• ۱۴۰۳/۰۱/۰۸
  • 1k نظر «نمایش»

انجام همسان سازی حقوق بازنشستگان با پافشاری مجلس

انجام همسان سازی حقوق بازنشستگان با پافشاری مجلس

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

انجام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان طی سه سال

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری مهر، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با پافشاری مجلس یازدهم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، توسط دولت طی سه سال انجام می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی محسنی بندپی نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با برنامه «جنت آباد» رادیو تهران در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: مجلس یازدهم علیرغم مقاومتی که دولت‌ها برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داشتند، باز هم بر این امر پافشاری کرد. اجرای این قانون طی سه سال و به صورت ۳۰-۳۰-۴۰ اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم در مجموع قدم‌های خوبی برای رفاه مردم برداشته است، افزود: رهبر معظم انقلاب شعار امسال را «جهش تولید با مشارکت مردم» اعلام کردند که تمرکز اصلی ایشان تولید و اشتغال با مشارکت مردم است. هر کجا مشارکت مردم بیشتر می‌شود کارها سرعت و شتاب بیشتری می‌گیرد.

مجلس یازدهم عملکرد خوبی داشته است

محسنی بندپی با بیان اینکه مجلس یازدهم علیرغم اینکه در زمان تعویض دو دولت قرار داشت که از نظر جناحی هم متفاوت بودند، باز هم عملکرد خوبی داشته گفت: کرونا و تحریم‌های نفتی گسترده آمریکا و نبود درآمد کافی غیر نفتی و مالیاتی دولت بواسطه رکود کسب و کار در کشور، عواملی بودند که مجلس یازدهم با آنها روبرو بود.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با پافشاری مجلس یازدهم محقق شده است

این نماینده مجلس تاکید کرد: مجلس یازدهم علیرغم مقاومتی که دولت‌های دوازدهم و سیزدهم برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داشتند باز هم بر این امر پافشاری کرد. این امر در برنامه هفتم توسعه و بودجه امسال به صورت ۳۰-۳۰-۴۰ مصوب شده است.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ آورده نشد و به همین دلیل مجلس یازدهم برای اولین بار کلیات بودجه امسال را علیرغم همبستگی خوب بین مجلس و دولت تصویب نکرد اظهار داشت: فشار مجلس یازدهم موجب شد تا دولت مکلف شود همسان‌سازی به صورت ۳۰-۳۰-۴۰ طی سه سال انجام شود.

دولت مکلف شده از ابتدای سال جاری، نسبت به عقد قرارداد شاغلان اقدام کند

نماینده مجلس یازدهم همچنین در خصوص تعیین تکلیف شاغلان پیمانی و قراردادی گفت: دولت مکلف شده است از ابتدای سال جاری واسطه‌ها را حذف و خودش نسبت به عقد قرارداد بین دولت و شاغلان اقدام نماید.

یک درصد مالیات بر ارزش افزوده بخش بهداشت و درمان روستایی اجرایی شده است

وی در خصوص نقش نظارت مجلس بر اجرای قوانین گفت: بحث یک درصد مالیات بر ارزش افزوده باید برای بهبود وضعیت زیرساخت بهداشت و درمان روستاها به کار گرفته می‌شد که طی ۴ سال گذشته سازمان برنامه و بودجه در تخصیص این مبلغ مسامحه می‌کرد و محقق شدن آن با پافشاری مجلس یازدهم اجرایی شده است.

رتبه‌بندی معلمان با پافشاری مجلس یازدهم محقق شد

محسنی بندپی در مورد رتبه‌بندی معلمان اظهار داشت: رتبه‌بندی معلمان که دغدغه بیش از ۱۰ ساله معلمان بود هم با پافشاری مجلس یازدهم محقق شد.
محسنی بندپی تاکید کرد: باید الزامات قانونی به پیوست تمامی قوانین برای تمامی دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد تا تمامی قوانین توسط مجریان اجرا شوند و در غیر این‌صورت باید با مجریان برخورد جدی شود.

۵ برابر سرانه داروی کشور در منازل دارو داریم

او با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی راه نجات کشورهای توسعه یافته از هزینه‌های سنگین نظام سلامت است اظهار داشت: ۵ برابر سرانه داروی کشور در منازل دارو داریم که هیچ کجای دنیا اینگونه نیست. ما باید در این حوزه اصلاح ساختار داشته باشیم. با تشکر از دست اندرکاران و دستگاه‌های متولی (بیمه‌های سلامت، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی) هنوز این قانون به صورت ناقص اجرا می‌شود. در حالیکه در انتهای این قانون قید شده که دستگاه‌های اجرایی که این قانون را به درستی اجرا نکنند مستنکف از این قانون خواهند شد و باید با آنها برخورد جدی شود.

دو خودروساز بزرگ کشور، خون مردم را می‌مکند

محسنی بندپی با اشاره به لزوم واردات خودرو به کشور و رفع انحصار دو خودروساز بزرگ کشور گفت: دو خودروساز بزرگ کشور با انحصار خود، خون مردم را می‌مکند در حالیکه قیمت‌های بالا از مردم می‌گیرند و خودروهای با کیفیت بسیار پایین به مردم تحویل می‌دهند چه کسی پاسخگوی خون کسانی که کشته شده اند خواهد بود؟

متولی اصلی واردات خودرو اظهار می‌دارد اعتقادی به واردات خودرو ندارد

‌وی افزود: متولی اصلی واردات خودرو اظهار می‌دارد اعتقادی به واردات خودرو ندارد. اصلاً او در جایگاهی نیست که بگوید اعتقاد دارد یا ندارد بلکه موظف است که مجری مصوبات نمایندگان مجلس باشد.

بندپی گفت: مجلس یازدهم وزیر اول که مستنکف از اجرای این قانون بود را استیضاح کرده و از وزارتخانه بیرون انداخت! ولی اصل قضیه کار تیمی وزارت صمت، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه است.

مجلس دوازدهم باید با قدرت به جلو برود و انحصار را بردارد

‌نماینده مجلس یازدهم گفت: وظیفه مجلس دوازدهم بسیار سخت خواهد بود. مجلس دوازدهم باید با قدرت به جلو برود و انحصار را بردارد. برای ایجاد رضایتمندی در مردم و برگرداندن اعتماد اجتماعی مردم باید به سمت حفظ منافع مردم در چارچوب نظام پیش برویم.

۷ تا ۹ درصد ذخایر دنیا در ایران است

او گفت: تا چه زمانی باید دست دولت در جیب مردم باشد؟ ۷ تا ۹ درصد ذخایر دنیا در ایران است در حالیکه یک درصد جمعیت دنیا در ایران زندگی می‌کنند.

برای منافع مردم از تمامی اختیارات قانونی خود استفاده کرده ام

محمدعلی محسنی بندپی در پایان تاکید کرد: جز به منافع مردم به چیز دیگری نمی‌اندیشم و در این راستا از تمامی اختیارات قانونی خود به عنوان نماینده مجلس استفاده کرده ام.

مشاهده صفحه جامع اخبار حقوق بازنشستگان

مشاهده صفحه جامع اخبار بازنشستگان

منبع: خبرگزاری مهر

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2847662
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k