جزئیات بیشتر در مورد خبر

نبود فضای ورزشی مستقل در مدارس استثنایی

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش اصفهان اینجا کلیک نمایید


خبر 6 خرداد 98: کمبود نیرو در مدارس استثنایی اصفهان

رییس اداره کل آموزش و پرورش استثنایی اصفهان گفت: مدارس استثنایی این استان با ۲ چالش مهم نبود فضای ورزشی مستقل و کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه است.

محسن الماسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر ۱۳۴ فضای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی در استان موجود است که مساحتی بیش از ۳۰۶ هزار مترمربع را شامل می شود.

وی اظهار داشت: در بحث فضای ورزشی متاسفانه هیچ سالن مستقلی برای دانش آموزان استثنایی استان وجود ندارد و این در حالی است که در استان های همجوار حدود ۲ سالن برای ورزش این دانش آموزان فراهم است.

رییس اداره کل آموزش و پرورش استثنایی اصفهان از خیرین مدرسه ساز درخواست کرد که برای احداث و ساخت سالن های ورزشی برای دانش آموزان استثنایی استان مشارکت کنند.

وی کمبود نیروی انسانی متخصص را دیگر مشکلات فرارو برشمرد و تصریح کرد: این مدارس نیازمند نیروها و مربی تخصصی در زمینه های خاص تحصیلی و تربیتی و در مجموع نیروهای توانبخشی است.

الماسی یادآور شد: امسال ۱۶۸ نفر از نیروهای این مجموعه بازنشسته می شوند و از سوی دیگر دستکم ۵۰ نفر از نیروها که خودشان دارای معلولیت هستند طبق قانون جامع حمایت از معلولان ساعت کاری آنها نصف می شود و بر این اساس ۵۳ نفر نیز از این طریق باید جبران نیرو شود.

وی ادامه داد: امسال به ۳۰ نفر نیز به دلیل افزایش نرخ دانش آموز و توسعه کلاس های درس نیاز است که تامین این تعداد نیز به کمبودهای یادشده اضافه می شود.

رییس آموزش و پرورش استثنایی اصفهان افزود: در این راستا از متولیان و مسوولان درخواست می شود که ردیف استخدامی ویژه ای برای جذب نیروهای توانبخشی در مدارس استثنایی ایجاد کنند.

الماسی، سرانه فضای آموزشی دانش آموزان استثنایی استان را دستکم ۳۷ مترمربع عنوان کرد و گفت: این در حالیست که سرانه استاندارد برای این دانش آموزان باید یکصد مترمربع باشد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون در استان اصفهان پنج هزار و ۶۲ دانش آموز در مدارس استثنایی و همچنین سه هزار و ۷۰۰ دانش آموز تلفیقی در مدارس عادی به تحصیل مشغول هستند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...