دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

اطلاعات بیشتر

آزمون استخدام وزارت آموزش و پرورش


خبر 30 مهر 97: استخدام جدید آموزش و پرورش در دی یا بهمن سال 97 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی جدید نیز گفت: باید مجوز لازم را دریافت کنیم که در صورت تحقق، دی یا بهمن ماه اطلاع رسانی می‌شود و تعداد آن به میزان خروجی نیرو در سال 97 بستگی دارد.

جهت دانلود  اصل و عین نمونه سوالات آزمونهای استخدامی برگزار شده توسط سنجش اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود بسته ویژه نمونه سوالات آزمونهای استخدامی سالهای گذشته اینجا کلیک نمایید (به همراه سوالات 97)
جهت سفارش پستی کتاب 500 صفحه ای سوالات استخدامی برگزار شده توسط سنجش اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود نمونه سوالات تخصصی و عمومی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

خبر 25 مهر 97: اطلاعیه پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی آموزش و پرورش سال 97 (منبع دانشگاه فرهنگیان)

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی آموزش و پرورش در سال 97 به اطلاع می رسانیم،از آنجا که اسامی پذیرفته شدگان نهایی، تاکنون توسط مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به این دانشگاه ارسال نشده است؛ ذینفعان برای اطلاع از محل آموزش خود،می بایست از تاریخ 1397/08/05 با مراجعه به پرتال معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان از استان محل آموزش خود مطلع شوند.

شایان ذکر است رعایت زمانبندی فوق، مشروط به اعلام اسامی مشمولین تا پایان مهر 1397 است.

همچنین اطلاعات تکمیلی در خصوص زمان شروع دوره، محل برگزاری کلاس ها و … متعاقباً اعلام خواهد شد.

خبر 7 مهر 97: آیا آزمون استخدامی سال 97 آموزش و پرورش مرحله تکمیل ظرفیت خواهد داشت؟ (منبع: خبرگزاری ایرنا)

حسین خنیفر روز شنبه در مراسم رسمی استقبال از نودانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان همزمان در 98 پردیس و مرکز سراسر کشور افزود: در سال 1397 در سطح کارشناسی پیوسته 18 هزار و 705 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 10 هزار و 982 نفر در دوره ابتدایی هستند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: از 25 هزار نفر ظرفیتی که امسال ردیف جذب آنها اخذ شد، 4 هزار و 200 ظرفیت خالی وجود دارد که در صورت موافقت سازمان سنجش آموزش کشور می توانیم از قبولی های کنکور جذب نماییم و اکنون منتظر تصمیم نهایی سازمان سنجش هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)

خبر 3 مهر 97: اطلاعیه دانشگاه فرهنگیان برای پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش (منبع: سایت دانشگاه فرهنگیان)

به اطلاع پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون سال 1397 استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش می رساند،  بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت آموزش و پرورش در جلسه مورخ 30/03/1397، پذیرفته شدگان نهایی پس از بررسی صلاحیت های عمومی (گزینش) و انجام آزمایشات پزشکی، حداکثر تا 25/07/1397 برای شرکت در دوره مهارت آموزی به دانشگاه فرهنگیان معرفی خواهند شد.

ذینعان می توانند اطلاعات مربوط به زمانبندی، مکان و جزییات برگزاری دوره مهارت آموزی را از مورخ 25/07/1397 از طریق پرتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان به آدرس te.cfu.ac.ir/moavenatamozshi دریافت نمایند.

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)

فراخوان استخدام جدید آموزش و پرورش در دی 97 (منبع: خبرگزاری فارس)

وزیر آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید، برنامه‌های این وزارتخانه را تشریح کرد و از فراخوان استخدام جدید در دی ماه خبر داد و گفت: برای استخدام جدید مذاکره‌ای را آغاز کردیم که البته زمان‌بر است و درباره تعداد مجوز درخواستی هم نمی‌توانم چیزی بگویم اما احتمالا فراخوان برای دی ماه اعلام خواهد شد.

جهت دانلود  اصل و عین نمونه سوالات آزمونهای استخدامی برگزار شده توسط سنجش اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود بسته ویژه نمونه سوالات آزمونهای استخدامی سالهای گذشته اینجا کلیک نمایید (به همراه سوالات 95)
جهت سفارش پستی کتاب ۵۰۰ صفحه ای سوالات استخدامی برگزار شده توسط سنجش اینجا کلیک نمایید
جهت دانلود نمونه سوالات تخصصی و عمومی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

خبر 30 شهریور 97: اعلام شرایط ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش را شرح داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اطلاعیه های استانی انجام سایر مراحل آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 97: (آخرین اطلاعیه ها تا بدین لحظه)

به منظور انجام خدمات رسانی مطلوب، بدین طریق ایران استخدام اطلاعیه های انجام سایر مراحل استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال 97 را به تفکیک هر استان اطلاع رسانی می نماید.
هرچند که تلاش ما در این مجموعه بر پوشش کامل و دقیق تمامی اخبار مرتبط با استخدامی آموزش و پرورش است، اما نیاز است که شما کاربران گرامی نیز با بررسی و پیگیری اخبار مربوطه از پرتال های استانی خود پیگیر اخبار احتمالی دیگر نیز باشید.
نام استان:  آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، شهرستان های تهران، البرز، زنجان، سمنان، خراسان شمالی، خوزستان، مرکزی، ایلام، بوشهر، قزوین، سیستان و بلوچستان، گلستان، فارس، مازندران، لرستان، اردبیل، کرمانشاه، کردستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، یزد

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده اطلاعیه های استانی اینجا کلیک نمایید

در صورت انتشار اطلاعیه های جدید، اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

خبر 26 شهریور 97: نتایج مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

 ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ هم اکنون نتایج یک برابر ظرفیت آزمون استخدام آموزش و پرورش اعلام شد.

اطلاعيه وزارت آموزش و پرورش درخصوص اعلام نتايج نهايي پذيرفته شدگان وزارت مذكور در پنجمين آزمون استخدامي متمركز دستگاه هاي اجرايي كشور سال 1397 براي سير ساير مراحل استخدام پيماني

باعنايت به برگزاري آزمون استخدام پيماني سال 1397 وزارت آموزش و پرورش (موضوع مجوز شماره 1667207 مورخ 96/11/10 سازمان اداري و استخدامي كشور) درخصوص نتايج يك برابر ظرفيت آزمون مزبور اعلام مي دارد؛ پذيرفته شدگان مكلفند به منظور طي ساير مراحل قبل از استخدام (بررسي صلاحيت هاي عمومي (گزينش)، گواهي عدم سوءپيشينه، آزمايشات و معاينات پزشكي، تشكيل پرونده استخدامي و آمادگي جهت شركت در دوره مهارت آموزي) به شرح ذيل اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه درخصوص نتايج نهايي آزمون سوالاتي دارند، مي توانند ازطريق بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به  اقدام نمايند.

1- قبول شدگان يك برابر ظرفيت جهت پيگيري امور مربوط به استخدام خود به ادارات امور اداري اداره كل آموزش و پرورش استان مراجعه و راهنمايي لازم را دريافت نمايند.

2- پذيرفته شدگان قبل از مراجعه به هسته گزينش اداره كل آموزش و پرورش استان محل استخدام سهميه خدمتي اقدامات ذيل را به عمل آورند.

درصورت عدم تحويل فرم اطلاعات فردي و مدارك درخواست شده درمرحله مصاحبه استخدامي ضرورت دارد پس از چاپ فرم اطلاعات فردي از سايت دبيرخانه هيأت مركزي گزينش ، نسبت به تكميل دقيق فرم و الصاق يك قطعه عكس به آن اقدام و به همراه تصويركليه صفحات شناسنامه و كارت ملي (حداكثر به مدت 48 ساعت از تاريخ انتشار اسامي)، به وسيله پست پيشتاز به آدرس هسته هاي گزينش استان محل خدمت خود، ارسال و يا به صورت حضوري تحويل نمايند. لازم مي باشد درتكميل فرم اطلاعات فردي دقت كافي معمول گردد. بديهي است مسئوليت هرگونه نقص و نارسايي درتكميل فرم به عهده فرد خواهد بود.

– عدم تكميل فرم مربوط و يا عدم ارسال به موقع آن به هسته گزينش استان محل خدمت، به منزله انصراف از استخدام تلقي مي گردد.

3- معاينات پزشكي (تكميلي) آزمايشات پاراكلينيكي و تشكيل پرونده استخدامي افراد واجد شرايط معرفي شده به اداره كل آموزش و پرورش استان محل خدمت همزمان با بررسي صلاحيت هاي عمومي صورت مي پذيرد. براين اساس داوطلب واجد شرايط پس از انتشار اسامي در سايت سازمان سنجش آموزش كشور ضمن حضور در امور اداري ادارات كل آموزش و پرورش استان سهميه خدمتي، نسبت به اخذ معرفي نامه جهت گواهي عدم سوءپيشينه و… به منظور تشكيل پرونده استخدامي با رعايت ساير قوانين و مقررات مربوط در زمان مقرر اقدام نمايند.

توضيح: چنانچه به هر دليلي صلاحيت عمومي فرد پذيرفته شده مورد تأييد قرار نگيرد انجام معاينات پزشكي و سوءپيشينه هيچگونه حقي براي استخدام فرد پذيرفته شده ايجاد نخواهد كرد.

4- درصورت تأييد صلاحيت هاي عمومي، انجام آزمايشات، معاينات پزشكي و … پذيرفته شدگان نهايي مكلفند به منظور شركت در دوره يكساله مهارت آموزي به اطلاعيه اي كه به همين منظور حداقل يك ماه پس از انتشار اسامي، در پورتال وزارت آموزش و پرورش به نشاني: www.medu.ir درج خواهد شد، مراجعه نمايند.

5- براساس برنامه ريزي هاي انجام گرفته و زمان بعدي پيش بيني شده، مقرر است دوره يكساله مهارت آموزي پذيرفته شدگان آزمون مزبور يك هفته پس از اعلام نتايج بررسي صلاحيت هاي عمومي (گزينش) آغاز گردد. لذا شايسته است داوطلبان پذيرفته شده آمادگي هاي لازم جهت ثبت نام و حضور در دوره ياد شده را معمول نمايند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید

دانلود جزوه راهنمای مصاحبه تخصصی – روانشناسی ایران استخدام:

گروه کارشناسی ایران استخدام در جهت حمایت از کاربران گرامی خود و با هدف کسب آمادگی هرچه بیشتر جهت حضور در جلسه مصاحبه تخصصی (روانشناسی- روانشناختی) اقدام به تهیه و انتشار فایل جامع جزوه آمادگی در مصاحبه تخصصی و روانشناسی به صورت “کاملاً رایگان” نموده است.

امیدوار هستیم که مطالعه ی جزوه مصاحبه روانشناختی ایران استخدام بتواند در افزایش اطلاعات و بهبود عملکرد شما مفید واقع شود.

جهت دانلود جزوه آمادگی در مصاحبه اینجا کلیک نمایید

خبر 19 شهریور 97: ضرورت جذب بیش از 27 هزار نفر نیروی انسانی جدید در دوره متوسطه آموزش و پرورش

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۷ هزار و ۱۵۰ نفر نیروی انسانی جدید در حوزه آموزش متوسطه نظری لازم داریم.

سلطانیان با بیان اینکه با استقرار پایه دوازدهم، تعداد دانش‌آموزان دوره متوسطه نظری و تعداد کلاس‌ها نیز اضافه خواهد شد، افزود: 27 هزار و 150 نفر نیروی انسانی جدید در حوزه آموزش متوسطه نظری لازم داریم و باید برنامه کیفیت‌بخشی بسیار مهمی را برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم اجرا کنیم.

وی اظهار کرد: در سال‌تحصیلی آینده، تمرکز فعالیت‌ها در دوره متوسطه نظری بر روی پایه دوازدهم خواهد بود و آموزش دبیران نیز به‌زودی آغاز می‌شود و کتاب‌های جدید‌التألیف نیر در سامانه بارگذاری شده و دانش‌آموزان و معلمان می‌توانند این کتاب‌ها را دریافت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 25 تیر 97: صدور مجوز جذب 25 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- بطحایی: در سال جاری علاوه بر حدود ١٨ هزار نیرویی که با استفاده از ظرفیت موجود آموزش می‌بینند و وارد نظام آموزشی می‌شوند، مجوز حدود ٢٥ هزار نیروی دیگر را نیز از سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدام گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 4 شهریور 97: اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام آموزش و پرورش در مهر 97 (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

نتايج نهايي پذيرفته شدگان آزمون استخدامي آموزش و پرورش، نيمه دوم مهر ماه اعلام می شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی خوش آینه معاون پژوهش، برنامه ريزي و منابع انساني اداره کل آموزش و پرورش استان با اعلام اين خبر گفت: پذيرفته شدگان از آبان ماه در دانشگاه فرهنگيان مهارت هاي معلمي را فرا مي گیرند.
در هفته های اخیری که گذشت مصاحبه حدود 420 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه ها که تحت عنوان ماده 28 در آزمون شرکت کرده اند برگزار شد.
از بین این افراد حدود 270 نفر پذیرفته خواهند شد که نتایج نهایی آزمون در نیمه دوم مهر ماه اعلام خواهد شد.
پذیرفته شدگان از آبان ماه به مدت 8 ماه در دانشگاه فرهنگیان پودمانی مهارت معملی را فرا خواهند گرفت. که این افراد برای یک سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان آمادگی لازم را داشته باشند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)

خبر 17 مرداد 97: اطلاعیه زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش (منبع : سایت آموزش و پرورش قزوین)

رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین گفت : تشکیل پرونده داوطلبانی که در آزمون استخدامی سال97 آموزش و پرورش نمره حدنصاب را کسب نموده اند از 13مرداد ماه آغاز گردیده و تا 22 مرداد ادامه دارد.
شکراوی رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین در گفتگو با کارشناس روابط عمومی ، اظهار داشت : 747نفر از داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی سال 97 توانستند نمره حدنصاب آزمون را کسب نمایند که این آمار شامل 408 خانم و 339 آقا می باشد.
وی ادامه داد : ظرفیت جذب نیرو در این آزمون 600 نفر برای استان قزوین تعیین گردیده که شامل 183هنرآموز ( 65خانم و 118 آقا ) ، 245دبیر ( 88خانم و 157 آقا) و 172 آموزگار (141خانم و 31 آقا ) می باشد.
رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد : تشکیل پرونده و انجام مصاحبه علمی داوطلبان حائز نمره حدنصاب آزمون در بازه ی زمانی 13مرداد تا 6شهریور صورت می پذیرد .
شکرآوی درخصوص مراحل جذب و گزینش نیروهای جدید آموزش و پرورش گفت : نمره آزمون کتبی تاثیر 70درصدی و نمره مصاحبه علمی تاثیر 30درصدی در قبولی داوطلبین دارد که مجموع این نمرات و گزینش داوطلبین ، وضعیت قبولی آنان را مشخص می نماید.
وی اظهارداشت : نتایج یک برابر ظرفیت در تاریخ 22 شهریورماه سال 97 اعلام می گردد و گزینش صلاحیت داوطلبان در بازه ی زمانی 25شهریور تا 25مهر انجام می پذیرد و در تاریخ 28مهرماه نتایج نهایی درخصوص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال97 مشخص میگردد.
رییس اداره امور اداری آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد : پذیرفته شدگان نهایی باید در دوره های یکساله مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان حضور می یابند که ثبت نام این دوره ها از 28 مهرماه تا 3 آبان ماه انجام می پذیرد و دوره های مهارت آموزی از 5 آبان ماه آغاز می گردد.

خبر 9 مرداد 97: اجرای طرح جذب نیرو در آموزش و پرورش با روش 2+2 (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش از مذاکره برای اجرای طرح جذب نیرو در آموزش و پرورش با روش «۲+۲» خبر داد.
اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌ و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس با اشاره به راهکارهای در نظر گرفته شده برای حل مشکل نیروی انسانی آموزش و پرورش در آینده، اظهار کرد: روش «دیپلم + ۴» امسال با اخذ مجوز جذب ۲۵ هزار نفر، اجرا می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 8 مرداد 97: جزئیات آمار پذیرفته شدگان و ظرفیت استخدامی وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نتایج پنجمین آزمون استخدامی در سایت سازمان‌ سنجش آموزش کشور اعلام شد.

پنجمین آزمون استخدامی صبح روز جمعه 15 تیرماه 97 با تعداد 427 هزار و 696 داوطلب که از این تعداد 268 هزار و 322 نفر زن و 159 هزار و 374 نفر مرد بودند،در 139 شهرستان و 234 حوزه امتحانی برگزار شد. داوطلبان برای اطلاع از نتایج خود باید شماره پرونده یا شماره داوطلبی داشته باشند.

جدول آمار ثبت نام و ظرفیت جذب و معرفی شدگان آموزش و پرورش در آزمون استخدامی

عنوان دستگاه اجرایی تعداد داوطلب حاضرین جلسه آزمون ظرفیت جذب تعداد معرفی شدگان
وزارت آموزش و پرورش 373 هزار و 964 نفر 325 هزار و 191 نفر 17 هزار و 368 نفر 25 هزار و 426 نفر

براساس این گزارش، با توجه به ظرفیت پذیرش یا جذب 18 هزار و 210 نفر در پنجمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور، تعداد 27 هزار و 440 نفر به عنوان معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت پذیرش برای شرکت در مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش معرفی شده‌اند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

خبر 8 مرداد 97: نتایج آزمون استخدام دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش اعلام شد

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ بدين وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلباني كه در پنجمين آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشوردر تاریخ 97/04/15 شرکت نموده‌اند می‌رساند که كارنامه نتايج داوطلبان در سايت سازمان‌سنجش آموزش كشور قرار گرفته است.

*لذا داوطلبان هریک از دستگاههای اجرایی اجرایی (شامل: وزارت آموزش و پرورش، سازمان دامپزشكي كشور، سازمان شيلات کشور، وزارت راه و شهرسازي، سازمان حفاظت محيط زيست، وزارت امور اقتصادي و دارايي، سازمان بيمه سلامت، سازمان ملي زمين و مسكن و سازمان اوقاف و امور خيريه) مي‌بايست با توجه به نتیجه مندرج درکارنامه و توضیحات ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.
*لازم به ذكر است كه براي كليه داوطلبان حاضر در جلسه حسب مورد براساس اولین انتخاب كارنامه آزمون صادر شده است و داوطلبان مقتضي است براساس موارد ذيل عمل نمايند.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید

اطلاعیه انجام ساير مراحل جذب و استخدام :

برای كليه داوطلبان حاضر در جلسه حسب مورد براساس اولين انتخاب كارنامه آزمون صادر شده است و داوطلبان مقتضي است براساس موارد ذيل عمل نمايند:

معرفی شدگان رشته های شغلی وزارت آموزش و پرورش:

موارد ذيل جهت اطلاع معرفي شدگان مرحله چند برابر ظرفيت اعلام مي گردد:

1- معرفي داوطلب برای انجام مصاحبه استخدامي به منزله قبولي فرد تلقي نمي گردد بلكه در گزينش نهايي با توجه به شغل محل انتخابي و براساس مجموع نمرات فضلي داوطلبان معرفي شده با وزن هفتاد درصد (70%) آزمون كتبي و سي درصد (30%) مصاحبه استخدامي به تعداد يک برابر ظرفيت (به ترتيب نمره فضلي) و ساير شرايط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون استخدام مذكور صورت خواهد گرفت.

2-معرفي شدگان در اين مرحله (چند برابر ظرفيت) موظفند با مراجعه به سامانه های استاني اداره كل آموزش و پرورش محل مورد تقاضا (به شرح جدول ذيل ) جهت اطلاع از زمان و مكان بررسي مدارك و مستندات، مصاحبه استخدامي و… خود مطلع گردند.

3-بديهي است عدم مراجعه معرفي شدگان جهت انجام مراحل مزبور در زمان مقرر به منزله انصراف بوده و داوطلب دراين خصوص حق اعتراض نخواهد داشت.

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

4-گذراندن دوره يكساله مهارت آموزی و موفقيت در آزمون جامع دوره مزبور، مطابق ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی دانشگاه مجری دوره برای پذيرفته شدگان نهايي دارای سهميه (ايثارگران، معلولين) و ساير داوطلبان، الزامي است. محل برگزاری دوره يكساله مهارت آموزی بعد از قبولي نهايي، توسط دانشگاه های مجری دوره مهارت آموزی اعلام خواهد شد.

5-مطابق شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه آزمون استخدامي مربوط بخشي از هزينه های برگزاری دوره يكساله مهارت آموزی (خدمات آموزشي و رفاهي) برعهده داوطلب خواهد بود.

6-داوطلبان معرفي شده برای مصاحبه استخدامي موظفند«فرم اطلاعات فردی»را از پرتال دبيرخانه هيات مركزی گزينش دريافت و نسبت به تكميل دقيق فرم و الصاق يک قطعه عكس به آن اقدام و به همراه دو قطعه عكس پرسنلي، تصوير كليه صفحات شناسنامه و كارت ملي، همزمان با تحويل ساير مدارك در زمان مصاحبه استخدامي، تحويل نماينده هسته گزينش نمايند.

7-چنانچه پذيرفته شدگان در طول برگزاری دوره يكساله مهارت آموزی از ادامه روند آن و اشتغال منصرف شوند؛ وزارت آموزش و پرورش به تشخيص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزينه آزمون، مصاحبه استخدامي و برگزاری دوره اقدام خواهد نمود.

8-دانشگاه مجری دوره يكساله مهارت آموزی مسئوليتي در قبال اسكان و تغذيه مهارت آموزان ندارد؛ در صورت تقاضای مهارت آموز و وجود امكانات، ارائه خدمات با اخذ هزينه مربوط امكان پذير خواهد بود.

9-رعايت كليه شرايط و ضوابط دفترچه راهنمای آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش در پنجمين آزمون متمركز دستگاه های اجرايي مندرج در سايت سازمان سنجش آموزش كشور و اطلاعيه های بعدی آن از سوی داوطلبان الزامي مي باشد.

دانلود اطلاعیه انجام مراحل مصاحبه و ساير مراحل گزينش

جهت سفارش پستی کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده جدول آدرس سایت ادارات کل آموزش و پرورش استانها به انتهای همین صفحه مراجعه نمایید

جهت مشاهده اخبار و اطلاعیه های زمان و مکان مصاحبه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید

خبر 14 خرداد 97: آیا شرایط استخدام در آموزش و پرورش تغییر خواهد کرد؟ (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: اجرای آیین‌نامه سلامت روانی معلمان، شرایط استخدام در آموزش و پرورش را استاندارد می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 12 خرداد 97: مجوز جذب 25 هزار نیرو در آموزش و پرورش برای امسال صادر شد (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت: صدور ۲۵ هزار مجوز جذب نیرو را برای امسال تایید کردیم و انجام شده است و از دانشگاه فرهنگیان هم تمام قد حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: با پدیده مازاد نیرو در یک منطقه و کمبود در منطقه دیگر در آموزش و پرورش روبروییم. ساماندهی نیرو در برنامه ششم مورد تاکید است و باید روی شیوه های تامین و اصلاح ساختار کار کنیم. روی خصوصی سازی به هیچ وجه تاکید نداریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


استخدام دستگاه های اجرایی و وزارت آموزش و پرورش

به حول و قوه الهی در اجرای ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۶ ) دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی منضم به بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ سازمان اداری و استخدامی کشور (معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سابق) و به منظور تامین سرمایه انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، (معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سابق) و به منظور تامین سرمایه انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و تخصصی برای استخدام در پنجمین امتحان مشترک فراگیر به شرح زیر اعلام میگردد

شرايط عمومي داوطلبان

1 – داشتن تابعیت ایران

2 – اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکي از ادیان شناخته شده در قانون اساسي جمهوری اسلامي ایران

3 – التزام به قانون اساسي جمهوری اسلامي ایران

4 – انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانوني برای مردان

5 – داشتن سلامت جسماني و رواني و توانایي برای انجام کاری که استخدام مي شوند.

6 – عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

7 – نداشتن سابقه محکومیت جزایي موثر

8 – عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایي توسط آراء مراجع قضایي و ذی صلاح

9 – به استناد قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، داوطلبان استخدام نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایي باشند.

10 – به استناد ماده 94 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازماني، کارکناني که تصدی یکي از پست های سازماني در هر یک از دستگاه های اجرایي را به صورت رسمي یا پیماني دارا مي باشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر، در زمان معرفي به گزینش برای سیر مراحل استخدام، نباید جزو مستخدمین رسمي یا پیماني سایر دستگاه های اجرایي باشند.

11 – داشتن حداکثر سي سال (30) برای مدارک فوق دیپلم، حداکثر سي و پنج (35) سال برای مدارک تحصیلي لیسانس، حداکثر چهل (40) سال برای مدرک تحصیلي فوق لیسانس و حداکثر چهل و پنج (45) سال برای مدارک دکتری.

تبصره: بر اساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان مصوب مجلس شورای اسلامي موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی ربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

– جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه اختیاری در جبهه از شرط حداکثر سن مقرر معاف مي باشند

– افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان 5 سال

– رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور داوطلبانه در جبهه

– میزان مدت خدمت ضرورت

– داوطلباني که به صورت غیر رسمي و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتي، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها

شرکتهای بیمه های دولتي، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتي که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملي و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده مي کنند، نهادهای انقلاب اسلامي و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیر رسمي آنها.

تذكر 1: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهي فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت، زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر (97/4/15) مي باشد. ملاک فراغت از تحصیل، تاریخ مندرج در گواهینامه موقت یا دانشنامه مي باشد و ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام (97/2/23) ميباشد .

تذكر 2: بر اساس ماده (43) قانون مدیریت خدمات کشوری به دستگاه های اجرایي اجازه داده شده است تا در صورتي که در قوانین و مقررات قبلي مورد عمل خود، شرایطي علاوه بر شرایط فوق الذکر را داشته باشند به عنوان شرایط اختصاصي خود اعلام نمایند.تذکرات و شرایط اختصاصي هر یک از دستگاه های اجرایي در بخش مربوط به آن دستگاه ذکر شده است.

توجه: مهلت ثبت نام پایان پذیرفته است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.


جدول اختصاصی 31 استان استخدام آموزش و پرورش
ردیف لینک آموزش و پرورش استان  لینک مشاهده ردیف لینک آموزش و پرورش استان  لینک مشاهده
1 استخدام آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مشاهده

ea.medu.ir

17 استخدام آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مشاهده

sb.medu.ir

2 استخدام آموزش و پرورش آذربایجان غربی مشاهده

wa.medu.ir

18 استخدام آموزش و پرورش فارس مشاهده

fars.medu.ir

3 استخدام آموزش و پرورش اردبیل مشاهده

arta.medu.ir

19 استخدام آموزش و پرورش قزوین مشاهده

caspian.medu.ir

4 استخدام آموزش و پرورش اصفهان مشاهده

isf.medu.ir

20 استخدام آموزش و پرورش قم مشاهده
5 استخدام آموزش و پرورش البرز مشاهده

alborz.medu.ir

21 استخدام آموزش و پرورش کردستان مشاهده

qom.medu.ir

6 استخدام آموزش و پرورش ایلام مشاهده

ilam.medu.ir

22 استخدام آموزش و پرورش کرمان مشاهده

kerman.medu.ir

7 استخدام آموزش و پرورش بوشهر مشاهده

bushehr.medu.ir

23 استخدام آموزش و پرورش کرمانشاه مشاهده

kermanshah.medu.ir

8 استخدام آموزش و پرورش شهر تهران مشاهده

Tehran.medu.ir

24 استخدام آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مشاهده

kb.medu.ir

9 استخدام آموزش و پرورش شهرستان های تهران مشاهده

Teo.medu.ir

25 استخدام آموزش و پرورش گلستان مشاهده

golestan.medu.ir

10 استخدام آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری مشاهده

chb.medu.ir

26 استخدام آموزش و پرورش گیلان مشاهده

guilan.medu.ir

11 استخدام آموزش و پرورش خراسان جنوبی مشاهده

skh.medu.ir

27 استخدام آموزش و پرورش لرستان مشاهده

lorestan.medu.ir

12 استخدام آموزش و پرورش خراسان رضوی مشاهده

razavi.medu.ir

28 استخدام آموزش و پرورش مازندران مشاهده

mazand.medu.ir

13 استخدام آموزش و پرورش خراسان شمالی مشاهده

khn.medu.ir

29 استخدام آموزش و پرورش مرکزی مشاهده

markazi.medu.ir

14 استخدام آموزش و پرورش خوزستان مشاهده

khouz.medu.ir

30 استخدام آموزش و پرورش هرمزگان مشاهده

hormozgan.medu.ir

15 استخدام آموزش و پرورش زنجان مشاهده

zanjan.medu.ir

31 استخدام آموزش و پرورش همدان مشاهده

hamedan.medu.ir

16 استخدام آموزش و پرورش سمنان مشاهده

semnan.medu.ir

32 استخدام آموزش و پرورش یزد مشاهده

yazd.medu.ir

جهت مشاهده اطلاعیه های استانی استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
لینک های مفید و مرتبط
شرایط آزمون استخدامی زمان آزمون استخدامی کارت آزمون استخدامی نتایج آزمون استخدامی
اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش
دانلود بسته ویژه اصل سوالات آزمون های استخدامی آموزش و پرورش معرفی کتاب های استخدامی ایران استخدام
برای قبولی در آزمون استخدام آموزش و پرورش چه بخوانیم؟  نمونه کارنامه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش
تجربیات کارجویان از گزینش و مصاحبه آزمون های استخدامی راهنمای قبولی در مصاحبه های استخدامی
جهت مشاهده صفحه آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی کشور اینجا کلیک نمایید
جهت اطلاع از آخرین اخبار آزمون های استخدامی عضو کانال تلگرامی ایران استخدام شویداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : 22

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:49

  کد دیدگاه : 1993170

  #کرمانشاه
  من زنگ زدم گقت چهارشنبه زنگ بزن
  تمام عمر ما دهه 60 یا تو انتظار گذشت (:dash2:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد امیری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:37

  کد دیدگاه : 1993143

  خبر 30 مهر 97: استخدام جدید آموزش و پرورش در دی یا بهمن سال 97

  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی جدید نیز گفت: باید مجوز لازم را دریافت کنیم که در صورت تحقق، دی یا بهمن ماه اطلاع رسانی می‌شود و تعداد آن به میزان خروجی نیرو در سال 97 بستگی دارد.

  جهت مشاهده ادامه خبر به بالای همین صفحه مراجعه نمایید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پریچه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:15

  کد دیدگاه : 1993088

  با سلام دوستان کسی می دونه که آیا ممکنه دانشگاه فرهنگیان محل زندگی فعلی بریم یا باید همون محل مورد تقاضای شغل باشه ….

  پاسخ دهید
 • نویسنده : دبیر معارف

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:10

  کد دیدگاه : 1993068

  سلام بچه های قزوین کجایید چیشد نتایج نیومد خبری نیست دیوونه شدیم باو چرا اهه اینا اینجورین یه زمان مشخص نمیگن به آدم (:vava:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : یاس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:09

  کد دیدگاه : 1993065

  دوستانی که میگن دوره واجب و ضروریههههه!!!خواهربنده آموزگارابتدایی ومدرسشون معلم ورزش ندارن بخاطرهمین هرروز یک ساعت به مدت دوهفته برای معلم ها بعدکلاساشون به اصطلاح دوره گذاشتن تابتونن زنگهای ورزشم خودشون اداره کنن اونم چی فقط بامعرفی دوتا کتاب که بخونن وتمام بدون آزمون!!!! اونوقت من و خیلی از دوستان دیگه که فوق لیسانس تربیت بدنی با کلی مقاله بایدبریم و یکسال مطالبی که خوندیمودوباره باکلی استرس و هزینه و … بخونیم واقعااااا انصافههه !!!خیالتون راحت میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وخیلی از مدارس دیگه هم شنیدم که دبیرریاضی داره هنر آموزش میده (:bomb:) (:negative:)

  پاسخ دهید
  • نویسنده : اموزگار

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:45

   کد دیدگاه : 1993158

   من پام پلاتین نمیتونم بدوم

   پاسخ دهید
  • نویسنده : سرگردان

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:54

   کد دیدگاه : 1993183

   آره واقعا جای تاسف داره .

   پاسخ دهید
 • نویسنده : طباطبایی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:03

  کد دیدگاه : 1993055

  دوستان استان سمنانی
  خبری نشد؟؟
  کسی از اداره نپرسیده که نتایج کی میاد؟؟

  🙂

  پاسخ دهید
 • نویسنده : فرشته

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:03

  کد دیدگاه : 1993051

  سلام.بچه های قزوین.من تماس گرفتم با قسمت امور استخدامی اداره کل.گفتن نتایج گزینش هفته بعد از طریق پیامک اعلام میشه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : حناااا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:36

   کد دیدگاه : 1993140

   وااای مرسی فرشته جون (:heart:)

   پاسخ دهید
 • نویسنده : راضی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:03

  کد دیدگاه : 1993049

  شاید براتون مسخره بیاد اما من برعکس شما ها اصلا منتظر جوابا نیستم (:cry:)
  همش میگم کاش دیرتر بیاد
  اخه روز اومدن جوابا روز جدایی از همسرمه
  من بخاطر شغل باید ازش فرسخ ها دور باشم (:cry:)
  غمگینم خیلی غمگین (:cry:)

  پاسخ دهید
  • نویسنده : گل افسرده پاییز

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:35

   کد دیدگاه : 1993139

   اخی روز جوابها روز جدایی منو همسرم هم هست بااین حال از خدا می خوام زود جوابهد بیاد تا زود دوره ها شروع بشه

   پاسخ دهید
  • نویسنده : آموزگار ابتدایی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:45

   کد دیدگاه : 1993156

   (:cry:)

   پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد رجبی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:48

   کد دیدگاه : 1993164

   برای من قضیه برعکس شماست

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...