• ۱۴۰۱/۰۳/۲۵
  • 0k نظر «نمایش»

استخدام سازمان تامین اجتماعی – خرداد ۱۴۰۱

استخدام سازمان تامین اجتماعی – خرداد ۱۴۰۱

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

استخدام سازمان تامین اجتماعی 

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام سازمان تامین اجتماعی اینجا کلیک نمایید

 

نتایج آزمون 23 تیر 1401

خبر 7 شهریور 1401: ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ نتایج آزمون کتبی استخدام سازمان تامین اجتماعی (23 تیر 1401) اعلام گردید.

جهت بازیابی کدرهگیری کلیک نمایید

جهت مشاهده نتایج آزمون کلیک نمایید

دریافت کارت آزمون

خبر 20 تیر 1401: ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ داوطلبان می توانند جهت دریافت کارت ورود به جلسه از ساعت 10 روز دوشنبه 20 تیر ماه به پروفایل کاربری خود در سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی، مراجعه نموده و نسبت به چاپ آن اقدام نمایند. آزمون روز پنجشنبه 23 تیر 1401 برگزار می شود.
در صورتیکه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون مشاهده نمودند، با توجه به ایجاد فرآیند باجه رفع نقص آنلاین در پروفایل کاربری، می توانند ابتدا نسبت به اصلاح این اطلاعات اقدام و سپس کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. 

جهت مشاهده متن کامل اطلاعیه و باجه های رفع نقص کلیک نمایید
جهت بازیابی کدهگیری کلیک نمایید

جهت دریافت کارت آزمون کلیک نمایید

اطلاعیه شماره یک

خبر 25 خرداد 1401: ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی بدین وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی می رساند، موارد زیر به دفترچه راهنمای ثبت نام اضافه میگردد:
درس ریاضی و آمار به مجموعه دروس بخش عمومی آزمون اضافه گردیده است.
عبارت نهادهای عمومی غیر دولتی و شرکت های تحت پوشش آنها به بند پنجم تبصره شماره 3 بخش اول دفترچه راهنما اضافه گردید و این بند به شرح زیر تغییر یافته است: داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزاتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی ، بانکها و شرکت های تحت پوشش آنها ، شرکت های بیمه دولتی ، شهرداری ها و موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند ، نهاد های انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنهاو نهادی های عموی غیر دولتی و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها. 

جهت مشاهده متن اطلاعیه کلیک نمایید

 دفترچه شرایط آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

آگهی 23 خرداد 1401: سازمان تامین اجتماعی به منظور تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود در مراکز درمانی تابعه سراسر کشور، افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و طی مراحل گزینش به صورت استخدام پیمانی (در مشاغل کارشناسی) دعوت به همکاری می نماید. 
مهلت ثبت نام تا 2 تیر 1401 می باشد.

شرایط عمومی
الف– داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران؛
ب– اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مصرح درقانون اساسی؛
پ– التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
ت– دارا بودن دانشنامه/گواهینامه موقت فراغت از تحصیل و گواهی پایان طرح در مقطع تحصیلی مربوطه برای انجام وظایف و مسئولیت های شغل مورد نظر؛
ث– دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه (دوره ضرورت) یا معافیت قانونی دائم برای آقایان؛
ج– داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
چ– عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
ح– نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر؛ 
خ– عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام همچون عدم محکومیت به مجازات های اخراج، بازنشستگی، بازخرید خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی توسط آراء مراجع قضایی و یا قانونی ذیصلاح؛
د– داوطلبان استخدام در زمان ثبت نام نباید جزء کارکنان رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان و هم چنین نیروهای بازخرید خدمت و یا بازنشسته سازمان و سایر دستگاههای اجرایی باشند؛
ذ– عدم اشتغال و همچنین نداشتن تعهد خدمت به دولت، شرکت های دولتی و سازمان های وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر نام است، به هنگام انعقاد قرارداد و شروع بکار در سازمان الزامی میباشد؛
تبصره ۱: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.
تبصره ۲:نحوه تشخیص شرایط افراد بدوا براساس خود اظهاری میباشد. علیهذا چنانچه حسب استعلامات انجام شده خلاف آن اثبات شود، افراد موصوف در هر مرحله از مراحل استخدام که باشند حذف و افراد حایز شرایط بعدی جایگزین خواهند شد.
ر– دارا بودن حداقل بیست (۲۰ ) سال تمام و حداکثر سی سال (۳۰ ) برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی، حداکثر سی و پنج (۳۵ )سال برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد.
تبصره ۳: مستفاد از قانون اصلاح حداکثر سن مصوب ۱۳۷۱ و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۱۴۰۰ ،موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط قبل از مرحله مصاحبه، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج ( ۲۵ )درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف میباشند.
- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛ 
- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
- میزان مدت خدمت دوره ضرورت؛
- داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها و موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آنها از تار یخ 1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها؛
- به ازای تاهل به میزان یک (۱) سال و نیز داشتن هر فرزند به میزان یک (۱) سال و حدا کثر تا سقف پنج (۵) سال؛ (موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت)
تبصره ۵: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام و ظیفه آخرین روز ثبت نام و برای سن افراد، اولین روز ثبت نا م خواهد بود.
شرایط اختصاصی
۱ -رشته های تحصیلی مورد نیاز، براساس رشته های تحصیلی مندرج در شرایط احراز مشاغل سازمان حسب مورد با تائید معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی خواهد بود. مدارک تحصیلی موسسات آموزش عالی که مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میباشد ملاک عمل خواهد بود.
۲ -ارائه گواهی انجام خدمات قانونی (طرح موظف اجباری) و یا معافیت از آن در مورد فارغ التحصیلان رشته بهداشتی و درمانی و پزشکان تا آخرین روز اولین بازه زمانی اخذ مدارک قبل از انجام مصاحبه استخدامی الزامی میباشد. بدیهی است در صورت عدم ارائه گواهی مذکور در زمان مقرر، قبولی متقاضی در آزمون کتبی کان لم یکن تلقی خواهد شد.
۳ -مدرک تحصیلی متقاضیان صرفا بر اساس مقاطع و رشته های تحصیلی مندرج در آگهی منتشر خواهد بود. 
تبصره ۱ :سازمان هیچگونه تعهدی به اعمال مدرک تحصیلی مقطع بالاتر افراد ندارد و ارائه هرگونه مدرک تحصیلی بالاتر از مقطع تحصیلی شغل مورد تقاضا پس از استخدام در سازمان (مدارک منطبق با شرایط احراز مشاغل سازمان) پس از طی حداقل ۳ سال خدمت در عنوان شغلی مورد تقاضای آزمون مربوطه به ازای هر مقطع تحصیلی امکانپذیر خواهد بود.
تبصره ۲ :ارائه مدارک معادل و افتخاری به عنوان مدرک تحصیلی معتبر ملاک عمل قرار نمیگیرد.
۴ -پذیرفته شدگان آزمون متعهد خدمت به میزان ۵ سال در شهر مورد تقاضای آزمون می باشند.
۵ -داوطلبان صرفا در صورتی می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند که عنوان مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و یا گرایش رشته تحصیلی آنان به طور کامل و به صورت مشخص در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد لذا داوطلبانی که مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و یا گرایش- رشته تحصیلی آن ها عینًا در آگهی درج نشده باشد از ثبت نام خودداری نمایند. بدیهی است در هر مرحله از فرایند جذب و بکارگیری مشخص گردد که مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و یا گرایش تحصیلی آن ها با شرایط ذکر شده در آگهی منطبق نباشد و دارای پسوند و یا پیشوند بیش از آنچه در آگهی آمده باشد از سایر فرایند استخدام حذف شده و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. 
توجه : اگر رشته تحصیلی بدون گرایش ذکر شده باشد صرفا رشته تحصیلی بدون گرایش ملاک عمل بوده و در صورتی که رشته تحصیلی با گرایش های مشخص ذکر شده باشد فقط آن رشته تحصیلی با گرایش های ذکر شده ملاک عمل خواهد بود. لذا داوطلبان موظف اند در زمان ثبت نام با توجه به شرایط اعلام شده دقت کافی به عمل آورده و از ثبت نام در شغل هایی که واجد شرایط نیستند، خودداری نمایند. ضمنا مدارک تحصیلی آن دسته از متقاضیان آزمون که دارای عبارات کارشناسی حرفه ای، مهندسی فناوری، مهندسی فناوری ارشد، علمی-کاربردی، مهندسی تکنولوژی و کارشناسی حرفه ای میباشند نیز به عنوان رشته های تحصیلی مندرج در آگهی مورد قبول می باشد.
تبصره ۳ -فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که علاوه بر سهمیه استخدامی با کسب حد نصاب قبولی و امتیازات لازم در آزمون پذیرفته شوند، میتوانند با ارائه مدرک مربوطه از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران از شرط معافیت حداکثر سن بهره مند گردند.
۶ -معافیت پزشکی خدمت زیرپرچم داوطلبان در صورت قبولی در آزمون استخدامی کتبی و مصاحبه پس از تایید واحد طب کار استان مربوطه مبنی بر توانائی انجام امور مربوط در عنوان شغلی مورد تقاضا قابل پذیرش خواهد بود.
۷ -مدرک تحصیلی متقاضیان صرفا بر اساس مقاطع و رشته ها ی تحصیلی مندرج در آگهی منتشر شده خواهد بود
الزامات، امتیازات و سهمیه های قانونی
۱ -ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵) درصد
ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵) درصد ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل موارد زیر میباشند:
- جانبازان؛
- آزادگان؛
- همسر و فرزندان شهدا؛
- همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر؛
- همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت؛
- پدر، مادر، خواهر و برادر شهید؛ 
حسب ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بیست و پنج درصد 25% سهمیه استخدامی به مشمولین این بخش اختصاص دارد.
نکته مهم: صرفا ایثارگرانی مجازند از سهمیه استخدامی ۲۵ ٪ بهره مند شوند که وضعیت شغلی آنان در فرآیند ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی در سیستم سجایا «بیکار» ثبت شده باشد.  
تبصره ۱: مشمولین سهمیه ۲۵ ٪ ایثارگران مجاز به بهره مندی از سهمیه استخدامی سایر ایثارگران و یا بالعکس نمی باشند. به عبارت دیگر هر یک از داوطلبان میبایست در صورت مشمول بودن، صرفا از یک سهمیه استخدامی مشخص شده استفاده نماید. بدیهی است در این صورت مشمولین سهمیه ۲۵ ٪ ایثارگران، جهت استفاده از سهمیه اختصاصی خود صرفا باید مشاغل مشخص شده جهت این سهمیه را انتخاب نمایند.
تبصره ۲: به کلیه ایثارگران بیکار مشمول سهمیه استخدامی ۲۵ درصد ایثارگران توصیه می شود برای حصول اطمینان از چگونگی امکان بهره مندی خود از سهمیه استخدامی حداقل ۲۵ ٪ قبل از ثبت نام با مراجعه به سایت ایثار و یا در صورت نیاز به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل پرونده، نسبت به مشخص شدن وضعیت شغلی خود و در صورت لزوم اصلاح آن اقدام نمایند.
تبصره ۳: باتوجه به هماهنگی به عمل آمده با بنیاد شهید و امورایثارگران عنوان شغلی و محل خدمت مورد تقاضا جهت مشمولین سهمیه ۲۵ ٪ ایثارگران از سهمیه سایر داوطلبان تفکیک گردیده و داوطلبان ایثارگر مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفا باید مشاغل مشخص شده برای این سهمیه را انتخاب نمایند.  

۲ -ایثارگران سهمیه پنج (۵) درصد
ایثارگران سهمیه پنج (۵)درصد ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل موارد زیر میباشند:
- رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها؛
- همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها؛
- فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد؛
- فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت؛
تذکر: مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
۱ .معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
۲ .معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
۳ .معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران؛ 
حسب ماده ( ۲۱ ) قانون جامع خدمات رسانی به ای ثارگران، پنج درصد (۵ درصد)سهمیه استخدامی به مشمولین این بخش اختصاص دارد.
تبصره ۱: بکارگیری نیروهای مشمول سهمیه ۵ درصد در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون، حسب بالاترین نمرات فضلی در شغل محل های مربوط به این سهمیه و انجام مصاحبه و احراز شرایط عمومی گزینش امکان پذیر خواهد بود. بدیهی است مشمولین سهمیه ۵ درصد ایثارگران، جهت استفاده از سهمیه اختصاصی خود صرفا باید مشاغل مشخص شده جهت این سهمیه را انتخاب نمایند. 

نکات مربوط به مشمولین قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران
نکته ۱ : ایثارگران متقاضی استفاده از سهمیه استخدامی موضوع ماده (۲۱ ) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران صرفا از یکی از سهمیه های مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه می توانند استفاده کنند.
نکته ۲ : جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج (۲۵ ) درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف بوده و در صورت ثبت نام و موفقیت در آزمون (کتبی و مصاحبه) به میزان سهمیه تخصیصی استخدام خواهند شد. بدیهی است معافیت های مندرج در این بند صرفا به میزان تعداد سهمیه های مندرج در این دفترچه میباشد.
نکته ۳ : رعایت شرایط علمی (مقطع و رشته تحصیلی) حسب موارد مندرج در آگهی و همچنین احراز شرایط عمومی گزینش قبل از بکارگیری نیرو از محل سهمیه ایثارگران الزامی میباشد.
نکته ۴ : کسب حد نصاب نمره کتبی و مصاحبه آزمون برای مشمولان ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران (تا سقف سهمیه) الزامی نمیباشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این ماده در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند کسب حد نصاب نمره آزمون(کتبی و مصاحبه) الزامی است.
نکته ۵ : احراز شرایط عمومی گزینش قبل از بکارگیری نیرو از محل سهمیه ایثارگران الزامی میباشد.
نکته ۶ : پس از آزمون کتبی و معرفی داوطلبان برای بررسی مدارک و مصاحبه در سهمیه مشخص شده، امکان تغییر سهمیه معرفی شده داوطلبان وجود نخواهد داشت.  
۳ -داوطلب بومی
با عنایت به ماده (۲۴) بخشنامه شماره ۲۴۵۱۰ مورخ ۱۰/۰۵/۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور، داوطلب بومی شهرستانی (به استثنای شهرستان تهران و شهرستانهای مراکز استانها)؛ به داوطلبی اطلاق میگردد که «متولد» یا «ساکن با سابقه ده سال سکونت» در همان شهرستان محل تقاضا باشد. نمره مکتسبه داوطلب بومی شهرستانی در آزمون کتبی با ضریب یک و چهاردهم (1/4) محاسبه و ملاک عمل قرار میگیرد.
تذکر: بومی بودن افراد از طریق شرایط ذیل احراز میگردد:
۱ .شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تبصره: با توجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سالهای مختلف، در صورت اختلاف نظر یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
۲ .استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تایید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی (بر اساس فرم پیوست دفترچه) ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا خواهد بود.
تبصره: داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه میتواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تایید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان محل مورد تقاضا ملاک محاسبه قرار گیرد. 
۳ .مبنای شهرستان برای تعیین بومی بودن، تقسیمات کشوری در اولین روز ثبت نام برای آزمون می باشد.
۴ -حمایت از خانواده و جوانی جمعیت
۱ -به ازای تاهل به میزان یک (۱ ) سال و نیز داشتن هر فرزند به میزان یک (۱) سال و حداکثر تا سقف پنج (۵) سال سقف محدوده سنی مندرج در دفترچه آزمون اضافه خواهد شد.
۲ -به ازای تاهل دو (۲) درصد و نیز هر فرزند دو (۲) درصد، مجموعًا حداکثر تا ده (۱۰) درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه میشود.
تبصره: امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای ۲٫۵ نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری ، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری آزمون میباشد.  

مواد آزمون
الف) آزمون عمومی
1-زبان و ادبیات فارسی
2-معارف اسلامی
3-زبان انگلیسی عمومی
4-اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی، هوش و استعداد تحصیلی
5-فناوریاطلاعات (مهارتهایWord،PowerPoint،Excel،Internet(
6-شناخت تامین اجتماعی
تبصره:اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و نمره مکتسبه این داوطلبان، براساس مجموع تراز شده سایر سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
نکته مهم: جزوه  مربوطبه مبحث» شناخت تامین اجتماعی در «پروفایل داوطلبان بارگذاری می شود.
ب) آزمون اختصاصی
علاوه بر آزمون عمومی، آزمون تخصصی حسب مورد در عنوان شغلی مربوطه به شرح مفاد مندرج در جدول بخش نهم این دفترچه انجام خواهد شد. منابع آزمون تخصصی متناسب با عنوان شغلی مورد نظر، در همین دفترچه تشریح گردیده است.
تذکر:کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای و دارای ضریب مربوطه می باشند.
ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.
مراحل ثبت نام
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز دوشنبه 23 خردادماه 1401 تا پایان روز پنجشنبه  2تیرماه 1401 انجام خواهد پذیرفت.متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و ازموکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.
الف)مطالعه شرایط آزمون
داوطلب متقاضی جذب، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرارگرفته است .اٌکیدا توصیه می شود داوطلبین محترم، قبل ازهرگونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.
ب(تهیه فایل اسکن شده از مدارک
۱.عکس پرسنلی: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد:
-عکس4*3تمام رخ) که درسال جاری گرفته شده باشد؛
-با فرمتJPG باشد.اندازه عکس اسکن شده باید حداقل300 ×200و حداکثر400×300 پیکسل باشد؛
-تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛
-حجم فایل ذخیره شده باید حداقل 15کیلوبایت و حداکثر70کیلوبایت باشد؛
-حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
-حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛
تذکر1:اسکن و استفاده از عکس روی کارت های (شناسایی کارت ملی، شناسنامه و(... قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
تذکر2:عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تذکر3:درصورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد. لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجودآمده درآزمون های استخدامی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوعا کثراََ برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام می کنند رخ داده است، تاکید می گردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید،علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماََ نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد.
بدیهی است که درصورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
.2کارت ملی
تذکر1:داوطلب باید تصویرکارت ملی خود را به صورت فایل با فرمت JPG و با وضوح و کیفیت بالا در سامانه بارگذاری نماید حجم این فایل حداقل30 کیلوبایت و حداکثر 200 کیلوبایت باشد و حاشیه های زائد حذف و ترجیحاٌ رنگی باشد.
ج)پرداخت وجه
متقاضیان واجد شرایط، باید با مراجعه به منوی «آزمون» درصفحه اول سامانه، بر روی گزینه «پرداخت هزینه» کلیک کرده و مبلغ1/250/000ریال هزینه ثبت نام در آزمون را پرداخت نمایند. جهت این امر، داشتن کارت بانک به همراه رمز اینترنتی و کدCVV2  مورد نیاز می
باشد.
«توکن پرداخت »، کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق، جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص می یابد. لذا ضروری است داوطلبین، این کد «توکن پرداخت» را (که به شماره تلفن همراه داوطلب نیز پیامک میگردد) تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت «کد رهگیری» نزد خود نگهداری نمایند. همچنین این کد، با شماره ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرآیند پرداخت، در سامانه قابل بازیابی خواهد بود.
تذکر 1 :در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه، امکان ثبت نام و انجام فرآیند مربوط به آن را نداشته باشد، با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت، میتواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر، میبایست از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «ثبت نام در آزمون» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، اقدام به ثبت نام نماید.
تذکر 2 :در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیت آمیز مراحل پرداخت هزینه، به توکن پرداخت خود دسترسی نداشته باشد، برای بازیابی توکن پرداخت، از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «بازیابی کد رهگیری/توکن» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، دوباره توکن پرداخت برای ایشان پیامک میشود.
تذکر 3 :به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی، به هیچ وجه مسترد نمیگردد.
د) شروع فرآیند ثبت نام
فرآیند ثبت نام در سامانه، در هفت مرحله انجام میپذیرد تا داوطلب بتواند در هر مرحله، به راحتی اطلاعات خود را وارد سامانه نماید.
مرحله 1 :بارگذاری مدارک
در این بخش، مدارک مشخص شده در «بند ب» بارگذاری میگردد.
مرحله 2 : اطلاعات فردی
مشخصات فردی داوطلب در این بخش در سامانه ثبت میگردد.
مرحله 3 : اطلاعات تحصیلی
 اطلاعات تحصیلی داوطلب در این بخش وارد سامانه میگردد.
مرحله 4 : سابقه کار
در این مرحله، سابقه کار(صرفًا مواردی که در همین دفترچه مورد تایید است) وارد میشود.
مرحله 5 :شغل مورد درخواست
در این مرحله، سامانه با توجه به اطلاعات ثبت شده داوطلب در مراحل قبلی، شغلهای قابل انتخاب را به داوطلب نمایش داده و داوطلب میتواند از بین آنها تنها یک مورد را به عنوان شغل مورد درخواست خود، انتخاب نماید.
تذکر: علاوه بر شغل، محل مورد تقاضا نیز میبایست انتخاب شده و داوطلب در همه این موارد، فقط حق انتخاب یک مورد را خواهد داشت.
مرحله 6 : اطلاعات تکمیلی
اطلاعات تکمیلی شامل اطلاعات تماس با داوطلب و آدرس محل سکونت میباشد. همچنین داوطلب میتواند استان محل آزمون خود را به سامانه اعلام تا در صورت امکان، سامانه نزدیکترین حوزه آزمون را برای ایشان درنظر بگیرد (محل دقیق آزمون، بر روی کارت ورود به جلسه ذکر میگردد)
مرحله 7 : کد رهگیری
تاکید میگردد صرفًا در صورتی ثبت نام فرد به پایان میرسد که داوطلب وارد این مرحله شده و از سامانه «کد رهگیری» دریافت نماید.
ه) ویرایش اطلاعات
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند. 
نکته بسیار مهم : در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود ، حتماً می بایست دوباره تمامی 7 مرحله ر ا به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت ، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود . 
و) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون کارت شرکت در آزمون، از تاریخ 20 تیرماه 1401 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت. آزمون در روز پنجشنبه 23 تیرماه 1401 در مراکز استانهای منتخب برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام چاپ کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون ، به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
تذکر: داوطلبان گرامی میتوانند حوزه برگزاری آزمون خود را استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب نمایند، به عنوان مثال ساکنین شهر کاشان، میتوانند استان قم را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند که فاصله آن نسبت به شهر اصفهان (که مرکز استان خودشان هست) کمتر میباشد. 
مراحل و نحوه اعلام نتیجه
مراحل تعیین حدنصاب علمی و معرفی افراد جهت سایر مراحل به شرح زیر صورت میپذیرد : 
الف) تعیین داوطلبان دارای حدنصاب علمی 
معرفی داوطلبان جهت بررسی مدارک و سایر مراحل جذب، منوط به کسب حد نصاب لازم در آزمون کتبی میباشد.
حدنصاب عبارت است از 50 درصد میانگین امتیاز سه نفر برتر در هر شغل پس از اعمال ضرایب مربوطه تبصره : امتیاز داوطلبان با ارزش وزنی چهل(40) درصد برای دروس عمومی و شصت(60) درصد برای دروس تخصصی محاسبه میگردد.
ب) معرفی لیست حداکثر 3 برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین دارندگان حدنصاب علمی
انتخاب داوطلبان جهت بررسی مدارک به میزان حداکثر سه برابر ظرفیت(در صورت وجود داوطلب واجد شرایط ) از میان داوطلبان دارای حدنصاب علمی در هر شغل محل با رعایت اولویت امتیاز مکتسبه صورت میپذیرد. 
ج) اعلام لیست حداکثر 3 برابر ظرفیت جهت انجام مصاحبه از بین دارندگان حدنصاب آزمون علمی
انتخاب داوطلبان 3 برابر ظرفیت در هر شغل محل (در صورت وجود داوطلب واجد شرایط) جهت انجام مصاحبه، صرفاً از بین داوطلبانی که مدارک آنان بررسی و مورد تأیید قرار گرفته است، در هر شغل محل صورت میپذیرد. 
د) معرفی به گزینش (انتخاب یک برابر ظرفیت)
پس از برگزاری مصاحبه، معرفی داوطلبان به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی مکتسبه آنان با وزن شصت درصد (60درصد) برای آزمون کتبی و چهل درصد (40 درصد) برای مصاحبه و به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (به عنوان نفر اصلی) خواهد بود.
تذکر : در صورت مساوی بودن مجموع نمرات مکتسبه داوطلبان در آزمون کتبی و مصاحبه، اولویت معرفی به گزینش با داوطلبانی خواهد بود که نمره مکتسبه آنان در آزمون کتبی بالاتر باشد. 
تذکرات مهم
1 -کسب حد نصاب علمی، هیچگونه حق استخدامی برای داوطلب ایجاد نمیکند. پذیرش نهایی موکول به تطبیق مدارک و شرایط و موفقیت داوطلبان در مراحل بعدی شامل مصاحبه، گزینش، معاینات پزشکی و اخذ گواهی عدم سوء پیشینه از مراکز ذیصلاح خواهد بود.
2 -با توجه به اینکه مدارک متقاضیان حسب نیاز سازمان پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون کتبی تا چند برابر ظرفیت استخدامی تعیین شده اخذ و بررسی خواهد شد، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان مغایر با شرایط مندرج در این دفترچه و همچنین اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نامی باشد، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد. و در هر مرحله از آزمون، اعلام نتایج اولیه، مصاحبه و حتی در صورت پذیرش نهایی داوطلب حذف خواهد شد و حق هی چگونه اعتراضی ندارد.
3 -داوطلبان در صورت قرار گرفتن در فهرست چند برابر ظرفیت مجوزهای استخدامی مکلفند مستندات و مدارک مورد نیاز را قبل از مصاحبه استخدامی که متعاقبا از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام خواهد ارائه نمایند.
4 -مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن دفترچه بر عهده داوطلب خواهد بود و در صورتی که در کلیه مراحل حین استخدام و بعد از آن، خلاف موارد مندرج در دفترچه به اثبات برسد از ادامه مراحل آزمون داوطلب جلوگیر ی و در صورت اشتغال به کار، به علت عدم رعایت شرایط استخدام و ارائه مدارک خلاف واقع، طی ابلاغ کتبی لغو قرارداد/اخراج خواهد شد. ضمنا در خصوص مقطع و رشته تحصیلی اظهار
متقاضی در مرحله ثبت نام و ارائه مدرک تحصیلی منطبق با شرایط آزمون مبنای عمل است.
5 -داوطلبان جذب و بهکارگیری میبایست سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که به کارگیری میشوند را داشته باشند.
6 -وجه واریزی بابت ثبت نام، تحت هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد.
7 -داوطلبان گرامی جهت سهولت در فرایند ثبت نام بهتر است ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول ننمایند.
شرایط احراز مشاغل
عنوان شغل شرایط احراز
کارشناس پرستاری کارشناسی: پرستاری
کارشناسی ارشد: پرستاری (به استثناء گرایش های پرستاری سلامت جامعه، نظامی و توانبخشی)
مشروط به دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی پرستاری
کارشناس مامایی کارشناسی: مامایی
کارشناسی ارشد: مامایی، مشاوره در مامایی
مشروط به دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی مامایی
کارشناس اتاق عمل  کارشناسی: تکنولوژی اتاق عمل 
کارشناسی ارشد: تکنولوژی اتاق عمل، تکنولوژی گردش خون، پرســتاری مراقبتهای ویژه، پرستاری مراقبتهای ویژه نوزادان 
مشروط به دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی تکنولوژی اتاق عمل
کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی کارشناسی: علوم آزمایشگاهی
کارشناسی ارشد: بیوشیمی بالینی، انگل شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی، ایمنی شناسی پزشکی، بافت شناسی، میکروب شناسی پزشکی، سم شناسی، قارچ شناسی پزشکی، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)، ژنتیک انسانی، زیست فناوری پزشکی؛ 
مشروط به دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی علوم آزمایشگاهی 
کارشناس پرتوشناسی کارشناسی: تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی) 
کارشناسی ارشد: علوم داروهای پرتوزا، رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی، نانوتکنولوژی پزشکی، فیزیک پزشکی، فناوری تصویربردارها، پزشکی (MRI)،فناوری تصویربرداری پزشکی، سی.تی اسکن، بیوفیزیک، آناتومی (علم تشریح)، مهندسی هسته ای (پرتو پزشکی)
مشروط به دارا بودن کارشناسی رشته تحصیلی تکنولوژی پرتوشناسی 
کارشناس هوشبری  کارشناسی: هوشبری
کارشناسی ارشد: پرستاری مراقبتهای ویژه، پرستاری مراقبتهای ویژه نوزادان، تکنولوژی گردش خون
مشروط به دارا بودن کارشناسی رشته تحصیلی هوشبری
کارشناس پذیرش و اطلاعات کارشناسی: مدارک پزشکی، فناوری اطلاعات سلامت، کتابداری در شاخه پزشکی 
کارشناس امورمالی کارشناسی: حسابداری (همه گرایشها)، حسابداری امورمالی، مدیریت مالی، حرفه ای حسابداری (کلیه گرایشها)، علمی کاربردی حسابداری (کلیه گرایشها)
کارشناسی ارشد: حسابداری، حسابداری بخش عمومی، حسابداری مدیریت، حسابرسی، مدیریت مالی، مالی (همه گرایشها)، مهندسی مالی.
کارشناس فناوری اطلاعات کارشناسی: سخت افزار کامپیوتر، معماری سیستم های کامپیوتری، مهندسی فن آوری اطلاعات (همه گرایشها)، مهندسی فناوری سیستم های سخت افزاری رایانه، مهندسی کامپیوتر (همه گرایشها)، کامپیوتر - سخت افزار، مهندسی تکنولوژی سیستم های سخت افزاری رایانه، مهندسی تکنولوژی سخت افزار کامپیوتر، تکنولوژی کامپیوتر، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات (همه گرایشها)، مهندسی تکنولوژ ی سخت افزار کامپیوتر، مهندسی تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات (همه گرایشها)
کارشناسی ارشد: معماری سیستم های کامپیوتری، مدیریت فناوری اطلاعات (همه گرایشها)، مهندسی فن آوری اطلاعات (IT)(همه گرایشها)، مهندسی فن آوری اطلاعات (همه گرایشها)، مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت، مهندسی فناوری اطلاعات و مدیریت، علوم کامپیوتر (همه گرایشها)، مهندسی کامپیوتر (همه گرایشها)، معماری کامپیوتر 
مواد آزمون تخصصی
عنوان شغل مواد آزمون تخصصی
کارشناس پرستاری  پرستاری داخلی و جراحی 1 تا 4 - مراقبتهای ویژه - روانپرستاری - کودکان - بهداشت جامعه - مادران و نوزادان
کارشناس مامایی بارداری و زایمان 1 تا 4 - بیماریهای زنان و ناباروری - بهداشت مادر و کودک - نوزادان
کارشناس اتاق عمل  آشنایی با وسایل اتاق عمل - اصول و فنون عملکرد سیار و اسکراب - تکنولوژی جراحی (کلیه دروس اعم از گوارش، ارتوپدی، مغز و اعصاب و ...) 
کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی بیوشیمی - انگل - قارچ - ویروس - باکتری - هماتولوژی و بانک خون - ایمونولوژی و سرولوژی
کارشناس پرتوشناسی  فیزیک رادیولوژی تشخیصی - فیزیک پرتوها - رادیوبیولوژی و حفاظت - تکنیک های رادیوگرافی - مواد حاجب - ثبت و نمایش تصویر 
کارشناس هوشبری  اصول و روشهای بیهوشی - بیماری شناسی - فارماکولوژی - مراقبتهای ویژه
کارشناس پذیرش و اطلاعات  کدگذاری بیماری ها - مدارک پزشکی - آمار بیمارستانی - اصطلاحات پزشکی - کلیات پزشکی
کارشناس امورمالی  حسابداری مالی - حسابداری بهای تمام شده - اقتصاد خرد و کلان - حسابداری دولتی و بودجه - حسابداری مالیاتی 
کارشناس فناوری اطلاعات  سیستم های عامل - ساختمان داده ها و الگوریتم ها - پایگاه داده ها - مهندسی نرم افزار  +Network+_Security

اطلاعات آزمون 

 

+ دانلود دفترچه راهنمای شرکت در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی
تقویم آزمون:

مهلت ثبت نام: تا 2 تیر 1401
دریافت کارت آزمون: 20 تیر 1401
زمان برگزاری آزمون: 23 تیر 1401

جهت مشاهده متن آگهی در سایت اصلی مرکز آزمون های جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2587733
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد