جزئیات بیشتر در مورد خبر

ممنوعیت ورود کتب کمک آموزشی به مدارس کشور

جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار نظام رتبه بندی معلمان اینجا کلیک نمایید


خبر 25 شهریور 97: بررسی لایحه رتبه بندی فرهنگیان در کمیسیون دولت

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: با حضور بدون تکلف در مدارس با مشکلات مدارس و معلمان از نزدیک و به طور مستقیم آشنا شوید.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیرکل آموزش و پرورش استان های کشوربا اشاره به اهمیت ارتباط مدیران با ذی نفعان آموزش و پرورش گفت: لازم است تا به مدارس برویم و در دفتر مدارس به صورت سر زده و بدون تکلف حضور پیدا کنیم و با مشکلات و مسایل معلمان در مدارس و کلاس های درس از نزدیک آشنا شویم و همچنین پاسخگویی سریع به مسایل و مشکلات را در ادامه این طرح لازم دانست.

بطحایی با اشاره به افتتاح مکانی برای هیات های اندیشه ورز در تهران اظهار کرد: یکی از نکاتی که نمایندگان این هیات ها تاکید می کردند، وجود چنین مکان هایی در استان ها است و این مورد بر توجه به انجام گفتگو و وجود مطالبات در استان ها دلالت می کند.

وزیر دولت دوازدهم با اشاره به گفتمانی که در مورد مسایل آموزش و پرورش شکل گرفته است، تصریح کرد: نیاز است تا این گفتمان‌ها به استانها و شهرستانها منتقل شود و این گفتمان و بحثها در این نقاط هم شکل بگیرد و باعث شود تا مسائل جامعه در تمام سطوح کشور مطرح شود.

وی تصریح کرد: برای سال تحصیلی جدید نباید کتابهای کمک آموزشی در مدارس ابتدایی وارد شود و اگر برای رسانه‌ها نمی‌توانیم تعیین تکلیف کنیم اما برای مدرسه‌ها می‌توانیم تصمیم‌های خود را اجرایی کنیم و لازم است که همه مدیران در ممنوعیت ورود کتابهای کمک آموزشی و آزمونها به مدارس ابتدایی توجیه باشند.

بطحایی تصریح کرد: در ایام آغاز سال تحصیلی مرکز نیروی انسانی در ستاد و استانها به صورت شبانه روزی مستقر خواهند بود تا هر مشکلی در مناطق وجود داشته باشد را فورا حل کنند.

وی با اشاره به تاکید آموزش و پرورش به توجه به نخبگان گفت: به همین علت اساس نامه‌ای که در مورد مرکز استعدادهای درخشان آماده شد و به شورای انقلاب فرهنگی فرستاده شده، اساس نامه‌ای مناسب و مفید است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیش نویس فرستاده شده لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: این لایحه هم اکنون در کمیسیون‌های دولت است و امیدواریم به زودی بررسی و تصویب شود.

بطحایی در مورد طرح ایران مهارت گفت: با توجه به پژوهشی که انجام شده و تحقق موفقیت این طرح، برای سال تحصیلی جدید ۱۰درصد مدارس کشور تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار خواهند گرفت.

وی گفت: افزایش مشارکت مردم در آموزش و پرورش لازم است و ما باید از حضور مردم به عنوان ذی نفعان اصلی آموزش و پرورش استقبال کنیم و هرجا که مردم آمادگی دارند از مشارکت آنها استفاده کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از موفقیت های ما در سال های گذشته افزایش دانش آموزان پیش دبستانی است و باید مدیران کل مراقبت کنند که درصد حضور کودکان مانند سال های قبل رو به افزایش باشد.

وی با توجه به مشکلات اقتصادی تولیدکنندگان ایرانی خواستار حمایت از نوشت افزار ایرانی در مناطق و مدارس شد و گفت: مدارس باید در ترغیب دانش آموزان و خانواده هایشان برای استفاده از کالاهای ایرانی خصوصا نوشت افزارهای ایرانی تلاش کنند.

بطحایی از مدیران کل استان ها خواست تا در روز اول مهر، آیین‌های آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان توام با شادی و نشاط باشد و سخنرانی های طولانی و رسمی سر صف‌های مدارس انجام نشود که اینها مواردی است که خاطره خوبی از اولین روز مدرسه برای بچه‌ها به جا نمی‌گذارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:50

  کد دیدگاه : 1931740

  امیدوارم که هر چه زودتر لایحه رتبه بندی اجرایی شود و فرهنگیان به حق و حقوق شایسته خود دست پیدا کنند …

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:47

  کد دیدگاه : 1930663

  بالاخره نتیجه کنکور اعلام شد و عبدالله رییسی،نفر دوم کنکور علوم انسانی، در رشته دبیری عربی دانشگاه فرهنگیان زاهدان پذیرفته شده است.
  به انگیزهٔ شخصی نفردوم کنکور کاری نداریم که چرا با وجوداین که می توانست رشته های دیگری را هم انتخاب کند، تصمیم گرفته معلم شود؛ صحبت بر سر بازخوردهای منفی این انتخاب است!
  تقریبا اکثر قریب به اتفاق کسانی که می شنوند نفردوم کنکور، معلمی را انتخاب کرده تعجب می کنند!
  عده ای، انتخاب رشته غلط را دلیل این امر می پندارند و عده ای دیگر فقر مالی این دانش آموز سیستان و بلوچستانی را علت این انتخاب می دانند، اما هیچ کس نمی خواهد قبول کند که شاید این نخبهٔ جوان، فقط و فقط به عشق معلمی، ترجیح داده با وجود رتبه ی برتر کشوری، در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کند!
  متاسفانه شأن و منزلت معلم چنان در جامعه آسیب دیده که امروز، همه عبدالله رییسی را سرزنش می کنند که وقتی می توانست قاضی شود، چرا می خواهد معلم شود!!

  توقع این است که کسی مثل عبدالله رییسی باید در دانشگاه و رشته ای تحصیل کند که هم پرستیژ اجتماعی داشته باشد و هم آینده ای روشن!

  واقعا چه بر سر «معلمی» آمده…؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : kh

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:43

   کد دیدگاه : 1931594

   هزاران لایک

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...