جزئیات بیشتر در مورد خبر

جذب 500 نفر نیروی تربیت بدنی از طریق دانشگاه فرهنگیان در سال گذشته

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام معلم ورزش در آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدامی دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 9 اردیبهشت 98: ضرورت جذب 5 هزار معلم ورزش در کشور

مدیرکل دفتر تربیت‌ بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای پاسخ به نیاز ورزشی دانش آموزان، باید پنج هزار معلم تربیت بدنی جذب مدارس شود.

محمد جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون 38 هزار نفر نیرو در زمینه تربیت بدنی مدارس فعالیت دارند که 33 هزار نفر آنان معلم ورزش هستند.
وی افزود: کمبود نیروی تربیت بدنی در مدارس دوره ابتدایی، با توانمندسازی آموزگاران این دوره، جبران شده و این آموزگان با حضور در دوره های ضمن خدمت و ارتقای مهارت های تربیت بدنی ، مسائل را به دانش آموزان انتقال می دهند.
وی خاطرنشان کرد: تابستان گذشته برای آموزگاران دوره ابتدایی، دوره 40 ساعته ضمن خدمت با سرفصل های تربیت بدنی برگزار شد و مهارت آموزشی به این معلمان فراداده شد که تابستان امسال هم این برنامه تکرار خواهد شد.
جعفری افزود: رویکرد ما این است که 270 هزار آموزگار ابتدایی با مهارت های تربیت بدنی آشنا شوند که در مرحله نخست 70 هزار آموزگار و در مرحله دوم 140 هزار نفر زیر پوشش قرار گرفتند و تابستان هم مرحله سوم این طرح پیگیری می شود.
وی درباره جذب نیروی تربیت بدنی در مدارس اظهار داشت: جذب نیرو از طریق پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و یا برگزاری آزمون استخدامی انجام می شود که پارسال 600 نفر از طریق برگزاری آزمون و 500 نفر هم در دانشگاه فرهنگیان جذب شدند.
جعفری با اشاره به ایجاد 350 کانون تندرستی در کشور گفت: معلمان تربیت بدنی با تشخیص ناهنجاری در دانش آموزان، آنان را به کانون های تندرستی هدایت می کنند تا با انجام حرکات ورزشی و اصلاحی، نسبت به رفع مشکل اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: تمرکز ما در شناسایی و ارزیابی مشکلات ساختار قامتی، شناسایی ناهنجاری ها در پایه ششم ابتدایی است.
وی درباره مشکل چاقی دانش آموزان گفت: بر اساس برآوردهای ما با اقدامات انجام شده، مشکل چاقی دانش آموزان نسبت به گذشته، کمتر شده است.
جعفری درباره تامین تجهیزات ورزشی مدارس گفت: اوایل سال تحصیلی جاری، 300 میلیارد ریال برای تامین و خرید تجهیزات ورزشی مدارس استان ها هزینه شده است.
مدیرکل دفتر تربیت‌ بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: این تجهیزات در قالب کاروان تجهیزات ورزشی به مدارس ارسال شد و امسال هم اعتبار بیشتری در این خصوص هزینه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : رضا ح

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:01

  کد دیدگاه : 2358177

  با سلام.من لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه آزاد دارم.ایا از دانشگاه ازاد نیرو میگیره؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:38

  کد دیدگاه : 2276609

  حتما که نباید از دانشگاه فرهنگیان نیرو بگیرین این همه فارغ التحصیل تربیت بدنی داریم از دانشگاه های دیگه خوب استخدام کنیین منتظر چی هستین مسئول محترم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : امیر

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:48

   کد دیدگاه : 2348542

   یعنی فقط از دانشگاه فرهنگیان نیرو میگیرن؟؟؟؟

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...