• بروزرسانی ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  • 2k نظر «نمایش»

گلچین مهمترین سوالات استخدامی مصاحبه حضوری

گلچین مهمترین سوالات استخدامی مصاحبه حضوری

  • بروزرسانی:
اطلاعات بیشتر

سوالات احکام گزینش (گزینش استخدامی)
در مصاحبه های استخدامی چه می پرسند؟


با سلام. ضمن آرزوی سربلندی و موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان عزیز، در این مطلب گلچینی از مهمترین و کلیدی ترین مباحث دینی و مسائل روز را که در مصاحبه های استخدامی  بیان میشود به پیشنهاد کاربران گرامی سایت ارائه نموده ایم. امیدوار هستیم که مطالعه ی این مطالب بتواند در افزایش اطلاعات و بهبود عملکرد شما مفید واقع شود.

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

بخش اول: مباحث ولایت فقیه

نظریه ای در فقه شیعه است که نظام سیاسی مشروع در دوران غیبت امام معصوم را بیان می کند و نظام جمهوری اسلامی نیز بر این نظریه تاسیس شده است.

دلایل عقلی اثبات ولایت فقیه :
الف)هر جامعه ای برای تامین نیازهای فردی و اجتماعی و جلوگیری از هرج و مرج نیاز به حکومت دارد.
ب)حکومت ایده ال و مطلوب ترین شکل ان حکومتی است که در راس ان امام معصوم باشد و جامعه را اداره کند.
ج)وقتی بدست اوردن ایده ال میسر نباشد باید نزدیک به ان انتخاب شود.
د)نزدیک ترین کس کسی است که علم به موازین فقهی و احکام کلی اسلام داشته و شایستگی های روحی و اخلاقی به گونه ای که گرفتار هواهای نفسانی نگردد و کارایی در مقام مدیریت جامعه که صفات درک سیاسی و اجتماعی یا همان بصیرت و آگاهی از مسایل بین الملل و شجاعت در برخورد با دشمنان داشته باشد .
ه)ولایت بر اموال و نفوس مردم از شئون ربوبیت الهی است و تنها با اذن خداوند متعال مشروعیت می یابد و این حق از جانب خداوند به پیامبر و امامان داده شده است و در زمانی که مردم از وجود رهبر معصوم محرومند خداوند متعال اجرای آنرا به کسی که اصلح از دیگران است داده است که همان فقیه جامع الشرایط است .

اجتهاد:
بکاربردن کوشش و توانایی در راه پی بردن و استخراج احکام و قوانین شرعی از منابع و ادله استنباط بویژه قران و احادیث معصومین که پس از آموختن علوم اسلامی و سعی و تلاش فراوان با عنایت الهی حاصل می شود .

مرجع تقلید:
به مجتهد جامع الشرایطی گفته می شود که نسبت به دیگران اعلم بوده و کتاب توضیح المسائل یا استفتتائات داشته باشد .

شرایط مجتهد:
عادل –زنده-مرد-بالغ-عاقل –حلال زاده-شیعه دوازده امامی-اعلم-دانا

راههای شناخت مجتهد:
یقین خود انسان-گواهی دو نفر عالم عادل-مشهور اعلم بودن او و تشخیص عده ای از اهل علم

راههای بدست آوردن فتوای مجتهد:
شنیدن از خود او-شنیدن از دو نفر عادل-دیدن در رساله مجتهد –شنیدن از یک نفر عادل که به گفته او اطمینان شود.

منابع اجتهاد:
عقل – اجماع – قران – سنت(روایات پیامبر و امامان معصوم )

مسائل تقلید:
تقلید در فروع دین است و مسلمان باید به اصول دین یقین و اعتقاد داشته باشد و تقلید در اصول دین جایز نیست .

فروع دین:
ده مورد است: نماز –حج –روزه-زکات –خمس –جهاد –امربه معروف – نهی از منکر-تولی -تبری

اصول دین:
پنج مورد است :توحید (خداوند عالم یکتاست)-عدل (صفت کمال است و خداوند تمام صفات کمال را داراست و از هر نقصی منزه است و ظلم و بدی نمی کند)-نبوت(با توجه به اینکه انسان خداجو است و درصدد تقرب به خداست و احساس راهنمایی داردو بدین جهت راهنمایی ها از جنس خود انسان که برای رساندن پیام الهی مبعوث شده و واسطه میان مردم وخداوند می باشد)امامت (باید ازطرف خداوند انتخاب شود چون حافظ و بیان کننده دین است)معاد(وجود عالم آخرت)

پیامبران اولوالعزم:
حضرت نوح-حضرت ابراهیم-حضرت موسی –حضرت عیسی-حضرت محمد (پیامبرانی که کتاب آسمانی دارند).

فرق مجتهد با ولی فقیه:
در مسائل فردی محض باید از فتوای مرجع تقلید پیروی کرد ولی در مسائل مربوط به اداره امور کشور اسلامی و اموری که به عموم مسلمانان ارتباط دارد نظر ولی امر مسلمین باید اطاعت شود.

انواع آبها:
آب مضاف(آبی که آن را از چیزی بگیرند) –آب مطلق(آبی که مضاف نباشد) که به پنج قسم است : کر(هر بعد ظرف سهوجب و نیم یا ۳۷۷٫۴۱۹ کیلوگرم) –قلیل(آبی که از زمین نجوشد و از کر کمتر است)-باران-چاه-جاری(آبی که از زمین بجوشد و جریان داشته باشد)

انواع نجاسات:
یازده مورد است:بول(ادرار)-غائط(مدفوع)-منی-مردار-خون-سگ-خوک-کافر-شراب-فقاع(از جو گرفته می شودو به آن آبجو گفته میشود)-عرق شترنجاست خوار

مطهرات:
ده چیز نجاست را پاک میکند :آب-زمین-آفتاب-استحاله(عوض شدن جنس چیز نجس)-انتقال-اسلام-تبعیت(چیز نجس بواسطه پاک شدن چیز نجس دیگرپاک شود) -برطرفشدن عین نجاست-استبراء حیوان نجاستخوار-غائب شدن مسلمان

شرایط صحیح وضو:
سیزده چیز است : آب وضو پاک-مطلق باشد-آب وضو و محل وضو مباح باشد(غصبی نباشد)-ظرف آب وضو مباح باشد-ظرف آب وضو طلا و نقره نباشد-اعضاء وضو موقع شستن و مسح پاک باشد-وقت برای وضو و نماز کافی باشد-بقصد قربت باشد (برای انجام فرمان خداوند عالم)-وضو به ترتیب صحیح انجام شود-کارهای وضو پشت سرهم انجام شود-اعمال وضو را خود انسان انجام دهد-استعمال آب برای او ضرر نداشته باشد-در اعضاء وضو مانعی برای رسیدن آب نباشد.

چیزهایی که باید برای آنها وضو گرفت: 
شش مورد است:برای نمازهای واجب بغیر نماز میت-سجده و تشهد فراموش شده-طواف واجب خانه خدا-اگر نذریاعهدیاقسم خورده باشد که وضو بگیرد-اگر نذرکرده جایی از بدن بخط قران برساند-آب کشیدن قران نجس شده یا بیرون آوردن آن از مستراح.

مبطلات وضو:
هفت مورد است:بول-غائط-باد معده و روده-خوابیکه بواسطه آن چشم نبیند و گوش نشنود-چیزهاییکه عقل را از بین می بردمانند دیوانگی و مستیو بیهوشی-استحاضه زنان-کاریکه برای آن باید غسل کرد.

غسلهای واجب:
هفت مورد است:جنابت –حیض-نفاس-میت-مس میت-استحاضه-بواسطه نذر و قسم واجب شود.

انواع غسل:
ترتیبی(سرو گردن-طرف راست-طرف چپ)-ارتماسی(یکدفعه زیر آب رود)

غسل میت:
سه غسل باید دهند:آب مخلوط به صدر-آب مخلوط به کافور-آب خالص

کفن میت:
سه پارچه است : لنگ(ناف تا زانو و بهتر است از سینه تا روی پا برسد)-پیراهن(سر شانه تا نصف ساق پا)سرتاسری(بقدری که بستن دو سر آن ممکن باشد و پهنای آن طوری باشد که یک طرف آن روی طرف دیگر بیاید)

احکام حنوط:
بعد از غسل واجب است میت را حنوط کنند یعنی به پیشانی-کف دستها-سرزانوها-سر دو انگشت بزرگ پاهای میت کافور بمالند.

تیمم:
در هفت مورد باید بجای غسل و وضو تیمم کرد:تهیه آب بقدر وضو یا غسل ممکن نباشد-بواسطه پیری یا ترس از دزدو جانور –از استمال آب بر جان خود بترسد-اگر آب به مصرف برسد خانواده از تشنگی بمیرند-کسیکه بدن یا لباسش نجس است و آب به اندازه پاک کردن است-غیر از آب یا ظرفی که استعمال آن حرام است آب یا ظرف نباشد-وقت بقدری تنگ است که نماز به قضا می رود.

چیزهایی که تیمم بر آنها صحیح است:
خاک-ریگ –کلوخ-سنگ- گل پخته مثل آجر و کوزه

دستور تیمم:
نیت-زدن کف دو دست به چیزهاییکه صحیح است-کشیدن هر دو دست به تمام پیشانی که از محل رویش موی سر تا ابروها-کشیدن کف دست چپ به تمام پشت دست راست و بعد از آن کشیدن کف دست راست بتمام پشت دست چپ.

نماز:

نمازهای واجب:
نمازهای یومیه(صبح۲ رکعت-ظهر۴ رکعت-عصر۴ رکعت-مغرب۳ رکعت-عشاء۴ رکعت)-آیات(دو رکعت)-میت(پنج تکبیر)-طواف خانه خدا(دو رکعتی)-نماز قضای پدر و مادر بر پسر بزرگتر-نمازی که بواسطه نذر و قسم و عهد واجب می شود.

شرایط لباس نمازگزار:
شش شرط دارد:پاک باشد-مباح باشد-از اجزاء مردار نباشد-از حیوان حرام گوشت نباشد-اگر نمازگزار مرد است لباس او ابریشم خالص و طلا بافت نباشد.

شرایط مکان نمازگزار:
مباح باشد-بی حرکت باشد-سقف آن کوتاه نباشد-مکان نمازگزار نجس نباشد و یا اگر نجس است بگونه ای تر نباشد که رطوبت آن به بدن یا لباس نمازگزار برسد ولی محل پیشانی باید حتما پاک باشد-جای پیشانی نمازگزار از جای زانوهای او بیش از چهار انگشت بسته بلندتر نباشد.

واجبات نماز:
یازده تاست :نیت–قیام(ایستادن)-تکبیره الاحرام (الله اکبردراول نماز)-رکوع–سجود-قرائت-ذکر-تشهد-سلام-ترتیب-موالات(پی در پی بودن اجزاء نماز).

ارکان نماز:
پنج مورد است که اگر کم یا زیاد شود نماز باطل است :نیت-تکبیره الاحرام-قیام در اول نمازو قیام متصل به رکوع-رکوع –سجود.

مبطلات نماز:
دوازده مورد است:یکی از شرطهای نماز و نمازگزار در بین نماز از بین برود(بفهمد مکانش غصبی است)-در بین نماز چیزی که وضو را باطل می کند پیش آید-دستها را روی هم بگذارد-بعد از حمد آمین بگوید-پشت بقبله یا انحراف از جهت قبله کند-عمدا کلمه ای یا سخنی بگوید-عمدا با صدا بخندد-برای کار دنیا عمدا با صدا بگرید-صورت نماز بهم بخورد(دست زدن – هوا پریدن)-خوردن و آشامیدن-ارکان نماز کم یا زیاد شود.

( شکیات نماز ):

شکهای باطل:
هشت مورد است:در شماره رکعتهای نماز دو رکعتی –در شماره رکعتهای نماز سه رکعتی-در نماز چهار رکعتی شک کند که یک رکعت خوانده یا بیشتر-در نماز چهار رکعتی پیش از تمام شدن سجده دوم شک کند دو رکعت خوانده یا بیشتر-شک بین دو و پنج یا دو و بیشتر از پنج-شک بین سه و شش یا سه و بیشتر از شش –شک در رکعتهای نماز که نداند چند رکعت خوانده است –شک بین چهار و شش یا چهارو بیشتر از شش (چه بیش از سجده دوم یا بعد آن).

شکهایی که نباید اعتنا کند:
شش مورد است :در چیزی که محل آن گذشته است-بعد از سلام نماز-بعد از گذشتن وقت نماز-کثیرالشک-شک امام در شماره رکعتهای نمازدر صورتیکه ماموم شماره آنها را بداند-شک ماموم در صورتیکه امام شماره رکعتهای آنرا بداند- در نمازهای مستحبی

شکهای صحیح:
نه مورد است که اگر در نمازهای چهار رکعتی شک کند باید انجام دهد :بعد از سر برداشتن از سجده دوم شک کنددو رکعت خوانده یا سه رکعت که بنا را بر سه گذاشته و یک رکعت دیگر می خواند و بعد از نماز یک رکعت احتیاط ایستاده یا دو رکعت نشسته بجا آورد-شک بین دو و چهار بعد از سر برداشتن از سجده دوم باید بنا را بر چهار گذاشته و تمام کند و بعد از نماز دو رکعت نماز احتیاط ایستاده بجا آورد-شک بین دو و سه و چهار بعد از سر برداشتن از سجده دوم که بنا را بر چهار گذاشته و بعد از نماز دو رکعت احتیاط ایستاده و بعد دو رکعت نشسته بجا آورد .(اگر بعد از سجده اول یا پیش از سربرداشتن از سجده دوم یکی از این سه شک پیش آید میتواند نماز را رها کند و دوباره بخواند)-شک بین چهار و پنج بعد از سربرداشتن از سجده دوم که بنا را بر چهار گذاشته و تمام کند و بعد دو سجده سهو بجا آورد –شک بین سه و چهار در هر جای نماز باشد باید بنا را بر چهار گذاشته و تمام کند و بعد یک رکعت احتیاط ایستاده یا دو رکعت نشسته بخواند-شک بین چهار و پنج در حال ایستاده که باید بنشیند و تمام کند و یک رکعت احتیاط ایستاده یا دو رکعت نشسته بخواند-شک بین سه و پنج در حال ایستاده که باید بنشیند و تمام کند و دو رکعت احتیاط ایستاده بجا آورد-شک بین سه و چهار و پنج در حال ایستاده که باید بنشیند و تمام کند و بعد دو رکعت احتیاط ایستاده و دو رکعت نشسته بجا آورد –شک بین پنج و شش در حال ایستاده که باید بنشیند و تمام کند و دو سجده سهو بجا آورد .

نماز احتیاط:
بعد از سلام فورا نیت کرده و تکبیر بگوید و حمد را خوانده به رکوع رود و دو سجده نماید اگر یک رکعت است تشهد و سلام بگوید ولی اگر دو رکعت است بعد از سجدتین یک رکعت دیگر خوانده و تشهد و سلام می گوید .(نماز احتیاط سوره و قنوت ندارد و باید آهسته خوانده شود)

سجده سهو:
برای سه چیز بعد از سلام انسان باید دو سجده سهو نماید :در بین نماز سهوا حرف بزند-یک سجده را فراموش کند-در نماز چهار رکعتی بعد از سجده دوم شک کند چهار رکعت خوانده یا پنج رکعت –( در جاهاییکه احتیاط واجب است سجده سهو بجا آورد :در جائیکه که نباید را سلام دهد سهوا سلام دهد–تشهد را فراموش کند اولقضای تشهد فراموش شده را انجام می دهد و بعد سلام داده و سجده سهو انجام می دهد ). احتیاط مستحب است برای نشستن و ایستادن بی جا بلکه برای هر زیادی و نقصی در نماز سجده سهو بجا آورد.

نحوه انجام سجده سهو:
بعد از سلام نماز فورا نیت سجده سهو کند و پیشانی را بر چیزهایی که سجده بر آن صحیح است گذاشته و بگوید بسم الله و بالله السلام علیک ایها النبی و رحمه الله و برکاته یا بسم الله و بالله اللهم صلی علی محمد و آل محمد و بعد باید بنشیند و دوباره سجده رود و ذکر بگوید و بنشیند و تشهد و سلام دهد.

نماز مسافر:
برای شکسته خواندن نمازهای چهار رکعتی در مسافرت هشت شرط وجود دارد :سفر کمتر از هشت فرسخ شرعی نباشد(حدودا ۴۵ کیلومتر )یا جایی که مسافرت می کند بیش از ده روز نماند –از اول مسافرت قصد هشت فرسخ را داشته است-در بین راه از قصد خود برنگردد-پیش از رسیدن به هشت فرسخ از وطن خود نگذرد-برای کار حرام و معصیت سفر نکند-از صحرا نشینهائی نباشد که در بیابانها گردش می کنند –شغل او مسافرت نباشد-به حد ترخص برسد یعنی از وطنش یا جایی که قصد کرده ده روز در آنجا بماندبقدری دور شود که دیوار شهر را نبیندو صدای اذان آنرا نشنود.

شرایط امام جماعت:
بالغ –عاقل-شیعه دوازده امامی-عادل-حلال زاده- مومن – نمازش صحیح باشد.( برای نماز جماعت حداقل باید دو نفر باشد یکی امام یکی ماموم)

شرایط نماز جماعت:
ماموم از امام جلوتر نایستد-جایگاه امام از جایگاه مامومین بالاتر نباشد-فاصله امام و ماموم و فاصله صفها زیاد نباشد(بیش از یک گام نباشد)-بین امام و ماموم و همچنین بین صفها مانعی مانند دیوار یا پرده نباشد(نصب پرده بین مردها و زنها مانعی ندارد)-گفتن تکبیره الاحرام ماموم بعد از امام.

نماز جمعه:
دو رکعت است و دو خطبه دارد که قبل از نماز توسط امام جمعه ایراد می شود .مستحب است در رکعت اول بعد از حمد سوره جمعه و در رکعت دوم بعد از حمد سوره منافقون خوانده شود .دو قنوت دارد در رکعت اول قبل از رکوع و در رکعت دوم بعد از رکوع(حداقل تعداد افراد پنج نفر است یک امام جمعه و چهار ماموم ).

موارد واجب شدن نماز آیات:
زلزله-خسوف (ماه گرفتگی)-کسوف(خورشید گرفتگی)-رعد و برق و وزیدن بادهای زرد و سرخ و سیاه در صورتی که بیشتر مردم بترسند.

دستور نماز آیات:
دو رکعت است در هر رکعت پنج رکوع دارد و انسان بعد از نیت تکبیر بگوید و یک حمد و سوره بخواند باز به رکوع رود و بعد از بلند شدن دوباره حمد و سوره بخواند و به رکوع رود تا بعد رکوع پنجم دو سجده نماید و برخیزد و رکعت دوم را بخواند و تشهد داده و سلام دهد .( می شود بجای حمد و سوره یک سوره را پنج قسمت کرده و بعد از حمد اول قسمت اول سوره خوانده شده و برکوع رود و قسمت دوم سوره را خوانده و برکوع رود و همین طور تا رکوع پنجم تمام شود و دو سجده نماید و مانند رکعت اول رکعت دوم را بخواند و تشهد و سلام دهد )

نماز عید:
که همان نماز عید قربان و فطر است که بعد از بلند شدن آفتاب بهتر است خوانده شود و دو رکعت است که در رکعت اول بعد از حمد و سوره پنج تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر یک قنوت بخواند و بعد از قنوت پنجم تکبیر گفته و به رکوع رود و سجدتین را بجا آورده و برخیزد و در رکعت دوم بعد از حمد و سوره چهار تکبیر که بعد از هر تکبیر قنوت بخواند و تکبیر پنجم را بخواند و به رکوع رفته و دو سجده نماید و تشهد و سلام دهد ( اللهم اهل الکبریاء و العظمه و …).

نماز شب:
یازده رکعت است: هشت رکعت بصورت چهار تا دو رکعتی مانند نماز صبح با نیت نافله شب- دو رکعت به نیت نافله شفع – یک رکعت به نیت نافله وتر.

نماز میت:
پنج تکبیر دارد که بعد از نیت باید تمام نمازگذاران بگویند.

نماز وحشت:
درشب اول قبر برای میت خوانده می شودو دو رکعت است که در رکعت اول بعد از حمد یکمرتبه ایت الکرسی و در رکعت دوم بعد از حمد ده مرتبه سوره قدر.

چیزهایی که سجده بر آنها صحیح است:
بر زمین و چیزهای غیر خوراکی که از زمین می روید مانند درخت،برگ درخت –سنگهای معدنی مانند سنگ مرمر و سنگ سیاه –تربیت سید الشهداء-سنگ آهک –سنگ گچ-آجر – کوزه گلی

سجده واجبه قرآن:
نجم –علق –سجده-فصلت

مبطلات روزه : نه مورد است:
خوردن و آشامیدن-جماع(نزدیکی)-استمناء(انسان با خود کاری کند که منی از او بیرون بیاید)-دروغ بستن بخدا و پیغمبر و امامان معصومین-رساندن غبار غلیظ به حلق-فرو بردن تمام سر در آب-باقیماندن بر جنابت و حیض و نفاس تا اذان صبح-اماله کردن با چیزهای روان-قی کردن(استفراغ).

کفاره روزه:
که روزه بدون عذر باطل شده است باید قضای آنرا بجا آورده و یکی از این کارها را انجام دهد :آزاد کردن یک برده-دو ماه روزه گرفتن که سی و یک روز آن پی درپی باشد-سیر کردن شصت فقیر یا دادن یک مد طعام به هرکدام از آنها(مد طعام ۷۵۰ گرم است که گندم یا جو و مانند اینها باید بدهد).

روزه های حرام:
روزه عید فطر و قربان حرام است و روزی را که انسان نمی داند آخر شعبان است یا اول رمضان اگر بنیت اول رمضان روزه بگیرد حرام می باشد .
مواردی که انسان اگر چه روزه نیست مستحب است از کارهایی که روزه را باطل می کند خودداری کند: شش مورد است :کسی که در سفر کاری را که روزه را باطل می کند انجام داده ولی پیش از ظهر به وطنش برسد –مسافری که بعدازظهر به وطنش می رسد-مریضی که پیش از ظهر خوب شودو کاری که روزه را باطل می کند انجام داده باشد- مریضی که بعدازظهر خوب شود-زنی که در بین روز از خون حیض یا نفاس پاک شود-کافری که در روز ماه رمضان مسلمان شود.
مقدار زکات فطریه و جنس آن : برای هر نفر یک صاع (تقریبا سه کیلو) و گندم –جو-خرما-کشمش –برنج-ذرت و مانند اینها .

فرق خمس و زکات:
زکات جزء اموال عمومی جامعه اسلامی محسوب می شود ولی خمس از مالیاتهایی است که مربوط به حکومت اسلامی و برای مخارج آن است.

خمس:
یکی از انواع مالیاتهای اسلامی است بمنظور رفع مشکلات مالی امت اسلامی و توزیع عادلانه ثروت و تقویت بنیه مالی حکومت اسلامی در هفت مورد واجب می شود: منفعت کسب –معدن(نصاب آن ۱۰۵ مثقال معمولی نقره یا ۱۵ مثقال معمولی طلا)-گنج(نصاب آن همان نصاب معدن است)-مال حلال مخلوط به حرام(اگر صاحب مال حرام و مقدارش را نداند)-جواهری که بواسطه غواصی یعنی فرو رفتن در دریا بدست می آید(قیمت آن به ۱۸ نخود طلا برسد)-غنیمت جنگی-زمینی که کافر ذمی از مسلمان بخرد.
خمس برای بعضی مورد لازم نیست: اگر غیر از کسب مالی بدست آورد مانند چیزی به او ببخشند-مهریه ای که زن می گیرد-ارثی که به انسان می رسد- مالی را که فقیر بابت خمس و زکات و صدقه مستحبی گرفته از مخارج سالش زیاد بیاید- از کافر یا کسیکه به دادن خمس عقیده ندارد.
مصرف خمس :باید دو قسمت کرد:نصف آن سهم امام زمان است که باید به مرجع تقلید یا نماینده او بدهد و نصف دیگرکه سهم سادات است را بنابر احتیاط واجب باید با اجازه مرجع تقلید به سید فقیر یا سید یتیم یا سیدی که در سفر درمانده است بدهند.

زکات:
برای نه چیز واجب است: گندم(وقت بستن دانه)-جو(وقت بستن دانه)-خرما(هنگام زرد یا قرمز شدن)-کشمش(هنگام بستن دانه های انگور)-طلا(سکه خورده باشد)-نقره(سکه خورده باشد)-شتر-گاو-گوسفند.( در صورتی که یازده ماه مالک آن باشد)
حد نصاب زکات غلات : ۸۴۷ کیلوگرم- با آب باران ده یک – با آب دلو و موتورپمپ و آب دستی بیست یک – با هر دو آبیاری شود چهل سه است.
نصاب طلا: نصاب اول بیست مثقال شرعی که هرمثقال ۱۸ نخوداست(۱۵ مثقال معمولی)چهل یک راباید بدهد-نصاب دوم چهار مثقال شرعی که سه مثقال معمولی می شود.
نصاب نقره :نصاب اول ۱۰۵ مثقال معمولی استچهل یک آنرا باید بدهد- نصاب دوم ۲۱ مثقال است .
نصاب شتر: ۵ شتر (زکات: یک گوسفند) – ده شتر (دو گوسفند) ۱۵ شتر(سه گوسفند) ۲۰ شتر(چهار گوسفند) ۲۵ شتر(۵ گوسفند)۲۶ شتر(یک شترداخل سال دوم شده)

دو شرط زکات دامها:
حیوان در تمام سال بیکار باشد و بکار گرفته نشده و رها باشند –در تمام سال از علف بیابان بچرد و در ملک مالک باشد.
نصاب گاو : نصاب اول سی تاست و زکات آن گوساله ای که داخل سال دوم شده –نصاب دوم چهل تاست که زکاتش یک گوساله ماده ای که داخل سال سوم شده است.
نصاب گوسفند: چهل تا یک گوسفند-۱۲۱ تا و دو گوسفند-۲۰۱ تا و سه گوسفند-۳۰۱ تا و چهار گوسفند-۴۰۰ تا و بالاتر که هر صدتا یک گوسفند .

مصرف زکات:
در هشت مورد می توان بمصرف رساند: فقیر و آن کسی که مخارج سال خود و خانواده اش را ندارد-مسکین و آن کسی که از فقیر سخت تر می گذراند-نایب امام که مامور است زکات را جمع کند-کافرهایی که اگر به آنها زکات برسد به دین اسلام روی می آورند یا در جنگ به مسلمانان کمک می کنند-خریداری بنده ها و آزاد کردن آنها-بدهکاری که نمی تواند قرض خود را بدهد-فی سبیل الله یعنی کاری که منفعت عمومی دارد-ابن السبیل یعنی کسی که در راه مانده است.

بخش دوم: مباحث سیاسی

قانون اساسی:
مجموعه قوائد و مقررات کلی است که شکل حکومت ، اصول بنیادین آن،سازمان عالی قوای حاکم بر کشور و ارتباط آنها با یکدیگر و وظایف و اقتدارات آنها و همچنین حقوق و آزادی های افراد را در مقابل حکومت مشخص می نماید .

ویژگیهای قانون اساسی:
کلی بودن مقررات-تعیین شکل حکومت(مثلا جمهوری اسلامی)- بنیان اصول بنیادین نظام (خدای یکتا)-ساختار عالی سازمان قوای حاکم بر کشور(قوه مقننه – مجریه –قضائیه)-تعیین حقوق و آزادیهای افراد (آزادی توام با مسئولیت در برابر خدا- مساوی حقوق ملت ایران در برابر قانون و حمایت یکسان قانون )

روشهای انتخاب رهبر:
احراز صلاحیت و تعیین رهبر بطور مستقیم توسط مردم (که تنها برای رهبری حضرت امام خمینی اعمال شد و پس از آن این روش امکان پذیر نیست )- احراز و تعیین رهبر توسط خبرگان رهبری( درباره همه فقهای واجد شرایط بررسی و مشورت می کنند و اعلم ترین به احکام و موضوعات فقهی و مسائل سیاسی و اجتماعی و دارای مقبولیت عامه تشخیص دهند او را به رهبری انتخاب می کنند )

شرایط رهبری:
صلاحیت علمی لازم برای افتاء در ابواب مختلفه فقه(توانایی استخراج احکام اسلام از منابع فقهی)-عدالت و تقوای لازم (باید عادل باشد تا ظلم را از غیر آن تشخیص دهد، با تقوا باشد و از انجام معاصی بویژه گناهان کبیره بپرهیزد)-بینش صحیح سیاسی و اجتماعی (اشرافیت و آگاهی کامل به شرایط و اوضاع جامعه و درک معضلات و مشکلات اجتماعی و هدایت جامعه از بحرانها )-تدبیر (توانایی برای حل مسائل و مشکلات)-شجاعت(در مقابله با تهدیدات و قدرت نمایی های دشمنان)-مدیریت(علم اداره امور و قدرت مدیریت را داشته باشد)-قدرت کافی برای رهبری (توانایی جسمانی است).

وظایف و اختیارات رهبر:
تعیین سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام-نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام –فرمان همه پرسی – فرماندهی کل نیروهای مسلح – اعلان جنگ و صلح و بسیج نیروها – حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه – حل معضلات نظام که از طریق عادی قابل حل نیست از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام – امضاء حکم ریاست جمهوری پس از انتخاب مردم – عزل رئیس جمهور با در نظر گرفتن مصالح کشور پس از حکم دیوان عالی کشور به تخلف وی از وظایف قانونی یا رای مجلس شورای اسلامی بر عدم کفایت وی – عفو یا تخفیف مجازات محکومین در حدود موازین اسلامی پس از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه – نصب و عزل و قبول استیفای : فقهای شورای نگهبان، عالی ترین مقام قوه قضائیه (رئیس قوه قضائیه) ، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، رئیس ستاد مشترک – فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – فرماندهان عالی نیروی نظامی و انتظامی(نیروی زمینی و هوایی و دریایی ارتش و سپاه ، جانشین فرماندهی سپاه ، فرمانده کل نیروی انتظامی ).

شرایط برکناری رهبر:
ناتوان در انجام وظایف قانونی خود – یکی از شرایط و خصوصیات رهبری را از دست دهد – معلوم شود از قبل برخی از خصوصیات را نداشته است .

وظایف دولت:
پاسداری از مذهب رسمی کشور – پاسداری از نظام جمهوری اسلامی – پاسداری از قانون اساسی – وقف خود برای خدمت به مردم و اعتلای کشور و ترویج دین و اخلاق – پشتیبانی از حق و گسترش عدالت – حراست از مرزها و تمامیت ارضی – استعانت از خدا در انجام وظایف – پیروی از پیامبر و ائمه اطهار در نگهداری از امانت – پاسخگو بودن در مقابل ملت و رهبر و مجلس – جلوگیری از ربا خواری و رشوه و اختلاس – پاسداری از حقوق زنان و حمایت از آنان – فراهم کردن امکان اشتغال و کار –

خصوصیات رئیس جمهور:
( توسط مردم و به مدت ۴ سال و حق انتخاب یکبار دیگر توسط مردم و دومین مقام عالی کشور) رجال مذهبی و سیاسی – ایرانی الاصل – دارای تابعیت ایران- مدیر و مدبر – دارای حسن سابقه – امانت و تقوی – مومن – معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران – معتقد به مذهب رسمی کشور

وظایف و اختیارات رئیس جمهور:
مسئولیت اجرای قانون اساسی – ریاست هیات وزیران – نصب و عزل وزیران – مسئولیت اقدامات وزیران در مقابل مجلس – امضاء قراردادهای بین المللی – اعزام سفیران به خارج و دریافت اعتبارنامه های سفرای سایر کشورها – ریاست شورای عالی امنیت ملی – ریاست شورای انقلاب فرهنگی – مسئولیت اجرای فرمان رهبری در زمینه بازنگری در قانون اساسی – تعیین سرپرست موقت برای وزارتخانه های بدون وزیر برای مدت سه ماه – امضاء مصوبات مجلس – اعطای نشان های دولتی – پیشنهاد همه پرسی – پیشنهاد توقف انتخابات – درخواست تشکیل جلسه غیر علنی مجلس

وظایف اصلی نمایندگان:
( توسط مردم و به مدت ۴ سال و به تعداد ۲۹۰ نفر) قانونگذاری (پیشنهاد و پیش نویس قوانین ، قوانینی که جنبه تصویبی دارند :قانون بودجه،عهدنامه ها و قراردادهای بین المللی ،تغییر خطوط مرزی،حالت فوق العاده و محدودیت های ضروری کشور در شرایط اضطراری نظیر جنگ ،اخذ وام و کمک های مالی ،استخدام کارشناسان خارجی ،انتقال بناها و اموال دولتی ،صلح دعاوی و و یا ارجاع به دعاوی مالی دولت به داوری در صورتی که طرف دعوا خارجی باشد، قرض یا استقراض یا کمک بلاعوض،فروش یا انتقال به غیر نفایسی که منحصر نباشند) – تفسیر قانون عادی – نظارت مجلس (نظارت بر تشکیل دولت با رای اعتماد به وزراء ،نظارت بر عملکرد دولت از طریق تذکر و سوال و استیضاح ،رسیدگی به شکایات مردم از طرز کار قوای سه گانه ،حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور).

زمان تعویق انتخابات مجلس:
بروز جنگ و اشغال بخشی از کشور – پیشنهاد رئیس جمهور – تصویب سه چهارم نمایندگان – تایید شورای نگهبان

شورای نگهبان:
به منظور پاسداری از احکام اسلامی و قانون اساسی از نظر عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با آنها شورایی به نام شورای نگهبان (شش نفر توسط رهبر بصورت مستقل و شش نفر توسط مجلس شورای اسلامی با معرفی قوه قضائیه به مدت شش سال) با دوازده نفر که ، شش نفر آنها از فقهای عادل و آگاه به مقتضیات زمان و مسائل روز که توسط رهبر انتخاب می شوند و شش نفر دیگر حقوقدان در رشته های مختلف حقوقی از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند و با رای مجلس انتخاب می شوند.

وظایف شورای نگهبان:
تشخیص عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی و قوانین و مقررات موضوعه کشور با احکام اسلامی با اکثریت فقهای شورای نگهبان و تشخیص عدم تعارض و تطبیق آنها با قانون اساسی بر عهده همه اعضای شورای نگهبان است – نظارت بر انتخابات (مجلس خبرگان رهبری ، ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی ) – نظارت بر همه پرسی – تفسیر قانون اساسی .

وظایف قوه قضائیه:
(توسط رهبری یک مجتهد عادل و آگاه به امور قضایی و مدیر و مدبر به مدت ۵ سال و عالی ترین مقام قضایی کشور می باشد ) رسیدگی و صدور حکم در مورد تظلمات ،تعدیات ،شکایات،حل و فصل دعاوی و رفع خصومات و اخذ تصمیم و اقدام لازم در آن قسمت از امور حسبیه که قانون معین می کند – احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادیهای مشروع – نظارت بر حسن اجرای قوانین – کشف جرم ،تعقیب و مجازات و تعزیر مجرمین و اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام – اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین

وظایف رئیس قوه قضائیه:
اداره امور قوه قضائیه – ایجاد تشکیلات لازم در دادگستری – تهیه لوایح قضایی متناسب با جمهوری اسلامی – استخدام قضات عادل و شایسته و عزل و نصب آنها – پیشنهاد عفو و یا تخفیف مجازات مجرمان – معرفی شخصی جهت تصدی مقام وزارت دادگستری – رسیدگی به دارایی های مقامات سیاسی – تعیین نماینده در صدا و سیما – پیشنهاد اعضای حقوقدان شورای نگهبان

سازمان و ارگانهای زیر نظر قوه قضائیه:
دادسراها و دادگاهها(کلیه جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی و محاربه و افسادفی الارض – توهین به مقام بنیان گذار و مقام معظم رهبری – توطئه علیه نظام یا اقدام مسلحانه ،ترور و تخریب موسسات بمنظور مقابله با نظام – جاسوسی به نفع اجانب – جرایم مربوط به موادمخدر و قاچاق – – دیوان عالی کشور(نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم و ایجاد وحدت رویه قضایی – رسیدگی به تخلف رئیس جمهور و صدور حکم درباره آن – با مشورت قضات دیوان به مدت ۵ سال انتخاب می شود و انتخاب مجدد بلامانع است) – دیوان عدالت اداری(رسیدگی به تصمیمات و اقدامات واحدهای دولتی اعم از وزارتخانه ها ، سازمان ها ، موسسات و شرکتهای دولتی ،شهرداری ها ، تشکیلات و نهادهای انقلابی و موسسات وابسته به آنها) – سازمان بازرسی کل کشور – سازمان قضایی نیروهای مسلح – سازمان زندانها و اقدامات امنیتی و تربیتی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور – سازمان پزشکی قانونی

وظایف شورای عالی امنیت ملی:
تامین منافع ملی – پاسداری از انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی – هماهنگی فعالیتهای سیاسی ، اطلاعاتی،اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی در ارتباط با تدابیر کلی دفاعی و امنیتی – بهره گیری از امکانات مادی و معنوی کشور برای مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی – تعیین سیاستهای دفاعی و امنیتی کشور در محدوده سیاستهای کلی تعیین شده از طرف مقام رهبری .

اعضای شورای عالی امنیت ملی:
(به ریاست رئیس جمهور) روسای قوای سه گانه – رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح – مسئول امور برنامه و بودجه – دو نماینده به انتخاب رهبری وزرای امور خارجه و اطلاعات و کشور – حسب مورد وزیر مربوطه و عالی ترین مقام ارتش و سپاه .
وظایف دیوان محاسبات کشور زیر نظر مجلس شورای اسلامی ) اعمال کنترل و نظارت مستمر مالی بمنظور پاسداری از بیت المال – عدم تجاوز هر گونه هزینه از اعتبارات مصوب در بودجه کشور – مصرف هر گونه وجهی از بودجه کل کشور در محل مصرف قانونی تعیین شده – کنترل عملیات و فعالیتهای مالی کلیه وزارتخانه ها ،موسسات و شرکتهای دولتی و سایر دستگاهها که از بودجه کل کشور استفاده می کنند – بررسی و حسابرسی وجوه مصرف شده و درآمدها ی دستگاههای مربوطه –تعیین نحوه حفظ و نگهداری و بایگانی صورت حسابهای مالی و اسناد و مدارک مربوط در دستگاهها – تحقیق و تفحص در کلیه امور مالی کشور – عضویت در سازمان بین المللی موسسات عالی حسابداری

وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام:
حل اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان – حل معضلات نظام با پیشنهاد راه حل به رهبر – ارائه نظر مشورتی در مورد سیاستهای کلی نظام و بازنگری یا اصلاح یا تتمیم قانون اساسی به رهبر – انتخاب یکی از فقهای شورای نگهبان برای عضویت در شورای موقت رهبری – تصویب مصوبات شورای موقت رهبری

اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام:
(رئیس مجمع توسط رهبر انتخاب می شود ) اعضای ثابت : رئیس جمهور ،رئیس مجلس ،رئیس قوه قضائیه ،فقهای شورای نگهبان و افراد معرفی شده توسط رهبر- اعضای موقت : وزیر یا وزرایی که موضوع مورد بحث به حوزه وظایف آنهاست.
وظایف مجلس خبرگان رهبری متشکل از فقیه های واجد شرایط و توسط مردم و بمدت ۸ سال انتخاب می شوند و تعدادشان فعلا ۸۶ نفراست با ریاست ...) تعیین رهبر – نظارت بر رهبری – عزل رهبر – عضویت پنج نفر از اعضای مجلس خبرگان در شورای بازنگری قانون اساسی

ترکیب شورای بازنگری قانون اساسی:
اعضای شورای نگهبان – روسای قوای سه گانه – اعضای ثابت مجمع تشخیص مصلحت نظام – پنج نفر از اعضای مجلس خبرگان رهبری – ده نفر به انتخاب رهبر – سه نفر از هیات وزیران – سه نفر از قوه قضائیه – ده نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی- سه نفر از دانشگاهیان

مواردی که غیر قابل تغییر است:
محتوای مربوط به اسلامی بودن نظام – پایه های ایمانی – اهداف جمهوری اسلامی – جمهوری بودن حکومت – ولایت امر و امامت امت – اداره امور کشور با اتکاء به آرای عمومی – دین و مذهب رسمی

اسامی چند مرجع تقلید:
"لیست اسامی را بر حسب زمان و سال جستجو بفرمایید"

اسامی اعضای شورای نگهبان :
"لیست اسامی را بر حسب زمان و سال جستجو بفرمایید"

اسامی وزراء :
"لیست اسامی را بر حسب زمان و سال جستجو بفرمایید"

بخش سوم: مباحث وقایع تاریخی انقلاب

۱۵ خرداد ۱۳۴۲ با بازداشت امام خمینی و در پی آن تظاهرات تهران و قم اتفاق افتاد که خمینی و هوادارانش به عنوان نقطه عطف در آغاز انقلاب اسلامی می شمارند و در ایران امروز یکی از تعطیلات رسمی به شمار می آید.

جمعه سیاه: کشتار ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ معروف به جمعه سیاه به کشتار تظاهرکنندگان در محلات فقیر نشین جنوبی و میدان ژاله تهران، توسط نیروهای نظامی ارتش شاهنشاهی ایران گفته می‌شود که در جریان ناآرامی‌هایی که به پیروزی انقلاب اسلامی در این سال انجامید، رخ داد. اغلب به عنوان آغاز پایان کار رژیم شاهنشاهی ایران در نظر گرفته می‌شود که هر گونه امید به مصالحه میان انقلابیون و سلطنت‌طلبان را از میان برد.

۱۲ بهمن ۵۷: بازگشت سید روح‌الله خمینی به ایران واقعه‌ای در جریان انقلاب ۱۳۵۷ ایران است که طی آن در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ سید روح‌الله خمینی پس از ۱۵ سال تبعید به ایران بازگشت و در تهران مورد استقبال قریب به سه میلیون ایرانی قرار گرفت. این روز در تقویم رسمی ایران با عنوان آغازین روز دهه فجر، مشخص شده‌است.
تصرف سفارت آمریکا یا همان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با حمله تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام و تصرف سفارت آمریکا در تهران و به گروگان گرفتن ۶۶ دیپلمات آمریکایی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ آغاز گردید و در ۳۰ دی ۱۳۵۹ با پذیرش قرارداد الجزایر از سوی دولت‌های ایران و آمریکا و آزادی گروگان‌ها پایان یافت.در جریان اشغال سفارت، کارمندان سفارت تلاش کردند مدارک و اطلاعات محرمانه را از بین ببرند، اما ایرانیان توانستند بخشی از آن اطلاعات را بازیافت کنند و حدود ۷۰ سند محرمانه توسط ایران منتشر شد.

انقلاب فرهنگی ایران: به مجموعه‌ای از رویدادهای مرتبط با نظام آموزش عالی در جمهوری اسلامی ایران (به ویژه سالهای ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۲ خورشیدی) گفته می‌شود که با هدف پاک‌سازی استادان و دانشجویانی که از دید حکومت جمهوری اسلامی ایران ، «غرب‌زده» به‌شمار می‌رفتند، صورت پذیرفت. از انقلاب فرهنگی ایران به عنوان اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها یاد می‌گردد.

رویداد مباهله: آیه ۶۱ سوره آل عمران است که درباره هیأت نجرانی نازل شده است در روز مباهله بنا بر این بود که مسلمانان و مسیحیان نجران یکدیگر را نفرین کنند، تا خدا آن طرف که دروغگوست، عذاب کند و شیعه و سنی متفقند که محمد پیامبر اسلام، علی، فاطمه، حسن و حسین را با خود به میعادگاه برد و مسیحیان نیز وقتی دیدند وی به قدری مطمئن است که تنها نزدیکترین خویشانش را با خود آورده، بیمناک شدند و پذیرفتند که جزیه بپردازند.

بخش چهارم: مباحث اطلاعات و دانستنی های مهم دینی

غدیر خم: نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که پیامبر اسلام در حجةالوداع، علی را «ولی» پس از خود اعلام کرد. ۱۸ ذی‌الحجه، سال‌روز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر خم شهرت دارد.

حدیث ثقلین: «من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت و اهل بیت خودم. مادام که شما به این دو دست بیازند هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ گاه از هم جدا نمی‌شوند.»

اصحاب کساء: از دیدگاه تاریخی در پیش از اسلام و در اوایل اسلام، اهل بیت لقب قریش بود و منظور بیت همان خانه کعبه در مکه بود. در تعبیر فوق منظور از اهل بیت خانواده پیامبر و بطور خاص علی، فاطمه، حسن و حسین است. بدنبال این تعبیر احادیثی به نقل از محمد در مورد این آیه رواج یافت از جمله حدیث پنج تن آل عبا. از دیدگاه شیعه اصحاب کساء عبارت اند از محمد پیامبر مسلمانان، علی،فاطمه،حسن و حسین که آیه انما یرید اﷲ لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیراً (خداوند فقط میخواهد پلیدی وگناه را از شما اهل بیت دور کند و کاملا شمارا پاک سازد)

آیه تطهیر: بخشی از آیه ۳۳ از سوره احزاب قرآن کریم است. شیعیان معتقدند که این آیه درباره اصحاب کساء است. چنان که ابوسعید خدری از پیامبر (ص) روایت کرد که فرمود این آیه درباره پنج تن: خودم، علی،فاطمه ،حسن و حسین است.

تفسیر المیزان: المیزان فی تفسیر القرآن که بیشتر به تفسیر المیزان شهرت دارد از جامع‌ترین و مفصل‌ترین تفاسیر شیعی قرآن به زبان عربی است که در قرن چهاردهم هجری به قلم علامه سید محمدحسین طباطبایی (۱۲۸۱ – ۱۳۶۰ هـ. ش) نگاشته شده‌است.

مجمع البیان: مَجمعُ البَیان فی تفسیرِ القُرآن تفسیر قرآن توسط ابوعلی فضل بن الحسن الطبرسی (معروف به شیخ طبرسی) به زبان عربی است که به زبان فارسی نیز ترجمه شده‌است.

مفاتیح الجنان: مجموعه‌ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوصه ایام سال و ماه و روزها است که به باور شیعیان از طرف پیامبر اسلام و ائمه شیعیان صادر شده و توسط شیخ عباس قمی جمع آوری و تدوین شده‌است.

الغدیر: نام کتابی‌ست به قلم علامه امینی در ۲۰ جلد به زبان عربی که تمامی جلد های‌آن به زبان فارسی ترجمه شده‌است. موضوع عمده کتاب واقعه غدیر خم به روایت اهل تسنن است. در سال ۱۰ هجری در حج الوداع در نزدیکی برکه‌ای به نام غدیر پیامبر اکرم در خطبه‌ای علی بن ابی طالب را پس از خود به عنوان مولا و پیشوای مسلمین[امام] به مردم معرفی می‌کنند اما پس از رحلت محمد ۷۰ روز بعد از واقعه غدیر میان مسلمین بر سر جانشین [پیامبر] اختلاف افتاد. از آن تاریخ کسانی که به دستور پیامبر مبنی بر جانشینی [امیرالمومنین علی] اطاعت کردند و از علی و پسرانش پیروی کردند را شیعه و پیروان ۳ خلیفه قبل از علی [ابابکر، عمر، عثمان] را اهل تسنن [سنت] خواندند. علامه امینی از شیعیان بوده و با استناد به کتب معتبر اهل سنت ثابت کردند که واقعه غدیر اتفاق افتاده و ولایت مسلمین بعد از رسول خدا بر عهده علی بوده و نه ۳ خلیفه قبل

بحارالانوار: بحار الأنوار الجامعة لدُرر اخبار الائمة الاطهار یا به‌اختصار بِحارُالأنوار از بزرگترین منابع حدیث در تشیع به زبان عربی به تألیف علامه مجلسی (۱۰۳۷-۱۱۱۰ هجری) است.

کتاب الکافی: یکی از مهم‌ترین و معتبرترین کتب حدیثی شیعه اثر ثقةالاسلام کلینی است. وی در مدت ۲۰ سال این کتاب را گردآوری کرده‌است. موضوع این کتاب حدیث است که در سه بخش می‌باشد:
اصول، شامل روایات اعتقادی
فروع، حاوی روایات فقهی
روضه، شامل احادیث متفرقه

کتاب صحیفه سجادیه: مجموعه‌ای از دعاها و مناجات امام چهارم شیعیان، زین العابدین است. به انجیل اهل بیت و زبور آل محمد و اخت القران معروف است .

نهج‌البلاغه: مجموعه‌ای از خطبه‌ها، نامه‌ها و اندرزهای (حکمت‌ها) علی ابن ابی‌طالب، امام اول شیعیان و خلیفه چهارم از خلفای راشدین در نگاه اهل سنت است.گردآورنده نهج‌البلاغه، ابوالحسن محمد بن حسین موسوی معروف به سید رضی و شریف رضی است. نهج‌البلاغه عنوانی است که سید رضی برای منتخبی از خطبه‌ها و مواعظ، نامه‌ها و عهدنامه‌ها، و کلمات کوتاه و قصار علی بن ابی‌طالب برگزیده‌است.

بخش پنجم: مباحث مناسبتهای تاریخی

۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی- ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای – ۲۹ فروردین روز ارتش و نیروی زمینی – ۲ اردیبهشت سالروز اعلام انقلاب فرهنگی و تاسیس سپاه پاسداران – ۵ اردیبهشت شکست حمله نظامی آمریکا به طبس – ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس – ۱۲ اردیبهشت شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم و روز کار و کارگر – ۲۴ اردیبهشت لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزا حسن شیرازی – ۳ خرداد فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت ،ایثار و پیروزی – ۴ خرداد روز مقاومت و پاسداری – ۱۴ خرداد رحلت امام خمینی و انتخاب ایت اله خامنه ای به رهبری – ۱۵ خرداد قیام خونین ۱۵ خرداد – ۳۱ خرداد روز شهادت مصطفی چمران و روز بسیج اساتید – ۷ تیر شهادت آیت اله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام – ۱۱ تیر شهادت آیت اله صدوقی چهارمین شهید محراب – ۵ مرداد سالروز عملیات مرصاد – ۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامی – ۲۶ مرداد آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی – ۲۸ مرداد کودتای آمریکا برای بازگرداندن شاه – ۲ شهریور آغاز هفته دولت – ۸ شهریور روز شهادت رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم – ۱۷ شهریور قیام ۱۷ شهریور و گشتار جمعی از مردم بدست ماموران شاه – ۱۹ شهریور وفات آیت اله طالقانی اولین امام جمعه تهران – ۲۰ شهریور شهادت آیت اله مدنی دومین شهید محراب – ۳۱ شهریور آغاز جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس – ۲۳ مهر شهادت آیت اله اشرفی اصفهانی پنجمین شهید محراب – ۱۰ آبان شهادت آیت اله قاضی طباطبایی اولین شهید محراب – ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز – ۵ آذر روز بسیج مستضعفان – ۱۰ آذر شهادت آیت اله مدرس و روز مجلس – ۱۲ آذر روز تصویب قانون اساسی – ۱۶ آذر روز دانشجو – ۲۰ آذر شهادت آیت اله دستغیب سومین شهید محراب – ۷ دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی – ۹ دی روز بصیرت و میثاق با رهبری – ۱۹ دی قیام خونین مردم قم – ۲۰ دی شهادت امیرکبیر – ۱۲ بهمن بازگشت امام به میهن – ۲۲ بهمن پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی – ۲۹ بهمن قیام مردم تبریز بمناسبت چهلمین روز شهادت شهدای قم – ۱۴ اسفند روز احسان و نیکوکاری – ۱۵ اسفند روز درختکاری – ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت .
۹ محرم تاسوعای حسینی – ۱۰ محرم عاشورای حسینی و شهادت امام حسین و یارانش – ۱۲ محرم روز شهادت امام زین العابدین – ۷ صفر ولادت امام موسی کاظم – ۲۰ صفر روز اربعین حسینی – ۲۸ صفر رحلت پیامبر و شهادت امام حسن مجتبی – ۲۹ صفر شهادت امام رضا – ۱ ربیع الاول هجرت پیامبر از مکه به مدینه – ۸ ربیع الاول شهادت امام حسن عسگری – ۱۷ ربیع الاول ولادت پیامبر و ولادت امام جعفر صادق – ۸ ربیع الثانی ولادت امام حسن عسگری – ۱۰ ربیع الثانی وفات حضرت معصومه – ۵ جمادی الاول ولادت حضرت زینب و روز پرستار –  جمادی الاول و یا 3 جمادی الثانی شهادت حضرت فاطمه زهرا – ۲۰ جمادی الثانی ولادت حضرت فاطمه و روز زن و تولد امام خمینی – ۱ رجب ولادت امام محمد باقر – ۳ رجب شهادت امام علی النقی الهادی – ۱۰ رجب ولادت امام محمدتقی جوادالائمه – ۱۳ رجب ولادت امام علی – ۱۵ رجب وفات حضرت زینب – ۲۵ رجب شهادت امام موسی کاظم – ۲۷ رجب مبعث پیامبر – ۳ شعبان ولادت امام حسین و روز پاسدار – ۴ شعبان ولادت حضرت عباس و روز جانباز – ۵ شعبان ولادت امام زین العابدین – ۱۵ شعبان ولادت امام قائم – ۱۰ رمضان وفات حضرت خدیجه – ۱۵ رمضان ولادت امام حسن مجتبی – ۲۱ رمضان شهادت امام علی – ۱ شوال عید سعید فطر – ۲۵ شوال شهادت امام جعفر صادق – ۱ ذی القعده ولادت حضرت معصومه و روز دختران – ۱۱ ذی القعده ولادت امام رضا – ۲۹ ذی القعده شهادت امام محمد تقی جواد الائمه – ۱ ذی الحجه روز ازدواج علی و فاطمه و روز ازدواج – ۷ ذی الحجه شهادت امام محمد باقر – ۹ ذی الحجه روز عرفه – ۱۰ ذی الحجه عید قربان – ۱۵ ذی الحجه ولادت امام علی النقی الهادی – ۱۸ ذی الحجه عید غدیر خم – ۲۴ ذی الحجه روز مباهله پیامبر با مسیحیان نجران

سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی با پاسخ

1-چهارده معصوم را نام ببرید؟ حضرت محمد و حضرت فاطمه و 12 امام
2-مبدا تاریخ هجری چگونه است؟ اول ربیع الاول هجرت رسول اکرم ازمکه به مدینه است
3-کدام سوره دوبسم ا… دارد؟ سوره نمل به نام مورچه
4-کدام سوره بسم ا… ندارد؟ سوره توبه
5-سید الشهید لقب چه کسی بود؟ امام حسین وحمزه عموی پیامبر
6-قبرحمزه درکجا وجود دارد؟ دراحد
7-اصول دین را نام ببرید؟ توحید، نبوت، عدل، امامت، معاد
8-فروع دین را نام ببرید؟ نماز، روزه ، خمس، زکات،‌ حج، جهاد، امربه معروف، نهی ازمنکر، تبری و تولی
9-اصول دین مذهب کدامند؟ عدل وامامت
10-تبری چیست؟ دشمن داشتن دشمنان خدا را گویند
11-تولی یعنی چه؟ دوست داشتن دوستان خدا را گویند
12-موالات یعنی چه؟ پی در پی بودن اجزای نماز را گویند
13-حدیث ثقلین چیست؟ کتاب قرآن واهل بیت که پیامبر آنها را نزد مردم به امانت گذاشت
14-آیه ولایت چیست؟ إِنّما وَلیکُمُ اللهُ و رَسولُهُ والّذینَ ءَامَنوا الَّذینَ یقِیمُونَ الصَّلوةَ و یؤتُونَ الزَّکوة و هُم راکِعونَ، (ولی شما فقط خدا، پیامبر و مؤمنانی هستند که نماز را به پا داشته، در رکوع زکات می‌دهند.)
15-مرجع تقلید کیست؟
16-حضرت علی بعد ازپیامبردرچند جنگ شرکت کردنند؟ 3 جنگ ( نهروان، جمل و صفین)
17-عایشه که بود؟ همسرحضرت محمد (ع)
18-عایشه کدام جنگ را، راه انداخت؟ جنگ جمل
19-فدک چیست؟ ارثیه حضرت فاطمه که درآن سرزمین پنبه کاشته می شد وباغی بود که پیامبر ازیکی ازجنگها به غنیمت گرفته بود
20-قرآن درچند سال نازل شد؟ در 23 سال دارای 30 جزء 120 حزب و 6236 آیه و 114 سوره دارد.
21-جعفرطیار که بود؟ پسرعموی پیغمبر و از شهدای بزرگ صدر اسلام و برادرش عقیل، طالب و علی (ع) است.
22-نام مادرحضرت علی که بود؟ فاطمه بنت اسد
23-نام پدرحضرت علی که بود؟ ابوطالب
24-ولادت حضرت فاطمه درچه روزی است؟ 20جمادی الثانی همزمان با ولادت امام خمینی
25-حضرت علی درکجا بدنیا آمده است؟ در کعبه
26-نام پدر و مادر حضرت محمد چه بود؟‌ آمنه و عبدا…
27-فرزندان امام حسین را نام ببرید؟‌ علی اکبر، علی اصغر، سکینه، امام سجاد، رقیه
28-جنگ های امام علی با چه کسانی بود؟ جنگ صفین (معاویه) نهروان (خوارج)
29-نماز با چه کلماتی آغازوبه پایان میرسد؟ با الله اکبر آغاز و با سلام پایان می یابد
30-قتل عام برمکیان درچه زمانی رخ داده است؟ هارون رشید
31-جابربن عبدا… ازیاران چه امامانی بود؟ ازپیامبر تا امام پنجم
32-معنی آیه ولایت چیست؟ ولی شما خدا و رسول خداست و کسانی که ایمان آوردند و نماز می خوانند ودرحال رکوع زکات پرداخت می کنند
33-حدیث یوم الدار در چه وقتی بود؟ وقتی حضرت محمد دعوت علنی شد و خویشاوندان خود دعوت کرد
34-حدیث غدیر درچه وقتی نازل شد؟ حجه الوداع در سال دهم هجرت
35-نام همسران حضرت علی را نام ببرید؟ حضرت فاطمه (س) دختر رسول الله، خوله دختر جعفر بن قیس الحنفیه، ام حبیبب دختر ربیعه، ام البنین دختر حزام بن خالد بن درام، لیلی دختر مسعود کلابیه، ام مسعود دختر عروه بن مسعود الثقفی، امامه دختر ابی العاص و دختر زینب بنت خدیجه و رسول الله (ص)، محیاه دختر امری القیس، اسماء بنت عمیس.
36-بعد از وفات حضرت فاطمه امام علی به چه کسی فرمودند یک زن با چه شرایطی برای اوپیدا کنند؟ به برادرخود عقیل فرمودنند زنی پهلوان زاده، که ام البنی بود وابوالفضل را بدنیا آورد
37-قبر ام البنی در کجاست؟ قبرستان بقیع
38-سال عام الفیل چه سالی است؟ سالی که ابرهه با سپاهی به خانه کعبه حمله کرد که خانه کعبه راخراب کنند که خداوند پرندگانی به نام ابابیل فرستاد که لشگر ابرهه را نابود کرد
39-چهارده معصوم را نام ببرید؟ حضرت محمد و حضرت فاطمه و 12 امام
40-پنج تن ال عبا را نام ببرید؟‌ حضرت محمد، حضرت علی وفاطمه، امام حسین، امام حسن
41-پیامبران الولعزم را نام ببرید؟‌ حضرت محمد (کتاب قرآن) موسی (تورات) نوح (صحف) عیسی (انجیل) ابراهیم (زنوز)
42-چند پیغمبر داریم؟ 124 هزار
43-اسم چند پیامبر در قرآن آمده است؟ 27 پیامبر
44-تابعین چه کسانی هستند؟ کسانیکه که پیامبرندیدند ولی یاران ایشان را دیدند
45-انصار چه کسانی هستند؟ یاران پیامبر در مدینه
46-مهاجرین چه کسانی هستند؟ کسانیکه با پیامبربه مدینه هجرت کردنند
47-احزاب چه گروهی بودنند؟ گروهی ازقریش که برای مبارزه ونبرد با پیامبرهم پیمان شدند
48-لقب امام علی (ع) چیست؟ امیرالمومنین
49-لقب امام حسن (ع) چیست؟ مجتبی
50-لقب امام حسین (ع) چیست؟‌ سیدالشهدا
51-لقب امام زین العابدین (ع) چیست؟ سجاد
52-لقب امام محمد باقر (ع) چیست؟ باقرالعلوم
53-لقب امام جعفرصادق (ع) چیست؟
54-لقب امام موسی کاظم (ع) چیست؟
55-لقب امام رضا (ع) چیست؟ ضامن آهو
56-لقب امام تقی (ع) چیست؟ امام جواد
57-لقب امام نقی (ع) چیست؟‌ امام هادی
58-چند فرسخ ازشهر دور شویم نماز شکسته است؟ 36 کیلومتر
59-روز پاسدار چه روزی است؟ 3 شعبان ولادت امام حسین (ع)
60-روز جانباز چه روزی است؟ 4 شعبان روز ولادت ابوالفضل
61-ولادت امام زین العابدین چه روزی است؟ 5 شعبان
62-نیمه شعبان چه روزی است؟ ولادت امام مهدی (ع)
63-صفر مصادف با چه روزی است؟ شهادت امام حسن و حضرت محمد(ع)
64- 30 صفرمصادف با چه روزی است؟ شهادت امام رضا(ع)
65-حضرت رقیه در واقعه کربلا چند ساله بود؟‌ 3 ساله بود
66-هدف از واقعه کربلا چه بود؟ نماز و امربه معروف و نهی از منکر
67-نماز احتیاط به چه صورتی خوانده می شود؟ 1- نیت نماز را نباید به زبان آورد 2- سوره و قنوت ندارد 3- احتیاط واجب آن است که حمد را آهسته بخوانند
68-مواردی که درنمازخواندن مستحب است رانام ببرید؟ 1- نماز در مسجد خوانده شود 2- اذان و اقامه 3- اذان گو عادل ووقت شناس باشد و صدای بلندی داشته باشد
69-شکیات نمازکدامند؟
1- شک هایی که نبایدبه آنها اعتناء کرد که عبارتند از:
الف- شک در نماز مستحبی  ب- شک در نماز جماعت  ج- شک در چیزهایی که محل به جا آوردنش گذشته است
2- شک های که نماز را باطل می کند که عبارتند از: الف- شک در نماز دور کعتی و سه رکعتی ب- در نماز های چهار رکعتی (در رکعت های نماز شک کند اصلا نداند چند رکعت خوانده است- یک رکعت خوانده یا بیشتر- پیش ازسجده دوم شک کند) 2- شک های صحیح: الف- اگر در تعداد نماز چهار رکعتی شک کند باید بلافاصله فکر کند اگر به یکی یقین پیدا کرد همان را می خواند و نماز را تمام می کند ب- اگر در نماز چهار رکعتی به یک از دو یقین پیدا نکرد بنا را به رکعت بیشترگذارده و نماز را تمام می کند ممکن است کمتر درست باشد به تعداد رکعت های که نمازنخوانده نماز احتیاط بخواند تا یقین کند نماز را درست انجام داده اگر بعد ازسجده دوم شک کند که دو رکعت خوانده یا سه رکعت بنا را بر سه میگذارد و یک رکعت دیگر می خواند و نماز را تمام می کند و بعد از نماز یک رکعت نمازاحتیاط ایستاده یا دو رکعت نمازاحتیاط نشسته میخواند درشک بین 2 و 3 و 4 بنا بر 4 گذاشته وبعد دورکعت نماز احتیاط ایستاده وبعد دور کعت نماز احتیاط یشسته می خواند درشک بین 3و2 می گذارد و بعد ازنماز یک رکعت نماز احتیاط ایستاده می خواند
70-سجده سهو در چه مواردی خوانده می شود؟‌ 1- یک سجده را فراموش کند 2- در بین نماز سهوأ حرفی بزند (درشک بین 4 و 5 در حالت نشسته باید بعد از سلام سجده برویم) درچه صورت احتیاط واجب است؟ 1- تشهد را فراموش کند 2- فراموش کرده سلام بدهد
71-سجهده سهو چگونه خوانده می شود؟‌ بعد از سلام نماز نیت سجده سهو کند و پیشانی را برچیزی که سجده صحیح است بگذارد و بگوییم بسم ا…وبا ا…الهم صلی علی محمد وآل محمد و دوباره برود سجده و سپس بعد ازخواندن تشهد، سلام بدهد
72-عادل چه کسی است؟ کسی که گناه کبیره نداشته باشد
73-وظیفه مأموم چیست؟ مأموم نباید تکبیره الاحرام را قبل ازامام بگوید احتیاط واجب آن است که تکبیره امام تمام نشده تکبیرنگوید و مکروه است مأموم نماز را طوری بگوید که امام بشنود
74-نماز جمعه چند رکعت است و توضیح دهید؟ دو رکعت است و واجب نیست نماز ظهر را بخواند و بجای دو رکعت نماز دیگر دو خطبه خوانده می شود
75-نمازجمعه چگونه خوانده می شود؟ دو رکعت است و دو قنوت دارد و قنوت اول قبل از رکوع اول و قنوت دوم بعد ازرکوع دوم است و مانند نماز صبح دو رکعت ومستحب است حمد وسوره با صدای بلند خوانده شود و در رکعت اول بعد ازحمد سوره جمعه و در رکعت دوم پس از حمد سوره منافقون خوانده می شود. و در خطبه ها باید سوره ای کوتاه از قرآن خوانده شود. و مردم را به پرهیزگاری وتقوی ازگناهان دعوت کرد وحمد وثنا بخوانند
76-نماز عید فطر به چه صورتی خوانده می شود؟ دو رکعت است در رکعت اول پس ازحمد و سوره پنج تکبیر دارد و بعد از هر تکبیر یک قنوت دارد و تکبیر پنجم را گفته و رکوع و دو سجده و در رکعت دوم چهار تکبیر دارد بعد ازهر تکبیر یک قنوت دارد سپس بعد ازتکبیر چهارم رکوع و دو سجده و سپس تشهد و سلام دارد و وقت خواندن نماز از اول آفتاب روز عید تا ظهر و دو خطبه دارد که بعد از نماز ایراد می گردد
77-نماز آیات در چه مواردی خوانده می شود؟ 1-خوسوف 2-کسوف 3-زمین لرزه 4-رعدوبرق
78-نماز آیات چگونه خوانده می شود؟‌ دو رکعت است و در هر رکعت پنج رکوع دارد وبعد از تکبیر وخواندن حمد آیه های یک سوره را به پنج قسمت تقسیم می کند. یک آیه را خوانده به رکوع میروید و سپس بون خواندن حمد قسمت بعد از آن سوره را می خواند و به کوع پنجم می رود وتا آخر عمر برانسان واجب است این نماز را بخواند.
79-نماز قضا در چه مواردی خوانده می شود؟ 1-وقت نماز گذشته باشد 2-بعد از نماز بفهمد نمازش باطل بوده 3-کسی که یک نماز چهار رکعتی خوانده و نمیداند ظهر بوده یا عصر یا عشاء
80-چند تا ازنماز های مستحب را نام ببرید؟‌ 1-نمازشب 2-نمازغفیله و ...
81-چه چیزهایی روزه را باطل می کند؟‌ 1-خودرن و آشامیدن 2-دروغ بستن به خدا و پیامبر 3-فرو بردن تمام سردرآب 4-رسیدن غبار غلیظ به حلق 5- قی کردن 6- استمنا ماندن برجنابت
82-روزه های واجب کدامنند؟ 1-روزه ماه رمضان 2-روزه های قضا 3- قضای پدر بر پسر بزرگتر 4-روزه به سبب نذر واجب
83-روزه های حرام؟ عید فطر، روزه مستحبی که فرزند سبب اذیت پدر و مادرشود و پدر و مادر او نهی کرده باشند
84-روزه های مستحب؟ روز عرفه، پنج شنبه و جمعه، میلاد و مبعث حضرت پیامبر، عید نوروز، ماه رجب وشعبان
85-سوره های سجده دار کدامنند؟ سوره 32 سجده، سوره 41 فضیلت، سوره 53 النجم، سوره 96 العلق
86-احکام مسافر؟ مسافری که باید نماز شکسته بخواند نباید درسفر روزه بگیرد ولی باید قضای آن را بگیرد ولی کسی که شغل او سفر است باید روزه را کامل بگیرد ونماز را کامل بخواند
87-زکات فطریه چیست؟‌ 3 کیلو گندم، جو، خرما، کشمش، برنج، ذرت
88-کفاره کسی که ازعمد روزه خود را قضا می کند چیست؟ آزاد کردن یک برده یا دو ماه روزه گرفتن و یا سیرکردن 60 فقیر
89-حکم روزه مسافر چیست؟ اگربعد ازظهر مسافرت کند روزه او صحیح است. اگر پیش از اذان مسافرت کند وقتی به حد رسید روزه او باطل است وباید روزه را بشکند و قبل رسیدن به حدی که روزه باطل میشود حق خوردن روزه را ندارد و اگر این کارکرد باید کفاره بدهد، و اگر از سفر برگشت اگر بعد ازظهر رسید روزه او باطل است ولی اگرقبل از اذان برسد روزه او صحیح است و اگر عمد کاری کند که روزه او باطل شود باید قضای آن را بگیرد
90-احکام وقت نماز چیست؟ به اندازه ای وقت تنگ است که بواسطه بجا آوردن بعضی مستحبات نماز اصلی مقداری از آن قضا می شود نباید مستحبات را انجام داد مثلا با خواندن قنوت مقداری نماز قضا می شود نباید قنوت را خواند.
91-احکام قبله؟ اگر برای پیدا کردن قبله راهی وجود نداشت باید به هر چهار طرف نمازخواند
92-رئیس نظام تشخیص مصلحت؟ 
93-رئیس قوه مجریه؟ 
94-رئیس قوه قضائیه؟ 
95-رئیس قوه مقنعه؟
96-سخنگوی هئیت دولت؟
97-وزیر ارشاد؟ 
98-وزیر آموزش وپرورش؟
99-وزیر اطلاعات؟
100-وزیر جهاد گشاورزی؟ 
101-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؟ 
102- وزیر اقتصاد؟ 
103-وزیر امور خارجه؟ 
104-وزیر بازرگانی ؟ 
105-وزیر بهداشت؟ 
106-وزیر تعاون؟
107-وزیر دادگستری؟
108- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؟
109-وزیر راهو ترابری؟ 
110-وزیر رفاه؟
111-وزیر صنایع و معادن؟
112-وزیر علوم و تحقیقات و فناوری؟ 
113-وزیر کار؟
114-وزیر کشور؟ 
115-وزیر مسکن؟
116-وزیر نفت ؟ 
117-وزیر نیرو ؟
118-سخنگوی سازمان ملل؟
119-سخنگوی امور خارجه؟
120-سخنگوی قوه قضائیه؟
121-شهردار تهران؟ 
122-استاندار تهران؟
123-رئیس شورای نگهبان؟
124-رئیس مجلس شورای اسلامی؟ 
125-اولین شهید محراب چه کسی بود؟ آیت ا… قاضی طبازبائی
126-دومین شهید محراب چه کسی بود؟ آیت ا… مدنی
127-سومین شهید محراب چه کسی بود؟ آیت ا… دسقیب
128-چهارمین شهید محراب چه کسی بود؟ آیت ا… صدوقی
129-پنجمین شهید محراب چه کسی بود؟ آیت ا… اشرافی اصفهانی
130-سازمان تامین اجتماعی اصل چندم قانون اساسی است؟ اصل بیستم
131-قنوت نمازجمعه در رکعت چندم است؟ رکعت اول قبل از رکوع و رکعت دوم بعد ازرکوع
132-غزوه های پیامبر؟ پیامبر در 27 غزوه شرکت کردند اولین غزوه بواط و آخرین آن تبوک است
133-جنگ بدر در کجا اتفاق افتاد؟ برسرچاه های بدر
134-جنگ احد در کجا اتفاق افتاد؟ در کوه احد که باعث شهادت حمزه شد و مسلمانان شکست خوردنند
135-جنگ خندق در کجا اتفاق افتاد؟ درشهر مدینه به پیشنهاد سلمان فارسی دور شهرخندق کنند
136-جنگ خیبر در کجا و چگونه اتفاق افتاد؟ پیامبر یهودیان را محاصره کرد و یکی یکی قلعه های آنان را گرفت ولی آنان را تبعید نکرد
137-جنگ تبوک در کجا و چگونه اتفاق افتاد؟ بین ایران و روم که خبر شایعه (مرگ حضرت محمد (ص) درآن بود و آخرین جنگ حضرت محمد بشمار می رود)
138-تعداد شورای نگهبان چند نفراست؟ 12 نفرهستند که 6 نفر توسط رهبر انتخاب و 6 نفر توسط حقوقدان که توسط قوه قضائیه انتخاب می شود
139-مجلس خبرگان چند نفرند؟ 273 نفر
140-اعضای شورای امنیت چه کشورهایی هستند؟ فرانسه، ژاپن، انگلیس، چین، امریکا
141-کارتشخیص مصلحت نظام چیست؟‌ حل اختلاف بین شورای نگهبان ومجلس
142-اسامی مهم شهدای کربلا؟ علی اصغر، علی اکبر، ابوالفضل و حربن یزید
143-امامت یعنی چه؟‌ خلافت بلافضل معصوم بعد ازپیامبر
144-چرا شیعه را جعفری می گویند؟ چون تدریس از زمان امام جعفر صادق آغازشد
145--ابوالفضل که بود؟ پسرحضرت علی و ام البنین و برادر امام حسین
146-حضرت قاسم که بود؟ پسر امام حسن
147-جنگ انتفاضه یعنی چه؟‌ قیام فلسطین که با سنگ و چوب بود
148-لیله المبیت چیست؟ شبی که امام علی جای پیامبراسلام خوابید
140-مسجد فحراتر چیست؟ مسجدی که آتش زدنند چون بنایش منافقین بودند و بر اصل تقوی نبود
150-صلح حدیبیه؟ صلح بین کفار و مسلمانان که هیچ کدام حق جنگ بین هم را ندارند
151-غسیل الملائکه؟ حنظله بود که توسط ملائک غسل داده شد
152-شبهای قدر چه شبهائی است؟ شبهای نزول قرآن
153-شبهای احیا چه شبهای است؟ 19 - 21 - 23 ماه مبارک رمضان
154-اعمال شبهای قدر؟ نمازقدر، نماز صد رکعتی دعای جوشن کبیر، زیارت عاشورا و قران سرگرفتن
155-مجموعه سخنان امام علی درچه کتابی جمع آوری شده است؟ نهج البلاغه
156-وضو جبیره چیست؟ آن قسمت از بدن که ضرر دارد روی آن چیزی بسته و وضو می گیریم
157-بلاغ مبین چیست؟ یعنی ابلاغ وتبلیغ واقعی و روشن
158-نضح چیست؟ به معنی خیرخواهی
159-حماسه به چه معنا است؟ شجاعت
160-بزرگترین وکوچکترین سوره قرآن چیست؟ بزرگترین بقره وکوچکترین کوثر
161-واقعه 15 خرداد سال 42 برای چه بود؟‌ امام در آن سال دستگیر شد زیرا با لایحه انجمن های ایالتی وولایتی مخالفت کرد وقتل عام کفن پوشان ورامین رخ داد
162-استحاله چیست؟‌ ماهیت یک چیزعوض شود مثلا اگرچوب نجس شد وچوب را آتش زد وتبدیل به خاکستر آن خاکستر پاک است
163-چه اتفاق مهمی درسال 68 رخ داده است؟ رحلت امام خمینی
164-اول ذیقعده؟ تولد امام رضا
165- 29 فروردین؟ روزارتشچ
166- 9 ذیحجه؟‌ روزعرفه
167- 10ذیحجه؟‌ عید قربان
168- 18 ذیحجه؟ عید غدیرخم
169- 5 اردبیهشت؟ شکست حمله امریکا به طبس
170- 12 اردیبهشت؟ روز معلم وشهادت ا… مطهری
171- 3 خرداد؟ آزادی خرمشهردرعملیات بیت المقدس 61
172- 9 محرم؟ تاسوعای حسینی
173- 10 محرم؟ عاشورای حسینی
174- 12 محرم؟ شهادت امام سجاد
175- 14 خرداد؟‌ رحلت امام خمینی سال 68
176- 15 خرداد؟ قیام سال 42
177- 20 صفر؟ اربعین حسینی
178- 28 صفر؟ رحلت پیامبر و شهادت امام حسن
179- 30صفر؟ شهادت امام رضا
180- 7 تیر؟ شهادت دکتربهشتی و 72 تن از یارانش
181- 12تیر؟ سقوط هواپیمای مسافربری توسط امریکا سال 67
182- 27 تیر؟ سال 67 پذیرش قطعنامه 598
183- 5 مرداد؟ اولین نماز جمعه
184- 27 مرداد؟ آتش بس رسمی بین ایران وعراق
185- 2 شهریور؟ هفته دولت
186- 8 شهریور؟ شهادت دکتر رجائی وباهنر
187- 5 جمادی الثانی؟ ولادت حضرت زینب
188- 17 شهریور؟ جمعه خونین تهران
189- 31 شهریور؟ حمله عراق به ایران و آغاز هفته دفاع مقدس
190- شهادت حضرت فاطمه درچه تاریخی است؟‌ به دو روایت 13 جمادی الثانی و 3 جمادی الثانی
191- ولادت حضرت فاطمه ؟ 20 جمادی الثانی و ولادت امام خمینی
192- هفته وحدت درچه تاریخی است؟ از 12 ربیع الاول تا 17 ربیع الاول
193- میلاد حضرت رسول؟ 17 ربیع الاول
194- میلاد امام جعفرصادق؟‌ 17 ربیع الاول
195- وفات حضرت خدیجه؟ 10 رمضان
196- وفات حضرت خدیجه؟ 15 رجب
197- 26 مرداد سال 69 مصادف با چه روزی است؟ بازگشت آزادگان
198- 19 شهریورسال 58 ؟‌ شهادت آیت ا… طالقانی
199- 13 آبان؟ روز دانش آموز
200- 16 آذر؟ روز دانشجو
201- 5 آذر؟ روز بسیج مستضعفین
202- 27 آذر؟ وحدت حوزه ودانشگاه
203- 26 دی ؟ فرارشاه 
204- اول شوال؟ عید فطر
205- 12 بهمن؟ بازگشت امام خمینی به ایران سال 57
206- 22 بهمن ؟ پیروزی انقلاب سال 57
207- 29 اسفند ؟ روز ملی شدن صنعت نفت
208-دبیرکل سازمان ملل؟
209-شاه عربستان؟‌ 
210-صدراعظم آلمان؟
211شاه اردن؟
212-شاه مراکش؟
213-امام علی به دست چه کسی به شهادت رسید؟ در کوفه بدست ابن ملجم مرادی
214-امام حسن به دست چه کسی به شهادت رسید؟ با دستور معاویه و بدست همسرش جعده مسموم و به شهادت رسید
215-امام حسین به دست چه کسی به شهادت رسید؟ درکربلا بدست یزید بن معاویه
216-امام سجاد به دست چه کسی به شهادت رسید؟ هشام بن الملک وبدستورولید بن عبدالملک
217-امام محمد باقر به دست چه کسی به شهادت رسید؟ هشام بن عبدالملک
218-امام جعفرصادق به دست چه کسی به شهادت رسید؟ منصور
219-امام موسی کاظم به دست چه کسی به شهادت رسید؟ هارون الرشید درکاظمین
220-امام محمد تقی به دست چه کسی به شهادت رسید؟ ام الفضل دخترمامون درکاظمین
221-امام علی نقی به دست چه کسی به شهادت رسید؟ معتمد عباسی درسامرا
222-امام رضا به دست چه کسی به شهادت رسید؟ مامون عباسی درمشهد
223-امام حسن عسگری به دست چه کسی به شهادت رسید؟ معتمد عباسی درسامرا
224-غیبت صغری حضرت مهدی چند سال به طول انجامید؟ ۶۹ سال به طول انجامید
225-امام زمان درطول غیبت کبری با چه کسانی درارتباط بود؟
226-شرایط آب وضو را نام ببرید؟ راکد نباشد، پاک باشد، مباح باشد، غصبی نباشد
227-درچه شرایطی وضوباطل می شود؟ با ادرارکردن، خوابیدن، مستی، بول کردن، جماع کردن، چیزهایی که عقل را ازبین میبرد، انجام ندادن غسلهای واجب
228- کارهای که درجنب انجام دادنش حرام است؟ رساندن جایی ازبدن به خط قرآن، اسم خداومستحب واحتیاط واجب اسم پیامبران وحضرت فاطمه، رفتن به مسجد الحرام ومسجدالنبی، توقف درمسجد، خواندن سوره های واجب ( سجده، نجم، علق، فصلت )، توقف درحرامامان
229-غسلهای مشترک بین مرد وزن؟ جنابت، میت، مس میت
230-غسلهای بانوان؟‌ حیض، استحاضه، نفاس بعد اززایمان وبعد ازده روز
231-تنها با چه غسلی می توان نمازخواند؟ غسل جنابت
232-ترتیب تیمم؟ پیشانی و دو دست پاک باشد، پیشانی ودست ها را ازبالا به پائین مسح کند،به چیزکه تیمم میکند پاک ومباح باشد، ترتیب، بین پیشانی وکف دست و پشت دست فاصله نباشد
233-درغسل ارتماسی باید بدن پاک باشد ولی درغسل ترتیبی احتیاج نیست تمام بدن پاک باشد
234-ماه های حرام را نام ببرید؟
235-نماز آیات چگونه است؟
236-قمربنی هاشم لقب چه کسی است؟
237-چرا امام حسین حج را نیمه رها کرد و به کربلارفت؟
238-هدف امام حسین چه بود؟‌
239-جنگ جمل در زمان کدام امام بود وبرای چه بود؟
240-سوره کوثر مربوط به چه کسی است؟
241-قرآن چند حزب دارد؟
242-ال عباء چه کسانی هستند؟
243-ایه تطهیر؟
244-درمراسم مذهبی به کجا می روی؟
245-اعمال شبهای قدرچیست؟
246-زمانیکه قرآن به سر می گیرند چه ذکرهایی می گوییم؟
247-رئیس شورای نگهبان ووظیفه آن چیست؟
248-حادثه کوی دانشگاه درچه سالی و روزی اتفاق افتاد وپیرامون آن توضیح دهید؟
249-وظایف رهبررا نام ببرید؟
250-جنگ افغانستان با طالبان را توضیح دهید؟
251-جنگ بیین عراق وامریکا را تشریح کنید؟
252-حادثه اخیرکوی دانشگاه (خرداد 82) را تشریح کنید؟ ونظرخود را بگویید؟
253-معاد جسمانی است یا روحانی؟
254-اگربین رهبرومراجع تقلید اختلاف نظرپیش آمد کدام را باید قبول کرد؟
255-اصول دین را نام ببرید؟
256-مبطلات روزه را نام ببرید؟
257-نظرتان را راجع به اینترنت بیان کنید؟
258-نظرتان درمورد برخی ازبرنامه های صدا وسیما چیست؟
259-نظرتان درمورد آرایش بانوان دراجتماع چیست؟
260-با چه چیزی آرام می شوید؟
261-نظرخود را درمورد موسیقی بگویید؟
262-نظرخود را درمورد برخورد خانم ها وآقایان چیست؟
263-نظرخود را درمورد تحصیلات بیان کنید؟
264-نظرخود را درمورد ازدواج بیان کنید؟
265-نظرشما درمورد کارکردن خانمها چیست؟
266-تا چه انداره با کتابهای عقا ید وپیرامون اینها آشنا هستید؟
267-درچه مواردی مطالعه می کنید؟
268-کدام یک ازروزنامه های روزرا مطالعه می کنید؟
269-تا چه اندازه به مسائل روزآشنا هستید؟
270-اخبارگوش می دهید وچه نوع اخباری را گوش می کنید؟
271-اخبارگوش می دهید وچه نوع اخباری را گوش می کنید؟
272-نظرخود را درمورد مدهای مختلفی که درجامعه وجود دارد بیان کنید؟‌
273-طرز پوشش خانم ها چگونه باید باشد؟
274-طرز پوشش آقایان چگونه باید باشد؟
275-تا چه حد درمراسم مذهبی شرکت می کنید؟
276-مردم تا چه حدی میتوانند در مسائل کشور خود دخالت کنند؟
277-مردم برای چه نماینده انتخاب می کنند؟
278-با انتخاب نماینده مجلس مردم خود را دیگرکنارمی کشند؟
279-آیا مردم می توانند در مورد کار رهبر شخصاً دخالت کنند؟
280-آیا در واجبات هم باید تقلید کرد؟
281-تا چه حد درمورد مسائل روز دنیا آشنائی دارید؟
282-مادیات چه نقشی در زندگی فرد ایجاد می کند؟
283-رابطه شما با اطرافیان چگونه است؟‌
284-آیا به زندگی پس ازمرگ اعتقا د دارید؟
285-آیا به اعتقادات خود پایبند هستید؟
286-به اعتقاد دیگران احترام می گذارید؟
287-معمولاً به سینما می روید وبرای چه؟
288-تا چه حد به تفریحات اهمیت می دهید؟
289-درمورد نهضت آزادی خواه چقدراطلاعات دارید؟
290-مجاهدین خلق درچه زمینه هایی فعالیت می کردند؟‌
291-مردم تا چه اندازه درسرنوشت خود می توانند سهم داشته باشند؟
292-سهم ارث بین دختر و پسر چگونه تقسیم می شود؟
293-اگر رهبر در کار خود دچار انحراف شد چه کسی می تواند به این کار اعتراض کند؟
294-امام خمینی نزد مردم محبوبتربود یا آیت ا… خامنه ای وچرا؟
295-علت گرانیهای اخیررا چه می دانید؟
296-آیا دولت در گرانی های اخیر نقش مهمی دارد یا عواملی دیگرنقش دارند؟
297-آشنایی قبل ازازدواج تا چه حد از نظر اسلام و قرآن صحیح است؟‌
298-واقعه هفت تیر در چه سالی و موضوع آن چیست؟
299-دعای توسل چه شبی درهفته خوانده می شود؟ سه شنبه شب برای 12امام
300-دعای ندبه چه روزی خوانده می شود؟ صبح جمعه
301-دعای جوشن کبیر چه روزی خوانده می شود؟‌ احیای ماه رمضان شبهای نوزدهم، بیست ویکم، بیست وسوم
302-مادر حضرت ابوالفضل که بود؟‌ ام البنی
303-سوره کوثر منصوب به کیست؟ حضرت فاطمه
304-دعای کمیل در چه روزی خوانده می شود؟ شبهای جمعه
305-دعای سمات چه روزی خوانده می شود؟‌ عصرجمعه
306-اسراف از چه نوع گناه است؟ گناه کبیره
307-واجبات نمازچند تا است؟ قیام، تکبیرالاحرام، رکوع، سجده، قرائت، ذکر، تشهد، سلام، ترتیب، موالات
308-ترتیب؟ تکبیره الاحرام، قرائت، رکوع، سجده، در رکت دوم بعد از سجده، تشهد و سلام
309-موالات؟ پشت سرهم بودن اجزای نمازوفاصله نینداختن بین آن ها
310-قرائت؟‌ خواندن حمد و سوره یا تسبیحات اربعه در رکعت سوم و چهارم را قرائت گویند وهمچنین حمد و سوره در رکعت اول و دوم نماز را گویند
311-ذکر؟‌ سه مرتبه سبحان الله
312-قیام؟‌ ایستاده بودن است
313-ارکان نماز؟ نیت، تکبیره الاحرام، قیام (( گفتن تکبیره الاحرام، وقیام متصل به رکوع )) رکوع، دوسجده، تسبیحات اربعه
314-تکبیره الاحرام؟‌ گفتن الله اکبراست وباید بدن آرام باشد ودستها را تا مقابل گوش بالا برد
315-تسبیحات حضرت فاطمه زهرا؟ 34 بار الله اکبر، 33 بارالحمدالله، 33 بارسبحان الله
316-نمازاحتیاط را برای چه مواردی می خوانند؟ در موقع شک کردن در نماز
317-چیزهایی که می توان برآن سجده کرد؟‌ برروی زمین، سنگ مرمر، سنگ سیاه، سنگ گچ وآهک، آجر، کاغذ، چیزهایی که غیرخوراکی که اززمین می روید (چوب،برگ درخت،سنگهای معدنی)، سجده برفرش وموکت وچیزهای خوراکی صحیح نیست
318-صنعت ملی شدن نفت ایران توسط چه کسی صورت گرفت؟ دکتر مصدق
319-اولین انتخابات ریاست جمهوری بعد از انقلاب در چه سالی بود ؟ پنجم بهمن 1358
320-روز هفتم تیر به چه مناسبتی است ؟ شهادت دکتر بهشتی و 72 تن
321-روز قوه قضایه را به چه مناسبتی نام گذاری کردند؟ شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن
322-روز زن و پرستار به چه روزی نام گذاری شده است ؟ حضرت زهرا – حضرت زینب
323-ولادت حضرت قائم عجل الله چه روزی نام گذاری شده است؟ روز جهانی مستضعفان
324-مدت ریاست قوه مقننه چند سال است ؟ یک سال
325-فرمانده کل قوا برعهده کیست ؟ رهبر
326-اعضای شورای نگهبان چند نفر است ؟ 12 نفر
327-رئیس قوه قضاییه توسط چه کسی انتخاب می شود ؟ رهبر
328-دوره ریاست جمهوری در کشور ما چند سال است ؟ 4 سال
329-فقهای شورای نگهبان توسط چه کسی انتخاب می شود؟ پیشنهاد مستقیم رهبری
330-اعضای مجلس خبرگان توسط چه کسی تعیین می شود؟ رای مردم
331-تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط چه کسی صورت میگیرد؟ رهبری
332-رئیس قوه مجریه چه کسی است ؟ رییس جمهور
333-رییس قوه مقننه توسط چه کسی انتخاب می شود؟ رای نمایندگان مجلس
334-اولین پادشاه قاجار چه کسی بود؟ آقا محمدخان
335-قدیمی ترین روزنامه توسط چه کسی انتشار یافت؟ میرزا صالح شیرازی
336-روزنامه قانون توسط چه کسی منتشر شد؟ میرزا ملکم خان
337-قرارداد گمرکی ایران روسیه در زمان کدام پادشاه قاجار بسته شد؟ مظفرالدین شاه
338-سازمان فدائیان اسلام توسط چه شخصیتی پایه گذار شده ؟ نواب صفوی
339-کودتای 28 مرداد توسط چه دولتی برنامه ریزی شد؟ امریکا
340-سیزده آبان به چه روزی نام گذاری شده است؟ روز دانش آموز – تبعید امام خمینی از ایران به ترکیه – تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان
341-شورای انقلاب اسلامی در چه سالی به وجود آمد؟ 22 دری ماه توسط امام خمینی
342-مجمع تشخیص مصلحت در چه تاریخی به وجود آمد؟ زمستان 1366
343-در چه تاریخی بین ایران و عراق آتش بس اعلام شد؟ 29 مرداد 1367
344-موسس مدرسه دارلفنون چه کسی بود؟ امیرکبیر
345-نام عملیاتی که منجر به فتح خرمشهر شد چه بود؟ فتح بیت المقدس
346-آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به چه روز جهانی نام گذاری شده است؟ روز قدس
347-روز معلم چه روزی است ؟ 12 اردیبهشت
348-مقام بازنگری قانون اساسی کیست ؟ رهبر
349-قانون اساسی ایران به چه روشی وضع و تصویب رسید؟ خبرگان و رفراندوم
350-قانون اساسی در چه سالی و با چه درصدی به تویب رسید؟ 12 اذر ماه ۱۳۵۸ با ۵/۹۹ درصد
351-در نظام سیاسی ایرام مصدر مشروعیت نظام و اصل حاکمیت از آن کیست؟ خداوند
352-عید رسمی اسلام و مذهب جعفری اثنا عشری را نام ببرید؟ جمعه – قربان – فطر
353-تعیین رهبر در نظام اسلامی بر عهده کیست ؟ خبرگان منتخب مردم
354-عضو شورای موقت رهبری را نام ببرید؟ رئیس جمهور – رییس قوه قضاییه – یکی از فقهای شورای نگهبان ( رئیس مجلس عضو شورا نیست )
355-از ارکان قوه مقننه را نام ببرید؟ شورای نگهبان و نماینده مجلس
356-استیضاح رئیس جمهور با درخواست چه تعدادی از نماینده ها صورت می گیرد؟ یک سوم
357-استیضاح وزرا با درخواست چه تعدادی از نمایندها صورت می گیرد؟ ده نفر
358-دیوان محاسبات کشور زیر نظر کدام مرجع انجام وظیفه می کند؟ مجلس شورای اسلامی
359-وظایف مجلس شورای اسلامی؟ شرح و تفسیر قوانین عادی – تصویب لایحه بودجه – تنظیم و تصویب نظام پارلمانی کشور
360-چه مرجعی حق تحقیق و تحص در تمام امور کشور را دارد؟ مجلس شورای اسلامی
361-نحوه تعین و انتخاب شورای نگهبان چگونه است ؟ شش نفر فقیه به انتخاب مقام رهبری و شش نفر به پیشنهاد رئیس جمهور و تایید مجلس
362-اعضای شورای نگهبان برای چند سال انتخاب می شوند؟ ۴ سال
363-تفسیر قانون اساسی برعهده کدام مرجع قانونی است ؟ شورای نگهبان
364-وظایف شورای نگهبان را نام ببرید؟ تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری از حیث واجد بودن شرایط قانونی – تشخیص عدم مغایرت مصوبات دولت با اصول و احکام مذهب رسمی کشور یا قانون اساسی – نظارت بر انتخاب مجلس خبرگان رهبری ، ریاست جمهوری و قانون اساسی
365-عزل رئییس جمهور بر عهده چه مرجعی است ؟ مقام رهبری
366-مکانیسم عزل رئیس جمهور چگونه است؟ رای عدم کفایت ۲ سوم نمایندگان کل مجلس و تایید رهبری
367-در صورت فوت یا عزل یا استعفای رئیس جمهور کدام مقام به انجام مسئولیت های وی خواهد بود؟ معاون اول با تایید مقام رهبری
368-نحوه و مدت انتخاب رئیس قوه قضاییه چگونه است ؟ به انتخاب رهبر به مدت ۵ سال
369-شروط انتخاب رئیس قوه قضاییه ؟ مجتهد عادل باشد- آگاه به امور قضایی باشد- مدیر و مدبر
370-انتخاب قضات بر عهده کیست؟ رییس قوه قضاییه
371-کار دیوان عدالت اداری؟ رسیدگی به شکایات و تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین دولتی و واحدهای دولتی
372-وظایف دادسرا؟ حفظ حقوق عامه – نظارت در حسن اجرای قوانین – تعقیب کیفی بزهکاران
373-دیوان عالی کشور؟ مرجع قضایی ناظر به اجرای صحیح قوانین در محاکم
374-سازمانهای وابسته به قوه قضاییه را نام ببرید؟ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور- شرکت سهامی روزنامه رسمی – سازمان بازرسی کل کشور ( دیوان محاسبات کشور وابسته نیست)
375-عهدنامه ترکمن چای و فین کنشتاین بین چه کشورهایی بسته شد؟ روسیه – فرانسه
376-نخستین کشوری که امام به آنجا تبعید شد چه بود؟ ترکیه
377-امام خمینی در چه تاریخی به ترکیه تبعید شد؟ ۱۳ آبان سال ۴۳
378-مذهب شیعه را چه کسی در ایران رسمی کرد؟ شاه اسماعیل
379-جمعیت فداییان اسلام را چه کسی پایه گذاری کرد؟ نواب صفوی
380-جمعه سیاه چه روزی است؟ 17 شهریور 1357
381-دو رکن اصلی قوه مقننه؟ مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان
382-قوه مجریه از چه بخشهایی تشکیل شده است ؟ هیات وزیران ، رییس جمهور و معاونان رئیس جمهور
383-دیوان عدالت اداری زیر نظر چه مرجعی است؟ رئیس قوه قضاییه
384-اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را انتخاب می کند؟ رهبر
385-عزل و نصب رئیس سازمان صدا و سیما بر عهده کیست ؟ رهبر
386-چه مقامی وظیفه حل اختلاف بین قوای سه گانه را دارد؟ رهبر
387-امام جمعه را چه کسی انتخاب می کند؟ رهبر
388-چه تعداد از نمایندگان می توانند استیضاح یک وزیر را در مجلس طرح کنند؟ 10 نفر
389-چه مرجعی وظیفه رسیدگی به تخلفات رئیس جمهور را دارد؟ دیوان عالی کشور
390-وزیر دادگستری چگونه انتخاب می شود؟ توسط رئیس قوه قضاییه چند نفر به رئیس جمهور معرفی و او انتخاب می کند
391-سفیر توسط چه کسی انتخاب می شود؟ وزیر امور خارجه
392-مهمترین وظیفه رئیس جمهور چیست؟ اجرای قانون اساسی
393 رییس دیوان عالی کشور چگونه انتخاب می شود؟ از طرف رئیس قوه قضاییه با مشورت قضات دیوان عالی کشور
394-اولین رئیس قوه قضاییه که بود؟ شهید بهشتی
395-هفتم تیر مصادف با شهادت چه کسی است؟ شهید بهشتی
396-سوم خرداد مصادف با چه روزی است؟ سالروز آزادی خرمشهر
397-هفته دولت مصادف با چه چیزی است؟ شهادت رجایی و باهنر
398-روز معلم چه روزی است؟ ۱۲ اردیبهشت – استاد مطهری
399- 14 خرداد چه روزی است؟ فوت آیت الله خمینی
400-زیربنای انقلاب اسلامی کدام واقعه است؟ 15 خرداد 1342
401-وظیفه تشخیص مصلحت نظام؟ حل اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامیست؟ اول ربیع الاول هجرت رسول اکرم ازمکه به مدینه است
402-سوره حمد دارای چند نام است ؟ ده نام : المثانی – فاتحة الکتاب – البیع – ام الکتاب – الحمد – الصلاة – الوافیه – الاساس – الکافیه – الشفاء 
403-ملائک مقرب خداوند را نام ببرید . جبرائیل – اسرافیل – عزرائیل – میکائیل 
404-ماه های حرام را نام ببرید . محرم – رجب – ذیقعده – ذیحجه 
405-مذاهب چهارگانه اهل سنت کدامند ؟ حنبلی – حنفی – شافعی – مالکی 
406-نام کلیددار بهشت چیست ؟ رضوان 
407-حضرت آدم و هوا چند ساعت در بهشت بودند ؟ هفت ساعت 
408-آفرینش زمین و آسمان چند روز طول کشید ؟ مدت شش روز که هر روز آن برابر با پنجاه هزار سال است 
409-دو ملک مأمور ثبت اعمال چه نام دارند ؟ عتید و رقیب 
410-روز قیامت برابر با چند سال است ؟ پنجاه هزار سال 
411-کدام کتاب به اخ القرآن (برادر قرآن) معروف است ؟ نهج البلاغه 
412-کدام کتاب به اخت القرآن (خواهر قرآن) معروف است ؟ صحیفه سجادیه 
413-خداوند متعال، دنیا را در چه روزی آفریده است ؟ روز یکشنبه 
414-اصول دین چندتاست ؟ پنج تا ، توحید – عدل – نبوّت – امامت – معاد 
415-فروع دین چندتاست ؟ ده تا ، نماز – روزه – خمس – زکات – حج – جهاد – امر به معروف – نهی از منکر – توّلی – تبرّی 
416-به چه کسانی پنج تن آل عبا می گویند ؟ حضرت محمد (ص) – حضرت علی (ع) – حضرت فاطمه (ع) – حضرت امام حسن مجتبی (ع) – حضرت امام حسین (ع) .
417-به چه کسانی چهارده معصوم می گویند ؟ حضرت محمد (ص) – حضرت فاطمه (ع) – و دوازده امام علیه السلام 
418-اصول دین کدامند ؟ توحید – نبوّت – معاد 
419-اصول مذهب کدامند ؟ عدل – امامت 
420-معاد بر چند نوع است ؟ دو نوع : جسمانی – روحانی 
421-از مجموع پیامبران الهی چه تعداد از آنها اولوالعزم هستند ؟ پنج نفر : حضرت محمد (ص) – حضرت عیسی (ع) – حضرت موسی (ع) – حضرت نوح (ع) – حضرت ابراهیم (ع) 
422-نام چند نفر از پیامبران الهی در قرآن کریم آمده است ؟ 25 نفر
423-اجرا کردن دستورات مجتهد را چه می گویند ؟ تقلید
424-احکام بر چند قسم است ؟ پنج قسم : واجب – مستحب – حرام – مکروه – مباح 
425-آب ها بر چند قسم هستند ؟ دو قسم : آب مضاف – آب مطلق 
426-مطهرات چندتاست ؟ ده تا : آب – زمین – آفتاب – استحاله – انتقال – اسلام – تبعیت – برطرف شدن عین نجاست – استبراء حیوان نجاستخوار – غائب شدن مسلمان 
427-نجاسات چندتاست ؟ 11 تا : بول – غائط – منی – مردار – خون – سگ – خوک – کافر – شراب – فقاع (آبجو) – عرق شتر نجاست خوار 
428-غسل بر چند نوع است ؟ دو نوع : ترتیبی – ارتماسی 
429-غسل های واجب چندتاست ؟ 7 تا : غسل جنابت – غسل حیض – غسل نفاس – غسل استحاضه – غسل مس میت – غسلی که به واسطه نذر و قسم واجب می شود 
430-تیمم بر چند قسم است ؟ دو قسم : بدل از وضو – بدل از غسل 
431-نمازهای واجب چندتاست ؟ 6 تا : نمازهای یومیه – نماز آیات – نماز میت – نماز طواف واجب خانه خدا – نماز قضای پدر که بر پسر بزرگ واجب است – نمازیکه به واسطه اجیر شدن، نذر، قسم و عهد واجب می شود 
432-واجبات نماز چند قسم است ؟ دو قسم : رکن – غیر رکن 
433-رکن نماز چند چیز است ؟ پنج چیز : نیت – تکبیرة الاحرام – قیام – رکوع – دو سجده 
434-واجبات نماز چند چیز است ؟ یازده چیز : نیت – قیام – تکبیرة الاحرام – رکوع – سجود – قرائت – ذکر – تشهد – سلام – ترتیب – موالات 
435-مکانی که انسان در آن نماز می خواند باید دارای چه شرائطی باشد ؟ مباح باشد(غصبی نباشد) – بی حرکت باشد – تنگ و سقف آن کوتاه نباشد – جایی که پیشانی را می گذارد پاک باشد – مکان اگر نجس است طوری تر نباشد که به بدن یا لباس نمازگزار سرایت کند – جایی که پیشانی را می گذارد از جای زانوها و بنابر احتیاط واجب از جای انگشتان پایش از چهار انگشت بسته پایین تر یا بلندتر نباشد 
436-لباس نمازگزار دارای چه شرائطی می باشد ؟ پاک باشد – غصبی نباشد(مباح باشد) – از اجزاء مردار نباشد، مثلاً : از پوست حیوانی که مطابق دستور اسلام ذبح نشده، تهیه نگردیده باشد حتی کمربند و کلاه – از حیوان حرام گوشت نباشد مثلاً از پوست پلنگ یا خوک تهیه نشده باشد – اگر نمازگزار مرد است لباس او طلاباف یا ابریشم خالص نباشد .
437-آیا شکستن نماز واجب از روی اختیار حلال است ؟ خیر، حرام است 
438-شکیات چند نوع است و مجموعاً چند قسم می شود ؟ شکیات سه نوع است : شکهایی که نماز را باطل می کند (8 قسم) – شکهایی که نباید به آنها اعتنا کرد (6 قسم) – شکهایی که صحیح است(9 قسم)، که مجموعاً 23 قسم می شود
439-قرآن چند«سوره» دارد؟ قرآن 114 سوره دارد.
440-قرآن چند«جزء» دارد؟ قرآن دارای سی جزء است 
441-قرآن چند«حزب» دارد؟ قرآن دارای 120 حزب است
442-قرآن چند«آیه» دارد؟ قرآن ۶۲۳۶ آیه دارد .
443-کدام سوره قرآن دو «بسم الله الرحمن الرحیم» دارد؟ سوره نمل
444-کدام سوره قرآن «بسم الله الرحمن الرحیم» ندارد؟ سوره توبه
445-قرآن با چند «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع می شود ؟ یک
446-قرآن چند«بسم الله» دارد؟ صد و پانزده
447-سوره ای از قرآن را که نام آن یکی از اصول دین است ، نام ببرید. توحید
448-کدام سوره از سوره های قرآن به اسم یکی از فروع دین می باشد ؟حج
449-نام یک سوره یک حرفی را ذکر کنید. سوره ( ق )
450-نام دو سوره دو حرفی را ذکر کنید. سوره های یس و طه
451-نام سه سوره سه حرفی را ذکر کنید. سوره های نور و کهف و نمل
452-چه تعداد از سوره های قرآن سجده واجب دارد؟ چهار سوره در قرآن کریم سجده واجب دارد: (نجم،فصلت،علق و سجده).
453-کدام سوره قرآن به مادر قرآن معروف است؟ سوره حمد
454-چه تعداد از سوره های قرآن با حروف مقطعه آغاز می شود؟ 25 سوره قرآن
455-زینت قرآن چیست؟ به فرمایش حضرت محمد(ص) صوت زیبا زینت قرآن است.
456-اولین سوره ای که بر پیامبر اسلام نازل شد؟ سوره علق
457-آخرین سوره ای که بر پیامبر اسلام نازل شد؟ سوره نصر.
458-سوره هایی که با قل شروع می شوند کدام است؟ سوره های جن،کافرون،اخلاص،فلق،ناس
459-چه تعداد از سوره های قرآن “مکی” وچه تعداد “مدنی “هستند؟ 86 سوره “مکی”و 28 سوره مدنی.
460-کدام سوره به سوره “امام حسین” معروف است؟ سوره فجر
461-کدام سوره قرآن به “نسب نامه “قرآن معروف است؟ سوره اخلاص
462-سوره هایی که به “عزائم” مشهور هستند کدامند؟ سوره های سجده،فصلت،نجم،علق
463-چند سوره “سجده واجب” دارد؟ سوره های سجده،فصلت،نجم،علق
464-کدام سوره معادل “یک سوم”قرآن است؟ سوره توحید
465-چه سوره ای همنام یکی از روزهای “هفته” است؟ سوره جمعه
466-چند سوره ه با “حروف مقطعه” آغاز می شود؟ 29 سوره
467-کجای دنیاست که نمی شود نماز خواند؟ پشت بام خانه خدا
468-کدام پاک است که به پاک دیگر بخورد، باطل کننده است؟ آب مسح سر اگر به آب پیشانی برسد، وضو باطل می شود
469-کدام نماز است که در بالا شروع می شود و در بالا تمام می شود؟ نماز میّت
470-یک مؤمنی پانزده سال نماز نخوانده، پانزده سال نماز بی وضو خوانده و پانزده سال هم نماز بدون سورة حمد خوانده، چطور چنین عملی ممکن است؟- پانزده سال به سن تکلیف نرسیده بود، پانزده سال دوّم نماز میّت خوانده و پانزده سال سوّم نماز جماعت خوانده بود.
471-آن چیست که در وضو هست، در غسل نیست و در غسل هست، در وضو نیست؟ در وضو موالات شرط است، در غسل شرط نیست، می شود عضوی را شست، عضو دیگر را بعد از مدتی فاصله کمتر یا بیشتر شست. در غسل اعضا را می شود به طرف بالا و پایین شست، ولی در وضو فقط باید از بالا به پایین شسته شود.
472-کدام نماز است که شک بین سی و دو و سی و سه دارد؟ نماز در موقعی که قبله مشخص نیست، فرد مجبور است به چهار طرف نماز بخواند، در آخرین سمت که نماز می خواند، در آخرین رکعت شک کند شکِ بین سی و دو و سه خواهد بود که در واقع شک بین چهار و پنج است.
473-مومنی داشت نماز می خواند در رکعت اوّل یک سجده فراموش کرده و بلند شد، در رکعت دوّم حمد و سوره را خواند، رکوع یادش رفت، سجده اول را به جا آورد،متوجه شد که رکوع یادش رفته، چه باید بکند؟ آیا نمازش باطل است، یا نه؟ اگر باطل نیست، راه حل چیست؟ سجده اوّل رکعت دوّم را به جای سجده فراموش شده رکعت اوّل قرار می دهد، بلند می شود، رکعت دوّم را دوباره می خواند، نماز را تمام می کند، بعد از نماز به جای قیام و کلام بی جا سجده سهو به جا می آورد.
474-آن چیست که در وضوگرفتن مستحب، در نماز خواندن واجب و در دستشویی حرام است؟ قبله.
475-آن چه درختی است که پنج شاخه و هفده برگ دارد؟ نماز یومیه صبح و عصر و مغرب و عشا که مجموعاً هفده رکعت می باشد.
476-کدام نماز است که در هر رکعت پنج رکوع دارد؟ نماز آیات.
477-کدام نماز است که پنج قنوت در رکعت اوّل و چهار قنوت در رکعت دوّم دارد؟- نماز عید فطر و قربان
478-اولین شهید راه ولایت که بود؟ حضرت فاطمه زهرا (س)

سوالات مصاحبه عقیدتی سیاسی ارسالی کاربران

نویسنده: محمد تاریخ ارسال: سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ارسال: ۲۱:۱۵ کد دیدگاه: ۴۱۳۹۵۱۳
میگه در مورد قرآن چی میدونی ؟ اطلاعات مربوط به قرآن مثل این که چند تا سوره داره،چند تا آیه داره و ...
سپس میگن روخوانی کن. بیشتر سوره حضرت مریم(س)ّ هست البته.
درمورد مبتلات نماز و وضو،طرز غسل ترتیبی،ارتماسی،غسل مس میت،عسلها یی که داریم خلاصه.
جایگزینهای وضو و طرز تیمم.
مبتلات وضو و تیمم.
اصول دین،فروع.تولی ،تبری،
در مورد مقام معظم رهبری مثلا میگن یک پیام رهبری رو بگو هرچی بگی قبول .
دوازده امام. خلاصه اینکه مطالعه کن و اصلا اصلا اصلا نگران نباش.


نویسنده: محمد تاریخ ارسال: سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ارسال: ۲۱:۱۰ کد دیدگاه: ۴۱۳۹۵۰۶
وضو گرفتن رو توضیح میدی،مبتلاتش رو یاد باشی،جایگزینهای وضو را بدانی.
اذان میگی واقامه و شروع میکنی قامت بستن و نماز می خونی. توجه داشته باش قسمتهای مستحب،واجب،و مبتلات نماز را بدون.
موفق باشید.


نویسنده: گمنام تاریخ ارسال: چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ارسال: ۱۰:۳۱ کد دیدگاه: ۳۸۴۹۴۹۸
سلام من امروزرفتم واسه مصاحبه مال استان کرمانشاه 1400.
مرحله ای اول اصلن استرس نداشته باشین به هیچ وجه به امیدخداقبول میشین نگران نباشین کسی رو ردنمیکنن به طورکامل فقط اگرضعیف باشی میگن هفته ای بعدبیا وهرچه زودترقبول بشین هم امتیازتون بالاست هم به نفعتونه من خودم سریع اول قبول شدم وسوالای که ازم پرسیدن اینا بود.
مرجع تقلیدت کیه
وضو بگیر
تشهد بخوان
تسبیحات اربعه
سلام بخوان
شهدای سوریه
شهدای محراب
بسیج داری اسم پایگاه وفرمانده پایگاه
کجادیپلم گرفتی چه سالی گرفتی
تلگرام واتساپ داری
دانشجویی
چندتاخواهرداری
چندتابرادرداری
اوقات فراقتتوباچی میگذرونی
ارکان نماز
آخرین سخنان رهبرراجب چی بود
مسجدمیری
انواع غسل
خالکوبی نداری یاسابقه
نمازمیخونی
چیزای که یادم میادهمیناست فقط استرس نداشته باشین به امیدخداموفق میشن یاعلی.


نویسنده: sami تاریخ ارسال: پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ارسال: ۱۴:۴۲ کد دیدگاه: ۳۴۸۰۳۰۱ 
سلام امروز مصاحبه حضوری دادم
سوالاتی که ازم پرسید:
اصول دین
فروع دین
نبوت چیه توحید چیه
وضو بگیر
نماز ۳ رکعتی بخون
نماز های واجب
نماز آیات چطوریه
مرجع تقلیدت کیه
مرجع تقلید شرایطش چیه
حدیث ثقلین درمورد کیه توضیحش بده
روز تاسیس سپاه
۲۹ فروردین چه روزیه
۹ دی
۵ آذر
امروز مناسبت خاصیه؟ چیه؟ (روز جمهوری اسلامی۱۲ فروردین)
۲۸ صفر چه روزیه
وزیر راه و شهرسازی
فرمانده نیرو انتظامی
وزیر دفاع
وزیر اطلاعات
رییس قوه قضاییه کیه و وظایف قوه قضاییه
وظایف شورای نگهبان
شرایط و وظایف رهبری
۲ حزب بزرگ و سیاسی کشورو نام ببر
آخرین بیانات رهبری درمورد چی بود توضیح بده
دوستان اینا کل سوالاتی بودن که ازم پرسید واسه مصاحبه حضوری امروز، البته ندیدم کسیو تو این مرحله کامل رد کنن فقط اونایی که ضعیف تر بودن فرستادنشون واسه درجه داری، بقیه که بهتر بودن کاردانی و کارشناسی افسری، هسته گزینش یاسوج.
امیدوارم که موفق باشید واسه منم دعا کنید یاعلی


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : سه شنبه 04 دی 97 ساعت ارسال : 21:46 کد دیدگاه : 2100376
سوالات استخدامی
1) معرفی کامل اعضای خانواده
2) مرجع تقلیدت کیه؟ اگه عوض کردی چرا عوض کردی؟ شرایط تقلید از یک مرجع دیگه چیه؟
3) امام جماعت مسجد محلتون کیه؟
4) رشته دانشگاهت چیه و چرا؟
5) چرا الان اینجایی (محل گزینش)
6) مشروبات، مواد و سیگار استعمال میکنی؟
7) خارج از کشور رفتی؟ چه سالی؟ زیارتی یا سیاحتی؟
8) کسی توی فامیل طلاق گرفته؟ چرا؟
9) چرا ازدواج نکردی؟ چرا باید ازدواج کنی؟ چرا ازدواج کردی؟
10) اگه ما برای چندجا گزینش کنیم، کجا در اولویت قرار داره برای شما؟ (هوشیاری خودتون را میطلبه)
11) از عدد 106، شش تا شش تا بشمار بیا تا صفر، چجوری میفهمی درست گفتی؟
12) فوری یک ضرب المثل بگو
13) عملکرد دولت را بگو
14) عملکرد نظام را بگو
15) فرق الان با دوران شاه را بگو
16) اگه از الان بفرستنت منطقه محروم به مدت ده سال، موافقی ؟
17) با کسی درارتباط بودی؟ چرا نبودی؟
18) بسیج هم شرکت میکنی؟ حکم مسئولیت داری؟
19) من خدا را قبول ندارم، وجود خدا را برای من اثبات کن! (بعد از اثبات بگویید اگر نخواهد قبول کند بحث دیگریست)
20) رهبری در آخرین سخنرانی شان چه فرمودند؟
21) آخرین خطبه نماز جمعه تهران درمورد چی بود؟
22) آخرین خطبه نماز جمعه شهرستان تان درمورد چی بود؟
23) امام جمعه شهرتان کیه؟ نماینده مجلس شهرستان کیه؟ اعضای شورای شهر، چندنفر نام ببر، رییسش کیه؟
24) اگر دیر به نمازجماعت برسی، در شرایط مختلف، چطور اقتدا میکنی؟
25) ولی فقیه و ولایت فقیه را تعریف کنید. لزوم ولایت فقیه را اثبات کنید.
موفق باشید


نویسنده : چلیپا تاریخ ارسال : جمعه 25 آبان 97 ساعت ارسال : 23:52 کد دیدگاه : 2036362
برخی از رویدادها مهم سال
1- چه اتفاق مهمی درسال 68 رخ داده است؟ رحلت امام خمینی
2- اول ذیقعده؟ تولدحصرت معصومه (س) روز دختر
3- 29 فروردین؟ روزارتش
4- 9 ذیحجه؟‌ روزعرفه
5- 10 ذیحجه؟‌ عید قربان
6- 18 ذیحجه؟ عید غدیرخم
7- 5 اردبیهشت؟ شکست حمله امریکا به طبس
8- 12 اردیبهشت؟ روز معلم وشهادت ا… مطهری
9- 3 خرداد؟ آزادی خرمشهردرعملیات بیت المقدس 61
10- 9 محرم؟ تاسوعای حسینی
11- 10 محرم؟ عاشورای حسینی
12- 12 محرم؟ شهادت امام سجاد
13- 14 خرداد؟‌ رحلت امام خمینی سال 68
14- 15 خرداد؟ قیام سال 42 و زندانی شدن امام خمینی به دست ماموران ستم شاهی پهلوی
15- 20 صفر؟ اربعین حسینی
16- 28 صفر؟ رحلت پیامبر اکرم (ص) وشهادت امام حسن
17- 30 صفر؟ شهادت امام رضا
18- 7 تیر؟ شهادت دکتربهشتی و72 تن ازیارانش – روز قوه قصاییه
19- 12 تیر؟ سقوط هواپیمای مسافربری توسط امریکا سال 67
20- 27 تیر؟ سال 67 پذیرش قطعنامه 598
21- 5 مرداد 57؟ اولین نمازجمعه
22- 27 مرداد 68؟ آتش بس رسمی بین ایران وعراق
23- 2 شهریور؟ هفته دولت
24- 8 شهریور؟ شهادت دکتررجائی وباهنر
25- 5 جمادی الاول؟ ولادت حضرت زینب- روز پرستار
26- 188) 17 شهریور 57؟ جمعه خونین تهران
27- 31 شهریور 59؟ حمله عراق به ایران وآغازهفته دفاع مقدس
28- وفات حضرت فاطمه درچه تاریخی است؟‌ به دو روایت 13 جمادی الاول و3 جمادی الثانی
29- ولادت حضرت فاطمه ؟ 20 جمادی الثانی وولادت امام خمینی- روز زن و مادر
30- هفته وحدت درچه تاریخی است؟ از12 ربیع الاول تا 17 ربیع الاول
31- میلاد حضرت رسول؟ 17 ربیع الاول تشیع
12ربیع الاول اهل سنت
32- میلاد امام جعفرصادق؟‌ 17 ربیع الاول
33- وفات حضرت خدیجه؟ 10 رمضان
34- وفات حضرت زینب؟ 15 رجب
35- 26 مرداد سال 69 مصادف با چه روزی است؟ بازگشت آزادگان
36- 19 شهریورسال 58 ؟‌ شهادت آیت ا… طالقانی
37- 13 آبان؟ روزدانش آموز
38- 16 آذر؟ روزدانشجو
39- 5 آذر؟ روزبسیج مستضعفین
40- 27 آذر؟ وحدت حوزه ودانشگاه
41- 26 دی ؟ فرارشاه معدوم
42- اول شوال؟ عید سعید فطر
43- 12 بهمن ؟ بازگشت امام خمینی به ایران سال 57
44- 22 بهمن ؟ پیروزی انقلاب سال 57
45- 29 اسفند ؟ روزملی شدن صنعت نفت
46- دبیرکل سازمان ملل؟ آنتونیو گوترش


نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : جمعه 25 آبان 97 ساعت ارسال : 23:39 کد دیدگاه : 2036349
سوالات مصاحبه
1. -یک صفحه از قران
2. – معرفی خود و خانواده
3. –سال ورود و خروج از دانشگاه
4. – نحوه پر کردن اوقات فراغت
5. -شرکت در مراسم مذهبی و نماز جمعه شهرتون
6. –معنی ولایت فقیه
7. – مشکلات کشور کدوما هستند
8. -اهل ورزش هستی
9. – دوست خوب چه ویژگی های داره
10. – کدوم کانال اجتماعی عضوی
11. -نماز ایات و جمعه چطوری خونده میشه
12. -سوره حمد و تسبیحات اربعه رو با معنی بخون
13. -اخبار رو از چه طریقی دنبال میکنی
14. – ام ابیها به چه کسانی میگن و چرا
15. -مسائل روز عربستان، سوریه
16. – رهبر چطور انتخاب میشه
17. – رئیس مجلس خبرگان
18. -استیضاح چیه
19. – چه کتابی مطالعه میکنی
20. -ولایت فقیه رو تعریف کن
21. – مسافت شرعی
22. – اخبار روز
23. -وظایف شواری نگهبان و چند نفرند و چطوری انتخاب میشن
24. -مبطلات نماز و روزه
25. – تولی و تبری
26. -فتنه 9 دیماه
27. -خمس و زکات
28. – عصمت و اعجاز
29. – انواع غسل
30. – تیمم
31. -نماز جمعه و چند بار در سال میری
32. -شک در نماز
33. -مطهرات
34. – شرایط نماز و مبطلات
35. -دعاها
36. – وظایف سه قوه
37. -اخبار روز داخل و خارج و تحولات
38. -اینترنت و ماهواره
39. -ویژگی های کارمند و اهداف تو
40. -مراسم دینی و شب قدر
41. – مسیر راهپیمایی
42. -اصول و فروع دین
43. – انتخابات
44. – مسجد محل
45. -داعش
46. – فرقه های ظاله
47. -رساله میخونی و نام مرجع تقیلد
48. -تجافی
49. – روز قدس
50. -تعریف دین و نقش ان در زندگی
51. -احزاب ایران
52. -دوست داری کدوم حزب عضو بشی
53. -نمودهای التزام به ولایت فقیه
54. – روخوانی قرآن
55. -نقاط قوت و مسئولیت پذیری
56. -برجام و نظرت
57. -روزه
58. -عصمت یعنی چی
59. -خواندن قران از حفظ
60. -نام نماینده و امام جمعه شهرتون
61. -یه سخن از رهبر
62. -چه مقدار از خورشید گرفتی باید نماز ایات خوند
63. -طرفدار حزب و جناح خاصی هستی
64. -برخورد و رفتار با دیگران
65. -نماز مسافر
66. – مبطلات روزه
67. -تعداد ایات و سوره اول و اخر قران و ایه الکرسی
68. -شرکت در دعا ها اگر که یکی رو میگید و قسمتی از ان دعا
69. -اسم استاندار و نماینده و فرماندار
70. -نظرت در مورد امریکا
71. – انگیزه از انتخاب این شغل و چه هدفی برا اینده داری
72. -اخرین نماز جمعه که شرکت میکنی سوال میکنند
73. -سجده سهو وشرایطش
74. – اگر دیر به نماز جماعت برسی و چطوری وصل شدن به نماز جماعت
75. -نظرت در مورد پوشش و ارایش
76. -برجام
77. – انواع اب
78. – ولایت فقیه چه جایگاهی در جامعه داره
79. هدف شورای امنیت ملی چیست رئیسش کیه و دبیرش کیه
80. – بصیرت چیه و و افراد با بصیرت چه ویژگی های دارند
81. -چرا عربستان به یمن حمله کرد
82. -نفوذ چیه
83. –وضوی جبریه چیه
84. -کدوم کشورها حامی امریکا هستند
85. – اصول و فروع دین
86. -بحث سیاسی و اجتماعی روز الان چیه
87. -نام مسجد محل
88. -کشور ما تو منطقه موفق بوده اگه بله دلیلش چیه
89. -داعش از کجا تشکیل شد
90. -چرا ادواج نکردی نباید گفت مسائل مالی یا درس یه دلیل قانع کننده
91. -تو سلام نماز به کیا سلام میدی
92. – کلا نماز و ذکرهای نماز به همراه معنی
93. -فرق تسبیحات اربعه با تسبیحات فاطمه زهرا
94. -از کی نماز میخونی و تا حالا نمازت قضا شده و چرا
95. -اگه بری مشهد نماز و روزه حکمش چیه و شرایطش چیه
96. -اسم امام جمعه تهران در هفته گذشته…امروز کاشانی بود
97. – شعار سال و نام گذاری ان و دلیل
98. – فتنه 88
99. – مذاکرات 1+5
100. – شهدای محله تون و وصیت نامه شهدا
101. – رد مظالم چیه
102. – امامان بقیع
103. چطوری میتونی ثابت کنی خدا وجود داره
104. – بزرگترین دشمن ایران و اسلام
105. – کتب اربعه شیعه کدامند
106. – قیام 15 خرداد
107. – از کتاب های امام چه خوندی
108. – نحوه بر خورد با ارباب رجوع
109. – تفکیک حق از باطل
110. – “مستند روایی اثبات ولایت فقیه چیه “
111. – تفاوت مرجع تقلید با ولی فقیه
112. – اگر رهبر نظرش در مورد حکومت با مرجع تقلید متفاوت باشه نظر کدام یک رو باید انجام داد؟
113. – سجده زیارت عاشورا واجب یا مستحب؟
114. – سخنان رهبر فصل الخطاب یعنی چی
115. – روز مباهله
116. – فرق رهبر با ولی فقیه
117. – تجافی چیه
118. – وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام
119. – دلیل نزول کوچکترین سروه قران
120. – سخنی از امام در مورد ولایت فقیه و حمایت از ولی فقیه
121. – ارتباط نبوت و امامت
122. – اولین رئیس قوه قضاییه
123. – در مورد وظایف شغلی که برای ان قبول شده اید.
124. -کجا میری عزاداری
125. –عملکرد مثبت رهبری چی بوده
126. – -دلیل مشکلات اقتصادی
127. – نمازهای مستحب
128. -خطبه های نماز جمعه
129. -سوره های که در نماز جمعه خونده میشه
130. – ساعات نماز های 5 گانه
131. –ماه محرم و چرا امام حسین قیام کردند
132. -اخبار رو از چه شبکه ای دنبال میکنی و دیشب اخبار چی میگفت
133. – اخرین بیانات رهبر
134_در مورد جهان اسلام امریکا فلسطین و اسرائیل
135. -نماز عیدين
136. – زیارت عاشورا
137. -حد ترخص
138. – ایا انتقادی به رهبر هست
139. – اگر دکمه لباست طلا باشه نمازت باطله یا نه
140. – حکم خرید و فروش لباسی که تصاویر نامناسب داشته باشه
141. – مهم ترین دستاوردهای دولت
142. – چرا رهبر اون حرف رو زد که بگین بصیرت رهبره و..
143. -ویژگی های بارز شخصیتت
144. -سعی میکنند در بین مصاحبه یه چیزی بگن که عکس العمل و استرس شما رو متوجه شوند سعی کنید ارامش داشته باشید و خودتون رو کنترل کنید خصوصا عصبانیت
145. -چی دوست داری
146. – اگه یکی از فامیلات بخواد پارتی بازی کنی چکار میکنی
147. – چرا این شغل رو انتخاب کردی
148. – ویژگی های مثبت و منفی
149. -استرس داری
150. – عصبی میشی
151. – برا مسکن چکار میکنی
152. – تاریخ صدر اسلام
153. – جنگهای که امام علی شرکت داشتند
154. – مشکلات جهان اسلام
155. – اگه رئیست بگه خلاف کنی چکار میکنی
156. – تقویم
157. – دعای فرج
158. -توضیح در مورد غدیر خم
159. – ارادت شما به رهبر
160. – 13 ابان
161. – اسامی چند تا از مراجع تقلید زنده
162. – کوچکترین سوره قران
163. – و بزرگترین سوره قران
164. – نام دیگر سوره توبه
165. -یه ایه که در قران به ولایت فقیه مشهور است
166. – وظایف سه قوه
167. – اختیارات رهبر
168. – نواب خاص امام دوازدهم
169. – نام عملیات فتح خرمشهر و تاریخ فتح
170. – کیفیت نام جمعه
171. – وظایف ما در قبال ولی فقیه
172. – مرجع اصلی انتخابات در ایران
173. – تعریف استحاله و احکام ان
174. – نام پایگاه بسیج که در ان عضویم و نام فرمانده بسیج
175. – فرق رکن و غیر رکن
176. – ترتیب و موالات در نماز یعنی چی
177. -معیار انتخاب دوست
178. – غیبت صغری و غیبت کبری
179. – راجع به قوه قضایی چی میدونی رئیس چه سازمان ای باهاش در ارتباطند و کی انتخاب میکنه و هر انچه در مرود قوه قضاییه است
180. – مرخصی یعنی چی
181. – چند تا وزرات خانه داریم
182. – کتاب قانون اساسی و احکام رو باید کامل بلد باشین و روخوانی قران که اول میپرسند در مصاحبه تعیین کننده است
183. – مبداء تاریخ هجری اسلام ؟اول ربیع الاول هجرت پیامبر از مکه به مدینه
184. – کدام سوره دو بسم الله دارد؟نمل
185. – تاریخ عضویت عادی و فعال در بسیج
186. – تفاوت حد ترخص با مسافت شرعی چیه
187. – کفاره جمع چیه
188. – اعتکاف چیه
189. – تایپ 150 کلمه در یک دقیقه
190. – 7 تیر و 9 دی چه روزیه
191. – پوشش زن
192. – حکم ارایش
193. – نماز نذر
194. – احکام خمسه چیه و تعریف کنید
195. – جهاد اکبر چیه
196. – بزرگترین گناه چیه…فکر کنم کفر باشه
197. – تهاجم فرهنگی چیه
198. – شیعه یعنی چی؟ سنی یعنی چی؟
199. – با کدام امام مانوسی و چقدر در مورد امامان اطلاعات داری
200. – عدل الهی چیه
201. – نبوت بالاتره یا عدل
202. – دعاهای شب های قدر و جوشن کبیر
203. – قواعد تجوید قران (ابداع – ادغام ، اخفا و انواع وقف)
204. – دعای ندبه و زیارت عاشورا و دعای کمیل در مورد چه کسی است؟
205. -تعریف بسیج
206. – معنی نماز و ذکرهای ان
207. – دعاهای ندبه ، زیارت عاشورا و کیمل و توسل در مورد چی هستند
208. – سن پیامبر در زمان بعثت و مکان
209. – تاریخ شهادت حضرت علی
210. -شرکت در مراسم مذهبی مثلا شب قدر و سوال در مورد ان چه روزهای هست و اعمال آن


تجربیات مصاحبه و گزینش کاربران سایت ایران استخدام

1- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی  2- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی وزارت آموزش و پرورش 
3- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی قوه قضاییه  4- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی وزارت نیرو 
5- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی شهرداری ها  6- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی تامین اجتماعی 
7- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی بیمه سلامت 8- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی شرکت راه آهن 
9- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی 10- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی دانشگاه فرهنگیان 
11- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی 12- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی سازمان امور مالیاتی 
13- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک 14- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی جذب مترجم رسمی قوه قضائیه
15- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون کارشناس رسمی دادگستری  16- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون سردفتری 
17- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی مشاغل عملیات ریلی 18- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی نیروی انتظامی 
19- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی دانشگاه افسری ارتش 20- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های جذب نیرو در دانشگاه انتظامی امین 
21- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی نیروی هوایی ارتش 22- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی نیروی زمینی ارتش 
23- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی نیروی دریایی ارتش 24- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء
25- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی پلیس فتا 26- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت گسترش انفورماتیک ایران
27- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان بازرسی کل کشور  28- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی
29- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح 30- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی فرودگاه های کشور 
31- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی گروه بین المللی انتخاب 32- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی کانون زبان ایران
33- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی نیروگاه اتمی بوشهر 34- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی صندوق تامین خسارتهای بدنی
35- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان آب و برق خوزستان  36- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون تصدی امر قضا
37- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی صندوق کارآفرینی مهر امید 38- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی بیمارستان میلاد لاهیجان
39- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون ستاد سرشماری 40- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شركت خدمات فرودگاهی هما
41- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت سیمان تهران 42- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور
43- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان حسابرسی 44- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان زندان ها 
45- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شورای حل اختلاف 46- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی سازمان بنادر و دریانوردی 
47- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی مترو شیراز  48- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت مترو اصفهان 
49- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت آلومینیوم جنوب  50- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شركت های آب و فاضلاب شهری
51- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی وزارت راه و شهرسازی 52- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی
53- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی دانشگاه امام حسین 54- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق 
55- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست 56- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
57- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی وزارت صنایع و معادن  58- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی وزارت ورزش و جوانان
59- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی سازمان جنگلها و مراتع 60- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون تاسیس موسسه میانجی گری 
61- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شركت های آب و فاضلاب روستایی 62- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
63- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی بیمارستان خیریه پیوند اعضاء ابوعلی سینا 64- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت حمل و نقل ریلی رجاء
65- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت سفیر ریل آسیا 66- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت سهند راه ریل
67- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکتهای تعاونی سفیران نور کوثر 68- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت بهره برداری و نگه داری فراب
69- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت های دانش بنیان 70- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت نفت ستاره خلیج فارس
71- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت فولاد سیرجان ایرانیان 72- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت کود شیمیائی اوره لردگان
73- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت مهار فن آوران 74- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت تعمیرات انتقال نیروی شمال
75- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت مس مزرعه اهر 76- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت ایران ترانسفو
77- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پیمان غرب 78- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت تعاونی انتقال توان جنوب
79- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت فولاد زرند ایرانیان 80- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت فولاد خراسان
81- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی مجتمع مس سونگون آذربایجان 82- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران
83- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پالایش نفت تبریز 84- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پالایش نفت لاوان
85- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پالایش نفت بندرعباس 86- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی مجتمع فولاد روهینا جنوب 
87- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس 88- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی میاندوآب 
89- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پتروپالایش کنگان 90- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی بوشهر
91- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی امیرکبیر 92- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی پتروشیمی ایلام
93- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی مارون 94- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی مرجان
95- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی آبادان 96- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون شرکت پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه
97- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان 98- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پالایش نفت اصفهان
99- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت صنایع پتروشیمی سبلان 100- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت پارس فنل
101- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت توسعه پلیمر پاد جم 102- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی نیروگاه سیکل تركیبی خرم آباد
103- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی شرکت توسعه صنایع تابان انرژی پاسارگاد 104- تجربیات مصاحبه و گزینش استخدامی بانک ایران زمین
105- تجربیات مصاحبه و گزینش استخدامی بانک رسالت 106- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی بانک تجارت
107- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی بانک کشاورزی 108- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی بانک سپه
109- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی پست بانک 110- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی بانک ملت
111- تجربیات مصاحبه و گزینش استخدامی بانک گردشگری 112- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون های استخدامی بانک مسکن
113- تجربیات مصاحبه و گزینش استخدامی بانک پاسارگاد 114- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی بانک مهر اقتصاد
115- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی بانک صادرات 116- تجربیات مصاحبه و گزینش آزمون استخدامی بانک مرکزی ایران

معرفی جزوات و منابع 

کتاب راهنمای مصاحبه حضوری و گزینش ایران استخدام صفحه راهنمای جامع مصاحبه های استخدامی
جزوه آموزشی چگونه استخدام شویم؟ سوالات مصاحبه تخصصی و روانشناسی آزمون های استخدامی
تکنیک های مصاحبه استخدامی از زبان محمدرضا شعبانعلی لیست رویداد های مهم شمسی و قمری ویژه مصاحبه استخدامی
جزوه آموزشی چگونه استخدام شویم؟ تاثیر مهارت‌های فردی در مصاحبه شغلی
دانلود رایگان جزوه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دانلود رایگان جزوه اطلاعات سیاسی اجتماعی و قانون اساسی
اصول عقايد اخلاق اسلامی (شهید دستغیب)
ولایت فقیه (امام خمینی(ره)) وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره)  
دانلود رایگان کتابچه آموزشی براساس فرمان امام خمینی در امر گزینش  مسئله حجاب(شهید مطهری)  
دانلود رایگان جزوه اصول و عقاید گزینش در یک نگاه (سی دی گزینش) دانلود رایگان جزوه مصاحبه گزینش آزمون های استخدامی
راز نماز (آقای قرائتی) دانلود رایگان شکیات نماز و احکام مربوط به آن
جزوات ویژه ایران استخدام مربوط به مصاحبه های استخدامی سوالات مصاحبه استخدامی اهل سنت
دانلود جزوه ویژه ایران استخدام 

 

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=48302
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 2k