اطلاعات بیشتر

تجربیات پذیرفته شدگان استخدامی دانشگاه های افسری سال 94

کپی برداری از سبک و محتوا برای سایت های تابعه ایران استخدام، مجاز است!

ایران استخدام حامی همیشگی کارجویان ایران

جهت مشاهده اخبار استخدامی دانشگاه های افسری اینجا کلیک کنید
جهت مشاهده تجربیات گزینش استخدامی دانشگاه افسری ارتش در سال 1395 اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده تجربیات گزینش استخدامی دانشگاه افسری ارتش در سال 1393 اینجا کلیک نمایید
جهت مشاهده آرشیو جامع سوالات مصاحبه های استخدامی سالهای قبل (رایگان) اینجا کلیک نمایید

این مبحث آرشیوی از تجربیات کارجویان سایت ایران استخدام در مراحل مختلف آزمون استخدامی دانشگاه های افسری در سال 1394 است.


اخبار به نقل از شما:
اولین و مهمترین اخبار و گزارشات از حضور دوستان در مراحل مصاحبه را لحظه به لحظه در همین قسمت دنبال کنید. اطلاعات مربوطه ی کارجویان به مرور زمان در همین قسمت اضافه خواهد شد:
____

اطلاعات کلی:

> کاربری : HOSSEIN ارسال : 95/10/10 ساعت ارسال : 23:31 کد دیدگاه : 1045154
ادمین جان این متنی که میزارم رو لطفا زودتر تایید کن جواب همه بچه ها رو داده از سایت کپی کردم ممنون
ازمون:
۳ روز قبل از زمان برگزاری آزمون،کارت های ورود به جلسه آزمون به حوضه امتحانی(که همان محل ثبت نام شما بوده) صادر می شود و شما باید تا یک روز قبل از آزمون جهت اخذ کارت به محل ثبت نام مراجعه نمایید.(اگر مسیر راه طولانی بوده و جای خواب یا استراحت برای داوطلب وجود ندارد می تواند در روز آزمون زودتر مراجعه کرده و کارت خود را دریافت کند.) ۶:۳۰ الی ۷ صبح تاریخ اعلام شده ی آزمون کتبی باید در محل آزمون حضور داشته باشید.با ورود به حوزه امتحانی گروه های تجربی و ریاضی و انسانی جدا شده و داوطلبین در صندلی های مشخص شده و هماهنگ با کارت ورود به جلسه خود می نشینند.بعد از قرائت قرآن و سلام و صلوات آزمون برگزار می گردد.
ابتدا برگه سؤالات عمومی ارائه می شود سپس تخصصی.برگه عمومی را تحویل می دهید و تخصصی را می توانید با خود ببرید.
پس از تحویل پاسخ برگ باید منتظر قبولیه خود در سایت ا.ج.ا در تاریخی که ابتدای آزمون اعلام می گردد بمانید.
پس از تصحیح،نمره گذاری و رتبه بندی،داوطلبانی که حد نصاب نمره قبولی آزمون ورودی را کسب نموده اند،جهت ادامه مراحل گزینش اعلام می گردد.
داوطلبانی که اسامی آن ها به عنوان قبولی آزمون ورودی اعلام گردیده است،لازم است برابر جدول زمانبندی داده شده(در سایت ا.ج.ا اعلام می گردد.) و با توجه به ردیف قبولی به همراه مدارک خواسته شده (در سایت ا.ج.ا) جهت انجام سایر مراحل گزینش(معاینات پزشکی،تست ورزش،مصاحبه ی کتبی و امنیتی و فرماندهی) رأس ساعت ۶ صبح تاریخ های ذکر شده به نشانی زیر مراجعه نمایند:
تهران – میدان حرّ- خ امام خمینی(ره) – نرسیده به چهار راه کمالی – مدیریت گزینش و استخدام نزاجا
پس از حضور در مدیریت گزینش و استخدام،داوطلبین در محوطه گزینش جمع شده ،هر شخص باید ردیف قبولی خود را نزد خود داشته باشد تا با خواندن آن،برگه مراجعه به هر دکتر که باید در آن مهر ۱۵ دکتر باشد را از افسر ارائه دهنده دریافت کنند.سپس در جای دیگر مهر و تاریخ روز مراجعه زده می شود.سپس وارد سالنی شده و روی صندلی ها می نشینند.کارکنان گزینش استخدام،حضور شما را خیر مقدم گفته و برای تآیید شما اصل شناسنامه شما،گواهی اشتغال به تحصیل(در صورت دارا بودن) یا اصل مدرک نظام وظیفه(در صورت دارا بودن) و مدرک دیپلم موقت شما را مشاهده می کنند و برگه تست های پزشکی را از شما دریافت می کنند.پس از جمع آوری کامل برگه تست های پزشکی،نام های داوطلبین خوانده شده و داوطلب پس از دریافت مجدد برگه تست های پزشکی باید به محل معاینات پزشکی ارتش که ۱۰۰ متر جلوتر از مدیریت گزینش است مراجعه نمایند.با پرداخت مبلغ ۰۰۰/۲۰ تومان مراحل تست پزشکی آغاز می گردد.
· آغاز مراحل پزشکی(عمومی):
۱-ارتوپد: پس از ورود به سالن داوطلب لباسهایش را در آورده و به صف مراجعین به پزشک اول می پیوندد آنجا در صورت متعادل نبودن وزن و قد یا فاصله بین دو زانو بیش از یک انگشت(تأکیدد می کنم!بیش از یک انگشت!!) یا شکشتگی قسمتی از بدن،فرد مردود می شود (برگه تست های پزشکی از او گرفته می شود )
۲- روانپزشکی:در همان سالن اجرا می گردد. در صورت وجود جراحات ناشی از تیغ یا چاقو یه هر خط خوردگی به هر شکل از نظو پزشک خود زنی بوده(یا مخاطب فرد شرور می باشد از نظر روان پزشک) و به راحتی مردود می شود.
۳- ارولوژی و جراحی عمومی : در اتاقکی مخصوص دکتر بیضه ها و آلات جنسی داوطلب را معاینه می کند اگر سابقه بیماری MS یا چسبندگی داشته باشد یا افرادی که عادت خود ارضایی دارند مردود می شوند .
۴- پوست و مو
۵- چشم پزشک: داوطلب به چشم پزشک مراجعه کرده و چشم او در سه مرحله(میزان دید(۱۰/۱۰) آستیکمات(تا۲۵صدم اشکال ندارد) و کور رنگی) معاینه می شود.(برگه او در قسمت چشم ۳تا مهر باید دریافت کند.)
۶- دندان پزشک : دندان پزشک دندانها و لثه های داوطلب را معاینه می کند در کل قانون است افرادی که بیش از ۴ دندان پر شده دارند یا یک دندان کم دارند مردود شوند و اما گاه این گونه است و گاهی نه!که توسط همان دکتر تشخیص داده می شود همچنین عفونت های دهان و دندان موجب امضا نشدن برگه فرد می شود.(مسواک نزدن موجب بروز عفونت های دهان و دندان می شود.)
۷- قلب و عروق : قلب داوطلب را معاینه کرده و اکو می گیرد. فشار خون او نیز گرفته می شود در صورت وجود بیماری قلبی و فشار خونی داوطلب مردود می شود.
۸- اعصاب و روان: اعصاب داوطلب را می سنجد ( شخص ایستاده و دستان خود را رو به جلو باز نموده اینجا دکتر از او سوالاتی می پرسد(مثلا نام خودت رو معرفی کن و… که شاید ۵ دقیقه سوال بپرسد و شاید هم نه!) در صورت لرزیدن دستها بنا به تشخیص دکتر فرد از ادامه مراحل باز می ماند.
۹- پزشک هفتم:گوش و حلق و بینی داوطلب را معاینه کرده که فقط با نظر او داوطلب پذیرفته یا رد می شود.( از جمله مردودی ها افراد دارای بیماری آسم تنگی نفس و سینوزیت هستند)
* از آنجایی که مراجعه کننده زیاد است و در طول همان روز بیش از ۵۰۰ نفر معاینه می شوند بعضی دکترها از قبیل چشم پزشک و اعصاب و دندان و ارتوپد شاید داوطلبانی را خیلی سخت گیرانه مردود کنند.
* افراد دارای چثه کوچک و خیلی لاغر بنا به دلایل بی جهت مردود می شوند.(که بی جهت هم نمی باشد.)
*داوطلبین توجه داشته باشند در صورت اعلام مردودی توسط هر پزشک در هر مرحله برگه تست پزشکی توسط پزشک از داوطلب گرفته می شود و هزینه پرداخت شده به او بازگردانیده نمی شود(حتی اگر در اولین مرحله مردود گردد.) و فرد مردود شده باید از محوطه مرکز معاینات خارج گردد.
*فرد مردود شده در همه مراحل پزشکی به غیر از دندان پزشکی،روان پزشکی و چشم پزشکی حق اعتراض داشته ولی در تست های نامبرده،اعتراض او مورد قبول واقع نمی گردد.
پس از پایان معاینات،داوطلبین قبول شده برگه تست های پزشکی خود را همراه با یک قطعه عکس تحویل پذیرش داده و از آن ها برگه جدیدی به نام کارت پایش(کارت مخصوص مهر و امضا: آزمایش خون و ادرار،تست ورزش،مصاحبه و آزمون کتبی عقیدتی سیاسی،مصاحبه امنیتی و فرماندهی،تست پزشکی خلبانی هواپیما،خلبانی بالگرد،مدیریت دفاعی و گزینش و استخدام) دریاف می نمایند.پس از دریافت کارت پایش باید جهت آزمایش خون و ادرار اقدام نمایند.
پس از انجام آزمایش،پس از صرف نهار و اقامه نماز،آزمون هماهنگ کتبی عقیدتی سیاسی در سالن گزینش و استخدام به عمل می آید.(داوطلبان باید توجه داشته باشند،به دلیل هماهنگ بودن آزمون و آغاز آن رأس ساعت اعلام شده،در صورت تأخیر،یک روز از برنامه عقب مانده و باید روز بعد برای آزمون اقدام نمایند.)
پس از اتمام آزمون،از مدیریت استخدام ۴ نیروی ارتش وارد سالن شده تا برای داوطلبین درباره رشته های تحصیلی نیروی مربوط به خود اطلاع رسانی نمایند.
*رشته های عمومی نیروی زمینی(محل تحصیل:دانشگاه امام علی(ع)):مدیریت دفاعی،عمومی-مهندسی تعمیر و نگهداری بالگرد،عمومی-خلبانی بالگرد،خاص-تربیت مربی عقیدتی سیاسی،عمومی.
*رشته های عمومی قرارگاه پدافند هوایی(محل تحصیل:دانشگاه شهید ستاری):مهندسی برق(الکترونیک،مخابرات)-مهندسی کنترل شکاری-مهندسی عملیات موشکی-اطلاعات عملیات.
*رشته های عمومی نیروی هوایی(محل تحصیل:دانشگاه شهید ستاری): مهندسی هوافضا-مهندسی برق(الکترونیک،مخابرات)-مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما-مهندسی رایانه و کارشناسی مدیریت-خلبانی هواپیما،خاص-مراقبت پرواز،خاص.
*رشته های عمومی نیروی دریایی(محل تحصیل:دانشگاه امام خمینی (ره)):مهندسی عرشه-مهندسی مکانیک-مهندسی برق(الکترونیک،مخابرات)-مدیریت(کمیسر دریایی)-تفنگدار دریایی.
*رشته های عمومی ساحفاجا(محل تحصیل:دانشگاه فارابی):حفاظت اطلاعات و جنگ الکترونیک.
پس از اطلاع رسانی،برگه ای به داوطلبین ارائه می گردد(برگه انتخاب رشته) که در آن باید ۵ کد رشته ی انتخابی مورد نظر خود(اعم از عمومی و خاص) را طبق اولویت در آن وارد نمایند.که اگر در صورت مردودی داوطلب در هر رشته(مثلا به علت تکمیل ظرفیت یا عدم کسب نمره حد نصاب یا مردودی در رشته های خاص”توضیح داده می شود”)،رایانه به طور خودکار رشته مردودی را حذف و کد رشته بعدی را در اولویت قرار می دهد.
گزینه ۶ هم وجود دارد که در صورت تأیید توسط داوطلب،این مجوز را به مدیریت گزینش و استخدام نزاجا می دهد که در صورت عدم قبولی وی در کد رشته های انتخابی خود،در صورت کسب نمره قبولی،سیستم رایانه ای برای وی انتخاب کد رشته نماید و در این صورت داوطلب نسبت به کد رشته ی انتخاب شده توسط سیستمم رایانه ای هیچ حقی جهت اعتراض نخواهد داشت.
*تعریف کد رشته های عمومی: به کد رشته هایی گفته می شود که نیاز به طی معاینات خاص و مصاحبه های خاص ندارد.
*تعریف کد رشته های خاص: به کد رشته هایی گفته میشود که علاوه بر معاینات پزشکی عمومی و مصاحبه عمومی،داوطلب این رشته ها،ملزم به طی نمودن معاینات خاص پزشکی و مصاحبه ی خاص می باشد و این کد رشته ها عبارت اند از: خلبانی بالگرد،خلبانی هواپیما،مراقبت پرواز،مهندسی ناوبری شکاری و حفاظت اطلاعات دانشگاه فارابی.
* الف)در رشته های خاص کسب حد نصاب معدل گزینشی مورد نیاز الزامی است.
* ب)در رشته های خاص مذکور،اعزام و قبولی در معاینات پزشکی و مصاحبه تخصصی ضروری می باشد.
*فرآیند گزینش برای داوطلبین رشته های عمومی ۲ روز می باشد و برای داوطلبین رشته های خاص ۱ روز دیگر اضافه می گردد.(جمعا ۳ روز)
*حداکثر سن برای کد رشته خلبانی هواپیما ۲۰ سال(و داشتن حداقل معدل کتبی ۱۲ و معدل کل ۱۵) و برای سایر کد رشته های عمومی و خاص ۲۲ سال خواهد بود.
*داوطلبان با مدرک دیپلم علوم انسانی،معارف اسلامی تنها می توانند رشته تربیت مربی عقیدتی سیاسی را انتخاب نمایند و مجاز به انتخاب کد رشته های دیگر نمی باشند.
**برای داوطلبان کد رشته های عمومی،پس از طی دوره رزم مقدماتی و انتقال به دانشگاه مربوط،بر اساس معیارهای هر دانشگاه،رشته ی تحصیلی هر داوطلب مشخص خواهد شد.
پس از اتمام تعیین رشته،همه مسئولین از سالن خارج شده و مسئولین حفاظت اطلاعات وارد سالن می شوند و بعد از گفتن توضیحاتی،دفترچه ای را بین داوطلبین پخش می نمایند که شامل ۱۸ صفحه است. صفحاتی که در آن ها سؤالاتی به عمل می آید که شاید باعث تعجب شما شود ولی باید سابقه خود و نسبت های فامیلی درجه ۱ و ۲(پدر،مادر،برادر،خواهر،پدربزرگ ها،مادربزرگ ها،عمو،دایی،عمه و خاله)خود را بدانید. نام ۲ معرف و ۲ ضامن نیز باید به آن ها ارائه دهید.نام نزدیکترین دوستان خود و خانواده خود نیز باید بنویسید و . . .(بیش از ۲ ساعت زمان می برد و در این مدت حق خروج ندارید)
پس از تکمیل دفترچه،داوطلبین باید ۵:۳۰ صبح روز بعد جهت مصاحبه امنیتی و فرماندهی در مدیریت گزینش حضور به عمل آورند.داوطلب باید از مسائل سیاسی کشور و دنیا آگاه باشد.سؤالاتی از قبیل هدف از استخدام ارتش،ولایت فقیه و . . .
پس از اتمام مصاحبه امنیتی(که به تعداد داوطلبین بستگی دارد)و شاید تا ۲،۳ بعد از ظهر به طول انجامد.هر داوطلب پس از اتمام مصاحبه امنیتی خود می تواند برای تست ورزش در محوطه اقدام نماید.
تست ورزش شامل: دو ۶۰ متر سرعتی،دو ۱۶۰۰ متر استقامتی،درازنشست در ۱ دقیقه و بارفیکس در ۱ دقیقه می باشد.که هر کدام ۱۰۰ امتیاز داشته و امتیاز مجموع نیز ۱۰۰ است.
پس از اتمام مصاحبه امنیتی و تست ورزش،مصاحبه عقیدتی و سیاسی آغاز می گردد.داوطلب باید به مسائل احکام،نماز،طهارت،روزه،قرائت قرآن و مسائل قرآنی آگاهی داشته باشد.مرجع تقلید خود را بشناسد.آَگاهی کامل با ولایت فقیه داشته باشد و . . .
*توجه داشته باشید که به غیر از تست های پزشکی که پزشک به راحتی می تواند داوطلب را مردود اعلام نماید،در مصاحبه امنیتی و مصاحبه عقیدتی نیز مصاحبه گر می تواند داوطلب را به طور مستقیم مردود نمایند.ولی در تست ورزش اینگونه نیست.به طور کل به غیر از تست های پزشکی،بقیه گزینش ها امتیازی بوده و داوطلب با کسب امتیاز بیشتر هنگام استخدام اولویت بیشتری نسبت به دیگر داوطلبین دارد.(امتیازات در هر گزینش به هیچ عنوان در اختیار داوطلب قرار نمی گیرد.)
پس از اتمام مصاحبه عقیدتی سیاسی،داوطلبانی که کد رشته های خاص را انتخاب نکردند،برگه پایش خود را تحویل داده و از محوطه خارج می شوند و منتظر قبولی خود در سایت ا.ج.ا در تاریخ اعلام شده توسط مسئولین،می مانند.
*حال اگر داوطلب کد رشته های خاص را انتخاب کرده باشد،با مسئولیت خود،کارت پایش را در اختیار دارد و باید در محوطه منتظر بماند تا گزینش همه داوطلبین به پایان برسد و مسئولین گزینش،صلاحیت داوطلبین انتخابی رشته های خاص را اعلام نماید(که تا ۱۰ شب نیز امکان دارد به طول بیانجامد).در صورت قبولی داوطلب در هر کد رشته،داوطلب باید ۶:۳۰ صبح روز بعد در محل گزینش حضور داشته باشد.
*اگر اولویت و قبولی داوطلبی خلبانی هواپیما باشد،به بیمارستان بعثت نهاجا برده می شود.
*اگر اولویت و قبولی داوطلبی خلبانی بالگرد باشد(خلبانی هواپیما دیگر نمی تواند شرکت نماید)،به درمانگاه صدر هوانیروز برده می شود.
*اگر اولویت و قبولی داوطلبی حفاظت اطلاعات دانشگاه فارابی باشد(خلبانی هواپیما و بالگرد نمی تواند شرکت نماید)،به یکی از درمانگاه های نیروی زمینی برده می شود.
· مراحل تست های پزشکی خلبانی هواپیما:
با ورود به بیمارستان بعثت،برگه ای ۷،۸ صفحه ای را به داوطلب ارائه می دهند که شامل ۸۷ مرحله تست می باشد.(که از گفتن همه آن ها ناتوانیم) ولی در کل،داوطلب در تمام مراحل پزشکی ۹ گانه که در ابتدا انجام داده شد به مراتب سخت تر و سخت تر مورد معاینه قرار می گیرد و پس از آن وارد کمیسیون ها می شود.امکان دارد داوطلبی ۸۰ مرحله را قبول گردد ولی در مرحله ۸۱ مردود شود.(و درد آور تر از آن در مرحله ۸۷)
· مراحل تست پزشکی خلبانی بالگرد:
تست های بالگرد به زیادی تست های هواپیما نمی باشد ولی به جرأت می توان گفت به سختی آن است.در خلبانی بالگرد،کمیسیون ها دیگر وجود ندارند.و در کل همانند مراحل ۹ گانه پزشکی ابتدا می باشد که به مراتب سخت تر و سخت تر است.
*البته برای کسی که هیچ مشکلی نداشته باشد این مراحل به آسودگی آب خوردن برایش آسان است.
در خلبانی “داشتن دید عمق قوی،دید عمودی،دید افقی،نداشتن کور رنگی(به طور کل اگر برای همه ۱۰/۱۰ برای یک خلبان باید ۱۱/۱۱ باشد.)،داشتن شنوایی بسیار بسیار قوی(باید تست را ببینید تا قوی را درک کنید)،نداشتن مشکلات قلبی(تست اکو قلب و نوار مغز)،نداشتن اختلالات عصبی(تست نوار مغز)،نداشتن اختلالات جنسی(تست سونوگرافی)و هوش بالا ” از تست های دشوار هستند که داوطلبانان مردودی زیادی را در مجموعه خود جای می دهد.
**باز هم اشاره می کنم به اینکه در خود جایی برای استرس راه ندهید.چراکه اگر یک فرد سالم باشید همه مراحل را به آسانی پشت سر می گذارید.

> کاربری : اصغر عباسیان ارسال : 95/10/08 ساعت ارسال : 03:18 کد دیدگاه : 1038843
سلام من سال قبل رفته بودم. خوبم ظاهر شدم و پدافند قبول شده بودم منتها چون یه مشکلی تو مدرک پیش داشتم نتونستم برم.امسال هم ثبت نام کردم. گفتم بیام مراحل رو کامل برا دوستان عزیزم توضیح بدم ( چون راهنمایی هایی که دوستان پارسال به من تو اینجا دادن خیلی کمکم کرد).
آزمون ورودی که خیلی آسون بود و اگه کسی یه درس خوان معمولی باشه قبول میشه.( من خودم سال قبل از ۲۰۰ تا سوال ۱۱۰ تا زدم تازه نمیدنم چندتاشم غلط زدم). آزمون درست مثل کنکور برگذار میشه و اول عمومی های رو میدن بعد تخصصیها رو. کیک و ساندیس هم میدن 🙂
وقتی نتایج معلوم میشه شما اگه قبول شده باشید به شما یه ردیف قبولی میدن که بر اساس اون تاریخی میدن که برید تهران برا ادامه مراحل(توصیه میکنم از این به بعد هر کد،شماره،ردیف، یا هر عدد یا اطلاعات دیگه ای بهتون دادن اون رو اول یه جای مطمئن بنویسید بعد هم حتما حفظش کنید مخصوصا ردیف قبولیتون رو باید از حفظ باشید چون لازم میشه.)
قبل از رفتن به تهران توصیه اکید میکنم که تمام مدارکتون رو کامل کنید مدارکتون اصل یا کپی برابر اصل با مهر و امضا باشه بازم تاکید میکنم که حتما هر مدرکی دارید باید یه مهر و امضا یی داشته باشه.از مدارکتون ۶الی ۸ سری کپی بگیرید. عکس هم زیاد داشته باشیدبرا اطمینان ۲۰ قطعه عکس.قبل از رفتن اطلاعات خانوادگیتون رو لیست کنید مثل اطلاعات سفر های خارجی پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ الان نمیتونم همه چی رو بنویسم اما توصیه میکنم هر چیزی که به ذهنتون میرسه رو از خانواده پپرسین و بنویسید تا تهران به دردتون بخوره.کروکی منزلتون رو بکشید و به یاد داشته باشید. اونجا یه ضامن و یه فرد معتبر محلتون رو میخوان که اسمشون رو بنویسید که بعدا ضامن باید یه سندی چیزی بده و از اون معتبره هم بعدا برا تحقیق میان پس توصیه میکنم قبل از رفتن با خانوادتون مشورت کنید.حتما لباس ورزشی وکفش مناسب ببرید.هر چیزی که برا آزمون دادن لازمه باخودتون بیارید.(مداد،خودکار،پاکن،مداد تراش و…)(هرچیزی بخواید تهران بخرید بهای خون ۷جدوآبادشون روباید بپردازید بعد) .قبل از رفتن خودتون رو بسازید که اونجا زیاد خسته خواهید شد و زیاد هم خواهید نشست یا ایستاد.لباس(شورت) مناسب بپوشید که اونجا لختتون کردن آبروتون نره.( از لخت شدن نترسید:) ).به سر و وضعتون هم معمولی برسید.حتما این فایل های کمکی که توسایت هست رو دانلود کنید و بخونید. حتما رساله بخونید. اطلاعات سیاسی اجتماعی نظامی تون رو بالا ببرید. دیگه حرف زیاده ولی بقیش به عهده خودتون که قشنگ بشینید و فکر کنید و خودتون رو آماده کنید
وقتی رفتین تهران میرین میدان حر،دفتر گزینش اونجا اگه زود رسیده باشید یه مدتی رو منتظر میمونید بعد میان در ها رو باز میکنن میرید تو بعضی وسایل رو ازتون میگیرن مثل عطر وادکلن و چاقو و … شما باید قبل از ورود اونا رو به همراهتون بدید یا یه جایی قایمش کنید گوشی میتونید ببرید ولی باید رو سایلنت باشه.
میرید صف میکشید یه توضیحاتی میدن یه برگه میدن و میرید داخل یه ساختمون پر صندلی میشینید (توصیه میکنم که جلو بشینید یعنی هرچه جلوتر بشینید بهتره کلا خجالت رو کنار بزارید وسعی کنید همیشه جلوتر از همه و جلوی دید مسئولین اونجا باشید.) بعد بازم یه توضیحاتی میدن و میان مدارکتون رو چک میکنن که کامل ، اصل یا کپی برابر اصل و …. باشه(اینجوری توضیح بدم زیاد میشه بزار خلاصه تر و مفیدتر بگم ادامه رو)
خب پزشکی اینطوریه که یه کارت میدن بهتون و میرید یه ساختمون دیگه بعد از منتظر موند طولانی اول داندانپزشک میاد صف میکشید نگاه میکنه و چوبشو میکنه تو دهنتون باید بتونید دندوناتون رو رو هم چفت کنید و صاف (حالا زیاد اهمیت نداره شما فقط دندوناتون سالم باشه ونکشیده باشید یا پر نکرده باشید حله) رو هم بیافتن. میرید تو یه اتاق که با mdf به اتاقک ها کوچک جلو باز تقسیمش کردن هر دو نفر میرن تو یه اتاق لخت میشن به جز شورت و دکتر ها یکی پس از دیگری میان و شما رو نگاه میکنن اجمالن ارتوپد ( باید پاهاتون زیاد پارانتزی نباشه و کلا استخون بندیتون سالم باشه و باید بتونید رو دوتا پاتون بشینید (پاها به اندازه ۴انگشت باز میشه و میشینید اگه نتونستید .رد.)). پوست ( پوست طبیعی) .قلب. اورولوژی( به آلت مردانه تون نگاه میکنن و باید مشکل نداشته باشیدیعنی بیماری مثل واریوکسل یا پروستات یا نمیدونم هر چیزی. به باسن تون هم نگاه میکنن ×_×) اعصاب ( دستتون نباید بلرزه) گوش (به گوشتون نگاه میکنن بادستگاه) ..حلق و بینی(با دستگاه نگاه میکنن) چشم ( باید اعدادی که رو یه صفحه دون دون رنگی رنگی هستن رو بخونید حداقل ۴تا( اسمش آزمون کور رنگی که تو اینترنت بزنید میاد) بعد هم همون E ها هستش)
بعد آزمایش خون و ادرار میگیرن. بعد ناهار میدن
یه آزمون عقیدتی سیاسی که ۲۰-۳۰تا سواله و تستیه میدین
۳-۴ ساعت میشینید و یه ۱۰ -۲۰صفحه اطلاعات پر میکنید.
و انتخاب رشته میکنید.۹ تا اولویت دارید که بر اساس علاقه تون پرش میکنید.
فرداش امتحان ورزش دارین که یه دو هستش که باید دور یه محوطه خیلی بزرگ رو بدوین(زیاد مهم نیست یعنی مهم که هست ولی ازش نمیافتید کلا) یکی هم دراز نشست یا شنا هستش که باید اصولی برید لازم نیست زیاد برید اگه درست و اصولی برید همین ۵-۶تا که برید خودشون میگن بسه.
بعد مصاحبه هان که باید مواظب باشید که نه آتو بدید دستشون نه دروغ بگید و نه ساده باشید که سرتون کلاه بره. مصاحبه عقیدتی در مورد احکام و رهبر و ولایت فقیه و … و قران و…هست باید بتونید قران رو حداقل ساده و روان بخونید اون یکی مصاحبه اسمش یادم رفته ولی تو اونم در مورد احکام و ماهواره و سیاست و خانواده و مسائل اجتماعی و … میپرسن مصاحبه بعدی هم مصاحبه فرماندهی هستش که درمورد نیتتون که چرا اومدید ارتش و چرا به نظام علاقه داریدو اگه بفرستنتون هر جایی میرید و .. هست که انجور که من فهمیدم این از همه مصاحبه ها مهم تره چون مشخص میکنه که شما قبولید یا ردید یا اگه قبولید تو کدوم قبولید.بعضی چیزا یادم رفت بگم یا قاطی پاتی گفتم که امیدوارم به بزرگواری خودتون ببخشید حافظم تا همین جا یاری میکرد.
اسمم اصغر عباسیان هستش.۱۸ساله. ترکم .اهل آذربایجان شرقی. ان شا الله که موفق باشید. یا حق

> کاربری عرفی فرستاده شده در ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ در ۱۲:۵۸

سلام و علیکم
من هم پارسال دلهره و نگرانی شما ها رو داشتم از بچه های پارسال همین سایت بودم و دانشجوی سال یکم رشته خلبانی بالگردم دانشگاه امام علی (ع) میخوام از تجربیات خودم و نصیحت های خودم بگم امید وارم که ادمین آقای امیری که تا پارسال بود الان نمی دونم تایید کنه
تو این راه خیلی ها که علاقه داشتند مثل سجاد قدیری خودشون انصراف دادن و خیلی ها که علاقه داشتند مثل تایمازوف و ؤنرال پارسال رد شدند
اول ایتکه رشته من ریاضی نعدلم کل ۱۷ کتبی ۱۶ و انتخاب اولم رشته عمران امام علی دوم پدافند و سوم هوایی و چهارم خلیانی بالگرد و پنحم خلبانی جنگنده بود
مرحله اول :یه آزمون خیلی راحت و قبولی زیاد هست که من کلا ۸۰ تا درست زدم و اصلا غلط نزدم قبول شدم البته راحت نگیرید که رد میشید همیشه جدی باشید همیشه
مرحله دوم:تست پزشکی که وضعیت عمومی شما رو نگاه میکنن و بیشتر به همورویید و قلب و عصاب و لرزش کف دست و جای بخیه و خالکوبی و بیضه و عمل واریکسول و خود واریکوسل رو رد میکنن و بیشتر روی وارکوسل گیرند و و زانو و قوس کمر گیرند و تست کور رنی و آستیکمات همین
قبول شدگان میرن واسه مرحله بعد
مرله سوم : سه مرحله مصاحبه :عقیدتی و حفاظت و فرماندهی که خوب باید بلد باشید تا ل بگن بقیه رو بگید و بعد انتخاب رشته که دوستان رشته خاص رو اول نزنید همیشه دوم یا سوم یا جهارم بزنید مگه اینکه فقط واسه این رشته اومده باشید مثل خلیانی جنگنده
مرحله چهارم :بر اساس معدل مجاز به رشته های خاص میشید مثلا فارابی و خلیانی و پهباد
کرحله پنجم هم : جواب قطعی رفتن به دانشگاه امام علی برای تحویل لباس و واکسن
****گوش کنید***
اول اینکه بگم قبل از هر چیزی فکر کنید بخدا و بمولا قسم اگه فکر نکنید پشیمون میشید و خانوادتون رو توی خرج جریمه ۸ ۹ میلیونی می برید
ببینید دوری از خانواده شاید خنده دار باشه ولی اون اولشه من خودم وقتی که فکر میکردم دو از خانواده باشم واسه ۶ یا ۴ ماه خندم میگرفت میگفتم چیزی نیست!!!!ولی همین که دو روز بگذره خیلی سخته و با این مسایل خیلی سخت کنار اومدم و حتی بیشتر انصرافی ها واسه همین موضوع بود!!دوری از خانواده و زندگی در ارتش سخت است !!!!باید کنار بیایید با این مسئله

از دوران شخصی گری از راه رفتن تا غذا خوردن متفاوت است مطمئن باشید بعد از آموزشی بخاطر عادت نداشتن به غذا خوردن نظامی و مسایل آموزشی همه ۵ تا ۱۳ کیلو لاغر شدن
بگم که خواب شما از ساعت ۱۰ تا ۴:۳۰ هست و در جریان باشید ساعت ۱۰ همیشه نمی خوابید
نگهبانی زیاده هر هفته ۱ بار معمولی شما باید نگهبانی بدید
در نتیجه بگم وضعیت خواب وغذا و را رفتن مثل شخصی گری نیست که توی دانشگاه تا سال دومی باید بدویی و قدم بر نداری
اگه فکر میکنید که هر پنج شنبه جمعه خونه هستید سخت در اشتباهید نصف شما هر هفته بازداشته یا پاسداره و فقط بچه های تهران هستند که میتونن از پنجشنبه به خونه برن تا جمعه عصر اون هم اگه بازداشت یا پاسدار نباشن

از نظر به خود رسیدن اصلا اونجا وقت ندارید
بیشتر دویدن هست در هفته ۴ بار ورزش ۲ بار دو با تجهیزات و ۱ بار دو با پتو دارید که در هر مرتبه چیزی حدود ۴ کیلومتر میدوید یعنی در هقته ۲۸ کیلو متر دو دارید
خاطی گری یعنی کسی که اشتباه کنه شب با کوله پشتی کلاه آهنی جلو جایگاه ۷۰۰ تا بشین پاشو میره یا می دو یا شنا میره
وقت برای درس خوندن ندارید
**اگه تونستید با این ها کنار بیایید ارتش بهترین جا هست هم از لحاظ رفایی و هم از لحاظ مالی و سازمانی ***

این مراحل شامل حال همه دانشگاه ها میشه یعنی همه دانشگاه ها در هفته برنامه مشترک دارن فقط تغیرات کوچیکی هست مثلا دانشگاه فارابی در وعده غذایی خیلیییی خوبه ۵ وعده ع=ذایی دو وعده نیمروزی میده و از لحاظ ورزش رتیه بالایی داره و دانشگاه ستاری بجای دو با پتو وقت مطالعه داره و دانشگاه دریایی و زمینی و پدافند دقیقا مثل هم هستن در کل همه یه جور ان بهوای حساب کنی و آینده شغلی این رشته ها فرق داره مثلا آینده شغلی خلبانی جنگنده و فارابی خوبه و بعد هم امام علی خویه ولی هوایی آینده شغلی کمی داره

سه سال شما ها به این نحو هستید تا وارد دوره مقدماتیو یگان بشید
یا علی ببخشید اگه اشتباه تایپی بوده انشالله به لطف خدا و یاری بهترین راه را انتخاب کنید من واسه کنکور هم خیلی خونده بودم و صدرصد رتبه خوبی می آوردم ولی این راه رو انتخاب کردم که بهترین راه و هست شغلم معلومه و ثایته و رسمی هستم و خیلی هم راضی ام و بهتون میگم که اگه اومدید بفکر انصراف نباشیده کا رو انتخاب کن و مثل مرد غیرتی پاش ویاسید میدونم اغلب شما مثل خودم بخاطر شغل اومدید نه بخاطر پول …..
دوره آموزشی سخت نیست بخدا سخت نیست خیلی راحته چون دوری از خانواده و عادت نکردن به نظام هست سخته
نوی دوره آموزشی مواظب سلامتی باشید با خودتون صدرصد قرص سرما خوردگی و چرک خشک کن و بتادین و چسب ببرید
اکثر پا ها بخاطر پوتین تاول میزته چیز خاص و مهمی نیست و بعد پا هاتون قوی و محکم میشه دیگه تاول نمیزته
غذا ها رو تند تند نخورید خوب بجوید تا مشکل یبوست پیش نیاید و بیماری مقعدی مثل همورویید و شقاق نگرید روزانه ۸ لیوان آب بخورید
جو گیر نشید از همون اول پا هاتون رو ۱۲۰ بیارید بالا چون واریکسول خیلی راحت میگیرید و زور نزنید و
حتمی پماد سوختکی با خودتون ببرید
مایعات و فقط مایعات بخورید
ناخن های پا هاتون رو از ته نگیرید که داخل پوتین عفونت کنه
نمک زیاد نخورید قند زیاد نخورید که اونجا زیاد جلوی آفتاب هستید و خیلی راحت خون دماغ میشید
درباره مو هاتون هم سعی کنید کلاه هاتون رو هر هفته بشویید و در هفته دو یا سه بار حمام برید که موه اتون ریزش نکنه و تند تند شانه بزنید
دو تا کارت تلفن هم ببرید
پا ها رو حنا بگیرید طوری که سیاه بشه خیلییییی خوبه
این ها مسایلی بود که بچه های اونجا با این بیماری ها مواجه شدن خواستم بگم که به هیج چیزی جز سلامتی خودتون فمر نکنید
من هم مثل یرادرای شما هستم و خیلی وقته توی این سایتم و تقریبا بچه های قدیم رو میشناسم بگم که دوره قبل بودن فکر نکنم بتونم به سوالاتتون پاسخ بدم دعا برای ما یادتون نره
یا علی مدد


مرحله ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی:

> کاربری : سجاد قدیری ارسال : 95/04/01 ساعت ارسال : 23:50 کد دیدگاه : 831043 

روند پذیرش نهایی بنده کاره بنده دوروز طول کشید چون تو روز اول ۴ ساعت تو صف بانک بودم تا اینکه گزینش بسته شد موکول شد به امروز بسم الله:
اولین روز: رفتیم تو ازمون بالینی رو دادیم من ۳۰۰ تاشو الکی زدم کلا چرت و پرت بود بعدش اومدیم بیرون رفتیم تو همون سالن معاینات فقط یه دونه به من واکسن زد دیفتری تو برگه واکسنم هیچ مهری نزد تاکید میکنم مهری زده نشد کارت واکسیناسیون هم گرفتم بعد رفتم پذیرش مدارک بانکو گرفتم رفتم بانک حکمت ۴ ساعت تو صف بالاخره رسید به ما کارای افتتاح حسابو انجام دادم به مسول بانک گفتم اینترنت بانک-موبایل بانک-همراه بانک همشو فعال کن برام فعال کرد برام ۳ تارمز داد بهم کارت عابرم بهم داد ۳۰ تومن ریختم به حسالب موقتی فیش بهم داد فیشو امروز بردم سالن ۲ غربی (همون سالن مصاحبه ها) کارامو انجام دادن رفتم اونور پل تا اینکه ۱۰/۳۰ اتوبوس آجا اومد رفتیم دانشگاه تازه بدبختیامون شروع شد … یاداوری **** تذکری به شدت مهم**** تاکید میکنم حسابتون باید حقوقی باشه نه حقیقی** فقط حقوقی باید باشه*** رفتیم دانشگاه رفتیم چندطبقه بالا فرم ۲۰ صفحه ای حفاظت اومد کفر بچه ها در اومده بود ۲ ساعت زمان برم بعد رفتیم سالن ورزشی برای لباس چندتا فرم بود پر کردیم سایز لباسا و پوتینو و… برام نوشتن بعد از نهار رفتم همه چیزارو گرفتم اومدم اتیکت و ارم دانشگاه افسری امام علی(ع) چسبوندم رو سینم بعدش تا ۶ مارو الکی نگه داشتن تو سوله تو اون گرما من چون روزه بودم بدجوری اب بدنم کشیده شده بود بعدش رفتیم سالن انفی تئاتر سرهنگ توپخانه اومد صحبت کرد بعدش رفت .راس ساعت ۶ صبح همه جلوی دانشگاه امام علی(ع) هستن انصافا عجب دانشگاهیه!!! لباس پلنگیایه زمینی یکه یک!!! دوستان اگر من سماهارو پیدا نکردم هر کردومتون به اسم بر خوردید مشتاق دیدارتونم گرچه نمیدونم دوست داشته باشید بابنده حقیر رفاقت کنید یا نه!!! دیدار تا ۲۰ تیر با کله نمره ۴
مخلص تک تکتونم

> کاربری : محمد امین ارسال : 95/03/31 ساعت ارسال : 10:14 کد دیدگاه : 828190

سلام من الان برگشتم از اونجا اول رو در ورودی اسامیتونو زده که ریف وشماره صندلیتونو از اونجا نگاه میکنید ومیرید تو.همون جایی که رفتیم مصاحبه کسی مداد نداشت میره تو صف مداد وپاکن میگیره پوشه هم دارن ولی بابتش پول میگیرن بعد میرید داخل جاییکه واسه مصاحبه فرمانهی رفتیم از رو شماره صندلیتون صندلیتونو پیدا میکنید میشینید یکی یه برگه میدن کامل کنید بعدش یه ازمون روانشناختی ازتون میگیرن ۵۷۶ سواله که در مورد خودتونه مثلا سر درد داشتی بیماری چی و ….اونو که تموم کردید تحویلش میدید پعد از اون میرید جایی که واسه پزشکی رفتیم تا واکسن بزنیدیه کارت بهتون میدن اگه واکسن هم زدید بهشون بگید براتون مهرش میکنن همون جایی که شبکه بهداشت مهر کرده بود رو مهر میزنه بعد از اون میرید مدارکتونو تحویل بدید سالنی که بار اول رفتیم اونجا برای مصاحبه عقیدتی سیاسی اسامیو زده رو دیوار اسمتونو پیدا میکنید ببینم با کدوم پذیرشگر هستید میرید پیشش چند تا فرم میده پر کنید کدپستیتونو بلد باشین و گروه خونیتونو بچه ها ۱۴ تا عکس ببرید از مدارکتون ۴یا ۵بار کپی بگیرید چون از هر جا یدونه میخوان(واسه مدارک اگه سوالی هست بپرسید) بعدش میرید سمت دیگه خودشون میگن کدوم سمت بعد یه فرم میدن برا حساب باز کردن کامل میکنید چند تا ادرس هست میرید اون جاها یه حساب باز میکنید(خواهشا کار های قبل رو سریع انجام بدید چون اکثر بچه ها تو این کار مشکل دارن دیر میشه میفتن واسه روز بعد)بعد که شماره حسابو باز کردید بر میگردید تحویلش میدید همون جا که فرمو گرفتید بعدش چن تا مدرک میخواد(مدرک دیپلم وپیش یا گواهی موقت ان ها -۲سری کامل از شناسنامه -۴قطعه عکس و۲برگه کپی از کارت ملی وکپی سوپیشینه) بعدش یه کاغذ که اول بهتون دادن وقتی که مدارکو به نفر اول میدید رو اخر امضا میکنن میرید اونور از رو پل هوایی یه ماشین میاد شمارو میبره دانشگاه امام علی برای پر کردن برگه حفاظت همون مال روز اول که۱۸ صفحه بود اگه شماره معرف یا دوستاتونو هم نداشتید اشکال نداره فقط اسمشونو بنویسید کافیه بعد از این دیگه اسونه لباس میگیرید و چند نکته هم میکن میرید به یه سالن یه ربع براتون حرف میزنند دیگه بای بای تا ۲۰تیر لشکرک همتون میاید دانشگاه امام علی از اونجا با ماشین میریم(قبل از رفتن یه برگه مرخصی بهتون میدن که موقعه ی برگشت باید باهاتون باشه) مدیر ببخشید زیاد شد لازم بود

> کاربری : محمدرضا ارسال : 95/03/30 ساعت ارسال : 00:13 کد دیدگاه : 826495

سلام..
ساعت شیش شیشونیم باید اونجا باشید،پشت در ردیف قبولیتونو نوشتن،دویست نفر اول میرن آزمون میدن،ساعت هفتونیم شروع شد،۵۶۸سوال،ساعت ده نهم نیم وقت تموم میشه،بعد میگن برید کارت واکسیناسیونو یگیرید،کسایی ک واکسن نزدن اونجا براشون میزنن..بعد از اون میرین سالن شماره۲ برای پذیرش،اونجاهم خ حوصله میخاد بخدا،مخصوصا اینکه مدارکایی ک گفته بودن بیارید توسایت ناقص بود،مثلا گفته بود شیش تا عکس میخاد ولی ده تا میخاد من شانس اوردم حالا داشتم،وگرن بضیا نداشتن کارشون افتاد فردا….آقا بذا بهتون بگم از دیپلم و پیش دانشگاهیی و سدءپیشینه و شناسنامه کارت ملی سه چار سری کپی بگیرید،اگه نگیرید مث ما بیچارها باید ده بار برید کپی بگیریم،راهشممم خ دوره…
بعد ازین میگن برید بانک حساب بانکی باز کنید اینجاهم خیلی شلوغه،دوساعت اینحا الاف شدم،سعی کنید زود برید…
بعد سرهنگه میگه برید اونوره پل سوار مینی بوس میشید میرید امام علی،اونجا ناهار میدن…بعد از اون میرید حفااااظت!!اینجا هم طولانیه همون فرمایی که روز مصاحبه پر کرده بودیدو از دوباره پر میکنید!شماره شناسنامه پدر مادر خاهر برادر…من هیشکدومو نداشتم گف عب نداره!!!!
بعد از اون میرید اسمتونو پیدا میکنید ک کدوم گردانید،من گردان۴ خخخخ
بعد از اون با یه افسر میری لباس میگیری،اینجاهم دوساعت میکشه،آخرشم فرمانده اکیپ میاد یک ساعت حرف میزنه،لشگرکم ۲۰تیر شروع میشه متاسفانه…گوشیهم نمیزار


مرحله گزینش:

> کاربری : سجاد قدیری ارسال : 95/03/02 ساعت ارسال : 20:56 کد دیدگاه : 791890

حفاظت:سابقه درگیری داری!!!؟ گفتم نه بابا من خودم با بچه های ناجا همکاریم گشت میزنیمو تور ایست بازرسی میزاریم خوشش اومد!! شغل پدرمو پرسید!!! گفتم با افتخار ۳۰ سال به ارتش خدمت کرده خوشش اومد!! گفت ۲۳ بهمن چه روزیه !! گفتم فردای پیروزیه انقلاب خندید حال کرد گفت بین ۱۰۰ نفر تنها کسیم که جوابشو دادم!!! و چند تا سوال دیگه کرد مثلا بسیج میری!!! همیشه ریش داری و شلوار پارچه ای و کتان میپوشی گفتم بله چه شما میگفتی چه نمیگفتین کلا این تیپارو خیلی دوست دارم اخرش برگشت گفت ازت خوشم اومده میدونم بچه خوبی هستی بهت سفارش میکنم برای عقیدتی خودتو تقویت کن .من تو چشمام از لطفی که خدا در حقم کرده بود اشک حلقه زده بود !! خدایا شکرت این از حفاظت که ترکوندم به یاریه خدا
عقیدتی: گفت نماز میخونی ! گفتم بله گفت واجباتش چیه!! براش گفتم حال کرد گفت خلیل لقب کدوم پیامبره!!؟؟ گفتم حضرت ابراهیم خوشش اومد!! مجددا شغل پدرمو پرسید گفتم!!! معدلمو دیدش بهم گفت ناراحت نشو بچه خودمم اینجوریه معدل کتبیش پایینه گفتم ممنونم ازتون !! گفت قران چندتا ایه داره! چندتا حذبه!! چندتا کلمه داره!! عروش و قلب قران کدم سوره هاست!!! گفت نماز جمعه میری گفتم این اواخر نه ولی چند باار از طرف سپاهمون رفتم!! ولی نماز جماعتو میرم! گفت هیئت چطور!! هول شدم گفتم هر پنجشنبه و جمعه میرم دعای توسل و عاشورا میخونیم ای کاش نمیگفتم!!! گفت قران بلدی گفتم کم و بیش !باز کردم یه سوره رو شروع کردم به خوندن دید از استرس صدام داره میلرزه گفت کافیه دستش درد نکنه واقعا!
بعدش فرماندهی::: که خیلی ناراحتم کرد و حالمو گرفت !! گفت نقاط قوت و ضعفت چیه! منم یه توضیحی دادم! به معدلم زیاد گیر داد ولی یه جورایی قانعش کردم!! گفت چه نیرویی رو بیشتر دوست داری! و….
اخرشم اومدیم بیرون
انتخاب رشته منم اینجوری بود:عمومی هوایی-شکاری-بالگرد-حفاظت
۳ تا خاصارو مجاز نشدم تمتم امیدوم به عمومیه هواییه اکثر بچه ها بهم گفتن مصاحبه هات در حد لالیگا بوده ولی صددر صد بخاطر معدلت بوده که نزاشتن خاص بری !!! ایمان راسخ به خدا دارم که مزد این همه تلاشهای پدرمو عموم و خودمو بهم میده!! التماس دعا

> کاربری : مجتبی ارسال : 95/02/21 ساعت ارسال : 20:37 کد دیدگاه : 777472

سلام. من مجتبی هستم با معدل ۱۸/۴۴ از کرمانشاه خواستم تجربم رو تو مصاحبه خدمتتون عرض کنم.
هرکی میخواد بره رساله امام بخوانه . من خواندمش فقط دوتا سوال از رساله ازم پرسید.۱_ تیمم انجام بده۲_ واجبات نماز بگو.فقط.
بقیش تو رساله نبود. مثلا کل سوالای مصاحبه عقیدتی سیاسی من :
۱ روخوانی قران
۲ تیمم
۳واجبات نماز
۴پسرهای امام حسن
۵معاد چیه
۶ از کی تقلید میکنی. چطور انتخابش کردی. رسالش داری. شرایط مرجع تقلید.
۷ سیزده ابان چه روزیه
دیگه بقیش سوالات شخصی بود.
مثلا: نماز میخوانی_مسجد میری_ روزه میگیری_ تضاهرات میری؟
یه کمم در مورد خانواده میپرسه.
عقیدتی سیاسی از من درمورد سیاست نپرسید. البته اول پرسید اخبار گوش میدی. گفتم نه. چون کنکور دارم. مشغول درس خواندنم.
مصاحبه حفاظت که اولین مصاحبه بود هم همش سوالات شخصیه فقط بعضی از مصاحبه گیرنده ها سوال میپرسن . راحته. مثلا از من پرسید داعش چیه. فرماندشون کیه. _ تروریست چیه. رییسشون کیه.همین دوتا پرسید از من.
اخرین مصاحبه هم فرماندهیه. که بازم سوالاش شخصیه:نقطه ضعف و قدرتت_ ملاکت برای انتخاب دوست چیه_میتونی سختی ارتش تحمل کنی_ چطور شد به ارتش علاقه پیداکردی.
سخت نیست استرس نداشته باش. منم بعضی هاشونو بلد نبودم از حفاظت و عقیدتی. بدون استرس گفتم بلد نیستم. مصاحبه گیرنده بهم گفت چرا استرس نداری. همه از استرس دارن میلرزن. گفتم هرچی خدا بخواد همون میشه.استرس نمیخواد.
تمام شد امتیاز خلبانی هم اودم. ولی تو معاینات تخصصی پزشکی توی دندان پزشکیش رد شدم. الان امیدم به دانشگاه شهید ستاریه.
امیدوارم موفق باشید

> نقل قول : کورش در : 95/02/17 10:23:40

برا مصاحبم ی اقایی بود بم گفت نمار غفلیه چیه گفتم نمیدونم گفت زیارت عاشورا بخون گفتم نمیدونم گفت چی میدونی گفتمش اسون بپرس گفت اسون بپرس حتما جواب میدی گفتمش اره گفت ببینیم گفت تشهدو بگو اصولو و فروع دین و این سوالا همه رو جواب دیدم بم گفت نماز صبح میحونی گفتم اره گفت نماز جمهخ میری گفتم اره برا قران خوندنم گفت از هرجا ک دوست داری بخون کلا خیلی با مرام بود نمره ازمونم ک ۲۵سوالی بود گفتم دمش گرم

> کاربری : سجاد قدیری ارسال : 95/02/10 ساعت ارسال : 17:02 کد دیدگاه : 761208

من برگشتم دوستان با کلی سوالات عقیدتی که فقط به عشق تک تک شماها تایپش میکنم امیدوارم این خدمت کوچیکیو که از دستم بر میاد براتون انجام بدمو قبولش کنید دوستان گلم!بیشتر از اینا از دستم بر نمیاد اگر کمه ببخشید تو این مدتی که نبودم از دستم ناراحت نشید فقط بخاطر اون دسته از عزیزانی بود که گفتن دیگه نیام تو این سایت نه نظر بزارم نه جواب کسیو بدم! بخاطر همین نمیومدم من راحتیه شما عزیزانو میخوام الانم اگر اومدم فقط بخاطر اون دسته از عزیزانیه که به این سوالات نیاز دارن منو ببخشید
۱ قوه مجریه از چه بخش هایی تشکیل شده!!؟
۲ ریاست قوه مققنه به مدت چند سال انتخاب میشه!!؟
۳ فرق بین اقامه و اذان چیه!!
۴ نام برخی از وزرای مهم کشور!؟
۵ تسبیحات اربعه!!؟؟
۶ برام مراحل تیممو توضیح بده!!؟؟
۷ عروس و قلب قران کدوم سوره هاست!!؟؟
۸ ۲۷ رجب چه روزیه!!؟؟
۹ نمازو وروزه مسافر چجوریه!!؟؟
۱۰ مرجع تقلیدت کیه و برای چی قبولش داری!!؟؟
۱۱ صحیفه سجادیه و نهج البلاغه اثار کیست!!؟؟
۱۲ شکیات نماز چجوریه!!؟؟
۱۳ مطهرات و نجاسات!!؟؟
۱۴ کدوم سوره های قران مکیه و مدومش مدنی!!؟؟
۱۵ واقعه طبس چی بود!!؟؟
۱۶ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام کیه!!؟؟
۱۷ امام جمعه موقت تهران کیه!!؟؟
۱۸ روزنامه چی میخونی!!؟؟
۱۹ ماه رجب و شعبان چه ماهی است!!؟
۲۰ حاشیه کشور ایران چه کشور هایی هستش!!؟؟
۲۱ تعدا فرزندان ایت الله خامنه ای!!؟؟
۲۲ واقعه ۹ دی و غدیر خم رو یه مقداری توضیح بده!!؟؟
۲۳ در هنگام نماز کدوم قسمتای بدن باید با زمین تماس داشته باشه!!؟؟
۲۴ ارکان اصلی نماز چیاست!!؟؟
۲۵ خمسو زکات چجوری میدن!!؟؟
۲۶ مبطلات وضو و نماز!!؟؟
۲۷ سجده های واجب قران کریم!!؟؟
۲۸ اولین و اخرین سوره قران کدوم سوره هاست!!؟؟
۲۹ تسبیحات حضرت زهرارو بگو!!؟
۳۰ روز مباهله و دحوالارض چه روزیه!!؟؟
فقط از مدیریت سایت تقاضا دارم این دیدگاه برای بچه هاست اگر براتون مقدوره نزارید زیاد تو صف انتظار بمونه
مخلص همتون سجاد قدیری

> کاربری : سبحان ارسال : 95/02/08 ساعت ارسال : 00:20 کد دیدگاه : 758455

بزارین کامل توضیح بدم/ همه میگن مصاحبه ها خیلی سخته من نمیدونم چرا اینجوری میگن برا من ک مث اب خوردن بود مثلا عقیدتی گف: حمد . سوره بخون/ اول سوره بقزه بخون/ سه تا از اماما روپرسید/اصول دین / فروع/تشهد/چه چیزهایی روزه رو باطل میکنه/ اوقات فراغت چیکا میکنی /فروع دین رو تا حلا انجام دادی / نمزا میخونی / روزه میگیری/ اینقد یه سوالاش خوب جواب داده بودم و هیچ مشکلی نداشتم عمدا میخاست یه کاری کنه ک حداقل یه سوال رو بی جواب بزرام که بهم گف یه تیکه از زیارت عاشورا رو از حفظ بخون که منم نصفه جواب اینو دادم/ پرسید استمنا و نزدیکی چه فرقی دارن/بیشتر نگات میکنه که ببینه استرس داری یا ن که من همش تو چشماش نگا میکردم و خیلی راحت جوابشو میدادم /شد بود رفیقم دیگه خیلی راحت باهم حرف میزدیم تعریف میکردیم میخندیدیم/ برا تست ورزش هم یه دور دور پادگان میزنین بعدم دو سه تا شنا میزنین با دو سه تا دراز نشیت که فقط بفهمن بلد هستین و رو فرم هس بدنتون/راسی جنگ های پیامبر رو میپرسه که کدوم پیروز و کدوم شکست خرده/ امام جمعه شهر و استان خودتون رو بلد باشن کیه/دیگه یادم نمیاد زیر همین پست سوالاتون رو بپرسین سعی میکنم جوابتون رو بدم/ یاعلی

> کاربری : محمدرضا aph ارسال : 95/02/06 ساعت ارسال : 16:15 کد دیدگاه : 755295

روز اول که اونجا رسیدم بعد از باز شدن در وارد حیاط گزینش نزاجا شدم و اسپری یا چیزای تیزو ازمون میگرفتن برای امنیت بعد مشخصاتو با گواهی دیپلم و نمره رو چک کردن
مهم نیست چه روزی گزینشتونه میتونین هروقت خواستین برین اونجا بعد به ترتیب شماره ردیف میرفتیم داخل سالن اول و منتظر میشدیم تا شروع مراسم و قران بعد یه عکس و کپی گواهی دیپلم رو فک کنم گرفتن و یه کاغذ هم اول دادن برای تصحیح معدلا بعدش اسم میخوندن میرفتیم سر صف تست پزشکی که ساختمونش جدا بود بعد یه چک میکردن همه چیزا کیف و جیبو و میرفتیم جلوتر یه کارت بهمون میدادن برا انداختن گردن که اصلا نباید گم میشد
خلاصه بعدش ۴۰ تومن پول فقط دستی میگرفتن و باید میرفتی تو سالن منتظر خوندن اسم در ضمن یه کاغذ میدادن واسه مهر کردن پزشکا
اولیش دندونپزشضک بود که بیشترش قبول شدن بعد که خیلی نشستیم تا رفتیم توی اتاقکا و گفتن همه لباسارو در بیارید بجز شرت و دو نفر دو نفر تو اتاقکا می ایستادیم پزشکا میومدن و چک میکردن
*توصیه ضروریه من اینه که ارامش و خونسردیتونو حفظ کنید و عادی رفتار کنید کف دستاتونم خشک کنین
با هزارتا صلوات خدارو شکر رفتیم مرحله بعد واسه گوش و حلق و بینی و تستای چشم
لنز داشتنو چک میکنن بعد کور رنگی بعد علامتای E بعد از اون نمره چشم با دستگاه بعد میرفتیم تو یه سالن برگه پایشو میگرفتیم ک خیلی مهم بود.بعد اسم میخوندن واسه تست خون بعد ادرار اینا که تمام اون سمت خیابون پادگان بود با پل هوایی فرستادنمون اون سمت واسه ناهار بعدش برگشتیم نماز خوندیم و گفتن ۱/۵ همه سالن اولیه باشن
یه امتحان تستی گرفتن که بیشترش درباره حقوق شهروندی و نقش رهبر و مجلسا و چندتا سوال دینی و قانون اساسی کی تصویب شدو و کی ویرایش و … که مال من اینا بود سری ب بود بقیه رو نمیدونم
بعدش فرماندهای نیروها میومدن درباره مثلا نیرو هوایی و دریایی و پدافند و حفاظت اطلاعات توضیح میدادن و باید بعدش انتخاب میکردی کدومشو اول بزنی که چندین رشته عمومی و خاص داشت و ۸ تا حق انتخاب و شماره ۹ هم برای بعدا که سیستم انتخاب کنه.
بعد حفاظت اطلاعات اومد و ساحفاجا همه اطلاعات خونوادگیو میخواست زیاد توضیح نمیدم فقط همشو راست و حسینی بگین
بعدش نماز و شام و اگه بخواین خوابگاه و روز بعد….
من که استرس و تب کرده بودم روز دوم اولش یه مصاحبه کردن برای سازمان حفاظت اطلاعات و سوالا روز قبل واسه حفاظت و چندتا سوال دینی و اسم وزرا و روئسای سه قوه رو میخواست بعدش میرفتیم واسه تست ورزش که قبولیش ۱۰۰% هست بعدش ساعت ۱۲ ناهار بعد میرین اونسمت واسه مصاحبه عقیدتی که همش دینیه و قران میخونین و سوالا شخصی بعدشم مصاحبه فرماندهیه که یه فرمانده میاد میپرسه واسه هدفت و شغل پدر و مادر و نقطه ضعف و قوت و انتخاب دوست و اینچیزا.
هووووف………….بعد اگه تو انتخاب رشته رشته خاص زدین تا ۶.۳۰ میمونین تا اسمتونو واسه روزا بعد بخونن اگه نه تا ۲۲ خرداد منتظر نتیجه ها باشین
خیلی شد فقط چندتا نکته
امیدتونو از دست ندیدو عصبانی نشید چون یه ضعفه
با توکل به خدا بی استرس و خوشرو با بقیه رفتار و هرچیزی ازتون خواستن صادق و با گفتن چشم انجام بدید.
ایشالا همه اونایی که خدا دوسشون داره و علاقه به افسر شدن دارن رو ببینم با ارزوی قبولی همه رفقا

> کاربری : میثم ارسال : 95/02/02 ساعت ارسال : 10:30 کد دیدگاه : 751609

خب سلام دوستان من این چند روز رو تهران بودم الان از اول تا اخر واستون توضیح میدم هرسوالی داشتید بپرسید جواب میدم
روز اول که اونجایید میرید داخل یه سوال که قران و سرود ملی پخش میشه بعد میان مدارکتونو چک میکنن بعد که مدارک رد کامل چک کردن اگه ناقص نباشه میری واسه مرحله بعد فقط و فقط حتما گواهی دیپلم موقت و اشتغال به تحصیل و شناسنامه همراهتون باشه بعد که مدارکتون کامل بود میرید تو صف پرداخت پول واسه پزشکی وقتی پول رو دادید میرید تو سالن انتظار پزشکی بعد دو سه دسته میشید میرید تو اطاقکا لخت میشید فقط شرت پاتونه بعد اول یه دکتر میاد به ردیف همه رو میبینه که بدنشون داغون نباشه از لحاظ تناسب بعد به ترتیب دکترای روانشناس و پوست و ارولوژ و دندون میان اگه مشکلی داشتید تو برگتون مینویسن البته بگم که اون برگه رو همون لحظه اول میدن بهتون اگه مشکلی نداشتید برگه های افراد سالم رو جمع میکنن کلی مهر میزنن بعد میزید واسه گوش و حلق و بینی که روز من دوتا خانم بودن که اصلا هم تعارف نداشتن در صورت داشتن انحراف بینی سریعا رد بعد میرید واسه چشم که شامل است کور رنگی و علامت ها و استیگمات اگه مهر اخر رو هن دریافت کردید میرید کارت رو تحویل میدید کارت پایش رو میگیرید بعد میرید واسه ازمایش خون و ادرار بعد اون نهار و نماز بعدش میرید داخل سالن یه ازمون ۲۵ سوالی عقیدتی میگیرن بعدش یه اطلاعاتی میاد یکم حرف میزنه بعدش برگه های امنیتی رو پخش میکنن که باید پر کنید بعدش نماینده های هر نیرو میان معرفی رشته هاشون بعدشم انتخاب رشته بعدش برگه های حفاظت رو پر میکنید که خیلی خیلی زیاده بعدشم عصر جای خواب هست خیلیم خوبه بعدش روز بعد میرید واسه مصاحبه امنیتی که همون سوالای تو برگه رو میپرسن اصلا نگران نباشید فقط راستشو بگید بعدشم نهار و نماز و بعدش مصاحبه عقیدتی که سوالای سیاسی و مسائل منطقه رو خوب بدونید و قران خوندن هم خیلی خیلی مهمه خیلی تو نمره موثره بعدش میاید بیرون میرید تو یه سالن دیگه واسه مصاحبه فرماندهی اونکه تموم شد تا عصر میکنید اگه رشته خاص زده باشید جواب میده که مجاز شدید یا ن اگه نشده باشید همونجا کارتون تمومه و میاید خونتون و منتظر نتایج میشید اگه هم رشته خاص قبول بشید یه روز دیگه اونجایید واسه رشته های خلبانی و بالگرد و پهپاد میبرنتون بیمارستان اما واسه حفاظت و اطلاعات تو همون سالن مصاحبه فرماندهی باز باید سه تا مصاحبه امنیتی و عقیدتی و روانشناختی رو بگذرونید.
مولا علی نگهدارتون

> کاربری : املی ریکا ارسال : 95/02/01 ساعت ارسال : 14:36 کد دیدگاه : 750694

لام به برادر های گلم انشلله همتون قبولین الوعده وفا این از مصاحبه ی فرماندهی
خوب بعد از اینکه مرحله ی عقیدتی رو انشالله با موفقیت طی کردین میرین واسه مصاحبه با فرمانده اکثرا یا سرتیپ هستن یا سرهنگ که از نیروهای مختلف مثل هوایی و زمینی و دریایی میان کمترینش سرهنگه واسه من که سرهنگ نیروی زمینی بود خوب حالا رفتین تو ازتون میپرسهواسه چی میخواین بیاین ارتش من گفتم والله امدم که هوای خانوادمو داشته باشم بدون علاقه هم نیستم از کوچکی همراه عموم رفتیم دزفول و اونجا تو پایگاه هوای واسه مردم یه چند دقیقه پرواز میکنن واز اونجا ساله ۸۸ من عاشق ه نیروی هوایی شدم تا الان گفت خوبه بعد پرسیدرفیق جینگی کیه گفتم راستشو بخوایین من رفیق جینگی ه به خصوصی ندارم گفت چرا گفتم چون من عشق رهبر و تو مسابقات احکام رتبه میارمو وبعد اذان میگم توی مدرسه بچه هازیاد بامن حال نمیکنن حالاکمی خندید وگفت بسیار خوب و اونجوری که فهمیدم نیروی هوایی رو دوست داری گفتم اره خیلی بچه ها این سوالیه که ازهمه میپرسن پرسید اگه ردت کنم چیکار میکنی گفتم والله خیلی دوست داشتم و خانوادم خیلی دوست داشتن و ضربه روحی بدی میخوریم واحتمال قسمت نبوده بعد یه سوالی کردکه خیلی از جواب من خوشش امد و به من گفت افرین پسرم حالا چی بود از من پرسید نقطه ضعف و قدرتت کجاست برام یه مثال هم زد بعد گفتم جای قوتم اینکه انقدر غیریت دارم که همیشه میخوام سختی های که مادر برام کشیده رو جبران کنم گفت افرین پسرم و جای ضعفم اینکه ان چنان که باید وشاید خوب درس نخوندم بعد سوال بعدی پرسید ارتش سختی داره اگه بفرستنت زاهدان تو دل کویر و یا بند عباس میتونی دووم بیاری من یه لبخند زدم مثلا برام فرقی نمیکنه *تیز بازی دربیاری*گفتم اره واسه اسایش خانواده هر کاری میکنم و وقتی این راه رو انتخاب کردم باید همه جا شو بسنجم اره چرا نمیرم خیلی هم با افتخار میرم خوشش امد بعد پرسید برادر داری گفتم اره گفتم ازم کوچیک تره بعد پرسید کدوم مدرسه درس میخونه گفنم مدرسه نمونه امل بعد پرسید ….. بچه ها اینم نمونه های از مصاحبه فرماندهی سعی کنید خوب جواب بدیدکسانی که رشتع خاص میزنن باید واسه این مرحله مخصوصا فکر اساسی بکن تو انتخاب رشتتون خیلی تاثیر میزاره
با ازوی موفقیت علی سعادتمند

> کاربری : املی ریکا ارسال : 95/02/01 ساعت ارسال : 01:13 کد دیدگاه : 749662

سلام بچه ها ببخشید که دیر شد کار داشتم در مودر حفاظت چند صففحه قبل کاملا توضیح دادم و اینم عقیدتی سیاسی ‘بعد از اینکه تست ورزش رو دایین یه دوی الکی که به سه نفر اول یا کسانی که حکم ورزشی داشته باشن نمره ی ۱۰۰ میدنبعدش میرید ناهار و نماز بعدش توی سالنی که واسه حفاظت رفته بودن ا نجا منتظر میمونیین که اسمتو نو بخونن بعدش واسه من که لباس شخصی بود حالا با لباس نظامی هم هستن هر کوم که خال شد میگن بو اونجا حالا ازتون یا از من چی پرسید پرسید که مثلا ۱۵ شعبان چه روزیه گفتم تولد امام زمان بعد ۱۳ رجب گفتم تولد امام علی بعد گفت هر چی درمود امام علی میدونی ۳۰ ثانیه درمودش بگو و من گفتم امام اول و توی کعبه به دنیا امد و پدر همه امامان هستش و در کودکی نزد پیامبر بزرگ شدو تربیت شد و…. بعد گفت قران میخونی گفتم بعضی اوقات یه چندخط رو خوندنم بعد گفت ایت الکرسی خوندی تابه حال با قاطیعت گفتم بله گفت بخون با لحن و خوشکل خوندم بعد گفت اذان میگی گفتم کوچیک که بودم تو مسجد محلمون هم اذان می گفنتم و هم مکبر بودم گفت برام اذان بگو منم مثله اقاتی که قبل از اذان یه تسبحات اربه رو میگه گفتم هم اینکه اینو گفتم طرف فهمید که دروغ نگفتم تا علی والی الله رو گفتم بعد گفت دعای ظهورامام زمان بلدی گفتم اره همیشه میخونم گفت بخون چون من استرس داشتمم هول شدم و اولش یادم رفت با اینکه هروز میخونم یه تیکه اولشو خوند منو تا اخر خوندم بعد گفت یه تیکه از دعای جوش کبیر خوند اون جای معرفش گفت واسه کدوم دعا هستش گفتم خیلی برام اشناست ولی نمیدونم واسه کدوم دعاست حالا خودش گفت بعد پرسید نماز میخونی گفتم اره گفت رکعت سوم در نماز چهار رکعتی چی میخونن گفتم تبیسحات اربعه گفت بگو منم گفتم گفت دوباره بگو منم گفتم بعد گفت نماز جمعه تا حالارفتی گفتم اره کی رفتی گفتم همین هفته قبل ازمن درمورد نماز جمعه دوتا سوال کرد گفت نماز و قبل خطبه میخونن یا بعد از خطبه گفتم بعد از خطبه بهد پرسد رکعت دوم نماز جمعه رو چه جوری میخونن گفتم بعد پرسید دیگه یادم نمیاد یاعلی

> نقل قول : افشین در : 95/01/29 22:38:07

اولین مصاحبه حفاظته
دروغ نباید بگی ، که رفته رفته گیر می کنی اگه دروغ بگی
در مورد هر کسی پرسید جواب میدی
کدوم یکی از بستگان رفتن خارج؟
کدوم یکی از بستگان سابقه دارن؟
شغل پدر؟
شغل مادر؟
نماز جماعت میری؟
نماز جمعه چطور؟
امام جمعه شهرتون کیه؟
در مورد وظایف قوه ها هم میپرسن
اسم سال ۹۵ چیه؟
آقا عید کجا سخنرانی می کنه؟
اسم دو تا از وزرا؟
اوغات فراغت چیکار می کنی؟
دخانیات مصرف می کنی؟
مصاحبه عقیدتی :
احکام و روز های مهم سال رو به قمری و شمسی بدونید
مثلا تولد پیامبر ؟
تاریخ بعثت؟
ولی فقیه چه ویژگی هایی داره؟
فروع دین ؟
مطهرات رو بگو؟
مبطلات روزه؟
ارکان نماز؟
و …
سومین مصاحبه مصاحبه فرماندهیه که در مورد علاقه و میزان تحمل سختی و سازگاری افراد می پرسن

> کاربری : علی ارسال : 95/01/25 ساعت ارسال : 14:56 کد دیدگاه : 739830

علی ام اومدم جواب سوالاتتنو بگم
اول دکتر دندونه که میتونم بگم تا شیش تا پرکرده رد نمیکنه حتی شایدم دندون کشیده
بعدش اورتپد میاد میگه پاهاتو بچسبون بشین پاشو باید بتونی بشینی با هر حرکی از دستات
بعد اورولوژی میاد به واریکوسل های کرید ۳ گیر میده
به ترک پوستی گیر نمیدن فقط خاکوبی و عمل جراحی حاد
بعدشم
به انحراف بینی چیز نمیگن من خودم داشتم قبول شدم
چشم هم اگ بتونه تا ردیف ۸ ببینه قبوله جدول E ها رو میگم
بعدش هم روز بعد مصاحبه هستش
رساله آموزشی امام خمینی رو بخونین با روز های مهم سال که میپرسن
تولد پیامبر و امام علی رو از من پرسیدن
روز قدس اینا
ورزش هم دو هستش و شنا و درازنشست
با ما میگفت هرکی توی دو نفر اول ، دوم ، سوم برسه ورزششو ۱۰۰ میده و شنا اینا نمیبره
من دوم رسیدم ۱۰۰ داد
دور پادگان میدوونه
بعدشم آخرش نتایج میدن که کی واس تست خلبانی مجازه
۱۵ نفر واس جنگنده دادن
۱۵ نفر واس هلیکوپتر
۱۵ هم فارابی
که من تونستم به تست جنگنده مجاز بشم و فرداش ک روز سوم باشه برم
چشمت نباید بیش از ۲۵ صدم آستیگمات داشته باشه
که من ۷۵ صدم داشتم ردم کردن
عمق دید هستش که مثلا چهار تا لوزی هستش که میگن کدوم برجسته هست و مرحله مرحله سخت میشه
باز بعدش ی دکتر چشم میاد قطره میریزه دوباره با دستگاه میبینه چشمتو
دندون واس خلبانی نباید کشیده داشته باشین والی پر کرده تا یکی دوتا قبول میکنن
بعدشم نوار قلبو و ایناس

> کاربری : افشین ارسال : 95/01/24 ساعت ارسال : 22:42 کد دیدگاه : 738916

روز دوم :
در ها ساعت ۶ باز شد همه رفتن توو سالنی که قراره مصاحبه امنیتی انجام بشه منتظر موندن تا اسمشون خونده بشه وقتی اسم خونده شد رفتن داخل که فکر کنم حدود ۱۰-۱۵ نفر مصاحبه کننده بودن که شانسی بود کدومش مصاحبه کنه.اینجا هم مثل پزشکی بستگی به شانس طرف داشت که مصاحبه کننده سوال پیچ کنه یا خوش اخلاق باشه.
سوالا در مورد خود شخص خانواده و بستگان و دوستان بود.عادت های روز .کار هایی که انجام میدی .سعی کنید استرس نداشته باشید و دروغی در کار نباشه که میفهمن
بعد از مصاحبه ی امنیتی نوبت به تست ورزش میرسه که کم اهمیت ترین بخش گزینشه.از یکی دو از یکی شنا و دراز نشست میگیرن که فقط مهر بزنن
بعد از ناهار و نماز نوبت به مصاحبه عقیدتی میرسه که سوالاتش اکثرا اینه :
“تشهد رو بگو”
“تسبیحات اربعه رو بگو”
“ارکان نماز چیه”
“معنای تولی و تبری چیه”
“روزه توو کدوم روز ها باطله”
“مطهرات کدوما هستن”
“نجاسات کدوما هستن”
کلا رساله رو بخونین چن تا هم سوال سیاسی راجع به مجلس خبرگان و نام گذاری امسال و برجام و … حتما مطالعه کنید.روز های مهم رو هم بدونید
آخرین مرحله مصاحبه فرماندهیه که راجع به علاقه و طاقت تحمل شرایط سخت و دوری و اینجور چیزا رو میپرسه که راحته اگه رشته خاص زده باشی یه روز دیگه هم باید موند ولی در غیر اینصورت کلا مراحل تموم میشه و تماااااااام….

> کاربری : فرزاد ارسال : 95/01/24 ساعت ارسال : 12:12 کد دیدگاه : 737968

سلام من امروز گزینش بودم وابتدا دندان پزشک گذری نگاه میکنه از هر صد نفر دو سه نفر رد میکنه اصلا گیر نمیده بعد یکی میاد معاینت میکنه ضربان قلب و اینا
بعد یکی میاد میگه دستتون بگیر بالا وچشماتو محکم ببند اگه دستات بلرزه ردت میکنه بعد ارولوژیست میاد و الت وبیضه و مقعد رو نگاه میکنه من واریکوسل داشتم اصلا نفهمید حتی بیضه هام هم ورم داشتن ولی خدا خواست نفهمید
بعد ارتوپد میاد میگه پاهاتو جفت کن منم تو ارتوپد رد شدم رفتم اعتراض زدم باز فردا باید برم به جان خودم اصلا مشکلی نداشت الکی ردم کردن فاصله بین دو زانو یه انگشت بود اصلا هم پرانتزی نبود به امید خدا قراره باز فردا برم دعا کنید این سری قبول شم بعد یکی میاد بدنتون نگاه میکنه خالکوبی یا خال طبیعی بزرگ نباید داشته باشی جراحات و جای بخیه هم گذری نگاه میکنن زیاد با دقت نگاه نمیکنن ولی اونجا باز به نظر دکتر بستگی داره خدا هرچی بخواد همون میشه نگران نباشید چطور من واریکوسل داشتم اصلا متوجه نشد امید وارم که همه شما موفق بشید دعا کنید منم فردا قبول شم بازم سوالی بود در خدمتم……!!!!!!

> کاربری : سرتیپ ارسال : 94/12/16 ساعت ارسال : 21:02 کد دیدگاه : 707978

سلام
مصاحبه فرماندهی
خیلی جدی باشید و زیاد نخندید
اگه گرم گرفت طرفتون باهاش گرم باشید
اگه سرد وجدی گرفت جدی باشید
اول میپرسه واس چی اومدی ارتش
همه میگن علاقه داشتم و این کاملا ی چیز عام شده
من گفتم اولا ی شغل و ی آیندا واس خانوادم درس کنم و بدون علاقم نیستم و مادرمم همیشه دوس داشت یک افسر بشم (تیزبازی دربیارید)
بعد گفت تا حالا دروغ گفتی گفتم فک نمیکنم کسی تا حالا دروغ نگفته باشه منم گفتم ولی زیاد نه مصلحتی
گفت چ جور مصلحتی گفتم مثلا مادرم تو ی چیزی ناراحت میشه ی دروغ مصلحتی میگم ک ناراحت نشه
خلاصه خوشش اومد و رفت سراغ سوال بعدی
گفت اگه بندازنت ی جای دور میری فرماندهی ی گروهانو بکنی گفتم با قاطعیت صد در صد و ی لبخند زدم ک مثلا خوشم میاد برم جای دور
گفت چ نیرویی رو دوس داری
گفتم من از اول ب جت های جنگی و هیلیکوپترو اینا علاقه داشتم ب تعمیرشون
گفت پس هواپیماهارو دوس داری آره گفتم آره
گفت چند تا اسم از هواپیماها بگو من از قبل بلد بودم گفتم .
بعد گفت هوایی رو دوس داری اونجور ک فهمیدم
گفتم بله اولویت اولمم زدم
بعد گفت چیزی ک من فهمیدم ازت اگه دروغ نگفته باشی شما ی افسر خوب میشی انشالله موفق باشی بعد خداحافظی کردم و تمام
امیدوارم کمکی کرده باشم
سوالی هست در خدمتم

> کاربری : سرتیپ ارسال : 94/12/15 ساعت ارسال : 21:55 کد دیدگاه : 706397

بخشی از مصاحبه عقیدتی من :
۱.قرآنو باز کن بخون :ساده خوندم
۲.نماز جمعه میری:گفتم نه تا حالا نرفتم
۳.نمازاتو همرو خوندی:با قطعیت گفتم همرو خوندم
بعد پرسید تسبیحات اربعرو بگو دوبار پرسید ازم همین سوالو تا مطمئن ش ک نماز میخونم
۴.تو اوقات بیکاریت چکار میکنی: گفتم کتاب میخونم گفت آخرین کتاب چی خوندی چون من قبلا منتظر چنین سوالی بودم ی کتاب سخت پیدا کرده بودم ک مصاحبه گرم ندونه چیه گفتم اونم نمیدونست چیه کتابه سوال نپرسید ازم دربارش
گفت نماز جماعت میری:گفتم کوچیک بودم میرفتم الان نه نمیرم
گفت تیمم کن انجام دادم
من دروغی نگفتم اونام همینو میخوان
بعدشم هوایی قبول شدم
حالا مصاحبه فرماندهی:(این مصاحبه تایین کننده ی نیروتونه
کسایی ک میخوان هوایی قبول شن باید فکر این مرحلو بکنن ب مصاحبه کننده ی دستی بزنن


اخبار مرحله معاینات پزشکی

> نقل قول : tahaدر : 95/02/24 14:36:00

سلام.
نه اصلا اینطوری نیست. همتون میبرن تو یه سالن بلند. هر اتاقک دونفر. لباساتونو در میارید. فقط شورت میمونه. بیشتر دکترا تو این مرحله معاینه میکنن. دکتر پوست و حلق و گوش و بینی و اولوروژی و اورتوپد و…
دکتر اورتوپد میاد میگه پات رو جفت کن اگه دوزانوت به هم نچسبه گیر میدن. البته تا نصف قنداقه اسلحه کلاش(یعنی چها انگشت) گیر نمیدن.
من که زانوام چسبید. ولی دوستم که زانوای نچسبید همینجوری نگاش کرد چیزی نگفت. قبولش کرد. البته دو انگشت بیشتر از بین پاهاش رد نمیشد.
منظورم اینه با توجه به دید بینایی خودش میگه پات پرانتزیه یا نه. اینطوری نیست که بیاد انگشت بزاره بین زانوای طرف ببینه چهار انگشت میشه یا نه.
توی یه مرحله همون دکتر اورتوپد میگه دستت بزار روی سرت و پاهات جفت کن و روی کف پات بشین. توی این مرحله نباید زانوهات از هم باز بشه. (یه خورده عیبی نداره. ولی خیلی نباید باز بشه.) توی این قسمت من دیدم زیاد رد شدن. بعضی ها زانوشون بیش از حد باز میشد . بعضی هاهم بخاطر کوتاهی آشیل پا اصلا نمیتونستن بشینن. بخاطر همین رد میشدن.
امیدوارم همتون موفق باشید.

> کاربری : سجاد قدیری ارسال : 95/02/22 ساعت ارسال : 09:06 کد دیدگاه : 777587

درباره پزشکی باید بگم دندنو بیخیال شید خیلی راحته خدا شاهده برای منو دید به ۱ ثانیه هم نکشید مهرشو زد فقط فکت باید نرمال باشه
رفتیم تو اتاقکا لباسارو در اوردیم اول تنها اورولوزی اومد که منو میشناخت گذری همه رو نگاه کرد رفت همه قبول شدن بعدش به ترتیب اگر اشتباه نکنم پوست اومد من ۷ زخم داشتم اصلا ندید که گیر بده بعدش ارتوپدی اومد منو چندتای بغل دستیم قبول شدیم چون گفت دستای پشت گردن بشین منم نشستم و قبول شدیم بعدش اعصاب دونفر بودن که گفت دستا جلو تمام مهرو زد بعدش قلب اومد قفسه سینه و قلبو مهر کرد رفت گوش و حلق بینی هم اب خوردن خلاصه همه چی عالی بود من تو سالن خودم ندیدم کسی رد بشه بعدشم چشم بود که پنج مرحله بود اسون بعدش نماز ونهار بعدش سوالات عقیدتی برای من سخت بود ولی گذروندیم بعدش انتخاب رشته که برای من اینجوری بود عمومی هوایی-شکاری-بالگرد-حفاظت- که هیچ کدوم از خاصا رو با توجه به مصاحبه های عالی که داشتم قبول نشدم
بعدش روز دوم ببخشیدکه خلاصه میکنم نمیخوام در حضور برخی از بزرگوارن بیادبی بشه چون ماشاءالله همتون دیگه میدونید چیه
رفتم حقاظت راجع به خودم و خانوادم پرسید که پوششتون چجوریه!! تلگرام داری!! کانالی توش عضوی!! اصولگرا و احزابو میشناسی!!؟جناحا چطور!!! راهپیمایی و نماز جمعه رفتی!!! گوشیت مدلش چیه!!؟؟ ۲۳ بهمن چه روزیه گفتم فردای پیروزیه انقلاب گفت بین ۱۰۰ نفر اولین نفریم که جوابشو درست دادم کفش برید گفت حله!!
بعدش عقیدتی رفتم تو احوال پرسی کردیم و اینا!! نماز میخونی!! واجبات نماز چیاست!!! قران میخونی!! باز کن بخون ۲ ایه خوندم تموم شد!! نماز جماعت میری!!! شغل پدرت چیه!!! سیگار میکشی ! قلیون چطور!!!؟/ روزه میگیری!×!! گفت دعای ندبه چه شبایی خونده میشه!! گفت هیئت میری من بچه هیئتیم همیشه میرم این اوخر نتونستم برم ولی گفت هر پنجشنبه و جمعه بتونم میرم!! گفت تو دعای توسل یه جایه معروفش هست همه حاجت میخوان اون کجاشه!!! من از عقبترش گفتم خوشش اومد بعدش تمام!
فرماندهیم بهم گفت نقاط قوت و ضعفت چیاست!!؟؟ عصبانی بشی چیکار میکنی!!!؟/ چه نیرویی رو دوست داری!! چه چیزی تورو میتونه از شغلت جدا کنه!!! الگوهات تو زندگی کیا هستن!! و چندتایه دیگه بعدش تمام
بعدش اومدم بیرون منتظر باشم که رشته خاص قبول شدم یا نه!! دیدم اسممو نخوند بغضم گرفت با کلی ناراحتیو شرمندگی و با عمومی هوایی برگشتم خونه!! هنوزم بغض دارم وقتی کع دارم این متنو برای شما تایپ میکنم معلوم نیست بغضم کی میترکه ولی خیلی ناراحتم خیلی !!
جوابگوی تک تک سولات شما عزیزان هستم
ادمین جان ازت خواهش میکنم تقاضا دارم دیدگاه طولانیه بنده رو که برای بچه ها نوشتمو تا حد امکان زودتر تاییدش بفرمایید ممنون.ادمین بیش از چندبار گذاشتمش ولی تاییدش نکردی
یاعلی

> کاربری : سید ارسال : 95/02/18 ساعت ارسال : 01:43 کد دیدگاه : 769286

دوستان درباره پزشکی بگم خیالتون راحت فقط اعتماد به نفس داشته باشید و توکل اونایی که سینه هاشون نا متعارفه اونایی که وزن و قد نامتعادل ردن دکترا جندین بار نگاه میکنن دو بار اورولوژی نگاه کرد سه بار ارتوپدی درضمن برا چشم پزشکی سه ردیف آخری رو یواشکی قبل معاینه از بغل نگاه کنید حله من خودم چشمم ۷۵بود یواشکی قبلش ردیفارو حفظ کردم داد ۱۰دهم گوش خیلی الکی یه خانوم میبینه کوررنگی دقت کنید اونم قبلش یواشکی نگاه کنید توش ۱۵ ۴۷ ۵۳ بود بقیش یادم نیست دکتر قلب در حد ۲ثانیه معاینه میکنه روانپزشکی رو با خونسردی به سوالات جواب بدین برا ما اصلا کف دستو معاینه نکرد اما لرزش گیر میده دندونم شانس بیارید نفرات اول نباشید قبولید البته برا کسایی که مشکل داشتن اورولوژی تا کف بکش پایین بی درنگ بکشید پایین معتل کنید ردید. مدارکتان کامل باشه خواهشا چون اونم گیر زیاد میدن برای انتخاب رشته دقت کنید فقط فارابی اولویت نمی خاد بقیه خاص ها اولویت می خان اینم بگم برا کسایی که می خان تازه برن خوب دقت کنن سه نفر معتمد محل اسم شماره تلفن و آدرس سه نفر دوستان اونم مثل معتمد اون چیزارو میخاد و سه نفر از کسایی که گفتن ارتش خوبه شماره و آدرسشونو بیارید در ضمن کسایی که خانواده درجه ۱و۲مسافرت خارجی رفتن حتی زیارتی بگن با سالی که رفتن دیگه عرضم به درزگوشتون آدرس دقیق اقوام درجه ۱و۲دقت کنید درجه دو پدر و مادر بزرگه همین اینارو خوب بنویسید کروکی دقیق منزل الان و قبلی رو می خان اسم سه نفر از دوستان با آدرس و تلفن بازم سوالی بود درخدمتم

> کاربری : Shahin ارسال : 95/02/16 ساعت ارسال : 17:53 کد دیدگاه : 768081

سلام دوستان من تو مرحله پزشکی رد شدم…اولین جایی که می رید جلوی یه در بزرگ وایمیستید که سر درش نوشته مدریت گزینش استخدام نزاجا که با بقیه روز اولی ها و روز دومی ها تا راس ساعت ۶:۱۵ صدا کنن که روز دومی ها بیان داخل ، بعد ۵ دقیقه روز اولی ها رو هم صدا می زنن که می رید جلوی یه سالن بزرگ که سمت چپ درب ورودی هست ، اونجا به خط تون می کنن بعد می گن حالت نظامی بشینید تا توضیحات اولیه رو بدن (کسایی که مهر کپی برابر اصل دیپلم و پیش نداشته باشن رو برمی گردونن ، هیچ بهونه ایی هم قبول نمی کنن ، کسایی که سال ۹۴ پیش رو پاس کردن نیاز نیست مدرک نظام وظیفه داشته باشن چون هنوز فرصت دارن ، پس مثل من دنبال برگ سبز اعزام سربازی نباشید که کلی دردسر واستون درست می شه ، کسایی که هم دیر تر اومدن یا زودتر اومدن هم از بقیه جدا می کنن تا برن برگه ی پزشکی شون رو بیارن مثل من که زودتر رفته بودم ، فقط کد ردیف قبولی با شماره شناسنامه همراتون باشه تا برن برگتون رو پیدا کنن ) بعدش همه می رید داخل سالن می شینید تا یه توضیحات مختصر با تلاوت قرآن انجام شه یه مستند هم تو یه تلوزیون پخش می کنن که به معرفی مختصر قسمت های مختلف ارتش می پردازه ، بعدش منتظر می شید برگه ها تون که عکسش منگنه خورده با مهر و مدارکتون رو چک کنن بعد از تقریبا دو ساعت الافی برگه هاتون رو پس می دن و می گن برو سالن معاینات که اونجا قبل ورود باید تو صف وایستید تا چهل تومن از تون و برگه هاتون رو بگیرن تا مهرش کنن (کارت خان هم دارن ولی شما واسه احتیاط نقد همراهتون باشه) بعد داخل سالن معاینات می شینین تا اسم هاتون رو بخونن تا برید برگتون رو بگیرید بعد حدود یه نیم ساعت تا یه ساعت و نیم می شنین تا نوبت تون بشه تا اولین دکتر شما رو ببینه ، اولین دکتر دندون و فک هست دهان رو باز می کنین تا ببینه دندوناتون ردیف ، و سالم هست یا نه خودم دیدم که کسی دندوناش اصلا ردیف نبود ولی دکتر با پرسیدن (دندونات رو بذار رو هم و بگو سی و سه ) قبول کرد پس بستگی به نظر دکتر داره ، بعد از این دکتر گروهی می رید تو اتاقک های دو نفری (من توصیه می کنم تو یکی از اتاقک های وسط برید خودتون رفتید می فهمید چی می گم ) بعد دکتر ها یکی یکی یا سه چهار نفری میان واسه معاینه اولیش دکتر ارتوپد اومد با سوپر وایزر (دکتر بخش) و یه دکتر دیگه که چاق هست که حداقل زحمت رد کردن ۶۰٪ از پچه ها رو کشیدن ، زانو های من که صاف صاف بود رد کرد و نوشت ژنو والگوم (ضربدری) بعد می گه دستت رو بذار پشت سرت بشین تا ببینن کوتاهی آشیل داری یا نه ، بعد دکتر اعصاب روان می یاد که می گه دستت رو مستقیم بیار بالا ۴ ، ۵ ثانیه نگاه می کنه اگه نلرزه مهر و امضا می زنه می ره دست اتاقک بغلی ما می لرزید که گفت بچه بوشهرم الان جلوی کولر بودم سردم شد واسه همین می لرزه که دکتر هم گیر نداد قبولش کرد پس سعی کنید زرنگ باشید بعد دکتر پوست که نگاه مختصر می کنه بعد می گه بچرخ تا پشتت رو هم ببینه یه کم هم به دست هات نگاه می کنه خلاصه دنبال جای چاقو تیغ و… میگرده من خودم جای بریدگی کمرنگ تیغ داشتم گیر نداد پس زیاد نگران نباشید البته بغل دستی من جای بخیه شکستگی دست داشت که ردش کردن بعد دکتر اورلوژی می یاد که به آلت تناسلی و بیضه و مقعد نگاه می کنه دنبال بیماری وابیسیر و کج بودن آلت و مشکلات قارچی و… می گرده کمتر کسی رد شد تو این مرحله البته من از بچه ها شنیدم یه نفر رو بخاطر کم داشتن یک تخم در بیضه رد کردن و دکتر گفته بود که شما نمی تونی پدر بشی ، بعد یه دکتر می یاد به دست هات رو می گیره تا کف دستت رو ببینه تا بفهمه عرق کرده یا نه سعی کنید کف دست تون رو به زمین یا شورت بمالید بعدش دکتر قلب و عروق میاد واسه ۵ ثانیه گوشی رو قلب می ذاره که کمتر کسی تو این مرحله رد شد ، بعد اونایی که مشکل عدم تناسب قد و وزن (بصورت خیلی تابلو) داشته باشن رد می کنن یا می فرستن تست بی ام آی ، بعد یه دکتر میاد می گه از رو برگه پزشکی با صدای بلند بخون می خواد ببینه لکنت زبون داری یا نه بعد یه دکتر هم به قیافه نگاه می کرد اینو دیگه نمی دونم اصلا کی بود ، یه دکتر داخلی هم همراه دکتر پوست بود که به یه نفر گیر داد و ردش کرد بخاطر سینه هاش (چون سینه هاش بزرگ بود از چاقی) بعدش هم یه گروه از دکتر ها می یان اونایی که رو برگشون نوشته داره (رد شده ها ) برگه و کارت دور گردن رو می گرن و می فرستن بیرون … من تا اینجاش رو رفتم چون تو این مرحله رد شدم

> کاربری : علی رض ارسال : 95/02/16 ساعت ارسال : 17:45 کد دیدگاه : 764822

با سلام من اومدم که یه مطلب بگم وبرم
من رفتم اونجا خارج از نوبت و اشکال نداشت مراحل رو به ترتیب واسه دوستان مثل آقا سجاد جابر افشین من قبول شدم و فقط پیش مونده
۱)وارد سالن میشد و منتظر میموند و برگه هاتون که وارد سامانه شد و مدرک هاتون چک شد میرید واسه پزشکی
۲)مراحل پزشکی :دوستان بخدا آسون نبود یعنی غفلت کنید رد میشید اول دندون هاتون رو توی سالن چک می کنن و فک ودهان و دکترش خییلیی سخت گرفت از هر چهار نفر یک نفرو رد میکرد و بخود من هم که سه تا پر کرده بودم گیر داد ولی بازور برگه رو ندادم و آخرش مجبور شد که مهر کنه بعد دونفر ئونفر وارد رختکن میشید ودکتر پوست اول اومد مقعد رو چک کرد و قارچ پوستی وبعد ارتپد اومد معاینه کرد بعد اورولژ خیلیی به زانو ها گیر میدادن خییللیی ردی داشت یعنی طوری بود به همه گیر داد بلاخره من نفهمیدم سالم کیه ..گفت بشین نشستم و گفت نباید فاصله زیاد باشه انجام دادم گفت نباید رو پنجه باشی انجام دادم و قبول کرد و به عمل فتق و آپانتیس گیر ندادن به کلیه گیر میدادن و عصاب و روان اومد گفت دستا جلو چنتا سوال پرسید بقل دستی من که یک پارچه سبز دور دستت بسته بود از زیارت کربلا اورده بود بخاطر اون رد شد و گفت اینا خرافاته واسه مریض ها میبندن که خوب شن وبرگشو گرفت و رد کرد ….دکتر پوست دوباره اومد به جای جاقو سوختگی گیر میداد ورد میکرد و همینطور دکترا می اومدن و میرفتن
۲)مرحله پزشکی:دوباره لباس میپوشید و میرید واسه گوش وحلق وبینی دوستان به پلیپ بینی اگه با لمس بینی از خارج بینی باشه گیر میدن و به انحراف گیر میدن ولی اگه کم باشه هیچ نیست به عمل سینوس به عمل زیبایی گیر میدن و گوش همه قبول شدن و میرید واسه چشم اونجا هم سخت بود اگه یه دونه کوررنگی جواب ندی ردی .. بعد میرید واسه دستگاه و اگه آستیگمات باشه ردی ولی ضعیف باشه موردی نداشت اونم به صورت خفیف ..بعد میرید برگه پایش میگیرد واسه مصاحبه و آزمایش خون
۳)آزمایش خون وادراد
۴)پر کردن تست عقیدتی که بیست ا سوال داشت و واسه همه فرق داشت
۵)پر کردن برگه ۱۵ صفحه ای حفاظت
۶)انتخاب رشته رشته های خاص خلبانی و شکاری و پهباد مراقبت به پرواز و فارابی و عمران (اونم فقط شرط معدل داشت )لازمه بدونید امسال واسه فارابی پزشکی هم گذاشتن دو مرحله پزشکی داره که دوست من رفت گفت از ۸ نفر ۳ نفر پزشکی قبول شدن
۷)روز بعد مصاحبه حفاظت درباره خودت و خانوادت و از اینکه ماهواره دارید تلگرام داری راهپیمایی میرید و تا حالا سیگار پدرت یا عمو یا دایی کشیده تاحالا نماز جمعه رفتی (سعی کنید راستشو بگید چون سریع بعدش ازتون سوال میکنه و اگه دروغ بگید نمره منفی داره )مثلا از یکی پرسید روز قدس میری راهپیمایی و پنج دقیقه بعد پرسید روز قدس در چه ماهی هست و واسه چی میرید که موند توش
۸)مصاحبه عقیدتی که درباره اصول دین فروع دین و من خودم یه دروغ گفتم وبعدش فهمیدن بهم گفت شب قدر کجا بودی منم گفتم مسجد و یه ده دقیق بعد گفت این آیه مربوط به کدوم شب هست الغوص الغوص خلصنا و منم گفتم یادم نیست گفت مگه مسجد نبودی
۹)مصاحبه فرماندهی که درباره علاقت به ارتش و خیلییی راحت بود و گفت رژه ارتش دیدی چه روزی منم گفتم ۲۹ فروردین
۱۰)تحویل برگه پایش و رشته های خاص خلبانی و پهباد و مراقبت به پرواز فرداش با اتوبوس میرن بعثت و فارابی فردا میاد همون جا تست دومرحلی پزشکی (ارتپد وارولژ)و ۵ تا مصاحبه ..مصاحبه خاص .مصاحبه فرماندهی .مصاحبه دایره روانپزشکی و مصاحبه عقیدتی مصاحبه حفاظت

> کاربری : امیر رضا ارسال : 95/02/12 ساعت ارسال : 23:46 کد دیدگاه : 763936

سلام دوستان امروز پزشکی ام بود ب حمد خدا قبول شدم
صبح حدود ساعت۶و ۵دقیقه در ها باز میشه یه سرباز میاد ( که خیلی اعصاب نداره) میگه اول اوناییی که روز دومشونه و برگه پایش دارن بیان برن داخل بعد اینکه اونا رفتن بعد سایر افراد میرن داخل بعد حدود ۲۰دقیقه معطلی به صف میشین میرین برگه پزشکی تون که روش نام تون و معدل و موع سهمیه( فرزند نظامی…و…. )قید شده بعد اینکه اونو گرفتین میرید داخل یه سالن ب نام سالن توجیه اونجا اول ی افسر میاد میگه مدارکتون اماده کنید ک فقط چک کنن.گواهی موقت +گواهی اشتغال یا کارت پایان خدمت +اصل شناسنامه چک میشه که الکی نباشه اطلاعات بعد برگه معاینات جمع میشه و اسامی خونده میشه ک بری واونجا ک قبل بری پزشکی مییگردن چاقو همرات نباشه بعد میری ی پلاک مبندارن گردنت بعد ۴۰تومن میدی ب صندوق بعد میری تو صف معاینات اول دندونه که میتونم ب جرت بگم همه قبولن بعد میری تو اتقک های کوچیک دونفره ک دکترا میان چک کنن ترتیب هم نداره .بیشترین ردی تو ارتوپده ک میگه دست پشت سر بشین.بعد پوسته ک زیاد گیر نیست بعد اعصاب ک خیلی مهربونه بعد قلبه ک زیاد ردی نداره بعدش لباس میپوشید میرید واسه گوش ک بینی گ من امروز دیدم ک یکی فقط اونجا رد شد اکثرا قبولن بعد میری چشم که اول کوررنگی و انحراف چشمه بعد تعیین نمره بعد استگیمات
فعلا کار دارم بعدا بقیشو واستون میگم

> کاربری : محمدرضا ارسال : 95/02/10 ساعت ارسال : 13:15 کد دیدگاه : 761046

سلام بچها خوبین؟
من شنبه گذشته گزینشم بود پریروز اومدم..
ساعت شش باید اونجا باشید.۶:۳۰ درو باز میکنن.کارت ورود به جلسه نمیخان.رفتید داخل میگردن ک چاقو عطر و… نداشته باشی..بعد میریر به صف میشید میشینید سرباز توضیحاتیو میده.در مورد اونایی مدرکاشون ناقصه و بعد از اینکه تموم شد میگن شماره ردیف این شماره تا اون شماره تو ی صف باشن.بعد میرید داخل سالن قرآن خونده میشه.اونجا مدارکتونو چک میکنن{اشتغال به تحصیل و شناسنامه و…..} بعد اینکه تموم شد میرید پزشکی.باز اونجا میگردن آدمو.بهد چهل تمن پول میگیرن.یه کارتی بهنون میدن ک باید بندازید دور گردنتون.
اولین مرحله پزشکی:دندانپزشکیه{خیلی راحت میگیرن”باید مرتب باشه فقط نباید فک پایین جلوتر از فک بالا باشه.من فقط دو نفر دیدم رد شد…
بعد اینکه پزشکی تموم شد میگتن برید داخل اتاقکا و لخت بشید{شرتو در نیارید}…
دیگه معلوم نیست که کدوم دکتر بیاد.راستی اتاقکا دونفرس خیلی هم کوچیکه.یه نکته برای اونایی ک دسشون عرق میکنه:سعی کنید وسط اتاقکا برید چون معلوم نمیشه کدوم دکتره و وقت نمیکنید دستاتونو خشک کنید.
اول واس ما دکتر اعصاب اومد دساتو باید بیاری جلو و خودتو معرفی کنی.کم لرزه اشکال نداره.
بعدش ارتوپد اومد نمیدونم چرا شماها این قسمتو انقد گنده میکنید.بخدا اون یه ردیفی ک من بودم ی نفرمممممم رد نکرد.کناریه من بخدا نمیتونس بشینه یعنی باسنش به پاهاش نمیخورد و چیزی بش نگفت تا سه انگشت کار نداشتن و بگم که دو نفر بودن. ی ثانیهم نمیکشید زود رد میشد میرفت.من نشسته بودم تا اومدم بلند شم دیدم س چارتا رد کرده رفته…..
بعد ارولوژی اومد شورتو میکشید پایین میگرفت دستش.دکتره خیلی خنده دار برای هر نفر یه نظری میداد!!!!! اینم زیاد رد نکرد
بعد دکتره مقعد اومد{خاهش میکنم ازتون اصلاح کنید خودتونو چون دو نفرو بخاطر این رد کردن!}
بعدش باز اورولوژ اومد اینیکی دست نمیزد میگفت سرفه کنید و دلیلشم نمیدونم فک کنم بخاطر واریکوسل اینکارو میگف بکنید…
دکتر بعدی پوست بود خیلی مهربون بود.جلوی بدن و پشتتونو نگا میکرد..
دکتر بعدی دماغ بود با ی قیچی میکرد تو دماغت و میگفت چنسالته تا ببینه انحراف داری یا نههههه…
بعدش گوش بود که الکیه این قسمت کسیو رد نمیکرد..
بعدش روانشناس اومد اونم مثل اعصاب بود.روانشناس رییس همشون بود فک کنم….
نکته:دکتر اگ برگتونو از زیر پاتون برداشت ی چیز نوشت بدونید که رد شدید{استرس نگیرید خیلی راحت بود بخدا}
بعدش میگن لباساتونو بپوشید و برگه هاتونو میگیرن میبرن مهر بزنن. و کسایی ک رد بشن آویز دور گردنو ازشون میگرفتن…
آخرین مرحله:چشم… خیلی خیلی خیلی کمک میکردن همین{فقط کوررنگی با کسی شوخی نداشت.این مرحله خیلی راحته نمیدونم چرا اونا نمیتونسن ببینن. دو نفر دیدم رد شد……
بعدش میرید کارت پایش را پر میکنید و میرید به طرف آزمایش خون و ادرار
دقیقا ۴۰۰ نفر بودیم ۱۷۸ نفر قبول شدیم…
اونایی که رد میشن خیلی داغونن. بخدا خیلی راحت بود تو این سایت پزشکیو خیلی گنده کردید…
اگه در مورد مراحل بالگرد سوالی دارید در خدمتتون هستم…
داداش جابر و دیگر بچها سوالی بود هستم در خدمتتون
راسیییییی:مصاحبهم بشینید بخونید مخصوصا معانی نماز{حمد و سوره و ………….}
برای سلامتی آقا امام زمان ۳ صلوات بفرسید. ان شا الله همتون قبول بشید..

> کاربری : مهدی ف ارسال : 95/02/10 ساعت ارسال : 21:10 کد دیدگاه : 761413

سلام من رفتم و قبول شدم و شنبه باید برم برای مصاحبه از اول تا اخرشو واستون میگم تک تک نمیتونم جواب بدم ببخشید وقتم کمه.
ساعت شیش نیم صبح دررو باز کردن ما رفتیم داخل به ما گفتن جلو سالن توجیح صف دوازده نفره تشکیل بدیم بعد ب ما گفتن کسایی ک مدارکشون تکمیل نیست جدا بشن بعد رفتیم کارت معاینات پزشکیمونو گرفتیم و عکسمونو روش منگنه کردیم و رفتیم تو سالن توجیحات و اونجا تا ساعت هشت طول کشید تا مدارکمونو نگاه کنن بعدش کارت معاینمونو گرفتن تا وارد سیستم کنند بعد دوباره اوردن بهمون دادن بعد رفتیم معاینه اولیش ک دندون پزشک بود ک خیلی راحت بود ب خراب زیاد گیر نمیداد بیشتر روی ردیف بودن و میزون بودن فک حساس بود.و زیاد رد نمیشدن همه قبول میشدن و اونایی رو هم ک ارتودنسی بودن رد میکرد صددرصد شک نکنید بعد کمی نشستیم تا نوبتمون بشه بعد رفتیم تو اتاقک هایی ک باید دونفره توش بمونیم بعد میگن همه لباساتونو دربیارین دکترا اصلا معلوم نیست ک کدومشون اول میاد قاطیه واس من اول دکتر پوست اومد بعد ارتوپتد چون بین زانو های من یک میلیمتر هم فاصله نبود اصلا بهم نگفت دستتو بزار پشتت بشین یا دستتو بیار جلو بشین ولی فقط یبار همینطوری بهم گفت پاهاتو یخورده از هم فاصله بده راحت بشین و منم نشستم هم اتاقی منم اصلا دستشو نه پشت سر نه جلو نیاوردو ننشست بعد .یادم رفت بگم دکتر پوست گیر نمیده اصلا بعدش مغزو اعصاب میاد میگه دستتو بیار جلو بعد میگه دستتو برگردن همین لازمه ک بگم اینکارو فقط پنج ثانیه طول میکشه بعدش روانپزشکی میاد ک میگه دستتو بیار جلو بعد میگ برگردون بعد میگه برگرد ک جا چاقو اینا نباشه من رو دستم یه جای سیم خاردار بود ک دوران کودکی خورده بود ک من گفتم تو رشت باغ الوچه داریم رفتم روش خورد ب شاخه درخت اگه از این جور خراشیدگی و بریدگی دارین از این جور چیزا بگین ک قبول کننتون بعد یکی میاد کف پاهارو نگا میکنه ک صاف نباشه بعد دکتر قلب میاد گوشی میزاره ک پنج ثانیه طول میکشه بعدش دکتر ارولوژ میاد میگه بکش پایین بعد بیضه هارو کامل میگیره تو دستش و بیشتر واس اونایی ک تک بیضه هستن گیر میده بعد اونایی ک مهرای کامل خوردن میگن لباس بپوشین برین بعد رفتیم دکتر گوش رو میبینه بعد دماغ رو معاینه میکنه ک من ندیدم کسی رد بشه روی دماغ چ انحراف و چ چیزای دیگ بینی بعدش رفتیم چشم پزشکی اول کور رنگی بود چهارتا عکس نشونت میدن باید عدد توشو بخونی بعدش علامتای Eرو جواب میدی بعدش میری پشت یه دسگاه ک باید پشتش بشینی نمیدونم واسه چیه بعدش یه دسگاه دیگ باید پشتش بشینی ک استیگماتو مشخص میکنه فک کنم بعدش میری پزیرش تا برگه پایش رو میگیری بعد میری ازمایش خون بعد میری نهار میخوری ک اصلا ناهارش خوب نیست خالی برنج بدون هیچ خورشتی فقط یه تیکه مرغ روشه اصلا خوب نیست بعدش میای ازمون عقیدتی رو انجام میدی ک بیستو پنجتا سوال تستیه اسونه بعد هم تا ساعت هشت برگه حفاظت رو پر میکنی ک اعصاب ادم داغون میشه ضمنا تاکید کنم ک من دندون جلوم ایمپلنت بوده گیر نداده دوباره تاکید میکنم ک مراحل پزشکی خیلی اسونه و خبلیم حال میده اگه سالم باشی ادمین ازت معذرت میخوام بخاطر دیدگاه طولانی ضمنا بگم ک ما ۴۰۰نفر یا حتی بیشتر بودیم ک ۱۲۰نفر قبول شدیم

> کاربری : ASR ارسال : 95/02/03 ساعت ارسال : 13:15 کد دیدگاه : 752560

سلام.من چهارشنبه به لطف خدا مراحل قبول شدم…
واقا اونجوری که فکر میکنید نیس…
اسون اسون اسون…
برگه تون باید ۱۴ تا مهر بخوره…
کور رنگی چهار تا شکل…
قسمت چشم دو تا دستگاه داره…
دو بار جراح عمومی میاد…
بیضه رو دست میزنه میره…
لاغر مشکلی نیس ولی نه اونقدر…
بدون استرس…
کف پای صاف رد متاسفانه…
قسمت خسته کننده پر کردن برگه ی حفاظت…
بقیه چیزا دوستان گفتن…

خبر خوب برای داش سجاد قدیری…
نماینده ی نیرو ی هوایی گفت خلبانی تا چهار تا دندون پر کرده مشکلی نیسسسس…
فردام مصاحبه هسسس…
چهارشنبه باشی جای خواب نمیدننن…
از خدا بخاید قبولیدددد…

> کاربری : رامین ارسال : 95/01/29 ساعت ارسال : 20:25 کد دیدگاه : 746528

سلام،برادران حرفهایی که میگم به خدا درسته،روز اول رفتم معاینه،سوپروایزر سرهنگ بود،اول پیش از ورود دندانها را چک کردند که زیاد گیر نمیداد،بعدش وارد سالن شدیم و در اتاقکهای یک نفره لباسهامون را در آوردیم و اول دکتر بینی و گوش آمد که گیر نداد،بعدش دکتر اعصاب اومد لرزش دست که بعضی رو کمسیون میکرد،بعدش دکتر ارولوژ جلو و پشت رو معاینه کرد که زیاد گیر نمیداد بعدش یه دکتر دیگه اومد بازهم جلو و تمام بدن را از نظر خراش معاینه کرد، بعدش بازهم اعصاب اومد گفت دستها را جلو بیار و اسمتو بگو،بعد هم سوپروایز و دکتر اومد کسایی که مهر کم داشتن رو رد کرد،از۳۵۰نفر،۲۱۰نفر رد شدن،اغراق نیست،بعدش چشم را در ۴مرحله معاینه کرد،بعد رفتیم خون دادیم و آزمایش ادرار بعدش رفتیم نهار و بعدش ازمون کتبی عقیدتی و بعدش انتخاب رشته،اول دریایی زدم بعد زمینی،میتونستم هشت تا انتخاب کنم،بقیه شم روز دوم رو فردا میگم

> کاربری : عباس ارسال : 95/01/29 ساعت ارسال : 21:04 کد دیدگاه : 746579

سلام عباس ام من تمامی مراحل رو گذروندم و دیروز برگشتم شهرمون اول یه نکاتی مینویسم بعد مراحل پزشکی رو براتون میگم
نکته:
۱- اگر تو ارتوپد رد شدید اصلا دستپاچه نشین برید اعتراض بزارید چون این چند روز تو ارتوپد رد میکردن همه رو بعد تو روز بعد با بقیه مراحلرو انجام میدادن
۲-احکام رو کاملا خونده باشید با قران برای رو خونی و همچنین وززیر وزرا رو حتما بشناسید چون افرادی پیدا میشدن بپرسن بعضیا هم نه
۳- تو مصاحبه ی فرماندهی یا حفاظت راستشو بگشد چون همه چیز رو از کامپیوتر تمامی اطلاعاتتون رو در اوردن
اما مراحل پزشکی
اولین دکتر دندون هست دندونات رو نگاه میکنه و ملاکش اینه که دندونات زیاد فاصله نداشته باشن و اگر دندونات رو روی هم میزاری ردیف بالا و پایین به هم بچسبن
بعد توی یه راهرو وارد میشین که با برزنت اتاقک اتاقک شده دکترا میان نگاه میکنن نمیدونم چی بودن ولی میگم چیکار کردن
یکیش امد گفت دستاتو جلوت بگیر انگشتات رو هم باز کن بعد دستست برگردون به طوری که کف دستت بالا باشه بعد نگاه آرنج میکنه بعد یه دکتر دیگه میاذ که برا اعصابه میگه دستت رو جلو بگیر خودتو معرفی کن اسم نام خانوادگی سال تولد بعد دکتر قلب میاد با یه گوشی توی دستش که میزاره زربان رو گوش میده بعد دکتر ارولوژی میاد میگه بکش پایین بعد یه نگاه میندازه یه دستم زیرش میزنه نمیدونم برای چی ولی توی این ۴۰ نفری که بودیم فقط به ۱نفر تو ارولوژی گیر دادن بهد تمامی این مراحل رو یه بار دیگه انجام میدن به جز این که یه دکتری میاد میگه بکش پایین رکوع برو بعد ایم مرحله تموم میشه اونایی که برگه ی پزشکی دارن تا اینجا قبول شدن اونایی که قبول نشدن باید برن خونه دیگه یا اگه میتونن اعتراض حتما بزنند که روز بعد باز معاینه بشن
بعد دکتر گوش هست که با گوشی توی گوش رو نگاه میکنه بعدشم بینی که میگه بشین بعد با یه دستگاه سوراخ دماغت رو باز میکنه و داخل دماغت رو نگاه میکنه بعدش دکتر چشم هست که مرحله ی اولش کور رنگی هست باید اعدادی رو که توی اون صفحه هست تشخیص بدی بعد تشخیص علامت e هست که من خودم شماره ی چشمم ۱.۲۵ بود که قبول شدم بعدش استیگمات هست که توی دستگاه رو نگاه میکنی یه مزرعه هست برای استیگمات هم نترسید چون زیاد گیر نمیده بعدشم مرحله ی دیگه ی چشمه که تست میکنه چشمت انحراف داره یا نه (یه خودکار رو جلوت میگیره میگه بهش نگاه کن) بعدش میری گزینش برگه ی پایش رو بهت میدن و برگه ی معاینه رو ازت میگیرن بعد میری برای آزمایش خون و ادرار اینا رو که انجام دادی میری اونور خیابون برای صرف ناهار و اولین غذای ارتش رو میل میکنید بعدش هماینده ی هر نیرو میاد نیرو ی خودش رو معرفی میکنه (راستی بعد ناهار یه آزمون کتبی بود که خیلی آسون بود و نترسین اونو یادم رفته بود بگم )بعد اینکه معرفی کردن نوبت پر کردنه برگه های حفاظت است که همه اش درباره ی خودتون هست و از قبل یه برگه ی آماده داشته باشید که شماره ی ملی و شناسنامه ی همه ی افراد خانوادتون توش نوشته شده باشه این مراحل تا ساعت ۷ بعد از ظهر طول میکشه بعد میگن فردا ساعت۶ صبح بیاید

روز دوم

یکی میاد براتون صحبت میکنه بعد اگه کسی فرم دیروزش ناقصی داشته باشه پر میکنه و یه فرم ۱صفحه ای هم باز پر میکنید
بعد منتظر میشید اسم هاتون رو بخونن میرین تو بعد از همون فرم هایی که درباره ی خودتون بود ازتون سوال میکنن (من شنیدم از بعضیا سوال دینی و سیاسی هم پرسیده ) این مرحله که تموم شد نوبت ورزش هست میرید اونور خیابون بهتون میگن دور پادگان رو بدویید بزرگه تقریبا یه کیلومتر و میگه ۳نفر اول بقیه مراحل ورزش رو نمیخوان انجام بدن ولی اونایی که اول نشدن باید شنا و دراز نشت برن من چون خودم بدنسازی کار میکنم گنده ام توی دو از ۲۰ نفر ۱۷ هم شدم ولی توی شنا ۱۷ تا درست حسابی براش زدم گفت بلند شو دراز نشست هم نمیخوای بری اونایی هم که دراز نشست میرفتن اگه ۷ یا ۸ تا درست بزنن میگن بستونه بعد باز ناهار هست

بعد ناهار مصاحبه ی عقیدتی سیاسی هست که اول میگه قرآن بخون بعدشم سوال و احکام دینی بعدشم درباره ی وزیر اینا میپرسه (هر کدومشونم یه چیزی میپرسه نمیشه بگی چیا میپرسن باید احکام و سیاست رو خوب بلد باشی) بعد از اون مرحله ی مصاحبه با فرماندهی هست که ازتون درباره ی خودتون و اینکه چرا امدی ارتش رو ازتون میپرسه
خیلی خیلی مهم: توی مرحله ی بالا راستشو بگید اگر کار خلافی هم کردید بگید چون گندش بعدا مطمن باشید که بالا میاد پیش خودتون نگید من الان دروغ میگم کی میفهمه چون میفهمن
این مراحل رو که انجام دادین دیگه تمومید مبرگه پایش رو ازتون میگیرن ومیگن برید به سلامت نتیجه ی نهایی ۲۲/۳/۹۵ توی سایت آجا زده میشه
دوستان هزینه ی اینی که براتون نوشتم یه صلواته بعدشم یه دعای کوچولو برای من که اون رشته ای که میخوام قبول شم

اعلام نتایج نهایی ۲۲/۳/۹۵
خدا یار و همراهتون باشه و به امید موفقیت

> کاربری : افشین ارسال : 95/01/24 ساعت ارسال : 07:47 کد دیدگاه : 737673

سلام ببخشید دیر اومدم توو تهران به اینترنت دسترسی نداشتم. براتون آرزوی موفقیت دارم تمام مراحل رو که توی دو روز سپری کردم براتون میگم :
روز اول : ساعت ۶ در ها باز شد و صف تشکیل شد. یکی یکی رفتیم برگه ای که ۷ تا پزشک باید مهر کنن و تحویل گرفتیم (امسال رو برگه علاوه بر اسم و نام خانوادگی ،نوع سهمیه عادی یا فرزند نظامی بود معدل کتبی و کل هم درج شده بود) بعد همه جمع شدیم توو سالن و روو صندلی نشستیم تا بیان و مدارک رو چک کنن که شامل اصل شناسنامه اصل کارت ملی و کارت معافیت یا برگه معافیت تحصیلی و اصل دیپلم که به جاش میتونین ریز نمرات دیپلم بیارین تاکید میکنم ریز نمرات یا اصل دیپلم یکی کارنامه سوم دبیرستان آورده بود از همونجا ردش کردن رفت برای پیش دانشگاهی هم اونایی که روزانه میخونن گواهی اشتغال به تحصیل و اونایی که متفرقه میخونن برگه انتخاب واحدشونو بیارن .
از همونجا باز صف تشکیل میشه و همه میرن ۴۰ تومن میدن صندوقو باز با صف میرن معاینه تا صدا کنن.
اولین دکتر دندونپزشک بود من که ۷ تا پر کرده داشتم قبول شدم البته شاید بعضیا آخرین دکترشون دندونپزشک باشه .
بعد دندانپزشکی رفتیم داخل ،اتاقک هایی بود که به صورت دو تایی داخلش ایستادیم که به جز لباس زیر همه لباس ها رو باید در میاوردیم
اول ارتوپد اومد کوتاهی آشیل، فاصله به اندازه دو تا سه انگشت بین زانو ها یا پای ضربدری رو رد میکرد رکوع میکردیم که استخوان های کمر و پشت گردن رو نگاه میکرد که غیر عادی نباشه اگه کف پا صاف باشه هم رد میشه.
بعدش اعصاب روان میاد دست ها رو می گیره توو دستش و توو چشمای آدم نگا میکنه اگه استرس داشته باشی باهات حرف میزنه
دکتر قلب اومد و معاینه کرد رفت
ارولوژی هم اومد گف بکش پایین و یه نگاهی به بیضه و مقعد انداخت و رفت
بعدش لباس پوشیدیم و رفتیم برای معاینه گوش و حلق و بینی که یادم نمیاد کسی توو این مرحله رد شده باشه
آخرین مرحله چشم پزشکی بود که خودش شامل چند مرحله بود یکیش تشخیص E یکیش نگاه کردن به عدد رنگی،یکیش نگاه کردن به تصویر داخل دستگاه یکیشم یه دستگاه بود که فقط این ور اون ور نگاه می کردیم
بعد از این مراحل فرم معاینه رو باید تحویل می دادیم به باجه و کارت پایش سیر مراحل رو می گرفتیم و رفتیم آزمایش ادرار و خون
بعد از نماز و صرف ناهار آزمون ۲۵ سوالی عقیدتی گرفتن که شامل سوالات دینی و سیاسی بود آخرین مرحله روز اول هم پر کردن فرم اطلاعات شخصی بود

> کاربری : املی ریکا ارسال : 95/01/26 ساعت ارسال : 21:08 کد دیدگاه : 742123

سلام برادر ها ببخشید کار داشتم هر سوال داشتید در خدمتم من سه شنبه رفتم اونجا و با اولویت نیروی هوایی قبول شدم ببین برادر الان در باره ی پزشکی میگم اول ساعت ۷ صبح اونجا باشین و اسمتو میخونیین بعد میرید تو سالن میشینین تا ساعت ۸ و نیم که همه بیان بعد میان مدارکتو چک میکنن اسمتو میخونن بعد میرید جای که معاینه میکنن گ ۴۰ تومن ازتون میگیرن بچه ها اونا کارت ندارن نقد ببرید حالا میرید تو یه سالن دیگه منتظرید تا صداتون کنن بعد اول دندان پزشک میاد ردیف بودن سفید بودن تمیز بودن اا ۲ یا ۳ تا پرکرده قبوله حتی من اخرین دندانم بالا خراب بود ولی ندید از لحاظ دندان نگران نباشید من فقط دیدم که ۲ نفر رو ردکرد بعد میاد مهر و امضا میزنه بعد میرد بغل همون سالن بسته و پشت دکه های یه نفره داره که اگه زیاد بود دو نفر باهم هستین لباس هاتونو میگیرید باشورت اول یکی میاد میبینه که وزن خیلی زیاد یا خیلی کم نباشه ندیدم کسی روی ترازو بزارن اگه بخاد وایه وزن گیر بده برگتو میگیره اصلا نگران نباشد من ۲۵ کیلو اضاف داشتم گیر نداد البته من یه کم هیلی ام بعد دکتره بیضه میاد برای همه دست میزنه که مشکلی نیاشه و میگه پشت کن بکش پایین بعد پوست میاد بعد یه دکتر میاد میگه دستاتو بیار صاف کن جلو بلزه ردی بعد میگه در همین حالت بچرخ بعد و جفت پا بشین و پاهای پرانتزی رو دیدم رد میکنن بعد دکتر قلب میاد هیچی بابا همیگه نفس عمیق بکش بعد ش یه کتر دیگه یادم نمیاد بعد مگن لباس ها رو بپوشید میرید پیش گوش حلق و بینی چیز خاصی نداره و اکثرا قبول بعد چشم که یه کم مشکله ۴ دکتر هستن عینکه ها تقریبا شانسی ندارن من خودم ۱۰از۱۰ شدم ولی ۴ مرحله داره بعد تمام میشه و میرید برگه ی پایش رو میگیرید که این برگه سلامت شماست وتا اخرین روز همراهتونه بعد از یه کمی معطلی میرید ازمایش خون و ادرار بعد میرید واسه ناهار بچه ها فعلا از پزشکی هر سولی دارید بپرسید من کوچیک شمام و جواب میدم بعد میام بعقیه رو با توضیحات میگم بعد هرسوال ی دارید برای هر قسمت من نوکر شمام و جواب میدم پس فعلا از پزشکی بپرسد یاعلی

> کاربری : امیرحسین ارسال : 95/01/26ساعت ارسال : 14:06کد دیدگاه : 740520

صبح رفتیم هرکی رفت توی صفی که شماره هاشون هست باید وایسن پس میشه گفت هرکی باید روز خودشو بره رفتیم سالن توجیهات و قبل رفتن برگه پزشکی رو دادن و عکس زدن تک تک خوندن رفتیم ۴۰تومن دادیم بعد رفتیمسالنی که صندلی های سه نفره داشت که چهار نفری باید بنشیم ته صندلی سمت راست دکتر دندون پزشک بود پر استرس ترین پدکتر بیشترین ردی از دندون پزشکی بود خیلی استرس گرفتی خیلیا قبول نشدن.سه پر شده داشتم و قبول شدم رفتیم تو اتاقم ها دونفره چون جا نبود من با دوتا بچه ها تو یدونه رفتیم دوتا دکتر پوست اومدن دوتا الوروژی باور کنید با هر بار مهر زدن کیف میکردیم ما سه نفر خداروشکر قبول شدیم بعدش قلب و استرس هم داشته باشی میفهمه رد نمیکنه و میگه برگه معاینه رو بخون نباید صدات بلرزه بعدشم چند تا دکتر توی کابین بعد لباس پوشیدیم چون اندامموم درست بود دیگه برای اندازه گیری قد و وزن نرفتیم بعدش گوش و حلق و بینی گوش رو ی زنه نگاه کرد بعد حلق دماغ من لوزه داشتم گفت حرف بزن قبول شدم بعد چشم رفتین برای کور رنگی دایره هایی که داخلش عدد هست هم دیدم همرو گفتم اسون بود نمیدون چرا میگن بچه ها نتونستن بگن علامت ها رو هم درست گفت چشمام هم ۱۰/۱۰بود بدون استیگمات و انحراف مجاز شکاری هم شدم بعدش رفتیم ازمایش خون و ادرار بعدش از پل هوایی رفتیم سبزی پلو با تن ماهی خوردین بعدش رفتیم دوباره سالن توجیهات از نیرو های مختلف افسر ها اومدن و توضیح دادن بعدش انتخاب رشته کردیم بعدشم حفاظت شروع شد ی عالمه برگه پر کردیم فقط سر درد داشت ترکیدیم پر کردیمشون بعدشم چون چهارشنبه بودیم دیگه بیرون اومدیم ورزش و مصاحبه هم شنبهدعا کنید بچهتوکلت علی اللهراستی اگه روی ورقتون خودکار قرمز باشه خلاصه در هر صورت رد میشه طرفیاعلی مدد

> کاربری : سرتیپ ارسال : 94/12/21 ساعت ارسال : 19:43 کد دیدگاه : 714551

پزشکی:
اول میرید برگه معایناتو میگیرید واس مهر بزنن
بعد میرید از در پشتی وارد سالن معاینات میشین ی سالنیه صندلی داره همه میرید میشینید ب ترتیب میرید سرپایی دکتر دندون پزشک میبینتتون بعد مهر میکنه برگتونو میده.
۲. دوباره ب ترتیب میرید پشت سالن انتظار تو اتاقک هایی ک دونفرس وایمیستید و لباساتونو درمیارید
۳. دکتر ارتوپدو پوست و قلب و گوش و اینا همه میان ب جز چشم
۴. دکتر ارتوپد میگه بشین بلند شو (دو نفرن معمولا و کل بدنتو میبینن میگن بچرخ ی دور کامل بزن ی قدم بیا جلو برو عقب)پاهاتو جفت کن بشین
۵.دکتر قلب میاد چک میکنه
۶.دکتر اعصاب و روان میاد میگه دستتو صاف کن متولد چندی اسم پدر.دستتو میگیره نگاه میکنه
۷.ارولوژی میاد میگه بکش پایین لباس زیرتو نگاه میکنه ب من ک دست نزد
۸.ی دکتر دیگه میاد میگه بشینین بر پا در عین حال اسمتونو بلند بگین
۹. دیگه یادم نمیاد
۱۰.دکتر چشم:
سه نفرن .
نفر اول میری تعیین علامت های E
نفر بعدی میری پشت دستگاه ی چشمتو میزاری ی خونه رو باید ببینی واضح
بعد اون یکی چشمت
نفر سوم ی نفره ب چشمات نگا میکنه لنز نداشته باشه
ی نفرم هست کوررنگی رو تست میکنه
بعدم مهر میزننو بعد میرید تحویل میدید و برگه پایشو میگیرید و میرید واس تست خون
دیگه ترتیب دکتراش زیاد یادم نمیاد فقط چشم آخریشه.
ذکر نکات:
زیاد با دکترا بحث نکیند ک ردید
استرس زیاد نداشته باشید ک ردید
ب محضی ک رد شدید ب سمت باجه اعتراض خیز بردارید
امیدوارم کمکی کرده باشم ببخشید مختصر گفتم

> کاربری : مرتضیyazd ارسال : 94/12/07 ساعت ارسال : 15:09 کد دیدگاه : 696066

۱-پس از ورود به سالن داوطلب لباسهایش را در آورده و به صف مراجعین به پزشک اول می پیوندد آنجا در صورت متعادل نبودن وزن و قد یا وجود جراحات ناشی از تیغ یا چاقو یا فاصله بین دو زانو بیش از یک عرض قنداق تفنگ یا شکشتگی قسمتی از بدن فرد مردود می شود (کارت او مهر وامضا نمی شود )

۲-پزشک دوم : در اتاقکی مخصوص دکتر بیضه ها و آلات جنسی داوطلب را معاینه می کند اگر سابقه بیماری ms یا چسبندگی داشته باشد یا اینکه افرادی که عادت خود ارضایی دارند مردود می شوند

۱-پس از ورود به سالن داوطلب لباسهایش را در آورده و به صف مراجعین به پزشک اول می پیوندد آنجا در صورت متعادل نبودن وزن و قد یا وجود جراحات ناشی از تیغ یا چاقو یا فاصله بین دو زانو بیش از یک عرض قنداق تفنگ یا شکشتگی قسمتی از بدن فرد مردود می شود (کارت او مهر وامضا نمی شود )

۲-پزشک دوم : در اتاقکی مخصوص دکتر بیضه ها و آلات جنسی داوطلب را معاینه می کند اگر سابقه بیماری ms یا چسبندگی داشته باشد یا اینکه افرادی که عادت خود ارضایی دارند مردود می شوند

۳-پزشک سوم: داوطلب به چشم پزشک مراجعه کرده و چشم او در سه مرحله میزان دید(۱۰/۱۰) آستیکمات(تا۲۵صدم اشکال ندارد) و کور رنگی معاینه می شود

۴-پزشک چهارم : دندان پزشک دندانها و لثه های داوطلب را معاینه می کند در کل قانون است افرادی که بیش از ۴ دندان پر شده دارند یا یک دندان کم دارند مردود شوند و اما گاه این گونه است و گاهی نه که توسط همان دکتر تشخیص داده می شود همچنین افونتهای دهان و دندان موجب امضا نشدن کارت فرد می شود

* همه افرادی که مسواک نمی زنند دچار بیماری دهان و دندان هستند

۵-پزشک پنجم : قلب داوطلب را معاینه کرده و اکو می گیرد فشار خون او نیز گرفته می شود در صورت وجود بیماری قلبی و فشار خونی داوطلب مردود می شود

۶-پزشک ششم: اعصاب داوطلب را می سنجد ( شخص ایستاده و دستان خود را رو به جلو باز نموده اینجا دکتر از او سوالاتی می پرسد(مثلا اسفند را از چب بگو و… که شاید ۵دقیقه سوال بپرسد) در صورت لرزیدن دستها بنا به تشخیص دکتر فرد از ادامه مراحل باز می ماند

۷- پزشک هفتم: حلق و بینی داوطلب را معاینه کرده که فقط با نظر او داوطلب پذیرفته یا رد می شود( از جمله مردودی ها افراد دارای بیماری آسم تنگی نفس و سینوزیت هستند)

۸-گوش داوطلب معاینه می شود
و در اخر بچه ها واسم دعا کنید.

> کاربری : Morteza Mz ارسال : 94/11/07 ساعت ارسال : 17:51 کد دیدگاه : 654180
مراحل پزشکی
۱-ارتوپد: تعادل قد و وزن و فاصله ی بین دوزانو
۲-روانپزشکی:بخیه یا جای چاقو یا جای عمل
۳-ارولوژی : آلات جنسی معاینه می شود و Msداری یا نه یا ………….
۴-پوست و مو
۵- چشم : معاینه چشم (میزان دید(۱۰/۱۰) آستیکمات(تا۲۵صدم اشکال نداره) و کور رنگی) معاینه می شه
۶- افرادی که بیش از ۴ دندان پر شده دارند یا یک دندان کم دارند مردود شوند (البته در صورت خوب بودن پزشک) و بازدید لثه ها(از همین الان مسواک بزنین)
۷- قلب و عروق : معاینه ی قلب داوطلب
۸- اعصاب و روان : همون لرزش دست و .. بازدید میشه
۹-گوش حلق بینی : کم رد میشننن
راستی : به جز روان پزشکی و چشم و دندون میشه به پزشک اعتراض کرد یعنی اعتراض نوششششت
بعدش هم که آزمایش خون و تست اعتیاد و مصاحبه و …..
و فک کنم بعدش هم انتخاب رشته
امیدوارم خوب بوده باشه
یا علیاگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : محمد رضا مرادقل

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:53

  کد دیدگاه : 1777204

  کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟؟👇👇👇👇

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد رضا مرادقل

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:29

  کد دیدگاه : 1769944

  سلام ببخشید من تحقیقات رد شدم یعنی برام زدن امکانش هسته که اعتراض بزنم یا نه ……..لطفا کمکم کنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:36

  کد دیدگاه : 1765676

  سلام عزیزان یه سوال داشتم…من تربیت مربی عقیدتی سیاسی قبول شدم که رشته خاصه…میخاستم بپرسم که اولا:ما افسر حساب میشیم و درجه دریافت میکنیم یا فقط مربی هستیم
  2-میتونم انصراف بدم برم رشته عمومی؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : نوین شهبازی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:59

  کد دیدگاه : 1743675

  سلام ادمین جان میخواستم بدونم اگر ۷یا۸کیلو اضافه وزن داشته باشی قبولی یانه؟

  درضمن چجوری باید نشست وتا چه حد ؟
  مثلا تا ۹۰ درجه باید بشینیم

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...