاندار 1. استانداردهای ملی ایران 5- ساختار و شیوه نگارش
2. روش اجرایی فرایند تدوین استانداردهای ملی ایران به شماره 33/201/ر– تاریخ تجدید نظر 1393/08/24
3. روش اجرایی نحوه تاسیس، ترمیم و انحلال کمیته های فنی/ فرعی متناظر به شماره 142/249/ر - تاریخ تجدید نظر 1402/03/22
4. دستورالعمل تخصصی تبصره های 1 الی 3 ماده 3 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد
5. اصول خوب استانداردسازی GSP
آموزش، ترویج
استاندارد و توان
افزایی
1. آموزش الکترونیکی (مجازی) - ویژگی ها - استاندارد 10000
2. سازمان های آموزشی- سیستم های مدیریتی برای سازمان های آموزشی - الزامات به همراه راهنمای استفاده - استاندار د 23019
3. مدیریت کیفیت – راهنمایی هایی برای مدیریت شایستگی و پیشرفت افراد– استاندارد 10015
2 تأیید
صلاحیت
1. استاندارد INSO-ISO-19011: رهنمودهایی برای ممیزی سیستم های مدیریت
2. استاندارد 17020 INSO-ISO-IEC: ارزیابی انطباق - الزامات برای کارکرد انواع مختلف نهاده ای انجام دهنده بازرسی
3. استاندارد 17025 INSO-ISO-IEC: الزامات عمومی برای احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون
4. استاندارد 15189-INSO-ISO: آزمایشگاه های پزشکی - الزامات کیفیت و صلاحیت
5. استاندارد 1-17021 INSO-ISO-IEC: ارزیابی انطباق - الزامات نهادهای ارائه كننده خدمات ممیزی و گواهی كردن سیستم های مدیریت
6. استاندارد 17024 INSO-ISO-IEC: ارزیابی انطباق - الزامات عمومی برای نهادهای گواهی کننده اشخاص
7. استاندارد 17065 INSO-ISO-IEC: ارزیابی انطباق - الزامات مربوط به نهادهای گواهی کننده محصولات، فرایندها و خدمات
8. الزامات بین المللی مرکز
3 اندازه
شناسی 
1. استاندارد ملی ایران به شماره 4723: واژه نامه اندازه شناسی، مفاهیم پایه و عمومی و اصطلاحات مربوط
2. استاندارد ملی ایران به شماره 15995: اصطلاحات اندازه شناسی قانونی - واژه نامه
3. استاندارد ملی ایران به شماره 16357: خط مشی عدم قطعیت كالیبراسیون
4. استاندارد ملی ایران به شماره 16358: خط مشی قابلیت ردیابی نتایج اندازه گیری
4 ارزیابی
انطباق
1. روش اجرایی صدور، تمدید، تجدید، تعلیق، رفع تعلیق، ابطال و صدور مجدد پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی به شماره مدرک 130/221/ر – تاریخ تجدید نظر 1396/01/28
2. دستورالعمل نمونه برداری به شماره مدرک 42/204/د – تاریخ تجدید نظر 1390/09/06
3. دستورالعمل نحوه نشانه گذاری محصولات دارای پروانه کاربرد علامت استاندار د به شماره مدر ک 130/213/د - تاریخ تجدید نظر 1401/12/02
4. استاندارد 17065 -INSO-ISO-IEC: ارزیابی انطباق – الزامات مربوط به نهادهای گواهی کننده محصولات، فرایندها و خدمات
5. استاندارد 17026 -INSO-ISO-IEC: ارزیابی انطباق – مثالی از طرح گواهی کردن برای محصولات ملموس

اطلاعات آزمون

+ دانلود دفترچه شرایط (PDF) 
+ مشاهده حوزه آزمون


تقویم آزمون:
شروع ثبت نام: از 26 مرداد 1402
مهلت ثبت نام: تا 22 شهریور 1402
زمان برگزاری آزمون: 21 مهر 1402


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

دهمین آزمون استخدام دستگاه های اجرایی - 22 فروردین 1402

آگهی 22 فروردین 1402: انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام دهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای اجرای ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی منضم به بخشنامه سازمان به شماره 101243 مورخ 1401/12/09 و به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاه های اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در دهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور به شرح زیر اعلام میگردد: 
مهلت ثبت نام از 23 فروردین 1402 الی 4 اردیبهشت ماه 1402 می باشد.

دانلود دفترچه شرایط

تعاریف (مشاهده)

مفاهیم و تعاریف برخی از اصطلاحات بکار رفته در متن دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر به شرح ذیل است:
الف) دستگاه اجرایی
کلیه وزارتخانه ها ، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دستگاههای موضوع ماده(۵)  قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه اجرایی نامیده میشوند. 
تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
۱ .معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
۲ .معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
۳ .معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران. 
ج) داوطلب بومی شهرستانی(به استثنای شهرستان تهران و شهرستان مراکز استانها)
با توجه به قانون اصلاح ماده(۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری(مصوب سال ۱۳۹۹) مبنی بر ایجاد اولویت برای داوطلبان بومی شهرستانی(به استثنای شهرستان تهران و شهرستان مراکز استان ها) در امتحانات مشترک فراگیر داوطلبی بومی شهرستانی تلقی میشود که «متولد» یا «ساکن با سابقه ده سال سکونت» در همان شهرستان باشد. بومی بودن افراد به طرق ذیل احراز میگردد:
۱ - شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تبصره: با توجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سالهای مختلف، در صورت اختلاف نظر یا ابهام درخصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
۲ - استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تأیید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی(براساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی(پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا با ارائه مدارک و مستندات ذیل امکانپذیر خواهد بود:
الف - داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنما یی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه؛
ب - گواهی اشتغال به کار رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی و عناو ین مشابه در بخش خصوصی مشروط به پرداخت حق بیمه.
تبصره: داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه میتواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تأیید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان محل مورد تقاضا ملاک محاسبه قرار گیرد.
د) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت(موضوع مصوبه شماره ۲۷۸/۶۹۳۸۵ مورخ ۱۹/۰۸/۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی)
بر اساس ماده(۱۵) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت(موضوع مصوبه شماره ۲۷۸/۶۹۳۸۵ مورخ ۱۹/۰۸/۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی)؛
۱ - به ازای تاهل و داشتن هر فرزند، یکسال به سقف محدوده سنی داوطلب که در دفترچه راهنمای ثبت نام درج گردیده، اضافه خواهد شد. سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند موضوع این ماده، حداکثر پنج(۵) سال میباشد.
۲ - به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو(۲) درصد، حداکثر تا ده(۱۰) درصد به مجموع امتیاز آزمون مشترک فراگیر داوطلب اضافه میشود.
تبصره: امتیازات مطروحه در بندهای(۱) و ( ۲) این ماده با رعایت تبصره بند (ت) ماده(۱) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مبنی بر اینکه امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر میباشد، اعمال میشود. 

شرایط عمومی (مشاهده)
۱- داشتن تابعیت ایران؛
۲- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۴- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
تبصره: با عنایت به ماده(۸) مصوبه شماره ۶۷۹۵/۱۴۰۰/دش مورخ ۰۵/۰۵/۱۴۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی، نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تأیید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نموده اند، میتوانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمونهای استخدامی دستگاه های اجرایی  مشمول ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر تا یکسال(۱۲ ماه) پس از تاریخ برگزاری آزمون مورخ(۰۵/۰۳/۱۴۰۲) نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود به دستگاه اجرائی استخدام کننده اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت توسط افراد مذکور در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون مربوطه، استخدام و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میشود. همچنین صدور شماره مستخدم، انعقاد قرارداد پیمانی و صدور حکم کارگزینی در بازه زمانی تعیین شده منوط به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم میباشد.
۵- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
۶- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
۷- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛
۸- عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛
۹- داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛
۱۰- به استناد ماده(۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.
تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.
۱۱- داشتن حداقل سن بی ست(۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل(۴۰) سال تمام برای استخدام و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتر ی چهل و پنج(۴۵) سال تمام بر اساس بند(الف) ماده(۴۲ (قانون مدیر یت خدمات کشوری
 تبصره ۱: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف میباشند.
تبصره ۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛
- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛ 
- داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکت های تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه ها ی دولتی، شهرداری ها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.
تبصره ۳: به موجب بند(الف) ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال به سقف محدوده سنی داوطلب که در متن دفترچه راهنمای ثبتنام امتحان مشترک فراگیر درج گردیده، اضافه خواهد شد. حداکثر سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند، پنج(۵) سال میباشد.
امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد.
مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر میباشد.  
قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (مشاهده)
به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو(۲) درصد، مجموعًا حداکثر تا ده (۱۰) درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه میشود.
تذکرات:
۱ .امتیازات مطروحه در بند فوقالذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک میباشد. 
۲ .امتیاز مطروحه پس از تعیین حد نصاب و قبل از معرفی افراد مشمول برای سایر مراحل استخدام، محاسبه و ملاک عمل قرار میگیرد.
۳ .با توجه به اینکه اعمال امتیازات فوق الذکر بر اساس اطلاعات خوداظهاری داوطلبان میباشد، در صورتی که در مرحله بررسی مدارک و مستندات، داوطلب فاقد مدارک مثبته باشد، از سایر فرآیند استخدام حذف میشود. 
مراحل ثبت نام (مشاهده)
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۲ تا پایان روز دوشنبه ۴ اردیبهش تماه ۱۴۰۲ انجام خواهد شد. این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد، متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. 
ویرایش اطلاعات (مشاهده)
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند. 
نکته بسیار مهم: در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود ، حتمًا میبایست دوباره تمامی ٧ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت ، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت (مشاهده)
کارت شرکت در آزمون ، از تاریخ سه شنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۱۲ خردادماه ۱۴۰۲ در مراکز استانها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام چاپ کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لاز م به ذکر است صدور کارت شرکت  در آزمون ، به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سو ی داوطلبان نبود ه و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
تعیین حدنصاب (مشاهده)
کسب حداقل پنجاه درصد(۵۰ ٪) میانگین نمره مکتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل درصد(۴۰ ٪) برای حیطه عمومی امتحان مشترک فراگیر و شصت درصد(۶۰ ٪) برای حیطه تخصصی و اختصاصی امتحان مشترک فراگیر در هر سهمیه استخدامی - شغل - شهرستان در هر یک از دستگاههای اجرایی.
تذکر: داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفًا کارنامه آزمون کتبی از طریق درگاه الکترونیکی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود. 

توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آزمون

+ دانلود دفترچه شرایط (PDF)  


تقویم آزمون:
انتشار دفترچه راهنما: 22 فروردین 1402
شروع ثبت نام: 23 فروردین 1402
پایان ثبت نام: 4 اردیبهشت 1402
دریافت کارت آزمون: 9 خرداد 1402
زمان برگزاری آزمون: 12 خرداد 1402 


منابع آزمون:
+ دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی 
+ سفارش کتاب های استخدامی جهت آمادگی در آزمون


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

منابع مطالعه

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=9070
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k