• ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  • 0k نظر «نمایش»

علت تاخیر پرداخت حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان مشخص شد

علت تاخیر پرداخت حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان مشخص شد

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

پرداخت حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان با مصوب خرداد

 

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایرنا، روابط عمومی صندوق بازنشستگی علت تاخیر در پرداخت حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان را اعلام کرد.

روابط عمومی صندوق بازنشستگی اعلام کرد: حق اولاد و عائله‌مندی فروردین و اردیبهشت بازنشستگان به دلیل ثبت نشدن کامل اطلاعات آنها توسط دستگاه‌های اجرایی بوده است و در صورت دارا بودن شرایط استحقاق، با افزایش مصوب خردادماه پرداخت می‌شود.

روابط عمومی صندوق بازنشستگی به دنبال پیگیری های ایرنا تصریح کرد: از آنجا که اطلاعات مربوط به تعداد و مشخصات عائله و اولاد در اختیار دستگاه های اجرایی محل خدمت بازنشسته در زمان اشتغال آنها است و نظر به اینکه در فروردین ماه اطلاعات مربوط به طور کامل توسط دستگاه ها با توجه به محدودیت زمانی بارگذاری نشده، لذا در اردیبهشت ماه افزایش مصوب حق عائله و حق اولاد به اضافه معوقه افزایش فروردین ماه پرداخت شده است.

همچنین روابط عمومی صندوق بازنشستگی تاکید کرد: با توجه به اینکه در بارگذاری اطلاعات توسط دستگاه های اجرایی حق اولاد تعدادی از بازنشستگان به دلیل کامل نبودن مشخصات، ثبت نشده است، این افراد در صورت دارا بودن شرایط، حق اولاد و عائله مندی فروردین و اردیبهشت ماه را با افزایش مصوب در خردادماه دریافت خواهند کرد.

تعداد بازنشستگان و موظفین صندوق بازنشستگی کشوری حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شامل یک میلیون و ۷۲۰ هزار بازنشسته و حدود ۴۰۰ هزار موظف یا مستمری بگیر هستند.

براساس بند ۴ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، قانون جوانی و جمعیت و قانون بودجه ابلاغی سال ۱۴۰۳، حق عائله مندی تا سه فرزند یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان معادل ۲۳۱۴ امتیاز، حق عائله مندی سه فرزند و بالاتر یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان معادل ۳۷۷۰ امتیاز، حق اولاد اول و دوم ۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان معادل ۱۷۸۰ امتیاز، حق اولاد سوم و بالاتر یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان معادل ۲۳۱۴ امتیاز است.

به گزارش ایرنا، معاون امور فنی و بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری در نهم خرداد ماه جاری اعلام کرده بود : متولی دریافت اطلاعات شاغلان از دستگاه‌های اجرایی برای متناسب‌سازی حقوق، «سازمان اداری و استخدامی» است.

رضا فیضی نژاد تاکید کرد: این صندوق مجری قوانین و مقررات ابلاغی و مصوب بوده و اجرای متناسب سازی که در برنامه هفتم توسعه مدنظر است، منوط به ابلاغ قانون برنامه هفتم از سوی دولت و همچنین ابلاغ شیوه نامه و ساز و کار اجرایی از سوی سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه است؛ ضمن اینکه اگر نیازی به دریافت اطلاعات شاغلین دستگاه ها باشد، متولی این امر نیز سازمان اداری استخدامی است.

وی گفت: در اجرای بند الحاقی ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه، دولت مکلف شده تا افزایش حقوق بازنشستگان کشوری را به میزان ۹۰ درصد حقوق و مزایای مشمول برداشت کسور شاغلین مشابه و همتراز در سال ۱۴۰۳ اجرایی کند.

فیضی نژاد افزود: این افزایش از سال اول به میزان ۴۰درصد و در سال های دوم و سوم نیز هر کدام به میزان ۳۰ درصد خواهد بود تا در پایان برنامه هفتم، بازنشسته کشوری بتواند حقوقی به میزان ۹۰ درصد حقوق شاغل همتراز دریافت کند.

معاون امور فنی و بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: با وجود اینکه این موضوع از سوی صندوق بازنشستگی کشوری به طور کاملا شفاف اعلام شده بود، اما همچنان برخی دغدغه ها در این خصوص وجود دارد که باید تاکیدشود آیین نامه اجرایی این قانون توسط سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه و با همکاری دستگاه های اجرایی تهیه و تدوین می شود.

وی افزود: بنابراین چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات شاغلین از دستگاه های اجرایی باشد، حتما از طریق سازمان اداری و استخدامی به عنوان متولی تدوین آیین نامه اجرایی این بند الحاقی ماده ۲۹، هماهنگی های لازم به عمل خواهد آمد.

افزایش حقوق بازنشستگان

اخبار بازنشستگان

منبع: خبرگزاری ایرنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2868693
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد