جزئیات بیشتر در مورد خبر

 22 هزار نفر پرسنل در سازمان بهزیستی مشغول بکار هستند

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام سازمان بهزیستی اینجا کلیک نمایید


خبر 28 مرداد 98: تلاش برای استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی در سازمان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تلاش‌های صورت گرفته برای استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی خبر داد و گفت: این موضوع کار بسیار سختی است و در همین زمینه جلساتی را با سازمان مدیریت، سازمان استخدامی و سازمان اجتماعی وزارت کشور داشته‌ایم.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید قبادی‌دانا در همایش تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی که صبح امروز با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور خانواده در سالن کانون فکری شهید مطهری برگزار شد، اظهار کرد: بنده از زمانی که در سازمان بهزیستی فعالیت خود را آغاز کردم با درد و مشکل اورژانس اجتماعی آشنا شدم و با توجه به اینکه براساس برنامه توسعه، بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است باید توجه ویژه‌ای را به مشکلات و موانع این سازمان داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر 22هزار نفر پرسنل در سازمان بهزیستی مشغول به کار هستند که 4500 نفر از پرسنل در اورژانس اجتماعی حضور دارند و این گروه از افراد متخصص در سازمان بهزیستی محسوب می‌شوند. باید تلاش کنیم اورژانس اجتماعی به لحاظ کیفیت، ارتقا یابد و در این زمینه نیز برنامه راهبردی از سوی معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی در دستور کار قرار دارد.

قبادی‌دانا به پرداخت حقوق پرسنل سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های ما در سال جاری پرداخت حقوق پرسنل است و در واقع با کسری بودجه در این بخش روبرو هستیم؛ چراکه اعتبارات برای پرداخت حقوق پرسنل بر اساس اعتبارات سال 97 بسته شده است.

وی ادامه داد: اورژانس اجتماعی از سال 78 به‌صورت پایلوت فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 80 در مراکز استان‌ها، اورژانس اجتماعی فراگیر شد و در ادامه در سال 86 – 87 خودروهای اورژانس اجتماعی راه‌اندازی شدند و در سال 95 به سیستم «جی.پی.اس» متصل شدند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در حال حاضر در 150 شهر کشور و در شهرهای بالای 50 هزار نفر اورژانس اجتماعی دایر شده است اما متاسفانه در برخی از استان‌ها با نبود خودروی اورژانس اجتماعی روبرو هستیم و در واقع نیروهای اورژانس از خودروهای استیجاری استفاده می‌کنند.

قبادی‌دانا ادامه داد: هم اکنون 358 مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال است و البته با کاستی‌هایی در این حوزه روبرو هستیم و با توجه به عدم استخدام این افراد با مشکل جدی در ارتباط با نیروی انسانی روبرو هستیم.

وی همچنین از پیگیری‌های صورت گرفته با سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، سازمان اجتماعی وزارت کشور خبر داد و گفت: موضوع استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی و ارتقا و توسعه اورژانس اجتماعی از مواردی بوده است که در چند ماه گذشته و از بدو ورودم پیگیری کرده‌ام و امیدواریم بتوانیم در این بخش گام‌هایی را برداریم.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: در همین ارتباط طرح جامع ارتقا و توسعه اورژانس اجتماعی به زودی در هیئت مدیران مطرح و با تصویب آن می‌توانیم همانند اورژانس فوریت‌های پزشکی گام‌های مؤثری را در حوزه نیروهای متخصص برداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...