• ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
 • 1k نظر «نمایش»

گزینش استخدامی چیست؟

گزینش استخدامی چیست؟

 • بروزرسانی:
 • دیدگاه: ۴۵۶ (نمایش)
 • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

مرحله گزینش در استخدام های دولتی

انجام گزینش یکی از مراحل مورد نیاز جهت ورود نیروی انسانی به بدنه دستگاه های اجرایی است. بدین معنی که طبق قانون تمامی کارمندان سازمانهای دولتی جهت ورود به شغل دولتی حتماً می بایست گزینش شوند. گزینش شامل مراحل کلی مصاحبه عقیدتی و سیاسی و تحقیقات محلی است. گزینش جزء مراحل پایانی روند استخدامی سازمانهای دولتی محسوب میشود و ما در تیم آموزشی سایت ایران استخدام توضیحات جامع و کاملی را در خصوص گزینش و مسائل مهم آن آماده ارائه خدمت شما کاربران خوبمان کرده ایم. پس اگر مصمم به قبولی از این مرحله هستید به شما پیشنهاد میکنیم مباحث موجود در این مبحث را با دقت و به صورت کامل مطالعه نمایید.

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

مطالب مفید و مرتبط

پیش از آنکه بحث خود را در رابطه با گزینش شروع کنیم، جا دارد که شما را با دو مطلب مفید و مرتبط در رابطه با مصاحبه‌های گزینش آشنا نماییم. توصیه کارشناسان ایران استخدام به شما کاربران گرامی این است که پس از مطالعه مطالب موجود در این صفحه، نسبت به مطالعه این دو مطلب نیز اقدام نمایید.

 یادآوری میشویم که نوشته مذکور در کتاب منتشر شده ایران استخدام عیناً نقل شده است و دارای مالیکیت مادی و معنوی برای صاحب اثر آن می باشد، هرگونه کپی برداری از این مطلب منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.

نکته مهم: استفاده از این مطلب برای تمامی کارجویان گرامی بلامانع می باشد.

ضمنا اگر برایتان سوال پیش آمده است که در مرحله مصاحبه تخصصی و عمومی سازمانهای دولتی چه میپرسند و نحوه موفقیت در آن مرحله چیست، پیشنهاد میکنیم مطلبی مفید و مرتبط در این خصوص را از طریق لینک زیر مطالعه نمایید. این صفحه پاسخی به تمام سوالات شما عزیزان خواهد بود.

در مصاحبه های تخصصی و عمومی استخدامی چه می پرسند؟ (مطالعه کنید)

پیدایش گزینش

به صورت خلاصه وار نهاد گزینش کشور از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، در قالب هسته­ ها و هیأت­های گزینش‌ فعالیت خود را آغاز نمودند. به ­طور طبیعی یکی از مهم­ترین چالش­هایی که گزینش در ابتدای شکل گیری، با آن مواجه بود، امکان ورود افرادی با هویت­های سیاسی و ایدئولوژیک متعارض با ارزش­های انقلاب اسلامی به دستگاه­های اجرایی و نهادهای حساس کشور به شمار می­رفت. چرا که در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، گروه­ها و دسته­ های متعددی از قبیل گروه­های سلطنت­ طلب و بازمانده از رژیم گذشته و یا افرادی وابسته به گروه­ها و احزاب وابسته به ایدئولوژی­های لیبرالیستی یا مارکسیستی و یا التقاطی قصد نفوذ به دستگاه­های اجرایی کشور جهت ضربه زدن به انقلاب نوپای اسلامی را داشتند.

از این روی سیستم گزینش کشور با وجود کمبود امکانات و نیرو، خط مشی و سیاستی کاملاً سخت­گیرانه­ ای را پیش گرفت و‌ در بعضی از دستگاه‌های اجرایی کشور، گزینش صحیحی انجام نمی­شد. تا اینکه با نظر حضرت امام (ره) گزینش، تولدی دیگر یافت و وارد مرحله جدیدی شد و در تاریخ 1361/10/15 بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، طی فرمانی به ستاد پیگیری تخلفات قضائی و اداری، تمام هیأت‌هایی را که به نام گزینش در سراسر کشور تشکیل شده‌ بودند، منحل نمودند.
پس از این دستور و اصلاح ضعفهای موجود و با تصویب قانون گزینش، گزینش به شکل جدید شکل گرفت و تا به امروز مورد اجرا می باشد.

این یک مقدمه کوتاه و خلاصه شده از نحوه پیدایش گزینش و لزوم انجام آن می باشد، شما کاربران گرامی ایران استخدام در صورت نیاز و تمایش به مطالعه کامل آن میتونید فایل PDF زیر را مطالعه نمایید.

قانون گزینش کشور و آیین نامه اجرایی

مراحل استخدام در سازمان‌های دولتی

برای استخدام در سازمان های دولتی نیاز هست تا " 11 مرحله" را طی نمایید. در ادامه این مطلب کارشناسان ایران استخدام به تشریح جزئیات این مراحل پرداخته اند تا کارجویانی که در آستانه گزینش استخدامی هستند، بصورت کلی از مراحل آگاهی داشته باشند.

مراحل استخدام:
مرحله 1: شرکت در آزمون علمی استخدامی
مرحله 2: اعلام نتایج چند برابر و یا یک برابر آزمون علمی استخدامی
مرحله 3: تحویل مدارک معرفی شدگان مرحله آزمون علمی (با توحه به اطلاعیه سازمان مربوطه که پس از اعلام نتایج منتشر میشود)
مرحله 4: مصاحبه تخصصی و عمومی
مرحله 5: اعلام نتایج مصاحبه تخصصی و عمومی به میزان 1 برابر ظرفیت
مرحله 6: تحویل مدارک گزینش
مرحله 7: گزینش (شامل مصاحبه عقیدتی و سیاسی و تحقیقات محلی و گاهاً استعلام)
مرحله 8: اعلام نتایج گزینش
مرحه 9: معاینات پزشکی (بسته به اولویت سازمان ممکن است در مراحل قبل تر برگزار شود)
مرحله 10: دوره آموزشی (ضمن خدمت و یا قبل از شروع به کار رسمی به عنوان کار آموز)
مرحله 11: شروع به کار

مراحل گزینش بصورت خلاصه وار
در سلسله مباحثی که پیش تر در خصوص 11 گام مورد نیاز جهت استخدام دستگاه های دولتی و نیمه دولتی در سایت ایران استخدام برشمردیم مرحله هفتم مربوط به گزینش است. که به صورت کلی و خلاصه وارد شامل مراحل زیر می باشد:
دعوت به هسته گزینش و تحویل مدارک و تکمیل فرم اطلاعات فردی
انجام مصاحبه عقیدتی و سیاسی
انجام تحقیقات محلی
اعلام نتایج گزینش

 دعوت به هسته گزینش و تحویل مدارک و تکمیل فرم اطلاعات فردی

پس از موفقیت و پذیرش فرد در مرحله مصاحبه علمی ضمن اعلام مراتب به داوطلب، فرد می بایست جهت انجام سایر مراحل به سازمان مربوطه مراجعه نماید تا جهت انجام مرحله گزینش به واحدهای زیربط معرفی گردد.

معرفی نامه به گزینش: معرفی نامه ای جهت تایید صلاحیت داوطلب و عنوان هسته گزینش به داوطلب ارئه میگردد، و داوطلب میبایست ضمن مراجعه حضوری به محل گزینش مدارک مورد نیاز و فرم اطلاعات فردی را تحویل نماید.

برخی از مدارک مورد نیاز:

 • اصل شناسنامه
 • اصل کارت ملی
 • اصل کارت پایان خدمت (ویژه آقایان)
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی
 • چهار قطعه عکس 3*4
 • یک قطعه عکس 6*4
 • سایر مدارک اعم از گواهی ، لوح سپاس و...

تذکر: داوطلبین محترم حتماً می بایست حتی المقدور اصل کلیه مدارک ذکر شده را در هنگام حضور در هسته گزینش به همراه داشته باشند.

دانلود نمونه فرم

نکات مربوط جهت تکمیل فرم اطلاعات فردی به شرح زیر است:

ابتدا می بایست فرم اطلاعات فردی که در صفحات بعدی ارائه گردیده بصورت پشت و رو چاپ شود بصورتی که صفحه دوم بـه لحاض ابتدا و انتهای فرم در خلاف جهت صفحه اول قرار گیرد و در تکمیل فرم اطلاعات فردی نکات زیر می بایست رعایت گردد:

فرم می بایست با کمال صداقت تکمیل گردیده و از وارد کردن اطلاعات کذب و خلاف واقع پرهیز گردد چرا که در غیر اینصورت پیامدهای قانونی خود را برای داوطلب گزینش دارا می باشد.

در تکمیل فرم تمام موارد خواسته شده بدرستی تکمیل گردد و در صورت عدم وجـود اطلاعات خواسـته شـده محل مقرر خالی نمانده و به عدم وجود سوابقی در آن خصوص اشاره گردد.

در قسمت تلفن رابط حتی المقدور می بایست تلفن همراه همسر داوطلب قید گردد.

داوطلب می بایست به تمام مشاغل خود اعم از قبلی و فعلی که در ارگانهای دولتی و یـا خصوصی داشته است بصورت کامل اشاره نماید.

داوطلب حتی المقدور می بایست سوابق تحصیلی خود را بصورت کامل ذکر نماید در غیـر اینصـورت اشـاره بـه آخرین وضعیت و مدرک تحصیلی کفایت مینماید.

چنانچه داوطلبی دارای سابقه طلاق می باشد می بایست در قسمت مربوطه گزینه متارکه را علامت زده و همچنین مشخصات همسر قبلی ودر صورت ازدواج مجدد همسرفعلی خود را در فرم مربوطه درج نماید.

چنانچه داوطلبی قبلاً سابقه گزینش در دستگاهی را دارد می بایسـت ضمن اشاره بـه نتیجه حاصله نـام دستگاه مربوطه را نیز قید نماید.

در قسمت اطلاعات معرفین می بایست از اشخاصی انتخاب گردند که ارتباط آنها شامل محل تحصیل ، کار و یا زندگی باشد و حتی المقدور از درج نام و مشخصات بستگان خوداری گردد و در اینصورت نـوع وابستگی می بایست در فرم ذکر گردد.

محل سکونت باید بصورت کامل قید گردد و داوطلب می بایست حتما آدرس و یا کدپستی محل مربوطه را در فرم درج نماید و در صورتی که آدرسی دارای دو نام می باشد ذکر هر دو نام الزامی می باشد.

در قسمت پایانی فرم که مربوط به خلاصه زندگی فرد می باشد داوطلب می بایست به اهم موارد رخ داده در زنذگی خود که ممکن است در فرم مربوطه به آنها موجود نمی باشد اشاره نموده و توضیحات لازم را در آن خصوص ذکر نماید.

 انجام مصاحبه عقیدتی و سیاسی گزینش

مصاحبه عقیدتی و سیاسی در گزینش عموماً شامل سوال در خصوص "مسائل روز ایران و منطقه و جهان، مسائل سیاسی، بیانات مقام معظم رهبری و مسائل مربوط به واجبات دینی" و مباحث مختلف و مرتبط دیگر می شود، و ما در سایت ایران استخدام طی مباحث مختلفی  کتاب و جزوات زیادی را در این زمینه همراه با نمونه مصاحبه های انجام گرفته از کارجویان آماده کرده ایم که شما کاربران سایت ایران استخدام جهت مطالعه آنها میتوانید اینجا کلیک نمایید.

 انجام تحقیقات محلی گزینش تحقیقات محلی عموماً شامل تحقیق از محل سکونت و یا محل کار قبلی و یا فعلی و یا دانشگاه و همچنین معرف های اعلام شده توسط شما و سایر موارد بسته به نیاز محققین می شود.

ماده 15: صدور رأی در گزینش افراد با شرایط عمومی یا انتخاب اصلح تابع نظر اکثریت اعضاء بوده و بر مبنای اقرار یا بینه به شرط عدم تعارض یا شیاع مفید ، اطمینان یا قرائن و امارات موجب اطمینان که حداقل با انجام تحقیق (غیر از اقرار) از منابع موثق و طبق موازین شرعی احراز می گردد سایر مراحل طبق دستورالعمل هیأت عالی گزینش خواهد بود.

ماده 31: هیأت عالی می تواند برای رسیدگی به هر گونه پرونده و سوابق گزینشی ، نسبت به تشکیل کمیته یا کمیته های بررسی مرکب از 3 تا 5 نفر از افراد ذیصلاح در امور گزینش بارعایت شرایط مقرر در ماده (13) قانون گزینش اقدام نماید. تبصره- کلیه اقدامات اجرایی گزینش موضوع ماده فوق از قبیل انجام تحقیقات ، مصاحبه ، نظردهی توسط دبیرخانه هیأت عالی انجام می شود.

ماده 36: مأموران تحقیق و مصاحبه گران مراحل اول و دوم تجدیدنظر یک پرونده ، مستقل از یکدیگر خواهند بود.

 اعلام نتایج گزینش ماده 16: هیأت مرکزی موظف است حداکثر ظرف سه ماه از زمان دریافت مدارک و امکانات لازم از مراجع مربوطه ، امور گزینش افراد موضوع این قانون را قبل ازورود به انجام رسانده و نتایج را اعلام نماید . در موارد عدم تکمیل ظرفیت ، حوادث غیر مترقبه این مدت حداکثر تا دو ماه با موافقت هیأت عالی گزینش قابل تمدید است .

ماده 14: افرادی که در مراحل گزینش واجد شرایط عمومی یا انتخاب اصلح تشخیص داده نشوند در صورت اعتراض می توانند تقاضای کتبی خود را حداکثر تا دو ماه در هرمرحله پس از دریافت حکم به مرجع تجدیدنظر کننده (اول ، دوم) تحویل دهند و درصورت عدم اعتراض در مهلت مقرر رأی صادره قطعی و لازم الاجرا است . دستورالعمل این ماده توسط هیأت عالی گزینش تهیه و به تصویب می رسد .

تبصره 1
مرحله اول تجدید نظر توسط هسته گزینش (حداقل با دو نفر جدید ) و مرحله دوم آن توسط هیأت مرکزی صورت می گیرد .
تبصره 2
هیأت عالی گزینش نسبت به هر مورد از احکام صادره و هرگونه تخلف اعم از مسامحه کاری ، تندروی ، اعمال تبعیض و انجام امور خلاف شرع رسیدگی نموده و پس از اصلاح یا ابطال آراء ، هیأت صادرکننده رأی را ملزم به اجرای رأی جدید، برخورد با متخلف، ترمیم و یا انحلال واحد گزینش و یا ارجاع به مراجع ذیربط نموده و در غیر اینصورت رأساً اقدام می نماید.

هیأت عالی گزینش دستورالعمل این تبصره را تهیه و تصویب خواهد نمود.

فرم درخواست تجدید نظر 1

فرم درخواست تجدید نظر 2

سایر مباحث مهم در گزینش

ماده 2: ضوابط عمومی گزینش اخلاقی ، اعتقادی و سیاسی کارکنان آموزش و پرورش ، مدارس غیر انتفاعی ، سازمانها و شرکتهای تابعه اعم از داوطلبان مراکز تربیت معلم ، تعهد دبیری ، متعهدین خدمت و استخدام و اشتغال ، بورسیه های داخل و خارج ، اعزام مأمورین ثابت ، مأمورین و منتقلین سایر دستگاهها برای مشاغل آموزشی و غیر آموزشی ، علاوه بر داشتن شرایط عمومی استخدام ، (صلاحیت علمی و توانائی جسمی و روانی) به قرار ذیل است.

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یایکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام عملی به احکام اسلام .
 • اعتقاد و التزام به ولایت فقیه ، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق
 • عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی ، هواداری از احزاب و سازمانها و گروههائی که غیر قانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام شده و یا می شود مگر آنکه توبه ایشان محرز شود
 • عدم سابقه محکومیت کیفری موثر
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
تبصره 1
در خصوص بند 2 اقلیتهای مذهبی مصرح در قانون اساسی از نظر اعتقادی و عملی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه تابع شرائط خاص خود می باشند و در هر حال نباید متجاهر به نقض احکام اسلامی باشند.
تبصره 2
ایثارگران در گزینش دارای اولویت می باشند و در موارد محدودیت ظرفیت و کثرت تقاضا، ملاکهای تقدم (مانند مناطق محروم، فعالیت در نهادهای انقلاب، شرکت در نماز جمعه و جماعات، پوشش چادر برای خواهران) نیز نسبت به داوطلبان اعمال می گردد.
تبصره 3
تشخیص بند 5 ضوابط عمومی به عهده وزارت اطلاعات و در سایر موارد به عهده هیأت عالی گزینش می باشد.
استعلام در گزینش:
ماده 17: وزارت اطلاعات و کلیه دستگاههای اجرایی و قضایی و نیروی انتظامی، سازمانهای حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح مکلفند در رابطه با گزینش افراد همکاریهای لازم را با هیأت عالی و هیأت مرکزی گزینش اعمال و اطلاعات مورد نیاز را حداکثر ظرف مدت 2 ماه با رعایت قوانین و مقررات با طبقه بندی مربوطه در اختیار قرار دهند.
تبصره 3
ماده 2- تشخیص بند 5 ضوابط عمومی (ماده 2) به عهده وزارت اطلاعات و در سایر موارد به عهده هیأت عالی گزینش می باشد.

چه کسانی در گزینش رد میشوند؟

نکته: خوانندگان گرامی لطفاً توجه بفرمایید که مطالبی که در ادامه خدمتتان بیان خواهد شد مربوط به تجربیات کارشناسان ایران استخدام بوده و لزوماً قوانین ثبت شده گزینش محسوب نمیشوند.

به صورت کلی متوجه شدیم که گزینش از طریق مصاحبه و همچنین تحقیقات محلی در پی تاًیید افراد از بابت مسائل اعتقادی و سیاسی و اخلاقی است. در این بین قطعاً برخی از مسائل در ایجاد این شناخت مهمتر هستند، مانند واجبات دینی از جمله نماز و روزه و... .

یکی از متداول ترین سوالاتی که کارجویان در تماس های خود با بخش پشتیبانی سایت ایران استخدام مطرح میکنند این است که:

اگر نتوانم به یک سوال پاسخ بدهم چه میشود؟ یا اینکه اگر کسی در تحقیقات از من بدگویی کند چه خواهد شد؟

در پاسخ به این دوستان باید عرض کنیم که طبق تجربیات ما در سایت ایران استخدام آنچه که مهم است کلیات پرسه تحقیقات محلی و مصاحبه و مشاهده وضعیت داوطلب است. به این معنی که ملاک بدگویی یک نفر و یا عدم پاسخگویی شما به یک سوال نیست، بلکه هدف این است که با بررسی کل این موارد متوجه شوند که آیا شما از بابت اعتقادی و سیاسی و اخلاقی طبق چهارچوبهای اعلامی که در بالا خدمتتون نقل کردیم مورد تأیید هستید و یا خیر.

هرچند که طبیعتاً در این بین پاسخگویی شما به برخی از سوالات مهم است، به عنوان مثال فرض کنیم که کسی قادر به پاسخگویی سوالاتی در خصوص نماز که از واجبات دینی ما است نیست، قطعاً چنین مسائلی ممکن است ایجاد مشکل نمایند.

و یا اینکه در تحقیقات محلی ممکن است یکی از افراد مطالب منفی در خصوص شما بیان نماید، قطعا ملاک گفته های یک فرد نخواهد بود اما این گفته ها سر نخی خواهند بود در خصوص بررسی بیشتر موضوعات بیان شده و کسب اطمینان در خصوص صحت و یا عدم صحت آنها.

همچنین از موارد شایعی که در تماسهای متعدد کارجویان با همکاران ما در بخش پشتیبانی سوال میشود، پرسش در خصوص نحوه پوشش است. پاسخ مختصر و مفیدی که ما میتوانیم در این خصوص داشته باشیم این است که هم آقایان محترم و هم خانم های محترم چه جهت حضور در مصاحبه و چه ان شاءالله جهت حضور در کار دولتی می بایستی نحوه پوشش خود را شرعاً و عرفاً رعایت کنند. بدین معنی که علاوه بر بحث رعایت حجاب که طبق قوانین دین اسلام حد و حدودهای آن مشخص است، از بابت عرف نیز شما باید نوع پوشش کارمندان دولتی و سازمانی که میخواهید وارد آن شوید را رعایت نمایید.

به عنوان مثال شاید پوشیدن تیشرت یقه گرد و یا شلوار جین از نظر قوانین مربوط به حجاب مشکلی نداشته باشد ولی از بابت عرف، قابل استفاده در یک سازمان دولتی نباشد.

قطعاً استفاده از لاک، دیده شدن موها و یا ریشه موها برای خانم های محترم، شلوارهای غیر مناسب (غیر اداری)، مانتوهای غیر اداری و یا کوتاه و تنگ، جوراب نازک، آرایش، مقنعه کوتاه، و آستین کوتاه و... در خصوص پوشش یک کارمند دولتی نه رایج هستند و نه مورد پذیرش.

ما استفاده از کت و شلوار اداری برای آقایان را جهت حضور در مصاحبه های استخدامی توضیه میکنیم و همچنین رعایت کامل حجاب و پوشش اداری را نیز برای خانم های محترم توصیه میکنیم.

به صورت کلی توضیه ای که ما خدمت داوطلبان در خصوص نوع پوشش داریم این است که نوع پوشش کلی کارمندان آقا و یا خانوم سازمانی که در استخدامی آن پذیرفته شده اید را ملاک قرار دهید.

منابع مطالعاتی

واحد آموزش ایران استخدام جهت کسب آمادگی شما کاربران عزیز در جلسات ارزیابی تکمیلی (مصاحبه) کتاب‌هایی جامع شامل تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی آماده نموده‌ است.

دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای جامع تمام مراحل مصاحبه‌های استخدامی

سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه گزینش عقیدتی و سیاسی

لازم به ذکر است: به صورت معمول مرحله "معاینات پزشکی" پس از موفقیت در مرحله گزینش انجام میگیرد، اگر مایل هستید که در خصوص معاینات پزشکی قبل از استخدام بدانید، پیشنهاد میکنیم که مبحث زیر را نیز مطالعه نمایید:

معاینات پزشکی قبل از استخدام و پذیرش چیست؟

اخطار: با توجه به اینکه مقدمه مذکور در کتاب منتشر شده ایران استخدام عیناً نقل شده است و دارای مالکیت مادی و معنوی برای صاحب اثر آن می باشد، هرگونه کپی برداری از این مطلب منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.

منبع: ایران استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

 • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
 • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
 • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
 • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=1361970
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k