• ۱۴۰۲/۱۰/۰۳
  • 0k نظر «نمایش»

اعلام جزئیات چهل و یکمین آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی

اعلام جزئیات چهل و یکمین آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

جزئیات چهل و یکمین آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی اعلام شد

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری فارس، جزئیات چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته های فوق تخصصی بالینی پزشکی اعلام شد و مهلت ثبت نام تا 3 دی ماه می باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته های فوق تخصصی بالینی پزشکی ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود. داوطلبان می‌توانند با مطالعه دقیق راهنمای ثبت نام به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به مراجعه کنند.

آزمون کتبی چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی در رشته‌های مصوب در ساعت ٩ صبح روز پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار می شود و کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۶ و ۲۷ دی ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی توزیع می شود.

آزمون شفاهی براساس جدول زمانبندی که در هنگام توزیع کارت ورود به جلسه ارائه می شود، برگزار خواهد شد.

توجه ۱: متقاضیان می‌توانند مطابق با آئین نامه آموزش دوره های فوق تخصصی و مفاد راهنما ثبت‌نام کنند.

توجه ۲: در این دوره محدودیت سنی برای شرکت در آزمون وجود ندارد.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون

الف) شرایط عمومی:

۱- تأیید صلاحیت عمومی طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی

تبصره: اعضای هیأت علمی رسمی (قطعی یا آزمایشی) برای تحصیل در دوره‌های فوق تخصصی نیاز به گزینش عمومی مجدد ندارند.

۲- داشتن مدرک دانشنامه تخصصی رشته پیشنیاز یا گواهی قبولی آن از دانشگاهها یا مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. مرجع بررسی کننده قبولی در آزمون دانشنامه تخصصی مرکز سنجش آموزش پزشکی است.

تبصره: طبق مفاد قانون برقراری عدالت آموزشی مصوب مجلس شورای اسلامی دانش آموختگان رشته‌های تخصصی که با استفاده از مزایای سهمیه بومی مناطق محروم (قانون برقراری عدالت آموزشی) دوره خود را طی کرده اند، صرفا در صورت گذراندن حداقل نیمی از مدت تعهدات خود مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی خواهند بود.

۳- داشتن گواهی پایان تعهدات برای پزشکان مشمول خدمات ضریب k حداکثر تا مورخ ۲۵ شهریور ۱۴۰۳

۴- داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی برای آقایان (سایر تبصره های این بند در راهنمای ثبت نام ذکر شده است)

۵- شرکت و قبولی در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی

۶- نداشتن نقص عضو موثر حرفه ای برحسب رشته

۷- عدم اشتغال به تحصیل در یکی از رشته‌های فوق تخصصی پزشکی و دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) و دکتری تخصصی (Ph.D)

تبصره ۱: دارندگان مدرک دانشنامه فوق تخصصی و قبولشدگان آزمون نهایی و گواهینامه فوق تخصصی در یکی از رشته های پزشکی بالینی مجاز به شرکت مجدد در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی نیستند.

مجوز شرکت در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی برای داوطلبانی که در حال انجام خدمات هستند باشند صرفاً با مجوز معاون درمان وزارت بهداشت و  مرکز امور هیات علمی معاون آموزشی وزارت بهداشت (حسب مورد) است و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی هیچ گونه مسؤولیتی در این باره نخواهد داشت.

ب) شرایط اختصاصی:

۱ - مشمولین استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران: ۳۰ درصد از ظرفیت پذیرش در هر رشته – محل به مشمولین استفاده از سهیمه رزمندگان و ایثارگران با رعایت شرایط اعلامی در راهنمای ثبت نام تعلق خواهد یافت.

از پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد با رعایت سایر مقررات مرتبط تعهد محضری اخذ خواهد شد.

۲- مشمولین شیوه نامه پذیرش دانشجویان بومی توسط دانشگاهها با اولویت مناطق محروم: فرد متقاضی استفاده از سهمیه بومی مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی باید بطور کامل دارای یکی از شرایط اعلامی در راهنمای ثبت نام براساس رای صادره در چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

ظرفیت پذیرش در مناطق محروم و نیز رشته های مورد نیاز متعاقباً در هنگام انتخاب رشته- محل اعلام خواهد شد.

پذیرفته شدگان بر مبنای این شیوه نامه از بدو ورود مکلف به تودیع سند تعهد محضری به میزان دو برابر مدت تحصیل در شهرستان، بخش یا روستاهای مورد نیاز دانشگاه های محل تعهدی که در آن پذیرفته شده اند خدمت کنند.

داوطلبان واجد شرایط می توانند تا ۳ دی ماه ۱۴۰۲ با مراجعه به سایت اینترنتی سنجش پزشکی و با توجه به رشته تخصصی پیشنیاز و در نظر گرفتن وضعیت شرکت در آزمون (آزاد، بومی و یا رزمنده) صرفاً یکی از رشته های فوق تخصصی را انتخاب و براساس مفاد راهنما ثبت نام کنند.

داوطلبان حایز رتبه های برتر آزمون دانشنامه تخصصی در رشته های پیشنیاز در سال تحصیلی ۱۴۰۲ که مشمول خدمت وظیفه عمومی هستند باید مراتب را در فرم ثبت نام اینترنتی اعلام کنند.

در صورتی که افراد مورد بحث برای خدمت نظام وظیفه اعزام شده باشند این وزارت هیچگونه تعهدی در قبال اخذ معافیت تحصیلی به عهده نخواهد داشت. بدیهی است در صورتی که داوطلب با استفاده از ماده ١ قانون نحوه تأمین اعضای هیأت علمی جذب شده و مشغول به خدمت باشد مطابق مقررات از خدمت ترخیص خواهد شد.

ثبت نام بیش از یک بار مجاز نبوده و باعث حذف نام داوطلب از لیست داوطلبان شرکت در آزمون می شود. پس از ثبت نام و انتخاب رشته، تغییر رشته به هیچ عنوان مجاز نیست.

صرفاً به مدارک ثبت نامی که در مهلت مقرر ثبتنام و از طریق وب سایت اینترنتی مربوطه ارسال گردد ترتیب اثر داده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام

مراحل ثبت نام پس از پرداخت اینترنتی مبلغ ۶۳۰ هزار تومان (۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال) و خدمات پیام کوتاه هزار و ۲۰۰ تومان (۱۲ هزار ریال) از طریق سایت سنجش پزشکی و در یافت کد مجاز آغاز می شود.

* تبصره: وجه فوق قابل استرداد نیست

تمامی مدارک اعلام شده در راهنمای ثبت نام باید به صورت اسکن شده با فرمت jpg و حجم ١٠٠-٣٠٠ kb ارسال شود.

نحوه برگزاری آزمون:

آزمون در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می شود.

آزمون مرحله کتبی: با تاکید بر منابع آزمون اعلام شده در سایت اینترنتی سنجش پزشکی برای تمامی  رشته‌های فوق تخصصی که دارای رفرانس مشابه هستند (با توجه به رشته پیش نیاز در هر گروه آموزشی) صرفاً یک دفترچه سؤال به تفکیک گروه‌های آموزشی تهیه و در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

با توجه به رشته انتخابی داوطلب، سؤالات اختصاصی رشته فوق تخصصی مربوطه در مقایسه با سایر سؤالات دفترچه آزمون دارای ضریب به شرح زیر خواهد بود:

*مطابق موضوع ١٧ نود و نهمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی طول دوره رشته فوق تخصصی جراحی عروق و درمان های داخل عروقی از ٣٠ماه به ۳۶ ماه در شورا مطرح و به تصویب رسید.

تعداد سؤالات اختصاصی تمامی رشته های فوق تخصصی در دفترچه سؤالات هر گروه آموزشی به صورت مساوی است.

رشته‌های آلرژی و ایمونولوژی بالینی، مراقبتهای ویژه ، روانپزشکی کودک و نوجوان و طب اورژانس کودکان با توجه به رفرانس اعلامی هرکدام به طور مجزا دارای دفترچه سؤالات با ضریب یکسان در تمامی سؤالات خواهند بود.

آزمون شفاهی: تمامی داوطلبانی که حدنصاب نمره کتبی تراز شده را کسب کنند با رعایت تمامی مصوبات و مقررات مجاز به شرکت در آزمون شفاهی همین دوره هستند. آزمون شفاهی در تمامی رشته های فوق تخصصی به صورت منفرد یا ترکیبی از روشهای PMP ،OSCE، مصاحبه ساختارمند یا سایر روش های نوین ارزشیابی و اختصاصی مرتبط با رشته خود با رعایت سایر مقررات در هر رشته برگزار می شود.

نحوه پذیرش دستیار رشته های فوق تخصصی بالینی پزشکی

در این دوره از آزمون تمامی شرکت کنندگان اعم از مشمولین استفاده از مزایای سهمیه رزمندگان و ایثارگران، مشمولین پذیرش براساس شیوه نامه پذیرش دانشجویان بومی با اولویت مناطق محروم و نیز سایر متقاضیان پذیرش به صورت آزاد که در مرحله آزمون کتبی موفق به کسب حدنصاب حداقل ۶۰ درصد نمره تراز شده آزمون مربوطه شده اند و با شرکت در آزمون شفاهی از بالاترین نمره کل تراز شده با رعایت تمامی مقررات آزمون و نیز مندرجات این دستورالعمل مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

برای شرکت در مراحل پذیرش، هر داوطلب علاوه بر کسب حد نصاب ۶۰ درصدنمره تراز شده مرحله کتبی، ملزم به کسب ۶۰ درصدنمره کل تراز شده آزمون نیز هستند. نمره مکتسبه در مرحله شفاهی، صرفا در صورت کسب حدنصاب حداقل ۶۰ درصدنمره تراز شده داوطلب در مرحله کتبی قابل محاسبه خواهد بود.

متقاضیان تحصیل در رشته های فوق تخصصی بالینی پزشکی براساس نمره کل تراز شده مکتسبه داوطلبین آزمون پذیرش مربوطه از بالاترین نمره کل تراز شده (براساس ٢/٣ آزمون کتبی و ١/٣ آزمون شفاهی) صورت می گیرد.

تبصره ١: در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی، از بین داوطلبین آزاد که نمره کل تراز شده مکتسبه ایشان با یکدیگر برابر باشد، فردی که نمره آزمون کتبی وی بالاتر باشد، در اولویت خواهد بود و در صورت مساوی بودن نمره آزمون کتبی تراز شده مربوطه، نمره کل آزمون دانشنامه تخصصی، ملاک پذیرش قرار خواهد گرفت.

تبصره ٢: در مواردی که تعداد شرکت کنندگان در آزمون کتبی کمتر از کل ظرفیت اعلام شده در هر رشته باشد محل آموزش دستیاران پذیرفته شده توسط هیأت ممتحنه مربوطه تعیین و توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی با رعایت سایر مقررات اعلام می شود.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی هیچ گونه مسؤولیتی در قبال صدور احکام مأموریت آموزشی و سایر مسائل اداری مرتبط با افراد پذیرفته شده در این دوره از آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی بر عهده نخواهد داشت. تمامی  پذیرفته شدگان ملزم به اجرای مفاد قانونی در زمینه تعهدات محضری مندرج در دستورالعمل خواهند بود.

داوطلب پذیرفته شده موظف به تکمیل و ارائه فرم هیات مرکزی گزینش به همراه دیگر مدارک لازم برای شروع دوره به دانشگاه محل آموزش خود هستند. (به غیر از اعضای هیأت علمی رسمی آزمایشی یا قطعی).

تمامی پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی به صورت آزاد و یا مشمولین پذیرش با استفاده از سهمیه ایثارگران (به غیر از مشمولین قانون برقراری عدالت آموزشی) ملزم به سپردن تعهد محضری عام به میزان برابر مدت تحصیل به نفع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند. تعهد نامه باید حداکثر تا مورخ ١۴٠٣/٧/٣٠ تحویل دانشگاه محل آموزش شود.

سند تعهد محضری خدمت پذیرفته شدگان (با در نظر گرفتن شرایط پذیرش) مطابق مقررات باید در بدو شروع به آموزش به دانشگاه محل تحصیل ارائه شود از آموزش افرادی که سند تعهد محضری را در موعد مقرر ارائه نکنند جلوگیری به عمل خواهد آمد.

تمامی پذیرفته شدگان در قالب سهمیه بومی مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی، ملزم به سپردن تعهد محضری به میزان دو برابر مدت آموزش، به منظور ارائه خدمت در مناطق محروم تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مربوطه (محل تعهد) هستند.

سایر موارد تعهدات در راهنمای ثبت نام درج شده است.

براساس موضوع ٢ هشتاد و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی در این دوره داوطلبان شرکت کننده واجد شرایط در آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی، مجاز به شرکت در آزمون دوره های تکمیلی تخصصی آتی نخواهند بود. چنانچه داوطلبان بنا به هر دلیل از ثبت نام در دانشگاه محل پذیرش خودداری کنند به عنوان منصرف از تحصیل شناخته می‌شوند.

مشاهده صفحه جامع اخبار آزمون دستیاری پزشکی

منبع: خبرگزاری فارس

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2823159
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد