دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

اطلاعات بیشتر

آزمون استخدام وزارت آموزش و پرورشخبر 17 مرداد 97: اطلاعیه زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین گفت : تشکیل پرونده داوطلبانی که در آزمون استخدامی سال97 آموزش و پرورش نمره حدنصاب را کسب نموده اند از 13مرداد ماه آغاز گردیده و تا 22مرداد ادامه دارد.
شکراوی رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین در گفتگو با کارشناس روابط عمومی ، اظهار داشت : 747نفر از داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی سال 97 توانستند نمره حدنصاب آزمون را کسب نمایند که این آمار شامل 408 خانم و 339 آقا می باشد.
وی ادامه داد : ظرفیت جذب نیرو در این آزمون 600 نفر برای استان قزوین تعیین گردیده که شامل 183هنرآموز ( 65خانم و 118 آقا ) ، 245دبیر ( 88خانم و 157 آقا) و 172 آموزگار (141خانم و 31 آقا ) می باشد.
رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد : تشکیل پرونده و انجام مصاحبه علمی داوطلبان حائز نمره حدنصاب آزمون در بازه ی زمانی 13مرداد تا 6شهریور صورت می پذیرد .
شکرآوی درخصوص مراحل جذب و گزینش نیروهای جدید آموزش و پرورش گفت : نمره آزمون کتبی تاثیر 70درصدی و نمره مصاحبه علمی تاثیر 30درصدی در قبولی داوطلبین دارد که مجموع این نمرات و گزینش داوطلبین ، وضعیت قبولی آنان را مشخص می نماید.
وی اظهارداشت : نتایج یک برابر ظرفیت در تاریخ 22 شهریورماه سال 97 اعلام می گردد و گزینش صلاحیت داوطلبان در بازه ی زمانی 25شهریور تا 25مهر انجام می پذیرد و در تاریخ 28مهرماه نتایج نهایی درخصوص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال97 مشخص میگردد.
رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد : پذیرفته شدگان نهایی باید در دوره های یکساله مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان حضور می یابند که ثبت نام این دوره ها از 28 مهرماه تا 3 آبان ماه انجام می پذیرد و دوره های مهارت آموزی از 5 آبان ماه آغاز می گردد.


اطلاعیه های استانی انجام سایر مراحل آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 97: (آخرین اطلاعیه ها تا بدین لحظه)

به منظور انجام خدمات رسانی مطلوب، بدین طریق ایران استخدام اطلاعیه های انجام سایر مراحل استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال 97 را به تفکیک هر استان اطلاع رسانی می نماید.
هرچند که تلاش ما در این مجموعه بر پوشش کامل و دقیق تمامی اخبار مرتبط با استخدامی آموزش و پرورش است، اما نیاز است که شما کاربران گرامی نیز با بررسی و پیگیری اخبار مربوطه از پرتال های استانی خود پیگیر اخبار احتمالی دیگر نیز باشید.
نام استان: آذربایجان شرقی آذربایجان غربیاردبیل– اصفهانالبرز– ایلامبوشهرتهرانشهرستان های تهران چهارمحال و بختیاری– خراسان جنوبیخراسان رضویخراسان شمالیخوزستانزنجانسمنانسیستان و بلوچستان– فارس– قزوینقمکردستانکرمانکرمانشاه– کهگیلویه و بویراحمد– گلستانگیلانلرستان– مازندرانمرکزیهرمزگانهمدانیزد

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده اطلاعیه های استانی اینجا کلیک نمایید

خبر 11 مرداد 97: بررسی مدارک و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش از شنبه 13 مرداد (منبع: خبرگزاری ایسنا)
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از شروع فرآیند بررسی مدارک و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از ۱۳ مرداد خبر داد.

یارمحمد حسین‌بُر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره زمان شروع مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: دومرحله داریم؛ بررسی مدارک و مصاحبه که این فرآیند از ۱۳ مرداد شروع خواهد شد.

وی افزود: مراحل مصاحبه و گزینش تا شهریور به اتمام می‌رسد و پذیرفته شدگان نهایی از مهر ماه وارد دانشگاه فرهنگیان شده و دوره یکساله مهارت آموزی را می‌گذرانند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)

خبر 9 مرداد 97: اجرای طرح جذب نیرو در آموزش و پرورش با روش 2+2 (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش از مذاکره برای اجرای طرح جذب نیرو در آموزش و پرورش با روش «۲+۲» خبر داد.
اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس با اشاره به راهکارهای در نظر گرفته شده برای حل مشکل نیروی انسانی آموزش و پرورش در آینده، اظهار کرد: روش «دیپلم + ۴» امسال با اخذ مجوز جذب ۲۵ هزار نفر، اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: روش دیگر «۲+۲» است که بر اساس آن به سراغ دانشجویان سال‌های سوم و چهارم دانشگاه‌های دولتی می‌رویم؛ به عبارت دیگر دانشجویانی که عملکرد تحصیلی خوبی دارند و علاقه‌مند به شغل معلمی هستند در این طرح قرار می‌گیرند.

چهاربند تصریح کرد: در این طرح، دانش‌جویانی برای شغل معلمی تعهد می‌دهند، دروس مهارت‌های معلمی را در کنار دروس اصلی‌ خودشان، آموزش می‌بینند.

وی اضافه کرد: در صورتی که به توافق با سازمان امور استخدامی برسیم می‌توانیم از بهمن‌ماه، این طرح را اجرا کنیم که البته هم‌اکنون در حال مذاکره هستیم.

به گزارش فارس، اردیبهشت ماه امسال، رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: «برای مهر ۹۷ بر اساس معیارها و شاخص‌ها ۳۰۰ هزار نفر کمبود معلم داریم که برای حل این مشکل به دنبال راه‌حل هستیم».

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)

خبر 8 مرداد 97: جزئیات آمار پذیرفته شدگان و ظرفیت استخدامی وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نتایج پنجمین آزمون استخدامی در سایت سازمان‌ سنجش آموزش کشور اعلام شد.

پنجمین آزمون استخدامی صبح روز جمعه 15 تیرماه 97 با تعداد 427 هزار و 696 داوطلب که از این تعداد 268 هزار و 322 نفر زن و 159 هزار و 374 نفر مرد بودند،در 139 شهرستان و 234 حوزه امتحانی برگزار شد. داوطلبان برای اطلاع از نتایج خود باید شماره پرونده یا شماره داوطلبی داشته باشند.

جدول آمار ثبت نام و ظرفیت جذب و معرفی شدگان آموزش و پرورش در آزمون استخدامی

عنوان دستگاه اجرایی تعداد داوطلب حاضرین جلسه آزمون ظرفیت جذب تعداد معرفی شدگان
وزارت آموزش و پرورش 373 هزار و 964 نفر 325 هزار و 191 نفر 17 هزار و 368 نفر 25 هزار و 426 نفر

براساس این گزارش، با توجه به ظرفیت پذیرش یا جذب 18 هزار و 210 نفر در پنجمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور، تعداد 27 هزار و 440 نفر به عنوان معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت پذیرش برای شرکت در مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش معرفی شده‌اند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

خبر 8 مرداد 97: نتایج آزمون استخدام دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش اعلام شد

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ بدين وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلباني كه در پنجمين آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشوردر تاریخ 97/04/15 شرکت نموده‌اند می‌رساند که كارنامه نتايج داوطلبان در سايت سازمان‌سنجش آموزش كشور قرار گرفته است.

*لذا داوطلبان هریک از دستگاههای اجرایی اجرایی (شامل: وزارت آموزش و پرورش، سازمان دامپزشكي كشور، سازمان شيلات کشور، وزارت راه و شهرسازي، سازمان حفاظت محيط زيست، وزارت امور اقتصادي و دارايي، سازمان بيمه سلامت، سازمان ملي زمين و مسكن و سازمان اوقاف و امور خيريه) مي‌بايست با توجه به نتیجه مندرج درکارنامه و توضیحات ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.
*لازم به ذكر است كه براي كليه داوطلبان حاضر در جلسه حسب مورد براساس اولین انتخاب كارنامه آزمون صادر شده است و داوطلبان مقتضي است براساس موارد ذيل عمل نمايند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید

اطلاعیه انجام ساير مراحل جذب و استخدام :

برای كليه داوطلبان حاضر در جلسه حسب مورد براساس اولين انتخاب كارنامه آزمون صادر شده است و داوطلبان مقتضي است براساس موارد ذيل عمل نمايند:

معرفی شدگان رشته های شغلی وزارت آموزش و پرورش:

موارد ذيل جهت اطلاع معرفي شدگان مرحله چند برابر ظرفيت اعلام مي گردد:

1- معرفي داوطلب برای انجام مصاحبه استخدامي به منزله قبولي فرد تلقي نمي گردد بلكه در گزينش نهايي با توجه به شغل محل انتخابي و براساس مجموع نمرات فضلي داوطلبان معرفي شده با وزن هفتاد درصد (70%) آزمون كتبي و سي درصد (30%) مصاحبه استخدامي به تعداد يک برابر ظرفيت (به ترتيب نمره فضلي) و ساير شرايط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون استخدام مذكور صورت خواهد گرفت.

2-معرفي شدگان در اين مرحله (چند برابر ظرفيت) موظفند با مراجعه به سامانه های استاني اداره كل آموزش و پرورش محل مورد تقاضا (به شرح جدول ذيل ) جهت اطلاع از زمان و مكان بررسي مدارك و مستندات، مصاحبه استخدامي و… خود مطلع گردند.

3-بديهي است عدم مراجعه معرفي شدگان جهت انجام مراحل مزبور در زمان مقرر به منزله انصراف بوده و داوطلب دراين خصوص حق اعتراض نخواهد داشت.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

4-گذراندن دوره يكساله مهارت آموزی و موفقيت در آزمون جامع دوره مزبور، مطابق ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی دانشگاه مجری دوره برای پذيرفته شدگان نهايي دارای سهميه (ايثارگران، معلولين) و ساير داوطلبان، الزامي است. محل برگزاری دوره يكساله مهارت آموزی بعد از قبولي نهايي، توسط دانشگاه های مجری دوره مهارت آموزی اعلام خواهد شد.

5-مطابق شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه آزمون استخدامي مربوط بخشي از هزينه های برگزاری دوره يكساله مهارت آموزی (خدمات آموزشي و رفاهي) برعهده داوطلب خواهد بود.

6-داوطلبان معرفي شده برای مصاحبه استخدامي موظفند«فرم اطلاعات فردی»را از پرتال دبيرخانه هيات مركزی گزينش به نشانی: http://www.gozinesh.medu.ir دريافت و نسبت به تكميل دقيق فرم و الصاق يک قطعه عكس به آن اقدام و به همراه دو قطعه عكس پرسنلي، تصوير كليه صفحات شناسنامه و كارت ملي، همزمان با تحويل ساير مدارك در زمان مصاحبه استخدامي، تحويل نماينده هسته گزينش نمايند.

7-چنانچه پذيرفته شدگان در طول برگزاری دوره يكساله مهارت آموزی از ادامه روند آن و اشتغال منصرف شوند؛ وزارت آموزش و پرورش به تشخيص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزينه آزمون، مصاحبه استخدامي و برگزاری دوره اقدام خواهد نمود.

8-دانشگاه مجری دوره يكساله مهارت آموزی مسئوليتي در قبال اسكان و تغذيه مهارت آموزان ندارد؛ در صورت تقاضای مهارت آموز و وجود امكانات، ارائه خدمات با اخذ هزينه مربوط امكان پذير خواهد بود.

9-رعايت كليه شرايط و ضوابط دفترچه راهنمای آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش در پنجمين آزمون متمركز دستگاه های اجرايي مندرج در سايت سازمان سنجش آموزش كشور و اطلاعيه های بعدی آن از سوی داوطلبان الزامي مي باشد.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده جدول آدرس سایت ادارات کل آموزش و پرورش استانها به انتهای همین صفحه مراجعه نمایید

جهت مشاهده اخبار و اطلاعیه های زمان و مکان مصاحبه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

دانلود اطلاعیه انجام مراحل مصاحبه و ساير مراحل گزينش

خبر 6 مرداد 97: جذب 17 هزار نیروی در آموزش و پرورش با انجام مصاحبه (منبع: خبرگزاری مهر)

آموزش و پرورش برای جذب ۱۷ هزار نیروی مورد نیاز باید بین ۳۴ هزار نفر که نمره قبولی را کسب کرده اند مصاحبه انجام دهد ولی از بین ۳۵۰ هزار شرکت کننده در آزمون استخدامی، فقط ۱۸ هزار نفر نمره قبولی را کسب کرده اند و با این وجود آموزش و پرورش نمی تواند عناصر مطلوب را با مصاحبه انتخاب کند و این زمینه کیفیت معلمی را پایین می آورد.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 2 مرداد 97: زمان اعلام نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش مشخص شد (منبع: سایت آموزش و پرورش آذربایجان غربی)

اداره امور اداری آموزش و پرورش استان، در خصوص آزمون استخدامی سال 97 آموزش و پرورش اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، متن این اطلاعیه بدین شرح است: به اطلاع داوطلبان آزمون استخدام پیمانی سال 97 آموزش و پرورش می رساند جهت اطلاع از نتیجه آزمون از مورخ 97/5/7 به سایت سازمان سنجش وآموزش کشور مراجعه نمایند. ضمناً مراحل تکمیل پرونده ومراجعه جهت انجام معاینه ومصاحبه طی اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

خبر 31 تیر 97: خبر جدید از زمان اعلام نتایج و تغییر ظرفیت پنجمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی (منبع: خبرگزاری مهر)

مشاور عالی سازمان سنجش از تغییر ظرفیت استخدام دستگاه ها در پنجمین دوره آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور خبر داد.
نتایج این آزمون پس از هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام می شود و تاریخ انتشار فهرست اسامی پذیرفته شدگان به زودی اعلام خواهد شد.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 25 تیر 97: صدور مجوز جذب 25 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- بطحایی: در سال جاری علاوه بر حدود ١٨ هزار نیرویی که با استفاده از ظرفیت موجود آموزش می‌بینند و وارد نظام آموزشی می‌شوند، مجوز حدود ٢٥ هزار نیروی دیگر را نیز از سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدام گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 24 تیر 97: اعلام نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش در هفته اول مرداد (منبع: خبرگزاری دانشجو)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: نتایج آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش در هفته اول مرداد ماه امسال اعلام می‌شود.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 21 تیر 97: خبر جدید از زمان اعلام نتایج پنجمین آزمون فراگیر و آموزش و پرورش (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

حسین توکلی درباره اعلام زمان نتایج پنجمین آزمون استخدامی اظهار کرد: در فرآیند آزمون استخدامی سازمان سنجش صرفا برگزاری کننده است و اعلام زمان نتایج براساس نظر سازمان اداری و استخدامی خواهد بود که  هنوز این موعد مشخص نشده است و در حال بررسی هستند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 تیر 97: خبر زمان اعلام نتایج پنجمین آزمون فراگیر و آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، سهمیه این استان از پنجمین استخدامی فراگیر را 300 نفر اعلام کرد و گفت: نتایج آزمون کتبی استخدام، اواخر تیر یا اوایل مرداد اعلام می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 5 تیر 97: اطلاعیه زمان دریافت کارت شرکت در پنجمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی (منبع: خبرگزاری مهر)

پنجمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور صبح روز جمعه ۱۵ تیر با رقابت ۴۲۷ هزار و ۶۹۶ داوطلب برگزار خواهد شد.

حسین توکلی – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور صبح روز جمعه ۱۵ تیر با ۴۲۷ هزار و ۶۹۶ داوطلب در ۱۳۹ شهرستان و ۲۳۴ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: از ۴۲۷ هزار و ۶۹۶ داوطلب، تعداد ۲۶۸ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۱۵۹ هزار و ۳۷۴ نفر مرد هستند.

توکلی یادآور شد: کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۱۲ تیرماه ۹۷ برای مشاهده و پرینت آن بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اطلاعیه سازمان سنجش درباره پرینت کارت و برگزاری آزمون استخدامی از بعدازظهر امروز پنجم تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

خبر 14 خرداد 97: آیا شرایط استخدام در آموزش و پرورش تغییر خواهد کرد؟ (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: اجرای آیین‌نامه سلامت روانی معلمان، شرایط استخدام در آموزش و پرورش را استاندارد می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 12 خرداد 97: مجوز جذب 25 هزار نیرو در آموزش و پرورش برای امسال صادر شد (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت: صدور ۲۵ هزار مجوز جذب نیرو را برای امسال تایید کردیم و انجام شده است و از دانشگاه فرهنگیان هم تمام قد حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: با پدیده مازاد نیرو در یک منطقه و کمبود در منطقه دیگر در آموزش و پرورش روبروییم. ساماندهی نیرو در برنامه ششم مورد تاکید است و باید روی شیوه های تامین و اصلاح ساختار کار کنیم. روی خصوصی سازی به هیچ وجه تاکید نداریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 29 اردیبهشت 97: اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت‌نام در پنجمين آزمون‌ استخدامی متمركزدستگاه های اجرايي كشور سال 97

پيرو اطلاعيه اصلاحي مورخ 97/02/23 بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان مي‌رساند، با توجه به درخواست برخي از دستگاه های اجرایی، اصلاحات جديد ذيل (سري دوم) در دفترچه راهنماي ثبت نام صورت گرفته است. بنابراين كليه متقاضيان، ضرورت دارد هنگام ثبت‌نام به اين نكات توجه نمايند. همچنين داوطلباني كه قبلاً ثبت‌نام نموده‌اند با عنايت به توضيحات ذيل در صورت علاقه‌مندي با مراجعه به قسمت ويرايش، نسبت به ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي خود حداكثر تا پايان روز دوشنبه 97/02/31 اقدام نمايند.

جهت مشاهده اصلاحیه های دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

اطلاعیه آموزش و پرورش (مرکزی) در خصوص عبارت “ویژه آموزش و پرورش” در دفترچه راهنمای آزمون استخدام دستگاه های اجرایی

بدینوسیله به اطلاع داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قید عبارت “ویژه آموزش و پرورش” که در ادامه محل خدمت آمده است هیچگونه محدودیتی برای ثبت نام هیچ یک از داوطلبان ایجاد نمی کند و موضوع برای تفکیک محل خدمت در مقایسه با سایر دستگاه ها می باشد.

* لذا با توجه به سهمیه و فرصتی که برای داوطلبان در استان فراهم شده است توضیه می شود که علاقه مندان به امر تعلیم و تربیت ضمن ثبت نام با آمادگی لازم در آزمون (97/04/15) شرکت نمایند.

استخدام دستگاه های اجرایی و وزارت آموزش و پرورش

به حول و قوه الهی در اجرای ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۶ ) دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی منضم به بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ سازمان اداری و استخدامی کشور (معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سابق) و به منظور تامین سرمایه انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، (معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سابق) و به منظور تامین سرمایه انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و تخصصی برای استخدام در پنجمین امتحان مشترک فراگیر به شرح زیر اعلام میگردد

شرايط عمومي داوطلبان

1 – داشتن تابعیت ایران

2 – اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکي از ادیان شناخته شده در قانون اساسي جمهوری اسلامي ایران

3 – التزام به قانون اساسي جمهوری اسلامي ایران

4 – انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانوني برای مردان

5 – داشتن سلامت جسماني و رواني و توانایي برای انجام کاری که استخدام مي شوند.

6 – عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

7 – نداشتن سابقه محکومیت جزایي موثر

8 – عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایي توسط آراء مراجع قضایي و ذی صلاح

9 – به استناد قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، داوطلبان استخدام نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایي باشند.

10 – به استناد ماده 94 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازماني، کارکناني که تصدی یکي از پست های سازماني در هر یک از دستگاه های اجرایي را به صورت رسمي یا پیماني دارا مي باشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر، در زمان معرفي به گزینش برای سیر مراحل استخدام، نباید جزو مستخدمین رسمي یا پیماني سایر دستگاه های اجرایي باشند.

11 – داشتن حداکثر سي سال (30) برای مدارک فوق دیپلم، حداکثر سي و پنج (35) سال برای مدارک تحصیلي لیسانس، حداکثر چهل (40) سال برای مدرک تحصیلي فوق لیسانس و حداکثر چهل و پنج (45) سال برای مدارک دکتری.

تبصره: بر اساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان مصوب مجلس شورای اسلامي موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی ربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

– جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه اختیاری در جبهه از شرط حداکثر سن مقرر معاف مي باشند

– افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان 5 سال

– رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور داوطلبانه در جبهه

– میزان مدت خدمت ضرورت

– داوطلباني که به صورت غیر رسمي و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتي، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها

شرکتهای بیمه های دولتي، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتي که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملي و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده مي کنند، نهادهای انقلاب اسلامي و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیر رسمي آنها.

تذكر 1: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهي فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت، زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر (97/4/15) مي باشد. ملاک فراغت از تحصیل، تاریخ مندرج در گواهینامه موقت یا دانشنامه مي باشد و ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام (97/2/23) ميباشد .

تذكر 2: بر اساس ماده (43) قانون مدیریت خدمات کشوری به دستگاه های اجرایي اجازه داده شده است تا در صورتي که در قوانین و مقررات قبلي مورد عمل خود، شرایطي علاوه بر شرایط فوق الذکر را داشته باشند به عنوان شرایط اختصاصي خود اعلام نمایند.تذکرات و شرایط اختصاصي هر یک از دستگاه های اجرایي در بخش مربوط به آن دستگاه ذکر شده است.

توجه: مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.


جدول اختصاصی 31 استان استخدام آموزش و پرورش
ردیف لینک آموزش و پرورش استان  لینک مشاهده پورتال استانی ردیف لینک آموزش و پرورش استان  لینک مشاهده پورتال استانی
1 استخدام آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مشاهده ea.medu.ir 17 استخدام آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مشاهده sb.medu.ir
2 استخدام آموزش و پرورش آذربایجان غربی مشاهده wa.medu.ir 18 استخدام آموزش و پرورش فارس مشاهده fars.medu.ir
3 استخدام آموزش و پرورش اردبیل مشاهده arta.medu.ir 19 استخدام آموزش و پرورش قزوین مشاهده caspian.medu.ir
4 استخدام آموزش و پرورش اصفهان مشاهده isf.medu.ir 20 استخدام آموزش و پرورش قم مشاهده qom.medu.ir
5 استخدام آموزش و پرورش البرز مشاهده alborz.medu.ir 21 استخدام آموزش و پرورش کردستان مشاهده kurd.medu.ir
6 استخدام آموزش و پرورش ایلام مشاهده ilam.medu.ir 22 استخدام آموزش و پرورش کرمان مشاهده kerman.medu.ir
7 استخدام آموزش و پرورش بوشهر مشاهده bushehr.medu.ir 23 استخدام آموزش و پرورش کرمانشاه مشاهده kermanshah.medu.ir
8 استخدام آموزش و پرورش شهر تهران مشاهده Tehran.medu.ir 24 استخدام آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مشاهده kb.medu.ir
9 استخدام آموزش و پرورش شهرستان های تهران مشاهده Teo.medu.ir 25 استخدام آموزش و پرورش گلستان مشاهده golestan.medu.ir
10 استخدام آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری مشاهده chb.medu.ir 26 استخدام آموزش و پرورش گیلان مشاهده guilan.medu.ir
11 استخدام آموزش و پرورش خراسان جنوبی مشاهده skh.medu.ir 27 استخدام آموزش و پرورش لرستان مشاهده lorestan.medu.ir
12 استخدام آموزش و پرورش خراسان رضوی مشاهده razavi.medu.ir 28 استخدام آموزش و پرورش مازندران مشاهده mazand.medu.ir
13 استخدام آموزش و پرورش خراسان شمالی مشاهده khn.medu.ir 29 استخدام آموزش و پرورش مرکزی مشاهده markazi.medu.ir
14 استخدام آموزش و پرورش خوزستان مشاهده khouz.medu.ir 30 استخدام آموزش و پرورش هرمزگان مشاهده hormozgan.medu.ir
15 استخدام آموزش و پرورش زنجان مشاهده zanjan.medu.ir 31 استخدام آموزش و پرورش همدان مشاهده hamedan.medu.ir
16 استخدام آموزش و پرورش سمنان مشاهده semnan.medu.ir 32 استخدام آموزش و پرورش یزد مشاهده yazd.medu.ir
جهت مشاهده اطلاعیه های استانی استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
لینک های مفید و مرتبط
شرایط آزمون استخدامی زمان آزمون استخدامی کارت آزمون استخدامی نتایج آزمون استخدامی
اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش
دانلود بسته ویژه اصل سوالات آزمون های استخدامی آموزش و پرورش معرفی کتاب های استخدامی ایران استخدام
برای قبولی در آزمون استخدام آموزش و پرورش چه بخوانیم؟  نمونه کارنامه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش
تجربیات کارجویان از گزینش و مصاحبه آزمون های استخدامی راهنمای قبولی در مصاحبه های استخدامی
جهت مشاهده صفحه آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی کشور اینجا کلیک نمایید
جهت اطلاع از آخرین اخبار آزمون های استخدامی عضو کانال تلگرامی ایران استخدام شویداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : زبان هرمزگان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:06

  کد دیدگاه : 1873817

  به همه استانی های عزیزم که میگن سایت باز نمیشه البته این فقط مال خواهران هست
  ادبیات-تربیت بدنی_کامپیوتر پنجشنبه ۲۵مرداد
  معارف-شیمی-زیست-نقشه کشی-گرافیک_کودکیاری شنبه ۲۷مرداد
  علوم اجتماعی و زبان یکشنبه ۲۸مرداد
  جغرافیا-فیزیک_تاریخ-علوم تجربی-طراحی دوخت دوشنبه ۲۹مرداد
  عربی-ریاضی-هنر سشنبه ۳۰مرداد
  آقایون هم سشنبه ۳۰ مرداد عربی و ریاضی و الکتروتکنیک و االکترونیک و هنر دارن
  التماس دعا

  پاسخ دهید
 • نویسنده : منم من

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:45

  کد دیدگاه : 1873766

  سلام بچه ها ممنون میشم اگه کسی میدونه کمک کنه.
  میخواستم بپرسم کسانی که در مصاحبه قبول میشن دوباره میرن معاینه پزشکی؟ چیا چک میشه؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ارشیا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:34

  کد دیدگاه : 1873745

  سلام. دوستان کسی برا تربیت بدنی درمیان (استان خراسان جنوبی) شرکت نکرده؟
  نمیدونید حد نصابش چند بوده؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سارا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:30

  کد دیدگاه : 1873734

  سلام بچه ها من پردیس قبول شدم امروز به دوستم زنگ زدن شنبه بره مصاحبه اما من هنوز خبری نیست،یعنی من رد شدم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مریم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:24

  کد دیدگاه : 1873722

  سلام. دوستان شماره سازمان امور استخدامی یا دستگاه استخدام کننده رو کسی میدونه زنگ بزنم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : کارمند پنج (شریف زاده)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:19

  کد دیدگاه : 1873711

  خبر 23 مرداد 97: اطلاعیه بررسی مدارک و مستندات پذیرفته شدگان آزمون استخدام آموزش و پرورش البرز (منبع: سایت آموزش و پرورش البرز)
  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل: داوطلبانی که در ردیف معرفی شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش سهمیه استان البرز قرار گرفته اند، برای تشکیل پرونده و بررسی مدارک و مستندات برابر جدول زمانبندی و با در دست داشتن مدارک از 97/05/15 لغایت 97/05/30 به آدرس: کرج – رجایی شهر – بلوار شهید موذن-کانون فرهنگی تربیتی شهید فهمیده مراجعه نمایند.
  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : دبیری زبان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:05

  کد دیدگاه : 1873678

  سلام دوستان زبانی.میشه یکی از بچه های دبیری زبان که مصاحبه رفته تجربیاتش رو بگه؟خواهش میکنم توضیح بدین.من هیچی نمیدونم.به چه زبانیه و تخصصیا چی میپرسن……لطفا

  پاسخ دهید
 • نویسنده : یه مورد خاص (کم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:53

  کد دیدگاه : 1873656

  من برای یه جای دو ظرفیتی ثبت نام کردمه
  نفر اول ۶۵ ،نفر دوم ۶۳ ،نفر سوم ۵۸
  بعد دوستام که نمراتشون ۵۷ ،۵۵،۴۹ بود رد شدن،
  اما دیروز که برای مصاحبه رفته بودیم یه نفر رو دیدم که با نمر۴۲ قبول شده بود😩البته سهمیه ۵ درصدی داشت!
  همچین چیزی چطور ممکنه ؟کسی از نحوی اعمال سهمیه پنج درصدی اطلاع داره؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : کارمند پنج (شریف زاده)

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:46

  کد دیدگاه : 1873635

  خبر 23 مرداد 97: اطلاعیه مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدام آموزش و پرورش هرمزگان (منبع: سایت پردیس شهید بهشتی هرمزگان)
  ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ مصاحبه استخدامی مستخدمین پیمانی آموزش و پرورش سال 1397 از تاریخ 97/5/25 در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان هرمزگان برگزار می گردد.
  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...