• ۱۴۰۲/۰۷/۱۷
  • 1k نظر «نمایش»

احتمال ایجاد مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون استخدام دبیر و هنرآموز

احتمال ایجاد مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون استخدام دبیر و هنرآموز

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۴۱ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون استخدام دبیر و هنرآموز ایجاد خواهد شد

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در صورتی که پس از اعلام نتایج آزمون استخدام دبیر و هنرآموز ظرفیت پر نشود، احتمال ایجاد مرحله تکمیل ظرفیت برای این آزمون را داریم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه علی‌رغم مشکلات پیش آمده، در حال حاضر کلاس بدون معلم نداریم گفت: رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی فرهنگیان باقی‌مانده به زودی و تا یکی دو ماه اخیر انجام می‌شود بنابراین معلمان نگران نباشند چرا که اعتراضات به موقع رسیدگی می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی فرهادی در ویژه‌برنامه گفت‌وگوی زنده از شبکه شاد اظهارکرد: امسال افزایش تعداد دانش‌آموزان، تعداد زیاد بازنشستگان و ناترازی در جذب دانشگاه فرهنگیان بی‌سابقه بود که باعث شد با مشکلاتی مواجه شویم اما با همت معلمان توانستیم ساماندهی خوبی انجام دهیم و در حال حاضر کلاس بدون معلم نداریم.

ورود ۱۱ هزار آموزگار به مدارس تا پایان مهرماه

برداشته شدن قید «زن و مرد» در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری

وی افزود: با برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزگاری، تا پایان مهرماه قریب به ۱۱ هزار نفر به مدارس برای معلمی اعزام می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش در خصوص زمان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری نیز گفت: دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری را بعد از اعلام نتایج اولیه این آزمون، جمع‌بندی کردیم و دفترچه جدید تدوین  و تحویل سازمان اداری و استخدامی شد همچنین به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم سازمان سنجش آموزش کشور ظرف کمتر از یک هفته این دفترچه را منتشر کند، گفت: به محض انتشار، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد تا داوطلبان، کد رشته محل‌های جدید را انتخاب کنند. توصیه می‌شود محتوای دفترچه تکمیل ظرفیت را دقیق مطالعه و بر اساس آن محل‌هایی که در استان خود و یا استان نزدیک آن است را انتخاب کنند. همچنین در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری، قید «زن و مرد» برداشته شده است چون تعداد داوطلبان مرد کمتر از زنان بود، این قید را برداشتیم تا احتمال قبولی بانوان بالا برود.

احتمال ایجاد مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون دبیری و هنرآموز

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با بیان اینکه امیدواریم نتایج آزمون استخدامی دبیر و هنرآموز تا اوایل آبان اعلام شود، گفت: امید می‌رود از ۲۲ هزار ظرفیت در مرحله اول، حداقل ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر امتیاز لازم را کسب کنند و پذیرفته شده و به مدارس اعزام شوند.

فرهادی در خصوص اعلام نتایج نهایی آزمون دبیری و هنرآموز خاطرنشان کرد: آزمون کتبی و کانون‌های ارزیابی این آزمون انجام و نتایج گزینش تقریبا اعلام شده و نتایج اولیه به زودی اعلام می‌شود و اگر ظرفیت در مرحله اول پر نشود، مرحله تکمیل ظرفیت برای این آزمون نیز خواهیم داشت که امیدواریم تا اواخر مهر یا اوایل آبان، نتایج این آزمون اعلام شود.

 برای قبولی در آزمون استخدامی چه بخوانیم؟

نمونه سوالات حیطه عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

نمونه سوالات حیطه اختصاصی آزمون استخدام آموزش و پرورش

پکیج طلایی سوالات استخدامی دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش

آغاز دوره مهارت‌آموزی آموزگاران پذیرفته‌شده در آزمون استخدامی ماده ۲۸، از اواخر مهرماه

فرهادی خاطرنشان کرد: برای آموزگارانی که امسال از طریق ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان در آزمون استخدامی پذیرفته شده‌اند، طبق قانون باید دوره ضمن خدمت مهارت‌های معلمی را برگزار کنیم که این کار انجام خواهد شد و دوره مهارت‌آموزی از اواخر مهرماه توسط دانشگاه فرهنگیان آغاز و مهارت‌های لازم آموزش داده خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تصریح کرد: نومعلمان پذیرفته‌شده از طریق کانون‌های ارزیابی، صلاحیت عمومی و تخصصی آن‌ها ارزیابی شده و تعداد زیادی از معلمانی که سوابق خدمت در مدارس غیرانتفاعی داشتند در آزمون آموزگاری قبول شده‌اند و همچنین حدود ۴ هزار نفر هم از نیروهای خرید خدمات بودند که حد نصاب نمره را کسب کردند و استخدام شدند که‌ این گروه از معلمان، مهارت‌های معلمی را از قبل یاد گرفته‌اند.

اعلام نتایج اعتراضات رتبه‌بندی معلمان ظرف یکی دو ماه آینده

وی با اشاره به اعتراضات فرهنگیان به رتبه‌بندی خاطرنشان کرد: بعد از اعلام نتایج رتبه‌بندی، حدود ۳۲۰ هزار نفر از همکاران به رتبه خود اعتراض کردند و تقاضای تجدید نظر داشتند. رتبه‌بندی، کار بزرگی بود که آغاز شد و باید خدا قوت بگوییم به کسانی که این کار را آغاز کردند چرا که اگر در سال گذشته اجرا نمی‌شد، یک قانون بر زمین می‌ماند و اجرای آن در سال بعد با مشکل مواجه می‌شد.

فرهادی تصریح کرد:  اعتراضات رتبه‌بندی به ۳ دسته تقسیم شده و حدود ۶۳ هزار نفر که احتمال ارتقای رتبه آن‌ها وجود دارد، حدود۵۰ هزار نفر از آن‌ها در کانون‌های ارزیابی مورد ارزیابی قرار گرفت و رتبه‌ها تغییر و احکام جدید صادر و در حقوق شهریورماه آن‌ها اِعمال شد و معوقات این همکاران نیز از ابتدای سال پرداخت شد.

وی در ادامه افزود: قسمت دوم نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که بعد از مرحله شهرستان و استان به عنوان هیات‌ممیزه مرکزی در تهران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که به زودی و تا یکی دو ماه اخیر کارش انجام می‌شود. بنابراین معلمان نگران نباشند، اعتراضات به موقع رسیدگی می‌شود.

از این به بعد ترفیع معلمان را مانند اعضای هیات علمی داریم

فرهادی گفت: از این به بعد هم ترفیع معلمان را مانند اعضای هیات علمی داریم و اگر معلمی شایستگی ترفیع داشته باشد می‌شود و اگر معلمی رکود داشته باشد به او یادآوری می‌شود که در آموزش ضمن خدمت و در مسیر ارتقای معلمی قرار گیرد تا از قافله ارتقاء جا نماند.

وی همچنین در خصوص سقف تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان با بیان اینکه بیمه تکمیلی، یکی از مهمترین مولفه‌های رفاه در هر خانواده‌ای به‌ویژه فرهنگیان است، گفت: در خدمات بیمارستانی بیمه تکمیلی فرهنگیان، سقف تعهدات نداریم و سقف تعهدات در مواردی مانند دندانپزشکی و عینک است که از تعهدات عینک از یک به یک و نیم میلیون تومان و تعهدات دندانپزشکی از3.5 میلیون  به ۶ میلیون تومان در سال افزایش پیدا کرده و همچنین سقف تعهدات برای زایمان نیز برداشته شده است.

مشاهده صفحه جامع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مشاهده صفحه جامع آخرین خبر از استخدام آموزش و پرورش

منبع: خبرگزاری ایسنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2794617
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k