• ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  • 1k نظر «نمایش»

خبر پیگیری استخدام ۲۹ هزار پرستار و ۶۰ هزار نیروی سلامت

خبر پیگیری استخدام ۲۹ هزار پرستار و ۶۰ هزار نیروی سلامت

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۲ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

استخدام 29 هزار پرستار و 60 هزار نیروی سلامت پیگیری می شود

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت گفت: در حال پیگیری استخدام 29 هزار پرستار و 60 هزار نیروی سلامت از طریق سازمان اداری و استخدامی کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 15 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال فتح‌الله توسلی درباره عدم توجه وزارت بهداشت به وضعیت بهداشتی شهرستان‌ها گفت: قدردان زحمات همه نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان و هیأت رئیسه مجلس هستیم که واقعا حمایت و همکاری‌های مستمری با اینجانب در وزارت بهداشت و درمان داشته که باعث شد به نحو بهتری به مردم خدمتگزاری کنیم. همچنین در خصوص مناطق کمتر برخوردار بنده و همه مدیران با مجلس همکاری کرده‌ایم.

وی افزود: ما در شروع کار در وزارت بهداشت و درمان طرح عدالت و تعالی نظام سلامت را با شاخصه‌ها و زمان‌بندی‌های مشخصی نوشتیم و برای همه معاونان و مسئولان اجرایی قرار دادیم، بنابراین یک برنامه مشخصی داشتیم.

عین‌اللهی تصریح کرد: در برنامه‌ای که در ابتدا کار ارائه کردم مهمترین مسئله این بود که کرونا را بتوانیم تا بهمن ماه کنترل کنیم و این در حالی است که برخی در زمانی که تعداد مرگ و میرها بالای 700 نفر بود، به این موضوع باور نداشتند اما با واکسیناسیون وسیع محقق شد که مهمترین پیشگیری مقابل کرونا بود که رهبر معظم انقلاب نیز در فرمایشات اخیر به عنوان یک فعالیت چشمگیر در حوزه سلامت از آن یاد کردند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس به سلامت توجه دارند و باعث افتخار است چرا که مهمترین خواسته مردم است و وظیفه داریم در این رابطه کار کنیم، بیان کرد: طرح دارویار را به عنوان اینکه بتوانیم تعارض منافع را برداریم و ارز ترجیحی به هدف اصلی که مردم هستند برسیم را اجرا کردیم که طرح بسیار موفقی بود ولی منافع برخی دچار خدشه شد و مقاومت‌هایی در این رابطه انجام شد اما همچنان در حال اجرا هستیم، همچنین کمبودهایی که در حوزه دارو وجود داشت، تسهیلاتی از بانک مرکزی گرفته شد و در رابطه با عوارض از 9 درصد به یک درصد تقلیل پیدا کند امروزه به شدت در کاهش است و امیدواریم محقق شود.

عین‌اللهی خاطر نشان کرد: در مورد افزایش نیروی انسانی در مناطق محروم، ما در درجه اول باید ماندگاری نیروهای متخصص در مناطق محروم را افزایش دهیم که این صرفا مربوط به وزارت بهداشت و درمان نیست اما در مورد بخشی که به این وزارتخانه مرتبط است سقف کارانه دریافتی نیروهای انسانی متخصص را در مناطق محروم برداشتیم که در پی آن هر چه کار کنند به آنها تعلق می‌گیرد که یک قدمی در جهت تأمین نیروی انسانی متخصص در مناطق محروم است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در رابطه با نیروهای تخصصی که امروزه به استان‌های مختلف می‌روند ما هر رشته تخصصی را با توجه به نیروهای مقیم در استان با اولویت مناطق محروم انجام دادیم کما اینکه در سال جاری 10 هزار پزشک و دندانپزشک، 2200 متخصص به مناطق محروم رفتند. مسئله مهم این است ما بتوانیم ظرفیت‌ها را برای سال‌های آینده افزایش دهیم که در این راستا افزایش ظرفیت دانشجوی پزشکی به میزان ده هزار و 800 دانشجو را امسال انجام دادیم و این در حالی است که سال گذشته تنها 7 هزار دانشجوی پزشکی گرفته شده بود بنابراین 3 هزار و 800 نفر اضافه گرفتیم که عمدتاً برای مناطق محروم بوده است؛ همچنین سهمیه جذب دستیاران را بالا بردیم و امسال برای اولین بار 4 هزار نیروی تخصصی در تمام رشته‌ها پذیرفتیم و به صورت بومی ویژه نیز در حال گزینش  500 نیروی اضافه هستیم تا بتوانیم در سال‌های آینده از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی بیان کرد: امکاناتی که به استان‌ها داده می‌شود بر اساس قوانین سطح‌بندی خدمات و منابع درمانی کشور بوده و بر این اساس امکانات توزیع شده است. ما تمامی تجهیزات پزشکی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد در سامانه‌ای به طور دقیق ثبت می‌شود و بر اساس اطلاعات و شناسنامه در مورد تجهیزات پزشکی وجود دارد و میزان فعال بودن مراکز درمان این توزیع انجام می گیرد و یک داشبورد اطلاعاتی بسیار دقیق است.

عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: در همین مدت 132 دستگاه تجهیزات پزشکی سرمایه ای گرانقیمت توزیع شده که یک رکورد بی‌سابقه در وزارت بهداشت بوده که با تلاش نمایندگان محقق شده است و ا ز این تعداد دستگاه‌ها 72 دستگاه سرمایه‌ای گرانقیمت عمدتا برای مناطق کمتر برخوردار داده شده و بر اساس طرح عدالت و تعالی نظام سلامت انجام شده است و هدف اصلی از این طرح رفع نابرابری‌ها، ارتقاء خدمات سلامت و افزایش دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی بوده است.

عین‌اللهی با اشاره به اهمیت مدیریت میدانی در وزارت بهداشت و درمان افزود: بنده تاکنون 76 سفر استانی به تمام مناطق محروم کشور داشته و به صورت حضوری نیازها و مناطق را مشاهده کردم ضمن اینکه هدف اصلی ما تقویت شبکه‌های بهداشت و درمان کشور است و قطعاً بهداشت برای ما بسیار اهمیت دارد، به همین دلیل در این مدت 850 طرح پروژه بهداشتی با زیربنای 108 هزار مترمربع به بهر‌ه‌برداری رسیده که عمدتا برای مناطق محروم و کمتر برخوردار بوده است و در تقویت و بازسازی نظام بهداشت و درمان با اولویت مناطق کمتر برخوردار انجام شده است که انتظار داریم نمایندگان مجلس در بودجه امسال نیز به ما کمک کنند تا بتوانیم در زمینه اجرای این پروژه‌ها موفق عمل کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: 10 هزار و 800 تخت بیمارستانی، تجهیز 79 مرکز درمانی، تکمیل و افتتاح 33 پروژه بیمارستانی به گونه‌ای که از امروز تا پایان سال می‌توانیم هر هفته یک پروژه بیمارستانی نیمه کاره را افتتاح کنیم، همچنین 16 پروژه اورژانس بیمارستانی، 16 پروژه کلینیک ویژه، 4 پروژه بلوک زایمانی، 3 پروژه مرکز تشخیص و غربالگری سرطان، 15 پروژه مسکن متخصصین و اقامتگاه پزشک و 47 پروژه پایگاه اورژانس انجام شده است و تا پایان امسال نیز 7500 تخت بیمارستانی در مراکز دیگر افتتاح خواهیم کرد.

وی افزود: ما پیگیر استخدام 29 هزار پرستار و 60 هزار نیروی سلامت از طریق سازمان اداری و استخدامی هستیم؛ همچنین در مورد اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده که امروز برنامه‌اش تشکیل نشده است، چون در وزارت بهداشت جمعیت نقش اساسی دارد، تعهد دادیم در افزایش و جوانی جمعیت کار کنیم و در این راستا جلسات متعددی برگزار شد به گونه‌ای که می‌توان گفت این وزارتخانه در افزایش و جوانی جمعیت به صورت پیشرو عمل کرده است.

عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار کرد: پوشش بیمه همگانی سلامت مهمترین اقدامی بود که با مساعدت نمایندگان مجلس انجام شد کما اینکه مجلس با مبلغ 6 هزار میلیارد تومانی که تعیین کرد، توانستیم 6 میلیون نفر از 3 دهک پایین جامعه را با اعلام وزارت دفاع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار دهیم که بعد از 43 سال از انقلاب برای اولین بار محقق شد و افراد می‌توانند با ارائه کد ملی از خدمات این بخش استفاده کنند.

عین‌اللهی گفت: در مورد بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج که متأسفانه در سال‌های گذشته متضرر شده بودند با کمک مجلس مبلغ 5 هزار میلیارد تومان گذاشته شد و توانستیم صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج در شورای عالی بیمه سلامت را به تصوب رسانده و در هیأت دولت نیز به تصویب رسید کما اینکه در دو هفته اخیر با حضور آقای حاجی بابایی افتتاح شد که اقدام کاملا موثری بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در زمینه پژوهش در وزارت بهداشت و درمان بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب ایجاد شهرک‌های علمی و فناوری و اقدامات دانش بنیان را داشتیم به گونه‌ای که امسال فعالیت‌های دانش بنیان 43 درصد افزایش پیدا کرد که باعث شد رتبه علمی ما در جهان از 16 به 15 ارتقاء یابد.

وی افزود: امروزه نزدیک به 3 هزار نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور به عنوان بوردهای مختلف با ما همکاری دارند و با همکاری اساتید برجسته‌ای از دانشگاه‌ها بسیاری از کمیته‌های متعدد در حوزه‌های مختلف بهداشتی و درمان فعالیت می‌کنند بنابراین یکی از وزارتخانه پیشتاز در بکارگیری نیروهای متخصص و برجسته استاد دانشگاه هستیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌ها و حساسیت ویژه مجلس در حوزه سلامت افزود: آماده دریافت هرگونه  پیشنهاد و نظرات از سوی شما در جهت همیاری برای تأمین نیازهای بهداشتی و درمان کشور و نیل به دستیابی به سلامت همگانی هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2670545
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k