• ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
  • 0k نظر «نمایش»

خبر پذیرش بیش از ۱۲ هزار نفر در آزمون وکالت

خبر پذیرش بیش از ۱۲ هزار نفر در آزمون وکالت

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

تا دو سال داوطلب آزمون وکالت نخواهیم داشت

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: بیش از 12 هزار نفر در آزمون وکالت پذیرش شده اند و دیگر تا دو سال داوطلبی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حسن عبدلیان‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه تنها نهاد ملی ارائه‌دهنده و توسعه‌دهنده خدمات حقوقی، کارشناسی و مشاوران خانواده در کشور است اظهار کرد: در این مجموعه ۷۰ هزار نفر عضویت دارند و ما سعی کردیم وکلا و مشاوران در تراز انقلاب تربیت شوند.

وی با اشاره به اینکه این نهاد در راستای نظام مقدس جمهوری اسلامی طی طریق می‌کند و موضوع معاضدت مورد توجه است و به شدت تقویت می‌شود، در ادامه از اجرای سامانه ۱۲۹ در ۲۰ استان کشور خبر داد و افزود: این مرکز تا پایان سال در تمام استان‌های باقیمانده راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره اینکه در نظام جمهوری اسلامی فردی که هزینه وکیل نداشته باشد، حقوقش ضایع نمی‌شود و ما از طریق معاضدت یاری‌گر هستیم عنوان کرد:  وکالت تخصصی موضوع مهمی است و ما در هفت دپارتمان و ۴۳ زیرمجموعه آن را دنبال می‌کنیم.

پیگیری راه‌اندازی سامانه ارجاع مشاوره خانواده 

وی با بیان اینکه پیگیر راه‌اندازی سامانه ارجاع مشاوره خانواده هستیم و استان البرز به عنوان پایلوت اجرای این طرح قرار گرفته است افزود: سامانه ۱۵ ۱۵ نیز به زودی اجرا خواهد شد.

عبدلیان‌پور در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه برگزاری آزمون وکالت عنوان کرد: امسال این آزمون برگزار و فرایند جذب کارآموز آغاز شده و سال آینده نیز موظف به برگزاری یک آزمون دیگر هستیم.

پذیرش بیش از ۱۲ هزار نفر در آزمون وکلا

وی با اشاره به اینکه امسال ۷۲ هزار نفر داوطلب آزمون وکالت بودند که ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر قبول شدند افزود: دیگر وکالت اشباع شده و طی دو سال آینده داوطلبی وجود نخواهد داشت و متاسفانه بدون هیچ کار کارشناسی به این مسئله پرداخته شده است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در پاسخ به اینکه گفته می‌شود مصاحبه بعد از آزمون دیگر غیرقانونی است، آیا به این موضوع توجه خواهد شد؟ گفت: مصاحبه در ماده ۵ قانون، ذکر شده است ما آن را تقلیل داده و به گزینش می‌پردازیم.

وی با تاکید به اینکه گزینش افراد وظیفه ماست و البته بخشی از سوالات ممکن است علمی باشد خاطرنشان کرد:‌ امسال بیش از  ۱۲ هزار نفر در آزمون قبول شدند و گزینش خروجی کار، نیز طوری خواهد بود که آن چنان ریزش نخواهیم داشت.

عبدلیان‌پور در خصوص اینکه نسبت به رفع خلأهای قانونی در موضوعات مختلف از جمله قانون استفاده از سلاح از سوی محیطبانان و نیروی انتظامی، حمایت از حقوق بانوان و مواردی از این دست مرکز وکلا چه اقدامات تاثیرگذاری داشته است؟ بیان‌کرد: این مسئله دغدغه ما هم بوده و نماینده‌ای از مرکز در مجلس تعیین شده تا فرآیند قانون‌گذاری را پیگیری کنیم.

وی با تاکید به اینکه در چند مورد ذکر شده ورود کرده و در امر قانون‌گذاری کمک خواهیم کرد افزود:‌ به عنوان مثال قانون حمل سلاح توسط ماموران نظامی و انتظامی باید به‌روزرسانی شود و در این زمینه جلسات مختلفی با نمایندگان مجلس و اساتید دانشگاه و وکلای باتجربه نسبت به بازنگری این قوانین داشتیم و مجلس نیز استقبال خوبی داشته است.

رئیس مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به اینکه آمادگی خود را به مجلس اعلام کردیم و روی این قوانین کار می‌شود و ضمن اینکه بخش تنقیح قوانین در مجلس فعال است گفت: در حال حاضر کمیسیون صیانت و حمایت و کمیسیون حمایت از حق عامه برگزار می‌شود و طبق تاکیدهای رهبری در صیانت از حقوق عامه توانستیم مواردی را پیگیری کنیم.

اثرگذاری طرح حضور وکلا در مساجد 

 وی با بیان اینکه یکی از وظایف مرکز حفظ حقوق عامه است و به عنوان چراغ راه پیگیری می‌شود افزود: طرح حضور وکلا در مساجد نیز بسیار اثرگذار است و هر هفته حداقل یک بار وکلا در مساجد حضور می‌یابند و بدون راستی‌آزمایی وکیل معاضدتی در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

عبدلیان پور با اشاره به پیگیری بازنگری در خصوص دستمزدهای وکلای مشاوران خانواده در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر آمار وکلای معاضدتی عنوان کرد:‌ آمار بالاست و در ۶ ماهه اخیر یک‌میلیون و ۲۰۰ پرونده معاضدتی و تسخیری ثبت شده است.

وی نظارت بر عملکرد وکلا را ضروری دانست و افزود: برخی استقلال را مساوی بر عدم نظارت می‌دانند اما مگر می‌شود بر هیچ نهاد و سازمانی نظارت نشود؟.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در خصوص ابطلال پروانه فعالیت وکلا نیز بیان کرد: ابطال پروانه در صورت نیاز جزو لاینفک هر مجموعه است و طبق موضع‌گیری انقلابی این نهاد، مسئله مورد توجه است.

استفاده از وکلای تسخیری و معاضدتی برای افراد در حوادث اخیر

وی خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر موضع‌گیری وکلای ما بی‌نظیر بود و پرونده‌هایی که نیاز به وکیل تسخیری داشت، به مرکز ما ارجاع شدند و از طرفی برای کسانی که دچار آسیب شدند نیز وکیل معاضدتی در اختیار قرار می‌دهیم که رایگان امور آنها پیگیری شود.

عبدلیان‌پور با اشاره به اینکه در تهران ۲۰ کابین به صورت معاضدتی فعال هستند و رایگان کار انجام می‌دهند، در ادامه در خصوص فرار مالیاتی وکلا نیز بیان کرد: فرار مالیاتی در هر صنفی وجود دارد و تنها مختص وکلا نیست البته با توجه به سیستمی بودن کار ما جزو صنوفی هستیم که کمتر در آن تخلف اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه سامانه ۱۵۱۵ راه‌اندازی می‌شود و خود انتظامی در سرلوحه وکلا قرار می‌گیرد تا هر کس در وظیفه خود ورود و اقدام کند گفت: سیستم دادسرا نیز بسیار فعال است و نظارت مستمر بر کارشناسان و وکلا است.

وکلای جوان راحت به پرونده‌ها دست می‌یابند

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه دسترسی آسان به دادسرا را از دیگر امکانات موجود دانست و با بیان اینکه این نشان‌دهنده سلامت کار ماست در ادامه پاسخ به اینکه برخی از وکلای جوان نسبت به اینکه اکثر پرونده‌ها دست وکلای باسابقه است و آنها خود کمتر فعالیت دارند گلایه داشته‌اند، آیا روشی طراحی می‌شود که وکلای جوان بتوانند کنار وکلای باتجربه فعالیت کنند؟ گفت: در این خصوص سازوکارهایی طراحی شده تا وکلای جوان راحت به پرونده‌ها دسترسی داشته باشند، هرچند ایجاد اشتغال وظیفه ما نیست و ما به آموزش و تربیت وکلا می‌پردازیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش کشور به هشت قسمت تقسیم شده و مرکز غرب نیز همدان است و از لحاظ آموزش نیز دغدغه‌ای نداریم افزود: پیگیر بیمه وکلا هستیم تا اجرا شود و باید تفاهمنامه قبلی را بازتعریف کنیم که در این خصوص به همه استانها پیشنهاد دادیم راهکار بدهند.

منبع: خبرگزاری فارس

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2648790
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد