اطلاعات بیشتر

اخبار اشتغال زنان در کشور


خبر 30 خرداد 97: 75 درصد ثبت‌نام کنندگان در سامانه مشاغل خانگی بانوان هستند (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون رئیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه سامانه مشاغل خانگی طراحی شده است، گفت: بیش از 75 درصد ثبت‌نام کننده در این سامانه زنان هستند و در دفتر هریک از 8 استانی که طرح در آن به صورت آزمایشی برگزار می‌شود، کارشناسانی برای آموزش افراد فعالیت می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 خرداد 97: پیگیری برای تحقق سهم 30 درصدی بانوان در تصدی پست های مدیریتی (منبع: خبرگزاری پانا)

مدیرکل امور زنان آموزش و پرورش در افتتاحیه گردهمایی مدیران و مشاوران زن وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به بخشنامه دولت در مورد به‌کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی، از پیگیری برای تحقق سهم سی‌درصدی زنان خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 خرداد 97: اشتغال زنان سرپرست خانوار در اولویت دولت قرار دارد (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون رئیس جمهور گفت: تعداد زنان سرپرست خانوار براساس آخرین آمارها بین ۲.۵ تا ۳ میلیون نفر اعلام شده است و در حد افزایش میزان جمعیت ممکن است کمی افزایش یافته باشد اما آمار افزایش ۸۶ درصدی درست نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 اردیبهشت 97: افزایش سهم اشتغال زنان از جامعه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

براساس اطلاعات بدست آمده از آخرین آمار جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی، سهم زنان از جامعه تحت پوشش این سازمان رو به افزایش است و درصد زنان بیمه شده از ١٢ درصد در سال ٨۵ به ١٩ درصد در سال ٩۵ رسیده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 اردیبهشت 97: تازه ترین جزئیات از طرح اشتغال زنان بدون اذن همسر (منبع: خبرگزاری ایلنا)

نماینده تهران گفت: لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان با ۶۴ امضا از نمایندگان ، به صحن مجلس شورای اسلامی رسید.فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در خصوص طرحی که اخیرا در مورد اشتغال زنان بدون اذن همسر بعد از ازدواج مطرح شده بود، گفت: این طرح مختص به افرادی است که قبل از ازدواج شاغل بودند و همسرشان نیز در جریان این امر بوده است. در این صورت بعد از ازدواج فرد نمی‌تواند جلوی کار کردن همسرش را بگیرد. این طرح به امضای فراکسیون زنان رسیده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 اردیبهشت 97: استفاده حداقل 10 درصدی از زنان در پست‌ های مدیریتی آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش، در نشست مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران‌کل آموزش و پرورش استانهای کشور، سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش مدیران کل استان‌ها را موظف کرد که تا مهرماه امسال نسبت به اختصاص 10 درصد ظرفیت پست‌های مدیریتی به زنان اقدام کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 اسفند 96: بانوان 27 درصد اعضای هیات علمی وزارت بهداشت و علوم را تشکیل می دهند (منبع: خبرگزاری ایرنا)

هران – ایرنا – معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر ٢٧ درصد اعضای هیات علمی در دانشگاههای وزارت بهداشت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات زنان هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 اسفند 96: خبر جذب تکنسین اورژانس زن در سال 97 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح همزمان ۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی گفت: امروز آقای دکتر کولیوند خبر خوشی را به ما داد که در سال آینده شاهد حضور بانوان در اورژانس به عنوان تکنسین و با لباس اورژانس خواهیم بود و امیدوارم این موضوع هر چه زودتر انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 اسفند 96: صنایع دستی، بهترین شغل خانگی برای بانوان (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) گفت: اشتغال خانگی به صنابع دستی بهترین نوع اشتغال برای بانوان است چراکه شرایط مورد نیاز اشتغال بانوان در این حوزه صنایع دستی مورد توجه قرار می‌گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 اسفند 96: سهم بانوان در استخدام آموزش و پرورش چقدر بوده است؟ (منبع: خبرگزاری فارس)

وزیر آموزش و پرورش: در حوزه نیروی انسانی بعد از انقلاب از حیث کمی شاخص‌های رو به بهبودی در حوزه زنان داشتیم و 60 درصد نیروهای ما زنان هستند، اما سهم مدیریتی آنها کم است.
وی متذکر شد: 50 درصد دانش‌آموزان دختران هستند و با این وجود 60 درصد مدیران مدارس زنان هستند، اما اشتغال آنها در مقاطع بالای مدیریتی آموزش و پرورش بسیار کم است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 اسفند 96: جذب سهمیه سی درصدی استخدام بانوان در استانداری خوزستان (منبع: خبرگزاری تسنیم)
نشست بانوان فرهیخته استان با حضور استاندار خوزستان برگزار شد که در آن تخصیص بودجه برای پیاده‌سازی ایده‌های بانوان و پایلوت شدن استانداری خوزستان برای جذب سهمیه ۳۰درصدی استخدام بانوان پیشنهاد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 اسفند 96: ضرورت اجرای قانون مرخصی زایمان بانوان شاغل در دستگاه های دولتی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سیده فاطمه ذوالقدردر گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیگیری مداوم فراکسیون متبوعش برای اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان زنان از 6 ماه به 9 ماه گفت: بی‌تردید برای اجرای این قانون همه دستگاه‌ها مدت شش ماه را اعمال می‌کنند به ویژه برای افرادی که کارمند رسمی هستند این مهم با لحاظ حقوق و مزایا تحقق پیدا می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: برای کارآفرینی بانوان نیازمند سرمایه‌گذاران خانم هستیم (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون علمی رئیس‌جمهور با بیان اینکه راهکار کشور ما برای اشتغالزایی «استخدام» با پول مسموم نفتی نیست، گفت: باید اکوسیستم کارآفرینی براساس پایه‌های آن شکل گیرد و برای کارآفرینی بانوان نیازمند سرمایه‌گذاران خانم هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: ارائه تسهیلات فراگیر به بانوان برای کاهش معضلات شغلی آن‌ها (منبع: خبرگزاری ایلنا)

​معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده به موضوع اشتغال پایدار برای زنان روستایی نیز اشاره و بیان کرد: مدیر امور بانوان استان‌ها عضو کارگروه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی است؛ از آن‌ها خواستیم مجموعه سیاست‌ها را بکار گیرند تا زنان نیز از تسهیلات اشتغال روستای نیز بهره‌مند شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: عدم وجود تناسب میان تعداد زنان فارغ‌التحصیل و شاغل در کشور (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد فارغ‌التحصیلان زن در دو دهه اخیر در کشور، گفت: تعداد زنان فارغ‌التحصیل و  شاغل در کشور  با یکدیگر متناسب نیست؛ اگرچه ممکن است برخی از زنان تحصیل کرده به دنبال کسب درآمد نباشند اما برای آنهایی که به دنبال اشتغال هستند باید تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: تلاش برای بهبود معیشت معلمان خانم سرپرست خانوار در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایلنا)

مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش ضمن ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح محرم سازی مدارس دخترانه، از تلاش برای رفع تبعیض جنسیتی در آموزش و پرورش، آموزش مهارت های زندگی برای دختران دانش آموز کم توان ذهنی در دوره ابتدایی، افزایش پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل مناطق محروم و آسیب شناسی روانی اجتماعی دانش آموزان دختر دوره دوم متوسطه و افزایش پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل مناطق محروم و آموزش بلوغ و تکالیف به دانش آموزان خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: افزایش سهم اشتغال بانوان در وزارت جهاد کشاورزی با استخدام نیروهای جدید (منبع: خبرگزاری ایلنا)

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با استخدام نیروهای جدید، نسبت بانوان شاغل به طور چشمگیری افزایش یافته و از ۱۰ درصد در سال ۹۲ به ۱۵ درصد رسیده است.
به گزارش ایلنا، بنی‌هاشم در نشست اعضای کمیسیون امور بانوان وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت دهه فجر با عنوان زن و انقلاب اسلامی، افزود: نیروهای جدیدالاستخدام از تحصیلات عالی برخوردارند، چنانکه بیش از ۸۰ درصد آنها دارای مدرک لیسانس به بالا هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ بهمن ۹۶: نقش مهم صنایع دستی در تولید ثروت و ایجاد اشتغال (منبع: خبرگزاری دانا)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیارم ، هم اکنون در شهرستان حاجی آباد  یک هزار و ۶۸۰  نفر در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند که  به گفته  رئیس اداره صنعت معدن تجارت حاجی آباد زمینه ایجاد ۱۰۰۰ شغل جدید نیز از این طریق در شهرستان  وجود دارد، اما بخش صنعت دستی در شهرستان هنوز در مسیر توسعه دچار مشکل است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد:در بودجه ۹۷ تمرکز به انجام پژوهش‌های کاربردی با امور مربوط به زنان است همچنین شاهد تخصیص اعتبار خاص به دانشگاه‌های بانوان کشور هستیم؛ افزایش آگاهی و ارتقاء اطلاعات گامی مثبت در راستای اعتلای جایگاه زنان برای پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی خواهد بود لذا زمینه سازی برای افزایش مشارکت های اجتماعی و اقتصادی زنان بر پایه دانش و اطلاعات نیازمند تخصیص منابع بودجه است که در بند الف تبصره ۱۸ صددرصد منابع حاصل از مابه التفاوت قیمت‌های حامل انرژی در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ به موضوع اشتغال زنان و جوانان تخصیص شده است که در کنار آموزش دانشگاهی نقشی تکمیل‌کننده را ایفا می‌نماید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: دسترسی نابرابر مردان و زنان به مشاغل حقوق بگیری (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج بررسی آمار نیروی کار بیانگر آن است که گرایش به مزد و حقوق بگیری در میان مردان و زنان شاغل کمتر شده و در مقابل تمایل به ایجاد کسب و کارها بیشتر شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ بهمن ۹۶: افزایش سهم نیروهای جوان‌ و زنان از مدیران استانی وزارتخانه‌ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش عصر اقتصاد؛ رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه به صورت کلی در استفاده از مدیران زن و جوانتر شدن سن مدیریت کشور اقدامات خوبی صورت گرفته، افزود: وقتی دولت تشکیل می شود دو سه ماه نخست تغییرات در ستاد وزارتخانه ها اولویت است و سپس تغییرات استانی انجام می شود. قطعا وزارتخانه ها در جابه جایی مدیران استانی سهم بیشتری را به نیروهای جوانتر و زنان خواهند داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ بهمن ۹۶: توجه ویژه به بحث اشتغال بانوان در حوزه صنایع دستی (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور گفت: با توجه به فرصتی که در روستاها برای اشتغالزایی فراهم شده، اشتغال زنان در حوزه صنایع دستی با جدیت پیگیری می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ دی ۹۶: لزوم گسترش مشاغل خانگی جهت اشتغالزايی برای بانوان (منبع: خبرگزاری شبستان)

خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم گسترش مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و کوچک جهت اشتغالزايي براي بانوان در هرمزگان تاكيد كرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ دی ۹۶: ایجاد اشتغال در روستاها ضامن کاهش آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی (منبع: خبرگزاری مهر)

فرماندار فیروزه  گفت: ایجاد اشتغال در روستاها باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت بنیان خانواده می شود .محمد حسین صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دو شاخص مهم قناعت و احترام به بزرگان فامیل در فرهنگ ایرانی وجود داشت که باعث استحکام بنیان خانواده می شد، اما با کمرنگ شدن این دوشاخصه مهم شاهد افزایش اختلافات خانواده و افزایش آمار طلاق هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: افزایش سهمیه جذب بانوان در استخدام های دانشگاه آزاد (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیرکل تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ‌به دنبال تقویت نقش زنان در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و می‌خواهیم مدیران فرهنگی و اعضای هیات علمی را بیشتر از میان زنان برگزینیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: اجرای ۴۵۰ طرح خود اشتغالی توسط زنان سرپرست خانوار اردبیلی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اردبیل گفت: ۴۵۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد اردبیل با دریافت چهار میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی از این نهاد در ۹ ماهه نخست سال‌ جاری وارد بازار کار شده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: پرداخت حق مهد کودک به بانوان شاغل آموزش و پرورش پس از تامین اعتبار (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش از مصوبه هیات عمومی دیوان عدالت اداری در پرداخت حق مهدکودک به زنان شاغل در این وزارتخانه خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ دی ۹۶: اختصاص سهمیه ۳۰ درصدی مشاغل مدیریتی برای بانوان (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: یکی از برنامه‌های مهم رئیس جمهوری ایجاد مشاغل جدید برای زنان تحصیلکردهو همچنین اختصاص سهمیه ۳۰ درصدی مشاغل مدیریتی برای زنان ایرانی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: بررسی مشکلات زنان کارآفرین و بخش تعاونی در دستور کار مجلس (منبع: خبرگزاری ایرنا)

درنشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی که با حضور رییس و نایب رئیس این فراکسیون انجام شد، مشکلات زنان کارآفرین و بخش تعاونی بررسی و قرار بر این شد که مشکلات این کارآفرینان درصحن علنی مجلس پیگیری شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: اختصاص اعتبار برای رونق مشاغل خانگی بانوان خوزستان (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده تام‌الاختیار استاندار خوزستان در امور اشتغال گفت: برای اشتغال بانوان از طریق ایجاد فرصت برای راه‌اندازی مشاغل خانگی ۳۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شد

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ دی ۹۶: ابلاغ آیین‌نامه کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص دانشگاه آزاد (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد با صدور بخشنامه‌ای، آیین‌نامه کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص شاغل را به واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ دی ۹۶: ضرورت پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن (منبع: خبرگزاری مهر)

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه، به لزوم پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن از جمله کارمندان آموزش و پرورش که دارای فرزند خردسال هستند، حکم داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ دی ۹۶: اجرای ۱۶۶ طرح صنعتی در شهركهاي صنعتی قزوين (منبع: خبرگزاری فارس)

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت : تعداد ۱۶۶ طرح صنعتي فعال در حال ساخت و ساز در شهركها و نواحي استان در مرحله عمليات ساختماني، نصب سوله و نصب تجهيزات و ماشين آلات مي باشند كه با بهره برداري آنها شش هزار ۸۵۰ نفر اشتغال محقق مي گردد كه در حال حاضر جهت احداث واحدهاي صنعتي بالغ بر ۱۰۰۰ نفر كارگر ساختماني مشغول به فعاليت مي باشند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ دی ۹۶: برنامه‌های دولت جهت افزایش سهم بانوان در اشتغال و کارآفرینی (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

افزایش سهم بانوان در تولید، اشتغال و کارآفرینی از برنامه‌های دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ دی ۹۶: آغاز به کار سیستم جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از راه اندازی سیستم جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سراسر کشور خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ دی ۹۶: توسعه اشتغال و کارآفرینی بانوان در آبپخش (منبع: خبرگزاری مهر)

بوشهر – بخشدار آبپخش گفت: توسعه اشتغال و کارآفرینی از سیاست های دولت دوازدهم است و حمایت از اشتغال بانوان و کارآفرینی آنها در دستور کار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 دی 96: فعالیت بیش از شش هزار هیات علمی زن در دانشگاه ها (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: ۳۷ درصد هیات علمی دانشگاه ها را اساتید زن تشکیل می دهند و در حال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ زن به عنوان هیات علمی در دانشگاه ها مشغول فعالیت هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 آذر 96: اشتغال بانوان در اولویت برنامه‌ های استان بوشهر (منبع: خبرگزاری مهر)
به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه دهقانی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه توجه به اشتغال بانوان در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد اظهار داشت: در این راستا با توانمند سازی مهارتی بانوان  زمینه اشتغال بانوان به ویژه در بخش کارآفرینی فراهم می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 آذر 96: اجرای قالب طرح فراگیر اشتغال بانوان در روستای اندبیل خلخال (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

فرماندار خلخال گفت: مدرسه مخروبه روستای اندبیل باهمت دهیاری و بخشدرای تبدیل به کارگاه اشتغال بیش از ده ها خانواده شده و اکنون دستان با همت زنان روستایی چرخ معاش خانواده را به حرکت درآورده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 آذر 96: سهم کارآفرینی بانوان گنابادی در زمینه های صنایع دستی و گردشگری (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

امسال یک و نیم میلیارد دلار از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی برای اشتغال پایدار روستایی در نظر گرفته شده که باید سهمی از این اعتبارات برای کارآفرینی زنان روستایی در زمینه های صنایع دستی و گردشگری اختصاص یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 آبان 96: بررسی اجرای قانون مرخصی زایمان توسط دستگاه ها و نهادها (منبع: خبرگزاری ایرنا)

این قانون که در خردادماه 92 و در واپسین روزهای دولت دهم از سوی رئیس‌جمهور وقت ابلاغ شد اما اجرای آن با اما و اگرهای روبرو شد. طوری که برخی نهادها همچنان همان قانون قبلی یعنی مرخصی 6 ماهه را اجرا و برخی هم قانون جدید را اعمال می کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 آبان 96: تلاش دولت برای اشتغال زنان فارغ التحصیل (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: دولت دوازدهم بر حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال برای جمعیت بزرگ زنان فارغ التحصیل اهتمام دارد و به دنبال تغییرات تدریجی اما مستمر در وضعیت زنان از طریق توانمندسازی و بهبود شرایط کسب و کار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 آبان 96: افزایش اشتغال، مطالبه اصلی بانوان (منبع: خبرگزاری مهر)
بجنورد- معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: افزایش اشتغال زنان در بازار کار یکی از مطالبات جدی آنان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 آبان 96: تقویت سطح آموزش، مهارت و توانمندی بانوان برای کارآفرینی (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ خانم معصومه ابتکار درحاشیه نشست امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت : پیگیری سهم زنان روستایی از یک و نیم میلیارد دلار منابع اختصاص داده شده برای اشتغال روستایی نخستین رویکرد افزایش سهم بانوان در اشتغال است و با توجه به زیرساختهای ایجاد شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی در صندوق های خُرد زنان روستایی، شرایط خوبی برای اشتغال این زنان فراهم شده است .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 مهر 96: عوامل موثر بر سلامت روان زنان شاغل (منبع: خبرگزاری مهر)
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: افسردگی در زنان شاغل بیش از مردان است
وی ادامه داد: ارتباط مدیر با کارکنان و کارکنان با همدیگر، امنیت شغلی، میزان ‌حقوق و مزایای سازمانی هر فرد، از عوامل موثر بر سلامت روان در محیط کار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: لزوم توجه به اشتغال زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار (منبع: خبرگزاری ایسنا)

در این جلسه به ریاست دکتر جهانگیری، گزارشی کلی از آمار اشتغال در کشور مطرح شد که شامل اشتغال زنان هم بود. با این حال ضرورت داشت که به لزوم ارایه آمار به تفکیک جنس در گزارش ها اشاره و بر توجه به اشتغال زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار و نرخ بالای بیکاری در میان زنان تحصیل کرده نظر به ورودی ۵۵ درصدی دختران به دانشگاهها تاکید کنم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مهر 96: اجرای طرح آموزش زنان روستایی و توسعه اشتغال خانگی در خراسان جنوبی (منبع: خبرگزاری فارس)
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی، هاشم ولی‌پورمطلق گفت: طرح آموزش زنان روستایی و توسعه اشتغال خانگی دارای ردیف اعتباری مجزا در استان و هرساله میزان آن  افزایش  می‌یابد که این اعتبار امسال ۳۴۵۰ میلیون ریال بوده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مهر 96: فعالیت 11 پلیس افتخاری زن در نیروی انتظامی (منبع: خبرگزاری مهر)
ایلام-مدیرکل پلیس افتخاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از ۳۴ هزار پلیس افتخاری در کنار نیروی انتظامی فعالیت می‌کنند که ۱۱ هزار نفر از این تعداد را بانوان تشکیل می دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مهر 96: پرداخت وام اشتغال خانگی به بانوان مددجوی بهزیستی و کمیته امداد (منبع: خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت وام اشتغال خانگی به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 شهریور 96: کاهش سن بازنشستگی از مطالبات زنان در حوزه اشتغال (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

زنان به جهت همزمانی مسئولیت تربیت فرزندان و اشتغال، همواره خواهان بازنشستگی در زمانی کمتر از 30 سال هستند و این درخواست به عنوان یکی از مطالبات جدی آنان محسوب می شود که کاهش آن نیازمند بررسی مالی دقیق است که امید است متولیان به این موضوع توجه کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 شهریور 96: تصویب لایحه کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری طی پیامی از کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 شهریور 96: اشتغال 120 زن سرپرست خانوار استان البرز (منبع: خبرگزاری ایرنا)

کرج – ایرنا- مدیر اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی گفت: برای تسهیل در اشتغالزایی جامعه هدف بهزیستی، اشتغال سالانه 45 هزار نفر از این افراد مدنظر قرار گرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 شهریور 96: وضعیت اشتغال بانوان در ۱۰ سال اخیر (منبع: خبرگزاری مهر)

تحولات کمی و کیفی اشتغال بانوان حاکی از آن است که سهم زنان شاغل در بخش‌های اقتصادی با تغییر مواجه بود ضمن اینکه تعداد زنان شاغل دارای تحصیلات عالی در ۱۰سال اخیر رشد ۶۷درصدی داشته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 شهریور 96: اشتغالزایی برای 255 بانوی مددجوی کمیته امداد زنجان (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه 72 درصد از مددجویان کمیته امداد استان زنجان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، گفت: امسال 255 فرصت شغلی برای این گروه مددجویی ایجاد شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 شهریور 96: زمینه سازی ایجاد شرایط برابر اشتغال بانوان و آقایان در پارس جنوبی (منبع: خبرگزاری مهر)

بوشهر – مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: شرایط برابر اشتغال برای بانوان و آقایان در پارس جنوبی فراهم است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 شهریور 96: تلاش برای افزایش سهم اشتغال زنان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنان نیز مانند مردان درگیر بحران اشتغال هستند، تاکید کرد که به دنبال سهم حداقل ۵۰ درصدی زنان در اشتغال هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 شهریور 96: لزوم توجه به اشتغال بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم توجه جدی‌تر به اشتغال بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 شهریور 96: پیگیری اشتغال برابر برای زنان نسبت به مردان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران- ایرنا- معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه در دولت دوازدهم فرصت اشتغال برابر برای زنان نسبت به مردان را پیگیری می کنیم، گفت: امیدواریم بتوانیم محیط کسب و کار مطلوب را برای زنان کارآفرین و تحصیل کرده ایجاد کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 شهریور 96: ابلاغ مصوبه بکارگیری بیشتر زنان در بخش مدیریت کابینه (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از ابلاغ مصوبه به‌کارگیری ۳۰درصد از نیروهای زن در دستگاه‌ها خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 مرداد 96: اجرای طرح اشتغال زنان روستایی خوزستان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان خوزستان از طرح اشتغال زنان روستایی با هدف فعال‌سازی اشتغال بانوان این استان خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 مرداد 96: نقش صنایع دستی و گردشگری در اشتغال البرز (منبع: خبرگزاری ایرنا) 

کرج-ایرنا- صنایع دستی و گردشگری البرز در نشست روز یکشنبه کارگروه اشتغال بانوان این استان به عنوان بخشی از ظرفیت های موثر البرز برای اشتغالزایی معرفی شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 مرداد 96: اجرای طرح های اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار خراسان جنوبی (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: در اشتغالزایی 135 زن سرپرست خانوار در خراسان جنوبیچهار ماه گذشته ۱۲ میلیارد و 155 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به زنان سرپرست خانوار زیرپوشش این نهاد پرداخت شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 مرداد 96: اعطای وام خوداشتغالی به زنان سرپرست خانوار در خراسان جنوبی (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه در چهار ماهه اول امسال به 138 نفر تسهیلات خود اشتغالی ارائه شده‌است، گفت: اعتبار این تسهیلات بالغ بر 13 هزار و 55 میلیون ریال بوده‌است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 مرداد 96: نقش امنیت تولید و مشوق‌ های کارفرمایی در اشتغال زنان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

شهین‌دخت ملاوردی (معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور) به خبرنگار ایلنا گفت:  هیات دولت در چهار سال نخست دولت تدبیر و امید در خصوص مشاغل زنان پیگیری‌های بسیاری انجام داد که متاسفانه برخی از آنها به نتیجه نرسید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 مرداد 96: اعطای وام ۴ درصدی به زنان عشایر فارس (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

مسوول صندوق خرد زنان اداره کل امور عشایر فارس در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، گفت : این تسهیلات به هر متقاضی به میزان دو میلیون تومان در قالب صنایع کوچک شامل صنایع دستی، تولید قارچ، پرورش مرغ بومی و تولید و بسته بندی گیاهان دارویی پرداخت می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 مرداد 96: ایجاد ۱۰۰ صندوق اعتباری خرد برای اشتغال زنان روستایی خراسان رضوی (منبع: خراسان)

مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: امسال حدود ۹۰۰ صندوق اعتبارات خرد برای زنان روستایی در کشور ایجاد می شود که سهم خراسان رضوی در حدود ۱۰۰ صندوق است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 مرداد 96: اشتغال زایی برای همسران و دختران زندانیان مهمترین برنامه ماست (منیع: خبرگزاری صدا و سیما)

بهرامی یکی دیگر از اعضای مجمع خیرین افزود:  اشتغال زایی برای همسران و دختران زندانیان مهمترین برنامه ماست و اموزش به بانوان برای توسعه مشاغل خانگی انجام می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 مرداد 96: مسئولان جهت اشتغال دختران معلول چاره ای بیاندیشند (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

نرگس علی نیا موسس مرکز توانبخشی کار و اندیشه ابراز داشت: با توجه به توانمندی دختران به خیاطی و دوخت فرم شرکت ها و ادارات مثل شهرداری،منابع طبیعی، آب و فاضلاب و … از مسئولین خواست تا در جهت اشتغال افراد معلول گامی بردارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 مرداد 96: آموزش خوداشتغالی بانوان در اردوهای جهادی خراسان شمالی (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دانشجویان بیدار؛عصمت باغچقی مسئول تیم اقتصاد مقاومتی و خوداشتغالی اردو جهادی دانشگاه پیام نور بجنورد گفت:امسال در کنار کارهای آموزشی و فرهنگی معمولی که در اردو های جهادی انجام می دادیم،گیاهان دارویی روستاها را هم شناسایی کردیم تا از این موضوع در راستای خوداشتغالی بانوان و ایجاد انگیزه استفاده کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 مرداد 96: اشتغالزایی و توانمندسازی زنان دو شعار مهم دولت تدبیر و امید (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

مولاوردی اضافه کرد: زنان زمانی می توانند نقش موثری در موتور توسعه کشور داشته باشند که تمرکز از حالت کسب علم ،دانش و به طور کلی دانشمند سازی صرف به سمت تربیت دختران توانمند و کارآفرین هدایت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ مرداد ۹۶: فعالیت چشمگیر بانوان دماوند در عرصه کارآفرینی و خود اشتغالی (منبع: خبرگزاری دانا)

محمودی‌فرد  تأکید کرد: خوشبختانه بانوان شهرستان دماوند فعالیت چشمگیری در عرصه کارآفرینی و خوداشتغالی دارند و امیدواریم که باوجود کمبودهای فراوان، بتوانیم شاهد رشد روزافزون این افراد باشیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ مرداد ۹۶: بررسی پرونده افزایش مرخصی زایمان (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره پیگیری‌های انجام شده در این معاونت برای مرخصی زایمان، گفت: در زمینه مرخصی ۶ و ۹ ماهه روند فرسایشی طی شده که برخی از دستگاه‌ها در این زمینه تنها به مرخصی ۶ ماهه اکتفا کرده و مدت ۹ ماه را در نظر نمی‌گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ مرداد ۹۶: برگزاری کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای برای بانوان در بیرجند (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، بی‌بی عصمت سرفرازی صبح امروز در افتتاح نمایشگاه دستاوردهای مهارت آموختگان زن در بیرجند اظهار داشت: یکی از دغدغه‌هایی که همیشه مطرح است، دانش و آگاهی است که در سطح مدارس و دانشگاه‌ها کسب می‌شود اما منجر به اشتغال واقعی نمی‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۱ تیر ۹۶: تعیین سهم هر دستگاه برای ایجاد اشتغال در اهواز (منبع: خبرگزاری جوان)

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، امید حاجتی، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان در جلسه کارگروه اشتغال استان که امروز، ۳۱تیرماه در اهواز برگزار شد، گفت: در برنامه‌های اشتغالی که امسال در نظر گرفته شده، برای هر دستگاه سهمی برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته می‌شود که باید آن را رعایت کنند و برنامه امور بانوان برای اشتغال تعدادی از دانشجویان یک برنامه جدید نیست بلکه گام‌های مدون شده‌ای است که کمک می‌کند تا دستگاه‌ها منابعی را که در اختیار دارند، برای حوزه اشتغالزایی به صورت هدفمند هزینه کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۱ تیر ۹۶: اشتغالزایی برای بانوان سرپرست خانوار در خراسان رضوی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رحیمی با بیان مجموعه‌هایی با عنوان طرح تکاپو به منظور اشتغال دو هزار زن سرپرست خانوار استان دایر می‌شود، گفت: اجرای این طرح از هفته دولت آغاز می‌شود و در روز گذشته هم جلسه‌ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و آخرین هماهنگی‌ها صورت پذیرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ تیر ۹۶: انتخاب ۳۰ درصد از مدیران کشور از میان زنان برای دستگاه های اجرایی (منبع:خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به اهمیت بسترسازی برای حضور زنان و جوانان در پست های مدیریتی دستگاه های دولتی گفت: امروز هیچکس تردید ندارد که باید شرایط برای استفاده از توانمندی زنان و جوانان بیش از گذشته مهیا شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ تیر ۹۶: اعطای تهسیلات اشتغالزایی به مددجویان کرمانشاه (منبع: خبرگزاری مهر)
زهره شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان کرمانشاه و میزان اشتغال ایجاد شده برای آنان گفت: در طی سال ۹۵ در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان به ۲۶ زن سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد تسهیلات مشاغل خرد اعطا شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ تیر ۹۶:بررسی میزان اشتغال زنان در لرستان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

میزان اشتغال در یک جامعه یکی از شاخص‎های مهم توسعه اقتصادی و نوسازی اقتصاد ملی محسوب می‎شود و هر چه که تعداد مشارکت اقشار مختلف از جمله بانوان افزایش یابد نشان‎دهنده توسعه این بخش است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ تیر ۹۶: حق بیمه برای انواع بازنشستگی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

پرداخت مستمری به بیمه‌شدگان اصلی و تبعی از جمله مهمترین ماموریت‌های سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود. بر اساس قانون تامین اجتماعی، بازنشستگی به معنای عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن و شرایط بازنشستگی است. برای احراز بازنشستگی در قانون مذکور دو معیار رسیدن به سن مقرر و داشتن سنوات پرداخت حق بیمه به میزان آنچه در قانون تامین اجتماعی تعیین شده، است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 تیر 96: پیشرفت جامعه با بهره مندی از نیرو ی انسانی زنان (منبع : خبرگزاری ایکنا)
گروه جامعه: در حالی که دین مبین اسلام با نگاهی جامع‌نگر و در نظر گرفتن شرایط، اجازه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را به زنان نیز داده است شایسته است تا جوامع اسلامی با در نظر گرفتن شرایط و بهره‌مندی از نیروی انسانی زن و مرد به پیشرفت جامعه کمک کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 تیر 96: ایجاد 2180 شغل برای مددجویان کمیته امداد اردبیل طی سال گذشته (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: سال گذشته ۲۱۸۰ فرصت شغلی برای مددجویان استان اردبیل ایجاد شده است که این موضوع می‌تواند در ارتباط با استقلال و خودکفایی اقشار محروم جامعه بسیار موثر باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 تیر 96: زنان شاغل مانند زنان خانه دار مستحق نفقه می‌ باشند (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

از آنجا که طبق قانون و شرع زنان ممنوع از اشتغال نیستند و تمام درآمد ایشان مختص به خود بوده و تکلیفی به پرداخت هزینه‌های زندگی مشترک ندارند، و از طرف دیگر سیاق ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی که به طور مطلق تمامی زنان در عقد دائم را مشمول حکم عام نفقه قرارداده است و در این خصوص در هیچ جایی قایل به تفکیک و یا تخصیص نشده است، می‌توان گفت که قطع به یقین زنان شاغل همچنان مانند زنان خانه دار مستحق نفقه می‌باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ تیر ۹۶: افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس (منبع: خبرگزاری مهر)

به گفته کریمی، این مرکز قبلا در اختیار صندوق حمایت از فرصتهای شغلی بوده که در سال گذشته از محل اعتبارات استانی به میزان ۳۰۰۰ میلیون ریال و خرید بخشی از تجهیزات از محل اعتبارات سازمان به میزان ۸۰۰ میلیون ریال با ۷ کارگاه آموزشی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بازسازی و آماده بهره بردای شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 تیر 96: تکلیف بیمه زنان خانه‌ دار پیگیری می شود (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اینکه بیمه زنان خانه‌دار در راستای تحکیم بنیاد خانواده و اجرای سیاست‌های جمعیتی است، گفت: در برنامه ششم توسعه بر بیمه زنان خانه‌دار با حداقل سه فرزند اعم از سرپرست خانواده یا مطلقه تاکید شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 خرداد 96: فرزندان زنان سرپرست خانوار آموزش اشتغال زایی و کارآفرینی دیدند (منبع: خبرگزاری مهر)

مشاور امور بانوان شهردار منطقه یک تهران گفت: فرزندان زنان سرپرست خانوار آموزش اشتغال زایی و کارآفرینی دیدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 خرداد 96: مخالفت بخش خصوصی موافق ۹ ماه مرخصی زایمان (منبع: خبرگزاری مهر)

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه امکان اصلاح قانون مرخصی زایمان برای مردان نیست، گفت: ۹ ماه مرخصی زایمان زنان ضد اشتغال است و هیچ کارفرمایی در بخش‌خصوصی حاضر به اجرای آن نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 اردیبهشت 96: الزام دستگاه ها به اجرای قانون مرخصی زایمان (منبع: خبرگزاری خانه‌ ملت)

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در صورت عدم اجرای قانون مرخصی زایمان زنان و مردان از طریق کمیسیون اصل نود می توان این مسائل را پیگیری کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 96: اجرایی شدن قانون مرخصی 9 ماهه زایمان (منبع: خبرگزاری مهر)
نایب رئیس کمیسیون بهداشت؛ دستگاه‌ها مکلف به اجرای قانون مرخصی ۹ ماهه زایمان هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 96: ایجاد ۳۴۰۰شغل ازطریق صندوق های خرد زنان روستایی در هرمزگان (منبع: خبرگزاری مهر)

مدیر هماهنگی و ترویج جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: جهاد کشاورزی هرمزگان با راه اندازی صندوق های خرد زنان روستایی باعث ایجاد ۳هزار و ۴۰۰ شغل در مناطق روستایی استان شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶: تحقق اهداف اقتصادی با اشتغال زنان در صنایع دانش بنیان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تبریز- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، اشتغال زنان و فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی در صنایع دانش بنیان و واحدهای وابسته به آن را در تحقق اهداف اقتصادی دولت موثر و مهم دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶: فراهم شدن زمینه اشتغال هشت هزار بانو سرپرست خانوار قمی (منبع:خبرگزاری ایسنا)

میرشکار بیان کرد: همچنین هشت هزار بانو سرپرست خانوار هستند که برای این افراد اشتغال در منزل با مشاوره شغلی در دستور کار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ اردیبهشت ۹۶: راه اندازی ۶۰۰ صندوق کارآفرینی محلی در کشور (منبع:خبرگزاری مهر)

خرم آباد – معاون مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید از راه اندازی ۶۰۰ صندوق کارآفرینی محلی در کشور خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۶: وجه تمایز زنان و مردان شاغل در تسلط به اصول ارتباط کلامی (منبع:خبرگزاری ایسنا)

کارگاه مهارت‌آموزی ارتباط کلامی موثر ویژه بانوان شاغل به همت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در این سازمان برگزار شد و شرکت‌کنندگان با طریقه برقراری ارتباط کلامی موثر آشنا شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۶: ضرورت کاهش ساعت کاری زنان به چهار ساعت (منبع:خبرگزاری مهر)

یزد ـ امام جمعه یزد با اشاره به اینکه بخشی از تغییر سبک زندگی که حتی سلامت انسان‌ها را نیز به خطر انداخته، به دلیل شاغل بودن زنان است و ساعت کاری زنان باید به چهار ساعت کاهش یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۶: تصویب طرح آموزشی خود مراقبتی زنان شاغل دستگاه های اجرایی (منبع:خبرگزاری مهر)

شهرکرد-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال وبختیاری گفت: طرح آموزشی خود مراقبتی ویژه زنان شاغل دستگاه های اجرایی استان تصویب شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۶: ضرورت توجه دولت آینده به حضور زنان در عرصه اشتغال (منبع:خبرگزاری فارس)

رئیس بسیج جامعه زنان در خصوص مطالبه موجود زنان از رئیس جمهور آینده اظهار داشت: زنان جامعه ما انتظار دارند که شان و کرامتشان در جامعه حفظ شود اما در حال حاضر شرایط اشتغال زنان به گونه‌ای است که به شأن آنها توجهی نمی‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: قبولی ۵۳ درصدی زنان با برقراری عدالت جنسیتی در آزمون های استخدامی (منبع:خبرگزاری ایسنا)

آزمون استخدامی سال گذشته در حالی با تعویق برگزار شد که به دستور رییس جمهور تبعیض جنسیتی آن برطرف شد و آنطور که روحانی در نخستین مناظره انتخابات گفت: بیش از ۵۳ درصد پذیرفته شدگان این آزمون «زن» بودند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶: توانمندسازی فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار در حوزه اشتغال (منبع:خبرگزاری فارس)

مشاور شهردار در امور بانوان گفت: فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران با ارائه آموزش های مؤثر در مبحث اشتغال و کارآفرینی توانمندسازی می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶: حمایت صندوق کارآفرینی امید از اشتغال زنان و کسب و کارهای کوچک (منبع:خبرگزاری ایسنا)

در حالی که اصلی‌ترین چالش دولت یازدهم از زمان آغاز فعالیت موضوع اشتغال و حل بیکاری در کشور بوده است، صندوق کارآفرینی امید به عنوان بزرگترین نهاد حامی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی تلاش کرده تا با حمایت مالی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از کسب و کارهای خرد و کوچک بازار محور حمایت و نقش موثری در اشتغال و تولید ناخالص ملی ایفا کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ اردیبهشت ۹۶: اشتغال زنان در صدر اولویت های دولت یازدهم (منبع:خبرگزاری ایسنا)

وزیر کار توجه به اشتغال زنان سرپرست خانوار و زنان روستایی را از اولویتهای دولت یازدهم دانست و از زنان خواست تا به جهت پیگیری مطالبات خود در تشکل‌های زنان کارگر مشارکت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: رعایت عدالت جنسیتی در آزمون های استخدامی دولتی (منبع:خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با تاکید براینکه جذب نیرو در دستگاه ها و نهادها دارای محدودیت های قانونی است، گفت: در آزمون های سال گذشته مجوز استخدام برای حدود ۳۵ هزار نفر صادر شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: پرداخت ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات به بانوان کارآفرین مازندران (منبع:خبرگزاری مهر)

ساری – مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: امسال ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا و کارآفرین به بانوان استان داده می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۴ اردیبهشت ۹۶: پیگیری مشکلات اجرایی و اعتباری قانون افزایش مرخصی زایمان (منبع:خبرگزاری ایسنا)

با توجه به اینکه زنان شاغل در بخش خصوصی نیز نیازمند و متقاضی بهره‌مندی از اجرای قانون هستند، طی نشست هایی با مسئوان این بخش راهکارهای اجرایی شدن قانون در این حوزه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲ اردیبهشت ۹۶: ابهام در افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه (منبع:خبرگزاری ایسنا)

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه میزان مستمری برای ثبت حداقل حقوق و دستمزد همانطور که قبلا اعلام شده بود ۱۴.۵ درصد در سال جاری افزایش می‌یابد، گفت: پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق سایر سطوح مستمری‌بگیران تا هفته آینده به هیات دولت ارائه می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 فروردین 96: اجرای برنامه اشتغالزایی خانگی توسط 18 هزار پایگاه مقاومت بسیج (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران – ایرنا – رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، هر پایگاه مقاومت بسیج، یک شغل یا تولید خانگی را ایجاد کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ فروردین ۹۶: توانمندسازی و حمایت از تعاونی‌های زنان (منبع: خبرگزاری ایسنا )

نبود نقدینگی، عدم دسترسی به منابع مالی کافی، بالا بودن نرخ بهره بانکی و عواملی همچون فقدان وثیقه و تضمین و ناکافی بودن میزان وام از جمله عوامل محدود کننده سرمایه‌گذاری و تولید زنان تعاونگر به شمار می‌رود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر13 فروردین 96: اشتغال زنان بی‌ سرپرست اولویت اصلی مسئولین (منبع: ایسنا)

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری تهران گفت: بیش از 2000 زن کارآفرین با قابلیت های متفاوت شناسایی کرده‌ایم که برخی از آنان درآمدزایی میلیاردی دارند و در زمینه‌هایی مانند اداره گلخانه توت فرنگی و گل رز فعالیت می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 آذر 95: ابلاغ قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس جمهور، قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص را که پیش از این به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان رسیده بود را برای اجرا ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 آذر 95: لزوم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه‌ها (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مشکل جایگزینی نیرو و کمبود منابع را از جمله عوامل عدم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه دانست وگفت: به صورت جدی نیاز است بیمه ها این هزینه را متقبل شوند زیرا اجرای این قانون حق طبیعی مادران است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 آبان 95: ساعت کار بانوان باید بدون کسر حقوق و مزایا کم شود‌ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: بنده نه تنها با اشتغال بانوان مخالف نیستم بلکه معتقدم که باید ساعت کار بانوان بدون کسر حقوق و مزایا کمتر شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 مهر 95: افزایش ظرفیت زنان در آزمون استخدامی (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مشاور عالی سازمان سنجش کشور گفت: بر اساس اصلاحات اعمال شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز، پذیرش از جنس فقط مرد، به مرد و زن اصلاح شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 مهر 95: ساعت کاری بانوان به ۴ ساعت کاهش یابد (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه ساعت کاری بانوان به ۴ ساعت کاهش یابد، گفت: افزایش بیماری‌های غیرواگیر در یزد ریشه‌یابی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 شهریور 95: اشتغال زنان موجب محرومیت مردان از کار نمی‌شود (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مشاور کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی معتقد است: اگر به جای مردان در برخی مشاغل از زنان استفاده می‌شود به دلیل کارایی بیشتر و دقت نظر بالاتر زنان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 شهریور 95 : اشتغال زنان مردان را خانه نشین نمی‌کند! (منبع : خبرگزاری ایسنا)

یک تحلیلگر بازار کار معتقد است که تحصیل و استقلال مالی زنان مهمترین دلیل اشتغال آنها است و این تصور که اشتغال زنان باعث خانه نشین شدن مردان می‌شود ساده انگارانه است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 شهریور 95 : شانس زنان در افزایش دستمزد (منبع : اقتصاد نیوز)

 زنان بیشتر از مردان درخواست افزایش حقوق می‌کنند، ولی به‌طور معمول شانس کمتری برای افزایش دستمزد نسبت به مردان دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 شهریور 95 : قانون حمایت از زنان خانه‌دار تصویب شود (منبع : خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: دولت و مجلس باید شغل خانه‌داری را به رسمیت شناخته و در قوانین پایین‌دستی سیاست‌های ابلاغی خانواده پیش‌بینی‌های لازم را از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انجام دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 شهریور 95 : ایجاد اشتغال پایدار زنان سرپرست خانوار در استان بوشهر (منبع : خبرگزاری فارس)

 معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر بر لزوم ایجاد اشتغال پایدار زنان سرپرست خانوار در استان بوشهر تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 شهریور 95 : اشتغال زنان تحصیل کرده در جامعه فراهم شود (منبع : خبرگزاری شبستان)

استاندارگیلان با بیان اینکه استخدام جوانان تحصیل کرده از برنامه های دولت است گفت: اشتغال زنان تحصیل کرده در جامعه فراهم شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 شهریور 95 : ۵۲ درصد طرح‌های خوداشتغالی کمیته امداد مازندران در حوزه زنان است  (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به افزایش طرح‌های خودکفایی در حوزه بانوان مددجوی استان، گفت: ۵۲ درصد طرح‌های خوداشتغالی کمیته امداد مازندران در حوزه زنان بوده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 شهریور 95 : کاهش اشتغال مردان با افزایش جذب زنان در شرکت‌ها (منبع :خبرگزاری ایسنا)

یک کارشناس بازار کار می‌گوید: زنان دارای تحصیلات عالیه سطح توقعات بیشتری دارند و کمتر به ازدواج تن می‌دهند. در مقابل، مردان ترجیح می‌دهند با زنان دارای تحصیلات کمتر ازدواج کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 شهریور 95 : توجه به حوزه صنایع دستی راهکار مناسب برای اشتغال بانوان است (منبع : خبرگزاری ایرنا)

سرپرست فرمانداری بشرویه گفت: برای ایجاد اشتغال بانوان، توجه به تولید در حوزه صنایع دستی یکی از مناسب ترین راهکارها در این ارتباط است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 شهریور 95 : پرداخت تسهیلات به زنان در دو بخش مشاغل خانگی و کارگاهی (منبع : خبرگزاری صداو سیما)

بانوان کهگیلویه و بویراحمدی علاقه مند به فعالیت تولیدی در مشاغل خانگی و کارگاهی تسهیلات دریافت میکنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 شهریور 95 : قوانین اشتغال بانوان باید تسهیل شود  (منبع : خبرگزاری تسنیم)

دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه عامل «آموزش جوانان در زمینه خانواده در مقاطع مختلف تحصیلی»، «گسترش محله‌محوری شهرها» و «تسهیل قوانین اشتغال بانوان» را سه راهکار الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای تقویت نهاد خانواده دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 شهریور 95 :اشتغال زنان پابه پای مردان (منبع :خبرگزاری تسنیم)

استاد دانشگاه امام صادق با اشاره به اینکه رویکرد تصمیم‌گیرندگان و محاکم قضایی کشور باید خانواده محوری باشد نه خانواده ستیزی گفت: به طراحی پست‌های شغلی شناور برای به کارگیری زنان نیاز داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 شهریور 95 : تاکید سرپرست امور خانواده استانداری یزد بر نقش بانوان در مشاغل خانگی (منبع : خبرگزاری ایرنا)

 سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد به نقش موثر بانوان در درآمدزایی و مشاغل خانگی در استان تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 شهریور 95 : ایجاد چندین هزار فرصت شغلی برای بانوان بسیجی (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

عضو شورای اجتماعی و فرهنگی امور زنان و خانواده گفت: بسیج بانوان با هدف اشتغالزایی زنان بسیجی چندین هزار شغل ایجاد کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 شهریور 95 :فعالیت 2000 زن کارآفرین در آذربایجان غربی (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

۲ هزار زن کارآفرین در استان وجود دارند که هر کدام برای ۲۰ تا ۳۰ نفر ایجاد اشتغال کرده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 شهریور 95 : 300 فرصت شغلی جدید برای بانوان (منبع : خبرگزاری تابناک)

به گزارش تابناک یزد، سازمان سنجش در اطلاعیه ای از افزایش ۳۰۰ فرصت شغلی استخدامی برای بانوان با دستور رئیس جمهور خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 شهریور 95 : چرا زنان از کاهش ساعات کار استقبال می‌کنند؟ (منبع : خبرگزاری ایسنا)

 با حذف تبصره ۷ لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص از سوی نمایندگان مجلس این لایحه یک گام به اجرا نزدیکتر شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 شهریور 95 : وضعیت اشتغال زنان خوب نیست، اما می‌توانند امیدوار باشند (منبع : خبرآنلاین)

با وجود تلاش‌های زیاد مسئولان در حوزه اشتغال زنان، اما آمارها نشان می دهد، زنان همچنین در وضعیت خوبی از اشتغال قرار ندارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 شهریور 95 : بی‌عدالتی در طرح ساعت کاری زنان (منبع : خبرگزاری برنا)

دبیر گروه مدیریت و مشارکت سیاسی و اجتماعی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: کاهش ساعت کاری زنان منوط به نظر کارفرما، با معیارهای توسعه در تضاد است، توسعه برنامه‌های مدون دارد و اگر قرار باشد بخشی از مصوباتی که در راستای توسعه هستند شامل تمام برخی افراد نشود، در جامعه بی‌عدالتی به‌وجود می‌آید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 شهریور 95 :میزان پست‌های خالی بانوان بیشتر از سایر پست‌ها است (منبع : خبرگزاری ایلنا)

مشاور وزیر کشور در امور زنان با اشاره به اینکه تعداد زیاد پست‌های خالی کارشناس امور بانوان فرمانداری‌ها، یکی از ضعف‌های موجود به شمار می‌رود و ۵۰ درصد استان‌ها کارشناس امور بانوان ندارند،  تصریح کرد: این وضعیت مطلوب نیست چرا که  دولت روند استخدام را کند کرده و با خروج نیروها، نیروی تازه ای وارد نشده‌ و میزان پست‌های خالی بانوان بیش از سایر پست‌ها است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 شهریور 95 : برنامه ریزی برای اشتغال زنان معلول (منبع : خبرگزاری میزان)

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز حمایت آموزشی کودک و خانواده سازمان بهزیستی خدمات تخصصی را به کودکان کار ارائه می دهد و این خدمات ۵ ساله خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 شهریور 95 : فرصت زنان و مردان در ۱۹ هزار استخدامی دولت برابر است (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: در برنامه استخدامی دولت که امسال مدنظر قرارگرفته فرصت زنان و مردان در ۱۹ هزار استخدامی دولت برابر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 شهریور 95 : مطالبات اشتغال بانوان مازندران بیشتر از سایر استان ها است (منبع : خبرگزاری مهر)

 استاندار مازندران گفت:: مطالبات بانوان استان در زمینه اشتغال ۲.۵ تا ۳ درصد بیشتر از سایر استانها است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 شهریور 95 : گزارش سهمیه‌ تبعیض‌آمیز جنسیتی در استخدامی فراگیر آماده است (منبع :خبرگزاری خانه ملت)

معاون زنان‌وخانواده ریاست‌جمهوری با اشاره به دستور رییس‌جمهور برای توقف آزمون استخدامی به دلیل حصول اطمینان از رعایت عدالت جنسیتی، خبر داد: بررسی‌ها به پایان رسیده و به زودی گزارش مربوطه منتشر خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 شهریور 95 : کمبود اعتبار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار (منبع : خبرگزاری پانا)

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی درباره حمایت از زنان سرپرست خانوار در سال جاری به کمبود اعتبار برای حمایت از این افراد اشاره کرد و گفت: اگر اعتبارات ما و سایر نهادهای حمایتی بیشتر باشد، تعداد بیشتری از این زنان را می توانیم حمایت کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 شهریور 95 :دولت بین اشتغال آقایان و بانوان تناسب قائل شود (منبع : خبرگزاری فارس)

 یکی از مراجع تقلید گفت: باید میزان اشتغال بانوان در جامعه به میزان ضرورت و نیاز باشد، اما شاهد هستیم که در برخی از مراکز میزان اشتغال بانوان از آقایان بیشتر است و دولت باید در این زمینه اقدام لازم را داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 شهریور 95 : تعیین تکلیف کارکنان بخش غیردولتی پیش از تصویب قانون کاهش ساعات کار بانوان (منبع : خبرگزاری خانه ملت)

نمایندگان مجلس برای تامین نظر شورای نگهبان مصوب کردند که اعمال احکام قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص، برای آن دسته از کارکنانی که پیش از تصویب این قانون در بخش غیردولتی به کار گرفته شده‌اند منوط به تامین نظر کارفرما توسط دولت است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 2 شهریور 95 : لایحه کاهش ساعت کاری زنان قابل اجرا نیست (منبع : شبکه خبر)

 به گفته یک پژوهشگر لایحه کاهش ساعات کاری زنان که دارای شرایط خاصی هستند در حال حاضر قابلیت اجرایی ندارد و نمی توان آن را پیاده کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 شهریور 95 : اجرای طرح کارآفرینی بانوان استان تهران از شهریور ماه (منبع : خبرگزاری شبستان)

سرپرست امور بانوان استانداری تهران از اجرای طرح کارآفرینی بانوان استان تهران خبر داد و گفت: این طرح از شهریورماه آغاز می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 31 مرداد 95 : اشتغال ۷۹۷ بانوی فارغ‌التحصیل دانشگاهی در مهدهای کودک خراسان جنوبی (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی گفت: مهدهای کودک تحت نظارت این استان اشتغال ۷۹۷ نفر از بانوان فارغ‌التحصیل دانشگاهی را فراهم کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 مرداد 95 : تحصیل و اشتغال زنان در سنتی ترین بخش‌های جامعه پذیرفته شده است (منبع : ایسنا)

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی گیلان گفت: امروز دیگر تحصیل و اشتغال و حضور زنان در عرصه اجتماع در سنتی ترین بخش های جامعه نیز پذیرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 مرداد 95 :  چطور روحانی جلوی تبعیض استخدامی را گرفت؟ ( منبع : میزان)

چه شد که رئیس‌جمهور با صدور دستوری خطاب به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی (قبل از تجزیه‌اش به دو سازمان «برنامه و بودجه» و «اداری و استخدامی») آزمون استخدامی دولت را به تعویق انداخت؟

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 مرداد 95 : زنان با تحصیلات عالی شغل بهتری دارند (منبع :ایسنا)

 مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد بیمه‌شدگان زن تامین اجتماعی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بالا رفتن میزان تحصیلات در زنان موجب یافتن کار بهتر برای آنها شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 مرداد 95 : اشتغال بانوان نگاه احتیاجی می‌طلبد (منبع : خبرگزاری ایسنا)

نائب رئیس دوم اتاق اصناف مشهد گفت: برای اشتغال بانوان باید یک نگاه احتیاجی وجود داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 مرداد 95 : جلسه هیأت رئیسه فراکسیون زنان با ربیعی برای پیگیری مشکلات بانوان (منبع : خبرگزاری ایسنا)

یک عضو هیأت رئیسه فراکسیون زنان از جلسه این فراکسیون از وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 مرداد 95 : معضل اشتغال بانوان عدم حضور آن‌ها در حوزه تصمیم‌گیری است (منبع : خبرگزاری ایسنا)

نائب رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی مشکل بزرگ اشتغال بانوان را حضور نداشتن آن‌ها در حوزه تصمیم‌گیری دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 مرداد 95 : اشتغال بانوان در روستاها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد  (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: نوع نگاهی که در روستاها با حضور و اشتغال بانوان وجود دارد بیشتر از شهرها موثر است چرا که مادر نقش اساسی در زندگی دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 مرداد 95 :  ایرادات لایحه کاهش ساعت کاری زنان رفع شد (منبع : خبرگزاری فارس)

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان ایراداتی را بر لایحه کاهش ساعت کاری زنان گرفته بود که این ایرادات رفع و در کمیسیون اجتماعی مجدد به تصویب رسید.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 مرداد 95 : استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه اشتغال و کارآفرینی بانوان (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور تأکید کرد: در تلاش هستیم از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه اشتغال و کارآفرینی بانوان استفاده کنیم و راهکارهای متعددی را نیز در سند اجرایی اشتغال پیش بینی کرده‌ایم و این پیشنهادات به شورای عالی اشتغال نیز ارائه شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 مرداد 95 : ۱۴۵ شرکت تعاونی زنان در خراسان جنوبی فعالیت دارد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به تعداد شرکت تعاونیهای فعال در استان گفت: در حال حاضر ۱۴۵ شرکت تعاونی زنان در خراسان جنوبی فعالیت دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 مرداد 95 :ایجاد فرصتهای شغلی برای زنان در حوزه صنایع دستی (منبع : خبرگزاری صدا و سیما)

 ۲۲۴هزارفرصت شغلی برای زنان در حوزه صنایع دستی ایجاد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 مرداد 95 : حجاب شرط استخدام بانوان در نهادها و مراکز علمی (منبع : خبرگزاری رسا)

حجت الاسلام شریف قنوتی به ارائه راهکارهایی برای ترویج حجاب و عفاف در کشور پرداخت و گفت: همان‌گونه مسؤولات برای استخدام و پذیرش در نهادها و مراکز علمی شرایط علمی و سابقه کار را ملاک قرار می‌دهند، شرایط ویژه‌ای هم برای حجاب و پوشش آنها قرار داده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 مرداد 95 : لایحه کاهش ساعت کاری زنان، نیازمند منابع  (منبع : خبرگزار ی ایسنا)

مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور زنان از مراحل نهایی تدوین سند حمایت اجتماعی زنان خبر داد و گفت: اجرایی‌شدن لایحه کاهش ساعت کار زنان نیازمند تامین منابع است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 مرداد 95 : اشتغال ۱۴۰هزار زن در اولویت سازمان میراث فرهنگی (منبع : خبرآنلاین)

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فراهم سازی ۱۴۰ هزار فرصت شغلی برای بانوان را از برنامه های سال جاری این سازمان دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 مرداد 95 : پرداخت ۲ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال بانوان مهابادی (منبع : خبرگزاری صدا و سیما)

 14میلیارد ریال تسهیلات امسال برای ایجاد اشتغال و حمایت از بانوان درآذربایجانغربی پرداخت شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 24 مرداد 95 : آخرین خبرها از سند سیاستی – اجرایی اشتغال پایدار زنان (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: در رایزنی‌هایی که با دبیرخانه شورای عالی اشتغال داشته‌ایم موافقت‌هایی نسبت به مطرح شدن سند سیاستی-اجرایی اشتغال پایدار زنان در اسرع وقت در شورا حاصل شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 مرداد 95 : طرح توانمندسازی شغلی زنان بی‌سرپرست در استان زنجان اجرا می‌شود (منبع : خبرگزاری تسنیم)

سرپرست اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه بیش از ۵۷۰ نفر از آموزش‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره‌مند شدند گفت: توانمندسازی شغلی زنان بد‌سرپرست و بی‌‌سرپرست در دستور کار قرار دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 مرداد 95 :  برای زنان ، خانه نشینی تجویز نکردیم (منبع : خبرگزاری میزان)

طبیب زاده گفت: زنان مجلس نهم از نظر تحصیلات و سابقه کاری در جایگاه بلند مرتبه ای قرار داشتند به گونه ای که سه نفر از آنها دارای تخصصهای پزشکی بودند از این رو اگر ما قرار بود زنان خانه نشین باشند چرا خودمان تحصیل کرده ایم و تخصص گرفته ایم بنابراین این اظهارات از نظر ما سخیف است و از سوی کسانی مطرح شده است می خواهند با این اظهار نظرها خود را در عرصه سیاسی مطرح کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 مرداد 95 : میتوان از استعداد ذاتی زنان برای تولید با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی بهره برد  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

مدیر کل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: زنان خط مقدم تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند و با توجه به روحیه زنان ایرانی می‌توان از استعداد ذاتی آنها برای تولید با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی بهره برد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 مرداد 95 : به لایحه کاهش ساعت کاری بانوان با شرایط خاص ایرادات شرعی گرفته شد (منبع : خبرگزاری میزان)

خنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: با توجه به اینکه لایحه کاهش ساعت کاری بانوان با شرایط خاص به بخش غیر دولتی هم نیز مربوط می شود از سوی فقها شورای نگهبان ایرادات شرعی به آن گرفته شد که امیدواریم اصلاح شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 مرداد 95 : افزایش 12 درصدی استخدام بانوان در نیروهای وزارت نیرو  (منبع : خبرگزاری فارس)

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده از افزایش 12 درصدی استخدام بانوان در نیروهای وزارت نیرو از سال 84 تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، فاطمه قیومی پیش از ظهر امروز در شانزدهمین گردهمایی بانوان وزرات نیرو در آذربایجان غربی که در سالن آمفی‌تئاتر شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: طبق معیار انسانی زن و مرد به یک هویت دارای کرامت انسانی هستند و تفاوتی بین آنان وجود ندارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 مرداد 95 : فرصت شغلی برای زنان تنها 1درصد است (منبع : خبرگزاری برنا)

دبیرکارگروه رسانه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: با توجه به بررسی‌هایی که در آزمون استخدامی امسال صورت گرفت، مشخص شد باز هم امسال 16 فرصت شغلی برای زنان در نظر گرفته شده بود که این میزان کمتر از 1 درصد فرصت شغلی برای زنان بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 مرداد 95 : اختصاص 50 میلیارد ریال برای اشتغال زنان (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتباری افزون بر 50 میلیارد ریال برای اشتغال زنان استان اختصاص یافته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 13 مرداد 95 : فعالیت 325 تعاونی روستایی در زمینه توانمند سازی زنان در کشور (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

رییس تعاونی‌های روستایی زنان سازمان تعاون روستائی از فعالیت 325 تعاونی روستایی در زمینه توانمند سازی زنان در کشور خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 مرداد 95 : لایحه کاهش ساعت کاری زنان را دوباره به شورای نگهبان می‌فرستیم (منبع : روزنامه شهروند)

 بی‌شک دولت، لایحه «کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص» را با دید و نیت حمایت از اشتغال زنان با شرایط خاص تنظیم و تقدیم مجلس کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 مرداد 95 : ایراد مجدد شورای نگهبان به لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل (منبع : خبرگزاری تسنیم)

 شورای نگهبان در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص را رد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 مرداد 95 : بیش از ۵۱ هزار نفر ساعت آموزش به بانوان روستایی زنجان ارائه شد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

سرپرست فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به برنامه‌های آموزشی اجرایی شده در مناطق روستایی و نیز سکونتگاههای غیر‌رسمی گفت: بیش از ۵۱ هزار و ۴۶ نفر ساعت آموزش به بانوان در مناطق روستایی زنجان ارائه شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 مرداد 95 : فضای کسب و کار برای بانوان استان مازندران تقویت شود  (منبع : خبرگزاری تسنیم)

استاندار مازندران با تاکید بر ترویج اقتصاد دانش بنیان از طریق بانوان در استان گفت: فضای کسب و کار برای بانوان استان مازندران تقویت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 5 مرداد 95 : رایزنی مولاوردی با جهانگیری برای حذف تبعیض جنسیتی از آزمون استخدامی (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با معاون اول رئیس جمهور مکاتبه کرده‌ایم تا اگر قرار است در آزمون استخدامی سال جاری تبعیض جنسیتی رخ دهد، جلوی این کار گرفته شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 مرداد 95 :کاهش ساعت کاری زنان به نفع آنهاست یا به ضررشان؟ (منبع : خبرگزاری ایسنا)

مصوبه‌ای که از سوی مجلس برای ایجاد تسهیلاتی برای کار زنان تصویب شده است، به نظر برخی اقتصاددانان کارشناسی شده نیست و ممکن است باعث افزایش نرخ بیکاری زنان شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 مرداد 95 : طرح اشتغال بانوان استان کرمان تدوین شد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

رئیس اداره آموزش اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان کرمان با بیان اینکه در تمام دانشگاه‌های استان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ایجاد شده است، گفت:طرح اشتغال بانوان استان با همکاری اداره کل بانوان استانداری تدوین شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 31 تیر 95 : کارگاه آموزش اشتغال ویژه زنان در تنکابن برگزار شد (منبع : خبرگزاری فارس)

کارگاه آموزش اشتغال ویژه زنان با هدف آموزش مهارت‌های کسب و کار در سطح شهرستان تنکابن برگزار شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 تیر 95 : بانوان کارآفرین استان قزوین تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت می‌کنند  (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: به دنبال امضا تفاهم‌نامه میان صندوق کارآفرینی و امید استان قزوین بانوان کارآفرین استان قزوین تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 تیر 95 : اشتغال زنان و چالش‌هایی که باید مدیریت شود (منبع : روزنامه خراسان)

اشتغال زنان تاثیراتی را در بدنه خانواده باقی می‌گذارد. در مواجهه با این تاثیرات می‌توان دو رویکرد پیشگیری و مداخله داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 تیر 95 : کاهش ساعت کار و محدودیت اشتغال زنان (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

 تصویب کلیات لایحه کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص در مجلس شورای اسلامی واکنش‌های متفاوتی را بین مردم به همراه داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 24 تیر 95 : پرداخت 60 میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی بانوان کهگیلویه و بویراحمد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه‌وبویراحمد به طرح‌های اشتغالزایی بانوان از سال ۹۲ تا ۹۴ در استان اشاره کرد و گفت: به ۵۴۷ متقاضی در حوزه بانوان اعتباری بیش از ۶۰ میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 تیر 95 : لایحه کاهش ساعات کار بانوان تصویب شد (منبع : خبرگزاری ایسنا)

نمایندگان مجلس سه ایراد شورای نگهبان در لایحه کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص را رفع کرده و به تصویب رساندند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 تیر 95 : زنان در مشاغل سخت باید تحت آموزش‌های روانشناسی قرار گیرند (منبع : خبرگزاری فارس)

 معاون سازمان نظام روانشناسی از پیشنهاد این سازمان مبنی بر کاهش ساعات کار برخی مشاغل از ۸ ساعت به ۴ ساعت خبر داد و گفت: درغیر این صورت استرس وارد شده بر صاحبان این مشاغل و خانواده‌هایشان سبب خسارات زیادی می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 تیر 95 : رفع ایراد لایحه کاهش ساعت کار زنان در دستور کار مجلس (منبع : خبرگزاری مهر)

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 تیر 95 : شرایط دریافت کمک هزینه بارداری بانوان شاغل از سازمان تامین اجتماعی (منبع : خبرگزاری میزان)

 برای دریافت کمک هزینه بارداری از سازمان تامین اجتماعی سه شرط در نظر گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 تیر 95 : تدوین طرح جامع اشتغالزایی بانوان بد سرپرست و بی سرپرست در قزوین (منبع : روزنامه اطلاعات )

مدير كل امور زنان و خانواده استانداري قزوين با اعلام اين خبر،‌ گفت: حوزه‌هاي مرتبط با خانواده‌هاي بد سرپرست و بي سرپرست از جمله كميته امداد و سازمان بهزيستي براي اجراي اين طرح همكاري مي‌كنند تا زمينه اشتغال بانوان براي جلوگيري از آسيب‌هاي احتمالي فراهم شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 تیر 95 : لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل در دستور کار مجلس (منبع : خبرگزاری ایسنا)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته آینده بررسی لایحه کاهش ساعت کار زنان شاغل را در دستور کار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 تیر 95 :فراهم شدن زمینه خودکفایی زنان روستایی اولویت کاری همه ادارات (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت:توسعه و ایجاد مشاغل خانگی برای زنان روستایی باید در اولویت کاری تمامی دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد و در زمینه خودکفایی زنان در روستاها برنامه ‌ریزی انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 تیر 95 : لزوم هم افزایی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و کارآفرین  (منبع : خبرگزاری برنا)

به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز ” ، فاطمه اسکندری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج، هم افزایی و بهره گیری از خرد جمعی در تقویت و توانمند سازی زنان کارآفرین و سرپرست خانوار بهترین پیامداقتصادی و اشتغال زایی در جامعه را به همراه خواهد داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 تیر 95 : ۸۰ درصد از متقاضیان مجوز مشاغل خانگی بانوان ۲۵ تا ۴۰ سال هستند (منبع : خبرگزاری فارس)

معاون امور مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: ۸۰ درصد از متقاضیان مجوز مشاغل خانگی را بانوان بین ۲۵ تا ۴۰ سال تشکیل می‌دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 تیر 95 : مشارکت بانوان در بخش تعاون در راستای رونق اشتغال ضروری است (منبع : خبرگزاری ایرنا)

 فرماندار شوش مشارکت بانوان در بخش تعاون و در راستای رونق کسب و کار و اشتغال در این شهرستان را ضروری دانست و گفت:اشتغال خانگی نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری در شهرستان دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 تیر 95 : نقش آفرینی ۶۰ درصدی نوغانداری در تامین اشتغال زنان روستا (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

 نوغانداری شغلی مکمل در کنار سایر مشاغل سنتی است که در اقتصاد خانوارهای روستایی نقش آفرینی می کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 تیر 95 : اشتغال زنان پیامدهای مثبتی را بر قشر زنان، جامعه و خانواده به همراه دارد (منبع : خبرگزاری آنا)

دکتر علی فیروزنیا گفت: «اشتغال زنان پیامدهای مثبتی را بر قشر زنان، جامعه و خانواده به همراه دارد و حس اعتماد به نفس و استقلال و قدرت تصمیم‌گیری را در آنان تقویت می‌کند که البته همین امر ممکن است در صورت عدم توجه و دقت آثار منفی نیز در پی داشته باشد که بیشتر آنها متوجه خانواده است.»

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 31 خرداد 95 : آموزش‌های مهارتی نکته کلیدی ایجاد اشتغال بانوان در جامعه است (منبع : خبرگزاری فارس)

 سرپرست اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: بانوان برای به‌دست آوردن فرصت‌های شغلی مساوی با آقایان باید مهارت‌های آموزشی لازم را کسب کرده تا بتوانند در زندگی خود موفق‌تر عمل کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 31 خرداد 95 : انتقاد از نگاه‌ سیاسی برخی مسئولان به اشتغال زنان (منبع : خبرگزاری فارس)

رئیس بسیج جامعه زنان گفت: متأسفانه تعدادی از مسئولان از منظر سیاسی به اشتغال زنان نگاه می‌کنند در حالی که اشتغال زنان، فرهنگی متناسب با شأنیت زن است و باید تفاوت‌ها را در آن درنظر گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 خرداد 95 : ایجاد اشتغال برای سیصد زن روستایی باهمت بانوی کار افرین  (منبع : خبرگزاری صدا و سیما)

بانوی کار افرین در استان مرکزی برای سیصد زن روستایی شغل ایجاد کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 خرداد 95 : ایجاد ۲۹ هزار اشتغال در صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی کشور (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مدیر پروژه ملی طرح توسعه حمایت از صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی کشور گفت: ۲۹ هزار اشتغال در صندوق های اعتبارهای خرد زنان روستایی کشور ایجاد شده و ۱۰۴ هزار بهره بردار در آن عضو هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 خرداد 95 : اشتغال و بهبود فضای کاری بانوان، دغدغه همیشگی کارگروه بانوان باشد  (منبع : خبرگزاری پانا)

علی اکبر قجری گفت: اشتغال و بهبود فضای کاری بانوان، دغدغه همیشگی کارگروه بانوان باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 خرداد 95 : ۷۳ درصد زنان جوینده کار فاقد مهارت هستند (منبع : خبرگزاری میزان)

نتایج پژوهش در مورد شغل و فعالیت اقتصادی زنان کشور منتشر شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 خرداد 95 : افزایش دو برابری بانوان کارمند وزارت نیرو (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مشاور وزیر نیرو در امور بانوان و خانواده گفت: در سال ۸۴ تنها ۶ درصد از مجموعه کارکنان وزارت نیرو را بانوان تشکیل می‌دادند که در حال حاضر این نسبت به ۱۲ تا ۱۳ درصد رسیده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 خرداد 95 : ۲۷ میلیون زن بیکار و فقط ۴ میلیون شاغل (منبع : روزنامه شرق)

سقف‌های شیشه‌ای* و قوانین نانوشته‌ای که مردان را محق‌تر از زنان برای کارکردن می‌دانند، باعث شده از ٢٧‌ میلیون نفر از زنان کشور که در سن کار به سر می‌برند فقط سه‌‌میلیون‌و ٩٠٠‌ هزار نفر وارد بازار کار شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 خرداد 95 : ۷۳۷ فرصت‌ شغلی برای زنان سرپرست خانوار اردبیل ایجاد شد (منبع : خبرگزاری ذاکرنیوز)

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت:‌ در سال گذشته در قالب طرح خوداشتغالی ۷۳۷ فرصت‌ شغلی برای زنان سرپرست خانوار در استان اردبیل ایجاد شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 خرداد 95 : پیش بینی کمیته امداد فارس طرح های اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی فارس اعلام کرد:از ابتدای سال ۹۴ تاکنون شش هزارطرح اشتغال زایی و خودکفایی برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد در استان اجرا شده است که تا پایان سال جاری این طرح ها هشت هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال زایی می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 خرداد 95 : توسعه مشاغل خرد بستر مناسبی برای اشتغال‌ زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مشاغل خرد در استان یزد توسعه می‌یابد، گفت: توسعه مشاغل خرد و خانگی بستر بسیار مناسبی برای اشتغال‌زایی زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست در محیطی آرام در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 خرداد 95 : ایراد شورای نگهبان به لایحه «کاهش ساعت کاری بانوان» اعلام شد (منبع : خبرگزاری مهر)

شورای نگهبان نظر خود را در مورد لايحه كاهش ساعات كار بانوان شاغل دارای شرايط خاص اعلام كرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 خرداد 95 : بانوان بیشترین متقاضیان اشتغال در استان کرمان هستند (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان بانوان را بیشترین متقاضیان اشتغال در استان کرمان دانست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 خرداد 95 : دستان خالی زنان نان‌آور (منبع : خبرگزاری اقتصاد آنلاین)

هرساله به ‌تعداد زنانی که باید سفره یک خانواده را تامین کنند، افزوده می‌شود؛ آنچنان‌که به استناد آمارهای رسمی طی ۴۵سال، تعداد آنها تقریبا ۲برابر شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 خرداد 95 : اشتغال ۱۰۰ درصدی فرزندان زنان تحت پوشش (منبع : خبرگزاری میزان)

رئیس ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران گفت: بانوان زیر نظر ستاد توانمند سازی زنان خانوار، بانوان بهبود یافته را به مرحله اشتغال می رساند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 خرداد 95 : فرصت های نقش آفرینی در توسعه و اشتغال به زنان داده نشده است  (منبع : خبرگزاری ایرنا)

یک فعال حوزه زنان و کارآفرین گفت: فرصت هایی که زنان برای نقش آفرینی در عرصه توسعه و اشتغال نیاز داشتند، به آنها داده نشد و از این فرصت ها بهره نبردیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 خرداد 95 : مجلس دهم از زنان کارآفرین حمایت کند (منبع : خبرگزاری ایرنا)

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی که فعالیت خود را آغاز کرده اند می توانند از زنان کارآفرین حمایت کنند تا گامی بزرگ در راستای توسعه فعالیت های اقتصادی کشور به ویژه در حوزه زنان برداشته شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 خرداد 95 : رشته‌های آموزش‌های مهارتی بانوان استان بوشهر افزایش می‌یابد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بوشهر گفت: توانمندسازی بانوان با توسعه آموزش‌های مهارتی در راستای اشتغال پایدار از اولویت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بوشهر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 خرداد 95 :  اجرای ۶۳۹ طرح اشتغال زایی کمیته امداد برای زنان سرپرست خانوار  (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۶۳۹ طرح اشتغال زایی و خودکفایی برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اجرا شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 خرداد 95: نرخ بیکاری زنان دو برابر مردان است (منبع: خبرگزاری برنا)

معاون امور بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: نرخ بیکاری زنان دوبرابر مردان و مشکلات اقتصادی از جمله عوامل تاثیرگذار برای حضور زنان در فضای کسب و کار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 خرداد 95: 60 درصد جمعیت زنان فارغ التحصیل اصفهان جویای کار هستند (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون امور بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: ۶۰ درصد از جمعیت زنان فارغ التحصیل استان،جویای کار هستند که به رغم افزایش میزان سواد در این قشر، شاخص های حوزه زنان مغفول مانده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 اردیبهشت 95 : سند سیاستی اجرایی اشتغال پایدار زنان منتظر تصویب شورای عالی اشتغال (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سند سیاستی اجرایی اشتغال پایدار زنان تدوین شده است، در این سند دو گروه هدف شامل دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و زنان سرپرست خانوار مد نظر قرار دارند و منتظریم این سند در شورای عالی اشتغال به تصویب برسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 اردیبهشت 95 : اشتغال زنان سرپرست خانوار محلات به کمک سمن ها (منبع : خبرگزاری میزان)

رئیس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: سمن های فعال در حوزه اشتغال زنان سرپرست خانوار مشغول فعالیت بوده و مقدمات اشتغال بانوان علاقه مند را فراهم می کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 اردیبهشت 95 : تبعیض‌های آزمون‌های استخدامی رفع شود (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بر اساس اولویت‌ها و نیازهای شناسایی شده زنان بالای 18 سال، اولویت‌های آنان به ترتیب رفع تبعیض، امنیت و حمایت‌های حقوقی بوده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 95 :  افزایش اشتغال زنان در حوزه IT به ویژه بخش های نرم افزاری (منبع : خبرگزاری تابناک)

در دو قرن اخیر، جهان، شاهد پدیده اجتماعی اقتصادی جدیدی به نام مشارکت زنان در بازار کار بوده است. این رخداد، پیامد تغییر و تحوّلات اساسی در رویکردهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جوامع بشری به مسئله زنان و کار بوده است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 95 : بررسی بسته جامع “حمایت از زنان شاغل” در ستاد ملی زن و خانواده (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اشاره به مصوبات پنجمین جلسه کمیسیون تخصصی ستاد ملی زن و خانواده گفت: بر اساس یکی از مصوبات این جلسه قرار است بسته جامع حمایت از زنان شاغل تا یک ماه آینده جهت بررسی در ستاد ملی زن و خانواده ارایه ‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 95 : بانوان در حوزه حفظ میراث ناملموس، تولید و اشتغال نقش مهمی دارند (منبع : خبرگزاری مهر)

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بانوان در حوزه حفظ میراث ناملموس، تولید و اشتغال از طریق توسعه و ترویج صنایع دستی و نیز توسعه گردشگری نقش بسیار مهمی دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 اردیبهشت 95 : محصولات تولیدی دست زنان کشور بازاریابی می شوند (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

مشاور اموربانوان ومسئول کمیته های تخصصی وزارت جهادکشاورزی گفت: بازاریابی وبازار رسانی محصولات زنان روستایی سیاست وزرات جهاد کشاورزی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : 3 مزیت آی تی برای اشتغال زنان (منبع : خبرگزاری فارس)

عضو هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین گفت: طی سال‌های اخیر علیرغم رکود و کاهش میزان اشتغال در کشور، اما به 3 دلیل اشتغال زنان در حوزه IT به ویژه بخش های نرم افزاری افزایش یافته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : کاهش آسیب پذیری زنان سرپرست خانوار با ایجاد اشتغال (منبع : خبرگزاری نسیم آنلاین)

مشاور وزیر نفت در امور بانوان گفت: متأسفانه سن آسیب در جامعه پایین آمده و حدود سنی ۲۴ و ۲۶ سال به بالا دچار آسیب شده‌اند در حالی که سال‌های قبل سن آسیب ۳۵ سال به بالا بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : تدوین طرح اشتغال پایدار زنان تحصیل‌کرده و سرپرست خانوار (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از تدوین طرح اشتغال پایدار برای زنان تحصیل کرده و سرپرست خانوار خبر داد و گفت: این دو طرح در شورای عالی اشتغال، در دست بررسی برای تصویب است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : وجود سه میلیون زن سرپرست خانوار از دغدغه های دولت (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت : بیش از سه میلیون زن سرپرست خانوار زندگی می کنند که این امر به یک دغدغه جدی برای دولت تبدیل شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 اردیبهشت 95 : اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای بانوان کارآفرین مازندران (منبع : خبرگزاری ایرنا)

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: امسال ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب وام به بانوان کارآفرین مازندران پرداخت خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 اردیبهشت 95 : ساعت کار بانوان با فرزند زیر 6 سال کاهش می‌یابد (منبع : خبرگزاری مهر)

نمایندگان مجلس لایحه کاهش ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص به ۳۶ ساعت در هفته را تصویب کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 اردیبهشت 95 : اخراج بانوان استفاده کننده از مزایای “کاهش ساعت کار” ممنوع شد (منبع : خبرگزاری میزان)

نمایندگان مردم در خانه ملت، مقرر کردند دستگاه های اجرایی و کارفرمایان بخش غیر دولتی مشمول این قانون نمی توانند به صرف استفاده بانوان از مزایای کاهش ساعت کار، آنان را اخراج کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 95 : ایجاد کارگروه جداگانه ای برای رسیدگی به اشتغال بانوان (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد: خواستار ایجاد کارگروه جداگانه ای برای رسیدگی به اشتغال بانوان شد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 اردیبهشت 95 : ۴۰ درصد بانوان استان اصفهان در دستگاه‌های دولتی استخدام هستند (منبع : خبرگزاری مهر)

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان اشتغال و سلامت بانوان را اصلی‌ترین برنامه در دستور کار اعلام کرد و گفت: ۴۰ درصد بانوان استان در دستگاه‌های دولتی استخدام هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 اردیبهشت 95 : اشتغال بازار‌محور بانوان شهرستان کوثر افزایش می‌یابد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

فرماندار شهرستان کوثر توسعه اشتغال بازار‌محور و محصول‌محور بانوان را از اهداف و اولویت‌های مهم در شهرستان برشمرد و گفت: در این زمینه باید دست‌اندرکاران امر همکاری لازم را داشته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 اردیبهشت 95 : خبر‌های خوش برای زنان سرپرست خانوار در راه است (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور گفت:تشكیل كارگروه حمایتی از زنان سرپرست خانوار در سازمان بهزیستی و شهرداری موازی كاری نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 اردیبهشت 95 : اختصاص دو میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال بانوان در مازندران (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیر کل اموربانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: دو میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و کارآفرین درنظر گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 اردیبهشت 95 : بيكاري بزرگترين مشكل جامعه زنان استان اردبيل است (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مشاور استاندار و مديركل امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل گفت: مشكل بيكاري و ايجاد اشتغال جامعه بانوان مشكل همه مناطق اين استان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 اردیبهشت 95 : ایجاد اشتغال برای 954 زن سرپرست خانوار در آذربایجان غربی (منبع : خبرگزاری فارس)

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی از ایجاد اشتغال برای 954 زن سرپرست خانوار در آذربایجان غربی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 13 اردیبهشت 95 : جمعیت زنان جویای کار دو برابر مردان (منبع : خبرگزاری آنا)

یک فعال حقوق کارگری با بیان این که در حال حاضر در کشور ما تعداد افرادی که شامل قانون کار می شوند بیش از 2 برابر کارمندان دولت است، خواستار توجه بیشتر دولت به این قشر زحمتکش جامعه شد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : سهم اشتغال ۲/۱۸ درصد زنان خانوار گلستان بسیار ناچیز است (منبع : خبرگزاری فارس)

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: با وجود حدود ۵۴ هزار زن سرپرست خانوار استان، سهم اشتغال ۲/۱۸ درصد زنان بسیار ناچیز است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : اشتغال بانوان حمایت ویژه می‌شود (منبع : خبرگزاری مهر)

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سند ملی حمایت از زنان به جایگاه اشتغال این قشر از جامعه توجه ویژه‌ای شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی زنان کارگر (منبع : خبرگزاری ایسنا)

 مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی زندگی را بر کارگران سخت کرده. شاید بهتر است بگوییم کارگران در کشور وضعیت مطلوبی ندارند و بیش از این زنان کارگر هستند که از این موضوع رنج می‌برند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 اردیبهشت 95 : زنان شاغل مدیریت منزل بهتری دارند (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مشاور وزیر کار در امور بانوان با بیان اینکه زنان شاغل درصد بیشتری از درآمد خود را صرف آموزش فرزندان می کنند گفت: زنانی که در محیطهای کاری مشغول کارند مدیریت منزل را بهتر بر عهده می‌ گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 اردیبهشت 95 : پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ‌طرح‌‌ توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در لرستان (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون بهزیستی استان لرستان پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی با کارمزد چهار درصد را یکی از طرح‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: هرسال ۱۰ درصد از زنان زیرپوشش بهزیستی از چرخه حمایت خارج می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : سوء استفاده کارفرمایان از امتیازات مادری زنان شاغل (منبع : خبرگزاری نسیم آنلاین)

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: امتیازاتی که قانونگذار به حکم مادر بودن برای زنان قائل شده، به دستاویز کارفرمایان تبدیل شده تا تمایلی به جذب زنان نداشته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : ۲.۵ میلیون زن جویای کار داریم (منبع : خبرگزاری تسنیم)

رئیس اتحادیه زنان کارگربا اشاره به اینکه دو میلیون و ۵۰۰ هزار زن جویای کار هستند گفت: نداشتن امنیت شغلی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های زنان کارگر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : رفع مشکلات شغلی زنان، راهکار بهبود وضعیت خانوارها (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با وجود تمهیدات پیش‌بینی شده برای حمایت از زنان در فصل سوم قانون کار، متاسفانه به دلیل اجرای ناقص قانون شاهد امتناع از به کارگیری زنان توسط کارفرمایان هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : افزایش سهم ۳۰ میلیاردی اشتغال زنان در بودجه (منبع : خبرگزاری تسنیم)

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش سهم ۳۰ میلیاردی اشتغال زنان در بودجه سال ۹۵خبر داد و گفت: سند سیاستی ارتقای جایگاه زن در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : فقدان امنیت شغلی دغدغه اصلی کارگران زن است  (منبع : خبرگزاری ایلنا)

رییس اتحادیه زنان کشور گفت: نداشتن امنیت شغلی دغدغه اصلی زنان کارگر کشور است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 اردیبهشت 95 : مهارت‌های شغلی زنان کشاورز و کارآفرین استان بوشهر افزایش می‌یابد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری و آموزشی با حوزه معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور مهارت‌های شغلی زنان کشاورز و کارآفرین استان بوشهر افزایش می‌یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 اردیبهشت 95 : 30 درصد نیروی کار در کارخانه‌ها خانم هستند (منبع : خبرگزاری میزان)

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،محمد مهدی حیدریان، معاون اجتماعی وزارت کار درباره برنامه های هفته کارگر اظهار کرد: زنگ ورزش امروز در کارخانه های کشور نواخته شد. همچنین امشب نشستی با برگزیدگان تلاشگر زن از حوزه های مختلف برگزار می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 اردیبهشت 95 : آغاز آموزش‌ مهارت‌های شغلی به زنان بهبودیافته مرکز بهاران (منبع : خبرگزاری ایسنا)

مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران با بیان اینکه آموزش مهارت‌های شغلی برای زنان بهبود یافته مرکز بهاران را آغاز کرده‌ایم، گفت: حدود یک هفته از آغاز این کار می‌گذرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 اردیبهشت 95 :ضرورت کارآفرینی زنان با افزایش و گسترش فرصت‌های شغلی (منبع : خبرگزاری ایلنا)

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی می‌تواند به توسعه‌ جامعه کمک کند .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 اردیبهشت 95 : قراردادهایی از نوع زیرپوستی پیش روی بانوان (منبع : خبرگزاری مهر)

توقع کم بانوان و رغبت کارفرمایان برای استخدام بانوان در بخش خصوصی و بازار، قراردادهایی از نوع زیرپوستی را ازسوی کارفرما پیش روی بانوان برای ورود به بازارکار قرار داده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 فروردین 95 : لایحه کاهش ساعت کاری زنان همچنان در دست بررسی است (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص برای تصویب نهایی درحال بررسی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 فروردین 95 : لزوم تقویت کارگاه‌های کوچک خانگی برای اشتغال زنان (منبع : خبرگزاری فارس)

جانشین رئیس بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه زنان نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: متأسفانه عده قابل توجهی از مردم و مسئولان با این عنوان که کالای خارجی کیفیت بهتری دارد، با خرید کالای خارجی به هم فخر فروشی می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 فروردین 95 : جذب زنان سرپرست خانوار در مراکز توانمند سازی (منبع : خبرگزاری میزان)

اعتیاد و کارتن خوابی یک روی سکه محله هرندی در منطقه ۱۲ تهران است اما در این محله، هستند زنانی که برای به دست آوردن روزی حلال برای فرزندان خود روز و شب تلاش می کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 فروردین 95 : سهم اشتغال بانوان در شرکت ملی نفت ایران باید افزایش یابد (منبع : خبرگزاری شانا)

معاون وزیر نفت با اشاره به سهم ١٢ درصدی زنان از مجموع کارکنان شرکت ملی نفت ایران، بر لزوم افزایش سهم اشتغال بانوان در این شرکت تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 فروردین 95 : لایحه کاهش ساعات کار زنان، ضد اشتغال است (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 یک فعال صنفی کارگری معتقد است: در بازار کاری که دچار بیکاری سرسام آور است، چنین لوایحی نمی تواند به ایفاء حق و حقوق کارگران بیانجامد و بیشتر زنان را از بازار کار دور می سازد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 فروردین 95 : شانس زنان در کاریابی نصف مردان (منبع : خبرگزاری مهر)

نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سال ۹۴ نشان می دهد که بیش از ۴۰ درصد زنان جوان در کشور بیکارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 فروردین 95 : استفاده از ظرفیت زنان در پیشبرد اهداف جامعه مورد توجه قرار گیرد (منبع : خبرگزاری فارس)

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی گفت: استفاده از ظرفیت و توانمندی زنان به ویژه زنان روستایی در پیشبرد اهداف جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 فروردین 95 : سند حمایت از زنان تدوین می‌شود (منبع : خبرگزاری برنا)

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از لزوم تدوین سند حمایت از زنان خبر داد و گفت: موضوعاتی همچون اشتغال، تامین‌اجتماعی، حمایت اجتماعی، روابط کار، بازار کار برای زنان و … باید در این سند مورد توجه قرارگیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 فروردین 95 : مخاطرات شغلی از مهمترین عوامل تهدیدکننده سلامت زنان شاغل (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: مخاطرات شغلی از مهمترین عوامل تهدید کننده سلامت زنان شاغل است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 فروردین 95 : سهم زنان در اشتغال افزایش یابد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون پرورشی پژوهشگاه شاخص پروژه اصفهان با اشاره به توانمندسازی زنان گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد نیروی انسانی ایران معطل کار هستند و سهم زنان در اشتغال بسیار ناچیز است که باید توانمندسازی زنان در دستور کار مدیران تصمیم‌گیری قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 فروردین 95 : قصد کاهش ساعت کاری برای همه زنان را نداریم (منبع : خبرگزاری مهر)

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دلیلی وجود ندارد که لایحه کاهش ساعت کاری برای همه زنان اعمال شود، زیرا در این صورت فرصت شغلی از زنان گرفته می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 فروردین 95: وضعیت اشتغال زنان در ایران حتی از عربستان‌ هم بدتر است (منبع : خبرگزاری ایلنا)

قائم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: میان کشورهای خاورمیانه بدترین وضعیت را به لحاظ بکارگیری زنان در برخی حوزه‌ها داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 فروردین 95 : تدوین پیش‌نویس سند حمایت اجتماعی از زنان تا یک ماه دیگر (منبع : خبرگزاری ایلنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی تدوین پیش نویس سند حمایت اجتماعی از زنان را در دستور کار مدیران و معاونان خود قرارداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 فروردین 95 : بانوان به سمت مشاغل خانگی سوق داده می‌شوند (منبع : خبرگزاری فارس)

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: بانوان برای ایفای نقش در اقتصاد به سمت مشاغل خانگی سوق داده می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 فروردین 95 : سند کارآفرینی بانوان تدوین شد (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: سند کارآفرینی بانوان با چشم انداز پنج ساله در سال گذشته تدوین شد و به زودی رونمایی می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 فروردین 95 : لزوم حمایت دولت از بانوان کارآفرین در ایلام (منبع : خبرگزاری فارس)

مشاور امور بانوان استاندار و مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام بر لزوم حمایت دولت از بانوان کارآفرین در ایلام تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 فروردین 95 : نقش مؤثر تعاونی‌ها و اشتغال خانگی زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی (منبع : خبرگزاری فارس)

یک کارشناس امور زنان گفت: ترویج اشتغال خانگی و تقویت تعاونی‌های زود بازده و کوچک که زنان در آنجا فعالیت می‌کنند در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار تأثیرگذار است و دولت باید در این زمینه‌ از نهادهای مردمی به ویژه از بسیج کمک بگیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 فروردین 95 : لایحه کاهش ساعت کاری زنان در دستور کار مجلس قرار گرفت (منبع : خبرگزاری فارس)

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص امروز در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


اخبار اشتغال بانوان:

کوچ زنان شاغل از صنعت به خدمات

افزایش مشارکت بانوان در بخش رسمی اشتغال

راه‌اندازی باشگاه تعاونگران زن

تشکیل کارگروه اشتغال و کارآفرینی زنان

تغییر نگرش‌های موجود در زمینه اشتغال زنان

افزایش مشارکت زنان در تکنولوژی‌های جدید

بهره مندی از ظرفیتها و پتانسیلهای بانوان در حوزه اشتغال

مهلت یکساله برای ازدواج کارمندان مجرد

نقش بانوان در تولید ناخالص داخلی کشور

فعالیت بانوان در تعاونی هااگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...