• ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
  • 0k نظر «نمایش»

استخدام ۷۰۰ نیروی جدید در شبکه بهداشت اصفهان

استخدام ۷۰۰ نیروی جدید در شبکه بهداشت اصفهان

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

جذب 650 نیرو در علوم پزشکی اصفهان در دستور کار

 

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در سال گذشته در شبکه بهداشت و درمان اصفهان حدود 700 نیرو استخدام شده است و جذب نیروهای جدید نیز در دستور کار است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۷۰۰ نیروی انسانی جدید در سال گذشته جذب شبکه بهداشت شهرستان‌های استان شدند و امسال نیز جذب ۶۵۰ نفر در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید گله‌داری روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت « هفته سلامت» در اصفهان، افزود: این نیروهای انسانی پس از برگزاری ۲ نوبت آزمون استخدام در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، جذب شدند و برای امسال نیز به‌منظور اجرای طرح تحول سلامت و رفع کمبود نیرو، مجوز جذب نیروهای جدید را دریافت کرده ایم.

وی با اشاره به اجرای ۱۵۶ طرح بهداشتی در سطح استان اصفهان با اعتبار حدود هفت هزار میلیارد ریال، گفت: ۳۶ طرح از بین آنها توسط خیران و در مساحت ۱۵ هزار متر مربع در حال اجراست.

گله‌داری با بیان اینکه ۱۲۰ پروژه دیگر نیز در حدود ۷۳ هزار متر مربع وسعت انجام می‌شود، افزود: این طرح ها شامل خانه و پایگاه بهداشت و مرکز سلامت در همه شهرستان هاست.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۰ طرح بهداشتی در آستانه افتتاح قرار دارد، ادامه داد: تلاش می شود سایر طرح ها نیز تا پایان امسال به اتمام برسد.

اعتبار یکهزار میلیارد ریالی برای خرید تجهیزات شبکه بهداشت استان اصفهان

گله‌داری با بیان اینکه حدود یک هزار میلیارد ریال در سال گذشته برای تامین تجهیزات در شبکه بهداشت استان اصفهان هزینه شد، خاطرنشان کرد: ۲۰ دستگاه خودروی شاسی بلند و ۳۰ دستگاه موتورسیکلت برای خدمات رسانی در مناطق سخت گذر و عشایری با اعتبار حدود ۴۰۰ میلیارد ریال خریداری شد.

وی با اشاره به تصویب تشکیلات سازمانی چهار شبکه بهداشت جدید در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: این شبکه ها مربوط به شهرستان‌های جدید در شرق اصفهان شامل ورزنه، کوهپایه، جرقویه و هرند است که نیروی انسانی مورد نیاز آنها جذب شده و شبکه بهداشت ورزنه آغاز به کار کرده است.

همچنین رییس مرکز بهداشت اصفهان تصریح کرد: به‌منظور حفظ و ارتقای حوزه بهداشت، علاوه بر اقدامات و اعتبار وزارت بهداشت لازم است که مردم نیز بیشتر پای کار بیایند.

گله‌داری با بیان اینکه میزان پوشش خانوارهای روستایی استان در شبکه های بهداشت حدود ۹۵ درصد است، افزود: این شاخص در شهرها به‌دلیل استقبال و مراجعه کمتر، پایینتر و حدود ۳۰ درصد است که این موضوع باید با مشارکت مردم، بهبود یابد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح تحول سلامت از پارسال در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت، گفت: شهرستان های شهرضا، خوانسار و گلپایگان در مرحله نخست اجرای این طرح قرار گرفتند که در نیمه نخست امسال در سایر شهرستان ها و در نیمه دوم سال جاری در کلانشهر اصفهان اجرا خواهد شد.

رییس مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه نیروهای جدید به‌عنوان مراقبان سلامت در مراکز بهداشت و پایگاه های سلامت از جمله ۶۴ پایگاه جدید برای اجرای این طرح مستقر خواهند شد، خاطرنشان کرد: اصفهان یکی از استان های پیشرو در اجرای این طرح است و سال گذشته نیز در زمینه اجرای قانون حمایت از جوانی جمعیت و پویش ملی سلامت برتر شد.

وی همچنین با بیان اینکه از دیروز (اول اردیبهشت) هیچ پسماند عفونی به منطقه سگزی در شرق اصفهان منتقل نشده است، گفت: با مجموعه پیگیری ها و اقدامات انجام شده در استان اصفهان، همه پسماندهای عفونی پزشکی به یک مرکز پسماندسوز منتقل می شود.

گله‌داری یکی از مشکلات موجود برای توسعه شبکه بهداشت به ویژه در کلانشهر اصفهان را تامین زمین دانست و از مردم به ویژه خیران خواست تا در این زمینه مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سال ۱۳۸۵ طرح مقابله با بیماری سالک را در استان اجرا کرده است، خاطرنشان کرد: بسیاری از عملیات های این طرح مانند سم‌پاشی و جونده‌کشی وظیفه این دانشگاه نیست اما به‌دلیل اهمیت سلامت مردم این کار را با هزینه خودمان انجام می دهیم و پارسال هیچ کمک مالی به ما در این زمینه نشد.

رییس مرکز بهداشت اصفهان به آمار حیوان گزیدگی و افزایش آن در سال های اخیر در استان اشاره و اضافه کرد: حدود ۵۱۰ میلیارد ریال پارسال برای واکسن و سرم ضد هاری در استان هزینه شد که رقم قابل توجهی است و باید تدابیر ویژه برای کاهش موارد حیوان گزیدگی صورت گیرد.

مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این نشست با اشاره به فعالیت پنج مرکز کاهش آسیب برای معتادان به مواد مخدر (تزریقی) در استان، گفت: یک مرکز سلامت روانی و اجتماعی (سراج) نیز با هدف پیشگیری از موارد اورژانس مرگ خودخواسته و کنترل بیماران مزمن سلامت روان در شهرضا فعالیت دارد.

منصور شیری با اشاره به کاهش آمار مرگ خودخواسته در استان اصفهان در سال ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱، افزود: بررسی موارد مرگ خودخواسته در بین افراد زیر ۱۸ سال نشان می دهد که علت اصلی عمده آنها، فقدان انسجام خانوادگی بوده است.

وی از رسانه ها خواست تا در این زمینه، آموزش های لازم را با هدف افزایش تاب‌آوری افراد به ویژه نوجوانان و جوانان در برابر مسائل مختلف زندگی به صورت مدبرانه در اختیار خانواده ها قرار دهند.

پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه نظام سلامت در دولت سیزدهم به سمت دسترسی عادلانه برای همه مردم حرکت می کند، افزود: این هزینه ها و جذب نیروهای جدید به‌منظور تحقق همین هدف صورت می گیرد.

یکم تا هفتم اردیبهشت امسال به هفته سلامت نامگذاری شده و شعار این هفته «سلامت خانواده و مردمی‌سازی سلامت» است.

استان اصفهان حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۸ شهرستان دارد که امور بهداشتی و درمانی حدود پنج میلیون نفر در ۲۶ شهرستان به عهده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است.

حدود یک هزار و ۲۶۰ واحد بهداشتی با حدود هفت هزار نفر نیروی انسانی در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فعال است که ۵۰۰ واحد، خانه بهداشت روستایی هستند.

مشاهده صفحه جامع اخبار لحظه به لحظه استخدام وزارت بهداشت

منبع: خبرگزاری ایرنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2853627
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد