اطلاعات بیشتر

تجربیات قبل و حین جلسه آزمون استخدامی


ایران استخدام: با توجه به سوالات متداول کارجویان سایت ایران استخدام در رابطه با آمادگی قبل و حین جلسه آزمون استخدامی، گروه نویسندگان سایت ایران استخدام تصمیم به جمع آوری اطلاعات و تجربیات برای شرکت در آزمون های استخدامی نموده است.
این تجربیات کاربران ایران استخدام همراه با نکاتی توسط ایران استخدام به مرور در این مبحث اضافه خواهد شد.
درخواست ایران استخدام از شما این است که اگر صاحب تجربیاتی برای شرکت در جلسه آزمون استخدامی هستید تجربیات خود را برای کمک در موفقیت دیگران در این بخش ارسال نمایید.
با آرزوی موفقیت-ایران استخدام

توصیه های ایران استخدام برای موفقیت شما در آزمون های علمی استخدامی

1- جهت مطالعه دروس عمومی آزمون های استخدامی، مطالعه دروس عمومی دبیرستانی پیشنهاد میشود.
2- جهت مطالعه دروس تخصصی آزمون های استخدامی، مطالعه کتب و مباحث و جزوات آموزشی دانشگاهی توصیه میشود.
3- جهت تست زنی، نمونه سوالات تستی سالهای قبل آزمون های استخدامی توصیه میشود. جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی “اینجا” کلیک کنید. کتاب ایران استخدام منتشر شد (جهت سفارش اینجا کلیک کنید)
4- جهت تست زنی، نمونه سوالات کنکوری مقطع ارشد نیز توصیه می شود.
5- در حل سوالات درس کامپیوتر، تست زنی نمونه سوالات استخدامی سالهای قبل آزمون های استخدامی موثرتر می باشد.جهت دانلود جزوه دانش کامپیوتر “اینجا” کلیک کنید
6- انتظار شما از نمونه سوالات استخدامی باید در حد معقول باشد. اکتفای بدون مطالعه منابع به نمونه سوالات استخدامی جهت موفقیت در آزمون های استخدامی در اکثر موارد با شکست مواجه خواهد شد. به عنوان مثال هیچگاه نمیتوان سطح کیفی مطالعه و درصد قبولی یک فرد پشت کنکوری را که به همراه نمونه سوالات اقدام به مطالعه منابع میکند با فردی که تنها به مطالعه نمونه سوالات سالهای قبل کنکوری اکتفا میکند یکسان در نظر گرفت.
7- در هنگام مطالعه نمونه سوالات استخدامی سعی نکنید که پاسخ آنها را حفظ کنید، بلکه سعی کنید که مباحث کلی آن ها را بیاموزید.
8- در اکثر آزمون های استخدامی کسب حدنصاب 50 الی 60 درصدی نمره آزمون دروس عمومی شرط برای تصحیح بخش سوالات اختصاصی پاسخنامه ی شماست، بنابراین تأثیر دروس عمومی آزمون استخدامی خود را دست کم نگیرید.
9- آیا آزمون استخدامی پیش روی شما دارای نمره منفی برای پاسخ های غلط است؟ این اولین و یکی از مهمترین سوالاتی است که میبایست از یک منبع معتبر پاسخ آن را بیابید. اگر آزمون دارای نمره منفی است، باید در نوع تست زنی خود در سر جلسه امتحان مراقب باشید. در این حالات شما نباید به سوالات، از روی شانس محض پاسخ دهید .
10- سعی کنید وضعیت دانش و اطلاعات خود را در مقایسه با دیگران بسنجید تا متوجه میزان تلاش و همتی که لازم است جهت ارتقاء علمی خود صرف کنید بشوید. جهت ورود به سامانه آزمون استخدامی آنلاین (رایگان) ایران استخدام و سنجش رتبه خود در بین صدها نفر دیگر “اینجا” کلیک کنید.
11- جهت کسب آمادگی برای پاسخ به سوالات بخش اطلاعات سیاسی و عمومی و مذهبی میتوانید از جزوه ی تهیه شده توسط سایت ایران استخدام استفاده نمایید. جهت دانلود این جزوه  همراه با پاسخ “اینجا” کلیک کنید.
12- سوالات بخش هوش آزمون های استخدامی نیاز به مطالعه منبع خاصی ندارد، پاسخ به سوالات این بخش بستگی به هوش و آمادگی ذهنی شما دارد اما بسیار مهم است که قبل از آزمون تعداد مناسبی از نمونه سوالات این بخش را مطالعه نمایید تا ذهن شما آمادگی و آشنایی با سبک طراحی سوالات استخدامی هوش و استعداد تحصیلی را پیدا کند. جهت دانلود جزوه استخدامی هوش و استخداد تحصیلی “اینجا” کلیک کنید.
13- یکی از اشتباهات رایج کارجویان عدم توجه به مواد آزمون اعلام شده در آگهی استخدامی جدید است. ممکن است شما به تصور آزمون های سالهای قبل موارد ارائه شده در سالهای قبل را مورد مطالعه قرار دهید، در حالی که مواد آزمون در آگهی استخدامی جدید تغییر پیدا کرده است. ممکن است شما نمونه سوالات استخدامی آزمون های استخدامی سالهای قبل یک سازمان و یا بانک را خریداری نمایید اما قبل از هر چیزی باید با رجوع به آگهی استخدامی جدید متوجه شوید که چه مواد آزمونی را باید مطالعه و چه مواد آزمونی را مطالعه نفرمایید.
14- به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از آزمون های استخدامی همراه با اعلام مواد آزمون، جزوه یا منابع مطالعاتی تمام یا برخی از مواد آزمون ذکر شده جهت مطالعه داوطلبان نیز درج و یا ضمیمه آگهی استخدامی میشود.
15- بعد از هر شکستی موفقیت از راه میرسد، به شرط آنکه شکست درس و تجربه ای شود برای عملکرد بهتر در آینده. بنابراین اگر در یک یا چند آزمون استخدامی شکست خورده اید سعی کنید از تجربیاتی که کسب کرده اید برای عملکرد بهتر در آزمون های دیگر استخدامی استفاده کنید. هر آزمون استخدامی تجربه ی مفیدی برای شما است که ممکن است رقیبان کم تجربه شما از آن بهره مند نباشند. هرچند که تجربه اصلی در کیفیت خواندن و مطالعه است.
16- فکر و وسواس تقلب را از ذهن خود دور کنید. بر حسب تجربه ما در سایت ایران استخدام دریافته ایم که یکی از مشغله های فکری برخی از کاربران سایت احتمال تقلب در آزمون است! برگزاری یک آزمون استخدامی نیاز به تأییدیه ها و مجوز های مختلفی دارد. قوانین زیادی بر نحوه برگزاری آزمون های استخدامی و اعلام نتایج آنها حاکم است. و علاوه بر آن اجرای آزمون های استخدامی به مجریان معتبری از جمله سازمان سنجش محول می شود. بسیاری از کاربران ایران استخدام  که خود را به دانش علمی مناسبی مجهز کرده اند نه تنها در یک آزمون استخدامی و بلکه دو یا چند آزمون استخدامی مختلف به طور همزمان پذیرفته میشوند و این خود نشانی بر اجرای سالم آزمون های استخدامی است. خواستن توانستن است، بنابراین توصیه ما به شما این است که تمامی افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

نویسنده: علی احمدزاده/مدیریت سایت ایران استخدام
منبع: سایت ایران استخدام


نویسنده : سروش تاریخ ارسال : دوشنبه 04 تیر 97 ساعت ارسال : 18:25 کد دیدگاه : 1781931

سلام
دوستان یه سری نکات رو خدمتتون عرض کنم.
مثل اینکه یواش یواش، نکات سوال ها داره رو میشه و درصدهای تخمینی کم میشه.
سعی کنید نه درصدی تخمین بزنید، نه دنبال تخمین این باشید که ببینید قبول میشید یا نه. تخمین شما هیچ حق قانونی برای شما ایجاد نمیکنه و فقط باعث انتظار بیش از حد یا استرس و نگرانی میشه براتون. نهایتا فقط افرادی قبول میشن که اسمشون تو لیست اسامی اعلام میشه.

توجه داشته باشید که کارکنان قراردادی اکثرا از نظر علمی جزو نفرات برتر نمیشن که بخوان توی لیست اعلام بشن. اینطور که فهمیدم، دو نفر از همکارهای بخش خودمون جزو رقبای من بودن که اصلا اسمشون اعلام هم نشده (هر از چندگاهی به شوخی میگن حالا هم که آزمون دادیم ببین رقیبمون کی بود).
بعنوان کسی که تقریبا از پیشکسوتان آزمون دادن و مصاحبه و … شده، نصیحتتون میکنم که هیچوقت ناامید نشید، بر خدا توکل کنید و تمام تلاش خودتون رو بکنید.
من ۷ آزمون دادم و تو مرحله کتبی همه قبول شدم. هم مغایرت خوردم، هم تو مصاحبه رد شدم، میدونم چقدر سخته ولی بازم تلاش کردم.
اول انتظارم در حد یه اداره کوچیک تو یه شهر کوچیک بود… الان توی ستاد پایتخت کار میکنم، این کجا و اون کجا (البته کم اذیت نشدم تو این ۲/۵ از اونجا به اینجا) ولی با توجه به چیزایی که شنیدم، محل اشتغال فعلیم بهترین جایی هست که از نظر روحی و حرفه ای با من سازگاره، من هم همینو از خدا خواسته بودم.

هیچوقت از خدا و رحمتش ناامید نشید.

نویسنده : سروش تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 خرداد 97 ساعت ارسال : 15:23 کد دیدگاه : 1775972

آمادگی برای آزمون:

شب قبل از آزمون به خوبی استراحت کنید و خواب کافی داشته باشید. قبل از خواب حتما وسایل زیر را در یک بسته قرار دهید:
• کارت ورود به جلسه
• کارت شناسایی (ترجیحا کارت ملی)
• حداقل دو عدد مداد تراشیده شده با مغز نرم.
• پاک کن
• مداد تراش
• خودکار
• دو یا چند شکلات شیرین
صبح آزمون نیز صبحانه کامل مصرف نمایید (در صورت برگزاری آزمون در نوبت عصر، توصیه می‏شود غذایی سبک مصرف کنید تا در هنگام برگزاری آزمون، دچار خستگی ناشی از هضم غذای سنگین نشوید). سعی کنید نیم ساعت قبل از بسته شدن درب‏ها در مکان برگزاری آزمون حضور داشته باشید زیرا رسیدن به اتاق و پیدا کردن صندلی که به نام شماست به طول می‏انجامد و ممکن است داوطلب دچار استرس شود. بهتر است حداقل 15 دقیقه قبل از شروع آزمون روی صندلی خود نشسته باشید. نکته‏ای که بیان آن مهم است این است که جمعیت حاضر در جلسه امتحان نباید شما را تحت تأثیر قرار دهد یا شما را مأیوس کند. باور داشته باشید که با دانش خود و در دست داشتن این کتاب به راحتی بر همه رقبا غلبه خواهید کرد. بزودی خواهید دید و یا حتی دیده باشید که فقط تعداد انگشت شماری از داوطلبان تا دقایق پایانی آزمون سر جلسه حاضر هستند و به پاسخ‏دهی به سوالات مشغول هستند (اکثر داوطلبان ناامیدانه بعد از دریافت دفترچه اختصاصی جلسه را ترک می‏کنند).
بعد از اعلام شروع آزمون، با یاد و نام خدا و توکل بر او، آزمون را شروع کنید. ابتدا با خودکار بخش اطلاعات داوطلب را در پاسخنامه تکمیل کرده و امضا کنید. به هنگام پاسخ‏دهی به سوال‏های دفترچه، رعایت برخی نکات و تکنیک‏ها ضروری هستند که برخی از این نکات را ذکر می‏کنیم:
1) ابتدا همه وسایل خود را کنار بگذارید و فقط با خودکار و دفترچه سوالات کار کنید. اگر به تمامی دروس مسلط هستید یا می‏توانید به برخی از سوالات همه دروس پاسخ دهید (درسی را سفید باقی نمی‏گذارید)، می‏توانید از تکنیک کنترل زمان نیز استفاده کنید؛ یعنی برای هر درس زمانی خاص را اختصاص دهید و پس از پایان زمان آن درس، حتی اگر سوالات تمام نشده باشند، به سراغ درس بعدی بروید.
2) دور اول پاسخ‏دهی: سوالات ساده را حل کنید و با خودکار در دفترچه علامت‏گذاری کنید. سوالات ساده، همان سوال‏هایی هستند که زیر 30 ثانیه قابل پاسخ‏دهی هستند. در همین حین، بعد از خواندن سوالات، اگر می‏دانید سوالی را می‏توانید حل کنید ولی به زمان بیشتری نیاز دارید، آن را علامت بزنید تا در مرحله بعدی آن‏ها را دوباره بررسی کنید.
3) دور دوم پاسخ‏دهی: سوالات متوسط را حل کنید و با خودکار در دفترچه علامت‏گذاری کنید. سوالات متوسط، سوال‏هایی هستند که بین 30 تا 60 ثانیه زمان می‏خواهند تا حل شوند (بیشتر برای هوش و ریاضی).
4) وارد کردن پاسخ‏های درست علامت زده شده در پاسخ‏نامه با مداد. سعی کنید در این مرحله فقط پاسخ‏ها را وارد کنید و دیگر روی صحیح بودن یا نبودن پاسخ سوال‏ها فکر نکنید.
5) درس‏ها را باتوجه به قوت خودتان و تعداد سوال‏ها و میزان دشواری آن‏ها اولویت بندی کنید. به عنوان مثال سوال‏های هوش معمولا از بقیه دروس بیشتر بوده و علاوه بر آن، دشوارتر نیز هستند؛ پس بهتر است در اولویت‏های آخر قرار بگیرند.
6) با توجه به اولویت‏های تعیین شده، هر سوال را با خودکار حل کرده و مستقیما با مداد وارد پاسخ‏نامه کنید تا سوالات پایان بیابند یا وقت پاسخ‏دهی به سوالات پایان بیابد.

نویسنده : mohammaddvi تاریخ ارسال : چهارشنبه 30 خرداد 97 ساعت ارسال : 14:10 کد دیدگاه : 1775889

سلام خدمت همه دوستان
تصمیم داشتم به عنوان تجربه چندین آزمون(نمونه راهنمایی، نمونه دبیرستان، کارشناسی، ارشد، استخدامی نیرو، استخدامی وزارت بهداشت) چندتا نکته ذکر کنم که شاید مفید باشد:
1. سعی کنید سوال هارو با دقت بخونید که مجبور به دوباره خوانی نشید.
2.سعی کنید حرص و طمع سوال زیاد نداشته باشید اغلب اوقات منجر به غلط زدن میشه چون وقتی خیلی بخواهید زیاد بزنید سوال هایی که 2 دل هستید گزینه ای انتخاب می کنید که روش بایوس هستید.
3.همیشه گفتند که مدیریت جلسه آزمون، مدیریت زمان، مدیریت سوالات بخش عظیمی از موفقیت در آزمون هست و شاید با هر اطلاعاتی که خواهید رفت بتونید با مدیریت بهتر نتیجه بهتری نسبت به بقیه بگیرید.
4.سعی کنید ابتدا سوالات و دروسی که مسلط هستید بزنید و در دوره بعدی روی دروسی که مسلط نیستید و در انتها روی سوالات شک دار وقت بزارید.در حقیقت ممکنه شما روی درسی مسلط نباشید ولی سوالی داده بشه که با اطلاعات اندک قابل پاسخگویی باشد.
5.این آزمون ها نمره منفی دارد حتما حواستون باشه و اینکه اول دفترچه عمومی داده میشه و گرفته میشه بعد دفترچه اختصاصی.

به امید موفقیت همه عزیزان.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...