• ۱۴۰۳/۰۳/۲۲
  • 1k نظر «نمایش»

کنکور دانشگاه فرهنگیان

کنکور دانشگاه فرهنگیان (اعلام نتایج)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۴۳۴ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

مهلت ثبت نام: ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ الی ۱۴۰۲/۰۹/۲۸

ارائه کارت آزمون: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

برگزاری آزمون: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶

آخرین وضعیت: خبر جدید

آزمون پذیرش دانشجو - معلم

 

کنکور فرهنگیان (آزمون اختصاصی تربیت معلم) از سال 1403 بصورت اختصاصی برای جذب معلم در دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود. اگر به شغل معلمی علاقمند هستید در ادامه به منظور اطلاع از شرایط و ضوابط بکارگیری دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان، این صفحه را تا انتها بررسی نمایید.

ثبت‌نام بیش از یک میلیون داوطلب در نوبت اول آزمون سراسری و آزمون پذیرش دانشجو معلم سال ۱۴۰۳

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

زمان اعلام نمره کل کنکور تربیت معلم

خبر 22 خرداد 1403: نمره کل کنکور تربیت معلم هفته آخر خرداد اعلام می‌شود
در روزهای اخیر برخی سایت‌ها و کانال‌های غیرمعتبر با وعده های کذب از جمله «محاسبه یا مشاهده تراز کنکور 1403 نوبت اردیبهشت ماه» اقدام به دریافت اطلاعات سامانه جامع آزمون سراسری داوطلبان کرده اند که این اقدام غیرقانونی و فاقد وجاهت بوده و اکیداً به داوطلبان هشدار داده می‌شود از ارسال اطلاعات محرمانه کاربری خود مانند کدملی و رمز عبور سامانه جامع آزمون سراسری خودداری کرده و در صورت غفلت در این زمینه هر چه سریعتر نسبت به تغییر رمز عبور سامانه از طریق آدرس my.sanjesh.org  اقدام نمایند.
بدیهی است مسئولیت هرگونه سوء استفاده از این اطلاعات به عهده داوطلبان خواهد بود ضمن اینکه برخورد با این نوع اقدامات غیرقانونی توسط مراجع ذیربط در دست پیگیری است. 
داوطلبان توجه داشته باشند پیرو اطلاعیه مورخ  1403/03/17بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور نمره‌کل آزمون سراسری برای متقاضیان آزمون سراسری و متقاضیان پذیرش دانشجو معلم و همچنین نمره‌کل آزمون اختصاصی تربیت معلم و نمره‌كل معرفی به مرحله ارزیابی شایستگی معلمی برای متقاضیان پذیرش دانشجو معلم، در هفته آخر خرداد ماه اعلام خواهد شد ضمن اینکه پس از انتشار کارنامه علمی آزمون سراسری نوبت دوم 1403 (آزمون تیر ماه 1403)، برای تمامی متقاضیان آزمون سراسری اعم از افرادی كه فقط در نوبت اول یا دوم و یا هر دو نوبت در سال 1402 یا 1403 شركت كرده‌اند، كارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته شامل بیشترین نمره كل آزمون اختصاصی، نمره كل سابقه تحصیلی و نمره كل نهایی، رتبه در سهمیه و رتبه كشوری اعلام می‌شود.

توصیه های دانشگاه فرهنگیان

خبر 20 خرداد 1403: توصیه‌های دانشگاه فرهنگیان به‌ پذیرفته‌شدگان کتبی آزمون استخدامی آموزش‌ و‌ پرورش‌
رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در پیامی به ‌پذیرفته‌شدگان کتبی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ضمن تبیین فرآیند و نحوه ارزیابی شایستگی متقاضیان، توصیه‌های لازم را به پذیرفته‌شدگان ارائه داد. ایوب ابراهیمی با اشاره به ارزیابی داوطلبان پذیرش دانشگاه فرهنگیان ورودی 1403 توسط ارزیابان آموزش‌دیده، ‌تکنیک‌های ارزیابی، رصد و پایش در ابعاد مختلف و ویژگی‌های تمرین‌ها و ابزارهای این فرآیند را تشریح کرد.

اعلام نتایج آزمون

خبر 17 خرداد 1403: اعلام نتایج علمی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403
ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شركت كننده در نوبت اول آزمون سراسری و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 (آزمون اردیبهشت‌ماه 1403)، به اطلاع می‌رساند، نمرات خام این دو آزمون هم اكنون به صورت مجزا در سامانه جامع آزمون سراسری در دسترس است و داوطلبان می‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در سامانه یادشده، نمرات خام مکتسبه خود را مشاهده نمایند.

مشاهده نتایج

مشاهده اطلاعیه نتایج آزمون

اصلاحیه و تمدید مهلت ثبت نام

خبر 12 خرداد 1403: اطلاحیه و تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون‌ اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان
ایران استخدام ضمن اعلام اصلاحات جدید به شرح فایل پیوست مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته یاد شده، به اطلاع شركت‌‌کنندگان در آزمون‌ اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم دانشگاه فرهنگیان می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی كه تا این تاریخ (1403/03/12) برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام نکرده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده است كه بتوانند تا پایان روز جمعه به تاریخ 1403/03/18نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. درضمن آن دسته از داوطلبانی كه قبلاً نسبت به انتخاب كدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود در دانشگاه فرهنگیان اقدام کرده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ 1403/03/18، نسبت به مشاهده یا ویرایش كدرشته‌محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

مشاهده اصلاحیه

اطلاعیه نحوه انتخاب رشته

خبر 12 خرداد 1403: اطلاعیه نحوه انتخاب رشته، پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان
دانشگاه فرهنگیان در اطلاعیه‌ای نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و مزایای تحصیل در آخرین روزهای انتخاب رشته برای این دانشگاه را اعلام کرد.

مشاهده اطلاعیه


اینفوگرافیک مراحل انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403
برای مشاهده عکس اینفوگرافیک در اندازه واقعی اینجا کلیک نمایید

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون

خبر 12 خرداد 1403: تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403
رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پایان مهلت انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان تا پایان امروز گفت: با هماهنگی با سازمان ملی سنجش به علت تقاضای زیاد متقاضیان، مهلت انتخاب رشته تمدید خواهد شد.

انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون

خبر 7 خرداد 1403: انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403
بدینوسیله به اطلاع می رسانیم؛ دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 منتشر شد.

دانلود دفترچه

آزمون پذیرش دانشجو معلم

آزمون 5 آذر 1402: آزمون پذیرش دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع می رسانیم؛ دفترچه راهنمای ثبت نام و شركت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم (در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی) منتشر شد.
مهلت ثبت نام تا 15 آذر ماه 1402 می باشد.

خبر 21 آذر 1402: اعلام مواد آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع می رسانیم؛ مواد و منابع امتحانی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 اعلام گردید. + مشاهده مواد آزمون

خبر 11 آذر 1402: تمدید مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع می رسانیم؛ مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم تا 15 آذر ماه 1402 تمدید گردید.
مهم: براساس مصوبات ابلاغی، حداکثر سن مجاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان 24 سال تمام (مبنا اول مهر ماه هرسال تحصیلی) خواهد بود. + مشاهده اطلاعیه

اصلاحیه آزمون (مشاهده)
اصلاحیه دفترچه ثبت نام آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم
پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 و اطلاعیه تاریخ ۱۴۰۲/۹/۵، ضمن اعلام اصلاحات دفترچه راهنمای یاد شده «به شرح ذیل این اطلاعیه»، به اطلاع می‌رساند متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون می‌توانند در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام تا پایان روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۱ به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام کنند.
ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.
موارد اصلاحی مربوط به دفترچه راهنمای ثبت‌نام:
1) بخش «2-2» شرایط و ضوابط آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان مندرج در صفحه 21 دفترچه راهنمای ثبت‌نام:
الف) مواد امتحانی و ضرایب دفترچه ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم صرفاً شامل دو مادهٔ امتحانی زیر است:
1- "هوش و استعداد معلمی" با ضریب 3
2- "تعلیم و تربیت اسلامی" با ضریب 2
عنوان منابع درسی و مطالعاتی برای دو ماده امتحانی فوق بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش تا تاریخ ۱۴۰۲/۹/۲۰ اعلام خواهد شد.
لازم به توضیح است ماده امتحانی "فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی" از دفترچه ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان، حذف شد.
ب) شرط معدل از ضوابط پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان حذف شد.
توضیحات (مشاهده)
1. آزمون سراسری فقط برای دروس اختصاصی و دوبار در سال برگزار میشود.
2. پذیرش دانشجو برای ورود به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی یكبار در سال خواهد بود.
3. برای متقاضیانیكه در نوبتهای اول یا دوم آزمون سراسری سال 1403 شركت میكنند نمرات خام اطلاع رسانی میشود.
4. در مردادماه برای تمامی متقاضیان اعم از افرادی كه فقط در نوبت اول یا دوم و یا هر دو در سال 1402 یا 1403 شركت كرده اند، كارنامه نتایج اولیه شامل بیشترین نمره كل آزمون اختصاصی، نمره كل سابقه تحصیلی و نمره كل نهایی، رتبه در سهمیه و رتبه كشوری اعلام میشود كه متقاضیان لازم است براساس این كارنامه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام كنند.
5. با توجه به تغییر ضرایب و میزان تاثیر سوابق تحصیلی در سال ،1403 نمره كل نهایی متقاضیان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 1402 برای پذیرش در سال 1403 تغییر میكند.
6. در بازه زمانی كه اعلام خواهد شد، متقاضیان باید گروه آزمایشی اصلی كه میخواهند از آن انتخاب رشته كنند را مشخص كنند. در صورت عدم تعیین گروه آزمایشی توسط متقاضی، گروه آزمایشی آخرین نوبت متقاضی ملاك عمل قرار میگیرد. لازم به ذكر است كه یك متقاضی امكان انتخاب رشته از دو گروه آزمایشی اصلی را ندارد.
7. گروه های آزمایشی اصلی عبارتند از: علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی
8. در صورت یكسان بودن گروه آزمایشی دو یا چند نوبت متقاضی، بیشترین نمره كل آزمون اختصاصی در نمره كل نهایی لحاظ و اطلاع رسانی میشود.
9. داوطلبانی كه متقاضی گزینش با نمرات اختصاصی آزمون سراسری سال 1402 هستند لازم است جهت انتخاب رشته و گزینش در آزمون سراسری سال 1403 حداقل در یك نوبت از آزمون های سراسری سال 1403 ثبت نام كنند. این دسته از داوطلبان نیازی به شركت در جلسه آزمون و پاسخگویی به سوالات آزمون را ندارند.
10. سهم نمره كل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام 6-3-3 در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال 1403 به میزان 50 درصد با تأثیر قطعی است. میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم نظام سالی - واحدی در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال 1403 - 37/5 درصد با تأثیر قطعی و میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیشدانشگاهی نظام سالی - واحدی 12/5 درصد با تأثیر قطعی در نمره كل سابقه تحصیلی (در مجموع دیپلم و پیش دانشگاهی 50 درصد) است. همچنین سهم نمره كل آزمون اختصاصی (كنكور) 50 درصد است.
ثبت نام آزمون (مشاهده)
ثبت نام در آزمون سراسری فقط به صورت اینترنتی در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور انجام میشود.
بعد از انتخاب گروه آزمایشی و قبل از شروع ثبت نام، لازم است مداركی مانند عكس یا اطلاعاتی مانندكد دانش آموزی سال آخر، معدل كل دیپلم و پیش دانشگاهی و معدل كتبی نهایی دیپلم خود را آماده كنید و پس از آن ثبت نام خود را شروع كنید. توضیحات این بخش شما را قدم به قدم تا انتهای ثبت نام راهنمایی میكند. در صورت نیاز به اطلاع از مقرراتی مانند نظام وظیفه، نحوة شركت دانشجویان یا سهمیه ها و مطالب مشابه، بخش دوم را مطالعه كنید.

مدارک مورد نیاز (مشاهده)
در صورت قبول نهایی، متقاضی باید یكی از مدارك تحصیلی زیر را در زمان ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود ارائه كند:
1. دیپلم نظام آموزشی جدید (نظام 6-3-3) در یكی از شاخههای نظری، فنی و حرفه ای و یا كارودانش.
2. دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه (نظری یا هنرستان).
3. گواهینامه دوره پیش دانشگاهی.
4. یكی از مدارك كاردانی (فوق دیپلم).
5. مدرك سطح یك حوزوی (برای شركت طلاب فقط در گروه آزمایشی علوم انسانی).
6. مدارك تحصیلی باید حداكثر تا 31 شهریور 1403 دریافت شوند.
7. كسانی كه با مدرك كاردانی (پزشكی و غیر پزشكی) شركت میكنند باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند.
8. كسانی كه دو مدرك دیپلم دارند باید دیپلم مطابق با گروه آزمایشی كه امتحان میدهند را اعلام كنند. 
نحوه شرکت دانشجویان (مشاهده)
- پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال 1402 میتوانند در آزمون سراسری سال 1403 ثبت نام و شركت كنند. درضمن متقاضیان مذكور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه و غیرروزانه (نوبت دوم «شبانه»، پیام نور، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و شهریه پرداز) همه مقاطع تحصیلی اعم از كاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، كارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)، كارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دكتری عمومی یا تخصصی، برای شركت در آزمون سراسری سال  1403 به شرط نداشتن منع نظام وظیفه، میتوانند همزمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شركت در آزمون سراسری سال 1403 ثبت نام كنند و در صورت قبولی، باید از رشته قبلی خود انصراف داده و انصراف قطعی از رشتة قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.
- دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی، دارندگان مدرك تحصیلی كارشناسی و بالاتر و همچنین دانشجویان دارای تعهد به دستگاه های اجرایی كشور و بورسیه مجاز به ثبت نام در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم در دانشگاه فرهنگیان نیستند. 
شرایط اختصاصی (مشاهده)
- شرایط و ضوابط آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو – معلم در دانشگاه فرهنگیان
در راستای اجرای مصوبه «سیاست ها و ضوابط كیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان» مصوبه جلسه 879 به تاریخ 1402/1/22 شورای عالی انقلاب فرهنگی، و تصمیمات جلسه 23 ستاد راهبری و نظارت تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای پذیرش دانشجوی متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش به منظور تامین و تربیت بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز آموزشی و پرورشی متناسب با مبانی و ارزش های اسلامی و نیاز دوره های مختلف تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان در سال ،1403 از طریق آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم انجام خواهد شد. لذا متقاضیانی كه مایل به ثبت نام در این رشته ها هستند، لازم است همزمان با شروع ثبت نام آزمون سراسری سال 1403 برای ثبتنام اقدام كنند. تاكید میشود با توجه به اینكه فرآیند ثبت نام، برگزاری و پذیرش در این رشته ها منحصراً فقط در نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 انجام خواهد شد، داوطلبان توجه داشته باشند باید در مهلت مقرر در سامانة ثبت نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول) در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور ثبتنام كنند. درضمن آزمون برای همه متقاضیان اعم از متقاضیان نوبت اول آزمون سراسری و متقاضیان رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان (در روزهای پنجشنبه و جمعه به تاریخ 6 و 1403/2/7) برگزار خواهد شد.
- آزمون اختصاصی برای رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 همراه با نوبت اول آزمون سراسری (اردیبهشت ماه) و در قالب یك دفترچه سؤال ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم علاوه بر دفترچه سؤالات تحویلی به متقاضیان در هر گروه آزمایشی، برگزار میشود. ضرایب دروس این آزمون برای گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان (بجز دروس ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم) همانند
ضرایب آزمون سراسری مندرج در جدول شماره 2 صفحه 34 خواهد بود.
- مواد امتحانی و ضرایب دفترچه ویژه آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم به ترتیب: هوش و استعداد معلمی با ضریب ،3 تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب 2 و فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی با ضریب 2 خواهد بود.
- برای تعدادی از رشته ها كه در آزمون سراسری دارای آزمون عملی هستند مانند علوم ورزشی و تعدادی از رشته های هنر، ارزیابی عملی و مهارتی نیز در ارزیابی شایستگی معلمی توسط وزارت آموزش و پرورش صورت میگیرد.
- تعریف، ضرایب دروس، نمره كل و میزان تاثیر سابقه تحصیلی در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم براساس مصوبه سیاستها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) و ماده واحده اصلاح و تكمیل موادی از آن، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو میباشد.
- انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در سال ،1403 اواخر دی ماه سال1402 به صورت مجزا و در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور صورت میپذیرد.
- از آنجائیكه سوابق تحصیلی دانش آموزان سال جاری در تیرماه سال 1403 آماده خواهد شد، ملاك معرفی چندبرابر ظرفیت برای مرحله ارزیابی شایستگی های معلمی در سال 1403 منحصراً 60 درصد نمره كل آزمون اختصاصی (كنكور) و 40 درصد نمره كل دفترچه ویژه پذیرش دانشجو - معلم خواهد بود.
- در ارزیابی شایستگی معلمی كه توسط وزارت آموزش و پرورش در طول سال برگزار می شود، دو بخش شایستگی های عمومی و تخصصی متقاضیان مورد ارزیابی قرار میگیرد و نتیجه آن تا دوسال معتبر است. برای پذیرش در سال 1403 ارزیابی شایستگی معلمی از نیمه اول دی ماه سال 1402 آغاز خواهد شد.
- در صورتی كه متقاضی در ارزیابی شایستگی معلمی همان سال شركت نكرده باشد، امكان شركت وی در ارزیابی جدید پس از اعلام داوطلبان به میزان چندبرابر ظرفیت، فراهم خواهد شد.
- گزینش نهایی متقاضیان با معیارهای نمره آزمون اختصاصی (شامل آزمون سراسری و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم)، نمره كل سوابق تحصیلی و نمره ارزیابی شایستگی معلمی انجام خواهد شد.
- نتیجه نهایی آزمون متقاضی در سنجش و پذیرش دانشجو – معلم ضمن رعایت و احراز شرایط مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با رعایت قانون، آییننامه اجرایی و ضوابط و مقررات گزینش (ارزیابی شایستگی معلمی) خواهد بود.
- میزان تاثیر و سهم نمرات و امتیازات در نتیجه نهایی پذیرش دانشجو - معلم در دانشگاه فرهنگیان به صورت 50 درصد سوابق تحصیلی، 25 درصد آزمون اختصاصی (شامل 15 درصد نمرات آزمون سراسری (كنكور) و10 درصد آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم) و 25 درصد ارزیابی شایستگی معلمی خواهد بود.
توجه: کاربر گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه ازمون می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آزمون

+ دانلود دفترچه شرایط آزمون (PDF) 


تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 15 آذر 1402
دریافت کارت آزمون: 3 الی 5 اردیبهشت 1403
زمان برگزاری آزمون: 6 و 7 اردیبهشت 1403


منابع مطالعه:
+ دانلود نمونه سوالات حیطه عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت سازمان سنجش کلیک نمایید

آخرین اخبار پذیرش دانشجو معلم

 آخرین اخبار پذیرش "دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان" در ادامه اطلاع رسانی می‌گردد. با زدن بر روی عنوان هر خبر، جزئیات کامل آن را مشاهده نمایید.

۲۲ خرداد ۱۴۰۳
زمان اعلام نمره کل کنکور تربیت معلم مشخص شد

اعلام نمره کل کنکور تربیت معلم هفته آخر خرداد به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در روزهای اخیر برخی سایت‌ها و کانال‌های غیرمعتبر با وعده‌های کذب از جمله «محاسبه یا مشاهده تراز کنکور 1403 نوبت اردیبهشت ماه» اقدام به دریافت اطلاعات سامانه جامع آزمون سراسری داوطلبان کرده‌اند که این اقدام غیرقانونی و فاقد وجاهت بوده و اکیداً به داوطلبان هشدار داده می‌شود از ارسال اطلاعات محرمانه کاربری خود مانند کدملی و رمز عبور سامانه جامع آزمون سراسری خودداری کرده و در صورت غفلت در...

مشاهده بیشتر
۲۰ خرداد ۱۴۰۳
توصیه‌های دانشگاه فرهنگیان به‌ پذیرفته‌شدگان آموزش‌ و‌ پرورش‌

تکنیک های ارزیابی آزمون استخدام آموزش و پرورش رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در پیامی به ‌پذیرفته‌شدگان کتبی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ضمن تبیین فرآیند و نحوه ارزیابی شایستگی متقاضیان، توصیه‌های لازم را به پذیرفته‌شدگان ارائه داد. ایوب ابراهیمی با اشاره به ارزیابی داوطلبان پذیرش دانشگاه فرهنگیان ورودی 1403 توسط ارزیابان آموزش‌دیده، ‌تکنیک‌های ارزیابی، رصد و پایش در ابعاد مختلف و ویژگی‌های تمرین‌ها و ابزارهای این فرآیند را تشریح کرد. دانلود کتاب راهنمای جامع ارزیابی...

مشاهده بیشتر
۱۷ خرداد ۱۴۰۳
اطلاعیه اعلام نتایج آزمون پذیرش دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان

نتایج آزمون پذیرش دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان اعلام شد مشاهده نتایج ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شركت كننده در نوبت اول آزمون سراسری و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 (آزمون اردیبهشت‌ماه 1403)، به اطلاع می‌رساند، نمرات خام این دو آزمون هم اكنون به صورت مجزا در سامانه جامع آزمون سراسری در دسترس است و داوطلبان می‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در سامانه یادشده، نمرات خام مکتسبه خود را مشاهده نمایند. چگونه برای مصاحبه آماده شویم؟  کتاب ارزیابی تکمیلی و...

مشاهده بیشتر
۱۷ خرداد ۱۴۰۳
رکورد استخدام با جذب 100 هزار معلم در آموزش و پرورش

استخدام 100 هزار معلم در سال تحصیلی جدید ایوب ابراهیمی روز پنجشنبه در حاشیه برنامه دوره تربیت ارزیابان حرفه ای دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی به ایرنا اظهار کرد: ۷۰ هزار نفر نیرو از مجموع این تعداد از طریق مهارت آموزی آموزگاری، مشاغل کیفیت بخشی و بخش دبیری و ۳۰ هزار نفر نیز از طریق کارشناسی و تکمیل ظرفیت از محل های مختلف جذب آموزش و پرورش می شوند. چگونه برای مصاحبه آموزش و پرورش آماده شویم؟  کتاب ارزیابی تکمیلی و مصاحبه آموزش و پرورش  سفارش پستی کتاب چاپی راهنمای مصاحبه گزینش عقیدتی و سیاسی...

مشاهده بیشتر
۱۶ خرداد ۱۴۰۳
جدیدترین آمار انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

انتخاب رشته ۳۶۷ هزار داوطلب در دانشگاه فرهنگیان مدیر کل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از انتخاب رشته ۳۶۷ هزار داوطلب در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: متقاضیان تا ۱۸ خرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. علیرضا کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این خبر اظهار کرد: متقاضیان باید در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳ و اطلاعیه اصلاحات مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته به درگا...

مشاهده بیشتر
۱۳ خرداد ۱۴۰۳
تمدید مهلت انتخاب رشته و اصلاحیه دفترچه دانشگاه فرهنگیان

مهلت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تمدید شد پیرو انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 در تاریخ 1403/03/07، ضمن اعلام اصلاحات جدید به شرح فایل پیوست مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته یاد شده، به اطلاع شركت‌‌کنندگان در آزمون‌ اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی كه تا این تاریخ (1403/03/12) برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام نکرده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده است...

مشاهده بیشتر
۱۲ خرداد ۱۴۰۳
مهلت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تمدید می‌شود

تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رجب علی برزویی، رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پایان مهلت انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان تا پایان امروز گفت: با هماهنگی با سازمان ملی سنجش به علت تقاضای زیاد متقاضیان، مهلت انتخاب رشته تمدید خواهد شد. برزویی گفت: امسال، اولین سالی است که دانشگاه فرهنگیان آزمون اختصاصی با نوبت اول آزمون سراسری برگزار کرد. رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان شرکت...

مشاهده بیشتر
۱۲ خرداد ۱۴۰۳
اطلاعیه آموزش و پرورش درباره نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

اطلاعیه نحوه انتخاب رشته، پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در آخرین روزهای انتخاب رشته برای این دانشگاه را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه‌ای که وزارت آموزش و پرورش منتشر کرده، آمده است:‌ دانشگاه فرهنگیان با تبریک به متقاضیانی که این دانشگاه را برای تحصیل در دوره کارشناسی انتخاب کرده و علاقه‌مند به شغل شریف معلمی هستند، چند نکته پیرامون نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و همچنین...

مشاهده بیشتر
۱۰ خرداد ۱۴۰۳
آمار شرکت کنندگان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

انتخاب رشته بیش از 35 هزار داوطلب دانشگاه فرهنگیان مشاور سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر از داوطلبان دانشگاه فرهنگیان برای انتخاب رشته اقدام کرده‌اند، گفت: داوطلبان تا ۱۲ خردادماه فرصت انتخاب رشته دارند. علیرضا کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: آزمون اختصاصی ویژه دانشگاه فرهنگیان همراه با نوبت اول آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها (اردیبهشت ماه) و در قالب یک دفترچه ویژه آزمون اختصاصی تربیت معلم، علاوه بر دفترچه‌هایی که به...

مشاهده بیشتر
۱۰ خرداد ۱۴۰۳
ورود بدون کنکور 2 هزار استعداد برتر به دانشگاه فرهنگیان

ورود بدون کنکور نخبگان به دانشگاه فرهنگیان از مهرماه اجلاسیه مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان از امروز به میزبانی زرند در محل تالار فرهنگیان این شهرستان آغاز شد و تا فردا ادامه دارد. نخستین روز این گردهمایی با حضور ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، حجت الاسلام شجاعی امام جمعه، حسینی نژاد فرماندار زرند و سایر مسئولان برگزار شد. صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در این آیین استان کر...

مشاهده بیشتر

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2813640
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k